Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,786. až 1,800. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860044
    Anonym
    Host

    Ještě mám takovej technickej dotázek na vás zkušenější maminky:

    myslíte si, že je rozumnější mít v ložnici pouze postýlku a přebalovací pult a ostatní věcičky ve vedlejším pokoji (budoucím dětském) nebo vše u sebe v ložnici??????

    Mám s tím dilema a pořád mi to vrtá hlavou, v práci říkají postýlku v ložnici, ostatní vedle – i kvůli manželovi, abych ho třeba v noci nebudila. Tak já nevím, poraďte 😀
    Díky za názory!

    #860045
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    raduzko: Já mám taky trojkolku 🙂 Vybrali jste moc hezkou, ideální pro sport

    Petspi: Já teda zkušená matka nejsem, ale myslím, že je lepší když máš vše co potřebuješ po ruce 🙂 Popřípadě si to, předtím než začneš přebalovat a oblíkat přineseš k přebalováku.
    Jelikož já budu mít postýlku v dětském pokojíčku, mám všechno vyřešené. Přebalovák, chci mít co nejblíž u skříně (kdybych náhodou na něco zapomněla) at se mužu natáhnout a neriskovat pád mimča.

    Ale kdybych měla postýlku v ložnici, tak stejně asi nechám přebalovák v pokojíčku, přesně jak píšeš abych manžela v noci nebudila, někdo na nás vydělávat musí:) a k tomu se potřebuje dobře vyspat

    #860046
    Anonym
    Host

    Veveriku, pokud osobně s tím jménem nemáš problém a manželovi to nevadí, tak není důvod ho nedat. Už máš taky hodně variant, že? Já si furt nemůžu vybrat. 🙂
    Jj, ty otisky jsou i na mimibazaru, ale už tak je to drahé a ještě s tím poštovným. 🙁
    Radůzko, Veverík ma taky trojkolku, tu Cobru. Já bych ji možná taky brala, ale ten kočárek, co jsme vybrali, tak na ten nám trojkolkový podvozek nedoporučili. Ten tvůj vypadá dost bytelně.
    Petspi, to je fajn, že můžeš pracovat z domu, to se hodí. No jinak je lepší, mít vše pro miminko při ruce. Manžela bude budit křik miminka, budete kojit a tak, ne že vytáhnes dupačky ze škříně. 😀 Myslím, že by tě to za chvíli nebavilo, lítat tam a zpátky, nebo to snášet prvně na jednu hromadu, než začneš.
    Veveríku, vy nebudete spávat s miminkem v jedné místnosti? Nebo ty budeš spát s ním?

    #860047
    Anonym
    Host

    Raduzko, my budeme mít taky trojkolku:-)

    #860048
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Barusko: Jako uplně nadšená z toho nejsem, ale zase si říkám, že si jí nenechám ovlivňovat celý život. Kdybych ji měla všechno podžizovat tak se ani nevdám:D Manželovi to vubec nevadí, taky se mu to jméno líbí, jediný komu to bude vadit je ex, ta asi praskne vzteky:) No k dnešnímu dni, jmen máme asi 5, nakonec to nejspíš rozhodnu až v porodnici, když budu vyplňovat papíry 😀

    Máme v pokojíčku i postel, takže já budu zezačátku spát určitě s malou tam. Michal má hrozně lehké spaní a navíc ložnici nemáme zrovna velkou, přes postýlku bych se ani pořádně nedostala do postele

    #860049
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Tak nakonec je tu těch trojkolek docela dost :-))

    #860050
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Zkusím,jestli funguje můj metřík:)

     Pregnancy Ticker

    #860051
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel
    #860052
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Radus, díky za tip na metřík:)

    Jak řešíte, kde bude mimi… My budeme všichni v jedné místnosti, máme 2plus1… Ale než si na sebe s malou zvykneme, myslím, že manžel bude spát v obýváku, aby se vyspal. Je učitel, tak to by ho pak ve škole zničili:S On teda zatím moc nechce, že chce být s námi 🙂
    Jsem na ten šrumec po porodu zvědavá…prý je to fakt síla, člověk nestíhá nic…pořád nějak doufám, že se rychle „seznámíme“:) a nebude to šílený blázinec…

    S tím kojením jsem na to zvědavá podle toho, co píšete. Doufám, že to půjde. Je to moje první, tak nemám zkušenosti s tím, co všechno je problém u kojení a tak… Snad bude malá papkat pěkně<:o)

    Asi je lepší mít přístroj na ohřívání a sterilizování raději před porodem,že? Kdyby to třeba nešlo, ať má člověk rezervu, že má v čem obstarat mléko. Nejdřív jsem myslela, že pořídíme, až později, ale teď začínám uvažovat nad tím „co kdyby“…díky za názory!

    holky, přemýšlíte nad nějakou dovolenou v létě s miminkem? Původně jsem plánovali i k moři, s bandou známých, rodiny s velkými dětmi už, které mají spoustu zkušeností:) Ale zase to mimi se prý špatně termoreguluje, tak si říkám, jestli to není fakt brzy. Kdyby bylo už třeba půl roku staré, tak bych do toho šla…ale takhle si to asi radši nerisknu. nemáte někdo zkušenosti? to já dost předbíhám, jen jsem si na to teď vzpomněla.

    #860053
    Anonym
    Host

    Hruštičko, my máme docela prostorné 2+kk a počítáme s tím, že budeme ze začátku všichni v ložnici. Od zkušenějších kolegů jsme dostali rady, že ženská jen leží a kojí a manžel přináší a odnáší prcka a pomáhá s přebalováním atd a plánujeme se toho zatím držet. Sterilizátor mám doma a ohřívat budu na sporáku nebo v mikrovlnce.

    #860054
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    hrusticko: Já jsem posílala odkaz na „robota“ co jsem si pořídila. Byl v akci, tak jsem brala tenhle. Jinak bych asi určitě koupila sterilizátor, chtěla jsem ten do mikrovlnky. Myslím si, že tohle se Ti doma neztratí a když to nepoužiješ hned po porodu tak později na přikrmování určitě 🙂

    Dovolenou jsme už taky řešili, takže jsem zvědavá na reakce. Rádi bychom jeli, ale taky mám strach s tak malým miminkem, určitě by to bylo až na konci sezony, když už bude trošku větší a bud jenom na slovensko do welness hotelu kde jsme byli loni a nebo do chorvatska, kde jsme již taky byli. Asi bych si s tak malým dítětem netroufla nikam daleko letadlem a nikam kde to ještě nemám vyzkoušené. Ale kdoví jak to bude, třeba nakonec pojedeme raději jenom na chalupu, rozhodně dopředu nic neplánuju:)

    #860055
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Majo, tak to mame fakt podobné s tím bydlením:) Jsem na to zvědavá, chceme pak tak třeba to roka pryč z „ložnice“, že tam bude fakt jen dětský pokoj a my budeme přespávat v obýváku.

    Veveříku, koukala jsem na odkazy, jak si předtím posílala. Super věcičky si pořídila. Mamka mi práve včera poslala odkaz na jeden přístroj, tak jsem uvažovala, že ho možná koupíme…jde zapojit i do auta. Půl rodiny máme na Moravě, kam teda moc nejezdíme kvůli vzdálenosti, ale i k našim na chalupu je do 25Okm, takže pak na příkrmy by to bylo super.
    POslala bys mi odkaz na ten wellnes na Slovensku? Uvažujeme taky o Slovensku, jeden „ranč“ se nám líbí a já nidky v Tatrách nebyla. Hlavně si říkám, je to blízko a kdyby člověk musel k doktorvi, tak rozumí. Anglicky se sice s manželem domluvíme, ale spoléhat se na to, že třeba doktor v zahraničí bude umět názvy a my jim budeme rozumět bych se trochu bála:)

    Jinak chceme zakládat s manželem neziskovku, právě na rozšíření znalosti jazyků na Karlovarsku…tak až tady poklidíme po malování předsíně a doděláme „zbytky“, vrhnu se pořádně na pročítání stanov a vytváření:)

    #860056
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, já vás tedy obdivuji s těmi nákupy ohřívačů a sterilizátorů…já to nikdy nepoužila u Danulky a nepořizuji si to ani teď pro druhé mimi.
    Uvidíme jak to půjde s kojením a podle toho se zařídíme, ale rozhodně bych asi nepořizovala ohřívač, co vím kamarádky se všeho dost brzy zbavovaly, že to nepoužívaly…
    A v mikrovlnce se snažím neohřívat ani pro nás – myslím, že to kdovíjak zdravé není, prý to dost ovliňuje kvalitu ohřívaného pokrku. Vůbec pro děti to prý není nic vhodného:S . Snad vás tím neovlivním, jen píšu svůj názor..
    Vím, že kamarádky když přišly na návštěvu a připravovaly si u nás třebas Nutrilon pro prcky, tak měly malou termosku s vodou, takže z domova převařenou, nechaly si to ohřát v mikrovlnce a připravily si tak dávku mlíčka. No já na to koukala, protože s tím fakt zkušenost nemám – Danča po odstavení náhrady mat.mléka odmítla.

    Na dovču hlavně z kraje léta bych se s malým mimčem bála, Dr. doporučují cesty delší až po prvním očkování Hexa vakcínou, která je myslím na 3 měsících. Ale moře s 1/2 ročním už možná by i šlo, je to na každém.
    My rozhodně dalekou cestu k moři neplánujeme – budeme pokračovat v rekonstrukci, takže bazén na zahradě to jistí a max. týden v Českém ráji na boudě u prarodičů, nebo na chalupě u sestry, kde je lepší zázemí.
    Jak se potom už přemýšlí, aby v daném místě bylo aspoň zdravotní středisko – tak to když někam frčíme tak to si vždy taky zjišťuji kvůli Danulce, jak má ten implantát, tak kdyby něco…člověk nikdy neví co ho na dovče překvapí (my třeba při posl. dovče u moře potřebovali 2* navštívit Dr., poprvé když Danču něco poštípalo tak hrozně na oční víčko, že měla hrozně nateklé, sice jsme byli vybavení Fenistilem kapkami, ale potřebovala i mastikču a podruhý když Danču popálila sasanka v moři, to bylo taky o nervy…ale pomohli nám tam a ani jsme nic neplatili, stačilo ta klasická modrá kartička od VZP – i když jsme byli připojištění, ani za ty preparáty v lékárně po nás nic nechtěli – to už se tady platil regulační poplatek, tak nás ty návštěvy tamních lékařů vyšly vlastně levněji, než by tomu bylo u nás). Domluvili jsme se anglicky – bylo to v Chorvatsku.

    Hruštičko, to smekám – založení neziskovky na rozšíření znalosti jazyků na Karlovarsku…tak ať to dobře dopadne a povede se vám to rozjet.

    Tak se loučím, zase juknu když bude čásek, co se tu probírá:O .

    #860057
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    hrusticko: Já mám celou svoji stranu na Moravě, tak jsem chtěla něco co vezmu jednoduše i tam:)

    Tady je ten odkaz http://www.hotelpermon.sk/
    Můžu vřele doporučit, je to tam skvělé. Byli jsme tam loni s Elinkou to měla 3 roky a dodneška o tom básní a chce tam jet znovu 😀 Pro dospělé je tam užasný relax a pro děti vyřádění. Ani s kočárkem by tam nebyl problém, je to kousek od Štrbského plesa.

    Holky já si myslím, že vy máte tu výhodu, že tatínkové budou mít první mimčo. Michal už to tak neprožívá a je mu jedno, že nebudeme spát v jedné mistnosti, hlavně, že on se vyspí. Sice mi tvrdí, že i Elinka spala v pokojíčku, ale moc se mi tomu nechce věřit, přece jenom u prvního dítěte to je asi jiank

    #860058
    Anonym
    Host

    Veveriku, já bych neřekla jestli je to tím kolik dětí ten chlap má. Švagr má teď také druhou dcerku a prožívá ji stejně jako tu první. A bude to znít ošklivě, ale přeci jen to dítě je obou rodičů, tak by se měli aspoň trochu vyspat také oba rodiče a partner by měl pomáhat, ale spoň ze začátku co nejvíce to půjde. Ale každý to má nastavené jinak. Jestli jsem to napsala nějak hrubě, tak se omlouvám.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,786. až 1,800. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist