Zaujalo nás: fyziologický roztok mořské vody k čištění nosu novorozenců a kojenců do 3 let věku

STÉRIMAR® bébé v nose neštípe a nepálí a díky jemnému rozptylu je vstříknutí roztoku šetrné. Jeho aplikátor je osazen tryskou s bezpečnostní zarážkou, přizpůsobenou malým rozměrům dětského nosu. Díky ní se tryska dostane jen tak hluboko, aby to bylo pro dítě bezpečné.

Pokud se miminku špatně dýchá, vede to k obtížím při spánku a při kojení. Ty zase způsobují, že je děťátko oslabené a hůře se brání infekcím. Účinná je prevence infekcí horních cest dýchacích, jejíž součástí je péče o nosní sliznici. Nos představuje důležitou bariéru vůči průniku infekce do dýchacích cest, a jeho sliznici je proto třeba ochraňovat a posilovat. Dítě položte na bok nebo ho posaďte s hlavou nakloněnou na jednu stranu. Jemně vsuňte nástavec do nosní dírky a vstříkněte roztok. Přebytek nechejte volně odtéci společně s hleny. Otřete nos kapesníkem, nástavec omyjte v mýdlové vodě a osušte. Doporučená dávka je 2–6 vstřiků denně do každé nosní dírky. Stérimar Bébé zakoupíte v lékárně v 50ml balení nebo cenově výhodnějším 100ml.

Více o tématu: děťátkoinfekce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist