Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 226. až 240. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870849
    Anonym
    Host

    Ahoj Jíťo
    Taky jsem to četla a jsem z toho celá nesvá. Moc mi to nepřidá k té mé depce zda jsem či nejsem a když jo tak ještě ty vyšetření-mám také strach.
    Je to zkrátka dar od Boha MÍT ZDRAVÉ DÍŤE. A teď si vemte ty ženský který si toho neváží a klidně dítě po narození vyhodí do kontejneru nebo do křoví. Takový lidi bych střílela na počkání. Něco jiného je,když je v tšžké situaci a daji ho do babyboxu,tyhle ženy chválím,že těm dětem umožní žít život který jim nemohou dát oni sami.

    #870850
    b buracek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, Lucce moc držím palečky… vůbec si neumím něco takového představit. Peti, souhlasím s tebou. Takový ženský jsou hrozný.

    Co se týká screeningu, tak já jdu v 11. týdnu. Dr. mě tam poslala, protože se léčím s epilepsií a proto mě musí více hlídat. Podle toho, co vím, tak posílají těhotné ve vyšším věku a v případě, že je v rodině nějaká vrozená vývojová vada.

    #870851
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Junebug, děkuju za gratulaci, dvě čárky na testu sice jsou, ale ta druhá je hodně slabá, bojím se, že je to z těch léků, co beru, teĎ už by měla být pěkně vidět:( Musím ještě na krev, aby se potvrdilo, jestli je to opravdu těhu a jestli není mimoděložní, to snad taky poznají z té krve, asi by bylo hcg hodně nízké, nevím. Každopádně na ultrazvuk půjdu až za tři týdny, jestli vyjde krev dobře. Když ne, vysadí mi léky, dostanu menstruaci a začneme znovu.

    #870852
    Anonym
    Host

    Ahoj Anette
    copak to čtu? Že by?Jasně nechceš to zakřiknout,ale bylo by to báječný a stejně blahopřeji. Ale jakmile tam jedna ikdyž slabá je tááááák je to jasný, těhu.
    Ale je mi divný,že tě posílá na ultrazvuk až za 3týdny. Mě ho dělal(vnitřní)hned jak jsem tam přišla.Hmm asi jiná metoda. No nic,držím palečky i na nohou.

    #870853
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Peťulo, u asistované reprodukce je to s těma čárkama trošku složitější, opravdu tu druhou můžou dělat léky, ale vypadá to zatím nadějně. Kdyby tam nebylo nic, bylo by to asi v háji. Děkuju.
    Kdyby mi dělali ultrazvuk už teď, moc by toho nepoznali, můžu být max. ve 4. tt. Poznalo by se jen, jestli je to děložní nebo mimoděložní, a to se snad podle hodnot hcg pozná i z krve – když budou nízké, je to špatné. Na ultrazvuk by mě zvali nejdřív v 7. tt kvůli srdeční akci, to už by měla být a taky kvůli tomu, aby mohli mimi změřit, jestli se vyvíjí dobře a odpovídá týdnu těhotenství podle měsíčků, mám pocit, že dřív než v 6. tt nezměří nic. Držím pěsti na tu pondělní kontrolu, určitě uvidíš krásné srdíčko.

    Ve screeningu je v ČR hroznej zmatek. Někdo dělá ten první ve 12. tt (a dokonce jsem někde slyšela, že se tenhle platí, ale připadá mi to jako blbost), někdo až triple test v 16. tt. V centru asistované reprodukce nás rovnou posílají ve 12. tt, byla jsem tak i s dcerou, dělají to přímo tam a neplatila jsem nic. A myslím, že v tom 16. tt jsem něco měla taky. Lítala jsem pořád někam.

    #870854
    e Ela
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    screening ve 12.tt je „dobrovolný“ a pro pojišťovnu je to nadstandartní vyšetření, ale je pravda, že já ho měla v centru asistované reprodukce taky zdarma, ale měla jsem žádanku (můj dr. mě poslal do ultrazvukové ambulance, takže to nedělal on sám, ale bylo to v rámci jedné kliniky). Bohužel je pravda, že někteří doktoři o možnosti jít na ten screening ani nic neřeknou, švagrová si to sama našla na internetu a sama se objedanala.

    #870855
    Anonym
    Host

    Ahojda
    Až půjdu na tu kontrolu toho 2.11.tak se doktora zeptám. Taky se zeptám zda pojedu na vyštření do Prahy. Minule jsem byla na genetice u Apolináře a byla jsem tam i na dvouch ultrazvucích. Hnaly by mě i na plodovku,ale že jsem měla všechny výsledky vpořádku tak jsem nemusela. Teď si myslím že půjdu kvůli věku(v pátek mi bude 35,brr). Minule jsem tam byla protože mamka ještě předemnou-než mě počali,porodila kluka(malý a nízká por.hmotnost)postiženého-myslím obrnou a neměl fontanelu-že by se mu vůbec nevyvíjel mozek. Tohle vím jem z vyprávění.Chvíli ho měli doma,jen ležel,když byl v nemocnici tak mu navrtávali hlavu-mysleli si,aby měl mozek šanci růst. Pak byl umístěn někde v ústavu u jeptišek a ty ho měli jako jezulátko v živým batlému,protože se nehýbal.Za ním na návštěvu mohli jen prarodiče,mámu a tátu tam nepoštěli-prý,že jsou mladý tak ať si udělají jiný dítě.Zemřel když mě máma čekala (5let)s váhou 6kg-hrůza.Všechno jsem si oběhala,volala jsem na dětský kde ležel,že potřebuji záznamy a byla tam i pitevní zpráva.
    Tak nevím zda mě do Prahy na vyšetření pošle,protože minule zkonstatovali,že to není rodový,že to byla náhoda co se mámě stalo.

    #870856
    Anonym
    Host

    To je mi moc líto, Peťulo, s tím chlapečkem. Ale jestli budeš mít dobré testy, s tou plodovkou si to dobře promysli. Většina lékařů se přiklání k názoru, že dělat odběr plodové vody paušálně u všech rodiček nad 35 let je blbost a zbytečné ohrožení mimi. Mám pár známých, které po odběru plodovky potratily – všechny čekaly zdravé mimi, bylo to zbytečné 🙁 Tím tě nechci strašit, mám taky hromadu známých, které byly po odběru v pohodě a mají zdravé a donošené děti
    Když máš první dítě zdravé, určitě bude i to další

    #870857
    Anonym
    Host

    To víš,že se bojím.Taky mám nějaké kámošky které šly na plodovku a v pohodě.Jedna dokonce když přijela z Prahy z plodovky tak šla s klukem na pohotovost-měl horečku a tak se věnovali jemu a když se zeptala zda si může v ordinaci sednout,že je po plodovce tak si kluka přestali všímat a vrhli se na ni. Ale v poho a má dneska má 4letýho raubíře.
    Teď jsem si našla vyšetření ultrazvuku před 11lety když jsem byla na vyšetření s Luckou-to jsem nevěděla,že budem mít cácorku.Teď to taky nechci vědět.Je to jako přijít ke stromečku a vědět co tam bude.O tohle překvapení se nechci nechat připravit.

    #870858
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    brouzdala jsem na stránkách o diskuzích a skočila jsem na duben. Tam už mají holky pohyby-já se na to tááááák těším na ty boule.
    A jedna mamina se tam zmiňuje o látkových plínkách.Já jsem o nich už četla před půl rokem a jsem na 99% rozhodnuta je používat. Jasně když se pojede na dovolenou tak se koupí jednorázovky. Líbí se mi,že jsou některý barevný a že se nemusejí žehlit a skládat.
    Co vy na to?Jestli má někdo nějaké zkušenosti s nějakým druhem(protože jich je spoustu)tak se podělte o ně.Budu ráda

    #870859
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, tak já jdu taky na kontrolu 2.11. Mám hodně obav, je to první kontrola, tak ani neví , jestli jsem nitroděložní. No tak už mám strach, že ne, a jak mne bolí na levé straně ( a propos bolí mě tam při těhu vždycky), tak mám strach, že je to tubární . je mi blbě hrozně, navíc jsem měla těďka hnusnou bronchitidu, tak jsem se léčila čajem, a protože mám moc nastudováno tak se hned bojim, e to bude nějaký teratogenní virus 😀 . No prostě schíza.
    Na follah moc myslím, ale¨¨
    Peťulo, neboj se, ony ty UZ mají různou citlivost. A něterý srdeční akci odhalují až pozdjěi.
    A i kdyby to bylo zamlklé, na kyretáž nemusíš, obvykle se to při termínu další menses odkrvácí samo. ( I když řada doktorů na t má jiný názor a na mne byli až útoční, v tom hormonálním zmatku a neštěstí z potratu mne normálně citově vydírali. Ale dopadlo to, při třetím cyklu po potratu ( spontánním) jsme zase těhotní!! ( Pokud jsi z prahy, např u Apolináře většinou čekají, jak to dopadne samo,)

    #870860
    Anonym
    Host

    Ahoj Aljo
    To je nás víc kdo jde na kontrolu 2.11. to to potom nebudem stačit číst jak budem honen honem všechno psát. Já jdu ještě na krev-ptala jsem se sestry zda musím jít na lačno a ona řekla že můžu klidně jíst,že mi budou brát krev víckrát.
    Těším se,ale zároveň mám strach.

    #870861
    Anonym
    Host

    Ahoj rychle to tu procitam jak tu Jiti zavedli velkou dizkusi,tak Vam moc gratuluji vsem.Mne je 35 a termin mam 29.6 takze patrim do cervna jen tak tak je to nase prvni planovane po 11mesicich se zadarilo…….chtela sem se zeptat Barci jak to maji zkontroli v Nemecku.Kdy se na tebe prvne podivaji……je to urcite jine nezli v CZ..pekny den vsem

    #870862
    Anonym
    Host

    Ahoj Jogo.
    tak to jsem stejně staré-kecám mladé, já si připadám na 20(kámoška každý rok říká,že slaví už po několikáté 25narozeniny),ale když někdy jedu autobusem a poslouhám ty 20letý tak to je hrůza. Gratuluji ke dvoum čárkám. Takhle jsem si to původně představovala já,že budu mít termín na konci června či začátek července, ale příroda chtěla jinak a naše fazolka vykoukne na začátku června.

    #870863
    Anonym
    Host

    Koupila jsem si časopis Maminka a přečetla jsem si článek „Pohled do bříška“ a docela ráda bych chtěla vědět váš názor na něj-teda pokud ho máte. Píšou tam,že lékaři nás jako těhu hodně vyšetřujou,že nás posílají na různá vyšetření -cukrovka ahlavně plodovka.V cizině těhu vyšetřují minimálně. Jsem z toho nějaká zmatená a mám strach.Bojím se každé návštěvy gynekologa,ae zároveň se těším až uvidím tu fazolku jak si pluje v bublině. Kdyby člověk věděl co se stane tak na všechny kontroly vykašle.
    Tak zas mám o čem přemýšlet. Ach jo a zase se nervuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 226. až 240. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist