Mateřské školy Sluníčka přinášejí dětem nový pohled na život

Připravili jsme pro vás den otevřených dveří v pátek 27. 9. přímo s učitelkami a panem školníkem! Přijďte se podívat s vašimi sluníčky na hezké prostředí ve školce, na nové hračky a dokonce připravíme společně první zážitek – kouzlo podzimu.

Nepotřebujeme auta na ovládání a drahé značkové kočárky, ale o to milejší pro nás bude, když uspořádáme zahradní slavnost, na které si děti vytvoří hrníček z hlíny, když si děti zacvičí na známé melodie, když se naučí vnímat barvy, jaké jsou teplé a příjemné a naopak jaké barvy vnímáme v zimě. Ale i přesto máme zimu rádi.

Zážitkové téma na celý týden a pokaždé jinak! Říkáme tomu „SLUNÍČKOVÁNÍ“.

V našich školkách je vyhlášeno jedno téma na celý týden. Celých 5 dnů a určitě i doma ☺ děti žijí tématem, seznamují se s důležitými lidmi, zvířátky, dostávají informace a je pro ně připravený program na jedno dopoledne se známou osobností, která jim předá své zkušenosti a zážitky. Vyrábí společné výtvory ze zajímavých materiálů a předvádí pravidelně rodičům, co se naučily. Více v záložce máme nápady.

panenky_pro_holcicky.jpg

Paní učitelky mají rády sluníčka

A to je moc důležité. Marcela, Soňa a Iva jsou skvělé tety, které mají zkušenosti s dětmi, rády vytváří nové aktivity. Už připravují témata na zahájení provozu, aby se dětem líbilo a na maminku a tatínka si vzpomněly jenom když se objeví ve dveřích. Př

A co naše školka?

Naše školka je v krásné, zrekonstruované vile přímo u Hostivařského parku. Malé dětičky jsou v přízemí, ve velké třídě, s možností využívání pokojíčku a kuchyňky pro holčičky. Všechny místnosti jsou vybaveny velkými okny, dřevěnými podlahami a dřevěným nábytkem. V dětech chceme rozvíjet smysl a cit pro design, tudíž třída je laděná do dvou barev.

Druhá třída je v 1. Poschodí, kde děti využívají samostatnou ložnici, samostatné toalety a umyvadla. Pro děti je připravena opět velká herna zase s možností kuchyňky a obýváku pro holčičky.

Velkou výhodou je zahrada, kde mají děti možnost pokračovat v tematických týdnech. Pokud zůstávají na zahradě, je pro ně připravená činnost, která podporuje „SLUNÍČKOVÁNÍ“. Možností jsou i procházky do Hostivařského parku, který je v těsné blízkosti školky.

skolka_a_hracky_pro_nejmensi.jpg

Více na http://slunicka.com/

Více o tématu: dětidětičkyhračkyškolka

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist