Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,161. až 2,175. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860418
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Tak holky, v poradně fajn…byl tam doktor na záskok, tak mě překvapil:) No ptal se na výtok, jestli mi to nevadí…tak jsem mu sdělila, že už jsem si tak nějak zvykla, že je to vždycky chvíli lepší a pak chvíli horší. Ale nakonec jsem „neodolala“ a vlzela do lékárny pro nějaé preventivní tobolky…léčit se nemůžu a tohle neuškodí, ten doktor to nějak poštoural a zdá se mi, že to zlobí víc:^) Tak jsem na ně zvědavé, takoví jsem ještě neměla a cena byla dost slušná za tolik prášečků…
    No já mám zatím o 7-8 kg navíc…a to říkají, že poslední měsíce se přibere nejvíc…

    Ty jo, Rybízku, ty se máš, že už máte se skříní jasno:) Jestli se truhlář neozve sám,tak mu manžel nejpozději ve středu zavolá, ať víme. Taky čekám na info o možnosti se kouknout na kočárky blízko chalupy u našich, ale chlap už dýl jak tři dny neodpověděl,, tak to se asi neozve a taky to bude muset zjistit přes telefon… Ach jo, to mě neba

    Teda holčiny, dneska vás únava nějak dostala…copak jste dělaly?

    Já půnčocháčky nemám, asi budu muset něco hodit na FB 🙂 I pár fotek z Finska – Rybízku, byli jsme v Helsinkách na začátku srpna na týden. Byla to bomba.
    Já se v těch pojmech mírně ztrácím, ale do porodnice mám dupačky, kabátek – mamk nalovila krásnej na aukru a dost se o něj prala, protože jsme z něj byly paf:D Takový měkoučký:) Mám dvě věcičky, jedna větší, druhá menší, obě takové jako dupajdy, nebo overálek – nevím teď přesně rozdíl…oboje podobné, krémové, roztomilé:)
    Během týdne to nafotím a hodím to tam. Taky bych chtěla mít tak do konce února vypráno a vyžehlíno a malou:) Ať je to připravené.

    Rybízku, s kočárkem, jestli píšou, že to je ta značka, tak by to šidit neměli…je fakt, že v POlsku je levněji v nečem, takže si třeba můžou dovolit ito prodávat levnějc než když se to koupí u nás. Kamarádna bydlí v Těšíně a některé věci z POlska si nemůže vynachválit. Ale pokud to má být značka, tak by to měla být, to je jasné. Zkus zjisti, zda bys to mohla popř.vrátit a tak – pro jistotu.

    #860419
    Anonym
    Host

    Baruško, na tom ultrazvuku už není skoro co vidět 🙁

    Raduzko, co máš se štítnicí? Jestli můžu být zvědavá? Mě přišli na sníženou funkci asi ve 23.tt a minulý týden jsem byla na odběrech a bohužel mě mimčo vysává ještě víc než v tom 23.tt, tak mi navýšili dávky léků:-( Byla jsem docela naštvaná, sestra na gyndě ze mě pořád dělala nenažrance, že moc tloustnu, ale nenapadlo je mě poslat na testy na štítnou žlázu, až když jsem začala brát léky, tak se to tloustnutí umoudřilo a přibírám přímo tabulkově:-) Po porodu musím jít znovu na krev a doufám, že se nebudu muset cpát práškama doživotně, ikdyž endokrinolog tím strašil:-)

    #860420
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jsem se tady na Vás o vikendu vždycky jenom koukla, ale nereagovala. Nějak to na mě doma padá, začínám mít pěkně plačtivé období….
    Právě jsem se změřila a zvážila, abych Vám mohla poskytnout aktuální info o našem stavu:) Mám nahoře 3 kg a v pase 89 cm. Což teda od posledního měření moc není, jenom 4 cm:P

    Když mě zas dneska chytla plačtivá, šla jsem do skříně a už snad posté projela všechny věcičky co pro malou mám. Asi nakonec nebudu kupovat nic spešl do porodnice, ale poskládám něco z toho co mám. Myslíte, že je blbé abych ji dala kalhoty vel.62? Zase si říkám, že bude mit plínu a na ni by se to mohlo natáhnout. Vy budete dávat štrample? Já jich sice pár malinkých mám, ale nedovedu si představit jak je tak malému miminku navlíct? I když já si nedovedu představit vic věcí. Jak třeba obléct body aniž bych ji nijak neublížila?

    Rybízku: S tím sporťákem si to dobře pozjišťuj. Když jsem ještě bydlela v Havířově do Polska jsme jezdili poměrně často nakupovat a je fakt, že některé věci se tam dají pořídit za pakatel. Ale do kočárku bych rozhodně nešla. Před dvěmi lety si tam koupila 3-kombinaci kamarádka a měla po pul roce neskutečné problémy s reklamací. Nakonec to vyřešila tak, že se na to vykašlala a Karolínce koupila polohovací sporťák.

    A jestli můžu poradit s peřinama. My jsme si asi před 14 dny koupili nové v JYSKU, je to prachové peří pro alergiky, měli je slevněné cca o 15OO. A nemůžeme si je vynachválit.
    Pro Elinku máme už peřinu klasických rozměrů a uplně v pohodě, spí pod ní už od 2 let a vubec nemáme problém s padáním.

    #860421
    v veverik
    Registrovaný uživatel
    #860422
    Anonym
    Host

    Veveriku, tak pocity máme asi stejné, též mám takové blbé … období – smutné, plačtivé … a též přemýšlím, jestli vše zvládnu a s tím oblékáním to mám též na stejno … no jak všichni říkají, chce to jen cvik, tak snad se to naučíme a budeme skvělé maminky, chce to hlavu vzhůru a trošku si věřit … ale to říká asi ta pravá, denně se takhle uklidňuji … i naše Renata mě pořád uklidňuje, že když jsem to 100x zvládla s jejich malou Terezkou, tak proč bych to nezvládla se svojí princeznou … já už si na tu dobu ani nepamatuji, když byla malilinkatá a hlídala jsem jí a oblékala – přebalovala … snad to bude o.k. …
    Jééé ty máš malinkaté břušánko :o))) … ale rostete … tak je to dobře :o) a ty 3 kg jsou též fain … a souhlasím s tebou s tím Jyskem … my též kupovali v Jysku peřiny měli je též v akci od Kronborgu z 2000,- kč za kus na 1000,- kč … takže super kauf a též je z peří a mocky příjemná a při té příležitosti jsme k nim rovnou koupili od stejné značky i polštáře i malé polštářky a dokonce i povlečení – já miluji flanel … takže jsem kupovala 2x flanel a jednou 100% bavlnu – myslím, že ty ceny mají super, kord když to hodí do akce, což je každý měsíc … takže souhlas – JYSK :o)

    Majiku – teda hodně dobrá sestřička, když ti to takhle říkala, asi bych tu dotyčnou nakopala do prdele – tohle úplně miluji, když někdo soudí někoho a nic o něm neví a nemluvě o zdravotní stránce !!! já měla problémy se štítnou žlázou od 15-ti do 25-ti … a pak najednou bum a vše v normálu, takže i prášky jsem přestala brát – my to máme v rodině … mamča taky bere prášky na štítnou žlázu aj babička je brala … no a mě se to úplně samo vyléčilo … tak držím palečky, aby si se toho taky zbavila – je to opruz cpát se práškama :-(((
    Jinak jsem též zvědavá na foto z UTZ ve 32 tt 😀 … né jako že bych jí sama vyžadovala, ale moje dr. mi je dělá automaticky a zadarmo mi je posílá na email … ale též si myslím, že na tom nic vidět už nepůjde – takový mimozemský tvary nejspíše …

    No jsem nějaká znuděná, utahaná a otrávená pořád … nějak jsem se z toho nedostala … tak snad mi to přejde, vždycky když mě tohle vezme, nemůžu ani spát (jako že už takhle spím blbě) … a to chození na wc v noci je už šílenéééé, se snažím méně pít před spaním, abych tolika nelítala a stejně jdu jednou za dvě hodiny – max. za 3 … hroznééééé, vůbec se nevyspím …
    Tak si jdu uděla mátový čajíček a zalehnu k tv a zkusím relaxovat a myslet na něco hezkého, snad ty chmury přejdou … opatrujte se těhulky a pohlaďte Mimísky … papa

    #860423
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    rybizku, chtela jsem uplne novy kocarek sakum prdum, ale porad jste tady psali o mimibazaru, tak jsem tam mrkla a ejhle on tam zrovna byl…jeli jsme se na nej i podivat…pripadala jsem si sice jako pako,ze jsem pani poprosila jestli si s nim muzu zkusit pojezdit, tak jsem jim tam jezdila po dvore…zkousela brzdu…pohupovla s kocarem a tak a proste drzel. Pneumatiky a duse mel nove, pani me upozornovala, ze ty nafukovaci proste obcas pichnes, ale bzda a vsechny soucasti super…manzel to okouknul a rozhodl, ze do toho pujdem..novy jsem videla od 10 000 a vyse a nam to dala za 5000 a mam k tomu nanoznik, plastenku, slunecnik a tasku. Doma jsme to zkouseli jeste jednou..a vse super. Kocar mame u tchyne..ja bych ho asi do te doby zrychtovala,kdybych ho mela doma..porad bych neco zkousela:D
    Hlavne si prosim te dej pozor, aby ti na to fungoval ten zbytek, vim ze staci jeden rok a kolikrat vyrobci neco na kocaru zmeni a je vymalovano..a nenasadis tam nic..nevim jestli mas jeste adapterovou nebo bezadapterovou verzi. Ale tady u toho prodejce bych si dala majzla..ma tam par komentaru, ze neco nedodal, vymahani penez bylo na dlouho a nebo ze to posilal dlouho..obcas prisla jina barva. Musis to asi risknout, kdyz ho moc chces. Na aukru pak popr. muzes jit do sporu, ale ten pak treba trva i pul roku…poradne to jeste pokoukni.

    Majo, zjistili my taky snizenou..takze tu tloustnouci jak ja rikam…u me to zjistili hned v pocatku tehotenstvi, protoze jsem byla po dvou letech vysazeni antikoncepce a nic, tak mi nechala doktorka udelat nejaky rozbor…to jsem byla v cca 2. tydnu..to jsem ani nevedela, ze jsem tehotna. Pak mi prisel domu papir o vysetreni, ze tam mam zajit jestli nejsem sterilni :(..hrozne slovo…no uz jsem se videla jako bezdetna.
    Mela jsem teda podezreni uz drive, mela jsem pred tremi lety nejake zdravotni problemy a lecili me nejakyma hormonama, tak kdyz jsem porad tloustla, tak jsem si nejdriv myslela, ze mi nejakym zpusobem porusili metabolismus, ale docela dost jsem sportovala a kdyz uz jsem se dosplhala na vahu o 20 kg nad svou normu..jsem si rikala, ze neni neco v poradku, ale u nas nikdo stitnou nema a kdyz jsem se ptala okolo, tak mi kazdy rikal, ze musim mit nejake vole nebo co..no ha chyba…staci aby nasli v krvi nejake ty latky.
    Zacala jsem brat Euthyrox 75 (150/pul tablety)..miminku to neublizi, proste se to musi brat, byla jsem v tehotenstvi dokonce trikrat na testech..naposledy v sestem mesici a ted me cekaji i s kontrolou az v sestinedeli. No muzu ti rici, ze jsem taky koukala jak blazen,kdyz jsem se ptala doktorky na jak dlouho to mam a ona na me,ze to mam na cely zivot, myslela jsem,ze tam z te zidle spadnu. Doufam, ze mi jen ty leky udrzi metabolismus a ja se opet vratim do sve formy. Ale prekvapuje me,ze ti delali ty testy az tak dlouho,me prislo, ze to delaji jako standartni test na zacatku tehotenstvi, ale asi se pletu.

    Holky ja to baleni a prani vidim taky az tak na konci unora, teda kdyz nebudu muset byt pripravena drive…porad tady mam vse v taskach a krabicich a ani mi to nevadi, alespon se mi do toho porad nechce lezt..jinak bych to porad okukovala:). Nabytek planujem kouppit taky az ke konci unora, tak snad to vsechno stihnem:)

    Manzel se mi dnes vratil z prace a ted vecer mel nejakou zvysenou teplotu..ma v praci kolegyni a ta chytrolinka tam uz tyden prechazi chripku, tak si vzal panadol a sel chrnet, doufam ze nepadne jestli jo, tak chytre kolegynce pekne podekuji…a jeho budu muset poslat lecit se k jeho rodicum 🙁

    #860424
    Anonym
    Host

    Zdarec mamky,
    vy jste se zas zbláznily s tím psaním. 🙂
    Ivi, s tou postýlkou. Nickovi jsme kupovali normální postel ve čtyřech letech, a to jsme koupili už normální rozměr válendy, tím pádem i peřiny jak pro dospěláka. Jako můj názor je, že takový ty přechodný velikosti postýlek jsou zbytečný. 😐 Ve čtvrtek jdeš k Vlašínovi? No tak já du v pátek. 🙂
    Šáry, úplně přesně. Se natáhnu a pak se cítím jak zmlácená, je to horší než předím. :S A ještě mám blbou náladu.
    Punčocháčky mám jedny. Ale miminka mají opravdu raději tu volnost, to je vidět, i když je vysvlečete, jak se jim líbí, že jsou nahulatý. Tak budu spíš dávat dupky a overálky.
    Majo, no já jsem si to myslela, že už to nemá cenu. Už je to mimčo velký, že? A sestra na gyndě by měla vědět, co všechno těhotným hrozí a jaké jsou důvody např. toho, že tloustnou víc, než je běžné. To mě normálně sere tady toto. 🙁
    Veveríku, hlavně že se máš fajn. V klídečku pěkně všechno. 62 nevadí, to se oblíká miminkům normálně, akorát u těbe těžko říct, kolik bude měřit. 😀 Ne vážně, to vidíš běžně, že mají úplně ty nejmenší mimča o 10 cenťáků větší dupky.
    Raduz, to je super kup. Nafoť kočárek na FB.
    Jinak jste mě všechny uklidnily, že neblázníte s nějakým chystáním. Takže konec února, začátek března to jistí. 😀

    #860425
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Dobré ráno holky,
    musím si náležitě užít tento pozdrav, jelikož poprvé v historii sem píšu tak brzo, nemůžu spat 😀 Včera jsem byla večer unavená, přesně jako by mě přejel parní válec a tak jsem zmizela do postele už po desáté, zároveň s Alešem, a takhle to dopadlo.. Od půl šesté vzhůru :o)) a v půl sedmé mě vytáhl z postele hlad! Aleš nezapomněl přidat, že je lepší mě šatit.. ha ha… Ale já jsem byla včera unavená tak, jako kdyby na mě něco lezlo.. ale určo ne, máme to teď teda takhle asi všechny, jak to tak čtu. No potěš ty konce, to tady budou přibývat příspěvky snad hlavně v noci 😀 Dneska mají dojet na návštěvu teta se sestřenicema, tak mi to ani neva, že nevychrapuju, aspoň zajdu do obchodu včas, vezmem i Cida a pak stihnu nachystat pohoštění, umýt nádobí, vysát a setřít. No tak to vypadá, že dneska půjdu spat teda už v sedm 😀
    Šári, díky za komentář ke kočárku! Ještě počkám, co mi odepíší na poslední dotazy a uvidíme, třeba bych ti ten mail i poslala na skouknutí 🙂
    Hruštičko, já jsem v Helsinkách pouze přestupovala na letišti, jinak jsem je neviděla. Ale v Rovaniemi se mi moc líbilo. A hlavně viděli jsme jejich zvyky.. tradiční jídla, jezdili jsme na psích spřeženích a na sněžných skůtrech po polárním kruhu, byl to zážitek!!! Ještě teď mě z toho mrazí. Samozřejmě nechyběla návštěva vesničky Santa Klause. Paráda .. Vděčím za to svému zamšstnavateli 🙂 Byla jsem u firmy 2.nej OZ, takže jsem to měla za odměnu. Díky, kočárek se budu snažit prověřit prvně po mailu a pak zkusit domluvit, že při jakýchkoliv pochybnostech, bych ho vrátila. Ale je pravda, že přeš Polsko může vycházet levněji, proč ne, třeba maj větší odběry. Už taky budete mít jasno v nábytku, za chvíli, neboj 🙂 Aleš byl včera u kamoša zařídit matrace. Budeme mít dvě postýlky, jedna dole na „odkládání“, jedna na spaní nahoře, Karolínce do nové postele a já jsem si objednala klín do postele, když mě bude ke konci v noci zase trápit žáha, abych mohla spát podložená. Aspoň tak jsem to slyšela, že by to mělo pomáhat.. Tak nevím??
    Májo, a předtím jsi probémy asi nměla viď? Jinak by jsi na endokrinologii už chodila pravdielně. To jsem právě četla v Mamince, že spousta mamin o tom vůbec neví, že nějaký problémy mají a v těhu to bývá nebezpečné, dkyž se neberou léky..
    Veveriku, nesmutni, hlavu vzhůru, zase bude dobře! A kdy jdeš na kontrolu? Tak jsi mě pěkně nahlodala s tím kočárkem.. pořádně si jej proklepnu, i prodejce!! Myslím, že mi to psala Raduzka, že maj špatný komentáře, ale já jsem na Aukru viděla všechny pozitivní, pouze jeden neutrální kvůli barvě, tak poprosím od bližšží navedení, kde jsou ty špatný komentáře? Případně odkaz, děkuji 🙂 Díky za tip na Jysk, ale já jsem totální alergik na peří, tak mám obavy, chtěla bych spíš dutý vlákno. A nesmutněte holky, i Šárka, a nemějte obavy… postarání se o svoje vlastní miminko vám po porodu přijde tak automatické, že určo všechny takové obavy opadnou, věřte mi!!! 🙂
    Raduzko, mohla bych poprosit o ten odkaz na ty negativní komentáře? Děkuji 🙂 Jinak máme korbičku k bezadaptérové verzi.. Kočrek je koupený loni, tuším že v květnu, musela bych se podívat do papírů, co mi k nim Lucka dala, takže nový. Ale díky za postřeh, na to už mě upozorňovala jedna mamina, když jsem se jí něco ohledně Casualu poptávala… Ještě, že si ty zkušenosti takhle můžem přpedávat 🙂

    #860426
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Baru, díky zakomentář k posteli, ale manžel už kalkuloval s rozměrem 160x70cm, ale to je skoro jako velká postel.. nevím, jestli to jde ještě změnit.. zase aby se nám v tom neztratila 😀 Včera jsem psala do Vracova, výrobci kapen a povlečení, tak třeba mi taky dají nějaký dobrý tip K Vlašínovi nejdu, ten poslední velký už mě bude asi dělat moje gynekoložka, vím, že i u Karolínky jsem u něho byla pouze v tom 20. týdnu, teď navíc na NT, jelikož jste mě tady nahlodaly 🙂
    Ad. punčocháčky.. taky si myslím, že miminka mají rádi volnost a nebudou se tomu „gumovému“ novorozenci moc dobře oblíkat, i nám druhorodičkám, buďte v klidu. I Karolínka, když jí dám na výběr, chce na doma ponožky a tepláčky než punčocháčky, cítí se v nich líp. 🙂 A vel. 62 je úplně v poho, ba naopak, když by bylo miminko větší, pak by byla 56 hned malá. Není to úplně přesně dle centimetrů, že musí mít 60 cm, aby mělo 62. Já jsem to sledovala u Karolínky, když jsem jí psala míry… tak pěkný den všem 🙂

    #860427
    Anonym
    Host

    Veveriku, neboj se nic, dostaneš se do cviku, mimčo Tě k tomu donutí! Měla jsem též takové pocity, ale když viděla v porodnici při oblíkání moje váhání dětská sestřička, tak mi malou pomohla oblíct, aby tak dlouho nevyváděla:) . Poradila i s výběrem, protože manžel přivezl 2 soupravy a já váhala co malé dát – byl začátek ledna.
    S punčocháčkama s váma sdílím, já to vzala jen po jednom páru od velikosti. Kamarádka tedy zase upřednosťňuje punčocháčky a ještě návleky – ona šátkuje a nějak víc malýho neobléká, když pak je ještě pod její mikinou a bundou. Malýmu jsou 3 měsíce.
    Majo, to je síla s tou sestrou, mi přijde že některé sestry dělají jak kdyby s prominutím sežraly veškerou moudrost světa! Je to nehoráznost to její chování nemůže nic omluvit.
    Já jsem asi při předminulé poradně Dr. říkala, jestli taky nějak moc nepřibírám a on se kouknul kolikátý jsem týden v průkazce a říkal, vždyť už jste za polovinou to už jednou tolik nemůžete ani přibrat:D tak se mi ulevilo. Říkám si, když nepřiberu přes 20kg tak se to ještě dá. Mám 2 kamarádky a ty obě přibraly skoro 30kg a vůbec to neřešily. To už mi připadá opravdu hodně, ale kdyby to bylo ze zdravotních důvodů tak prostě ničemu neporučíš. HOrší by bylo, kdyby se nevědělo, že je to od štítné žlázy či od diabetu a nic by se s tím nedělalo, to může mít přeci vliv i na zdraví miminka.

    No já dne musím volat opět mé mzdové účetní, už mi odpověděli z té internetové poradny ohledně nároku na PPM a JUPÍ nárok mám. Na nemocenskou ne, ale na mateřskou jo. Tak mám radost až na kost:D <:o) , spojím se se mzdovou, zítra naběhnu k doktorovi aby mi vypsal papíry do práce a ve čtvrtek tam razím i s Dančou ať to účetní může vše papírově vyřídit zase na těch dalších institucích OSSZ a tak.
    Rybízku – my jsme tak nějak nastejno – jak to máš s odchodem na mateřskou Ty? Který den sis vybrala – těch 8 nebo 6 týdnů před termínem porodu? Já to počítala a vyšlo mi tento pátek, pokud bych nastupovala 8 týdnů před porodem. On mi asi Dr. stejně řekne rozmezí a já si budu moct vybrat a napíše to do papírů viď. Jelikož jsem tohle ani ve snu netušila, tak jsem se tou problematikou nezabývala a přitom jde „jen“o peníze že. No prostě jsem za tu dobu co jsem doma pěkný telátko co vám budu psát.

    K obědu dnes uvařím rajskou polévku a k druhýmu bude kuřecí rizoto, to měla myslím i včera Rybízek. Tak Šárko, dnes budou játra jen u vás:D .

    Pěkný den a pohlazení miminkům v bříškách!

    #860428
    Anonym
    Host

    Dobré ránko těhulky,

    no ráno … spíše dopoledne, ale jelikož jsem vstávala v 10 hodin, tak mám ráno :o) … jelikož jsem opět včera nemohla usnout … usnula jsem až ve 2 hodiny ráno :-(((( hrůza!

    Rybízku s těma peřinama, určo kukni na ten JYSK, protože tam mají i duté vlákno a spousty peřin pro alergiky a ceny jsou vážně dobré … Aleš je alergik na roztoče … ale nic proti tomu nebere, jen má rýmu tzv. celý rok, jak se říká … takže u nás se prostě pořád jen dokolečka vytírá, vysává a utírá prah, aby neměl ještě horší průběh a peřiny se u nás mění jednou za rok a půl, pak v tom už nevydrží spát … bohužel proti roztočům se nikdo neubrání :-(((( takže peřiny mám 3 měsíce, takže ještě rok a 2 měsíce a kupuji další :-((( … občas se modlím, aby se Natálka nepotatila … v alergiích a v nemocech … oddychla jsem si, že já jí nepředám tu hnusnou nemoc – cystickou fibrozu, ale jak tak přemýšlím, tak je toho více, co by od nás mohla zdědit – no nechciiiiiii :-(((( nejhoší strašák je pro mě Alešova Chronova choroba … největší riziko na zdědění by bylo, kdybych jí měla já, takže je možnost asi 15% .. tak se budu modlit – hnusná nemoc !!!!

    Kočárek si pořádně proklepni, ale jak říkáš … přes to Polsko jsou opravdu někdy výhodné nákupy, mamka si pořídila sem postýlku a je nádherná … splňuje ty normy co má … a za cenu za kterou by ji tu nikdy v ČR nekoupila … takže já až tak proti Polsku nejsem a když jedeme za příbuznýma … máme tak 20% v rodině poláků 😀 … tak tam uděláme super kaufy :o)

    No jinak mamčino nachlazení přešlo v něco horšího, dnes ráno už se nepostavila na nohy bez obtíží, bolí jí celé tělo a horečka je 38 st … takže je teď u doktora :-((( my jsme rodina fakt … nejdříve já chřipka, pak děda v nemocnici se srdcem, pak táta se slinivkou a teď mamka … no šílenééééé … ale to nachlazení … virozy a chřipky mi už lezou krkem, chci léto !!!!!!!!!!!

    Rybízku, ještě jsem nepochopila to s tím NT screeningem … jdeš na něj znovu ??? … a proč??? … nějak mi to tu asi uniklo … já vím, že se dá udělat ještě v pozdějším stádiu těhu … ale nějak jsem se na to neptala … jelikož mi to příjde zbytečné … tak proč, když 1. NT screening dopadl super, tripple testy též … no a pak jsem hlavně byla týden co týden na genetice, kde mě sledvali skorem pod lupou …. tak hoď nějaké info o tom co ještě by mohli popřípadě zjistit … nebo k čemu je to dobré … nějak nechápu ….

    Cuco to je SUPER, že máš nárok .. přeji Ti to … aspoň jsi nedopadla jako já :-((( no což už s tím nic neudělám … ale každá korunka se hodí …takže super ! a co to rozhodnutí, kvůli prodloužení, už ti dorazilo na Danulku? …
    S těma játrama .. .jsem už čekala co napíšeš … ale pro změnu skorem stejná polévka :D:D:D … ale my máme špenátovou … tu jsem neměla tak rok … úplně jsem na ní nějak zapomněla a teď vstanu a cítím jí … tak jsem úplně zaplesala 😀 … no cvok jsem :o))) tak si dám … miluji všechny polévky … kromě rybí – tu bych nepozřela ani omylem :o)

    Tak já se jdu pustit do oběda, aby až mamka přijde si mohla zalehnout do peřin a vypotit se … tak zatím hezký dník maminky a dobrou chuť k obídkům … papa

    #860429
    Anonym
    Host

    Šárko, to je mi líto, že se to teď zhoršilo mamče. Tak ať dostane nějaký vhodný léky a vyleží to! Teď lítají bacily chřipky, to je většinou nejméně na týden marodění. Je to tak snad pravidelně každý leden únor.

    S tou mateřskou mám radost, škoda, že Tobě to uteklo o pár dní. Ale víš o možnosti, že pokud by si na jeden jediný den převzal mimi do péče – tatínek (třeba i den o víkendu) tak pak se dá zvolit ta délka čerpání rodičovské a ta změna by platila i pro Tebe. Musel by to vyřídit Tvůj partner u sebe v práci, pak byste sepsali dohodu o převzetí péče – malé to jde až od 7.týdne po narození a pak zase byste tu smlouvu – dohodu vypověděli. Jen je nutné na těch dohodách, aby Tvůj podpis byl úředně ověřený. TAk bys nemusela čerpat tu nejméně výhodnou variantu 4-letou. Jak jsem to zjišťovala kvůli sobě, tak jsem se v tom malinko začala orientovat. Je to sice lítání po úřadech ale rozhodně je to lepší brát 3 roky 7600Kč než u tý nejdelší var. 7600 jen 9 měsíců a pak už jen 3800. Né že bych to chtěla někomu vnucovat, já to měla takhle vymyšlený, kdyby mi neklapla ta mateřská. Takhle nemusím měnit tu péči a já si můžu zvolit sama tu variantu.

    Jinak to posouzení na Danču nestihli, takže až budu mít vyřízený papíry od mzdový účetní tak musím ještě na sociálku a tam nahlásím, že už to ani nemusí posuzovat, že nastupuji na mateřskou a tím pádem už s nima ohledně posuzování zdr. stavu Danulka nebudu muset nic řešit.To má taky své plus.

    Polívku už jsme snědly, zapékám to rizoto už se na něj těším. A špenátovou polívku bych si taky dala mňam. Musím koupit špenát. To ale Danča asi usmlouvá spíš na těstoviny se špenátem polívku mi minule nejedla. A pro sebe se mi ji vařit nechce.

    Rybížek myslel spíš ten screening jako velký UTZ to se dělá naposledy před porodem právě přibližně touto dobou. Já mám poradnu př. středu a to mi Dr. minule říkal, že taky bude měřit příště mimčo, koukne na množství plodový vody, polohu, velikost a tak. TO už NT screening nedělají.
    Ale krev snad berou a to na protilátky, zda není mamča RH negativní aby nemělo mimčo po narození komplikace (myslím, že by pak muselo mimi dostat krevní transfuzi). Proto se bere ještě takhle krev.

    Tak se opatrujte a přeju ať je lepší nálada!

    #860430
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj devcata,

    tak jsem se dnes vratila z poradny. Doktorka mi delala ten velky ultrazvuk, vse je nastesti ukazkove, malej ma 2 kg, tak mi doktorka pripravila na to, ze bude mozna peknej cvalik…no potes a ma prej dlouhy nozicky…jsem se musela smat…jsem tak premyslela, ze by na me asi v obchode pekne koukali,kdybych chtela dupacky v prodlouzene velikosti…no prinejhorsim budu nasivat naplety :). No po me dlouhe nohy mit nebude,ty bude mit po tatinkovi, ten ma bez dvou centimetru 2 metry to ja jsem mali pivo a mam jen 170 🙂

    Tak rybizku,kdyz na aukru najedes na informace o uzivateli, tak se ti objevi Komenatre,pod tim nazvem uplne napravo je TYP, tam si najedes na NEGATIVNI a vyjedou ti jen negativni komentare:)

    Jinak u nas cely den nepotece voda…tak jsem si vcera uz musela uvarit (delala jsem kvetak jako mozecek s bramborama) a rano jsem si tady napoustela kyble s vodou…prece jen ted vic chodim na zachod,takze mam dnes bojovy den. A kdyz jsem jela domu s poradny, tak jsem se malem pocurala…vletela jsem na zachod i s botama, tak tu mam ted pekne naslapano a nemam to cim poradne vytrit,musim pockat az zas potece voda…proste parada.

    #860431
    Anonym
    Host

    Raduzko, právě že na tu štítnou žlázu netestují automaticky. Rozhodně to není povinností gynekologa a měl by to dělat obvoďák. Můj to právě neudělal a pak jsem byla u známé obvoďačky a ta mě tam poslala. Já právě přibrala za poslední dva roky asi deset kilo a moc dobře jsem nechápala, proč když cvičím třeba 5x týdně(jumping, fitbox, kolo atd) tak váha leze maximálně nahoru:-)

    Baruško, spolu s holkama jste moc odvážné, že jdete do punčocháčů. Tohle je snad jediný kousek výbavy, který jsem nepořídila:-) Vím, že jsem je nesnášela jako dítě a vlastně je nemám ráda do teď:-) Říkám si, že to v tom březnu budu řešit na ven tepláčkama nebo dupačkama a přes to flaušovou teplou kombinézu nebo zavinovačku.

    Cuco, gratuluju moc k PPM. Mě přijde 30 kilo navíc jako standard. Přibrala to většina kámošek. Třeba i jedna moje teta, která měří sotva 160 cm, ale teď po roce je zpět na původní váze. Já mám teď nahoře 16 kilo a začínám 35. týden, tak kdybych se zastavila někde pod 25 kg byla bych ráda. Asi by mě to číslo děsilo, kdybych byla prcek, ale u těch 180 cm mi to přijde tak nějak akorát.

    #860432
    Anonym
    Host

    Cuco,

    díky moc za informace … kde jsi je sehnala ? … já právě vím, že naše účetní, když jsem zjišťovala tu PPM tak mi něco takového říkala do telefonu, ale právě řekla, že se v tom moc nevyzná.
    A chci se zeptat, kde se to vše zařizuje ? … když budu chtít na ten jeden den i třeba o tom víkendu … to potřebuji nějaký formulář na sociálce? … a ten pak bude muset přítel donést do práce? … vůbec tomu nerozumím :-(((( ale určitě bych to brala !!!! nechci být doma 4 roky a už vůbec né za tu almužnu co dávají … takže bych potřebovala přesné info co a jak … já se na sociálku dostanu až v březnu, ale pochybuji, že mi tam někdo poradí, jak s tím tzv. vyběhnout, abych brala více peněž – nemají to rádi a hlavně tady u nás na sociálce dělají takové KR.VY … že to snad není ani možné … jak už jsem psala tu jednu zkušenost – jejich slovo je: nemáte nárok ! nazdar … tak jako fakt nevím, kde se dozvím více :-((((
    Jo a s tím NT – už jsem to asi pochopila … jako velký ultrazvuk … oni jsou vlastně jakoby 3 v těhu … já nevím, já to mám jinak, moje dr. mi dělá ultrazvuk pokaždé a pokaždé měří vše a i zkoumá vše jako při velkém UTZ … takže vlastně pro mě je jen rozdíl že na ty 3 UTZ si můžu vzít přítele dovnitř …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,161. až 2,175. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist