Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859340
    Anonym
    Host

    Hruštičko,já jako rodinu považuju rodiče půus děti,ale malá ještě není na světě,tak pro oficiálně ještě rodina nejsme,ale jinak to samozřejmě takhle brát budu:)

    #859341
    Anonym
    Host

    No,ono je to možná dáno tím vším kolem….nejsem zrovna ze vzorové „rodiny“,tak mám k tomu všemu asi trochu jiný vztah

    #859342
    Anonym
    Host

    Nazdárek všechny těhulky. Dlouho jsem tu nebyla a koukám jak se tu začali řešit nákupy různého druhu. Vzhledem k tomu , že budu mít druhého prcka tak všechno máme, jen budem asi kupovat už 5 kočárek. Po zkušenostech které mám, doporučuji mrknout na aukro a jsou to kočárky v ceně od 5 do 7000 typu SVI a podobné, podle mého odhadu je užijete od narození do 3 let prcka určitě. Výhodu u nich vidim…. nízká cena, taška pro novorozence, přehazovací rukojeď, nafukovací kola a velké plocha na ležení. Jinak jsem dnes byla na screeningu ve 2 trim. a vše v pohodě. Těhulky, kašlete na nějaký velký vánoční úklid, udělejte výzdobičku, ozdobte stromeček a lenošte, máte se na co vymlouvat. Hlavně prvorodičky, užijte si poslední klidnou, lenošivou, předvánoční atmosféru, příští vánoce vám stejně pořádek dlouho nevydrží, když budete mít čas vůbec uklidit. Tak se držte, vánoční blázinec pomalu začíná.

    #859343
    Anonym
    Host

    Tak na UZ je všechno v pořádku…nakonec jsme byli u Dr. Vlašína a bylo to fajn…všechno nám ukázal-dvě nohy,dvě ruce,20prstíků a je rozkošná a celá maminka-plný močák a podbradek 😀 Bylo to moc fajn a jsem ráda,že to dopadlo dobře.I ostatním přeju krásné výsledky:)

    #859344
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Verunko, moc blahopřeji k utz a k tomu, že jsi kápla na Vlašína :-). Barunko, díky za podporu, na tripply jsem nešla, na plodovku taky ne, příští týden mě čeká speciální UTZ u Vlašína, tak snad to bude všechno ok. Holky, chci se zeptat, budu za tento utz v Prenatalu platit? a můžu si to nechat nahrát na DVD? to musím říkat nějak dopředu? Děkuji a mějte se všechny krásně!!! Andy

    #859345
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Verunko, moc blahopřeji k utz a k tomu, že jsi kápla na Vlašína :-). Barunko, díky za podporu, na tripply jsem nešla, na plodovku taky ne, příští týden mě čeká speciální UTZ u Vlašína, tak snad to bude všechno ok. Holky, chci se zeptat, budu za tento utz v Prenatalu platit? a můžu si to nechat nahrát na DVD? to musím říkat nějak dopředu? Děkuji a mějte se všechny krásně!!! Andy

    #859346
    Anonym
    Host

    Andy,pokud máš žádanku od svého gynekologa (což bys mít měla),tak neplatíš nic,je to v rámci „prevence“ Platíš si leda fotku.Nevím,jestli to tady někdo nepsal,že tenhle UZ se na DVD nenatáčí,že se musíš objednat speciálně na to DVD UZ,ale nejsem si jistá,ale z toho,co jsem tady četla jsem to tak pochopila.Držím peštičky….a holky-jsem moc ráda za všechny,že jsme i s miminkama zdravé a v pořádku 🙂

    #859347
    Anonym
    Host

    Verunka,
    gratulka maminko ke krásným výsledkům :o) jen tak dál …

    #859348
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoh holky,
    také se s omluvou hlásím po delší době…bylo toho teď nějak moc – jednak mě chytla uklízecí manie, jednak jsme ještě s manželem chtěli dodělat pár nejnutnějších prací na chaloupce než nám začnou ty hnusný mrazy 🙁
    Já byla na velkym UTZ tak před čtrnácti dny, vyšlo všechno dobře 😀 , akorát to moje mimi je nějaké stydlivé (asi po mamince 🙂 ), takže vůbec netuším, co to bude. Dneska jsem byla na EKG, zítra poradna a pak zase chvilenku klídek…..
    Jsem ráda, že nám všem vychází ty kontroly takhle dobře.
    No a Vánoce, na ty se taky těším – už mám nakoupeno i většinu dárků…
    Rybízku, moc ti to na tý fotce sluší

    #859349
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jééé, a málem bych se zapomněla pochlubit, že už i já jsem se koněčně dočkala těch pohybů 🙂

    #859350
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!

    Gratuluji všem k výborným výsledkům velkých UTZ. To nám to hezky probíhá v tom předvánočním čase.
    Já jdu dnes do poradny, uf – váha leze nahoru hrozně rychlým tempem a je to znát na potížích.
    BOlí mě stydká kost, někdy i pánev no budu to muset už Dr. říct, zda je to vše v normě.
    UTZ nechci, když jsem byla před 14dny na velkém v Gennetu tak snad se to Dr. nebude zdát troufalé, když ho poprosím jen o prohlídku pohmatem.

    Čtu teď takovou tlustou knížku – možná některá znáte – Přirozený porod a těhotenství od Ingeborg Stadellmann. Je tam hodně tipů i z přírodní medicíny (homeopatie, bylinky, aromaterapie). Je opravdu hodně inspirativní. Čtu to po kousíčkách, mám ji sice půjčenou ale do Vánoc jí určo stihnu přelouskat.

    Dnes mi přišly látkovky – AIO – od TotsBots, tak už mám pro mimíska první dáreček pod stromeček. Vypadají jak pampersky, akorát nejsou z papíru:D . Už se těším, až do nich budu mimčo balit. Jen manžel pořád není nakloněný používání pracích plín, tak snad to nějak skousne do té doby než se mimi narodí. Chci to střídat, takže to bude kompromis.
    Danulka si teď začala hodně hrát s panenkami-miminky, pečuje o ně, občas dělá sestřičku v nemocnici, asi se jí trochu mění záliby, už to není jen Lego, autíčka, puzzle tak asi to mé těhotenství má na ní trošičku vliv že začíná mít i holčičí zájmy:) .

    Přeji krásný den, asi u vás taky sněží – u nás už 2. den docela slušně. Tak už to přes okno vypadá skutečně na přicházející advent.
    Pohlaďte bříška a těšte se z pohybů, které vám dávají už hodně vědět o těch našich drobečcích, které nosíme pod srdíčkem:)

    #859351
    Anonym
    Host

    Tak já se teda vyjádřím k Verči. 🙂 Miluju Vánoce u mých rodičů a přítele tam tahám taky, jenže jemu se moc nechce. Řekla bych, že jak bude miminko, tak už ho příští rok neukecám. Jenže mě baví hlavně to, když je nás kolem stromečku kupa. Naši, brácha, babička, my tři, potom čtyři. A Veru, docela u tebe beru, že teď chceš být s mamkou a přesně tak, až budete mít mimčo doma, tak to zase budeš brát jinak. Ale pokud se dohodneš s chlapem, tak ti nemá kdo co říkat. A hotovo. 🙂 Jinak je super, že jsi byla u Vlašína a všechno je v pořádku. <:o) My jdeme zítra. Jupííí.
    Holky, našla jsem tento kočárek a asi se mi strašně líbí. Co na to říkáte? http://www.caryfuk.cz/kocarky-detske/kombinovane-kocarky/kocarek-espiro-atlantic-new-ruzne-vzory
    Andy, jestli je to normální velký UTZ, tak se neplatí. Ale tebe si asi zvou ještě mimo to, ikdyž to bys asi taky neměla platit. DVD si řekneš tam. Asi to řeknu na recepci, jak tam příjdu. Čučni na jejich stránky prenatal, mají tam ceník.
    Šárko, až si budeš objednávat postýlku, hoď se odkaz. Já jsem narazila na toto: http://www.detsky-eshop.cz/produkty/postylky-s-plnou-vybavou-i.html

    #859352
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy, po dlouhé době jsem tu … 🙂
    Teda byla jsem doma, ale nějak nebyl čas.. 🙂 Tak teď dočítám všechno, co jste napsaly a je toho fakt dost! 🙂
    Baru, v Husovicích je ten Babystar, už jsem si vzpomněla, na Tomokovým náměstí. A díky za uklidnění, teď je fakt Karolínka hrozná, období vzdoru v plném proudu! Jen se snažím, abych neubližovala svýma nervama maličké.. To by mě mrzelo 🙁 No ta puberta taky musí stát za to..Jiank buď ráda, že je maličká zdravá hlavně, mě to teda vůvec neva, spíš jsem možná i radši, že budou kamarádky s Karolínkou.. Byla jsem na UTZ ve 20. tt a šokovala mě jedna maminka, která vylezla z ordinace a nějaká červená utrousila z huby, že je to holka.. pro citlivé pardon, ale jinak jsem to napsat nemohla, opradvu bych jí nejradši liskla v tu chvíli!!! :@ Teď nevím, jestli jsi myslela ten náš krb.. je super, v rohu ideální, akorát zabere poměrně dost místa oproti tomu na zdi.. teď v něm láduju 🙂 Tvrdím, že je to srdce domova, když tam nehoří, něco tu prostě pořád jakby chybí.. Jaké byly narozky? Napapala ses? 🙂 Jinak na velký UTZ mě málem šoupli k nějaké doktorce, tak jsem se ozvala, že jsem byla objednaná k Vlašínovi, tak se mě jeho sestra ujala, byla jsem ráda, byl moc fajn, DVD krásné, jen fotka se moc nepovedla, ale ani jsem nepočítala s tím, že by to bylo jinak, protože už je mimi velké.. Tak jsem to měla i u Karolínky. Ať ti to zítra dopadne dobře!! Pak dej vědět! 🙂
    Veru, díky za ifno Barušce, jen opravím, že jsou tam patra dvě a ještě v přízemí, dole postýlky, vaničky, přebalováky, v 1. patře věicčky pro maimky a miminka, hračky atd. a nahoře kočárky a autosedačky.. Kočky bez vás tři dny vydrží? Doufám, že se nenaštveš za můj názor, ale taky si myslím, že už vás mimi spojuje natolik, že by jste mohli být spolu… 🙂 ale samozřejmě záleží jen na vás… 🙂 Pro mě jsou Vánoce nejkrásnější obodbí v roce! 🙂 Sdílím názor Hruštičky a Šárky.. jezdíme na 25. 12. k manželovým rodičům a moje setry dojdou přímo na Štědrý den k nám.. Rodiče už nemám 🙁 Tak to praktikujem od začátku, co spolu bydlíme, už sedm let, nedovedu si to představit jinak.. Tak už jste se dohodli na Karolínce? My ještě ne a říkám manželovi, ať jí zatím maličké Michalka neříká, kdyby náhodou.. NA FB dělám mrtvého brouka se jménem, ať si do mě holky vrtají, mě je to jedno! 🙂 Taky je pro mě důležitý, když dr. UTZ komentuje! Je to pak uplně jiný..
    Šárko, taky se mi moc líbí malovaný pokojíček, ale Karolínka si to stihla zařídit po svém, než jsem někoho sehnala.. jsem myslela, že mě klepne, naštěstí jen v rohu! Okna jsem ještě neumyla, ale máme rodinný domek, takže na závrať se vymlouvat nemůžu.. 😀 Taky se těším na výzdobu, ale mám z předchozích let, tak nic nového, jen v týdnu teď umyju ty okna konečně, v sobotu uklidím a vyzdobím okna už i světýlkama 🙂 Jen dokoupím adventní svíčky. Mám to hrozně ráda, na Vánoce se těším jak malá 😀 Jinak ještě nepeču, ale už se chystám 🙂 Co se týče kopanců, tak už jsou dost vidět a cítit i pro okolí. Taky jsem manželovi u telky, říkala, ať si šáhne a hned jeden kopanec koupil, tak koukal že je to taková gymnastka už… 😀
    Je toho moc těch komentářů, musím to rozděli na dvakrát, stejně by mi to BW jinak nai nevzal 😀 … takže za chvíli další… jdeme se s malou napapkat a jak půjde spinkat, budu si tu číst dál…

    #859353
    Anonym
    Host

    Já se taky už těším na výzdobu, není to nijaké luxusní, ale i tak.
    Předvánoční čas u nás začne až budeme s Danulkou tvořit – já udělám těsta, druhý den se pustíme do pečení – Danulka pomáhá nejvíce s perníčky jak vykrajování, tak potírání žloutkem, další den i zdobení:o). Taky děláme vlastnoruční přáníčka, vozíme to k našim logopedům do Liberce a Prahy, poradkyni z rané péče a přátelům a rodině.
    Na mytí oken se chystám příští týden – zatím jen jedno patro – to druhé kde se stále pracuje to budu mýt až já nevím kdy možná až bude mimčo:D . Teď to nemá cenu ani tam nejsou podmínky, abych se tam bezpečně pohybovala…Takže to ještě půjde. Taky příští týden začnu zevrubnější úklid a pak už dáme okenní dekorace a tak.
    S manželem už budeme trávit 9. vánoční svátky spolu, ty první jsme byli ještě každý u svých rodičů a pak jsme se sešli u přítele v bytě. Od dalších Vánoc už jsme je ale vždy pravidelně trávili spolu doma a k rodičům jsme jezdily na střídačku o dalších svátcích.

    Tyto svátky budou zase jiné než minulé, ještě s mimískem v bříšku.

    Jsem ráda, že taky tak prožíváte svátky, pro mě to je vždy čas pohody a návštěv v rodině, někam vyrážíme my, jindy nám to zase ostatní oplatí a baštíme dobroty a koukáme na pohádky prostě parádička pohodička.

    #859354
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veru, já taky nejsem ze vzorové rodiny, ale Vánoce jsou pro mě VÁNOCE 🙂 takže to nebude asi tím.. Moc gratuluju k dobrmému UTZ!
    Šaryku, taky čekám druhé mimi, zase holčička 🙂 a jak to máš ty? Pěkně jsi to napsala s úklidem, ale já když uklidím, tak se mi líp dýchá a můžu se kochat a výdzoba bez úklidu by nebylo ono.. tak ať žije blázinec s uklízením, pečením a pak už jen klidečkové Vánoce … už to na mě úplně leze..:D
    Andy, pokud máš doporučení, tak se neplatí UTZ, jen DVD, je to 500,- a pokud doporučení nemáš, myslím, že 1200,- a o DVD jsem si řekla, když jsem ulehala na lůžko 🙂 A fotku jsem dostala zdarma k DVD, jinak se platí asi 100,-.
    Hani, díky za lichotku 🙂 Jsi dobrá, že máš nakoupeno, my nemáme nic, pořád nás vycucávají z peněz auta, včera mě to zase nechalo v Líšni 🙁 nenastartovala jsem, ani když jsem manuelně v motoru zažhavila 🙁 , musel mě dojet nastartovat machanik, se který m jsem opět domluvila další termín 🙁 Gratuluju k dobrým výsledkům, jen tak dál… a stejně tak k pohybům, krása co? 🙂
    Cucaracho, i u nás sněží, ale jen lehnouce a jelikož je kolem nuly, nic z toho nevydrží.. Tak to víš, že to na Danču pusobí, bude to velká chůva 🙂 Nemohla by jsi mi hodit nějaký recept na perníčky, případně na něco jiného dobrého, chtěla bych třošku obměnit cukroví ..
    Baru, na kočárek jsem mrkla, je docela pěknej, ale nějak mi tam vadí to madlo, je dost vysoko a taky zádička nejsou moc rovně, spš pololeh.. tak to ještě promysli, nejlepší by bylo se na něj mrknout do obchodu.
    Teď mi napsala známá, že se jim dopoledne narodil Samuel, nádhera 🙂
    Jinak jsem včera byla kouknout na kočárek, nakonec jsem se rozhodla pro Casualplay, starší, celá sestava vyjde na 10 – 11.000,- podle stáří a zachovalosti. A kdyby mi neselhalo auto, tak bych jela ještě na jeden, ale bohužel.. Ale paní naštěstí počká a ta jedna je dokonce ochotná počat s doplacením v lednu.. takže paráda 🙂 Jsem moc ráda, tady hodím odkaz, aby jste se mohly podívat, že čeho se to vlastně raduju 🙂 , případně se nechat inspirovat.. 🙂
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=39125245
    Tak pohlaďte bříška a mějte jen samou pohodičku 🙂 Odpoledne valíme s malou do mat. centra, tak se těším, jinak jsme furt doma nebo jen na vycházce..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist