Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,351. až 1,365. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859609
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky,
    nějak jsem to tady zasklila pár dnů, tak jdu dočítat.
    Veru1, kde je ta Unimoda? Tam je cosi na začátku Dornychu. Jéé, víš, že tu relaxační hudbu pro miminka jsem si tam taky koupila? 🙂 Je fakt dobrá, já od nich vždycky odcházím s nějakým nákupem. A ještě mi řekni, čím ti mamka ten kojící polštář vycpe. A víte někdo, jak se to přesně používá? 🙂 Jinak jsem udělala revizi oblečků, rozdělila velikosti a zjistila, že se mi sešlo hrozně moc malých bodýček a kabátečků. No nevadí, budu převlíkat několikrát denně, abych si pohrála. Dokonce mi kdosi nacpal i padesátku kabátek a dupky. No je vidět, že nejsou nošený. To by našemu Nickovi nebylo, ani když se narodil. Tak holčička snad bude menší, i když taťka je vysokej.
    Plínky nějaký taky už mám, koupila jsem od paní na mimibazaru, které zbyly. Je tady z Brna, takže jsem ani neplatila poštovné. Ale asi jak bude akce, tak to chce kupovat do zásoby. Majo, neboj, nakupuj, plínky se šiknou, ale těch nejmenších stačí míň. Já huggies nebo pampers nekupuju, teď jsem sehnala takový levnější, že je na nich chyba, třeba chybí obrázek nebo tak a stojí pár korun, nebo co je prostě v akci. U malýho jsme vůbec neřešili značku plínek. 🙂 Děcko se stejně musí přebalit, ať čurá do drahé nebo levné. Navíc v těch hodně savých plínkách mají maminky tendence nechávat děti déle a pak mají stejně červený prdelky. 🙂 Plínka je pak nacucaná a těžká, že to mají chudáčci až u země.
    Haňulko, souhlasím s ulehčováním domácích prací. Spíš čím jsem starší, tak se snažím najít různý vychytávky. Ono po těch letech starání se je to už fakt otravný. 😀 Asi si nedovedu představit, že bych měla teď 2 malé děti. A pak právě když jsou třeba obě nemocný. 🙁
    Matrace – sondovala jsem všechny možný, zjišťovala info… No pouze závěr, pro miminko stačí obyčejný molitan za 500,- nebo nějaká pěna. Stále víc zjišťuju sama i z jiných zkušeností, že na maminky jsou velké nástrahy, my chceme samozřejmě to nejlepší pro miminko a tak máme tendence nakupovat to dražší, ale je to zbytečné. Jako např. kokosová matrace pro mimčo. Bylo mi rozmluveno. 😀 No tak teď vidím, že Maja už reagovala. 🙂
    Jéé, Haňulko, vy už jste velicí. 🙂
    Se spaním nic moc. Schválně chodím pozdě, protože jinak se v noci budím a jsem třeba 2 hodiny vzhůru, pak to dospávám nad ránem a ještě vstávat. 🙁 No nic moc. Jsem pak jak zombie. Ne¨jvíc mě serou (pardon) v práci, že se furt ptají a co ti teda je a furt takový dotazy, ovšem ne z nějaké osobní účasti. Sakra jsem těhotná, tak mám různý problémy. Po každé navštěvě doktora jsou jak sršni a že to nic není a to bude dobrý. Mají strach, abych neodešla hned, ale fakt se na to vykašlu. :@
    Cuco, to je hrozný s tím Kubíčkem. 🙁 Měli nějaký komplikace při porodu?
    Musím valit k zubákovi. Poté se sem opět posadím. 🙂
    Zatím ahoj.

    #859610
    Anonym
    Host

    Baru,ta Unimoda je v podstatě na Zvonařce..kdybys šla z Vaňkovky přes ten most směrem na Zvonařku,tak nepůjdeš dolů po schodech,ale za roh..tam to je a tyhle výprodeje tam jsou až do konce roku,takže tam možná zase nakouknu,protože tam mají i spoustu jiných věcí 🙂 Ten polštář mi mami bude vycpávat jakýmasi speciálníma kuličkama..prý se to tím vycpává.Tak nevím,nechávám to na ní,ale už bych ho i potřebovala,jinak si asi zavedu cévku 😀

    Jinak díky za názory na matrace,asi to tak bude nejlepší…nějakou obyčejnou.Baru,máš pravdu-myslím,že spousta obchodníků se snaží „odrat“ budoucí maminky,zvláště nezkušené,o peníze.

    Zítra si bere můj chlap dovolenou,tak budeme trávit den spolu a už se strašně moc těším,že si to užijeme…..poůjdeme na vánoční trhy a projít se městem….:)

    Přeju krásný den všem

    #859611
    Anonym
    Host

    Holky ještě dotaz-budete pořizovat přebalovací pult?

    #859612
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Tak jsem doma z nemocnice, kde jsem byla na tom OGTT testu! Jsem ráda, že je to za mnou, výsledek se dozvím zítra v poradně.
    Bylo nás tam asi 8 těhulek s podobně velkými bříšky:D . Nejhorší bylo to sezení na tvrdých plastových židlích, už jsem nevěděla jak mám sedět…a přečetla jsem asi 1/3 knížečky od Z. Matějčka Co, kdy a jak při výchově dětí (už jsem jí kdysi četla tak jsem si to jen oživovala, je to hezky čtivě napsáno).
    Ten nápoj mi přišel sladkokyselý – víc té kyselé chuti převládalo a dalo se to – nebyl to 1/2 litr, jen asi 3dcl.
    Horší byla noc, Danču pobolívaly kolínka, asi zase roste tak jsem mazala konopným mazáním s mentolem, nepomohlo, tak dostala malou dávku Paralenu sirupu a pak už spala. Ale já zase nemohla, navíc jsem málem šla do nemocice o hoďku dřív, naštěstí jsem si všimla už skoro oblečená v kuchyni, že jsem nějak dopředu s časem. No tak jsem zapla myčku a šla ještě hodit na 1/2hod leháro. V nemocnici jsem pak zívala asi dnes zaspím dřív než Danča až půjde spát:D .

    Ad matrace – no já myslím, že ani ten polokokos co máme – pořizovali jsme než se Danulka narodila tak nestál majlant – kolem 600Kč. To oproti té molitanové není nějaký velký rozdíl. Nechali jsme si poradit (oni tenkrát ani molitanové v tom obchůdku neměli)a koupili co bylo včetně polštářku a deky.
    My zrovna nejsme z těch, co by kupovali to nejdražší co se nabízí na trhu. Jednak si myslím to samé co Baruška, že obchodníci se z nás snaží vyždímat co nejvíc právě s ohledem na naše city (a u pořizování výbavičky to platí dvojnásob) a taky už jsem zvyklá nakupovat třeba i na Mimibazaru, kde se i nové věci dají koupit za opravdu přívětivý peníz.
    Kočárek máme vyhlídnutý kolem 5tisíc nový – Hoco, s autosedačkou tou první ještě uvidíme, ale možná koupíme po 1 dítěti cca kolem 1tisíce Chicco Synthesis. No a pak už spíš jen maličkosti – koupací kyblík, přebalovací podložku a asi Manducu na nošení.

    Verunko, přebalovací pult budu mít půjčený od kamarádky, takový obyč z Ikea.
    U Danulky jsem neměla, ale to jsme bydleli jinde a tak jsem si přebalovací pult udělala z psacího stolu, na kterém jsem měla ty propriety a přebal. podložku. Jen ta výška nebyla zrovna ideální, hlavně ze začátku je to náročné kvůli zádům. Původně jsem chtěla mít přebalovák na komodě, ale manžel ji nakreslil a truhlář udělal o 1 šuplík větší, takže to neklaplo.
    Líbí se mi ty komody, co mají nahoře prkno s tou podložkou na přebalování. Je to praktické – kvůli věcičkám při převlíkání a tak. Ale není to nezbytnost.

    Tak se děvčátka opatrujte přeji další hezký den v našem požehnaném stavu! A nezapadněte, u nás už je to docela náročný co se týče sněhových srážek.

    #859613
    Anonym
    Host

    U nás po sněhu ani památky 🙂 Mám ráda zimu v Brně :o)))

    Já právě s tím přebalovákem nevím,jak to vyřešit,taky jsem si říkala,že by stačila ta deska na komodu,jenže nemáme komodu 🙁 A taky toho nábytku je tady spousta a není náš,takže to vyhodit nemůžeme,tak jsem přemýšlela o tom skládacím.Je to na prd,když si to člověk nemůže udělat podle svého,tady budem jak v ……-zaskládaní nábytkem 🙁 Ach jo..no uvidíme…

    Baru,co u zubaře?

    #859614
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak já jsem dnes absolvovala křest ohněm, 1,5 hodiny v zácpě. V Praze pěkně sněží a mrzne, takže cesty jsou příšerné. Ráno jsem byla potřetí na odběru a zdá se, že se konečně povedl, zatím mi nikdo nevoalal:D Byla jsem i na te cukrovce, ale tam mi jen z prstu zjiš%tovali hladinu a příští středu v 7h mám jit nalačno pít tu lahůdku. Hned potom chceme jet k rodičům do Havířova, tak jsem zvědavá jak to zvládnu :S

    verunko: Já jsem taky dlouho řešila přebalovák. Pokojíček není zrovna nafukovací. Hrozně by se mi líbila dřevěná komoda, ale tu tam nenarvu. Tak jsem uvažovala jestli koupit jen podložku a dát ji na psací pult, ale chci mít všechno při ruce. Takže jsme nakonec koupili tenhle v zelené barvě http://www.babypark.cz/bebe-confort-prebalovaci-pult-amplitude Není zas tak moc velký a má dost uložného prostoru. Tak doufám, že na něj později nebudu nadávat

    #859615
    Anonym
    Host

    Verunko,

    jestli můžu doporučit zkus tenhle pultík, je to přívětivá cena a je to strašně praktické, taky jsem si ho odsud objednala a mám ho už doma, má parádní velikost – žádné ohybání a skříňka je pořádně velká + to místo nad ní – super věc a je nejlevnější na trhu – dodali mi ho do 5 pracovních dnů … super obchod s nima byl, tady máš odkázek:

    http://aukro.cz/item1365861546_prebalovaci_pult_buk_s_prebalovaci_deskou.html

    + k tomu jsem si koupila přebalovací podložku, též na aukru a vyšla cca na 300,- kč … je to pecka a praktická … až bude mimčo odrostlé, vršek sundáš a máš krásnou komodu, která se určitě všude hodí …
    Mějte se krásně a pohlaďte mimísky … papa Šárka

    #859616
    Anonym
    Host

    Šárko,díky moc,vypadá fakt dobře a ta cena je super 🙂 Ještě najít někde místo pokoji a je to :o)))

    Já má dneska neskutečnou spotřebu kyselých okurek 🙁 Mám je ráda i tak,ale už jsem spořádal celou sklenici a dala bych si další….to je děs.

    #859617
    Anonym
    Host

    Ještě vám musím napsat,dneska jsem si pouštěla hudbu pro miminka a je tam i dětský smích atd. a ta naše kočičí princezna z toho byla pěkně vyjukaná…..koukala odkud to jde,kdo to je…no asi po novém roce zahájím častější pouštění něčeho podobného,aby si kočičáci zvykali,že takové zvuky tady budou častěji 🙂

    #859618
    Anonym
    Host

    Verunko, já přebalovák pořizuju, ale jen pro začátek, takový ten obyč z Ikea asi za 700,- a pak se uvidí.

    Veveriku, ten přebalovák je moc krásný.

    Šárko, i ten tvůj přebalovák je moc fajn. Já právě nechci pořizovat už další nábytek, tak si říkám, že ten obyč ikeácký půjde po půl roce z domu a nebude mě to tolik mrzet jako nějaká hezká komoda. Jinak mi po něm zůstane ta podložka a pak budu přebalovat třeba v kuchyni nebo v pracovně na stole….

    Verunko, to s tou hudbou není vůbec špatný nápad. Já se docela bojím, jak ten náš kočičák rozdýchá další mládě v bytě:-(

    #859619
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, tak snad už je lépe? Mě bylo tak blbě ve čtvrtek! +o( Byla jsem taková vysláblá!
    Veveriku, tak to je sper, že jsi za 15 min. v práci, pěkný rozdíl! Hlavně jezdi opatrně! A ty pracuješ jako sestřička? Jak to dopadlo s těma ztracenýma výsledkama? Beátka je moc pěkný jméno, taky bych ji klidně dala, ale maželovi se nelíbi. Jinak to tak je, kovářova kobyla chodí bosá 😀
    Májo, na mě zase jde vidět, že čekáme holčičku, nespíš to bude topmodelka! Mám hrozné nehty, vlasy i pleť 🙁 Kosmetiku potřebuji teď mnohem více než předtím.
    Veru1, já mám kojící polštář koupený a podle hmatu tam jsou jakési kuličky. Ale holky, jak ho používáte na spaní? Mě přijde, že je moc vysoký, abych si ho narvala pod břicho… Poraďte…? Jinak pult mám takový dřevěný, resp. nádstavec na komodu, udělal manžel a na něj si jen dokoupím molitan potažený igelitem, páč ten, co jsem měla na malou popraskal a pak ji škrábal do nožiček. No dělají to zkrátka na chvíli, aby si musel jít člověk brzy pro jiný… Ale naštěstí stojí něco mezi 300,- – 500,-, tak to nebude taková pálka.
    Cucaracho, já ten přebalovák právě mám na komodě, je to výš, ale zase jsem se nemusela absolutně předklánět! Paráda. Neumím si to představit, jelikož teď nemůžu ani vymest krb, jak trpím na záda v kříži. A v komodě jsem měla uložené věci na oblíkání, lékárničku, plínky a všechno ostatní takhle pěkně po ruce 🙂
    Šárko, právě tak jsme to řešili i my, sundáš pak přebalovák a malé slouží komoda stále na věcičky 🙂
    Tak jsem konečně objednaná na cukorvku. Myslela jsem, že to uhraju po vánocích, ale sestra řekla, že přístí týden nejsou a po Novém roce už by mohlo být pozdě, ,tak ještě tehle týden, dala mi termín čt nebo pá a bylo. Tak jdu ve čtvrtek na 8:00. Tak jsem zvědavá, doufám, že tam budou nějaké ukecané maminky 😀 Škoda Baru, že nemůžeš jít tam! Mohly jsme se seznámit osobně 🙂 Nejdete někdo jiný z Brna? Já mám hrůzu z toho, jak to dopadne! Dneska už jsem měla Brumíka, Nugetu a ještě si něco dám, já asi umřu bez sladkýho, podku mi to zakážou! Za poslední měsíc jsem přibrala 2,5 kg a celkem 6,5 kg. Holky, jak jste na tom vy?? A už vybíráte porodnici? Pražské myslím ano kvůli registraci, viďte, ale brňačky…?
    Tak přeji všm pohodu do bříška a já jdu kouknout na net na oblíbený seriál 🙂 Koukám, že se info od dr. značně liší, když mi včera řekla, že má kolem 600 g 🙂 A zase mi tvrdne břicho, auuuu.

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27111.png

    #859620
    r rybízek
    Registrovaný uživatel
    #859621
    Anonym
    Host

    Šárko,
    to je pěkná ta skříňka s přebalovacím pultem v jednom.Nám se už další nábytek do ložnice nevejde, tak to řeším tím pultíkem z Ikea, který budu mít půjčený od kamarádky. On je úzký a věcičky budu mít po ruce vedle – v komodě, která je bohužel vysoká na to, abych na ní mohla přebalovat (mám jí asi po prsa:D ).

    Rybízku, já mám tedy pleť o mnoho lepší než jsem měla před těhotenstvím, tak jestli se to bere podle toho, tak to asi čekáme kluka:) . Na kosmetiku chodím obměsíc a stačí.
    Vlasy mi taky nádherně zhoustly a nehty rostou jak blázen. Ale to může být i tím rybím olejem co jsem začala asi před měsícem užívat. Je to prý i pro exematiky.
    Jo a holky začala jsem si mazat bříško, boky kokosovým olejem z DM, je v bio kvalitě a krásně voní a vstřebá se nádherně, tak není pocit mastnoty.
    Jinak mám nahoře už 8 kg, takže Rybízku 6,5 je nádhera!!!

    Ve čtvtek na Tebe Rybízku vzpomenu až půjdeš na ten test. Já už zítra budu vědět jak jsem na tom a pak sem písnu!

    #859622
    Anonym
    Host

    ahojky holky,

    jj přebalovák je praktická věcička, já si ho pořídla do dětského pokoje, jinam by se mi prostě nevešel, takže pak bude sloužit na ty miminkovský věcičky a hlavně cena je super, tak mě to vůbec nemrzí. Jinak dnes jsem opět nakupovala plínky … měli jsme kupony do intersparu na 20% slevu, tak jsem opět nabrala 3 balení … :o)

    Rybízku s tou pletí jsme na tom stejně :-((( já nikdy neměla s pletí problémy … a teď šílené, taky se chystám na kosmetiku až budu u našich … potřebuji to jak sůl, ale na nehty si nemohu vůbec stěžovat, ty rostou jako blázen a vlasy taky :o) takže jen ta pleť, takže nejspíše opravdu čekáme topmodelky :o)

    Jinak já stále nepřibírám … vůbec … a bříško už mám pěkné tedy … nevím, mamča mi říká že jsem dokonce i zhubla … v rukou a na zadku, ale bříško roste, tak nevím co to jako je … pořád mám jen to jedno kilo nahoře … docela mě to už i znepokojuje … já vůbec nemám chutě k jídlu, jím jen 3x denně – klasiku – snídani, oběd a večeri … mezitím sním nějaký ten citrus, jogurt piškoty … sladké nemusím vůbec – za to kyselé ano :o) … dnes jsem na zítra uvařila halušky – mňam … ty tedy fakt můžu … No v úterý příští týden jdu do poradny a na tu cukrovku, tak se dr. zeptám, jestli už to není nějaké divné, že všude ztrácím – a bříško roste … vitamínky poctivě papám … jen ta žáha … není den abych nepila mléko, nebo necucala rennie … ještě že to pomáhá … nejhorší je to u mě večer.

    Ten kojící polštář jak tu píšete si musím taky ještě pořídit, ale zatím jsem na žádný nenarazila :-((( asi budu muset objednat z netu – nemáte typ ? …

    Jinak už jdou u mě vidět i pohyby jen pohledem … hezky se mi vlní bříško – hlavně večer, to moje princezna má největšího vrcení a převalování … a když začnu hladit bříško, tak v ten moment přestane … :o)

    Hezký večer přeji … opatrujte se a pohlaďte Prcky … :o)

    #859623
    Anonym
    Host
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,351. až 1,365. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist