Nejdůležitějším obdobím pro vývoj obranyschopnosti organismu proti alergiím je první rok života dítěte

Výskyt alergických onemocnění jako jsou atopický ekzém, potravinové alergie, alergické astma či alergická rýma, se rok od roku zvyšuje. Ohrožen je zhruba každý třetí novorozenec. Vznik alergií je podmíněn mnoha faktory. Patří mezi ně genetické předpoklady, znečištěné životní prostředí, životní styl (například nevhodné stravovací návyky) či předčasné vystavení alergenům.

Pokud například jeden z členů rodiny trpí nějakým alergickým onemocněním, pak se riziko vzniku alergie u dítěte pohybuje mezi 20 – 40 %. Trpí-li však v rodině alergiemi dva či více členů, riziko vzniku alergie pro dítě dosahuje 40 – 60 %. Pokud trpí všichni stejnou alergií, je toto riziko až 50 – 80 %. Velký podíl na vzniku alergií u dětí v tomto věku mají alergeny přítomné v potravě, konkrétně pak bílkovina kravského mléka. Proto je dobré děťátko co nejdéle kojit. Pokud však z jakéhokoli důvodu maminka kojit nemůže a v její rodině se alergie vyskytuje, je lepší zvolit správnou hypoalergenní kojeneckou výživu.

Hypoalergenní výživa se používá pro snížení rizika rozvoje alergií, tedy pro prevenci. Principem hypoalergenní výživy (H.A.) je snížení kontaktu dítěte s vysoce alergenními látkami a následně trénování jeho imunitního systému pro pozdější styk s neupravenou bílkovinou. Ale pozor, všechny H.A. výživy nejsou stejné. Označení H.A. samo o sobě ještě nezaručuje účinnost výživy proti alergiím.

Kojenecká výživa Nestlé BEBA H. A. jako jediná na trhu obsahuje speciální technologií částečně naštěpenou bílkovinu kravského mléka, která nejenže riziko vzniku alergie u dítěte snižuje, ale také posiluje jeho odolnost a připravenost na pozdější přímý kontakt s alergeny. Podle největší a nejrozsáhlejší nezávislé studie podporované německou vládou, snižuje BEBA H.A. riziko vzniku alergií více než o 50 %.*

Každá maminka zajisté ocení nejen to, že BEBA H.A. má prokázaný preventivní účinek na vznik alergií, ale také praktickou stránku používání tohoto mléka.BEBA H.A. má nyní sladší, mléčnou chuť a prášek se při přípravě mléka mnohem lépe a rychleji rozpouští. Vychytávkou nového balení BEBA H.A. je také možnost uložit odměrku na manžetu, která vznikne po odtržení plechového víčka při prvním otevření krabice. To má několik výhod – maminka, nebo ten kdo mléko pro dítě připravuje, se nemusí vůbec dotknout prášku v krabici, což je maximálně hygienické a také praktické.

Po přípravě mléka se odměrka jen lehce vloží zpět na manžetu krabice. Krabice se uzavře víčkem a vše je přichystáno na další použití. Nehrozí tedy, že by se odměrka kontaminovala například tím, že ji máme uloženou v šuplíku a ani ji nemusíme „lovit“ z prášku v krabici.

Na trhu je k dostání BEBA H.A. pro všechny věkové kategorie, a to ve dvou velikostech balení (400 g a 800 g).

*GINI study, A von Berg, et al (2008)

www.kojeneckavyziva.cz

8.6.2012 8:09 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist