Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,026. až 2,040. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860283
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné odpoledne, holky těhulky:)

    Pro všechny nemocné nebo nemoc hrozící přeju co nejlepší bublinu proti bacilům, ať nepřijdou, nebo ať jsou brzo vypuzený 🙂

    Já měla jet do Varů s manželem dneska…ale protože kolegyně nakonec nebyla v práci, tak jsem ho nechala jen samotného. Sˇéfku vidět nemusím:D …do práce mi manža hodí papír, co zas potřebuju odevzdat – trochu předpotopní, ale budiž:) Chtěl jsem teda původně mrknout na DM, jakou mají tu dětskou kosmetiku a tak…ale pokouknu v Praze i s nějakýma kuponkama.
    Jeeej, Cuco, já se registrovala do toho jejich programu v DM včera přes net:) Jen tam musím doposlat ofocenou těhu průkazku… ale teda o rodném listě jsem tam nic nečetla, tak nevím, jestli mi to pak třeba nějak pošlou, že jim to mám dodat. Nebo se poptám přímo v obchodě.

    Já zatím mám vcelku dobré zkušenosti jak přes MMB, tak přes aukro. Na MMB ale moc nekupuji, takže to není mco přesvědčivé:) Já tam jen někdy vidím takové věcia říkám si, jak to vůbec může chtít někdo prodat…max.bych to zabalila a dala do toho kontejneru na sběr oděvů, co pak dávají na rozebrání pro bezdomovce, nebo tak…
    Na aukru jsem akorat teď naposled koupila boty – prý nové – a přisly s okopanou špičkou..tka mi vrátila taky kus peněz, tak asi je občas vezmu.

    Baru, to už je za chviličku, ať ti to uteče! a pak už doma a čekat na mimi:) Jinak mě zatím nohy neotékají, nebo si to myslím:) Ale taky jsem doma, takže to dělá svoje…nemusím se někde přepínat a tak..

    Raduz, u nás myslím, jsem četla, že taky mají wi-i…musím to ještě prozkoumat. to je fajn, viď:)

    Jinak u nás taky pořádně chumelí…no jaro se ještě nepřihlásilo. Je fakt, že by to bylo dost brzo, ale mě by to nevadilo,. Už se těším na ten pocit teplejšího vzduchu, který ale není ještě „pařák“.

    #860284
    Anonym
    Host

    ahoj Baruško, ja mam termin 20.4. a od vikendu a ted kazdy den otikam, nohy mam jako slonice a po ranu i oci….vypadam strasne….jinak mam taky ale vsechno zatim v poradku,teda tlak a moc, bolesti mensi a tvrdnuti bricha taky, trochu zkraceny cipek, tak jsem dostatala magnesium, tak snad to bude dobry….bojim se abych neporodila nekdy ted…:O jinak ja cekam druhe, mame 2-letou hocicku….tu jsem prenasela zase …..tak zatim ahoj

    #860285
    Anonym
    Host

    Hruštičko, u toho DM bonusu se posílá buď rodný list nebo jen těhotenská průkazka. Já jim nascanovala průkazku a už mám hotovou tu registraci.

    #860286
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Sarko i Verunko.. tak na sebe a na prcicky davejte pozor, vlezte to a vylecte se 🙂 … a ostatni se chrante… to pocasi je tak akorat vhodny na to, aby se rozjela zase chripokova epidemie… 🙁

    #860287
    Anonym
    Host

    Hezké odpoledne těhulky,

    tak všem mocky děkuji, za přání brzkého uzdravení – můžu vám říci, že se cítím o mnoho lépe, sice rýma pořád zlobí, ale už se mi lépe odkašlává po tom sirupu a krk už není tolik prosáklý … tak se budu modlit, aby mi zítra bylo ještě lépe … :o)

    Rybízku – no o té podprsence – holka zlatáááá bych měla vztek až bych zelenala … grrrr nesnáším lidi, který lžou … nakecají ti jak je to nenošené atd … a pak příjde hadr – doslova!!! a nebo nemají soudnost a berou to za perfektní stav – bo já nevím … ach jooooo … já tedy na MMB nic ještě nekupovala … zatím vše přes Aukro s tím mám nejlepší zkušenosti … a použité jsem zatím koupila jen chůvičky a ten monitor dechu – který je jen vyzkoušený … nevím do věcí na sebe, nebo na mimčo bych asi nešla … Jinak s tím tvým vorvaňem !!!! – hele Beruško – asi máme dobré očička a když jsem na tebe koukali na FB na tvé krásné fotečky, tak jsme si žádného prdelatění nevšimli … a znáš chlapi … ten můj mě taky pořád oštipu a oplácává – s úsměvem ty moje kuličko :o)))) nebo somálče … praštila bych ho někdy :o))))) … ale neuděláme nic … a ty rozhodně jako vorvaň nevypadáš – tak PŠT !!!! nezlob těhulko 😛

    Tady dneska celý den padá sníh … heč, ale neudrží se … hned to roztaje – zaplaťpánubohu :D:D:D … už nechci sníh … chci krásně, chci jaro, teplo – vedro … léto :D:D:D … miluji horka 35 stupnů ve stínu je pro mě málo :o))))) už aby to bylo :o)

    Cuco – s tím tel. číslem – o.k. jak chceš … mě to rozhodně nevadí, aspoň budu jak zpravodaj :o)))) hehe už se těším až to tu vypukne :o)))) to bude príííííííííííííííííma :o)))

    No nic Zlatíčka, já se jdu zase zavrtat do peřin a skouknout nějaký ten film a zbavovat se bacilů 🙂 … krásný zbytek dne, možná se ještě stavím … papa a dejte pozor na bacily — je to hnus se jich zbavovat :-((((

    #860288
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Raduzko, ty záda jsou fakt peklo! Ale já si bohužel nemůžu dovolit ani cvičení a masáž tady taky kolem nikdo nedělá, teda kamoška jo, ale ne pro těhulky, to by si prý netroufla a někam jet, to bych zase musela mít hlídání pro Karolínku… je to těžší s druhým dítkem. Když jsem byla těhotná s Karolínkou, tak jsem jezdila aspoň jednou týdnně plavat a bylo to super, musím říct! Bylo to i se cvičením ve vodě. A akutní stavy by se prý masírovat neměly vůbec!! Na to bacha!! Dobře je, že jsi na Aukru uspěla s reklamací dobře, idkyž za dlouho.. Snad i mě se podaří se s maminkou domluvit, nebo jí udělím takovej komentář, že dlouho nic neprodá!!! 8o| Díky za pochvalu fotek, už se těším na tvoje!
    Evi, to je krásný, jak se manžel stará … 🙂 A gratuluji všem k narozeným mimískům v těhulky haloo..
    Šárinko, děkuji za pochvalu a pojmenování fotek. Dneska to tam večír dopíšu, slibuju 🙂 Jsi citlivá dušička!! 🙂 Jinak z ležení na zádech a boku mám stejné pocity.. Na zádech vleže vůbec nevydržím, když jsem na boku, tak musím mít podložený břicho polštářkem (hlavně v noci!) a v pololehu mě bolí strašně záda v kříži, že pak nemůžu ani jít.. 🙁 A co se týká šimrání, taky to tak mám, je to docela příjemné.. beruška už si to asi předplácí předem, aby jí měla po porodu co oplácet 🙂 O rozmazlování vím své… tatínek se taky pěkně činí, když si Karolínka zamrčí a brzy to budu mít dvojmo! 🙂 A už je lépe?? Tchýně má zánět průdušnice, tak jsme tam taky už 14 dní pro jistotu nebyli, abychom to nechytli!! Ani zítra, když pojedem pro kočárek, tak se tam nebudeme radši stavovat!
    Jity, moc díky za pochvalu fotek! 🙂 Moc to potěšilo, že se vám tak líbily!! A inspiroval se někdo tak, že by do toho ještě šel taky?? To je dobře, že pnutí přešlo… Mě zase bolí břicho jako na menzes. Jinak jak říkáš, taky u nošenější věci nafotím detail a připíšu, aby pak nedošlo k mejlce, tak by to mělo být!!! Ale všechny maminky, tak uvědomělé bohhužel nejsou.. paní se mi zatím na mail ani neozvala 🙁 Venku se počasí pěkně pokazilo! Ještě, že jsme byli venku dopoledne. Kamošce malá v kočárku skoro celou vycházku prořvala, tak jsem si říkala, co když bude taková naše druhá princezna!? :S Večer mě ještě čeká cesta do knihovny, ale nechám malou manželovi a půjdu sama se psem, tak to se zvládne lépe, ale udělala se tam pěkná mlha, tak se mi ven už vubec nechce! :-/
    Hruštičko, věřím, že „nehoda“ u porodu není nic příjemného, ale stane se a personál by na to měl být připravený! Takže snad žádná tragédie!? Jak dopadla kalkulace? Nebo jste nakonec pořídili v Ikea? Nám docela dobře a když si to maža udělá, tak jsme v pohodě 🙂 Takže první jde na řadu skříň do ložnice a Karolínčina postel, aby mohla dát svoji sestřičce 🙂 S reklamací uvidím.. snad to klapne,ale slevu nechci, tu bych si na sebe nedala, je fakt děsná!! :-/
    Akinko, nic si z těch příprav nedělej, jsme asi dvě pposlední, co nic nemají 🙂 , ale neboj, to doženem!! 🙂 Souhlasím s tebou, že se nehoda u porodu stát může a stává se, ale každopádně nepříjemné to je, ale v těch bolestech si myslím, že je to rodičce v tu chvili „jedno“ …
    Veru, brzké uzdravení! Snad ti vyšli v práci vstříc!
    Baru, já zatím neotékám, ťuk, ťuk.. ale to je asi tak jedniné, jinak mám snad všechno zlééé :S A zapomněla jsi mi odpovědět zase!! 😀
    Zdravím novou Míšu, taky mám dvouletou holčičku 🙂 a čekáme druhou..
    Tak jsem uvařila dnes zeleninovohoubovou zasmaženou polívku a teď jdu dělat taštičky s povidlama z br. těsta s makem, aby to měl manžel čerstvý, když se vrátí z práce, on je miluje 🙂
    Beruška v břiše zase škytá, to je několikrát za den, asi se na to optám dr., jestli to neva… máte to někdo taky?? Pěkný den všem! Iv.

    #860289
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Šárinko, děkujííí za uklidnění 🙂 a brzy se uzdrav! 🙂 Pak dám vědět, co paní… Ale já bych ji taky nekoupila, ale ona psala, že nekojila, že ji měla párkrát… :S

    #860290
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Baru… jako nohy mi normalne neotykaj, ale jakmile je neco s mesicem nebo sluncem, tak mam nohy jak bakule… takze jak bylo to zatmeni slunce, tak jsem mela nohy otekly, ale jen dole… a kdyz je uplnek, tak taky… ale jak pise Hrusticka, ja jsem taky doma… a jsem rada… v praci bych to asi nezvladala, staci, ze tam jezdim jednou za tyden na par hodin…

    V patek jedem na ten velkej UTZ, kde budou malou merit a „vazit“… Tak jsem zvedava, jak nam Amisek vyrostl… vsichni rikaj, ze bude velka po mamince…
    Ja od zacatku tehu pribrala 11 kilo… pry to na me taky neni videt, jak jsem velka (187 cm), ale uz to citim na nohach, ze je mam silnejsi…

    Termin mame 7. 4. 2011, takze na materskou nastupuju 21. 2. 2011. Hlavne doufam, ze do te doby najdou v praci nekoho, komu predam aspon to nejdulezitejsi, abych si pak mohla fakt materskou uzivat bez zajizdeni do prace… 🙂

    A s nakupovanim mam velmi dobre zkusenosti s aukrem… ten MMB se mi moc nelibil po designove strance a neprisel mi prehledny, tak jsem tam ani nic nekupovala…

    Jo… a jeste dotaz… kde mate vsechny ty krasne fotecky na FB? Pod babywebem nebo pod svym jmenem?

    #860291
    Anonym
    Host

    Majo,
    já jak jsem se dnes registrovala a dostala tu první slev. knížečku v Babybonusu tak jednak mi to o rodném listu říkala ta pokladní, co to se mnou vyplnila a v té knížečce to je taky napsaný. Stačí poslat mailík do DM až se mimi narodí spolu s kopií rodnýho listu mimča, nebo se to odevzdá v DM drogerii a pak Ti začnou chodit ty knížečky s kuponkama domů. Určo je kopie rodnýho listu zapotřebí dodat, bylo to už takhle za Danči co si pamatuji! Jen předtím nebyla možná registrace v těhotenství, to až asi poslední dobou. Určitě by mi to ta pokladní neříkala zbytečně, když by to tak nebylo.

    Šárko, tak to je fajn, že už se cítíš líp!
    Tak ať se těch bacilů zbavíš nadobro a užij si nějaký fajnový filmeček!

    #860292
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Sarko… jeste mne napadlo… treba Ti to pomuze, mam vyzkouseny snad uplne vsechny kapesnicky na rymu, co jsou na trhu a nakonec ty TOP jsou Kleenex balsam… ale musi to byt ty vytrhavaci, ne v balicku, ty tak jemny nejsou… jsou v krabicce a je jich tam 80 ks… a po nich i kdyz jsem mela hodne velkou rymu, jsem nemela rozbolavelej cumec… 🙂

    #860293
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    tak po týdnu se vracím ke čtení příšpěvků, byli jsme na horách a úplně mě dostal Veverík s tím otvíráním se.. Já jsem šlapala po sjezdovce nahoru dolů, mákla jsem si teda pořádně, funěla jsem u toho.. a vůbec jsem se nebála,že by se mohlo něco stát a až jsem to četla, tak jsem v šoku. Veveríku, jak jsi to poznala, že se něco děje, nebo jen tak při normální prohlídce? mě totiž moje dr. vůbec neprohlíží vnitřně, není to divný???? má z toho trošku obavu. Jsem skoro stejně jako Veverík, dneska začínám 29.týden. Břicho mi vůbec netvrdne, teda až na vyjímky skoro vůbec.. Holky hezký den!

    #860294
    a AkinkaCZ
    Registrovaný uživatel

    Andy… no vidis… kazda je roztrzita z neceho jineho… ja jsem se tesila, ze kdyz uz mi prcka prohlizi dr. na UTZ pres brisko, tak ze se nebudu muset pred kazdou prohlidkou vyholovat, ale vyholim se, kdyz na to budu mit chut… a pak, kdyz me zacala pred UTZ kontrolovat zevnitr, tak jsem se na to ptala a ona mi rekla, ze to je standard, ze nejdriv vvaginalni vysetreni delohy a pak UTZ pres brisko… takze vyholuju, vyholuju… i kdyz ted uz vlastne manzel, protoze se pres bricho ani neohnu 🙂 :D:D:D

    #860295
    Anonym
    Host

    Tak jsem byla u doktorky..krk mám čístý,tak byla ráda ona i já a na nos klasika..Vincentka,mořská sůl,Sinupret….a zířejší směnu za mě vezme kolega,tak budu odpočívat (akorát jdu na kontrolu na gyndu,tak budu chvilku venku),ale snad alespoň ten jeden den pomůže,protože mi je fakt hrozně…..snad to dneska do těch devíti nějak doplácám 🙁
    Baru,zítra snad odejdu také s 15.2. jako mezníkovým datem 🙂
    Rybízku,3.2. jsem v práci,ale třeba to ještě nějak doladíme nebo bychom se mohly sejít někdy ve městě a já bych se na chvíli zdejchla z práce. Od února totiž už nebudu na Vaňkovce ale ve Špalíčku :'(

    #860296
    Anonym
    Host

    Jo a Barunko,mně natékají nohy už dlouho,ale je fakt,že poslední dobou je to horší a horší 🙁 Hlavně mám pravou oteklou více než levou,což vypadá opravdu moc vtipně.No,zítra jdu na kontrolu,tak jsem zvědavá co mi řekne:) Jinak jsem dneska mluvila s kamarádkou a jen jsem se ujistila,že do Bohunic rodit nepůjdu…nenenenenene…není dobré….

    #860297
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Vy se teda činíte:)

    Všem které jste nemocné, přeji brzké uzdravení, doufám, že já už jsem si to vybrala a do porodu už mě nic neskolí.

    Andy: Mě to zjistila dr. při běžné kontrole. Je sice fakt, že mi hodně tvrdlo břicho a zdálo se mi, že malou citím hodně nizko. Ale nenapadlo mě, že to bude až tak. Myslím si, že vaginální vyšetření by mělo být pokaždé, musí přece zkontrolovat čípek ne? Aspon mě ho pokaždé dělá

    Na MMB jsem ještě nekoupila vubec nic. Nějak se mi ty stránky nelíbí, přijdou mi zmatené. Ale vím, že kolegyně z práce si je nemůže vynachválit, hodně záleží na koho narazíš.
    Já nakupuju na aukru a na modrémkoníku. Když už jsem u toho modréhokoníka, minulý tyden jsem tam hledala, nějakou soupravičku do porodnice. No a asi bych Vám ani nemusela říkat jak to dopadlo. Samozřejmě soupravičku do porodnice nemám. Místo toho jsem objednala dvě soupravičky kalhoty + tunička a jedno tričko, vše vel.62, takže doufám, že se malá narodí už v březnu a nevezme to ani jednou na sebe:D

    Včera mi přišla objednávka z detskéhoráje. Ná „vývařovna“ je užasná, jsem ráda že jsem ji nakonec objednala. Není to žadný velký krám a udělám v ní uplně všechno. Už se těším až ji vyzkouším 🙂 Přišla mi i taška na kočárek, z té jsem teda byla hotová, je nádherná, má spoustu vychytávek a velká tak, že možná ani nebudu potřebovat kočárek, malou můžu dát do ní:D 😀

    Trošku jste mě nahlodaly tím, že kupujete i manuální odsávačku, na tom fakt něco bude. Já už mám tu na vysavač doma, ale asi když pujdu přísště do lekarny, koupím i tu obyčejnou.
    Koupila už jsem i jeden bepanthen, když mi prodavačka řekla cenu, málem jsem šla do kolen, to je teda pálka. Kamarádka říkala, že v Havířově ji kupuje cca o 100 levněji. Takže si asi pojedu nakoupit tam 🙂 I když Michal říkal, že na Elinku používali obyč.modrou indulonu a pry byla nejlepší. Tak uvidíme, vyzkoušíme a budeme chytřejší:)

    Rybízku: A jak jsi teda dopadla u numeroložky? Už víte jak se princezna bude jmenovat?
    U nás Michal rezignoval, řekl at si to rozhodnu sama. Ale já furt nevím, myslím, že to rozhodnu až budu v porodici sepisovat ten papír:D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,026. až 2,040. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist