Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,191. až 2,205. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860448
    Anonym
    Host

    To je na palici to řazení příspěvků, kord, když je rozdělíme na 2x … nejdříve číst níž a pak výše … no šílenost, už by s tím mohli něco udělat !

    #860449
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Raduzko, já jsem si taky podávala daň. přiznání sama, kvůli úrokům z úvěru, abychom aspoň něco dostali od státu zpět, ale co jsem na mateřské a rodičovské, tak mi bylo řečeno, že už nemám nic podávat, jelikož jsem nic do státní kasy neodvedla a nějaké úvěry byly jen na mě, to jsme ještě s Alešem nebyli svoji, takže nic… :S Teď je to trochu jinak, jelikož jsem měla pár brigád a paní účetní v té firmě je moc ochotná, nabídla mi, že mi je udělá sama, takže teď se mi něco zase vrátí a i když to asi nebude moc, aspoň nějaká tak stovka.. 🙂
    Cuco, neměla by paní z MMB panenku Emilku od Lamaze? Chtěla bych ji pro beruško, moc! 🙂 a cena 215,- je super! V obchodě jsem ji viděla za 400,- :S Jinak taky už se nemůžu dočkat mateřské!!! 🙂
    Veveriku, díky za tip. Ti volové z Vracva se mi skrze kapny neozvali! :@ Nechápu, asi teda maj dost kšeftů… A jak jsi spokojená s věcičkama? Taky jsem zvědavá, až malé věci roztřídím, kolik toho bude a co budu muset ještě dokoupit. Karolínka toho měla strašně moc a tak jsem cca půlku nafotila a prodala, ale to je právě to že cca.. takže nevím přesně, abych pak nebyla překvapená, ale aspoň bych si zgustla při nakupování 🙂 Navíc tchýně se nabídla, že co bude chybět, tak že koupí.. teda samozřejmě pár věcí, ne půl výbavy, tak jsem ji prozatím poprosila o soupravičku do porodnice, tu chcu úplně novou 🙂 Ale co dál, se dozvím při nejlepším začátkem března, až budeme mít nové skříně a všechno pěkně proberu, vyperu a nachystám 🙂 S pošťačkama je to někdy zajímavý.. u nás roznáší známá, tak když něco čekám, hned ráno jí písnu, že tam něco budu mít. Zítra jí musím taky napsat, měla bych tam mít tu těhu bundu a nezvoní nám zvonek :S
    Šárko, to je teda hnusná choroba! Tak držím berušce pěsti, aby se jí obloukem vyhla!!!
    Ad. kočárek.. tak je to stopro pře poláky.. Tak krkolomný mail by češka nenapsala.. :S Tak to ještě hodně zvážím. A to hlavně kůvli těm negativní komentářům, pár lidí se s nima tahalo o reklamace barev, či nedodaného nebo poškozeného zboží..
    Ad. praní, taky koupím Lovelu, měla jsem ji i na Karolínku a žádný problémy neměla. Baby program na praní nemám, ale máchání navíc to spraví 🙂
    Za to teď chuderka má suchou kůžičku na bříšku zádičkách i nožičkách, nevím, jestli to není nějaký počínající ekzém 🙁 . Dávala jsem jí ten Excipial nebo jak, jeden den se mi to zdálo lepší a dnes už azse ve větších plochách a začervenalé :-((, tak nevím, jestli jsem jí chuderce ještě nepřihoršila 🙁 Zítra zkusím cinkount doktorce, ale poradna je až ve čtvrtek a to mám i poradnu na gyndě a navíc vyřizování mateřské v práci, tak nevím, jak to udělat, jedině se zítra domluvit po ordinační době, abychom ještě něco nechytli a nebo budu muset pověřit babičku.. Já jsem z toho špatná, jelikož jsme nikdy nic takovýho neměli, vžcky měla pleťulku jak broskvičku, tak mě to trápí… i ju to svědí 🙁
    Tak dobrou všem a buďte zdravé s mimísky a všem dobré zprávy z poraden!!! 🙂

    #860450
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak už je zase středa to to letí!

    Včera jsem mohla sledovat kousek Ordinace, protože manžel usnul, jinak by mě nenechal…on to nemusí. Tak příští týden můžu koukat, to má noční.

    Rybízku:
    ta paní má už jen pejska zelenýho od Lamaze, ten se mi moc nelíbí. A ta cena vyšla protože má 1.-2.2. slevu 20%na vše zboží v albu (kromě již zlevněnýho). Jinak občas dává do aukce hračky od Lamaze od 1,-Kč, ale teď tam byl třeba Dráček Mráček růžový a tam se cena vyšplhala na 241,-. Takže s poštou 3stovky. A já spočítala tu mojí cenu 215,-vč.pošty protože mám ještě další věcičky u ní obj. Tak proto to vychází takhle slušně.
    Mrzí mě, že má Karolínka potíže s pokožkou, nám se to v zimě taktéž zhoršuje. Danča je sice alergik – na jarní pyly, ale v zimě se ta alergie projevuje suchou kůží(může to zhoršit i nějaká potravina). Promazávám A-dermou od Exomegy z lékárny, nebo teď konopným krémem. Je to lepší, není to červený, ale úplně to nezmizelo. Ten Excipial jsem jednou koupila a Danča to měla ještě horší (ale my měli Lipolotion – to je s Ureou – ta je prý dost dráždivá takže to už nechci).
    Nebo mi Dr. předepisovala Lipobasi – krém – doplatek asi 40Kč nevím zda to ještě vyrábí. Je to tak 4 roky zpátky co jsem to v lékárně na recept vyzvedávala a ke konci s tím byl problém, právě že snad měli v lékárnách jen zbytky zásob a pak nic. Ale zase se toho nějaká firma mohla chytit a začít znova vyrábět…prý to tak je běžné.

    Šárko, to tedy má přítel nepříjemné s tou chorobou. Je to tak ojedinělé a já to slyšela snad jen v Dr. Housovi. Tak ještě že je odoperovaný akorát to dodržování režimu no ale s tím se dá žít.

    No já jdu na mytí vlasů, po obědě frčíme k té zubařce, ve 14.hod si na mně vzpomeňte, to mi bude vrtat tu 8 ach jo už aby to bylo za mnou.

    Rybízku tak to já si počítala ten odchod na mateřskou stejně – v pátek tak doufám, že to bude souhlasit i Dr. on má takový to kolečko tak vždy počítá je u toho na něj docela srandovní pohled:D . A zítra to taky jedu zařizovat do práce.

    Přeji hezký den všem a ať nic nebolí nebo jen maliličko co jde snést a pohlaďte bříška!

    #860451
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Hrusticko: My jsme tu vytahovací postel měli doted v pokojíčku. Je super pokud máš jedno dítě a dole se spí třeba jen příležitostně. Ted jsme ji prodali a koupili v JYSKU poschodkovku vysokou jen 130 cm a dole má rozšířené lůžko. Kupovali jsme ji z toho duvodu, že budeme mit postýlku v pokojíku, budu tam spát i já, tak at nemusíme pořád řešit vysouvání. Uvažovali jsme i o dvou samostatných postelích, ale ty koupíme až malá trochu odroste, na poschodovka je tak na 6 let. Potom už pro ni bude malá a myslím, že pozěji už nebudeme potřebovat tolik místa na hraní, takže se dvě postele do 16m vejdou 🙂

    Cuco: To jsme na to stejně, já jsem taky viděla jenom kousek, Michal to má za naprostou stupiditu, takže mi to pořád přepínal.
    Celkem mě pobavilo, jak mají šikovného klučíka, sotva se narodil, už krásně drží hlavičku:)

    Šari: Já se tam na ně dneska taky chystám, ještě z Michala vylezlo, že měl v pondělí taky lístek na doporučený dopis, takže tam pujdem spolu. Mají se na co těšit 😀

    Rybízku: Mě právě přijde, že toho mám nějak málo, roztřídila jsem to podle velikostí a nejvíc mám vel.9-12m. I když ted jsem mluvila s kamarádkou od které ty věci mám a říkala, že ji to bohatě stačilo. Tak uvidíme, ted dokupovat nic nebudu, teda jenom nějaké overalky na spaní, ty mám jenom 2 tenké a 2 teplejší 🙂 a kdyžtak něco koupím až jak se vrátím z porodnice a vubec budu vědět jak je beruška velká 🙂

    Holky mě Vám tak začíná svědět břicho, nevím jestli to může byt tim, že jsem změnila krém? Používím ted od Biodermy. Ale přijde, že mám celkově sušší kuži.

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27855.png

    #860452
    Anonym
    Host

    Veveriku,
    já si od podzimu mažu bříško pouze kokosovým olejem – bio a se svěděním nemám problém. Je to tedy mastnější, ale vůbec žádná reakce, tak jsem ráda. Kelímek jsem v DM drogerii pořídila za 159Kč a zbývá mi ještě tak 1/4. Bioderma by měla být na sušší pokožku jako takovou, to by nemělo snad vysušovat. Je to dražší záležitost tak by mě to překvapilo, že by to mohlo zlobit.

    #860453
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,

    tak já mám dneska den … :-((( vstanu, chci zapnout notebooka a nic :-((( to už mám reinstalovaný windows 2x … to snad néééé – zapne se, naběhne větráček problikne monitor a konec, zůstane jakoby v režimu spánku :-((( to bude mít zase Aleš radost … Jo chci Vás upozornit na FCB … bacha, když vám z ničeho nic vysokočí chat od kohokoliv a nebude tam nic jiného než odkaz !!! – NEKLIKEJTE NA TO !!!! já to předevčírem udělala a zaviroval se mi celý book! antivir mi vyhodil 6x trojského koně a nejhorší je, že se mi dostal právě do windowsů … takže to bude tím a antivir mi ho neodstraní – takže se těším na další reinstal !!! Takže bacha na to – mě to vyskočilo od kámošky, já nevěděla co to je … pak jí píšu a ona ať na to neklikám, že si zavirovala PC … hm pozdě … je to vir, který se šíří po facebooku !!! Tak bacha …

    Veveriku – no jen si na nich smlsni na pošťandách … já před chvílí byla vedle v krámě a zrovna přijela pošta, tak mě odchytli – konečně mi došel ten válecí pytel pro miminko – balík jako kráva !!! nevešel se nám ani do dveří … tak mají štígro, že nehodili jen lístek do schránky, bych je už uškrtila … jsem zvědavá, jak to dopravíme domů a Aleš bude mít opět co dělat vytáhnout do do 4. patra … ale je to nádhernýýýýýý … už jsem ho ozkoušela :o)

    Já si bříško vůbec nemažu … tak se svěděním neporadím … mám nějakou hodně odolnou kůži, protože mi vůbec nepraská ani se mi nedělají strie nic … za což jsem hodně ráda … jednou za měsíc si třeba vzpomenu a máznu si ho niveou, ale to už musí být … nesnáším pocit mastnoty, takže krémiky osobně nepoužívám vůbec …

    Cuco – jj cronova choroba je vzácnost, jenže jak doba postupuje, je to stále častější … a máš pravdu v Dr. Housovi o tom byl jeden díl :o) též jsem viděla … je to hnusná nemoc, ale neuděláme nic … mohl by na ní mít i částečný invalidní důchod … ale nechtěl, kvůli práci, je pak hodně těžké najít dobrou práci, když máš část. in. důchod … ale zvládá to … jednou je to horší, po druhé snažší … nejdříve jsme si mysleli, že nemůžu otěhotnět kvůli tomuto … ale chlapi s tím prý problémy nemají … jen ženy 🙁

    Tady tak nádherně od rána svítí sluníčko … ale zima jak v ruským filmu, ráno mi psal brácha (kamioňák) vyjížděl ve 3 hodiny ráno, že je -12 stupňů a že míří do Ostravy a silnice kloužou jak blázen :-((( – se toho jara snad nedočkám … zrovna jsme si včera s mamkou povídali, jak to bude fain až bude teplíčko a my budeme moci sedět venku na zahradě pod slunečníkem … ale to už k nám někdo přibude – Natalinka :o))) no už se těším :o)

    Cuco – držím palečky u zubařky … a vůbec ti to nezávidím, mě čekají po porodu ty korunky, takže si to taky ještě užiju … :-((( naší Renče když v těhu vrtali do bolavé stoličky, tak jí injekci nedala – byla už v 8. měsíci ale potírala jí dáseň anestetikem a prý jí to nebolelo … ono je to samo o sobě nepříjemné, kord, když to bolí 🙁

    Veveriku – jinak s těma oblečkama – též se bojím, až to vše vytřídím, tak zjistím co a jak … já mám zase horu toho malinkého … takže bude převlékačka tak 4x denně 😀 … a ty overalky na spinkání chci též ještě pořídit – nemám ani jeden, ale zase dupaček horu + košilek … tak se to dá zase nahradit tím, uvidím … pokouknu obchody … ale nějak se do toho nechci ještě pouštět to praní atd … až fakt tak koncem února … ale moc se těším na žehlení prťavejch věciček :o))))

    No já si jdu dát kafíčko a pak se pustím do obídku … dnes vařím jááááá :o))) dělám lasagne mňam ! … tak zatím hezký dník a užívejte sluníčka – aspoň přes okno – pohodičku mimískům :o)

    #860454
    Anonym
    Host

    Jituš, s tím kolečkem se taky směju. Moje doktorka nosí brýle, tak je vždycky pošoupne na špičku nosu a čučí na to kolečko, motá s tím a furt si u toho něco brble. 😀 Nechápu, co pokaždé sleduje, když třeba nedonesu nový UTZ nebo tak, dyť je to furt stejný. 🙂 Zas jsem strašně unavená, je to jakýsi čím dál horší, až jsem sama naštvaná. Ležím jak lemrouch, nechce se mi ani číst, ani na nic koukat, natož něco dělat, to je nadlidský úkol. :S
    Myslím, že s tím zobrazováním se nic dělat nebude, že to otočili schválně, asi jako to má být lepší, když jsou nejnovější příspěvky nahoře.
    Tak sleduju teda to dění kolem nemocnic. A není to moc povzbuzující, ne jenom že budou zavírat některý porodnice (hlavně v Čechách), ale důsledkem toho vlastně bude, že budou muset ty maminky nacpat do porodnic, který pojedou a nebudou to kapacitně zvládat. Vůbec si to nedovedu představit. Dneska má být v MF článek, jak na tom budou jednotlivé porodnice, tak jsem zvědavá. No moc z toho radost nemám. Takže nemá moc cenu vybírat (ani u nás), jak to příjde, tak stejně budu muset jet tam, kde bude místo. 🙁 No potěš.

    #860455
    Anonym
    Host

    Zdravim vsechny maminky!
    Mam termin 22.dubna, koukala jsem po diskuzich a nasla jsem vas =)
    Doma mame skoro 2,5 letyho Filipka ( 20.brezna mu bude), tak jsem zvedava, jak to budem zvladat =)
    jinak teda mame super zimu, napred malej atb pred Vanocema, pak zanet spojivek a navrch dostal 16. ledna nestovice, tak jsme porad doma, tak uz se tesim, az se uplne odupinkuje a budem moct ven a na navstevy..
    jinak ja teda nic nachystanyho jeste nemam, rikam si ze je casu dost…
    mnam, lasagne bych si dala taky!!
    tak doufam, ze se jeste muzu pridat a sem tam neco pisnout..

    #860456
    Anonym
    Host

    Rybízku, mám doma nějakou poukázku na 20% slevu od Lamaze při nákupu nad 400, která platí do konce března. My ji pravděpodobně nevyužijeme, ale kdybys měla zájem, písni….ale jak to tak počítám, tak stejně asi u tak malého nákupu se to nevyplatí:-(

    #860457
    Anonym
    Host

    Veveriku, také teď mám podstatně sušší pleť a to jsem absolutně neměnila žádné prostředky. Začala jsem se mazat excipialem, tak snad to pomůže.

    #860458
    Anonym
    Host

    Lennycko, vítej mezi nama:-)

    #860459
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    tak se po dlouhé odmlce zase hlásím,sice jsem vás pročítala ale nestíhala jsem odpovídat.
    Předem bych chtěla přivítat novou maminku Lennycku
    Holky já jsem tak nasraná,všechno se mi teď sere pod rukama.(pardon,ale musím to ze sebe vypustit)Před vánoceni mě odešla trouba,tak jsem si pořídala novou,pak jsem si udělala radost s tou
    myčkou,ale na tu jsem penízky dostala,a teď se mě ještě pokazila pračka,takže jsme zase museli kou
    pit taky novou,odešel totiž ovládací panel a to prý nemá ani cenu spravovat.Taže výdaje s kterými jsme vůbec nepočítali.
    Navíc oba kluci jsou doma,protože jsou nemocní Tom měl v noci 39,5 horečky,takže jsem se moc nevyspala,dopoledne už jen zvýšená.Doufám,že od nich nic nechytím,zatím celé těhu odolávám.
    A já začínám mít jakýsi výtok do poradny mám jít v pondělí,ale nevím jestli tam raději nemám jet hned zítra.Co by se mohlo stát,když by to byl zánět a neléčil by se?:(
    Holky dala jsem se do čtení,přečetla jsem vás úplně od začátku,protože jsem se sem přidala až v lednu,tak abych věděla o čem jste debatovali.Dalo mi to ale práce jste pěkně ukecané ale je to fajn.
    Taky jsem si vypsala,kdo má kdy termín a taky kolik vás tady je.Celkem se vás tady přihlásilo 39 😐 maminek ale jen asi 17 pořád přispívá.Takže to bude super až se to tady rozjede s porodama.Jsem zvědavá jak to bude kolik holčiček a kolik kluků?:)
    Promiňte,že vás zatěžuje svýma starostma ale potřebovala jsem to ze sebe dostal,já vím,že vy sami máte svoje problémy.Tak se mějte krásně a hlavně ať se daří dobře mimískům.
    Příště snad budu v lepší náladě.:S

    #860460
    Anonym
    Host

    Hlásím se po návratu od zubařky, jsem v dobrém rozpoložení, protože mě tu 8 zubařka nevrtala, jen vystříkala tou desinfekcí a zalepila tím provizorním cementíkem jako min. rok v srpnu. Tak jsem se klepala zbytečně, uf, ale je to fajn. Teď do sebe cpu prosnou kaši, protože za chvíli mizim ke gynekologovi na vypsání papíru do práce na mateřskou abych tam v čekárně nedostala hlad, oběd už mám dávno vytrávený:D a měla bych správně jíst až za 1/2 hodiny, ale zase kaše mi tu výplň jistě nezničí, jím na druhou stranu a vlastně ani nekoušu jen polykám:D .

    Káťo, jen se vypiš, mě to taky pomáhá! A jak jsi popisovala co vám vše odešlo, tak to jsme měli před předloňskými vánocemi též. Pračka doprala 14 dní před svátkama, tak jsem museli kupovat novou. Přesně odešel ten ovládací panel, pán to počítal na nějaký2,5tisíce -4tisíce, tak jsme se shodli že to nemá cenu investovat a koupili jsme novou LG s praním párou a nemůžu si to vynachválit, je to šetřivější, je na 8 kg prádla a má i ten Baby program a taky Allergy care, což můžu využít pro Danču.

    Vítám ještě novou těhulku Lenny, určitě se k nám přidej, bude to pak od 1/2 března do konce dubna napínavý, jak budeme po sobě jedna po druhé rodit miminka:o))). Už nám to holčinky uteče.

    Tak končím, večer ještě nakouknu na příspěvky tak se čiňte! Zatím páček pěkné odpoledne všem!

    #860461
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak jsem si byla pro balík na poště a věcičky jsou nádherné. Už jsem i vymyslela v čem pojede beruška z porodnice, tak mám radost:) Hned jsem to letěla ukázat Michalovi a překvapivě mě nikam neposlal a hezky si to prohlídnul, asi po mě něco bude chtít:D

    Káťo jen se hezky vypovídej, mě to taky vždycky hrozně pomůže. Doma mě nikdo neposlouchá, tak aspon tady:)
    Ono se ne nadarmo říká, že když se sere tak se sere:) My už jsme si to taky pěkně užili, tak doufám, že jsme si vybrali všechno co se dalo a teď už se na nás bude štěstí jenom usmívat:)
    K tomu výtoku. Já ho mám celé těhotenství, ze zaátku jsem 2x brala čípky, ale nezabraly, takže se nad tím už ani moc nepozastavuju. Dr mi hned na začátku vysvětlila, že je to normální, tím, že se rotahuje děloha a celé to uvnitř pracuje, někde se to projevit musí. Pokaždé se mě akorát ptá, jestli mě to nepálí, nesvědí, nebo něco podobného.
    To je super, že jsi nám to spočítala, vubec jsem neměla představu, kolik nás tady celkem je 🙂

    Šarko: Tak to máš super, že máš odolnou kuži, to Ti záviidím. Já ji mám poměrně citlivou. Taky sice zatim nemám ani prasklinku ŤUK ŤUK, ale kdyby se náhodou nějaká objevila, bila bych se, že jsem se nesnažila proti tomu nic udělat. Mám to jak s tou masáží hráze, sice to možná neovlivním, ale aspon pro ten pocit, že jsem udělala maximum:D

    Majo: Já si myslím, že to bude hodně ovlivněno těma hormonama. Nedávno jsem tady na BW o tom četla nějaký článek. Hlava děravá už zase neví co v něm přesně psali:)
    Doted jsem používala Elastiq a břicho mě svědělo jen občas, když mi došel přešla jsem na tu Biodermu a svědí mě skoro pořád.
    No zkusím zavolat švagrové, která u nich dělá, ten krém mi dala, tak snad poradí. Nechce se mi na tu chvilku kupovat jiný.
    Jéé to zní hezky, „na tu chvilku“, ještě před měsícem to bylo v nedohlednu a ted už je to zapár:D

    LENNYCKO vítám Tě mezi námi, ať se Ti tady líbí:)

    #860462
    Anonym
    Host

    Káťo s tou pračkou je to pech:-( U naší hučí ložisko a údajně to chvíli ještě vydrží, ale jsem si jista, že se pos*** týden po tom co přijedeme z porodnice:-) Jinak koupě myčky je to nejlepší, co jsi mohla udělat, já bych bez ní už asi neuměla žít:-) A přece jen tohle forum je tady od toho, abysme se všechny vykecaly co je trápí. A podle toho co píšeš, tak to zvládáš perfektně, já bych na tvém místě už pěkně prudila:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,191. až 2,205. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist