Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,886. až 3,900. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862143
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky
    Tak se taky hlásíme po delší odmlce.Včera měl Šimonek 3 měsíce ale byl to zatím nejhorší den.Celý den nechtěl skoro jíst jen vždycky trochu cucl a pak stejně ulil.A večer spustil takový pláč,ten jsem u něho ještě neslyšela.Nechtěl se chovat,ležet,jíst prostě nic.Na chvilku se uklidnil ve vaničce při koupání ale pak to začalo znovu.Nakonec se uřval a usnul.Dnes ráno je zase normální usměvavej:) ,tak nevím co mu bylo,jestli mu nechutnalo mléko ,protože jsem snědla něco špatného,je pravda,že mě pak v noci taky chytli křeče do břicha a musela jsem několikrát na záchod.Asi to bylo v mléku dřív než se to projevilo u mě.
    Vojťula s Tomem byli na týden s babičkou a dědou na dovolené,tak byl doma klid a mohla jsem si krásně užívat se Šimčou ,ale už jsou doma,tak je u nás rušno.
    Nejhorší je to počasí,když si něco naplánujeme,tak většinou začne pršet,prázdniny jsou letos teda na prd:( 🙁 .Doufám,že srpen si to vynahradí.
    lennycko ten tvůj Kubíček je teda pěknej macek a blahopřeji k nastěhování do nového to jste si museli pěkně máknout.
    Taky vítám novou Káťu s Kubíčkem jo a s látkovkama ti taky neporadím,používám jednorázovky.

    Holky vím,že jste se tady nepohodli ale chtěla bych vás poprosit abyste jsem napsali alespoň nějaké informace o vašich mimíscích co už umí a také jejich míry ve třech měsících pro porovnání.:) 🙂 🙂 Předem dík.
    Tak si užívejte s miminky zbytek prázdnin

    #862144
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Cau ženský!

    Tak náušničky jsme docela zvládli. Mohlo být teda i líp, hlavně na cestě domů, to brečela celou dobu, ale jinak ok.
    Má kolem toho teda pořád červený puntík, asi reakce a jedno ji malinko hnusá,tak sdna to ustojí s Framykoinem a bude to dobré. Zítra razíme na chalupu.

    Káťo, jinak naše míry ve 3 měsích 59 cm a 499O g…myslela, že bude mít už přes pět kilo a ono nic:)
    Naše Juli pěkně pase koníčky, je na bříšku hodně zvyklá a hodně povídá…poslední dva dny místo povídání spíš píská:D tak jsem zvědavá, kdy zase něco řekne a jak dlouho bude takhle pěkně pískat:D 😀 Jeto sranda, moje mamka se z ní zítra naživo poprdí, už přes FB u toho byla unašená:)

    Lenycko, Gratulu k nastěhování!!!!! teeedal to je pořádnej kus chlapa…tyjo…no jo, kluci jsou prostě větší:)

    Zatím paa, baby:)

    #862145
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    teď jsem neměla nějak čas psat, tak napravuji.. pořád něco bylo..
    Ve středu jsme byly na těch kyčlích. Někteří ví z FB.. Nakonec jsem byla i přes nespokojenost zase v dětské nemocnici a modlila jsem se, aby měl službu někdo jiný, než nejprotivnější paní doktorka pod sluncem! :S A ono se mi to vyplnilo! Byl tam fajn doktor. Jen ten nález je stále dost blbej. 🙁 Stále nedorostlá stříška na jedné kyčli. Může to prý trvat i do roka, takže dál máme nosit peřinku, pod kterou se potí jak hrom! 🙁 Tak ji aspoň prostřídávám s abdukčníma kalhotkama, který mi dr. kupodivu nepohanil, tak jsem ráda. Nicméně se jí s nimi v kočárku vůbec nelíbí, nožičky má narvaný na těch bocích, takže na vycházky je s peřinkou ámen, takže ji budme moct mít jen doma, do kočárku se prostě nevejdem!. Včera jsme se chtěly jet s Karolínkou podívat na jedno představení tady u nás a musela jsem se s Beátkou vrátit domů, jak plakala a byla nevrlá. Prvně jsem si myslela, že je to hladem, ale když jsem ji donesla domů, tak bylo po pláči. Dr. mi teda vše vysvětlil, jen jsem se zapomněla zeptat, zda tomu můžu nějak napomoct, např. nějakými potravinovými doplňky, když kojím.. ale myslím, že kdybych to mohla jakkoliv ovlivnit, tak mi určitě řekli sami. Takže další kontrola za dva měsíce a jdeme rovnou na RTG. :'( Jinak jsme si přeci jen ten den udělaly radost a před dr. jsme zajely se švicou (kmotrou) Beátce pro naušničky. Ona teda dostala malinký od druhé švice, tak jsme koupily rovnou větší a z bílýho zlata, aby je pak měla do doby, než si vybere sama, co se jí bude líbit. Takže má bílý zlato v kombinaci s bílými a růžovými kammínky, nádherný.. mám z nich velkou radost! 🙂 Pak jsme si ještě se švicou daly v kavárně kafčo, Karolínka se tam svezla na autíčku a frčely jsme.. Další den nám dělal dvorní mechanik technickou na autě, tak měnil hadičky od brzd a nějakou tyč stabil. od řízení, tak jsme o čtverku lehčí, ale zase jsem ráda, že to pospravoval a hlavně prohlídl, technickou to jinak v pohodě prošlo.. přeci jen vozím dva poklady, tak to musí být cajk!!! 🙂

    Káťo, my jsme měly ve třech měsících 5,30 kg a 62 cm, takže hubení dlouháni! 😀 No vidíš.. kolikrát si říkám, co dát do statusu u „Dubnových miminek“ a tohle by bylo ideál, tam by se to krásně porovnávalo. Jsi na FB? Najdi nás tam a přidej se.. 🙂

    Lennycko, gratuluju k novýmu hnízdečku, ať se vám tam moc líbí! 🙂 Já se teď na to kafíčko neozvala, jelikož jsme se domluvily se švicou na vybírání těch naušníček, tak to necháme na ten přští týden.. Asi bys radši všední den a dopo nebo jak se ti to hodí? Jejda, vy jste ale cvalíci.. 😀

    Hruštičko, tak jste to zvládly holky, super! Když tak jen maž tím Framykoinem a bude to o.k. Moc jí to nemáčej při koupání, ale to asi víš. Užijte si chatu! Ať vám vyjde počasí! Teď teda hrůza! :S O karambolu jsem četla na FB, ještě že se vám nic nestalo, manžel psal, že byl rád, že to zvládnul.. Jinak k nosítku.. No to je jasný, že už se beruškám nelíbí „naležato“.. musejí všechno vidět, baby zvědavý! 😀 Já jsem si dneska Beátku na grilovačku na zahradu dala do šátku a zkusila jsem ji dát obráceně, aby viděla všechny a všechno a to mi prošlo si i sednout v pergole! 😀 Tak pokud ti tahle poloha „od tebe“ jde v nosítku, tak mohu vřele doporučit!

    Tak jsem měla dneska zavařovat 20 kg okurků mi přivezla kamoška a ani boha, až zítra, Aleš usnul u telky a já to sama dělat nebudu! 😀 Takže zítra asi pojdu, zavařovat, prat budu, vařit musím, uklízet a k tomu dvě děti!! Jednu si teda odpoledne vezme Verča na hody, tak aspoň tak! 🙂 Ale tak nějak se to zvládne, okurky naperu do pračky, sklinky do myčky a bude skoro hotovo! 😀 Krásný víkend všem.. a hlavně lepší počasí!!!!!

    #862146
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Holky, mám skvělou zprávu!!!
    Odpoledne mi psala Raduš. Dnes 13:28 se jí narodil syn Martínek! <:o) Krásný cvalík! 52 cm a 3,65 kg. Moc gratulujeme, Rady!!! 🙂 Přejeme hodně zdravíčka!!!

    #862147
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Nejdříve popřeju RADUŠCE ať je Martínek ve svém životě hodně šťastný a hlavně zdravý.Hurá zase jeden chlapeček.Doplňuji tabulku:) .
    .Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4 – 4.4. Beátka 3190 g 50cm
    raduzka 4.4. – 25.3. – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4. – 10.4. – Štěpánek 3120g 50cm
    Akinka 7.4.
    Lenka 10.4. – 31.3. Sára 3490g 47cm
    zlatouch 11.4. – 26.3. Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4. -Daniel 3170g 47cm
    Baruska 12.4. – 2.4. Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4 – 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Ve1runka 13.4. – 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4. – 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    veverik 16.4 – 1.4. Beátka 3040g 48cm
    Milinka 18.4.
    Andy 19.4. – 28.4. Sabinka 3500g 48cm
    Hrusticka 19.4. – 15.4. Jůlinka 3180g 50cm
    Petspi 21.4. – 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lenycka 22.4. – Kubíček 3500g 50cm
    Evík 24.4. – 26.4. – Matyášek 3800g 51cm
    Káťa 25.4. – 28.4. – Šimonek 3100g 50cm
    RADUŠ 1.8. -Martínek 3650g 52cm
    KáťaplusKubík 3.4.-3800g 52cm

    #862148
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Tak sem to seřadila podle datumu narození:) 🙂 🙂 🙂 🙂 .
    Maja 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3. Stáník 3000g
    raduzka 25.3. Damián 3450g 50cm
    zlatouch 26.3. Baruška 3304g 48cm
    Cucaracha 28.3. Simonka 3450g 50cm
    Ve1runka 30.3. Karolínka 3500g 50cm
    Lenka 31.3. Sára 3490g 47cm
    veverik 1.4. Beátka 3040g 48cm:P
    Baruska 2.4. Sašenka 3400g
    KáťaplusKubík 3.4. Kubík 3800g 52cm
    Rybízek 4.4. Beátka 3190g 50cm
    Akinka 7.4. termín porodu
    Sarkaemail 7.4. Natálka 3000g 49cm
    Volantka 10.4. Štěpánek 3120g 50cm
    Šárka 11.4. Daniel 3170g 47cm
    Hrusticka 15.4. Jůlinka 3180g 50cm
    Milinka 18.4. chlapeček a holčička
    Petspi 19.4. Terezka 2900g 49cm
    Lůca 22.4. Matýsek 3630g 50cm
    Lenycka 22.4. Kubíček 3500g 50cm
    Evík 26.4. Matyášek 3800g 51cm
    Andy 28.4. Sabinka 3500g 48cm
    Káťa 28.4. Šimonek 3100g 50cm
    Raduš 1.8. Martínek 3650g 52cm

    #862149
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    diky moc..

    taky vam tak padaji vlasy? mate nejaky osvedceny recept co s tim?
    bojim se, ze za chvili budu mit ples..=DD

    my byli za kamoskou, ktera ma mesicniho chlapecka a to je takovy rozdil, mezi nim a nasim Kubikem, Vitecek je sice dlouhy, ale tak hubenoucky oproti nasemu…a to neni zadny drobek, uz ma 5 kg
    jsou to nasi milacci, Filda si vyhral s jejich Terkou a my pokecaly..

    Rybizku, tak na kdy to vidis? to kafco? ja jsem spis pro odpoledne, mame tady jeste rodinu na vypomoc, tak dopoledne varim…domluvime se asi pres zpravu na fb..

    paa a mejte se i s drobeckama

    #862150
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Koukám jak to tu vázne:( .LENNYCKO řeším úplně stejný problém jako Ty.Jediný recept na padání vlasů je ostříhat na krátko:S .Ale to já nedám.Po třech měsících od porodu se prý srovnají hormony a tím se nastartuje to vypadávání vlasů:( .Během těhotenství totiž vlasy téměř nevypadávají a tak se to prý organizmus snaží dohnat co nejrychleji:S .Alespoň takhle to vysvětlují odborníci.Prý kdyby se to vypadávání v těhotenství nezmírnilo tak by to žena po porodu ani nezaznamenala.Taky si myslim že to neni úplně pravda,protože se mi dělají kouty:'( Které se mi jinak nedělají.Mněla sem to už po druhém těhotenství a tak vím že vlasy které vypadali zase narostou.Jinak Matyášek se nám začíná otáčet na bok což znamená že ho nesmímš ani vteřinu nechat samotného na přebalováku nebo na posteli.Je děsně šikovnej.V tesku sme mu koupili takovej ten molitanovej míček s medvídkem Pů.Nejdřív z něj nespustil oči a hipnotizoval ho až k pokladně.Druhý den když sem mu ho v autosedačce položila na nožičky tak přišel na to že když s něma kopne tak se mu zkutálí k ručičkám a těma si ho pak přisunuje k pusince:D .Tak si dokáže hrát i půl hodiny bez přestání.Taky hodně reaguje na to dyž mu zpívam nebo stačí zpěvavě mluvit a začne hned odpovídat a výskat.Zatím ahojky a ozvěte se taky.

    #862151
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak se zase hlásím 🙂 Nějak nebyl čas.. asi jako u vás..
    Evíku, moc díky za úpravu seznamu.. jsem koukala, že se nemůžu najít a ty jsi to seřadila dle porodu 🙂 Matyášek je šikulka.. Beátka se mi v pátek přetočila ze zad na bříško, šikulka moje zlatá.. na to, jak ji brzdí ta dečka je hodně šikovná. Volně bez ní může být jen dvě hodiny denně. Hračky už si taky bere, kouká a vše strká do pusinky.
    Lennycko, moc ráda tě uvidím.. chtěla jsem naspat na FB a zapomněla jsem.. tak já můžu odpo.. a chceš asi ve všední den že? Moc ráda tě uvidím a kouknu se na malýho.. pokecáme, dáme kafíčko.. 🙂 No Karol vezmu jen jestli bereš Filípka, jinak by jí to tam bylo asi dlouhý.. :-)) A co máš v plánu? Nějakou babykavárnu nebo ZOO třeba?
    Vlasy mi taky padaj brutálně!!! Asi jako u Karol, když měla 3-4 měsíce! Je to prý způsobené hormonama a nejde s tím nic dělat, tak jsem se nechala ostříhat a třeba to bude lepší.. já se cítím líp, je to změna! 🙂
    Dneska nám normálně dom spadnul komínem do krbu netopýr.. jsem čučela jako blázen!! 😀 Hrozně jsem se bála, že mu ublížíme nebo že jak otevřeme dvířka, že vlítne do bytu a nepůjde chytit a bdue třeba nějakej agresivní a zmatenej, tak jsem v půl jedenácté večer volala nějaké ženské na mobil z ČENOSU (organizace na ochranu netopýrů), tak mi dala instrukce co a jak.. Aleš sice chvilku kroutil očima, chtěl ho normálně vyhodit ven, ale nakonec vyčkal s rukavící na ruce, až povím, co mi paní říkala. 🙂 Tak je v garáži v krabici, jelikož venku hodně pršelo.. zítra ho vyusítme a musíme zkontrolovat, zda odletí, jestli není zraněný po pádu komínem.. fakt jsem měla docela hrůzu z toho „likvidování“ …
    No nic, valím spat.. zítra jedeme s holkama a neteří nakupovat do Hronbachu něco do kuchyně, jak rekonstruujeme.. už aby to bylo.. 🙂
    Tak se mějte fajn .. i při tomhle počasí.. snad se to zlepší a léto ještě bude!!! 🙂 Drobečkům pohlazení..

    #862152
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Tak konečně máme za sebou 3měsíční prohlídku.Šli jsme o týden později protože Dr.měl dovolenou a já jsem nechtěla jít za nějakým zastupujícím. Takže Šimonek má 6550g a 62cm.
    O výkendu jsme dělali oslavu Tomášek měl 5 roků. Bylo u nás devět dětí a pak dospělí,takže šrumec.Koupili jsme klukum trampolínu,postavili ji na zahradu a všichni blbli.Ještě že vyšlo počasí.
    Zato já jsem včera odpadla bolela mě hlava,všechny klouby měla jsem 39 stupňů horečku a do rána se přidala bolest v krku.Tak jsem si zašla k Dr. a prý mám hnisavou angínu.Tak mi dala antibiotika,naštěstí s něma můžu kojit ale nesmím mít horečku vyšší než 39 stupňů,to bych prý musela odstříkávat a mléko převařovat.To jsem vůbec nevěděla.Tak se snažím ji udžet pod hranicí.
    Kluky jsem poslala k mojí mamě naštěstí má do středy dovolenou,tak se starám akorát o Šimču a doufám,že to nechytno ode mě ,protože ještě není vůbec naočkovanej u nás doktpr začíná až ve čtrvrtém měsíci.
    Tak se holky držte a užívejte si dětičky

    #862153
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    🙂 Ahojky děvčata.Rybízku tedy Beátka je fakt šikulka.Dečky se za nějakej ten čásek zbavíte a malá se rovnou postaví ne?Jak je šikovná:) .KÁŤO Šimonek je teda chlapák.Je o 1 cm menší než Matyášek ale o 25dkg těžší.Čím že ho krmíš?Tomáškovi velká gratulace a Ty se brzy uzdrav.Hnisavá angína je pěknej hnus znám to.Bolestivej krk tak že dělá problém polknout blbou vodu:S .Jé holky dnes se mi tyhle stránky otevřeli na Hruštičky příspěvku kdy vám oznamuje že jedu rodit.A jak rychle to uteklo.Teď tu malej vedle spokojeně chrupká 🙂 🙂 .Je to můj kulíšek:D .Tak se rozpovídal že mě z toho kolikrát až hučí v uších a to zatím jen juchá a slebikuje.Až začne normálně mluvit tak to abych si pořídila klapky.

    #862154
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.No kde se všechny ouláte?To sem tady zůstala sama,nebo co???

    #862155
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    tak zase mi to nějak nevycházelo..
    No Evi, když je tak hezky, touláme se po venku.. hřiště, procházky, v neděli jsme se byli podívat ve westernovým městečku Šikulův mlýn, tak byla Karolínka unešená hlavně ze zvířátek.. 🙂 a dneska jsme byla s holkama celý den u švice na grilování a v bazénu, vytáhli to solarem v bazeénu v zemi na 26, tak to byla paráda!!! , řádně jsme se vyblbli.. no a zítra zase jedu ke spolužačce, má dvouletýho chlapečka a v pátek přijede spolužačka druhá spolužačka na návštěvu k nám s dětma.. s tou jsem se neviděla víc než deset let!! A ještě se mám sejít s Lennyckou odsud.. 🙂 Takže si užíváme léta naplno, kor když je teď trochu hezky! Konečně taky!! 🙂
    Jj, Beátka je šíkula.. zase máme hodně pokroků, je to zlatíčko.. už si krásně prohlíží hračky v ručičkách, sama si hračku podá, z hrazdičky v lehátku to rve :-))), žochlá o hodně víc než Karolínka v jejím věku.. takže to se máme na co těšit jako.. 😀 Včera totiž Aleš Karolínce stopoval, jak dlouho vydrží nemluvit a rekord byl minutu a čtvrt, tak to si pak nedovedu představit Beátku, až začne, když teď už tak brebentí.. 😀 😀 😀
    Jinak Karolínka perlí každej den.. potřebuje hodně zaměstnat nebo dělá blbosti. Např. v neděli, když jsme měli vyrazit na výlet, všichni v autě, tak nebyly klíče.. tak jsme jako hledali a pak jsme vzali náhradní, abychom se nezdržovali a dlaší den je Aleš našel v garáži, Karol mu je hodila do bot z práce 😀 Ale já jsem během těch 24 hodin nedělala nic jinýho než hledala nebo na to aspoň myslela, kde můžou být!!?? Mrška jedna a nepřizanla se.. 🙂 A když nedělá seky, tak perlí slovně.. minule vyváží popeláři popelnice a ona na ně volá ze střešního okna.. nazdárek pánové.. 😀 😀 😀 a další jiný perly, na který si teď honem nevzpomenu… no člověk se s ní nenudí.. do školky ji nevzali, mají hodně dětí, ale aspoň že nám začne zase mateřský centrum. Už se moc těším, páč ona mezi dětma vůbec nezlobí, tak je mi to trochu líto, že nás nevzali.. na hřišti o ní vůbec nevím.. posledně si ani nevšimla, že jsem ji nechala na starost jedné mamince od nás a šla jsem přebalit a nakojit Beátku dom. Radka mi pak říká.. ona tě ani nehledala.. 😀
    A co u vás nového??
    Káťo, jak je? Už jsi snad zdravá!!

    #862156
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.Rybízku že se všechny nemůžou nabažit sluníčka zcela chápu.Však já sem s Matyáškem taky celé dny venku.Sem kouknu hlavně ráno když malej spí a než vyrážíme ven.Už to tak máme zazběhnutý.V 5,30 budíček kojení a usínáme na další hoinu a půl pak kojení hoďku si hrajeme nebo si povídáme a zase spánek a v jedenáct razíme ven.Koukám že z kerolínky vám roste Kelišová:D 😀 😀 .Holka šikovná,tak malá a tak ukecaná.Alespoň se nenudíte,ona je to sranda co?Vzpomínám na moje holky co se navyváděli kyž byli takhle malí.Moje mladší v necelech třech letech žebrala od bezdomovce chleba kterej zrovna vytáhnul z popelnice a začal jíst+o( +o( .Taky dobrý ne?Ale krásně nám ty dětičky rostou jen co je prava:) .Malej se teda zatím jen otáčí na bok ale na celé přetočení už asi nebudeme moc dlouho čekat.Je děsně šikovnej.Si představte že když mu cvičim z kyčlema tak dřív u toho brečel a nelíbilo se mu to ale dnes u toho dostává záchvaty smíchu8-| 8-| .Jo jdu se chystat ven tak zatím .

    #862157
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.Malého aktuální váha 6850g a 63cm.A dnes řekl Mááááma ale to asi omylem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,886. až 3,900. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist