Víte, jak by mělo vaše dítě správně pečovat o své zuby? My vám poradíme!

Již od útlého věku dítěte byste měla dbát na to, aby se naučilo správně starat o své zoubky. Ačkoliv se na začátku zdá naprosto nemožné, aby si dítě tuto hygienickou rutinu osvojilo, my vám ukážeme fígle, jak se z obyčejného čištění dětských zubů může stát skvělá zábava.

Jak na to aneb Čištění rozhodně nepodceňte

Zubní hygiena vašeho dítěte je až do kompletní výměny jeho zubů poměrně náročná. „Při prořezání prvních zoubků, nejpozději do prvního roku věku dítěte, doporučuji navštívit zubního lékaře a dentální hygienistku, kteří zoubky zkontrolují a poradí se správnou technikou čištění,“ říká dentální hygienistka Bc. Kateřina Ciklová.

Ze začátku musíte čistit zuby dítěti samy. Od 2 let mu předejte zubní kartáček a nechte jej, aby se s ním naučilo samo zacházet. Během čištění na své dítě dohlížejte, nejlépe si však zuby čistěte společně. Můžete mu na sobě ukázat, jak se má během čištění zubů postupovat a na jaké zubní partie se zaměřit. Minimálně do 8. roku zuby Vašeho dítěte dočišťujte. Pokud má dítě všechny mléčné zuby, čistěte je podél linie dásní. V době, kdy se začnou na místo mléčných klubat stálé zuby, vy i dítě byste jim měly věnovat zvýšenou péči.

Zvolte pomůcku, která bude dítě bavit

philips_sonicare_for_kids-1101x619.jpgAbyste tuto každodenní péči o zoubky dítěti co nejvíce zpříjemnila, pořiďte mu takový kartáček, se kterým půjde čištění jeho zoubků jedna radost. My Vám doporučujeme efektivní a hravý Philips Sonicare for Kids, který má ergonomicky tvarovanou rukojeť, která padne jak do malé ručky vašeho dítka, tak i do Vaší dlaně. Svému dítěti tedy můžete během čištění asistovat a dohlédnout na dočištění všech plošek. Kartáček lze skrze technologii Bluetooth propojit i s interaktivní aplikací na vašem tabletu či mobilu, díky které se Vaše dítko naučí správné technice čištění.

Nepodceňte mezizubní hygienu

Už u mléčných zoubků je třeba pečovat o mezizubní prostory, kde se tvoří zubní plak. Vysvětlete svému dítěti, že jeho zoubky mají pět stran a o všechny je nutné se starat. K mezizubní hygieně využijte mezizubní kartáčky pro děti, které dosáhnou na místa, na která je dětský kartáček zcela krátký.

Více o tématu: hygienazoubkyzuby

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist