Vyberte tu správnou postýlku pro váš novorozený poklad

Spánek je jednou z nejdůležitějších činností, které se právě narozené miminko věnuje. Denně naspí až 20 hodin! Nepodceňujte proto výběr postýlky a jejího vybavení. Je to místo, kde Váš malý drobeček bude trávit v prvních týdnech života většinu času.

Nejvíce využívaným typem jsou dřevěné klasické postýlky s příčkami. V této postýlce dítě může spinkat až do školkových let, ale pro právě narozené miminko je to ohromně veliký prostor. Maminky pak z důvodu bezpečnosti a také větší útulnosti vybavují postýlku látkovými „mantinely“, případně polohovacími válečky. Některé maminky ale dávají obzvlášť v prvních měsících přednost košíku, který svojí velikostí lépe odpovídá miminku. Další a podle odborníků ideální variantou, kterou mají současní rodiče k dispozici, je pronájem unikátní první postýlky MiMi (www.prvnipostylka.cz). Stejnou používají i profesionálové v péči o novorozence v porodnicích.

„Speciální kojenecká postýlka, s níž se maminky setkávají na novorozeneckém oddělení, je nejbezpečnější a nejpraktičtější variantou, jak mít miminko 24 hodin doma v bezpečí, postýlku si nyní lze zapůjčit při odchodu z porodnice. Je pojízdná, lehká a snadno se omývá,“ upozorňuje Andrea Horáková, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Karlovy Vary.

Hlavní výhodou je bezpečí pro miminko, ale i méně námahy pro maminku. Je šitá na míru novorozencům, miminko se v ní cítí bezpečněji a je klidnější. První postýlka MiMi je zcela mobilní, můžete s ní zajet prakticky kamkoliv – do kuchyně, do koupelny, do obýváku a samozřejmě do ložnice. Miminko leží v průhledné „vaničce“, takže máte miminko nejen stále u sebe, ale i na očích. Sklon vaničky je různý, nastavení sklonu pomáhá při odříhávání a ublinkávání. Volitelná a jednoduše nastavitelná výška postýlky se přizpůsobí postavě maminky, takže se nemusí nezdravě ohýbat a ničit si záda. Do postýlky můžete vložit monitor dechu pro ještě bezpečnější spánek novorozenců i ten váš.

Když miminko vyroste, první postýlku MiMi lze jednoduše vrátit. Doporučená délka pobytu v postýlce je od narození do tří měsíců věku, nedonošená miminka nebo dvojčata s nižší porodní váhou v ní mohou spinkat i déle. Zapůjčení první postýlky MiMi si můžete objednat on-line na www.prvnipostylka.cz nebo telefonu 606 666 796.

28.6.2012 6:10 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist