Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871374
    Anonym
    Host

    2in1
    vek Lenik 30.5 4 Praha 12kg kluk
    Vondik 4.6 4 Chrudim 15kg
    25?Jita 6.6 2 Zlin 9,5kg prekvapeni
    Niki 9.6
    20Nikisek 17.6 2 U Oloumouce na Morave 15kg kluk
    34Skubina 23.6 2 Olomouc(Praha) 11kg kluk
    35joga 25.6 1 UK(Praha) 13kg kluk
    Anette 2.7 2 ????????????????
    Tusim ze Vondik ceka kluka a Anette holku

    #871375
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Holky, nestíhám to tady číst a všechno mě bolí.
    Budu tedy ráda, když napíšu, co chci a půjdu.
    Všechno mě bolí. Pánev, záda, ale jen dole!!!
    Už ti asi nevydržím. Nevzpomínám si, že bych něco takového
    zažila i při Kristýnce. To jsem se cítila celou dobu skvěle a
    jednoho dne, přesně 14 dní před termínem, mi praskla
    plodovka a jela jsem rodit. Teď si to malej asi vybírá i za malou.
    Opravdu se cítím, jako bych měla každou chvilku porodit!
    A to jsem před hodinou vstala. Asi se půjdu s malou protáhnout ven,
    protože procházky mi pomáhají a sezení u noťasu je pro mě
    utrpení!!! Tak se mějte holky. Dneska začínám už 37tt!!!
    Jak rychle to letí.

    Užívejte si holky posledních dní s bříšky a krásného počasí a mějte se
    moooc krásně a snad nebudete mít takové bolesti jako já!!!!!!

    #871376
    Anonym
    Host

    ahoj holky!

    tak narozeninový večírek se vydařil, a napíšu vám o včerejší poradně:

    monitor srdíčka ok, váha stojí na +10 kg, tlak i moč v pořádku. zítra začínám poslední 40.tt, takže už to může být kdykoliv, ale čípek mám ještě uzavřený a je vysoko, a tak říkala, že to vypadá že se ještě ten příští čtvrtek uvidíme.

    záda stále bolí, ale nezhoršuje se to. když už fakt nejde se tomu vyhnout a musím Lucku zvednout tak ji beru aspoň na druhou ruku. manžel mi masíruje kříž několikrát denně koňskou mastí a pomáhá to mnohem víc než když jsem to zkoušela sama.

    zdá se mi, že bříško už mi trochu kleslo. ještě si půjdu koupit dneska dárky k narozeninám, dostala jsem od kamarádek i od rodiny peníze, tak si udělám radost kosmetikou a oblečením.

    nikísku držím palce, abys to měla rychle za sebou. já to měla takhle minule: posledních pár dní velké poslíčky, už jsem několikrát málem jela do porodnice, a pak v den D byly kontrakce pravidelnější a měla jsem trochu krvavý výtok, ale plodovka mi praskla až na konci porodu.

    J.

    #871377
    Anonym
    Host

    ještě jsem chtěla reagovat na to podolí, to je fakt celkem síla! mě doktorka nikdy miminko neměří a jsem ráda protože přesně jak píšeš je to jen hrubý odhad a neznám nikoho komu se doktoři do té váhy strefili, zato vím o pár lidech kde to bylo tak o kilo mimo. naštěstí máš zkušenosti, je dobře že se neplašíš.

    jinak jogo, ano, je mi teď už 25, a balon se kupuje ve sportu. dost jsme ho minule využili na uspávání naší temperamentní dcerušky, jenže jsem po uklizení do sklepa teď našla pouze balon ale už ne to nejdůležitější = špunt 🙂 tak to zkusíme asi bez balonu a kdyby to nešlo tak pak koupíme nový, stojí tak kolem 300 Kč.

    Any, moc pěkné jména, my jsme nakonec napsali do papírů Nela nebo Václav po tatínkovi. jsem docela i ráda, že se necháme překvapit, je to teď takové napínavé očekávání. a do porodnice jsme se rozhodli, že za mnou Lucinka nepůjde, ona i já bychom to těžce nesly, tak se uvidíme až pak doma, ale ten dárek máme taky vymyšlený, dostane zpívajícího plyšáčka brouka kvapníka ze včelích medvídků 🙂

    #871378
    Anonym
    Host

    Jogo, tak aby byla tabulka kompletní, jsem z Prahy, mám nahoře 15 kg :'( a nejspíš to bude holčička, nebylo to moc vidět, tak říkali, že asi holčička.

    Jíťo, já jsem sobec, tak jsem manžela zapřísahala, aby malou za mnou do porodnice vozil každý den :$ Ale malé to, myslím, bude jedno. Je víc fixovaná na manžela. Kdybych viděla,že jí to nedělá dobře, tak se pak uvidíme až doma. Minule jsme byla v porodnici týden, to si bez ní nedokážu představit. Překvapení s pohlavím je super, manžel to tak chtěl, ale já bych to nevydržela. Navíc jsem chtěla víc kluka, tak jsem to radši chtěla vědět co nejdřív, abych pak nebyla zklamaná a miminko to necítilo. Takhle jsem se s tím rychle srovnala a na druhou holčičku se moc těším.

    #871379
    Anonym
    Host

    Jogo, ještě k té tabulce, teď koukám, že tam máte i věk, za měsíc mi bude 30 let.

    #871380
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že už se připavujete do porodnice nebo už i na porod. Dávám za pravdu, že ty poslení dny jsou už nesnesitelné. Je to asi dobře zařízeno, jinak by se člověk na porod vůbec netěšil 🙂

    Nela je krásné jméno!

    Jinak včera jsem už jela do porodnice ve Vrchlabí. Kontrakce jsem měla od rána – nejprve 3 za hodinu, pak po 15-ti minutách. Byly docela vydatné… Poprosili jsme tchána aby se postaral o děti (vyzvedl je ze školy a přespal u nás a dnes ráno je zas do školy vrátil). Kolem 17. hodiny jsme přijeli do porodnice… a 2 hodiny ani ťuk, kontrakce ustaly. Ptali se mne, co bych chtěla, že mne přijmou do porodnice a uvidíme co bude. Ale s manželem jsme se šli projít do města a ubytovali se v penzionu, který máme předmluvený. Po 2 hodinách se kontrakce zase obnovily… Od 22. hodin jsem je měla po 3 minutách (ale to je u mně normální – to mám ještě několik hodin do porodu). To pokračovalo do 23.50. Pak na mne padla strašná únava a usnula jsem – a kontrakce byly fuč. Ráno si objevila jedna za 2 hodiny a to trvá až do teď.

    Mám pocit, že asi nikdy neporodím… Jinak ve Vrchlabí jsou úplně zlatí. Porodní asistentka byla moc milá. Uklidňovala mne, že streptokoka má každá druhá maminka a že to není žádný problém. Dokonce manžela vzala k nám, když mi měřila tlak a dělala monitor (byla moc trpělivá, protože mimčo se pěkně mrskalo). Doktorka byla také skvělá, řekla, že otevření je na 2,5 cm. A že není problém porodit ani pětikilové miminko, že nemusím mít obavu. Všichni se na mne usmívali, i když já jsme byla trochu skleslá…

    A dohra v Podolí? Objednali mne k panu „docentrovi“, že mi musí přeměřit miminko a že pak rozhodne o vyvolání porodu. Volala jsem tam, že jsem si to rozmyslela a na další vyšetření jít nechci, ať mne objednají do normální těhotenské poradny na příští týden. Na to mi sestra řekla, že mě normálně objednat nemůže a že k panu docentoví jít musím a nemohu se sama rozhodovat, že takové vyšetření odmítnu. Takže do Podolí už chodit nebudu a další návštěvy poradny absolvuji už ve Vrchlabí (pokud neporodím). Protože si nechci připadat jako nekompetentní objekt a pasivní příjemce lékařské péče. Jsem zvědavá, kolik bude nakonec mimčo po porodu vážit…

    Jinak mrňousek si se mnou pěkně zahrává… Dnes ráno jsem z toho byla dost hotová, protože vždy když jsem přijela do porodnice, tak jsem tam také porodila… Ale manžel je v pohodě a je mi velkou oporou… Tak jestli nakonec ještě někdy porodím, dám vědět 🙂

    Mějte se krásně.

    #871381
    Anonym
    Host

    Ahojky tak vsichni tu mate kontrakce a jste upne vyrizeni,tak at uz to mate tedy za sebou.Ja se taky tesim na finale,dnes jeste lebedi na bazenku az mi bazen skonci budu mit 3tydny do porodu.Dnes sem resila s mamkou nake veci na jeji prijezd do Londyna,meli jsme tedy zase na vec jiny nazor,nechci to tady ani rozebirat,ale rekla sem ji,ze ji pekne dekuji,ze za mesic rodim,a ze opravdu se neminim zatezovat malickostma.Ale i tak mne ta vec rozcilila,a tak sem ji napsala,jeste dost ztrohy mail,ze proste dela z malickosti velblouda,a asi nebude rada,az to cele precte,ale uz toho mam opravdu dost.
    No nic podivam se do sportu potom balonu,zitra bazen,ten je proste i na psychiku uzasny,manzel se taky moc tesi na zazrak jdu uzivat den………vy si uzijte posledni dny,nekteri hodiny 2v1 a drzim pesti nake mimi se asi vylihne pres vykend jak to tady ctu opatrujte se

    #871382
    Anonym
    Host

    Ahojky tak vsichni tu mate kontrakce a jste upne vyrizeni,tak at uz to mate tedy za sebou.Ja se taky tesim na finale,dnes jeste lebedi na bazenku az mi bazen skonci budu mit 3tydny do porodu.Dnes sem resila s mamkou nake veci na jeji prijezd do Londyna,meli jsme tedy zase na vec jiny nazor,nechci to tady ani rozebirat,ale rekla sem ji,ze ji pekne dekuji,ze za mesic rodim,a ze opravdu se neminim zatezovat malickostma.Ale i tak mne ta vec rozcilila,a tak sem ji napsala,jeste dost ztrohy mail,ze proste dela z malickosti velblouda,a asi nebude rada,az to cele precte,ale uz toho mam opravdu dost.
    No nic podivam se do sportu potom balonu,zitra bazen,ten je proste i na psychiku uzasny,manzel se taky moc tesi na zazrak jdu uzivat den………vy si uzijte posledni dny,nekteri hodiny 2v1 a drzim pesti nake mimi se asi vylihne pres vykend jak to tady ctu opatrujte se

    #871383
    Anonym
    Host

    hezký večer, tak do zlína přišla konečně bouřka, zatím mě to nechává v klidu, tak myslím, že víkend ještě prožiju s bříškem.

    leni to podolí je fakt silné kafe, ve vrchlabí ti bude mnohem líp!

    dneska jsme byli ještě nakoupit, tak jsem se zásobila kojícím čajem a olejem na prsa, a ještě jsem dokoupila další vlhčené ubrousky a taky antibakteriální gel na ruce, a k porodu ten hroznový cukr a iontový nápoj.

    sobě jsem udělala radost voňavým sprcháčem, tělovým mlékem a sadou šminek, hlavně jsem koupila hned dva různé korektory, ty budou po probdělých nocích potřeba!

    jogo neboj s mamkou se to urovná, určitě to myslela dobře a nechtěla tě naštvat.

    tak dobrou noc holky! jíťa

    #871384
    Anonym
    Host

    hezký večer, tak do zlína přišla konečně bouřka, zatím mě to nechává v klidu, tak myslím, že víkend ještě prožiju s bříškem.

    leni to podolí je fakt silné kafe, ve vrchlabí ti bude mnohem líp!

    dneska jsme byli ještě nakoupit, tak jsem se zásobila kojícím čajem a olejem na prsa, a ještě jsem dokoupila další vlhčené ubrousky a taky antibakteriální gel na ruce, a k porodu ten hroznový cukr a iontový nápoj.

    sobě jsem udělala radost voňavým sprcháčem, tělovým mlékem a sadou šminek, hlavně jsem koupila hned dva různé korektory, ty budou po probdělých nocích potřeba!

    jogo neboj s mamkou se to urovná, určitě to myslela dobře a nechtěla tě naštvat.

    tak dobrou noc holky! jíťa

    #871385
    Anonym
    Host

    jito radost je si treba delat!Leniku diky za napad a jito dnes sem bezela do sportu a mam krasny zluty balon 24okc,prave na nem sedim a pisi vam.Zvazuji bazen,konci mi v utery,ale je zatazeno skoda prevelika!!Do dam tedy vnitrni.
    Byla sem tento tyden 3*ve venkovnim tak se clovek rozmazly,dnes presne zacinam 37tyden,maly kope jak o zavod,v stredu mam kadernici tak se tesim,v utery vecer kurz o kojeni.a v cvrtek kontrola zazraku.Hlaste tedy kdo je jeste 2v1 myslim na vas vsechny opatrujte se a pekny vykend!!!

    #871386
    Anonym
    Host

    Ahoj jogo, super že máš balón, já jen v rychlosti hlásím že jsem stále 2v1 do termínu zbývá 6 dní a na kontrolu jdu ve čtvrtek.

    Pokračujeme s přípravami, už je postýlka na místě, zatím dám povlečení béžovo-bílé, a až pžijedeme z porodnice, vyměním buď za růžové nebo modré.

    Vytáhla jsem knížku Cvičení po porodu a už studuju cviky ať mi to pak hezky jde 😀

    Mějte hezkou neděli Jíťa

    #871387
    Anonym
    Host

    A hoj Jito to je sranda,ty budes ruzovka ci modravka.A mas naky konkretni pocit co to bude za zazrak v brisku.Jinak cviky tady taky studuji jak silena,muj prvni sen byl,ze sem mela cisare a to znamena 4-6tydne bez cviku.No ale sen.Jinak se muze zacit cvicit tyden po porodu!!I driv par cviku.
    Jinak vcera vecer 6stolicka na hore se kousicek rozek ulomil,a zrovna zitra je tu svatek takze k zabari nejdrive v utery,sem zvedava co z toho udela,protoze na zadach bych nemela vubec uz lezet.No chvile by vadit nemela,tak doufam,ze to nak sikovne opravi,nemam na necekane veci ted tedy cas.Treba se koncentrovat na 2v1 i kdyz u mne zadne priznaky porodu opravdu nejsou,takze bych mela kadernici a zubare v pohode stihnout.Sedim si tu na balonu super.Obloha zatazeno a vedro od cvrtka,to uz sem bez bazenu tak budu pak pocitat taky dny do zazraku.Uz se na nej moc tesime a ten zub mne stve,no,ale co nadelam neboli tak aspon tak.Tak se hlasta 2v1 Lenik ten to ma termin zitra,vy tu porody a ja zubare.Radsi bych rodila ha ha.Tak se opatrujte a pist jak to vse probiha

    #871388
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 vám co se to už blíží,držím palce- Leník už má možná i malýho na světě…?
    Jíťa s Jogou si dělají radosti,paráda! Já jsem nakonec neodolala a objednala si ten stahovací pás,tak jsem na něj zvědavá. Jinak kadeřníka bych chtěla taky ještě stihnout,taky ještě jednu návštěvu rodiny a pak už si budu jen hnízdit poblíž porodnice 🙂
    Jogo,psala jsi,že bys neměla ležet na zádech,vůbec nevím proč? Já dokonce někdy na zádech i spím,tak doufám,že nic špatnýho nedělám….
    Užívejte poslední chvíle 2v1 a opatrujte se.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 751. až 765. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist