Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #859969
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    O vánocích jsem našla tohle diskuzní fórum a moc se mi to llíbí,mohla bych se k vám přidat?Termín mám 25.4. ale podle UZ je asi o týden menší, tak nevím jestli to náhodou nevyjde až na
    květen.Je mi 32let už mám dva kluky,kteří jsou sice dost živý, ale i tak jsme se rozhodli zkusit ještě holčičku.Tak uvidíme.

    #859970
    Anonym
    Host

    Ahojky
    Hani,od víkendu na tebe myslím a držím ve středu pěsti….určo to zvládneš…tvé stavy před zkouškama mám ještě v čerstvé paměti,takže tak tuším čím procházíš…člověk by dělal cokoli jiného než se učil:) Já vždycky vydrhla celý byt a měla najednou spoustu práce,jen ne to učení 🙂 Ale neboj,dopadne to dobře….až uvidí bříško….to bude za jedna už ve dveřích 🙂 Držím pěsti…

    Já měla zas ráno nateklý nohy,jak budu vypadat za dva měsíce?To budu asi chodit po čtyřech 😀 Zítra mám po 10-ti dnech volné dopoledne,tak se neskutečně těším,ikdyž ho asi ztrávím prací-musím uklidit byt,protože od Silvestra jsem neuklízela,neboť nebylo kdy 🙁

    Katko vítej :o)

    Zatím hezký den

    #859971
    Anonym
    Host

    Káťo vítej mezi náma holkama!

    Haňulko, pěkně se uč, ale jak psala Verunka, určitě to dáš – oni jsou i zkoušející na ty těhulky tak nějak shovívavější!

    Já vařím česnečku, Danča si objednala. Spala už zaplaťpánbůh líp než předešlý dvě noci, tak jsem i já taková odpočatější a mám víc energie. Venku svítí sluníčko, tak je taky hned lepší nálada.

    Jo jak píšeš Rybízku s tou mrzutostí, to znám velmi dobře. Jak Danča není úplně fit, tak to máme doma taky mrzoutka. To jsem pak taky z toho na nervy.

    Evíku, jasně že ty rady čtou i ostatní maminky, to se nikdy neztratí. Jak jsi psala o tom domácím cibulovém sirupu – s tím mám jen dobrou zkušenost, taky mi to mamka připravovala a já si to dělám pokaždý, když mám kašel – pomáhá to super. A dělám i cibulový čaj s majoránkou na odkašlávání – osladím medem – to Danča taky pár lžic vždy pozře a je to dobrý, že se pak pěkně odkašlává. Já docela věřím i na aromaterapii, mám doma asi 10 éterických olejíčků – Eukalyptus, Bergamot, Fenykl, Zázvor, Borovici jehličí, Levanduli extra, Antiseptickou směs, Uklidňující směs, takže když máme nějaký potíže tak hned dávám do aromalampičky. Jen teď musím sledovat co můžu i já – ono v těhotenství je to občas na štíru, některé olejíčky se nesmí v 1. trimestru, některé v posledním, jiné celé těhotenství vůbec nedoporučují tak to musím vždy najít v chytré knížce:) . Jsem taky spíš pro domácí osvědčené recepty, vyzkoušet se má vše a když to nepomůže tak se holt sáhne po tom klasickém z lékárny, nebo co doporučí naše dětská lékařka. Já k Dr. vůbec nechodím – jako k obvodnímu, nachlazení a chřipajzny léčím přírodně. To za těhotenství a porod si těch doktorů užijeme až až!

    Krásný den všem a Haňulko, ve středu od rána držím palečky!

    Jo vzpomněla jsem si, včera večer jsme koukali na Ninja faktor na Prima Cool, tak mimčo mi v bříšku asi taky nacvičovalo na nějaký takový závody. Chodila jsem každých 10 min na malou, jak kopalo i kolem močáku. A bude hůř nejspíš. Jsem zvědavá, kdy se mimi otočí, zatím to vypadá, že dělá kotrmelce a polohu ještě nemá ustálenou – tedy hlavičkou dolů.

    #859972
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Haňulko Ty potvůrko.Děláš mi děsný chutě s tim mlíkem.Já to čerstvě nadojený ještě teplí milovala už jako dítě.Ale teď nemám kam si na něj dojít:( Já Ti to doslova závidim. Káťo:Tebe vítam mezi nás máme podobný termíny.Odtud Tě nikdo nevyžene 🙂 . Děvčata sleduju taky těhulky halooo a vypadá to že se jedna zrovinka chystá rodit.Jéžiši jak já to těm holkám závidim že už budou ty sví zlatíčka držet v náručí.

    #859973
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    A mě to NEBAVÍ!!!, mě to přímo S..E!!!
    Veru a Cuco, moc dík….abych pravdu řekla, taky malinko doufám, že to učitelskýho trochu obměkčí….:)
    Eviku, taky je čtu…:) , uvidíme, já taky pořád čekám, která začne, každopádně jestli ti Lajnis pošle SMS, tak dej určo vědět i sem do dubna 🙂
    A s tim mlíkem si z toho nic nedělěj, ján až budu zas bumbat, tak na tebe budu myslet a až pak budu zas sedět na tom záchodě, tak taky, jo? 😀 😀 😀 To je ode mě hezký, že jo? 😀

    #859974
    Anonym
    Host

    Evíku, taky jsem ráno mrkla na diskuzi těhulky halooo, ty se fakt mají, no taky nám to už uteče, když už většinou všechny začínáme poslední trimestr. Já bych ještě nechtěla rodit, máme v plánu ještě nějaký úpravy, malování bytu a tak, takže já si to v tomto stavu 2v1 ještě užívám a těším se tak nějak na březen, to už bude vše jistě nachystané. Během ledna chci vytahat krabice s věcičkama, probrat to co se dá použít, vyprat a vyžehlit, protřídit DAnče oblečení abych uvolnila místo v komodě, protože tam má i něco dopředu – co dostala za dárečky a je jí to ještě óbr velký.
    No a s tím broušením a natřením postýlky, asi to manžel přenechá kamarádovi truhlářovi, ten to zmákne rychleji a bude to od profíka:D .

    Tak se mějte děvčata krásně a pište ať máme my co nejsme v práci co číst:D !

    #859975
    Anonym
    Host

    ahoj maminky,

    nejprve vítám nově příchozící Káťu … vítej mezi námi a ať se Ti tu líbí :o)

    Eviku, tebe prostě ne a ne najít na FCB … vyskočilo mi tolik Ev, že nevím která jsi, když ještě nás nemáš nikoho v přátelích … tak si mě kdyžtak přidej ty podle emailu: sarkaemail@seznam.cz

    Juj to je rad ohledně bolavého ouška, odkašlávání, nachlazení atd … super, určo vyzkouším, já nikdy nebyla na tzv. babské rady … ale teď asi začnu, z dětství znám akorát tvaroh do ponožek a rukavic :o))) a cibuli s medem :o) samozřejmostí je česnečka – mňam … asi si ju udělám :o)

    Haničko, počítej semnou ve středu si uškrítm palce, jak je budu držet :o) … ale určo to dáš v pohodě, vždyť jak jsi psala máš ty dva mozky :o) to půjde samo :o)))) …. pak se hned ozvy !!! budeme čekat … O tom mléku z kravína jak jsi psala … jsi mi připomněla dětství a mou rodnou vesnici, kde všichni z rodiny snad pracovali v kravíně a já tam vlastně vyrůstala a chodila na brigády – jééééé si pamatuji, jak jsem vždycky chtěla být dojička až budu veliká :o))))) mňaaaaam mléko přímo od krávy … jsme to jako děti chlastali z těch jak se odstříkávalo od každé krávy něco, než se jí nasadil přístroj na dojení :))))) … a úpe jsem milovala tzv. pouštění gagarina – jsme tomu říkali, když se čistili trubky od mléka – takovou tu malinkatou žínku – pod tlakem do trubek :o)))) SUPER :o))) takže já jsem na mléku od malička … i když jeden čas jsem ho fakt nemohla vidět ani na obrázku, jak jsem ho byla přepitá :o))))

    Rybízku, hele holka, já mám v ložnici MEGA skříň, přesně jak ty píšeš od zdi ke zdi od stropu ke stropu – zrcadlovou a stejně je mi to málo :o)))) mám zabrané 4 dveře … Aleš jen 2 a stejně je to málo … věcičky malé tam prostě nedám, takže budeme muset koupit Natálce skříň :o))) … zatím to vše mám v dětském pokoji v přebalováku, ale časem to musí jít ven :o) …. tak uvidíme, určo pak hoď fotečky :o) …. Já pořád dumám dumám, jak bych tam tu postýlku narvala … dám jí tam ke skříni, ale Aleš neotevře jedny dveře do skříně, to by asi nadšenej nebyl :o))) tak já fakt nevím – jako spaní mezi námi, jak to tady psala Cuca … se bojímmmmmm … ALeš zaujímá živé polohy – někdy katastrofické, asi jak máš na FCB polohy Karolínky – tak takhle občas spí můj chlap 😀 takže by nejspíše Natálku zalehnul, tak nevím jak to udělat – se snad nastěhuji do obýváku na rozkládací gauč 😀 …. a to zase nebude rád on … tak nic … budu spát na zemi asi 😀
    Čtyřkolku jsem skoukla – mooooooooooc pěknáááááááááá … jsem měla vědět dříve 😀 … ale nevaaaa …. o olivách mi nemluv, po těch se můžu utlouci … ale jen po zelených … černé moc nemusím :o))) mňam – do tuňákovýho salátu si je též někdy dávám, ale teď jsem je v zásobě neměla :-((((
    Tak děvčátka jdu obědvat … zatím papa … pohodičku do bříšek :o)

    #859976
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Tak zatím se mi Lainis neozvala ale až se ozve tak to sem určitě písnu nebojte:) .Ten čaj cibule majoránka určitě zkusim o tom sem ještě neslyšela.Jinak holky mi děláte chutě i s tim salátem ale nemám doma toho tuňáka tak mam smůlu:( .Rajskou sem vařila nedávno a taky se po ní jen zaprášilo.Dnes vařím rizoto.teda nevařím.Nejdřív upeču kuřecí čtvrtky pak je vyndám a do výpeku dám zeleninu s kukuřicí a ještě přidám Moravanku i s nálevem.Zeleninu dám dál péct a mezitím vykostím kuřátko.No a když to smíchám tak přidám nevařenou ríži,vodu a dám zapéct dokud není ríže měkká.Holky to je bašta už se těším až si nandám.Tak s teď sem zase udělala chutě já vám:D .Jo víte jak mi říkali holky v práci?Kinder vejce:) 🙂 .No oni některé netušili že do tří měsíců posílí mé řady a teď nás je už pět.

    #859977
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jo Šárko našla sem si Tě na to faceboku.U ostatních sem neuspěla stejně jako Ty u mě:S .Nejspíš bude lepší když sem holky taky napíšou svůj meil.Na ty kočárky bych taky ráda koukla ale nějak se mi to nechce zobrazit:( .

    #859978
    Anonym
    Host

    Evíku, já nerada píšu e-maily do diskuz.for – kvůli spamovacím automatům, ale najdeš mě na FCB určo – třeba Šárka mě má v přátelích – jméno Jitka Eršilová:) .

    S rizotkem si mi tedy udělala chutě, já rizoto mám moc ráda, včera jsem si uvařila aspoň rýži k tomu kuřátku na paprice.

    Sepisujeme co má taťka odpoledne nakoupit, jede do Sparu, minule dostal kupon na 20%slevu na celý nákup, tak určo udělá velký nákup, už nám došly i základní suroviny jako je hladká mouka apod. Tak kontroluji špajzku, lednici co ještě chybí abych na něco nezapomněla.
    Zítra se těším s kámoškama do kina, jdeme na ten film s Julií Roberts – Jíst, milovat meditovat (nevím zda to mám po pořádku napsané:O ). Tak vám pak napíšu jak se nám to líbilo. Ještě před tím kinem zajdeme na kafíčko popovídat na chviličku. Už jsme od září v kině nebyla tak se těším. Možná do porodu už pak nepůjdu, tak si to musím vychutnat.

    Odpo asi upeču štrůdl, máme hodně jablek, některá už jsou načnutá – hnědý ďubky, tak ať je zbytečně nevyhodíme. I když máme ještě v lednici ty řezy, ale každý den si kousek dávám a manžel taky notně pomáhá- včera snědl snad 1/3 plechu.

    #859979
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Cucaracha:tak ten film sem ještě neviděla ale včera sem koukala na poslední díl Narnie a mc se mi líbila.Dneska chci mrknout na Čarodějův učeň tak sem zvědavá.To rizoto se povedlo sem přecpaná k prasknutí.šárka si mne ještě neschválila ale Tebe se mi podařilo najít a taky si mne musíš schválit.

    #859980
    Anonym
    Host

    Evíku, už jsem žádost přijala, tak by to mělo být schválené:) !
    Narnie – to se líbí i naší Danulce – ale viděly jsme jen 2 díly.

    #859981
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jo můj přítel to stáhnul z netu dost nekvalitní.Někdo to natočil v kině na kameru ale jinak stejně moc hezký.Jitko,Šárko a Ivetko máte krásný dítka.Danulka je hotová slečna.Já mám na FCB málo fotek ještě sem se to nenaučila jak je tam dávat.Budu se muset taky nechat vyfotit s bříškem na památku.

    #859982
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    :@ !!!!!!!!!!!PRUDIVÁ MORFOLOGIE!!!!!!!!!!!8o|

    Eviku, taky jsem si tě přidala na FB!!!:)

    #859983
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, no to já jsem noční pták, nebo můra?? 😀 S mlíkem od kravičky přímo bych asi dopadla jako ty, proto piju to z obchodu 😀 už jsem si říkala, že jsi nějak dlouho nenapsala a když jsem uviděla tvůj příspěvek, tak jsem ho nakousla s potěšením, že se zase pobavím 🙂 No to má chlap pravdu, že máš teď dva mozky , tak jak to že ti to nejde!?? 🙂 Držím pěsti na středu!!! Úplně si dovedu představit tu nechuť, kdyt to navíc neleze do hlavy! :S Holky, jak to děláte, že čtete ještě jiné diskuze, já jsem ráda, že se dostanu sem a to ještě v noci, někdy teda odpoledne, kdy Karolínka spinká.
    Ahoj Katy, vítám tě tu, s termínem si nedělej hlavu, hlavně, že se ti tu s náma bude líbit 🙂 A pohlaví jste si teda, předpokládám, nenechali říct…?
    Veru, buď v klidu, taky jsem uklízela v sobotu od Silvestra poprvé. A co takhle zkusit na oteklé nožky ty stahovací punčochy, co nosím na žíly??
    Cucaracho, no já mám super zkušenosti s Eukalyptovým olejíčkem, vždy když mám ucpaný nos a nakapu do aromalampy za chvíli cítím úlevu. Jenže víš, co je na prd, že Karolínka pokašlává zrovna teď a to se máme jít v pátek fotit a já beru už pár dní B-komplex, abch neměla opar a ráno ejhle, už se klubal, to je fakt jak naschvál!!! :S Ale už je lepší, aspoň není taková protivka, teplotu vůbec neměla, ani na krk si nestěžovala, tak snad to vydrží to pátku, aspoň!!! Snad dám na modlení!!! Můj manžel truhlář mi řekl, ať zapomenu na natírání pstýlky (takové „pracovní“, co mívám v kuchyni a je tam drobek pres den) Tak to máš kovářova kobyla… ještě že tu skříň udělá 😀 Užij si kino a kafíčko, závidím 🙂
    Šáry, no tak škoda s Casualem, když se ti tak líbí, ale myslím, že jsem ti o něm psala, jak zmiňovala Jitka, někdy na podzim… Se skříní ani nestraš, musí stačit! :o) Jinak mě manža zastřelí už… 😀 Právě jsem přebrala svoje věci, co už nenosím a určo nebudu a dala jsem je na bazar a budu se jich postupně zbavovat, lepší pár kaček a volný místo, než to sušit ve skříni 🙂 Gagarina si taky pamatuju, mamka dělal v kravíně 😀 Takže to je celorepublikový název?? 😀 Ale teplý mlíko od krávy bych nedala! To vás obdivuju, stačí mě ta bílá voda, jak psala Hanička a ještě musí být studená, jinak teplý jenom kakajíčko 🙂
    Evi, díky. Ty jsi psala, že máš na FB fotky z Izraele?? Já z Francie, tak taky můžeš nahlídnout, bylo tam krásně! 🙂
    Jinak taky musím udělat chutě, dnes jsem vařila vepřovou kotletku na leču a těstovinky, mňám 🙂 Dneska jsem kouklaa na stránky školky kvůli zápisu a úplně jsem se lekla! Zápis školáků bude už příští týden, do školky až 7.3. přihlášky a 21.3. odevzdání s dnem otevřených dveří, tak to už budu na mamlas 😀 a budu funět jako hroch 😀 Možná to bude muset vyřídit chlap, pokud budu rodit dřív. A stejně, kdoví, jestli to vyjde, přednost mají předškoláci a děti rodičů s prací, takže já když budu doma, budu jako poslední v řadě a to se tam Karolínka tak těší… snad to vyjde! 🙂 Pěkné odpoledne všem… 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist