Ústní hygiena u dětí

Zdravé zuby a správná ústní a zubní hygiena jsou velmi důležitým předpokladem pro šťastný vývoj dítěte. Zubní kaz je jedním z nejčastějších onemocnění u kojenců a dětí předškolního věku na celém světě a ovlivňuje jejich celkové zdraví a kvalitu života.

Zubním kazům lze předejít

Zubní kazy jsou způsobeny bakteriemi – ty mění cukry obsažené v jídle na kyseliny, které ničí zuby. Mikroorganismy nevznikají v ústní dutině dítěte, ale jsou do ní přeneseny slinami, nejčastěji naprosto netušeně od jeho nejbližších. Dudlíky, lahve, lžičky atd. patří pouze do pusy miminku, nikoliv rodičům. Dětem se vyvine relativně stabilní ústní flóra zhruba do věku 4 let. Pokud prozatím nedošlo k tvorbě téměř žádných zubních kazů, jsou to nejlepší podmínky pro další vývoj zdravých zoubků.

Hravý začátek

mam_zubni_zinka_oral_care_rabbit_179kc_i_a.jpgVaše dítě by si mělo zvykat na každodenní péči o zuby již od počátku. Pro tento účel vyvinula značka MAM, společně s dětskými zubaři, zubní žínku Oral Care Rabbit. Rodiče mohou prstem vsunutým do zaječího ouška masírovat dásně a odstranit bakterie hravě a zábavně.

Růst prvních zoubků

Období růstu zoubků může být stresující pro děti i rodiče. Lechtá to, tlačí, svědí a někdy zkrátka jen bolí.

Děti přirozeně a šťastně přijímají kousátka, protože kousání a tření dásní jim ulevuje od bolesti. Kousátka jsou přizpůsobena tak, aby odpovídala vývojové fázi dítěte. Všechny druhy kousátek poskytují úlevu a zároveň podporují zdravý vývoj čelisti. MAM chladící kousátka zmírňují bolest díky vodou naplněným částem. A jak je používat? Jednoduše ochladit v ledničce. Existují i další kousátka, která doplňují každodenní péči o zoubky dítěte hravým způsobem. Například kousátko MAM Bite & Brush čistí dítěti jeho první zoubky během žvýkání díky jeho měkkým štětinkám.

imagovka_c.2.jpg

Zdravé zoubky od počátku

První dětské zuby se začínají objevovat mezi 6. a 8. měsícem věku dítěte. To je ideální čas na první návštěvu zubaře a začátek ústní hygieny. Zubař zkontroluje správný vývoj zubů a čelistí dítěte a poskytne vám rady týkající se výživy, ústní hygieny, množství příjmu fluoridu a mnohem více.

Jakmile se objeví první zoubek je na čase začít s řádnou péčí o chrup.

mam_training_brush_2014_yellow_head_1.jpg

MAM Masážní kartáček čistí dásně dítěte a zmírňuje svědění kdekoli, kde jsou zuby připraveny k proříznutí. MAM Training kartáček je vybaven velmi měkkými štětinami a dlouhou rukojetí. To umožňuje, aby byl držen dítětem a rodičem zároveň a dítě se tak může učit správným pohybům při čištění zoubků již od počátku.

Nezapomeňte, že děti následují příklad svých rodičů. Rozumná výživa a zubní péče se nejlépe učí na příkladu. Buďte tím správným příkladem pro své děti.

www.mambaby.com

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist