únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,086. až 5,100. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #867695
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak s tím čůráním je to dnes opět lepší ťuk ťuk ťuk……. přiběhl chytil se za pindíka a dával mi ruku jako, že jdeme na nočník. Pak jsme byli asi 4x opět na nočníku to si pro změnu držel za zadek asi jako, že chce kakat. mno pokaždé si jen prdnul 😀 😀 😀 . To byl puch +o( . Ale je dobrý, že si uvědomuje, že by se mohl pokadit. Holky jinak já taky jsem udělala pauzu mezi tímnenošením plínky. Poprvé jsem to zkoušela v létě a to pokaždé se prostě počůral. Tak jsem se na to vybodla,ale vyprovokovala mě kamarádka comá stejně starého kluka a ten chodí už bez pleny a byli u nás na návštěvě tak si říkám, že to Bohoušek musí zvládnout taky. Jennevím zda ho za to trestat a lupnout ho po zadnici když se počůrá nebo jen vysvětlovat :O . Zatím je to jak kdy. Včera se počůral manželovi když ho hlídal a říkám mu dostal na zadek??? No a on říká když ono to nešlo. Šel si malej hrát do pokojíčku a tak si říká manžel tam je nějaký ticho to on se určitě pokadil nebo počůral tak ho volala nic no tak se šel podívat kde je a on chudák stál za ním schovanej za křeslem a ručičky před tváří (si myslí, že není vidět) a stál tam jako zařezanej 😀 . No tak mu nedal no.
    Jinak u nás dnes krůtí řízky, Bohoušek krůtí polévku s krupicovýma knedlíčkama. jo a tu česnečku Bohoušek včera papal. Dělala jsme u ji prvně a chutnala mu. Dávám do ní brambory a pak rozkvrdlám vejce takže je i relativně hustá 🙂 . Včera jsme si s manželem udělai k večeři brambory na loupačku se solí, máslem, tvarohem a mlíkem. Mňam jsme je neměla ani nepamatuju a bylo to fakt dobrý
    Dnes manžel zabil kohouta brojlera tak zítra ho upeču, umatlám knedle (dělala jsem je jen jednou tak jsem zvědavá co z toho vyleze) a udělám špenát – ten mam fakt ráda. Nějakou omajdu aby ty knedle nybyli moc suchý a je to. Normálně ten kohout vážil 3,7 kg :O . V kráme koupíte kuře sotva dvokilový takže si dokážete asi představit jak je velikej
    Tak budu končit už mě nic nenapadá co napsat.
    Děcko tobě přeji ať se udělá Kubíčkovi lépe, Bíbo tobě ať se brzo uzdraví manžel a Bivi tobě ať už konečně má Adámek všechny ty zubiska a netrápí ho!

    #867696
    Anonym
    Host

    Bambulko, mě bylo řečeno, že se má zatím jen vysvětlovat. Trestat za počůrání se bych viděla asi až mnohem později. Já teda vůbec. Si pamatuju, že ve školce jsem chtěla jít podruhé během poobědového spaní na záchod a učitelka mi dala facku, že se to nesmí. Pak jsem měla strašnej stach jít během spaní na záchod a občas jsem se kvůli tomu počůrala. Teď už to teda zvládám bez ztráty kytičky 😛 .
    Kuba zase spí. Oběd jen ochutnal a pak už nechtěl. A to se mi to kupodivu povedlo. Dělala jsem vepřové nudličky s paprikou a rajčetem. No a jelikož byly ty rajčata kyselý, tak jsem to osladila a podlila červeným vínem. Jsem se sama divila jak je to dobrý. No ale Kuba se tvářil, jako že je po té jedné lžičce napapaný. Teplotka se mu zatím drží max na 37,5st. Ale asi ještě účinkuje ten čípek.

    #867697
    Anonym
    Host

    ahojte, u nás je nádherně, svítí sluníčko a vypadá to opět na klasický podzim, i když je jen 7 stupnů. ale sníh už dnes roztál. což je príma.
    u nás se také spí. my měli na oběd fazolový gulášek s chlebíkem a Vali včerejší zeleninovou polívku, tak krásně baštila. už je v tom fakt šikulka 🙂
    přihlásila jsem nás do té soutěže od blesku. i když jak vidím že tam je už 10 tis bodů, tak to nechápu, kde to jde nasbírat 🙂
    když spí, tak pracuji, pracuji, pracuji až mi to leze fakt krkem. přemýšlet kombinovat atd.
    Jinak co se týká nončíků, tak to také prdím. prostě Valči je to naprosto šumák když se počůrá do štramplíků. ještě si poplácá po pipce a ono to vlastně čachtá tak je ve svém živlu. v žádném případě jí za to nezbiju, neřvu. jen se snažím vysvětlit. ale má to fakt na háku. co znám ty děti kolem 2 let a 3 měsíců třeba, tak fakt už jsou šikovné a jejich maminky vždy řekly, do 14 dní byl bez plíny i na obědové spaní. takže to nehrotím. jako do března teda chci být bez. protože budou rušit hugies u nás a nebudou se už prodávat. což mě teda naprudili.
    já dnes už zase peru a suším. štěstí že není to žehlení, jinak by mě asi už fakt odváželi do blázince. martin udělal myčku. sice brblal, ale řekla jsemm u že já afkt nesedím u hry jak on. i když sedím na fb, ale tam jen kouknu a jdu zas makat. jenže on vůbec u hraní nevnímá.
    jinak koncert byl famozní. už se těším na léto a podzim až budou v krnově a v únoru na ostravu a pohrává si se mnou myšlenka, že bych dala i prahu, ale zas nechci utratit všechny prašule za kulturu a navíc jednu a tu samou 😀
    tak jdu zas pokračovat s počítáním a někdy zase papa

    #867306
    Anonym
    Host

    dobré ráno,
    už zas jsme od půl 8 vzhůru, bych ale ještě spala. i když asi jen já, Adélku (máme stále na prázdninách) tak spí nademnou na patrovce a tak jsem slyšela že si už od rána čte, malý čert dělal blblblbl už snad od půl 7, ale to má smůlu. já se otáčím a spím dál.
    Marti, u mě nastal problém hlavně u porodu, ale díky tomu mám zjizvenou dělohu a když jsem se na poslední kontrole dr ptala na možnost dalšího, tak to byla hypotonie, což jsem si něco vyčetla na www. ale lidsky mi popsala to, že jsem měla špatnou funkcni placenty a po odejmutí z těla mi zkolabovalo tělo. placenta se chovala jakoby parazit. a vyjmutím a sice zdlouhavou léčbou, ale dalo se to pak nějak dokupy. a nebude mi dr říkat, že mi to nehrozí znovu, když už jsem to jednou měla. prý naopak by to bylo ještě horší (pokud to nebudeme hlídat), takže by mě nepustila už jen na screnink v v tom 1. trim, co jsme si platili, ale šla bych rovnou na genetiku a pak nějaké vyšetření placenty, co se dá dělat snad hned s genetikou (aspon tak jsem to pochopila) a oni by mi dali vhodnou „léčbu“ vím, že se chodí při špatné srážlivosti na nějaké injekce a pak se dá rodit i spontánně a nemusí to být vždy císařem. ale mě by prý rodili císařem, no ovšem vše je ještě daleko, když těhule zatím nejsem (aspon si myslím, test jsem nedělala, je na něj určitě brzo).
    no jinak u nás také nic nového, jen val má trošku strach chodit po schodech dolů. má už celkem odřené píšťaly, pravé koleno má strup, ale tak je občas zbrklá a hrozně rychle chce dolů. no a užmáme čerstvou žhavou novinku, máme hovínko v plíně, tak fičíme ho zpacifikovat. zatím papa apěkný den. vypadá to na pařák

    #867307
    Anonym
    Host

    Ähojky,
    Marti, já nevím, jestli by kvůli tomu čípku byla přímo na rizikovým, ale že jí řekli, že prostě nemůže nosit Honzíka v náručí. Což teda už nenosí. Však ty už Přému taky nenosíš, nebo jen minimálně. Takže si myslím, že si s tím nemusíš moc lámat hlavu.
    My jsme byli dneska dopo v nákupáku koupit dědovi nějaký dárečky. No Kuba se mi tam šmrdlal, že už chce spát. Tak jsme dojeli domů, já rychle uvařila a ten darebák snědl sotva 6 lžiček a začal jídlo z misky vyhazovat. Tak jsem mu řekla že to nemůže a ten se rozeřval. Tak jsem ho dala do postýlky. Sice ještě nespí, ale ani tam nevyřvává, tak ho tam nechám. Oběd dostane jak se vzbudí.
    Včera jsem venku potkali manželku bývalého spolužáka s dcerou (20 měsíců).Normálně, oni bydleli asi 2 roky ve vedlejším vchodě (každý vchod má 7 bytů) a vůbec jsme o sobě nevěděli. No a tak jsme šli s nima na hřiště. Tak Libuška ukázala Kubíkovi další věci, co tam může dělat. Jako třeba že v konstrukci skluzavky je takový tunel na prolézání a že se dá ke skluzavce dostat i po šikmině,… No byla to legrace. Už si na tom hřišti asi ani na minutu nesednu.
    No nic, jdu trochu pouklízet. Je tu jak po výbuchu, všude hračky a ranní jogurt.

    #867308
    Anonym
    Host

    Jé, další těhu, doufám Babyzno, že to vyjde. Držím pěsti. A tobě Peti taky. Já už se docela těším na mimčo, už je asi docela velké, protože jde i přes triko vidět, jak se v břiše převaluje. A začíná mít dost sílu…
    První trimestr a možná ještě dýl mě taky pořád někde píchalo a bolelo, ale později se to srovnalo. Teď mi akorát tvrdne, ale to je skoro stejné jako u prvního těhotenství, tak už to neřeším. Řekla bych, že mám lepší kondičku než minule. Teď jsme byli na pár dní v Praze a zvládla jsem celodenní chození včetně výstupu nejstrmější cestou na Vítkov a celodenní procházku zoo. Příští týden jedeme na týden relaxovat ke Konici, budou tam ještě další rodiny, takže se děti snad zabaví spolu a já budu mít nohy nahoře:) .
    Bibo, stejně máš můj obdiv. Já myslím, že to teď bude už čím dál lepší.
    Jo, a k tomu kojení. Johanka se nějak odstavila sama, ale stejně bych ji už dál nekojila, strašně mě první půlku těhu bolely bradavky. A tuhle torturu jsem dobrovolně podstupovat nechtěla. Stejně pak bývá problém s kojením obou zaráz, protože starší žárlí na mladší a dere se k prsu. A někdy ho naschvál vypije… Už po pár měsících si Johanka nepamatuje, že byla kojena.
    No nic, kraken spinká, jdu taky na chvíli. Jo, a za ruku taky v žádném případě chodit nechce, to je trochu peklo. Ale snad ji to časem přejde.

    #867309
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    AHoj holky,
    předně Peti,moc držím palečky,aby to dobře dopadlo a pak vše probíhalo v pohodě 🙂
    Pěkně jste se tady otěhulkovaly :))
    Musím napsat,jak je teď horko,tak si fakt připadám nějak znaveně. A večer padám do postele brzo.
    Adámek to chození fakt zdokonaluje. Když jde s někým za ruku,tak skoro běží. Když se pustí sám,tak jde opatrně,ale už se nám taky dneska stalo,že nám najednou zmizel z dohledu a štrádoval si to do kuchyně. Jen je ještě trošku vratkej, krásně jde a najednou se zastaví a začne se zaklánět dozadu a padá jako prkno k zemi,takže stále za ním někdo jde,aby ho případně mohl zachytit. Kdyby aspoň padal dopředu na ruce nebo na zadek,ale takhle je to tedy fakt blbé. Tak doufám,že brzo tu stabilitu zvládne. Dneska ráno přišly už malé neteře a Adámek výskal a smál se nadšením.
    Je fakt nadšený,když si s ním hrajou,ale znáte větší děti, hrajou si chvilku s malým a pak už začnou blbnout a utíkat mu a Aďa se snaží je dohnat a pak sebou plácne..
    Jinak Aďa tu zásadně si dává šlofíka pozdě odpoledne, chodíme ven a když se pak vracíme domu,tak usne pár metrů před domem, takže pak trošku zlobí večer,páč se mu pak zas nechce spát.
    Dneska si naštěstí dal krátkého šlofíka dříve a tak usnul před osmou :))
    Tak zatím páááá pááá

    #867310
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kájo, koukala jsem se na FB na nějaký fotečky, tak už se hezky kulatíš 🙂 . Jen Ti teda v tom vedru vůbec nezávidím.
    My včera slavili tchánovi narozeniny, grilovali jsme. Kuba chtěl jít spát už v sedm a pak se co půl hodiny budil. Jsem myslela, že mě trefí, pořád lítat do druhého patra. No a pak si dal od jedné do půl čtvrté v noci zase pauzičku. Pořád mrčel, vydával uspávací zvuky, ale otevřený oči. Tak jsem ležela v pokojíčku, protože v chůvičce to občas znělo jako brekot a stejně bych neusla. No a ráno mě Michal vzbudil, že zaspal a jestli bych šla se psem. Super. Spala jsem celkem asi 4 hodiny. Teď už mám po snídani a půjdu asi vařit oběd. V poslední době Kuba nenechává ani stát u linky, natož vařit. Pořád se cpe mezi mě a linku, chce si brát věci, co tam mám a otravuje. Už mě to nebaví.

    #867311
    Anonym
    Host

    dobré ráno,
    teda Evi, to ti vůbec nezávidím, už jsem si hodně odvykla nespat. a to nejhorší fakt teprve příjde, protože ted Kubíkovi přestane stačit se po tobě sápat, ale bude chtít víc a víc. tehda jsem také zvolila vaření hnedka po snídani a přesunula oběd z půl 1 na 11, takže sice ráno kolikrát nevím co dřív, ale už je to dobrý. horší to je když vstáváme kolem té 8 a v9 teprve po snídani, mě děsně dlouho trvá než se probudím 😀
    Ivi, a nejde nějak Adámka odpoutat od pozornosti aby ti neusnul a pak tedy večer lépe spal???? my at jedem v autě nebo kočáru takhle k večeru a vidím že by už i zalomila hlavu, tak začnem zpívat, vytáhnu z kočárku, hrajem vařila myšička kašičku a jak se má. hlavně něco účinného. u nás to tedy funguje v 99 %.
    Kájo, fakt máš super bříško, stále mi připadá, že ale menší jak já :'( , snad nebudu jak moje máti, ta má děsný pupek, já říkám obezitu.
    dneska budeme mít špagety ze šunky, jen nevím zda s kečupovou nebo sýrovou omáčkou. no uvídíme co mi poví adélka. jo a včerejší mix masa a soji nedopadl zrovna nejlépe, nechtunalo to nikomu a všichni poznali maso, takže to vařit nebudu.
    pěký den všem a papa, bude asi zase horko, už ted máme 33 st

    #867312
    Anonym
    Host

    Peti, u nás moc nefunguje odpoutání pozornosti. Jen třeba když ho dám na písek, nebo si hraje s nějakým dítětem,… Ale že bysme spolu nějak blbli, to ani omylem. Včera jsem se mu to spaní snažila posunout aspoň až tu sedmou, ale byl jak prdel a já taky, protože mi každý začal radit. já bych sojové taky nepozřela.
    Já dneska vařím hovězí na zelenině, v tlakáči. Alme co udělám k tomu, to ještě nevím.
    bbnnn mhgvvgghu bnbnnbbm
    Pozdrav od Kubíka.

    #867313
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Peti, to funguje po obědě,že když je někdo u něj a nebo s ním holky blbnou,tak neusne,ale když je celý den vzhůru,tak prostě v pět večer vytuhne a je po hehe.
    Včera normálně usnul před osmou a spal celou noc až do půl osmé do rána. Sice v noci v jednu chvilku pobrekával ze spaní,ale když se nevzbudil,tak jsem ho nechala. Našel si tam sám dudlík,tak asi tím se pak uklidnil. No nevím,jak ho pak odnaučíme od dudlíku. Večer na spaní ho vyžaduje,ale přes den usne i bez něj.
    Jinak s tím nočníkem je fakt asi potřeba trpělivost. Ze začátku mi Aďa taky řval,jen co jsem na něj vytáhla nočník,nechtěl si vůbec na něj sednout a nyní v pohodě si sedne a kolikrát tam sedí dlouho a už se pokaždé do něj vyčůrá nebo vykaká. Dokonce si jednou sám pro něj došel a chtěl na něj a za minutu se tam vyčůral a dost. Ale myslím si,že si ještě neuvědomuje tu potřebu. Já ho posazuji víckrát za den,ale ještě nemáme vychytané,že zrovna chce. A taky mi občas Aďa uteče za roh a tam začne kadit do pleny a má děsnou radost,že se mu to podařilo 🙂
    Kájo, máš hezké bříško,taky jsem koukala na tu fotku 🙂
    Jsem taky ze začátku těhu při Aďovi měla pocit,že mě píchá všude, vždy jsem byla vyplašená,ale když pak na kontrole bylo vše v pořádku,tak jsem se uklidnila. Ale pokud je to nějaká intenzivní bolest,tak bych asi taky radši začla k Dr.
    Tak zatím páááá, Adámek hačá na nočníku:)) Puch se line…+o( 😀

    #867314
    Anonym
    Host

    to vám tedy holky ale vůbec nezávidím, u nás se spí od 11 do 13 a pak musí vydržet až do 19 – 19:30. sice je kolikrát protivná, ale hrou a zabavením jí fakt nedovolím spát 🙂 pak mám jistotu že vytuhne a spí až do rána.
    nad nočníkem je fakt trpělivost, klidně jí mít budu pokud se posadí, zkoušelo to u nás už hodně maminek co mají starší a prý takovou křeč co dělá val raději nenutit, at pak nemá blok, že u prvních dítek také nutily a nakonec ve 3 letech mělo plíny a u druhého tomu nechala volný průběh, ve dvou bylo v plínách a do měsíce bylo bez. ona se tak našponuje že jí nejdou zlomit nohy, nic, v tu chvíli je jak ze sádry. takže doma zas plínkujem. naštěstí i dnes, protože jinak ych lovila 3 kadění už z kalhotek.
    ted dostala oběd (brambor, špenát, telecí) a u nás je změna ze špaget na mražené ovocné knedlíky, nebot jsem utíkala do auta a že sjedu pro tu šunku a neuvěmila si že auto má martin. a pěšky se mi jít nechtělo. to by ada samotnou val asi neuhlídala. peci jen jak se začne vzteka a zuřit tak musí být maminka na blízku. děsně mě štve že je tak závislá. přitom je třea martin denně u koupání (když není v práci) ale jak odejdu pro osušku nebo kamkoliv a nechám je tam samotné, tak okamžitě se sápe po vaně a chce jít ven. fakt šílené.

    #867315
    Anonym
    Host

    Peti, já jsem zjistila, že když jde Kuba spát kolem 19, tak se v noci na dlouho budí, nejlepší je až kolem 21. No a když jsem mu začla dávat na noc mlíko s kaší, tak nechtěl jíst přes den. Je to hroznej lump. Teď jsem se ho taky snažila hodinu uspávat. Nakonec jsem ho nechala samotnýho v pokojíku, ať si pořve. No a už je konečně klid. Já musím trochu uklidit a pak začít balit věci. O víkendu jedeme totiž na slovensko, takže Kubovi i pas. Jen pořád nevím, jak vyřešit ohřívání vody na večerní a ranní mlíko, protože ohřívačku nemám. Asi vezmeme rychlovarnou konvici.

    #867316
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti a vy ten nočník máte schovaný a pak jí ho vyndaváte ? Nebo mě ještě napadlo,jaký máte,třebas se jí na tom špatně sedí.. Já jen,že u našich je nočník po holkách a na něm Adámek hrozně řval a nechtěl na něm sedět, hlavně je to nočník pro holky,takže mu to šlo ven. Tak jsme si přivezli ten náš klučičí a na něm fakt sedí a dělá e-e jedna radost.
    Ale pokud prostě Val nechce,tak jí fakt nenutit.
    Dneska Adámek usnul v jednu a ještě pořád spí,takže jsem s ním doma a čekám až se vzbudí.
    Adámek rád sedí na balkoně a kouká ven, naši mají velký balkon a tak je tam prima posezení,jen když odpoledne svítí slunce,tak je tam už děsný hic. No a jakmile se tam Adámek dostane,tak nechce zas domu a to jsou taky scény,uplně se prohne jak luk a že nepůjde a nepůjde,tak s ním tam člověk musí sedět a až se Adámek dost vynadívá.
    Evi,určitě si vem konvici, to je asi nejlepší pro ohřev vody a flašku můžeš vychladit pod vodou. Já jí dávám na vychlazení do velkého hrnku,když už nemám studenou převařenou a ohřívám novou.
    Holky,dáváte pít i nepřevařenou vodu? Já zatím ne, vždy to radši převařím. On stejně Aďa moc studenou nechce, spíše vlažnou.
    Tak pááá

    #867317
    Anonym
    Host

    Ivčo, já dám už docela dlouho nepřevařenou balenou vodu (Dobrou vodu). Čaj mu vařím z kohoutkové, ale ta naše je prý kojenecká a stejně ji převářím. Občas dostane kohoutkovou i nepřevařenou a zatím je v poho 😛 .
    Kuba spal od 13 do 15 a teď si zase vynutil postýlku. Ale asi ho nechám jen tak půl hodinky, aby večer moc neponocoval.
    Np nic, jdu dochystávat věci.
    Přeji hezký víkend!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 5,086. až 5,100. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist