Štěpánka ve 31. týdnu těhotenství: Šetřím se

Týden utekl jako voda a já se opět hlásím. Strašně to letí, už budu začínat 31. týden těhotenství a my už se nemůžeme dočkat, až ty naše zlatíčka budou mezi námi. Samozřejmě si přeji, aby vydržela co nejdéle v bříšku, potřebují být silná a zdravá, ale stejně se už nemůžu dočkat a povídám si s nimi a pokaždé jim povím, jak moc je milujeme a jak moc se na oba těšíme.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Hned v úterý jsem byla v Canadian Medical Care na Chodově na fyzioterapii, kde jsme rozebírali hlavně to, jak mám jíst. Není to se mnou tak strašný, jen bych měla hodně omezit mléko a mléčné výrobky, teda hlavně jogurty. Jenže to asi nezvládnu, denně vypiju určitě litr mléka a před spaním si musím dát sklenici, to už je můj rituál. Je divné, jak se to mění, jednu dobu nám všichni tvrdí pijte mléko, je zdravé, a za nějaký rok zase nepijte. Nicméně já asi s omezením mléčných výrobků nezačnu.

Ve středu jsem měla den jako každý jiný, dostala jsem nepřekonatelnou chuť na bramborovou polévku, tak jsem se pustila do vaření. Od rána mi nebylo moc dobře, zvracela jsem, ale myslela jsem, že je to tím, že mi prcci tlačí na žaludek. Ještě jsem si skočila na poštu odeslat monitory dechu ke kontrole funkčnosti, když jsem přišla domů, tak jsem si nabrala polévku a s chutí ji snědla. Asi za hodinu jsem si napustila vanu, zapálila svíčky, pustila si hudbu a těšila se na relax. Než se mi napustila vana, tak jsem běžela 2x na záchod, měla jsem běhavku. Měla jsem strach si lehnout do vany, že nestihnu tak rychle vystřelit, když to náhodou na mě přijde, anebo po cestě na toaletu uklouznu. Když v tom se mi vrátil Pepíček z práce, takže kdyby náhodou, tak jsem věděla, že mi pomůže. Zatím jsem mu nechtěla nic říkat, protože když řeknu, že mi cokoli je (třeba blbá rýma), tak chce hned zajet k doktorovi, protože se o mě bojí a ví, že já k doktorům nerada.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

V klidu jsem si lehla do vany a s Pepíčkem si povídali a plánovali, jaký to bude, až budou dětičky s námi. V tom jsem dostala šílený křeče do břicha, naštěstí to nebyl podbřišek, protože to bych začala plašit i já, ale křeče do žaludku a bolelo to až k pupíku. Myslela jsem, že bolest brzy přejde, ale začala se stupňovat. Nechtěla jsem, aby Pepíček něco poznal, po chvíli jsem s obtížemi vylezla z vany a volala sestřičce Zuzce do CMC na Veleslavín a v rychlosti vše nahlásila. To už na mě koukal Pepíček a viděla jsem na něm, že je naštvaný, protože jsem mu nic neřekla. Pokoušela jsem se na něho usmát, ale ten jen kroutil naštvaně hlavou. Zuzka mi řekla, že si myslí, že je to střevní chřipka, ale raději zavolá paní doktorce Kašíkové a hned mi dá vědět. Mezitím jsem se začala oblékat, protože i kdyby mi řekla, že si mám lehnout, tak by mě Pepíček naložil do auta a jeli bychom směr Podolí.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Zuzka mi během chvilky volala a poslala mě do Podolí, že si tedy s paní doktorkou myslí, že je to střevní chřipka, ale raději nic nepodceňovat.

Na porodním byla úžasná sestřička a snažila se mě uklidnit, že vše určitě bude v pořádku, protože prý i u ní na oddělení řádila střevní chřipka a měly ji její čtyři kolegyně. Jenže já už se začínala bát a chtělo se mi brečet, moc jsem se bála, že se něco stane miminkům. Dala mě na monitor a poslouchala srdíčka a i já cítila, jak se tam melou, tak to bylo pro mě alespoň trošku uklidňující. Vzala mi krev, která mně špatně tekla, říkala, že je to tím, že jsem zvracela a měla běhavku, takže jsem dehydrovaná, tak mi pustila infuzi fruktózy. Mezitím přišla paní doktorka a začala dělat ultrazvuk miminek. Přišlo mi, že se tváří nějak ustaraně a já se začala bát. Bála jsem se i zeptat, abych se náhodou nedozvěděla, že je něco špatně. Ultrazvuk trval asi 15 minut a konečně mi paní doktorka řekla, že Oliver má hraniční průtok placenty a já zase zvýšenou hladinu bílkovin. Koukala jsem celá vystrašená a ona mě začala uklidňovat, že to je zatím v pořádku a že mám přijít druhý den na kontrolu. Hned jsem si po příjezdu domů vše vygooglila a hrozí mi riziko předčasného porodu také díky vysokému věku. Oliver dostává méně živin, ale ještě je to pořád hraniční, takže na hraně.

Kontrola dopadla úplně stejně, budou mě víc hlídat, já se mám šetřit, co nejvíce ležet a snažit se nic nedělat. Hned jsem zrušila všechny návštěvy a opravdu celý zbytek týdne jen ležela, spala, četla a nedělala vůbec nic. Mám úžasnou kamarádku Móňu a ta k nám zajela až z Holešovic, aby mi skočila na poštu podat dopis. Děkuju!

Držte mi prosím palce, ať miminka donosím alespoň do 34 tt a jsou oba zdraví.

Budu se na vás těšit a zase za týden

Štěpánka


Štěpánka právě prožila 31. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609261672016.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist