Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,011. až 2,025. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860268
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem něco vytvořila a poslala…ale vůbec se to neobjevilo:@

    Takže Ahoj holky,
    jsem hrozně nacpaná pizzou, kterou manžel dovezl. Mňam 🙂

    Šárko, brzo se uzdrav! Dobře, že to není nic většího a že jsi tam šla. Nooo důchodci jsou často všude…já bych s nimi na jednu stranu ráda pracovala a když jsem měla u nich praxi,bylo to super, ale vím, že někdy jsou prostě „na zabití“:)

    Holky máte krásný fotky na FB!

    A ten Yal gel se může aplikovat už doma? a je jen na předpis? Mě je jedno, jestli to bude to nebo klystýr, ale hlavně je pro mě šílená představa, že by se u porado stala nehoda…to bych se propadla…neumím si to představit…

    Odsávačka na vysavač, vidíte, ještě že jste to napsaly…já bych na ní skoro zapomněla. Taky musím ještě pořídit. Něco pro Juli koupím v Ikee, až budeme v Praze, tak se těším 🙂

    Musím pokouknout, na co jsem ještě chtěla reagovat:)

    Jinak jsem zvědavá, jak dopadne kalkulace od truhláře…a nebo jestli z Ikey dovezeme ještě skříň na věcičky pro Julinku.

    S těma poradama a číslama – jak chcete. Mě navadí ani jedna varianta:)
    Majo, kde budeš rodit, ve Varech? Já v Ostrově. Teď tam i rekonstruují šetinedělí a novorozenecké, tak to tam bude snad krásné:)

    Opatrujte se!

    #860269
    Anonym
    Host

    Hruštičko, já původně chtěla Ostrov, ale pak jsem zjistila, že tady máme úplně super paní porodní asistentku, která vede cvičení, kurzíky a další služby pro maminy a také je možné se s ní domluvit na doprovod k porodu v KV. To mě docela nadchlo, protože tahle paní je fakt zlatíčko a z toho důvodu jsem se rozhodla už před pár měsíci pro Vary. Po tom co jsem tam byla skoro tři týdny, můžu říct, že na porodním sále opravdu dělají samá zlatíčka, jak porodní asistentky tak paní doktorky …..horší už je to s gynekologií a o šestinedělí jsem nic moc hezkého neslyšela, ale říkám si, že i kdyby to byla pravda, tak ten ani ne týden tam zvládnu….Nicméně, pokud nemocnici v březnu zavřou, tak to bude taky Ostrov.

    Ten Yal si můžeš koupit i bez předpisu, ale na předpis vyjde levněji…a pokud ho budeš kupovat v KV v lékárně v nemocnici, tak ti prodají i jednu samostatnou lahvičku, která údajně stačí.

    Jé, Ikeu závidím. Já už se tam do porodu nedostanu, ikdyž tam ještě potřebuju přebalovák, tak vyšlu aslepoň manžela. My tam pořídili sestavu skříní a postýlku a nemůžu si ten nákup vynachválit, co se týká funkčnosti a stability.

    #860270
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Ahojky tehulky…
    tak ted jsem se dostala malem do deprese… ze uz mate pripraveno do porodnice… a ja teprve v polovine unora jedu k nasim, kde mame vsechny vecicky pro Amiska a budu to tam prirpavovat, prat, zehllit a balit… jsem si rikala, ze kdyz svagrova jeste nema sbaleno (ma termin na konci unora), tak muzu byt v klidu 🙂 :D:D:D

    Na predporodnim kurzu nam rikala pani, ktera dela primo v porodnici, kde chceme rodit, ze jsou nejlepsi ty sitovane kalhotky jednorazove, ze to jde i premachnout a ze jich staci 3 ks… tak je musim poridit v lekarne, protoze jsem si koupila v DMku a ty pry moc nedrzi…

    Segra mi rikala, ze co se tyce kosmetiky, ze mi udela balicek od JUSTu jak pro me, tak i pro mimiska… tak kosmetiku budu resit jet sampon na vlasy… asi….

    A ten Yal…Hrusticko…jj… je to na lekarsky predpis… a uz si ho muzes aplikovat doma… teda svagrova to tak udelala, ale ta jela na porod cisarskym rezem, protoze mala byla spatne otocena… Ja dostala od doktorky 10 ks, protoze uz temer od zacatku tehotenstvi trpim zacpou… a kdyz jsem uz nesla treba 6 dnu a byla z toho zoufala, tak mi to predepsala… po prvni aplikaci vubec nic… tak to chceme zase vyzkouset… ted beru homeopatika a trochu se to zlepsilo, ale vcera uz jsem zase vyhrozovala, ze to zavedem… abych tam Sandince udelala misto…. ale nastesti zabrala homeopatika a vlaknina a slo to samo 🙂
    Ale kazdopadne to chci vyzkouset jeste aplikovat predtim, nez pojedem do porodnice… i kdyz tam nam na navsteve rikali, ze to moc nezabira, ze davaji normalni mydlovou vodu… ze ta je 100%… a kamaradka je doktorka na porodnici a rikala, ze to proste se stane, ze se stane nehoda, ale ze to vubec neresi… a mamca asi pak taky ne, ze toho je tolik kolem porodu, ze tohle je to posledni, co rodicka resi… tak snad jo… ale ted si to moc nedovedu predstavit, ze by se mi to stalo… 🙁

    Tak zatim pa 🙂
    Na jiny diskuzi dala jedna tehulka krasne video… my u toho s manzelem breceli… ale je to krasny… o miminku v brisku 9 mesicu 🙂 neskutecny, jak jsou ty pohyby realisticky 🙂
    http://www.youtube.com/watch?v=6dhkdbKy40o

    Tak dobrou 🙂

    #860271
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata nestíham měla sem totálně narvaný celý den.Jen v rychlosti hlásím že v těhulkách halooo je nový přírůstek malý Antony,maminka po císaři a tatínek až na epidural byl celou dobu na sále.Vše poctivě zdokumentoval a vložil už i fotečky malého Antonyho.No tatíne jedna báseň.Mimískům pohlazení do bříšek.

    #860272
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jo Lili už se taky od rána chystá rodit,možná už tu svou prinzezničku má v náručí ale od té zatím žádná zpráva nepřišla.

    #860273
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Lily se narodila Nelinka.Narodila se včera 24.1 ve 20:53 má 3350g a 47 cm!!!!!!! Tak to už mají v Těhulkách halooo 5 kluků a dvě holčičky.Jé já už se těším až to vypukne tady u nás.

    #860274
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak už to skolilo i mě….jsem nachcípaná jako kráva….bolí mě v krku,mám nos jak bambulu,takže si zajdu k dotorce,ať na mě mrkne..problém bohužel je,že bych měla být až do čtvrtka v práci:'( Zkusím se nějak domluvit,jestli by to místo mě aspoň na jeden den někdo nevzal…..tak snad bude někdo ochotný…nerada bych to přechodila a pak odskákala.

    #860275
    Anonym
    Host

    Verunko, hlavně se brzo uzdrav.

    #860276
    Anonym
    Host

    Verunko, brzy se uzdrav a ať Tě v práci někdo zastoupí určo není dobrý přecházení!
    Pěkně doma v teplíčku s čajíkem a bude zase dobře!
    Tady toho teď taky lítá, kamarádky mají nemocné děti, někde marodí celý rodiny!

    Evíku, to se to tedy rozjelo v lednových miminkách – no však už moc dní do konce ledna nezbývá!

    Jak jste psaly o těch tel. číslech, já si vezmu třeba pak číslo na Rybízka a napíšu jí až se mimi narodí, nebo raději i na Šárku, protože Rybízek má termín nastejno se mnou, takže by to nemusela dát vědět, protože bude taky v porodnici:D . Abyste se vše zčerstva dozvěděly:) !

    Jinak jsem dnes zašla do DM, koupila vlhčený ubrousky, registrovala se do toho Baby bonus programu, dostala první slev. knížečku, no moc toho asi už nevyužiju, protože už mám kromě toho Bepanthenu skoro vše. Až se mimčo narodí tak máme donýst rodný list a pak už budou ty knížečky chodit poštou tak to pak určo využiju víc na plínky a tak.

    V Rossmanu jsem zase nakoupila ještě jiný ubrousky, pláštěnku na kočárek a dostala k tomu další vlhčený ubrousky tak to asi porozdám kamarádkám, které to ještě používají. Já mám objednaný ty plenkový ubrousky látkový když chci prdýlku ošetřovat „podomácku“.

    Manžel stále brousí stropy, už se těším až bude vymalováno a uklizeno, tyhle bordelářský práce v baráku nesnáším, všude plno prachu.
    Jo a parta přátel se mě ptala co ještě potřebujeme – tak mám u nich domluvený, že mi pořídí kojící polštář tak rozšířím vaše řady, když jste to tady už taky skoro všechny asi pořídily.
    Ještě bych ráda do Ikea do Prahy – pro vaničku, ale nejspíš už se tam nedostanu tak kámoš, jelikož dělá cesťáka a do Prahy jezdí skoro denně tak mi ji tam asi koupí.

    Tak se opatrujte já jdu vařit špagetky a taky asi chvilku odpočívat.
    To včerejší pnutí v bříšu naštěstí ustalo – asi jsem včera nešikovně vstávala z postele, dnes jsem opatrnější a dalo to pokoj.

    paaaa

    #860277
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte …
    tady toho zase je. 🙂 Byla jsem tu naposledy v sobotu večer a tak budu dočítat dvě srtrany 😀 Včera jsme byly s Karolínkou u kamarádky z porodnice a pak jsem nahrávala fotky na Happy foto, tak nebyl čas vůbec. Ani se mi nepodařilo vše odeslat, malý fotky mě někam záhadně zmizely! :S Ale u kamarádky to bylo super! Už má druhou holčičku od srpna (váží 7,5 kg! 😀 ), tak byla Karolínka z maličké úplně unešená, tak jsem zvědavá, jak to bude potom doma… A ještě jsme byly kvůli těm jménům u nomeroložky, takže to bylo pravdu náročné, spát jsem šla 1:25 😀 a spaly jsme skoro do půl deváté s malou a musím přiznat, vydržela bych i déle!Doufám, že i druhá prďolka bude spáč! 🙂 Dneska máme odpočinek doma a zítra zase cestujeme pro kočárek k jedné mamině do Boskovic z MMB, resp. hl. korbička a autosedačka. Tak už se moc těším!!! 🙂 Jen furt nevím, jestli ho mám nechat doma nebo ne!? Došla mě kojící podprsenka z MMB nad kterou bych zaplakala. Paní ji prodávala s tím, že nekojila a měla ji párkárt na sobě. No kdyby jste viděly, co jsou lidi schopni prodat….! Děs! Tak jsem jí psala, že budu chtít určitě vrátit peníze a zatím nenapsala.. a to jsem za ni s poštou dala 195,- :S

    Baru, tak stačí se domluvit na termínu, ale moc bych to neprotahovala, jelikož se nám s bříškem bude čím dál hůř cestovat a celkově se pohybovat.. A jaká je hrací deka? Snad jsi spokojená, nejde tak ani o ušetření za poštovné, ale spíš o to, že tu věc uvidíš naživo a když nejhůř, tak by ses otočila na podpatku a šla pryč! No snad jsi měla lepší zkušenost než já!?
    Cucaracho, pak musím doprohlídnout fotky z karnevalu na FB. Viděla jsem, že jsi tam něco dala, ale chtěla jsem se podívat až potom, jak nahraju fotky a zapomněla jsem :$ 9 kg asi zase není tolik, ale ve srovnání s našima hubnoucíma maminkama (že Šárie a Veveriku 😀 ) si připadnu jako vorvaň! 😀 Sice i kamarádka z porodnice mi včera říkala, že mám jen to bříško, ale chlap si všimnul, že prdelatím a pořád mě oplácává a štengruje 😀 Mám dotaz na citronový čají od Jemče, tuším, se zázvorem, ten na nachlezení nepomůže?? Jsem ho schválě koupila, jelikož jsem líná na spařování jakýchkoliv čerstvých bylinek :$
    Raduzko, no tak to máš fakt daleko, myslela jsem si, že jsi někde z Hodonína, nevím , proč, asi se mi to s někým spletlo…
    Májo, hlavně, že se mimiknkům daří a co na tom, že nějaké to kilčo přibereme, musíme doufat, že to pak setřeseme! 😀 Kamoška říkala, že si myslí, že ani na 16kg, co u Karolínky nepřiberu.. ale já bych řekla že jo! 🙂 Máš krásný fotky s bříškem na FB! Jo, vím, že pro dr. jsou směrodatný ukončený týdny, i co se týká vývoje miminka po narození, ale pro nás zase, když jsme už o krok napřed 🙂
    Veveriku, tak jen pěkně lež a odpočívej, ukončených 28 týdnů je sice už o životaschopnosti plodu, ale je to ještě pekelně málo! Tak se drž a manžel to zvládne, neboj, nic jinýho mu nezbyde! Ale mezonetový byt má zase výhodu, že je krásnej! 🙂 My to máme podobně, jen jsme v domečku., takže přízemí a podkroví 🙂 .
    Tak už se chystáme pomalinku s kamarádkou na procházku, takže další příspěvky si dočtu odpolko… Krásně tady sněží, jůůů 🙂 to bude porcházečka
    Veru a Baru, tak co kdybych hodila do placu 3.2. ten srázeček???

    #860278
    Anonym
    Host

    Rybízku, to máš pravdu taky někdy nevěřím, co jsou schopny některý maminky prodat na MMB, aniž by uvedly skutečný stav věcí.
    Já takhle jednou vracela zimní bundu – předloni. Stála 450,-jako téměř nenošená a když jsem ji doma vybalila, tak mi taky vyhrkly slzy! Ale domluvily jsme se s paní na vrácení peněz v pohodě.
    A jednou zase zimní botky, chtěla jsem pro Danču jako náhradní do školky, byly značkový a prý nošení na nich není znát a to co mi přišlo bylo jako po 2 dětech minimálně! A stály 650,-Kč, to jsem se poučila a boty už jedině nové. Sice jsou to pálky za zimní botky, ale takovou hrůzu bych ani Danče do školky nedala.Tak doufám, že se Ti paní ozve a domluvíš se s ní taky v pohodě na vrácení peněz.
    Já když jsem inzerovala na MMB, tak jsem vždy pokud nějaká vada byla nafotila detail a popsala to pod inzerátkem, aby pak nedocházelo k nějakým konfliktům. A nikdy problém nenastal.

    Užijte si procházku, u nás taky sněží a je to zase jako v pohádce, jen to chození je náročný, jak píšeš já si též připadám už jako velryba, chodím pomalu ale zase se snažím abych měla fyzičku, ani to manželovi neříkám, chodím ze školky pěšo domů, abych to pak u porodu zmákla levou zadní:o))).

    #860279
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Holciny,
    poslete ty bacili nekam jinam. Ja se zatim drzim, ale rodinu to zacalo pomalu taky kosit, tak ani na navstevy nechodim 🙁 a vzdy kdyz vyrazim ven, tak koukam na lidi a ti co vypadaji podezrele, tak radsi obchazim obloukem, tak doufam, ze me neco neskoli.

    rybizku, mas moc pekne a odvazne fotky, to mi se jdeme fotit v patek, ale takhle odvazni urcite nebudeme…jsem stydlivka:D .

    Co se tyce mimibazaru, tak ani nevim jake zajistuji zaruky vraceni zbozi atd. Ja radsi, kdyz uz neco nakupuji tak na aukru. 2x se mi stalo, ze neco poslali a vubec to nebylo podle popisu…jednou vratili penize bez reptani a podruhe jsem to resila asi tri mesice…teda ja ne,mne kdyz se to nepodarilo, tak jsem napsala stiznost na aukro a resili to za me. Cekani to bylo sice dlouhe, ale pozitivni vysledek se dostavil.

    Tak se vsichni opatrujte at uz si musite davat bacha na klouzajicich chodnikach nebo na bacily.

    Co se tyce info o porodu. U nas v porodnici maji wi-fi, takze az budu schopna, urcite pisnu sem…ale u me to nebude prekvapeni, uz vime co cekame (teda doufam,ze se doktori nespletli:))…to jsem spis zvedava na cucarachu, ta drzi v napeti vsechny.

    #860280
    Anonym
    Host

    Jéje, tady toho zase je. 🙂 Musím potom dočíst. Děcka, otíkají vám někomu nohy? Dneska jsem byla v poradně, mně to ani nepřišlo, ale doktorka říkala že jo. Ne jenom chodidlo ale celá noha. Netvářila se na to dobře. Ani tvrdutí břicha ji nepřišlo tak hrozný jak to otékání. Tam prý hrozí ta preeklampsie, ale zase tlak a moč mám v pořádku. Nemám solit a jíst uzeniny, kyselý věci, tučný, bylinkový čaje. Krom těch těhotenských čajů to stejně dodržuju.

    #860281
    Anonym
    Host

    Jo a od 15.2. jdu na mateřskou. Pro mě historický mezník. 😀

    #860282
    Anonym
    Host

    Jo a od 15.2. jdu na mateřskou. Pro mě historický mezník. 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,011. až 2,025. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist