Nebezpečné spodní prádlo

Také volba pánského spodního prádla může mít vliv na neplodnost u mužů. Doporučuje se nosit prádlo volnější, protože v opačném případě dochází k nežádoucímu tření varlat o povrch prádla a jejich zahřívání.

Skutečnost, že jsou zásobárny mužských pohlavních buněk, varlata, umístěna vně těla (nikoli jako vaječníky, které jsou uloženi uvnitř ženy) není náhodný. K tomu, aby varlata produkovala zdravé spermie, je totiž zapotřebí teplota nižší, než sedmatřicet stupňů. I malé zvýšení teploty v šourku může snížit četnost spermií a dlouhodobé působení horka může vést až k úplné neplodnosti.

Obdobný problém může nastat v případě, že má muž sedavé zaměstnání. Nejvíce ohroženi jsou v tomto směru řidiči, kteří jezdí dlouhé tratě, ale i úředníci. Stejně tak jsou za nevhodná zaměstnání považovány práce v pekárnách, prádelnách, ve strojovnách lodí, povolání svářeče nebo hasiče. Pro předejití vážnějším problémům se proto doporučuje častý pobyt mimo pracoviště (pravidelné větrání), volné a chladivé oblečení anebo studená sprcha po práci.

19.3.2009 4:45 | autor: Kateřina Bártová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist