Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 781. až 795. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871404
    Anonym
    Host

    Leni, ještě napíšu co nám k plodovce říkala p.a. na kurzu- byla proti vyvolávání a urychlování porodu (samozřejmě pokud to není nutné kvůli lékařským rizikům) takže spíš zastánkyně přirozeného porodu. v tom se s ní shoduju. a taky říkala, že někdy se stane že ten vak nepraskne, a že to jsou šťastné děti, a taky pro maminky je to menší poranění. ale za svoje mnohaleté působení jich zažila jen několik, většinou ten vak praskne i sám, díky kontrakcím. taky se při tom usmívala, a říkala, že by nám každé takový porod přála. tak třeba se nám to poštěstí 🙂

    jinak lucinka šla spát tak taky odpočívám, namazala jsem záda, ještě na to přiložila nahřívací polštář a relaxuju.

    jogo, s tou masáží bradavek že vyvolá porod, taky nám na kurzu tohle říkali, ale spíš nás před tím jakoby varovali. naopak, co doporučovali byl ten sex, sperma prý obsahuje prostaglandiny (nebo tak nějak) a může změkčit čípek. u nás ale taky dloouho nebyl. uvidíme, možná po poradně zítra. 🙂 jíťa

    holky, opatrujte se, já jdu na chvíli zavřít oči.

    #871405
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    mám měsíc do porodu a sex u nás připadá v úvahu jen na vyvolání porodu 😀 Nemůžu pořádně ani chodit, natož cokoliv jiného 🙂

    Tu masáž bradavek zkoušela u porodu kamarádka, říkala, že jediný výsledek byl, že měla ty bradavky zhmožděné a znepříjemnila si tím začátek kojení. Jí to někdo doporučil na urychlení porodu. Jinak mám kamarádku, která syna porodila i vakem blan, sama je porodní asistentka a říkala, že to zatím zažila jen u sebe 🙂 U druhého dítěte jí už voda praskla sama.

    S tím umělým protrháváním plodovky nevím, hodně žen říká, že potom měly ty kontrakce mnohem intenzivnější a nepříjemnější a je otázka, jestli to něčemu prospělo. Neuvažovala jste některá o Dianatal porodnickém gelu? Prý se hodně používá v zahraničí. JOGO, neslyšela jsi o něm? Je to jako lubrikační gel, akorát se aplikuje při porodu, aby miminko dobře klouzalo porodními cestami, měl by snižovat porodní poranění. To mě přivádí na myšlenku, že když se ta voda protrhne uměle, odteče moc brzy a dítě neklouže tak, jak má.

    Já zatím vůbec nevím, co si mám do porodního plánu napsat. Vím jen, že nechci nastřihávat, že se raději natrhnu a že v žádné situaci nechci epidurál (to mám hlavně kvůli císařskému řezu, chci jen celkovou anestezii), posledně jsem po něm měla hodně nepříjemné komplikace.
    Neuvažovala jste některá o porodu s dulou? Já se pořád rozmýšlím.

    #871406
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já už se nehlásím jako těhulka, ale jako maminka:) Dneska nás pustili z porodnice, malý teď spinká, taťka jel pro dceru do školky, tak mám teď chvilinku pro sebe. Jsem unavená, ale šťastná.
    Syn Bartoloměj se narodil 27.5.2011 ve 20.11 hod. Měl 3,48 Kg a 51 cm. Rodilla jsem císařským řezem, byla to rychlovka. Zítra napíšu jak se to seběhlo a pročtu to tu.
    Mějte se moc hezky a opatrujte se.

    #871407
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky a maminko 🙂 Tak Vondíku,moc moc gratuluju a přeju ať jste brzo oba fit. Těším se na podrobnosti.
    Holky ještě k té plodovce,mně jí píchali,protože se stále ne a ne sama protrhnout a musím říct,že pak nastal pěknej mazec. Bolesti byly fakt silný,ale pak už byl porod zase za chvilku za mnou. O gelu jsem taky uvažovala,nám doporučovali YAL gel,stojí cca 2.000,ale prý s tím mají dobré zkušenosti. Já osobně uvažuji o epidurála.
    Co se týče toho sexu,nevzdáváme se ho ani teď. žádná divočina,ale já si to celkem užívám 🙂
    Tak zatím,opatrujte se 🙂

    #871408
    Anonym
    Host

    Je to je informavi,tak kadernice dnes na vybornou,jeste doresit ten zub.
    Vodniku gratuluji,krasne miry,a ty jsi nekdy pred tim mela cisare??
    Epiduralu se bojim,sem takovy srab na tyhle veci.Jako,ze clovek muze skoncit na voziku,coz je tedy ten nejhorsi zaver!!Mozna jeden z milionu.Ale diku tomu to,se toho vlastne bojim.
    kamoska ma porodila minuly tyden plodovka se ji sama protrhla v 4.00rano,v 6.00jeli do nemocnice pak nake slabe bolesti,silne bolesti 10-11 a v 11dostala epidural a v 13.50byl maly na svete,takze se da rict porod na vybornou!!Ale ten epidural proste nevim,nevim!!!No,kdyz to bude nesnesitelne,mozna si ho rada dam…ale budu se snazit bez nej….tady je dokonce zadarmo,jsem byla prekvapena,ze se v Praze plati.To samo jako nazor kojit co nejdele jen proto,ze je to levnejsi,to ja neuznavam,kojit budu jak mi to bude vyhovovat….ale to si tu napiseme…
    Leniku takze dneska si ve Vrchlabi,zazrak si nechava na cas,lae bude to kazdou sekundou bych to tak videla!!
    Jito ty bradavky masirovat nehodlam,a proste porod prijde az bude maly pripraveny!!Potrebuji spravit zub ha ha,a vyridit par malickosti!!
    Anette o tom gelu sem slysela,ale spise tady z Webu,byla sem ted na 2*po 2hodkach na predporodnim kurzu a o gelu se tam vubec nezminovali,takze ten neresim!!takze Skubina se pomalu sesouva na porod a ja s Anette jsme daleko vzadu!!Kontrolu mam v cvrtek tak uvidime co povi.A jeste kontrolu pak hned v utery.Jeste pristi cvrtek pokud vyjde pocasi mam moznost jit na venkovni bazen,takze se to stale snazim spestrit.takove lebedi na lehatku,pak moc nebude.Tak Vondiku posli info,az te deti pusti na net,a zbytek 2v1 Good Luck!!!

    #871409
    Anonym
    Host

    Anette ty mas ted naplanovany cisar?S dulou to myslis jako rodit doma??Mam jednu kamosku v Praze co rodila doma,ale tohle urcite neresim!!!

    #871410
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Holky,popletla jsem Yal gel s tím Dianatalem. Samozřejmě jsem taky myslela ten Dianatal!
    jogo,strach z epidurálu mám sice trochu taky,ale dle mých zkušeností vím,že budu za něj ráda 🙂
    Navíc bolesti ti to úplně neotupí,jen jsou snesitelnější a můžeš se s tím normálně pohybovat.

    #871411
    Anonym
    Host

    ahojte!

    tak předně Vondiku MOC GRATULUJU k synovi, jsi moc šikovná, a míra i váha = nádhera, taky se už těším až napíšeš podroběji a přeji oběma super start do společného živobytí!! <:o)

    Dianatal gel, četla jsem o něm, z praxe nikoho osobně neznám kdo to zkoušel, a z finančních důvodů do toho nepůjdu ale kdyby bylo víc peněz, asi bych o tom minimálně přemýšlela a poradila bych se s doktorkou na gyndě. Any, před těma dvěma lety když jsme rodily poprvé to myslím ještě nebylo, že? to je tak cca rok co je v ČR dostupný?

    Dulu bych určitě schválila, myslím, že může pomoct hodně. já osobně do toho taky nejdu, nečekám žádné komplikace, partner i PA mě podrželi minule výborně. Ale říká se že dula pomáhá snad nejvíc ze všeho, aspoň tak to hodnotí ty co s ní rodily. Hlavně i psychicky. Vybrala bych asi nejlépe na doporučení.

    jogo super že máš nový sestřih, a budem držet palce se zubem ať se to spraví brzo!

    j.

    #871412
    Anonym
    Host

    Škubino, já ten Dianatal pořád zvažuju, zkusím se zeptat v porodnici, kde budu rodit. Poprvé jsem rodila císařem, teď bych chtěla přirozeně. Láká mě na tom gelu hlavně to, že by měl snižovat porodní poranění , ale ta cena je dost vysoká.

    Vondíku, gratuluju k synovi <:o)

    Jogo, dula se u nás říká profesionálnímu doprovodu k porodu. Jsou to obvykle porodní asistentky, které pomáhají ženě během porodu, masírují jí, radí, jak dýchat, kontrolují dodržování přání rodičky, jsou pořád s rodičkou, ale do porodu nezasahují. Porodní asistentky, které jsou v porodnicích jako personál obvykle nejsou s rodičkou celou dobu porodu, jen ji chodí kontrolovat. Dula je přítomná po celou dobu. Já doma rodit rozhodně nechci, dula je doprovod k porodu v porodnici, je u porodu místo partnera například.
    Jinak epidurál nechci určitě, ale ostatní kamarádky si ho moc chválily, žádná neměla komplikace, jen já 🙁 Mám problémy s páteří, tak možná proto ty následné komplikace.

    #871413
    Anonym
    Host

    Jíťo, ten Dianatal tu před dvěma lety nebyl, já se tak bála porodu, že bych o něm určitě věděla 😀 Je tu chvilku, první reklamy na něj jsem viděla asi před půl rokem.

    #871414
    Anonym
    Host

    A Anette manzel jde k porodu?Aha takze Dula je doprovod pritomen celou dobu.No ja bych o ni urcite zvazovala pokud by mi odbourala bolesti,ale kazdy porod je individualni a dam na rady v nemocnici a budu rada,ze mam chvili manzela jen pro sebe.
    Ani nevim,ze by se tady neco takoveho nabizelo.
    Urcite se take tesim az budu mit porod za sebou,ale jsem tak z relaxovane po mesici kvetnu ztravenym ve venkovnim bazene,ze nak uz to probehne.Hlavne zdravi!!!!!!!!!!!
    Jeste ted budu delat nake prvky Joga na zahrade a cekat na ten krasny zazrak co mam v brisku a on si tam tak lebedi.Tak se moc opatrujte a piste zpravy tady ta diskuze ted zije supeeerrrr

    #871415
    Anonym
    Host

    Skubino preposilam ti clanek o te poloze na zadech pisou tam o nedostatku kysliku,jsou tam i jine zajimave clanky,obcas si tam hlavne ctu kojeni a cviceni po porodu!!
    http://www.babyweb.cz/Clanky/a459-Relaxacni-a-dechova-cviceni.aspx?s=120

    #871416
    Anonym
    Host

    Jogo, já s manželem u porodu pořád váhám. Poprvé jsem moc stála o to, aby tam byl, ale tím, že jsem nakonec rodila císařem, tak to nešlo. Teď vážně nevím, jestli je to dobrý nápad. Nemáme nejšťastnější období, tak si říkám, že by mi tam moc nepomohl 🙁 Uvažovala jsem, že bych rodila s dulou a na tu poslední fázi, kdy se miminko opravdu narodí, by přišel manžel, kdyby chtěl. Do té doby stejně nic neuvidí. Ale zase by mi mohl pomoct do sprchy nebo při změnách poloh, hodně jsem přibrala, nevím, jestli by mě dula utáhla, vážím přes 70 kg 🙂
    Je fajn, že jsi se zrelaxovala, to budeš mít pohodový porod Já nejsem odpočinutá vůbec, spíš naopak, do toho mám spoustu drobných těhotenských neduhů, tak se pídím po všem, co by mi mohlo porod usnadnit. Zatím se nebojím, ale kdyby existovalo něco, co mi uleví, chtěla bych to zkusit. Hlavně bych potřebovala po porodu rychle začít normálně fungovat, mám skoro dvouletou dcerku, která mě potřebuje a na pomoc ostatních moc nespoléhám. Nikoho kromě manžela v šestinedělí nesnesu, to už vím od posledně a nedělám si iluze, že by mi manžel nějak moc pomohl. Sice mi pomoc slibuje,ale myslím, že netuší, co to bude obnášet. Bude to hlavně na mě.

    #871417
    Anonym
    Host

    Anette nevim presne jake to mate ted s muzem,ale myslim,ze by u porodu mel byt,urcite by ocenil,ze to neni jen tak privezt krasny novy zivot na svet.
    Vahu mas uplne v poho ja zacla na 68kg a ted mam 81kg pro mne maxicke cislo,vahu resim od zacatku tehu,ale tech 13kg je v pohode a uz sem tu psala,jak se znam ze hned po porodu budu resit bricho.Ktere sem mela uplne ploche,zadny faldik,tuk nic!!!Hlavne zdravi..ale zacnu cvicit hned jak to pujde..
    ja jsem prvorodicka,ale vim jake to je,kdyz sou 2deti kratce po sobe,brachove sou od sebe jen rok,mela sem to doma!!
    a ty problemi s pateri si mela uz pred tim epiduralem!!
    holky myslim na vas na vsechny at mame zazraky v narucich a zvladame sestinedeli a hlavne pohodu vsem

    #871418
    Anonym
    Host

    ahoj holky

    tak jsem porad komplet, jsem zvedava co bude dnes na poradne. nemam ani zadne poslicky, jen obcas brisko tvrdne, ale neboli to. jen ty zada mi pijou krev, vubec se to nelepsi. boli me na prave strane kriz a jakoby kycelni kloub. ale tak prezit se to da. dnes to mam nastesti i s odvozem tak nemusim do mhd 🙂 pak se odpo ozvu jak jsem dopadla.

    any, třeba se to ještě do porodu nějak vystříbří s manželem. kdyby chtěl jet s tebou, jak to máte vymyšleno s malou?

    jíťa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 781. až 795. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist