Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,606. až 1,620. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859864
    Anonym
    Host

    Ahoj holky! Tak se musím ozvat, když se tu na mě Verunka ptala :-). Čtu Vás pravidelně, ale moc nepřispívám, protože mám takovej pocit, že se nějak vymykám vám všem ostatním. Vánoční šílenství mě nepostihlo, nepeču, nelítám po obchodech, protože to zkrátka nezvládám. Chodím do práce (asi jako ještě většina), ale práce a problémů je tolik, že jsem před Vánoci chodila domů večer totálně hotová a nebyla jsem schopná nic dělat. Naštěstí mám skvělýho manžela a dítko, kteří mě max. podporovali, jinak by se to nedalo zvládnout. I tak jsme to krásně a bez stresů strávili a bylo to super. Mezi svátky zase do práce a teď znovu. A to mě čeká až do skoro úplnýho konce. Protože chceme prodat dům, ale nemáme ještě prodáno a nový ještě nemáme zařízený vevnitř, tak ani neplánuju kde budeme a jak. Už jsem se smířila s tím, že prostě vyhodím 2 skříňky a dám místo nich postýlku a je vystaraný. Prostě nejde to všechno dohromady. Většinu věcí ještě máme, spoustu hadřiček jsem dostala od známých, tak to půjde.. Jinak jsem zdravotně v pořádku, jsme s malou Sabinkou ve 26.týdnu. Test na glukozu mě nečeká, doktorka mě nenutila. Ve 21.týdnu jsem byla u Vlašína na UTZ, vše naprosto v pořádku, tak se aspoň tímhle nemusím trápit. Holčiny držím všem palečky, já Vás čtu pravidelně 🙂 Pá Andy

    #859865
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojik,
    tak nebylo ticho, ja nevim jak to ten muj chlap dělá, ale já se na něj prostě nedovedu nikdy dlouho zlobit….zas mě rozesmál 😀
    UTZ super, všechno dobrý, mám véééélkou radost, jen jsem zase trošku poposunutá, odpovídáme 29+1, takže jsem březňák jak vyšitej…nu což….ale necháte si mě tu, že jo??? 🙂 Pan doktor potvrdil kloučka, už je i otočenej hlavičkou dolu, plodový vody máme dost, placenta atd.je vše tak jak má být. No a váha 1 411g, takže už je to docela chlapák 🙂
    Majo, tak ať to klapne a vypustí tě na svobodu, každopádně buď v pohodě (vim že se mi to hezky mluví), už se nám to krátí…..a miminko máš v pořádku? Doufáme, že jo….!!!
    Raduzko, dík za radu! 🙂 , ale já si radši pořídim paličku na maso a poklepu mužíka…:D , nééé dělám si srandu 🙂
    Veveriku, tak jak výsledky, no?

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27400.png

    #859866
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Haňulko, tak to jsou samé dobré zprávy. Aspoň to budeš mít za sebou z nás nejdřív, my pak budeme už počítat každý den abychom na tom byly stejně!

    Andy to musí být náročné – já si nedovedu představit, že bych chodila do práce, vyzvedávala dcerku ze školky odpoledne a pak ještě obstarávala domácnost. Takže chápu, že pak už ani není síla přispívat do diskuze. Tak to hlavně vydrž!

    Majo, též držím palečky, ať už Tě pustí domů – hlavně ať jste s miminkem v pořádku.

    Já dnes dopoledne totálně unavená jen tak polehávala a podřimovala. Manžel si pustil nějaký film no mě to nebavilo, tak jsem fakt odpočívala, pak si dala oběd a vyrazila pro Danulku. A jelikož si pro Danču odpo přijedou babi s dědou a pojedou společně ke zlatníkovi, aby upravil nové náušničky, tak budu v tom odpočívání pokračovat:D . Když je příležitost, tak toho musím využít.
    Ať načerpám sílu na pátek, jak pojedeme do Prahy, to mě taky vždy úplně vycucne energii. Už se těším, až budeme odpoledne doma. Ještě že v pátek jede i spoj zpáteční už ve 13hod, nemusíme tam hodinu trčet, protože po obědě jsme už právě kolem té 13. hod a pak tam lelkujeme. V zimě to je nejhorší.

    Tak pa pa opatrujte a pěkné odpoledne!!!

    #859867
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak výsledky prý mám ukázkové a můžu baštit co chci. Jak já mám chut na nějaký chlebíček:D Myslím, že sladké nebudu chtít pěkně dlouho vidět, jsem jak chodící cukrovar:D

    Haňulko: Gratuluji k výborným výsledkům. Malej krásně prospívá:)

    Andy: Proč by si se nám měla vymykat? Já myslím, že jsme tady uplně normální:) Taky ještě chodím do práce a určitě do 25.2. budu i když už bych se nejradši viděla doma 🙂

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27401.png

    #859868
    Anonym
    Host

    Holky, děkuju moc za podporu! No říkala jsem si, že jsem asi fakt nenormální, když jsem tady sledovala, jak pečete, vaříte, lítáte okolo Vánoc a já furt v práci 🙁 . Vím, že to můžu změnit, ale jsem taková povaha, že nikomu nic neodmítnu .. a taky hlavně, a to je nejdůležitější, nemám žádné zdravotní problémy, to by samozřejmě bylo všechno jinak. Holky, jak jste na tom s váhou? já už mám 8-9 kg navrch, a to mám termín 19.4. 🙂

    #859869
    Anonym
    Host

    Ahoj kočky, tak jsem to zakřikla…..nález se zhoršil, prý si tady poležím až do 34 tydne…dostala jsem další kapačku, takže se mi špatně píše, tak vás budu zase chvíli jen sledovat…tak hezky pište, at mi to tady líp utíká:-)

    #859870
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Majo: To je mi moc líto. Držím palce at už se to jenom zlepšuje hlavně Ti to utíká !

    Andy: Vubec nejsi nenormální. Já jsem taky kolem Vánoc nelítala, nic nechystala a na toto téma se radši ani nevyjadřovala:D Holky jsou tady hold moc šikovné:)
    No jinak s váhou, já mám nahoře jenom 1 kg a termín 16.4., podotýkám, že žádnou dietu nedržím a rozhodně se v ničem neomezuju:D

    #859871
    Anonym
    Host

    Majo, to mi je taky moc líto s těmi výsledky, tak ať ta kapačka zabere a hlavně to tam vydrž, holt někdy se to musí přetrpět, aby vše dospělo ke zdárnému konci!

    Andy, ono když není moc času tak se to prostě ani nedá zvládnout ty přípravy na svátky a tak.
    Zase já když jsem doma, DAnulka ve školce jen přes oběd a pak jí vyzvedávám, tak já bych se doma jinak ukousala nudou. Moje mamka nikdy žádné velké přípravy před vánočními svátky nepraktikovala – kromě úklidu, atmosféra byla dusná jak to mezi rodiči neklape dlouhodobě, takže já si to teď prostě užívám – že mám rodinu, můžu se realizovat aspoň takto – třeba při přípravě cukroví a tak. Mě to totiž moc chybělo, na svátky nemám jinak dobré vzpomínky, tak bych si moc přála aby to Danulka zažila jinak tak jak si představuji tu sváteční pohodovou atmosféru já a zůstalo to v ní do dospělosti. Něco jiného by bylo, kdybych taky chodila do práce to bych to asi vše doháněla o víkendu těsně před svátky a byla bych z toho hodně nerves jak se znám.

    Veveriku, gratuluji ke skvělým výsledkům toho zátěžového testu na cukrovku.

    Já se dnes telefonicky objednala na 18.ledna – půjdu do porodnice sepsat porodopis.
    Musím se ještě mrknout, co vzít s sebou, pamatuji jen že tam je občanský průkaz a taky oddací list myslím. No a těhotenská průkazka – to je taky zapotřebí:D . Chci to mít co nejdříve za sebou, je čas sice do 35. týdne, ale čím dřív tím pro mě líp.

    Jo a Andy s tou váhou – já mám něco mezi 9-10kg nahoře, takže jsem na tom ještě o kilo hůře. Ale nekynu tak nějak celkově jako při Danulce, teď to mám vše spíš v bříšku. No ještě 11 celých týdnů do konce takže uvidíme na kolik se to celkem vyšplhá.

    Zatím se mějte, zase až mě něco napadne tak napíšu ať máte co číst!

    #859872
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Cucaracho: Proč jdeš sepisovat porodopis? Ja jsem měla za to, že se to sepisuje při přijmu?

    #859873
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    Cuco, pochlub se odkazem na obleček, ať se taky pokochám 🙂 Z čehopak tě bolí ta stydká kost??
    Eviku, to máš pravdu, sami si nevezmou! :@ Ale chudý rodiny, kde je na vydělávání jeden a druhý je doma s ratolestmi (taky pro stát), tak ty odrbou, kde se dá!!! Bleee +o( Jinak mě se líbí i Lukáš i Matyáš, obojí bych klidně dala.. Ale myslím, že i Matýš je časté jméno.
    Šárko, gratuluju ke kočárku 🙂 Do mateřskýho centra u nás chodíme s Karolínkou a myslím, že je to super příprava na školku, děti se seznámí a jsou pak společenštější a zvyklý na sebe Zrovna dnes jdeme… málokdy chybíme, jen když marodíme.
    Hani, můj taky chrápe, ale mě není blbý do něj žduchnout a říct NECHRÁÁÁÁPEJ!!!! :@ A on se otočí a je to. Já dokonce nesnesu, ani když funí, takže do něho žduchnu a řeknu nefuň a otoč se 😀 TAky to se mnou nemá jednoduchá co? 😀 A ráno taky vstává na stokrát, kvůli tomu už jsem chtěla začít spávat v obýváku, ale to by bylo trošku brzo, nemyslíš? 😀 Ale jinak jsem s tebou za jedno!!! Máš můj hlas 😀 Gratuluju k dobrým výsledkům!!! A taky posunutému termínu, ale zůstaň s námi! Ju? 🙂
    Rady, já mám chůvičky Tefal tyto: (doufám, že se to zobrazí!)
    http://www.zbozi.cz/p265960-tefal-bh-1200j9/?q=ch%C5%AFvi%C4%8Dky%20tefal&r=hint&sId=8crt8u-xw_E0cZJ1QZTq&categoryPath=/detske
    zbozi/chuvicky&thru=&categoryId=425&productName=TEFAL%20BH%201200J9
    Dosáhnou úplně v poho, zdola do podkroví, z domu ke švici (dvojdomek) nebo na zahradu, cca 60 m a to je jedna z nich uzavřená doma. A výrobce garantuje 400 m ve volném prostoru…
    Veveriku, no co ve dvou letech, to ti možná šikovný dítě vezmou do školky, když by jsi končila rodičák a šla do práce,ale vyvstává otázka, kdo ti jej vezme v dubnu, de facto na konci školního roku!!!??? Gratuluju k dobrým výsledkům, ale bacha, není to vždycky tak, jak tady psala myslím Cuca, že to bývá o.k., já znám případy těhotenské cukrovky a s tím spojenou dietu! Naštestí ne na vlastní kůži. Včera večer jsem si na tebe vzpomněla.. mlaá kopala jako o závod, jako by si vydupávala nějakou píšsničku 😀
    Andy, zdravím po dlouhé době a jsem ráda, že jste o.k., jen ta Belssima nebo jak, co tu ze začátku psala se už neozvala a dokonce mi zmizela z přátel, tak bůhví, co s ní a miminkem je..?

    #859874
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Zítra dopoledne mě čeká poradna, jde i manžel, tak jsem zvědavá kolik jsem přibrala a kolik z toho patří prckovi 😀 Doufám, že bude všechno o.k.! I ty moje varixy :S Docela to začíná bolet :S
    Malou vezeme na noc k babičce, protože ráno, před poradnou jedeme ještě do bazaru s autem, páč jsme dali inzerát na dvě stránky a nezval se krom bazaru nikdo jiný, asi blbá doba 🙁 Kdyby jste měly čirou náhodoou dobrý tip na nějaký online bazar, tak mi sem hoďte odkaz, budu vděčná, protože za pár korun to do bazaru teda nedám ani za nic! 8o| Aby to výhodně odkoupili a draho prodali, známe svý lidi…
    Jdu volat na matriku, kvůli Vanesce a taky musím dopsat sms numoroložce, zapomněla jsem jí nahlásit Beátku 😀 A pak valíme s malou do mateřskýho centra, tak se moc těším, nevím, jeslti nás nečeká slíbená pohádka, která měla být koncem roku, jenže z toho sešlo…. pěkné odpoledne. 🙂

    #859875
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veveriku, no já si taky myslela, že až na příjmu, u Karolínky jsem teda nic sepisovat nebyla!!!???
    Andy, jsi úplně v poho, každej to řeší jinak ty svátky, někdo „blbne“ víc, jinej míň 🙂 Přibrala jsem 7 kg,a le zítra jdu po třech týdnech na kontrolu, takže už to taky bude možná 9 kg a termín mám 1.4.

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27407.png

    Cuco, do konce máme 12 týdnů… 😀 ne 11! Myslím, že jsme stejně ne?

    #859876
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Cuca: No třeba taky ne, třeba já zrovna budu přenášet a vy to vyprdnete dřív….uvidíme, necháme se překvapit, já každou chvíli čtu lednový holky a ty teď čekaj, která začne a je to docela hezký….mají tam super partu, a když třeba jedna chvíli nenapíše, tak už jí posílají SMSky jestli už náhodou nerodí, fakt je to pěkný! 🙂
    A řekla bych, že nám to utíká taky docela rychle, vždyť to není tak dávno, co jsme si psali o pozitivních testech a dneska…….:)
    Já osobně si to těhu docela užívám, nicméně se už taky moc těšim až budu malýho Staníka držet v náručí…na tu kupu emocí, který neznám……:)
    Veveriku, já to tušila, že ty ani jináč dopadnout nemůžeš, protože tvuj turbometabolismus nemůže nějaká glukoza absolutně zaskočit 😀 , gratuluju 🙂
    Majo, to mě mrzí…..:( , hlavně aby ste byli ty i mimi zdraví a aby ti to uteklo co možná nejrychlejc!!!
    Andy, já mám nahoře 7kg, jsem s tim celkem spokojená….a Veverik je provokatérka!!! 😀 , Veveriku, příště až se pujdeš vážit, tak si koukej dát do kapes cihly, ano? 🙂 Jo, nutno upozornit, že já se zásadně vážim nalačno a po stolici 😀
    Cuco, taky si mě teď trochu zaskočila, jak je to s tim porodopisem???

    #859877
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky,

    s porodopisem to ma kazda nemocnice jinak. Nekde primo vyzaduji, aby jste ho prisla sepsat pred prijmem a nekde to s vami sepisou pri prijmu. Ale vim, ze u nas nemocnice chce, aby to bylo predem, ale kamaradka co tam rodila, tak se na to vyprdla (nevedelado ktere porodnice to stihne), tak to sepisovala az u prijmu a zvladla to (ale je fakt,ze tam byla sama),ale zalezi taky na tom jak budete mit rozjety porod a kolik se vas tam jako rodicek sejde.Pri predstave, ze nekde v kontrakcich vyplnuji nejaka lejstra…no nevim:) .
    Urcite je to lepsi si to zjistit. Nemocnice to maji vetsinou i na webovych strankacha nebo tam staci zavolat.Ja uz jsem domluvena s porodni asistentkou, ke ktere chodim na kurz,ze ji muzem zavolat a ona nam da vedet, kdy muzeme dorazit (kdy bude mit sluzbu a jak bude mit volno).
    Jinak vim,ze jsme se o tom na kurzu i castecne bavili co sebou, ale konkretne to budeme mit az posledni lekci.
    U nas chteji, aby jsme prisli v cca 32 tydnu.
    Vim, ze sebou tehotensky prukaz ( a vsechny zpravy z prubehu tehotenstvi), obcansky prukaz, oddaci list (vdane) nebo prohlaseni o otcovstvi (svobodne), ale nejsem si jista jestli mit uz sebou prohlaseni k narozeni ditete (dava matrika) je to o dohode krestnich jmen.

    #859878
    Anonym
    Host

    Tak v naší porodnici je vhodný termín od 28.týdne -35. týdne na sepsání porodopisu. Mají to už roky takto zavedené – když jsem čekala Danulku, tak jsem byla taky kolem toho 30.týdne sepisovat.
    Pamatuji, že když jsme přijeli už k porodu tak jsem při monitoru – měření ozev a kontrakcí měla sepsat nějaký informovaný souhlas a ještě další lejstra a dalo mi to docela zabrat. Tím, že jsme přijeli fakt na poslední chvíli. Takže jsem ráda, že u nás se ta registrace – sepsání porodopisu píše takhle předem. Ale taky vím, že mi to nezaručí, že mě nepošlou do Liberce – kamarádka, co rodila před 1,5rokem měla v naší porodnici sepsanou registraci jak má být a málem jí hrozilo, že pojede do vedlejšího města. Nakonec její tchán udělal čoro moro, že jeho firma jabloneckou porodnici sponzoruje a že chce aby se jeho vnouče narodila tam, když maminka se tam včas registrovala a nakonec to šlo. Byl tehdy velký nával a nestačily sály. Jsou asi 4.

    Jo Rybízku, já se sekla – máme do konce 12 týdnů, jo počty jsou moje slabší stránka:S .

    Eviku, jméno Matyáš se mi taky moc líbí, kamarádka má prvorozeného syna Matyáše. Akorát nevím, myslím, že jsem někde četla, že není v kalendáři, pouze Matěj a Matouš (to je náš tip č. 2 pro kluka). Tak nevím, kdy Matyáš slaví svátek zda s tím Matějem…A jejich docela dost, ale mě se taky líbí i Šimon s těmi se roztrhl pytel poslední dobou. Takže už jsme spíš nakloněni tomu Matouškovi.

    Rybízku, nepochopila jsem Tvou poznámku o tom výsledku OGTT – jako že je to O.K. a pak že se nedrží dieta. Vůbec nevím co máš na mysli, já jsem to tu nějak nerozebírala. Jen jsem napsala, že já měla výsledky OK – byla jsem ten týden před Vánoci a tak že si dopřeju kliďánko cukroví a sladký…Uveď mě když tak do obrazu.

    Já jdu zase položit tělo na sedačku, mám uvařený těhotenský čajík.
    Jo a ta stydká kost mě začala bolet sama od sebe, to prostě některý těhulky mají jako někoho berou záda, kyčle, tak mě toto těhotenství zlobí ta stydká kost (hlavně jak se musí chodit tím rozsoleným sněhem, je to dost namáhavý, nějak nestíhají stahovat ani chodníky). No zabírá na to odpočinek a žádná velká námaha. Tak to dodržuji, ať mě kvůli tomu nepošle Dr. do nemocnice.
    Danča už jela s babičkou a dědou ke zlatníkovi a pak jede ještě k babičce domů a přivezou jí večer než půjde spát. Aspoň se jí hezky věnují, když je to max. 1 * týdně protože oba ještě chodí do práce.

    Rybízku:ať Ti dobře dopadne ta kontrola!
    Odkaz na soupravičku:
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29418551

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,606. až 1,620. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist