Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,281. až 2,295. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860538
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Raduzko: Můžu Tě uklidnit, že nejsi jediná. Mě se tohle zdálo už několikrát. Zdá se mi, že se nakonec narodil kluk a z porodnice jel celý v růžovém. Paradoxně mám na cestu domů připravenou bílo-zelenou soupravičku:) Proto jsem včera donutila Michala at ještě pouvažujeme nad jménem pro kluka. Sice ještě nemám jisté ani holčičí, ale co kdyby se náhodou sen vyplnil:)

    Holky ted jsem tady přečetla článek Moje miminko odešlo z bříška do nebe, brečela jsem už u toho nadpisu a to tam vlastně ani není dopsané jak to dopadlo. Nevím jestli je zrovna nejlepší nápad takovéhle věci dávat na BW, já vím, že je to prostě život. Ale já ted díky tomuhle polovičnímu článku mám ještě větší strach než normálně:(

    #860539
    Anonym
    Host

    Zdravím vás všechny holčinky v novém týdnu!

    Nám tedy nezačal moc fajn, marodíme už všichni včetně mě:S . Noc byla krušná, Danča naříkala, moc jsme toho nenaspaly…tak polehávám teď přes den, pořád piju čaj a na kašel začala užívat ACC šumivé tablety a ještě jsem naložila tu cibuli s cukrem na sirup. No je to polízanice, když to skolí celou rodinu. Danča už je velká tak aspoň se chvilkama zabaví, koukáme na pohádky a občas si pustí PS3 a něco hraje. Já bych si ráda trochu pospala, nevím jaké to zase bude v noci.

    Holky s tím snem mám podobnou zkušenost, jednou se mi zdálo v tomto těhotenství že máme kluka, podruhé zase holčičku. Takže nemůže být řeč o tom, že bych měla jasnovidecké sny.

    Potřebuji se dát do kupy, ve středu mám poradnu a ve čtvrtek jdeme na ten zápis (i když jen formálně s žádostí o odklad).

    Jinak já teď články moc nečtu – jak tu píše Veverik to bych asi nedala…stačí co se přihodilo mé kamarádce s malým Kubíkem a zase to na mě jde…tak jsem si prostě zakázala číst podobná témata aby mě to opět nerozhodilo.Život je prostě i o tom, ale asi ty hormony to teď dokážou vše zhoršit a proto bych citlivějším povahám jako jsem já radila to nečíst.

    Evíku, super kauf /už se zažilo trefné pojmenování od Šárky:D / s těma rifličkama.

    Já čekám poštu – balíček tam budu mít ještě těhu tričko od H&M, opět byly výprodeje tak jsem si objednala fialové obyč jen je delší, protože už mi vše opravdu vylézá a roluje se přes pupík nahoru. Ještě ho skoro 2 měsíce užiju:) . A taky nějaké čepičky na miminka, měly za luxuxní ceny nové – tak mám obj. jak klučičí variantu tak holčičí a prostě podle toho co se nám narodí, tak si necháme a tu zbylou můžu někomu darovat, mám v okolí kamarádku s chlapečkem i kamarádku s holčičkou – vel. to jsou větší na jaro a podzim.
    Ještě mi přijde balíček s manžestráčkama pro Danulku, taky mantinel do postýlky s plenkovýma ubrouskama a to je snad vše.

    Pěkný den, ať se vám bacily obloukem vyhnout a mějte se co nejlépe!!!

    #860540
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak má za sebou další kontrolu a Barunko snad tě uklidním…Karolínka už má taky 1800g 🙂 A pan doktor říkal,že je to normální….naposledy jsem byla na kontrole 26.1.,takže za nějakých 10dnů přibrala 0,5kg a doktor říkal,že by měla přibírat 250g týdně.Takže si můžeš vydechnout …snad tě to uklidnilo aspoň trošku.Nechala jsem si vypsat mateřskou,tak ji dnes odnesu účetní,ať to mám všechno už z krku.A přede mnou posledních 6 pracovních směn.

    Cuco,mně se zdálo,že budě mít chlapečka,takže já si za tím stojím 🙂 Doufám,že se brzy všichni uzdravíte,přijde mi,že si to tuto zimu pěkně vybíráte 🙁 Tak přeju brzké udzravení všem členům rodiny

    Zatím se mějte,papa

    #860541
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    tady toho zase je… konečně jsem si udělala pořádek v mailu, takže mi na vaše příspěvky nezbyl čas, dočtu si je odpoledne.
    Jen jsem chtěla poděkovat Šárince a Haničce za včerejší chat na FB do půl druhé do noci.. 😀 Holky, moc jste mě pomohly, díky!!!!! Udělalo se mi hnedle líp! Hlavně teda po psychické stránce, jinak nemocná jsem stále 🙁 Rýma, struhadlo v krku, takže klasika :-((
    Teď jsem si vyřídila po telefonu doktora, domlouvala jsem se na případném hematologickém vyšetření a ředění krve před porodem (díky křečovým žilám), ale dr. mě ujistil, že se to dělá v jiných případech než jsem já a tam zase hrozí vysoká krvácivost, takže mě „uklidnil“, že mě se nějaké ředění opravdu netýká.. tak nevím 🙁 Nezbývá, než jim věřit..
    A druhý telefonát bylo zřízení inkasa za platbu za net. To je děs, dovolat se do O2!!! :@ Mluví s váma jen záznamník a když už člověk doufá, že už ho další čísílko nasměruje na operátora, zase se mu rozbalí pět čísel – možností, co chce řešit!! Je to děs a nesnáším to :@ Tak jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem se nasměrovala dle záznamníku na zřízení nové služby u nich a ejhle, jak to funguje :o) …. ihned jsem byla přepojená na oparátora!!! 🙂 Tady je vidět, jak si váží stálých zákazníků, že s nimi nechají mluvit jen záznamník a nemají pro ně ani tu maličkost, jako je nějaký základní servis, který by už snad měl být dneska samozřejmostí! Ale není… :@ :S
    Tak se loučím, jdeme něco pojíst s malou a odpo nebo večer všechno dočtu. Pěkný den a pohodu všem! 🙂

    #860542
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Tak než jsem vám napsala příspěvek, malá šla sama spat 😀 Ona už pár týdnů po obědě nechodí a teď šla nahoru, myslela jsem, že si tak v poklidu hraje a ona je v postýlce a spinká, tak jsem ji zakryla dekou a spí.. 🙂 Ona je až na nějaký vyjímky fakt zlatý dítě 🙂 Doufám, že taková bude i ta druhá beruška! 🙂 Prvních šest neděl se jen napapala a čtyři hodiny spala, vzbudila se, napapala se a zase tři hodiny spala 🙂 Švice mi jen tiše záviděly a říkaly, že to není ani možný, jak je hodná. Teda má svoje dny, že zlobí, kňučí a tak, ale to asi všechny ratolesti. Např. včera večer se tak nudila na sedačce, že už roupama nevěděla, kam si sednout, tak si sedla na opěradlo a zajela mezi sedačku a radiátor do škvíry cca 25 cm. Naštěstí se jen lekla a dosedla na zadek, nohy i hlavu vzhůru, takže pro představu poloha koncem páenvním s nohama rovně nahoru 😀 Ještě že nespadla na hlavu! Bylo to v takové rychlosti, že člověk neudělá vůbec nic! No je to éro kolikrát, ale jinak zlatíčko 🙂

    #860543
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Lenny, taky užívám Detralex a od rána do večer navílkám punčochy! Jinak nevím, jak by moje nohy vypadaly :S Jo, holt geny jsou geny. Právě jsem mluvila po telefonu s primářem, co zastupuje maji nemocnou pratickou dr. a říkal, že ředit krev nebudeme, to bych mohla krvácet při porodu, dělá se to prý v jiných přápadech, tak mi nezbyde, než mu věřit… Ale stejně to ještě proberu s gynekoložkou, jdu v pátek na odběry a nesu moč. Myslíš, že to má co spojitost s tím tvrdnutím břicha?? Kolikrát ti to tak za den ztvrdne? Já se musím úplně zastavit, všeho nechat, prodýchat a co nejvíc se narovnat, jinak to hodně bolí do žeber a ani v pase nic nesnesu, kde mě pnout kalhoty, tam to hrozně bolí :S Dneska je to lepší,ale včera děs! Jsem dávala šáhnout i neteři a švici, no jen kroutily hlavama … :S A ty nemáš schované věcičky po Filípkovi? Já právě nenakupuju jak většina holek tady, mám věci po malé. Jen až budou slavnostně stát nové skřáně v ložnici, pak teprve můžu něco dokoupit na mimi, až podle toho, co bude chybět, cca polovinu věci jsem po malé prodala, měly jsme toho strašně moc! Fakt jsem převlíkalai schválně, abych to aspoň jednou nebo dvakrát oblíkla a když jsem šla do poradny, tak jsem nevěděla, co dřív vytáhout… 😀
    Šári, taky jsi mě rozesmála 😀 a jsem ráda, že to nemám doma jen já 🙂 Tak se tomu asi taky začnu smát, nic jinýho mě nezbyde a Aleš bude mít radost 😀 Jinak co se týká toho hmatu… včera jsme to na chatu probíraly a já přetím se švicou.. podepisuje se nějakej papír, že kdyby se miminku asi něco stalo, tak oni za to nejsou zodpovědní nebo tak něco … no to je hrůza, takže do toho taky nejdu, ani náhodou !!!! To radši císaře!!! Je to hnus, ani jedné holce tady od nás prý nebyli schopni konkretizovat ty rizika!!!???
    Veru, cože??? To myslíš vážně s těma kravkama číšnicema?? Tak tam už nepáchu, kdybych to viděla, zcela určitě bych jim řekla něco od plic!! 8o| By se asi divily děvčata, by byly rudý jak prapor 😀 Příště to jistí ta spodní restauračka!
    Jity, no tak jedině tak, že byla kamarádka zvyklá na nějaký „šrot“ pardon, ale X lander ani zadarmo. Tak se jí možná líbí, ale já jsem nebyla spokojená vůbec. Jak píšeš, že ta Martina ti nabízela tu zavinovačku do autosedačky… no taky mi přijdou určitý věci zbytečný. Pravda je, že něco navíc, co jsem na Karolínku neměla, přizuju, protože se mi to zdá praktický, ale zase spoustu věcí jsem dala pryč.. Takže pevný základ mám a teď jen dokoupím, dle finanačních možností, věci navíc, ale ne zbytečnosti.
    Májo, no včera jsme tady zase hromadně vybírali jméno pro malou a zase všichni až na jednu řekli že Beátka. Aleš, ten už prý nic neříká, nechá to na mě .. 🙂 Asi je pro něj Vaneska s Beátkou na stejno, tak je mu to jedno.. díky za tip na poradnu, taky si myslím, že je to placebo, jelikož ani dvojitá dávka se mnou nic nezmůže, u malé jsem to měla taky tak a když jsem vysadila, žádná změna a rodila jsem ve 42. týdnu!! (vyvolávaný porod) Ad. spaní.. budu do půl roku určo používat spací pytel, i u malé jsem to tak měla, byla v červnu a myslím, že přes léto je spací pytel ideálka
    další dočtu potom… přijel manžílek 🙂

    #860544
    Anonym
    Host

    Rybízku, jak často ti tvrdne to bříško? Jestli je to víc jak 10x denně, tak maž někam k doktorovi a hlavně se pořádně šetři, ikdyž to s malou nejde, viď?….Občasné tvrdnutí je prý normální, ale jestli to pozoruješ častěji, tak si nezahrávej, ať neskončíš ve špitále….Ty jsi teď v kolikátém týdnu? My byli o víkendu na delším výletě autem a taky jsem se přestala šetřit a už teď se bojím co mi řeknou v poradně. Tvrdne mi břicho tak dvakrát do hodiny a k tomu šílené křížové bolesti a prcka cítím hodně dole:-(

    #860545
    Anonym
    Host

    Rybízku, to je mi líto, koukám, že jste na tom podobně s tím nachlazením!

    S tím tvrdnutím já neporadím, ohledně magnezia jsem četla to stejné co holky – asi jsme četli stejné odpovědi v poradně MUDr. Kouckého – že je to víceméně placebo. Tak se určitě Rybízku poptej u svého gynekologa co a jak když ten hořčík nezabírá.
    Koukám, jak se rozmáhá chatování v noci na FCB, to já bych tak ráda spala, ale s malou to na dnešek nešlo. Naštěstí si schrupla po obědě a stejně celý den poleháváme. K obědu byla jen polívka – vývar s knedlíčkama, ta nám všem bodla. Zítra udělám asi kuřecí vývar na posilnění, na víc není ani hlad ani chuť.
    Manžel jel do lékárny pro čajíky a Paralen, už dochází. Mě trochu stoupla teplota, ale mám jen zvýšenou. Tak to hlídám. Jak se prolévám čajema, tak jsem v jednom kuse na záchodě, je to otravné.
    Už aby bylo jaro. Teď když je venku krásně, tak my zase musíme být doma. A až se z toho vyhrabeme, tak má být zase zima.

    Tak se děvčata opatrujte, přeji všem dobré zprávy u Dr. na kontrolách – mě čeká poradna ve středu to budu končit 33.týden tak nějak plus mínus. Už jsem si začala namáčet lněné semínko, přidávám do instantní kaše – prosné nebo pohankové a dá se to. Kamarádka, kterou jsem potkala v sobotu na narozeninách tak říkala, že to lněný semínko se dá baštit klíďo už dřív, akorát ten maliník až skoro těsně před porodem, aby se prý cesty nějak dřív neotevíraly, aspoň tak jsem to od ní pochopila.

    Paaa pěkné odpoledne!

    #860546
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Raduzko, oba pokojíčky jsou moc krásné a za suepr cenu. Škoda, že neumím německy dobře, mrkla bych se, jestli nemají nějakou sestavu pro větší děti s klasickou postelí, max. nějak zmenšenou na rozměr 160×70 cm a sříň s komodou případně. Ta cena mě mile překvapila! 🙂 A posílají to nějakou dopravní služvbou? To jsi mě pobavila tím snem, mě se nic tak živého nezdá.. 😀 Díky za rozbor jmen, asi máš pravdu, dám na sove rozhodnutí, stejně to tak bude, jen jsem od vás chtěla slyšet, co by se víc hodilo k tomu příjmení. Danielka je v rodině, Beátka líp jde ke jménu,ale citově mi nejvíc pasuje asi ta Venska proto, že jsem ji chtěla už dllouho.
    Veveriku, myslím, že magnesko na malou vliv nemá. Tak nějak se tady shodujem, že asnad ani na nás 😀 Zamstnavatel by ti měl místo držet další tři roky, jelikož mu vzniká k tobě jakoby další povinnost, ale víš jak to je, pak udělají nějakou kličku a je to v pr…. :S Já jsem nepočítala ani že by mě vzali po Karolínce, ikdyž teď to učetní naznačovala, že jsem se o místo nějak nehlásila, tak jsem jí řekla, že jsem spíš myslela, že oni se mnou nepočítají, ale tak či tak jsme chtěli mít v návaznosti na rodičík druhé mimi, takže je to jedno a po dětech se uvidí.. myslím, že to budou řešit až operativně, jak se jim to bude zrovna hodit. No to je teda pro těhule opravdu blbej článek! 🙁
    Jity, tak to mě mrzí, že vás to všechny vzalo… 🙁 Já to řeším tím Sinupretem a Septisanem a hodně čajů s medem a citronem a tekutin, zavázanej krk (taeda nevím, jestli se nejedná o nějkaý přežitek nebo spíš zvyk) a taky polehávám, jak se dá… teď byla šance, že by si vzal Aleš malou k mamce, ta zajásala, tak že by možná zůsatala i na noc, byla tak ráda a normálně skákala a řekla: jééé, to bude paráda!!! 😀 Jenže, když volal, tak nám oznámili, že jsou decka švagrové nemocní (bydlí pod jednou střechou a děcka tam jsou furt nasáčkovaný, podotýkám i nemocní :@ ), Kubík kašle a Marička mělka 39. Švagrovci jsou na hromadě a bolí je v krku taky, tak byl naštvanej, že chtěli malou vidět a já ju nechcu pustit.. jenže mě musí pochopit, že kdyby něco chytla, tak se budu já nemocná starat ještě o nemocný dítko. Když to chytne ode mne, tak to už se nedá nic dělat, k sousedům ju nevystěhuju že? Tak to jen tak, trošku jsem si musela postěžovat. Oni jsou všichni společně v jednom baráku promarodit měsíc, páč to chytá jeden od druhýho! Jinak u Karolínky mi dr. pichala magnesko v injekcích, jinak si myslím, že nic dalšího není.. ale to je jedno, jestli je to tak, jak jsme si psaly.. Taky jsem vařila vývar, aby nás protáhl.. zeleninový, mńam! 🙂 Já jsem teda při chuti furt a malá taky, ale to zatím nemá. Teď baští pěkně, možná poporoste 🙂 Před chvílí, po nakonec 2,5 hod. spánku, šnědla šufánek té polívky s nudlema, 1/2 krajíčka chleba a teď chtěla nasypat takový pšeničný jakoby zdrnka s medem, tak jsem ráda, že aspoň něco zdravého do sebe taky vpravíme.. 🙂 Zvlášť teď! A jak říkáš, je tak krásně a musíme být doma :S No snad nás to všechny brzy přejde!! Nejhorší jsou ty noci :S
    Veru, Karolínka už je taky velká 🙂 a jakou má polohu?
    Májo, ty brďo, neriskuj 😀 Jak to tak poslouchám, tak to na tebe může každou chvíli přijít 🙂 Myslíš jako nějaký pravidelný křížový bolesti nebo že tě „jen“ bolí záda?? Mě tvrdne určo daleko vícekrát než 10x. Jednou jsem to vydržela počítat tak do devíti ráno a bylo to 6x. Tak když to vezmu průměrem, tak bych se na tu třicítku hravě dostala. A má na tebe někdo mobil a ty na někoho z nás? Abychom to tady pak mohly písnout tu radostnou zprávu! 🙂
    Jdu se vyplácnout chvíli na sedačku a nádobí nechám až po večeři, chtěla jsem dělat bramboráčky, nemáte někdo dobrý recept?? Předem díky 🙂

    #860547
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/27929.png

    Májo, zapomněla jsem ti napsat, jaký jsem týden, 33.

    #860548
    Anonym
    Host

    Rybízku, zkus říct doktorce o utrogestan. Ten mi na ty stahy docela zabíral. Mě záda bolí také, ale jinak, tohle je bolest, která vystřelí v kříži tak, že si občas u toho trochu zakřičim a pak hned ztvrdne břicho a za pár vteřin je to pryč….říkám si, jestli to už nejsou poslíčci…..A to chci zítra celý den žehlit…dnes jsem vyprala poslední tři pračky hadříků pro prcka.

    #860549
    Anonym
    Host

    Rybízku a kdy že to jdeš do poradny? 30x je děsně moc.

    #860550
    Anonym
    Host

    Ivet,já myslím,že doktor si tu váhu jede podle nějakých tabulek nebo si ji cucá z prstu…taky si myslím,že to není přesné,že se může lišit od skutečnosti,jak psala Cuca,ale docela mě překvapil.Jakou má poloho nevím,to mi neřekl,ani nenapsal do průkazky,tak nevím,ale dle tvaru břicha a toho,co cítím je pořád stejně 🙁 Hlavně jsem se ho ptala na ty moje „stahy“ kolem močáku a to na mě koukal a nedokázal mi to vysvětlit,tak s tím asi nic neudělám 🙁
    Příští kontrola mě čeká za 14dnů a budou i odběry.Už mám vypsanou mateřskou,ale málem se mi vyplnil můj sen,že mi ji nechtěli napsat 😀

    Jinak holky,máte můj odbiv….sedět do půl 2 u PC…..to já mám půlnoc..zato kolem třetí ráno se bidím a usínám kolem šesté,pak vstává muž a já hodinu po něm,tak si dovedetepředstavit,jak asi vypadám pak v práci…dneska jsem usnula na stole 🙁

    #860551
    Anonym
    Host

    Dobrý večír těhulky,

    tak a mám po lítání ufff … prozatím … na ÚP jsem byla tak dohromady 5 min, podpis a šla jsem :o) pak nakupování v Lidlu, lékárna a pak pizzérie a pizza sebou Hawai – mňaaaaaaaaaaam :o) …

    Rybízku – teda ty mě s tím tvrdnutím břicha držíš … to je mooooooc, neblázni … mě dr. řekla, jak to bude více jak 10x za den okamžitě odjezd do nemocnice na kapačky na udržení !!!!! a ty tu píšeš 30x … to má Maja pravdu … dělej s tím něco … uf … to bych nedala a kord jak to popisuješ ty … mě tedy bolí celej spodek, kord když hodně chodím – jako dnes, ale když si lehnu na půl hoďky je to zase dobrýýýý, ale to co píšeš ty je MOC! … mám o tebe docela strach !!!
    S tím hmatem je to fakt pravda, dnes jsem se ptala další kamarádky, které to dělali ve 39 tt – a podepisovala souhlas a že bere na vědomí, že kdy se něco stane, tak dr. za to nebere zodpovědnost – NAZDAR!!!! ani omylem – jak jsem ti psala už v noci – my můžou prdel políbit 😀 … pardon, ale je to tak … to fakt ten zlatej císař !!!!

    Jinak kecání s Rybízkem a Haňulkou – senzační :))))))))) tady je vidět, kdo má problémy se spaním :)))) no nasmála jsem se dost a i vypovídala … díky cholky … super pokec … Rybízku ty jsi utekla ve čtvrt na 2 a my s Haňule vydrželi do čtvrt na tři :D:D:D cvoci jsme :D:D:D

    Dnes jsem nějak bez mozku, takže nevím na co mám reagovat – zarazila mě Ivetka s tím tvrdnutím :(((( nelíbí se mi to … takže to je asi vše … mějte se pro dnešek krásně, vy co spinkáte brzy – hezké sníky … a miminkům klid do bříšek – a žádné TVRDNUTÍIII … papa

    #860552
    Anonym
    Host

    Jo … ještě jsem chtěla zareagovat na verunku … s tím odhadem váhy …

    Mě to dr. dělá podle UTZ … změří stehení kost, hlavičku, bříško a zadá do ultrazvuku – pak tam hodí týden těhu a vyjede jí váha miminka prý s přesností na 50g … takže je to docela přesné, žádné odhady … jak říká ona … nekoupila bych si ultrazvuk za půl milionu, kdyby nic neuměl … tak je to tedy u mé dr. … jinak existuje dokonce prý tabulka podle tt jak by mělo miminko vážit … ona jen nakoukne o kolik se to liší … ale je to prý nesmysl, protože nemůže se jet podle nějaké tabulky, když každá těhulka je jiné postavy, výšky a hmotnosti … přeci nebude mí maminka 150 cm vysoká s 55 kg ve 30 tt stejné miminko jako maminka se 180 cm a 80 kg … příklad … tak to aspoň říká moje gynekoložka … a stěžovat si na ní rozhodně nemůžu …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,281. až 2,295. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist