Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,296. až 2,310. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860553
    Anonym
    Host

    Ahoj holčiny! Tak se musím zase po dlouhé době připojit. Dneska jsem byla na utz ve 30.týdnu (jsem 29+6), termín mám 19.4. Malá je už hlavičkou dolů, naprosto v pořádku, má 1,5 kg. Dr. Vlašín říkal ani málo ani hodně, prostě tak akorát. Všechny rozměry odpovídají 30.týdnu. Tak jsem moc ráda!!! Jinak na mateřskou jdu až 6 týdnů před, tzn. 8.3. Cítím se ok, záda nebolí, bříško taky ne, jen mám pořád výtok a pálí žáha, ale to je normální. S tou žáhou mě teď napadlo, pan doktor dnes říkal, že malá má hodně vlásků, prý když pálí žáha, bude miminko vlasatý :-). Už mám skoro všechno nakoupeno, zítra mi ještě dojde autosedačka Maxi Cosi bubble dream, tak jsem zvědavá, jak bude vypadat. Koupili jsme i madračku do postýlky, po malým máme obyčejnou molitanovou a ty už nefrčí, jsou prý hrozný, ale před 9lety nic lepšího nebylo :-). Teď máme kokos / pohanka, tak snad to bude lepší. Kočárek mám po malým Inglesinu, prodává se furt, tak to ještě využijeme. Brňačky, mrzí mě, že jsem se k vám nepřidala, ale jsem každý den do večera v práci a večer jsem už úplně k.o. Tak se držte maminy a ať nám to už utíká!! pa Andy

    #860554
    Anonym
    Host

    Hezky vecer maminky,
    tak ja se taky pridavam a hlasim miry z dnesni kontroly, malej ma 36 cm a 1450 g a jsem 29+3..
    ja merim jen 155 cm a myslim si teda, ze kdyz jina mamca meri treba 180 cm, ze ma mimco srovnatelny se mnou, ne?
    Filipek se mi narodil 5 dni pred terminem a mel 3400g a 49 cm, takze pocitam s tim, ze druhy bude mozna jeste vetsi..
    Rybizku:jeste o tom jmenu: ja hlasuji pro Vanesku, nebo se dvema ss? libi se mi vic =)
    bricho :no tvrdne mi jak kdy, hodne taky v klidu, nepocitam to, ale rekla bych tak 20x za den. oblecky po Filipkovi mam, ale mam je u nasich a jeste jsme je nedovezli, tak nemam prehled co mam a co ne.Filda je v zari, takze mam hodne oblecku v male velikosti – ale zimni – teple overalky a tak…coz ted nevyuziju..
    vsem co jsou nemocni preji brzke uzdraveni!!!
    taky uz bych chtela aby bylo jaro, ted bylo tak krasne o vikendu i dnes, hrozne jsem si to uzivala =)

    #860555
    Anonym
    Host

    Lennycko,

    já to myslela tak, že např. Baru a Veru můžou mít miminka skorem dvoukilová a jiný maminky je můžou mít kilo a půlová … že ty váhy se liší – podle maminky … aby si z toho holky nedělali hlavu … každý to má jinak … jim se to může zastavit před porodem a ostatní to můžou dohnat v posledním měsíci … a pak rodí srovnatelná miminka … takhle jsem to myslela … a aj moje dr. …

    #860556
    Anonym
    Host

    Šári, zastávám úplně stejný názor s tou váhou miminek, já bych se tím tak nějak vůbec nezabývala, když vše ostatní je OK – tedy velikost hlavičky, stehenní kost, bříško a tak…prostě to je jen údaj a opravdu nemůžou všechna miminka mít váhu dle tabulek v závislosti na týdnu těhotenství!
    Proto se někomu narodí mimi 2,9kg a někomu 4,25kg a nakonec ta menší miminka rychle začnou přibírat na váze, že doženou ta velká až je i předeženou (viz Jůlinka od mojí kamarádky a o týden později narozený Daliborek od druhé kamarádky, který měl při narození o kilo víc! teď mají oba stejnou váhu).

    Určitě bych na místě Rybízka něco začala řešit s tím tvrdnutím to není samo sebou.
    Já toto neznám, nějak jsem necítila tvrdnutí při Danulce a teď to musím zaťukat, že jsem taky tak nějak bez tvrdnutí.

    Dnes jsme se s Dančou lépe vyspaly, malá se vzbudila až po páté hodině na pití, pak jsme zase usnuly a probudily se když se nám vrátil taťka z noční před sedmou.
    Potím se jak dveře od chlíva a to jsem si nakonec večer ani Paralen nevzala, měla jsem jen 37,6st. zvýšenou tak to ani nebylo třeba. Jen mi přijde, že se mi spouští rýma, tak ještě začnu užívat Sinupret, ať se toho zbavím co nejdřív. Snad to zítra v poradně zvládnu, obvykle v čekárně trávím tak 1,5hodiny, možná poprosím sestru ať mě vezmou přednostně abych ostatní těhulky nenakazila – tedy když tam nějaké budou. Už vidím ten ksicht sestřičky ale co snad to pochopí. Zase se nechci přeobjednávat, když mi končí 33.týden tak Dr. říkal, že bude dělat ten podrobnější UTZ.

    Tak se mějte děvčátka, já jdu zase odpočívat, ať jsem s mimískem co nejvíc v klidu a uzdravím se. Danulce už je taky líp tak snad do konce týdne to zaléčíme a zase z nás budou rybičky:o))).

    #860557
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky,
    tož jdu číst ty sáhodlouhé statě. 🙂 Je opravdu škoda, že se nemůžeme sejít všechny. Kamarádka z práce ale má zavedenou takovou praxi. Když byla těhotná, taky se dala dohromady s holkama z celé republiky a jednou za rok se vždycky sjedou někde na víkend i s dětma. No sice dražší varianta, protože ony jezdí někam do penzionu nebo hotelu, ale určitě by se dalo něco vymyslet. Naši mají chatrč u Moravských Budějovic (teda já tomu říkám chatrč, je to normální dům) a je tam spousta místa, takže bychom třeba aspoň měli kde bydlet na ten víkendu. 😀 Ale tak to je zatím brzo.
    Jituš, já jsem otěhotněla v 35 a hodně jsem nad tím předtím přemýšlela, jestli to vůbec půjde, už jsem se připravovala, že to budou minimálně měsíce a podařilo se to vlastně první měsíc po 14 letech od posledního těhotenství, dřív, než jsem nad tím stihla přemýšlet ještě víc. Ale spíš chci říct, že jsem okolo toho četla informace a zaujalo mě, že právě je to ještě složitější, kdy se v tomto věku snaží o první miminko a pořádně jsem nevyčetla proč. Přece to, že už byla žena těhotná, ji nedělá plodnější. Nebo je potřeba ten proces nastartovat? Nevím.
    Taky teda koukám, kolik je variant s mateřskýma a rodičovskýma. Nemám to ráda to zjišťování, protože jak píšete, tak se na vás každá kravka vysere :@ , než aby podala kompletní informace, na co a kdy je nárok. Jediný, co jsem se ptala mzdové, tak je dovolená, protože mi jí zbylo hrozně moc z loňska a teď mám vlastně ještě taky nárok, prý to proplatí po tom půl roce, nebo si ji můžu schovat. Na to kašlu, chci love. 😀
    Jinak Jity, jak tak píšeš o Danulce. Tatínek spolužáka ze ZŠ, má od loňska kochleární implantát (je to už starší pán a žije v USA), psal o tom dost zajímavě do svého blogu, od operace přes všechny zkušenosti jak si zvykal, jak slyšel jen některé zvuky, jak to přizpůsobit sluchátkům atd. Teď už jsem to dlouho nečetla. Každopádně jsem pochopila, že kochleární implantát je úžasná věc. Předpokládám, že kdyby nebyl, tak Danča vůbec nemá šanci rozvinout řeč a sluch tak, jak může teď, že?
    Radůzko, prosím taky heslo na FB. Čučnu na fotky. 🙂

    #860558
    Anonym
    Host

    Dneska jdeme na předporodní kurz – lekce o porodu, otec u porodu. Tož to su zvědavá, co na to ten můj Tomík řekne. 😀 Ale jak psala Hruštička, já žádný video taky nemusím vidět. Stačí z mého pohledu. 🙂 Stále mu říkám, že prostě mně může stát u hlavy a nic nevidí, stejně by se tam motal jak vítr v bedně. 🙂 Furt si totiž nedovede představit, jak to na takovém porodním sále probíhá. No nemá zkušenosti, jeho je to teprve první porod a můj druhý, tak mám náskok. 😀
    Maminky, děkuji za milá slova k mému hysterickému strachu z váhy a polohy miminka. Už jsem celkem dobrá. No ona ta váha je ještě v mezích. Doktor to myslel tak, že kdyby se mimčo neotočilo a pořád takhle přibíralo, tak by byl císař. Došlo mi DVD cvičení v těhotenství a jsou tam i cviky s kočičím hřbetem, to prý taky pomáhá na otočení.
    Ivi, hoď mi kdyžtak zprávu na FB, co ti švica napsala o tom porodu prdýlkou.
    Lenny, koncem pánevním nechávají rodit přirozeně do 3,5 – 3,6 kg. Ovšem pouze teoreticky. Těžko říct, jak je na tom která porodnice. V ČR bylo podle statistik minulých let dost císařů, tak se to taky redukuje. A hlavně se berou v potaz další rizika. U mě třeba i věk a že jsem byla na AMC. No každopádně je to tak, že stejně nic nevíme. 😀 Ale to už jsem si za těhotenství zvykla.
    Šaryku, to jsem ráda, že máš taky info o tom hmatu. Četla jsem jen negativní zkušenosti. No nebudu vypisovat, prostě do toho nejděme. 🙂
    Radůzko, ty pokojíky jsou nádherný a ceny jsou taky nádherný. 🙂
    Majo, jj, ten odhad se může lišit dokonce až o 500g. Peřinu a poštář používat nebudu. Ta peřina je těžká pro mimča. Teď jsou ty rychlozavinovačky, tak to je dobrý v tom spinkat, nebo dát ještě kabátek na noc a ponožky. Jo a ty pytle, ale já jsem to nepoužívala, to možná zkusím.
    Veveríku, ten nadpis jsem četla taky, přišlo mi to hrozně zvláštní. Ani jsem to raději nečetla.
    Abyste si nemyslely, že jsem rozežranec, já teda zavinovačku do autosedačky mám, jen takovou lehkou jarňopodzimní. A to jen proto, že tady ve Zlevněnce dostali dodávku dek od českého výrobce. Někdo si to objednal a nechtěl to. Prodávali to po stovce, tak za kilo tu zavinovačku a za další kilo krásnou silnější fleecovou deku. A já si 3 týdny předtím koupila od stejného výrobce lehoučkou deku do kočárku za 200. Ty silnější stály původně 400,-. Tož taky nekupte to. 😀
    Majo, ty jsi teď ve kterém týdnu?
    Cuco, ten maliník… Máš normálně čaj v pytlíkách? Nebo je asi lepší koupit v lékárně bylinku na váhu?
    Tak pěkný den všem. 🙂

    #860559
    Anonym
    Host

    Baruško,

    je to jak píšeš – Danulka by měla bez kochleáru jen malou šanci rozvinout řeč (se sluchadly slyšela nula nula prd). Takže díky tomu „oušku“ co jí voperovali v Motole se rozvíjí, je to opravdu vynález! Jsme za to hrozně šťastní, hlavně že ho mohla dostat. Protože jsou i kontraindikace (časté záněty stř. ucha, nedovyvinutý hlemýžď, nebo chybějící sluchový nerv do mozku – což se zjišťuje před operací pomocí CT nebo magnet.rezonance). No naštěstí nám předoperač.vyšetř. dopadla skvěle a operaci nám komise schválila. Takže to už bude v dubnu 3 roky od operace. Letí to hrozně.

    Maliník mám sypaný – ale může být i porcovaný. Já jsem si objednala od Grešíka, kamarádka dělala před 14dny velkou obj. tak jsem to objednala s ní, aby neplatila poštovný. Vždy si objednáváme asi ve 4 babách a pak to vyjde:o)jsme všechny čajíčkové. Navíc tam se dá koupit i koření a silice a bylink.bonbony, takže když se každá rozšoupneme tak ta suma 1200,Kč se dá docela lehce splnit:) .

    Jak jsi psala o tom těhotenství – mě bude 35 v létě, Danču mám 6-letou, takže porod může být taky o dost jinačí než byl. Taky nám to vyšlo na první pokus, kdy jsme neměli ochranu:D , je to pro mě docela nepochopitelný do dneška, ale o to víc jsem ráda!!!
    O tom hmatu na otočení jsem taky neslyšela nic dobrého, rozhodně to promlouvání, nebo cvičení s kočičím hřbetem se mi zdá jako přirozenější cesta než to nějak násilně za pomocí doktora a ještě s takovými možnými komplikacemi.

    Tak já jdu na další čajík! Zatím paaa

    #860560
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tady toho je tolik že nevím na co reagovat.Cuco brzo se uzdravte Ty i celá Tvá rodinka.Peťa přijel z cest nakřápanej tak se potí.Dcera dorazila s horečkama a mě už taky začíná škrábat v krku:S .Jinak sme včera koupili v Albertu jednorázové pleny 84ks za 199kč sleva ze 399kč.Bohužel měli velikost 5-9kg a víc.No nevadí Matyášek do nich stejně doroste.Váhu miminek neřešte.Pokud se mimčo narodí a má nad 2,500kg tak to neřeší ani doktoři.Když méně tak mimčo musí do inkubátoru.Mě u malé zjistili že má 5týdnů před porodem 1,700kg tak sem musela do špitálu na kapačky.Tři týdny sem tam ležela a pustili mě domů až když měla 2.600kg.Když se narodila měla 2,650kg a 44cm.Byla nejmenší z celé porodnice:) .Ten článek Z BŘÍŠKA ROVNOU DO NEBE sem četla a byla sem naštvaná že ho rozdělili na dva díly.Takhle budu brečet nanovo.Četli ste ten čkánek KATKA-MÁME HOLČIČKU to psala těhulka z těhulek halooo.Jinak já mám břicho taky tvrdé skoro pořád už to ani nepočítam.

    #860561
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Rybizku, abych ti rekla pravdu, tak s tema pokojikama opravdu nevim, jestli maji i pro starsi deti, ale vystavene je rozhodne nemaji. To jestli to posilaji take opravdu netusim, my to mame do Chemnitzu necelou hodinu a pul,tak je to skoro jak kdyz jedem nakupovat do Prahy..takze my jsme si pro ten nabytek proste dojeli. Nabytek tam maji asi cca 4 firmy, ale ja znam z vlastni zkusenosti zatim jen ten, kde jsem kupovali pokojik (tam maji pokojiky jen pro mimca)a pak http://www.hoeffner.de (tam jsem videla pokojiky i pro starsi deti), tam mivaji take ruzne akce, ted maji akce spise na obyvaky.

    Barusko, predporodni kurz pro chlapi je uzasna vec, u nas byli 3 lekce s chlapama, dve teorie a v jedne jsme se byli podivat na pordonim sale a „hekarne“, manzel se mnou puvodne nechtel k porodu jit,protoze se obaval, ze se tam bude motat jak nudle v bande, ale porodni asistentka chlapum vsechno vysvetlila, co je co, jak to vse probiha, kde budou stat, co se bude od nich chtit atd. tak se nakonec rozhodl, ze do toho pujde, tak uvidime jaky bude porod a jak to ustoji.

    Jinak manzilek se z chripky zdarne vykuryroval a dnes rano jsem se vzbudila s bolesti v krku 🙁 , jsem ho hned sprdla, tak jsem zapadla znova do postele a kuryruju se, jen doufam, ze si to nebudeme predavat jak micek v tenise:D a to jsem mela pro dnesek planu..no neda se nic delat.

    #860562
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    jeste k te vaze miminka, je fakt, ze se to muze lisit, sestrence rekli podle utz v porodnici den pred porodem, ze ma mala 4 kg a mela jen 3,2 kg, coz je teda znacny rozdil!!! a mne dr.2 dny pred porodem podle utz v porodnici rekl 3,5 coz se skoro trefil =) takze bych to taky vubec neresila…jestli jsou ty odhady az takle rozdilny…u me se vsichn divili, kdyz jsem porodila, ze mam tak tezke dite, protoze brisko jsem mela male, kdyz jsem byla ve 30.tydnu kouknout na porodni boxy, abych vedela kde budu rodit, tak ta vrchni sestra si me prohlizela a rikala, ze tam maji chodit koukat maminky co sou 28. tyden a vic…
    diky za pripomenuti toho maliniku, jak se o nem bavite, taky jsem minule tehotenstvi cajickovala ke konci tehu, takze od ktereho tydne budete pit?
    vsem nemocnym brzke uzdraveni, my nastesti tuk, tuk ok.
    ale sestrenka, ze je zase nemocna, ma termin ted v puli unora a uz brala za tehotenstvi 3 atb, ma chudak smulu…

    #860563
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    asi máš Šáry pravdu….on taky měří stehenní kost,hlavičku atd……tak jo,necucá si to z prstu 😀 Ale v tom případě teda Karolína roste jako z vody,resp. ze mě,protože já jsem od minulé kontroly shodila skoro kilo 🙂 Ale hlavně že je šmoulinka zdravá a spokojená..včera se tam zase nakroucela,že už jsem si říkala,že tančí nějaký šamanský tanec k vyvolání jara nebo co…..na to,že jsem se někde dočetla,že miminko je klidnější,protože tam má málo místa,tak u nás je to naopak….poslední dobou tam řádí jako černá ruka (jak říkává moje mami)

    #860564
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,

    no koukám, že se všici kurýrujete – to je hnus … přesně jsem to poznala před 14 dny … samé čajíčky, sirupy atd … a stejně do teď huhlám, už se mi to přestává docela líbit … mamka šla dnes do práce poprvé, cítí se prý lépe … no já si myslím, že se unáhlila, ale jelikož je workoholik, nezastaví jí doma nikdo :-))) tak jí tam půjdu aspoň odpolko zkontrolovat 😀 …

    Jinak dnes si jdu vyzvednou objednané ty jednorazové kalhotky do porodky od Chcicca … podle doporučení zkušené lékárnice, řekla, že tyhle jsou nejkvalitnější – tedy i nejdražší, ale prý nepadají a drží … tak uvidíme a doufám, že jsem typla velikost !!! a při té příležitosti si rovnou vezmu ten maliník, doufám, že ho budou mít …

    Cuco … to je hezký, že jste celá rodinka navirovaný :-((( ach jo, už aby bylo teplíčko, viď? … držím palečky na uzdravení …
    Jinak jak píšeš ty i Barushka … o tom pozdějším věku těhu … tak naše Renata je ten případ druhý, kdy svou Terezku rodila v 35-ti letech – prvně … dlouhých 16 let nemohla otěhotnět … nikdo nevěděl proč a pak najednou bum – asi to máme v rodině já nemohla 8 let :-((( a rozhodně jsem nechtěla čekat dalších 8 … a řešila to IVF i když neúspěšným a taky pak najednou BUM a vlétla jsem do toho … já vás stejně obdivuji, že už máte dětičky i věk a šli jste do dalšího … klobouk dolů :o))) je to krásný, naše Renata chce též ještě chlapečka ale opět jim to nejde, tak nevím …

    Verunko s tou váhou budu na tom asi stejně jako ty, včera jsem vlezla doma na váhu, i když to jakoby nedělám a vážím se u dr. v poradně … no a zjistila jsem že mám další 2 kg dole a bříško větší a větší … už se mi směje i brácha, že jsem Somálec – blbec jeden 😀 takže jsem zvědavá co mi řekne v pondělí doktorka, kolik malá přibrala od minula a kolik jsem schodila já – resp. kolik si vzala ze mě …

    To spaní mi dává víc a víc záhul :-((( s každým otočením mě bolí spodek :-((( jak psala kdysi Cuca … stydká kost … bolí to jako čert a vždy to začne večer … takže se zmíním dr., i když mi určo řekne, že je to normální … ještě 9 týdnů vydržet :o)

    Eviku článek: Máme holčičku jsem četla a opět jsem slzela … no nádhera … ale zažila si hodně tedy :-((( z toho jsem nějaká tzv. posraná 😀 … že něco podobného zažiju … budu okamžitě řvát – ciiiiiiisařřřřřřřřřřř 😀 ….

    Krásný dník těhulky, tady opět vylézá sluníčko, tak to vypadá na hezké počasí – uvidíme … papa

    #860565
    Anonym
    Host

    Baruško, taky mám zavinovačku do autosedačky…takovou tu flaušovou od Emitexu. Moc se mi líbí a myslím, že ji krásně užijeme. Já jsem dnes 35+2. Maliníkový čaj jsem koupila v pytlíku….Asi mi nepracují ještě dostatečně těhotenský hormony. Já už ten článek na BW četla, včera to byl jen první díl, tak se dnes chystám dočíst ten druhý.
    Holky mě bude za pár dní 33 a taky jsem otěhotněla na první pokus. Řekla bych, že to není jen o věku, ale samozřejmě také o tom jak je člověk zhuntovaný. Někdo je na tom fyzicky ve 20 jako jiný ve 30:-)
    Lennycko,já maliník začala pít tento týden. Moc na něj nevěřím, řekla bych, že je to jen psychická záležitost, tak si denně dám jeden sáček:-)

    #860566
    Anonym
    Host

    Majo,
    ono se ze začátku má pít jen jeden šálek toho maliníkového čaje, takže postupuješ správně:) . Příští týden už můžeš 2*denně. Někomu i zachutnal, takže pak nebyl problém vypít i ty 3 doporučované šálky denně až do porodu. A přistupuj k tomu tak, že když už nepomůže aspoň neublíží.
    Já tedy na bylinky hodně věřím, teď když nic moc nemůžu v těhotenství tak mi bylinkové čaje pomáhají na odkašlávání, ve spojení s tím cibulovým sirupem na to, že jsem začala v neděli pokašlávat a včera se to rozjelo naplno tak už hezky cítím, jak se to uvolňuje a půjde to ven.

    Šárko, tedy s tou váhou, to jsem ještě od nikoho neslyšela, že by i takhle ke konci šel s váhou dolů…jsi raritka. Ale jen když beruška krásně prospívá, já tohle nemám a taky už se mi ozývají kyčle – jak mi váha jde nahoru. Zatím asi 12,5kg ale je to drsný. Minulý rok jsem krásně shazovala – celkem 16 kilo a pro tělo je asi záhul, že se zase vrací ta váha zpět a tak to kosti musí tahat:o(.
    Ale pevně věřím, že pak až to půjde tak zase tělu odpomůžu od nadbytečných kil /měřím 169, tak je pro mě taková váha kolem 65kil optimální/. Teď už mám 77.

    Majo, tak to už tedy budeš brzy mít mimi v náručí! Budeme Ti to tu všechny závidět, že už máš porod za sebou a nás to bude čekat…ale nám to taky uteče. Koncem dubna už budeme mít všechny své broučky doma a budeme řešit zase jiné věci na diskuzi. Asi tak jako je tomu u těhulek halloo.

    Sluníčko i u nás vysvítá, škoda, že si to plně neužiju ani procházkou, dnes ještě budu poctivě hajat a kurýrovat se. Zítra musím pro občanku a na poštu a navečer do poradny. pak opět padnu a budu se doléčovat.

    Paaaa

    #860567
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    Minulý týden jsem se sem nedostala tak teď dočítám vaše příspěvky.A že jich je.:)
    Taky se přidávám mezi nemocné.Minulý týden byli kluci,pak to chytil manžel takže jsem běhala
    kolem nich a teď už to mám i já.Hrozně mě slzí oči a teče rýmy.
    Včera jsem byla v poradně a další pohroma,se to na mě nějak sype.Zjistili mi těhotenskou cukrovku,v pátek jdu do diabetické poradny,tak jsem zvědavá co mi řeknou a hlavně co zakáží jíst.Jak jsem tak četla nikdo z vás s tím problémy nemá že?Aby poradil.
    Vy máte zase problémy hodně s tvrdnutím bříška,to naštěstí neznám,takže neporadím.
    Držím palečky všem nemocným,ať se z toho rychle dostanou,vždyť venku tak krásně svítí sluníčko a láká nás to na procházky.
    Jak budu mít chviku tak napíšu ten seznam jmen a termínů porodů pro zajímavost.
    Mějte se krásně

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,296. až 2,310. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist