Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,666. až 1,680. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859924
    Anonym
    Host

    vypadlo mi slůvko Olej na masáž hráze – od Salusu, takhle to vypadá, že mi tu hráz má masírovat kamarádka to néééé, jen rychleji píšu než přemýšlím!

    #859925
    Anonym
    Host

    Zdravim tehulky,

    Cucaracha: Ja byla v te Solne jeskyni poprve, tak jsem byla i dost prekvapena na co vsechno to funguje ale zacina to pry fungovat od 3-5 navstev..(u nas cenove relaxační kůra 140 Kč/45 min a pernamentka 5 kur 600 kc- pro dospeleho, pro dite pulka), ale nekdy na to prispiva zdravotni pojistovna. Nedopurucuji Klaustrofobikum,zavrou vas do tmave mistnosti a docela i malinke.
    Na co to ma priznive ucinky:
    * Onemocnění dýchacích cest (astma, chronická bronchitis, rozedma plic)
    * Nedostatečná činnost štítné žlázy
    * Onemocnění srdce a oběhového systému
    * Vysoký krevní tlak
    * Dermatologická onemocnění
    (lupenka, chronické záněty kůže, alergie)
    * Poruchy nervového systému
    (deprese, stres, stavy úzkosti, únava)

    #859926
    Anonym
    Host

    Odsavacka mleka: Ja ji kupovat nebudu, nase porodni asistentka pujcuje elektricke,ale ma k dispozici i manualni a je na telefonu,takze kdyby byl nejaky akutni problem, tak budu zhavit „horkou“ linku. Rikala, ze je stejne lepsi poridit si ji az po porodu, clovek nevi kolik bude mit
    mleka atd.

    Monitor dechu: Ja jsem rozhodne pro. U nas ho pujcuji primo v nemocnici (cca 900 Kc/pul roku), tak se staci treba poptat.

    sarkaemail:: Ja do toho gelu urco nepujdu, u nas se totiz takove sluzby neposkytujou 🙁 , ale doporucovala bych masaz hraze, jak tady psala Cucaracha, ale sam si to clovek nenamasiruje, musi mu pomoci partner. A nebo o tom zas rozmyslim ja http://www.epino.cz/,je to taky dost draha zalezitost, ale clovek by obsluhu mel zvladnout sam a porodni asistentka ma zkusenosti, ze maminky, ktere toto pouzivali (museli to uvest pred porodem, ze to pouzivali), tak nastrizeni hraze nikdy nepotrebovali…i kdyz toto rozhodnuti je vzdy na porodnikovi…je porad byt lepsi nastrizena nez natrzena.

    #859927
    Anonym
    Host

    rybizek:: Dekuji zakontakt na pyzamko. Ja ti naoplatku nemuzu doporucit nejaky internetovy bazar…nikdy jsem auto neprodavala mam sve prvni auto cca 2 roky a to jsem si kupovala od dedy.

    Evik: Vubec teda nezavidim, co te jeste pred porodem ceka. S tim vyporadanim majetku my prijde,ze to taky zalezi na okolnostech…kamaradka to musela mit dohodle pred rozvodem (byla s EX u pravnika),on si totiz nadelal dluhy jeste pred svatbou (coz ji zaprel) a provalilo se to asi az po trech letech,kdy to po ni chteli uhradit,ale to uz meli podan navrh o rozvod. Takze vim,ze ona za nej neco platila, tak sepisovali, ze ji to vrati asi cca 300000 Kc.i kdyz ty uz mozna nikdy neuvidi (je to takovy nemakacenko) a aby ji nemohli vzit byt,ktery si kupovala pred svatbou a auto, tak vse musela prepisovat na pribuzne, aby mohla vubec normalne fungovat.
    Jinak i kdyz vas rozvedou,tak budes muset nejspis s obama chlapama na matriku. Tvuj Ex, bude muset vyplnit nejake lejstro o popreni otcovstvi a ten tvuj bude muset potvrdit, ze je otec ditete.

    Nastesti ja takove veci resila vzdy jen pres zname, ale vzdy jsem zasla, jak si nekteri lide, kteri nechteji byt spolu,dokazou delat jeste problemy (napr. ze se nedostavi k soudu atd.). Drzim pesti at to ma vse hladky prubeh a je to bez komplikaci

    Petspi: Kočárek je teda opravdu strasne velky (podle rozmeru). Mne se libi všechny kocarky,mohla bych klidne mit na každý den jiny, ale taky jsem vybirala ten svůj,ze padnul hned do oka, ale ja mam sportovni trojkolku (je vhodna i na brusle atd.),takze je se tesim az s nim budu moc zacit jezdit.

    #859928
    Anonym
    Host

    Tak ted jsem s tim tady pul hodiny zapasila a jeste jsem to musela rozdelit na vickrat, alespon by to tady mohli nekde ukazovat,kolik pismen muzu natukat, aby mi to jeste proslo do diskuze cele:( .
    Nekdy se to vlozi uplne bez problemu a nekdy ne a ne to poslat.

    #859929
    Anonym
    Host

    Petspi, dívala jsem se na kočárek a vypadá super. Já budu mít taky čtyřkolku, jen nemá dole drátěný nákupní košík, ale takovou podlážku se šusťákem, nebo jak bych to popsala. A též kombinaci. Korbička je vlastně taková taška, která se dá přenést s mimčem domů. Ale určitě nebude tak prostorná, jak uvádí u Tvého kočárku Livorno.
    Nevím, zda jsem dávala odkaz, který máme my vybraný, ještě zatím ani neobjednaný, asi koncem měsíce. Necháme ho poslat rovnou k rodičům, stejně bychom ho tam převáželi, doma ho nechci. Ani u Danulky jsme neměli kočárek doma, až po návratu z porodnice ho manžel přivezl.
    http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/v-10/big-foot-16626/Je fakt cenově dostupný a vyhovuje mi, že je to kombinace, sporťák jsem užila taky s těmito koly, neměla jsem žádný speciální jenom sportovní kočárek. Pak až golfky, to nám taky koupili rodiče, ale já s golfkama tedy spokojená nebyla, u nás ve městě se s nima blbě jezdilo. No stejně chci ještě koupit to nosítko – Manducu, takže spíš asi využiju jí, než golfky. A v týdnu jsem mluvila s maminkou ze školky, ta si koupila na letošek krosničku, má ročního synka a nemůže si jí vynachválit, prý v zimě s tím kočárem se nadře víc než když si malýho posadí do krosničky a dá na záda. Je fakt, že letošní zima je extrémní na množství sněhu.

    Rybízku, tedy to jste si opět užili s autem.
    Nám se toto také jednou stalo, když jsme vezli auto do bazaru a okukovali nabídku jiných. No nakonec jsme odjeli, manžel zase musel něco poopravit a pak už se nám to na druhý pokus povedlo bez karambolů. Ale s tímto současným si též užíváme, viz podzim a co předcházelo technické kontrole. Teď na jiné auto nemáme, toto bychom prodali velmi velmi pod cenou a tak ho asi dojezdíme a tak za rok dva jestli to vydrží tak půjdeme do koupi jiného kombíku. Dráždí nás naproti baráku je autosalon Hyundai, líbí se nám tam typ i30, ale na novou bychom neměli ani omylem! My totiž máme už podruhý auto Hyundai – akorát jeté a manžel je vcelku spokojený, co se týče dílů, nejsou až tak drahý. Tlumiče už měnil 2*, ale on má výhodu, že pracuje ve firmě, kde je vyrábí a tak má hodně slušnou slevu každý rok na pořízení nových tlumičů. No tak ať už autí nedělá potíže a máte ho z domu!!!

    #859930
    Anonym
    Host

    Raduzko:
    díky za info k té solné jeskyni, právě kvůli dcerce bych tam chtěla chodit – je alergik a má časté infekty, tak aby se to aspoň trochu zlepšilo.

    K tomu EPINO – to jsem taky uvažovala, ale je to vskutku drahá věcička. Takže z důvodu finančních do toho nepůjdu. Ale četla jsem článek na http://www.vedomematerství.cz a tam je to hezky popsáno a určitě to funguje. Což u té masáže hráze je to otázka. Ale kamarádka, která mi olej dala pod stromeček si masáž prováděla a natrhla se sama jen malounko – nástřih provedený nebyl, tak jí Dr. zašil jede steh a byla úplně v cajku, hned po pordu slezla z lehátka žádný pnutí nic, to já to měla opravdu ošklivý, docela hodně stehů a bolelo to víc jak celý porod i s kontrakcema a šitím. Takže masírovat za pomocí manžela asi určitě budu a spoléhám, že druhý porod by mohl prostě vyjít bez nástřihu. Ohledně toho gelu, myslím, že u nás v porodnici tuto službu též nenabízí. Tím pádem je to pasé.

    #859931
    Anonym
    Host

    Ahojky všem,

    tak dnes jsem celý den sama doma až do 18 hod, tedy celý víkend, přítel má 12-tky ranní, tak mám čas zasednout ke compu a průběžně dočítat příspěvky :o))) … vařeno mám, tak co, akorát ještě dnes musím upéct africké řezy – mňam, na ty se vysloveně těším, přítel by mohl tak denně celý plech :o) …

    Petspi: kočárek je krásný – hezky prostorný – super výběr :o))) … to se to bude prckovi jezdit :o)))
    Cuco: taky taky jsem skoukla kočárek a taky hezký … jak tu někdo psal, mě se jich líbí veliké množství, a mohla bych mít každý den jiný :o)))) kdyby to tak šlo a byly na to finance :o))))

    Jinak Dianatal gen: já jsem právě informována od porodnice, kde budu rodit, že s tím mají v poslední době dobré zkušenosti a že to zavádějí + doporučení od Dr. a kamarádky, tak do toho půjdu – sice je to výdaj, ale já se šíleně bojím nastřihnutí – auuuuu, v tomhle jsem asi fakt hrozná posera :-(((( takže aby se to zmírnilo, nebo pro pocit, že jsem pro to něco udělala, si ho pořídím :o) … i když je dost možné, že se nástřihu nevyhnu :-((( … Já mám problém, že jsem docela dost vysoká, žádná hubendíra a přesto přezevšechno mám malou dělohu :-(((( dokonce mi to nejen řekla má gynekoložka, ale i po laparoskopii vaječníků a po prvním pokusu o IVF … všichni doktoři mi říkali, že budu mít malinké miminko, ale že to tak prostě někdy je i při mé výšce :-((( noooo, takže se fakt nastřižení bojím – a moc :-((( hlavně toho hojení …

    raduzka: ten odkázek na to epino – no četla jsem to, i v různých diskusích … a nevím, mě to připadá docela šílené … nevím zda bych to zvládla … a taky pěkný výdaj … takže já půjdu fakt do toho gelu … podle zákona kdo maže, ten jede :D:D:D … zase blbnu 😀

    odsávačka mléka: na to se schválně zeptám až půjdu sepsat porodopis, jestli jí náhodou s monitorem dechu nepůjčují v porodnici – toho bych asi využila určitě … doufám, že na to nezapomenu :o))))

    jinak vám musím oznámit, že tu co se děje na silnicích je nemožné !!!! … ráno přítel jel v 5 h do práce a auto totálně zamrzlé – od střechy až snad po kola – vrstva tak půl centimetru, takže ho ani centrál nepustil dovnitř :-((( chudák měl vyjet v 5 h … do práce to má 5 min autem a vyjel až v 5:45 … škrábané celé auto, ještě, že měl vyndanou baterku z auta, že naskočila pak hned … a to náledí na silnici, nepřeji vidět nikomu :-((( já dnes musím do krámu cca 300 m … a normálně se bojím, že sebou někde žahnu, ach joooo, takže vyjdu až odpolko, snad to poleví …
    Tak se zatím mějte, já jdu vysávat a vytírat, moc se mi do toho nechce, ale musím :-((( a to mě ještě čeká převlékání postelí :-((( … ale to asi až zítra … jsem zvědavá, kam to vše pověsím, až vyperu :-((( … tak papa a krásný dník přeji …

    #859932
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jsem konečně dočetla to hafo příspěvků, a budu vzpomínat na co jsem chtěla reagovat 🙂

    Já jsem teda do práce jela uplně v pohodě, asi to bude tím, že jsem jela jenom po velkých komunikacích, ale na nich nebyla po ledu ani památka. Horší to bylo když jsem zaparkovala před prací, málem jsem sebou pěkně švihla, naštěstí ruce zafungovali a na zem jsem nedopadla,ale v břichu mi teda škublo hezky. Ale zdá se, že malá žadnou ujmu nezaznamenala, hezky se činí už od rána 😀

    Tak na odsávačku jste mě přesvědčily, koupím tu na vysavač. Stejně ji nejvíc budu používat já, tak at si Michal říká co chce 🙂

    Haňulko: Tvoje komentáře mě dostávají:) Vy asi máte doma hodně veselo co? 🙂

    Petspi: Kočárek je krásný. V tomhle se fakt nemusíš bát, že by se Ti mimčo nevešlo i s fusakem 🙂
    Cuco: Taky moc hezký kočárek:) Nejvíc se mi líbí ta barvička.
    Je možné, že už jsem tady svuj kočárek dávala, ale přece jenom paměť už není to co bývala, tak znovu:) http://www.babystar.cz/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=402&category_id=8&manufacturer_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=54 barvu mám tu béžovo – hnědou

    Já budu určitě dělat masář hráze, budu mít od švagrové olej od weledy a poctivě začnu cca 6 zýdnu před porodem 🙂 Je možné, že se stejně nástřihu nevyhnu, ale aspon budu mít pocit, že jsem pro to udělala všechno co jsem mohla:)

    Holky tu solnou jeskyni Vám závidím. Když jsem ještě bydlela v Havířově, byl jsem v ní každou chvíli, ale v Praze než bych tam po práci vubec dojela… Až budu doma, určitě budu chodit i s malou:) Hodně mi to pomáhalo na astma, vubec jsem po tom neměla problémy.

    #859933
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ještě jsem Vám chtěla napsat, jak mě ted začíná Michal překvapovat. Předevčírem jsem si na stul položila novou maminku, než jsem vyložila nákup a dostala se k ní, už tam nebyla. A dneska jsem mu posílala odkaz na par věciček které bych ráda pořídila a on odpověděl s tím, že se na ně právě dívá v Betynce. Takže to očividně i čte 😀 Zdá se, že se konečně začíná zajímat 😀

    #859934
    Anonym
    Host

    Šárko,

    můžu Tě poprosit o receptík na ty africké řezy? Já bych je někdy vyzkoušela, ať nepeču pořád dokola to stejné:) .
    Dnes jsem udělala pudinkové řezy s krémem, to je rychlý a taky vcelku chutný. Jen piškot – těsto na plechu se poleje hotovým vanilkovým pudinkem, pak se upeče a zchladlé se to potře krémem z ušlehané šlehajdy a kysané smetany + 2 vanilkové cukry. Nakonec posypat mírně skořicovým cukrem a dá vychladit. Je to fakt rychlovka.

    #859935
    Anonym
    Host

    Cuco, jasné … jsou opravdu vynikající, peču je už nejméně 5 let :o)

    Suroviny:

    3 vejce, 200g cukru, 200ml oleje, 125g rozmačkaného banánu, 125g jemně nastrouhané mrkve, 200g poloh. mouky, 0,5 sáčku prášku do pečiva, 1 lžička sody, 2 lžičky mleté skořice, 50g stouhaných ořechů – buď lískových, nebo vlašských

    Krém:

    150g změkklého másla, 150g mouč. cukru, 1 van. cukr, 250g měkkého tvarohu, 50g nastrouhaných ořechů – opět jakýchkoliv …

    Postup:

    Cukr a vejce v míse vyšlehejte a zašlehejte do pěny postupně olej. Dále přidejte banán rozmačkaný na kaši, jemně nastrouhanou mrkev, opět dobře promíchat a postupně do směsi zapravit stěrkou mouku smíchanou s práškem do pečiva, sodou, skořicí a jemně strouhanými ořechy. Těsto zlehka, ale dobře promíchat a nalít a rozetřít na tukem vytřený a moukou vysypaný plech – pečeme ve vyhřáté troubě cca 30 min na 175 st.
    Po vychladnutí rozetřete na jeho povrch krém utřený z másla s cukrem včetně vanilkového, do kterého jste zašlehali měkký tvaroh. Náplň uhlaďte stěrkou a povrch posypte nastrouhanými ořechy … Dobrou chuť :o)

    Je to velice jednoduché … já v multifunkční troubě pekla jen 10 min … a bylo hotovo :o)

    #859936
    Anonym
    Host

    Šárko moc díky, už jsem si to uložila a určo brzy vyzkouším – manžel má rád různé řezy, kde je i tvaroh, tak to by mu to mohlo moc chutnat!

    #859937
    Anonym
    Host

    Cuco, jj tohle přesně má rád i můj Aleš … tam kde je krém, nebo tvaroh, může v kilech … toto navíc voní krásně po skořici … a po banánu to krásně ztmavne, jako kdyby jsi tam dala kakao … :o) takže až vyzkoušíš, tak schválně písni, jak Vám to chutnalo :o)

    Já byla teď v krámě … a uffff všechno taje a hlavně klouže jako blázen … ty nánosy zmrzlého ledu na chodnících jsou fakt na zabití … ať už je jaro a teploučko :o)

    #859938
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky, tak dočítám všechny příspěvky, ale jde to docela blbě, se to zase blbě
    vkládá, nebo aspoň já to teda nemůžu dočíst!!?? Takže domýšlím 🙂
    Veru, ty jsi opravdová údernice Taky se už zítra těíšm na brigádu… je mi smutno
    po lidech… 🙂 Ještě půjdu dvakrát a pak už to pověsím na hřebík, ale taky bych se chtěla
    už v květnu vrátit, však jeden den v týdnu na dvě hodiny… to se dá 🙂 Jo, to mám svatou
    trpělivost a hlavně nervy jak špagáty, jinak nevím… to auto mě užírá!!! Už aby bylo pryč,
    prvně to byl můj sen a teď se ze snu stala noční můra :-((
    Veveriku, díky. Přidávám se k tobě. Savtbu bych si taky zopákla, bylo to moc fajn 🙂 Všichni
    se dobře bavili a dlouho nám to pak ještě chválili, tak to bylo pro nás uspokojení 🙂 Jinak chůvičky mám a monitor dechu i pořídím starší z MMB, chodí to kolem 1.000,- (na Karolínku
    jsem ho měla půjčený od sestřiné švagrové, ale ta ho teď půjčuje své a taky nám jednou v
    noci houkal, tak bůhví, jak by to dopadlo bez něj…) a Veru to se ti vyplatí než půjčit, kopuit starší. Když si spočítáš 6x 150,-, tak se na tisícovce skoro taky. A můžeš ho mít jak dlouho
    chceš a halvně ho pak zase prodáš nebo necháš na druhé 🙂 Tak to jen taková rada..
    Šárko, odsávačku na mlíko si chci kopuit taky, jenže pístová mi právě nevyhovovala, ale
    eletrická je zase drahá, tak já nevím … :S A chůvičky, když už budeš pořzovat, na
    vzdálenost koukej, na tom už zase tak neušetříš a kdyby jste jeli někam na dovču, třeba až
    bude Natálka větší, tak at ti to funguje i z patra do patra (většinu restaurací v penzionech máš na přízemí, nebo společenské místnosti, tak ať nemusíš s malou sedět na patře…) A jak psala Cuca, je lepší mít více kanálů na signál, kdyby se náhodou ve vedlejším bytě objevil taky někdo
    s takovou chůvou, tak aby jste se nerušili! Na to pozor! My máme dva kanály. S atuem ani nemluv, jsem myslela, že to žduchnu ve Slatině ze stráně a bude!!! :@ Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se tomu už smát… to auto si z nás dělá prdel! Žhaviče vyměněný vščechny čtyři, čidlo taky, startér točí, baterka taky v poho, tak já už tomu fakt nerozumím. Určo nechtělo zůstat v AAA, protože pak nám v Kr. Poli a v Jedovnicích, když jsme byli pro malou normálně chytlo! Co se týká nástřihu, tak ti můžu ujistit, že si toho v těch bolestech ani nevšimneš a druhorodičky mě dají určitě za pravdu… Ani šití mě nebolelo, jen to trošku pichlo a nic. O
    silnicích ani nemluv, tchýně volala, ať ani nevycházím radši…
    Hani, dojeli jsme, je to provokatér, nechtělo zůstat v AAA, tak začalos távkovat! 😀
    Petspi, gratuluju ke kočárku! 🙂
    Baru, zase se nám to nějak blbě zobrazuje, takže nevím, co jsi psala oheldně pásu. Měl by
    držet tíhu bříška, ulevovat zádům a tak.. už jsem poptávala na MMB, tak čekám na odpovědit, stojí koem 200,- – 300,- starší. Tak to jde. A břicho mě tvrdne, to je síla!!!! Jím magnesko 3×1 tbl., ale nic moc a dávku mám strach tak brzy zvýšit, jelikož bych už pak musela přejít na
    injekce. Taky taky jo? Co bereš? Normálně to někdy vmímám stejně, jako když na tebe při porodu přichází kontrakce :S Takový to mravenčení a mražení dohromady a tuhne a
    tuhne :S
    Cuco, já byla nastřhlá a dobý, brzy se to zhojilo, jen jsem měla pocit, že mi tam takovej
    maldej doktůrek sešil „slepičí prdel“ (pardon), tak jsem si to šla radši po porodu nechat zkontrolovat gynekoložkou a dobrý 😀 Ono se to tak asi musí, páč to sedáním povolí a mám
    to teď úplně na pohodu, resp. už po šestinedělí 🙂 A ten masážní od Saloosu na hráz je
    taky na pružnost? To bych mohla vyzkoušet, jestli bude kamoška do té doby objednávat… Třeba bych se díky němu mohla nástřihu vyhnout. Jak tady píšeš o těch řezech, tak dělám asi něco podobného, základ je piškotový těsto šlehaný a cik cak se to polije uvařený pudinkem, klasika a peče se to a potom, až to vychládne se to potře dvěma zakysanými smetanami a posype skořicovým cukrem, je to mňamka jako blázen :o))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,666. až 1,680. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist