Jak stihnout všechno a nezbláznit se

V práci se vám hromadí nesplněné úkoly a doma se kupí nevyžehlené prádlo, nestíháte úklid a máte další „resty“? Poradíme vám:

  • Pořiďte si diář a naučte se do něj psát pokud možno všechno. Tedy nejen pracovní schůzky a další povinnosti, ale i narozeniny a svátky vašich blízkých, návštěvu kosmetičky apod. Diář se naučte číst hned ráno a plánovat na celý den.
  • Naučte se říkat NE! Kvůli tomu, že se vám momentálně něco nehodí, nejste bezcitný člověk. Pokud děláte něco jen proto, abyste se zavděčila, nebojte se s tím přestat.
  • Pusťte z hlavy myšlenku, že můžete zvládnout všechno – domácnost i zaměstnání. Dobře zvládnout obojí prostě nelze (pokud si ovšem nepořídíte pomocnici v domácnosti). Čím dříve si tuto osvobozující pravdu uvědomíte, tím dříve se jako zaměstnaná žena přestanete rvát za vidinou perfektní domácnosti. Musíte si vybrat, co je pro vás důležitější, a podle toho jednat.
  • Naučte se zaměstnávat ostatní! Řadu úkolů, které jste až do dnešní doby zvládala sama, můžete klidně svěřit svým kolegům nebo rodinným příslušníkům. Vytěžíte z toho i pocit větší vzájemné důvěry.
  • Nezapomínejte na sebe! I vy potřebujete odpočívat, vaše zásoby energie jsou omezené. Dopřávejte si to, co máte ráda – masáž, procházky, poklábosení s přítelkyněmi… Život je příliš krátký na to, aby ho člověk vyplnil pouze povinnostmi.

 

 

2.1.2011 10:41 | autor: Jarmila Mandžuková
Více o tématu: narozeninyžena

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist