Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,311. až 2,325. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860568
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak mi včera přišlo povlečení. Hned jsem ho vyprala, dneska vyžehlila i se zbytkem věciček a jsme připraveni:) Myslela jsem, že pověsím i nebesa, ale nějak jsem přecenila své síly a raději počkám na Michala až přijde z práce, ono není zas tak jednoduché sestavit tu konstrukci:)
    Přijde mi, že ta peřina je na postýlku hrozně veliká, postýlka je 120×60 a peřina 135×100, máte to taky tak?

    Eviku: Já jsem taky četla všechny ty články a u každého brečela. Trochu mě zarazilo, že Katku nechali tak dlouho trápit a neudělali ji císaře rovnou. Vždyt rodila snad 3 dny, to je šílené.

    Poslední dobou mi přijde, že se malá hybe méně. Je pravda, že ke konci těhotenství, nemusí byt pořádné pohyby citit třeba i den? Četla jsem, že to je tím, že mám miminko v bříšku málo mista.
    Tak jen at vim, jestli se tim znepokojovat, nebo je to normální.

    Šari: Přibrala Ty jsi v těhotenství vubec něco? Mě se zdá, že jenom hubneš

    Jinak o tom těhotenství a věku. Myslím, že je to hodně individuální, někdo může mít problém otěhotnět ve 20, někdo ve 30. Ale myslím, že věkem riziko stoupá. Moje teta se snažila o miminko 6 let než se jim to povedlo. My jsme se nesnažili vubec, když to řeknu blbě, ani nevím jak jsme k tomu přišli. A to mi dr. doporučil vysadit antikoncepci, kvuli zdravotním potížím s tím, že se mám připravit na to, že mi bude otěhotnění trvat několik let. I když jsem si dávali raději pozor, jednou jsme zapomněli a další měsíc už jsem tam šla na potvrzení těhu.

    #860569
    Anonym
    Host

    Veveriku, já peřinku objednala 120 na 90 a ještě jsem ji nezkoušela:-) Tak snad bude vyhovující. Odkdy budeš používat peřinku?
    K tomu věku….do mě spousta lidí vandrovala, že po třicítce už budu mít problém a otěhotněli jsme tak nějak podobně…na první neplánovaný pokus:-) Je pravda, že hodně asi dělá i psychika. Pokud člověk moc tlačí na pilu, tak to většinou nikdy nejde….

    #860570
    Anonym
    Host

    Jo Majo, jsem nějak zapomněla dopsat o těch peřinkách. Nebudu používat první měsíce, potom samozřejmě ano. U Nicka myslím, že jsem dávala peřinku až měl 7-8 měsíců. A polštářek ještě později.

    #860571
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    holky a co budete používat ze začátku? Ja myslela, že se peřina používá pořád, jenom polšátřek až později

    #860572
    Anonym
    Host

    Veveriku, někdo používá i peřinku ze začátku. Ale někde jsem četla, že se může prcek i zadusit….Já plánuju zavinovačku nebo spací pytel, ale bude to prckovi v čem se mu bude líbit. Peřinku máme slabounkou, tak možná od tří měsíců jí nasadím. Mě to právě překvapilo, když jsem viděla na FB všechny ty fotečky s povlečenýma peřinkama.

    #860573
    Anonym
    Host

    Dobrý večír maminky,

    Veveriku, jj přibrala jsem v 6. měsíci 1 kg od začátku těhu … ale od té doby ani deko … a na naší váze doma … jsem teď opět zhubla … ale to tak neberu, budu brát až tu váhu v poradně, mají přesnější, takže uvidím …

    Holky musím se podělit o neuvěřitelně krásnou zprávu … vyjdu ven, že jdu zkontrolovat mamku do práce jak jí je a mezi dveřma mě přepadne můj bratr – cvok 😀 … no a hned mě veme do náruče a začne mě pusinkovat, tak jsem mu řekla, jestli se náhodou nezbláznil :D:D:D … a on že néééé a začne na mě řvát, že budu po druhé teta :D:D:D:D … no čuměla jsem jak magor :D:D:D … tak dopolko tu píšu, jak se do toho Renata nemohla dostat 16 let a teď bum je po druhé těhotná … zajímavé je, že už postárádá menzes 2 měsíce, testy jí vyšli negativní, dnes šla k dr. co se děje a ta jí už oznámila – gratuluji maminko, jste v 10 tt … no pecka !!!!! …. Terezce je 15 měsíců :D:D:D no hezký odstup 😀 … no snad to zvládnou, moc si přáli druhé dítko … chlapečka, tak držím palečky, aby se jim povedl … tudíž u nás bude dlouho veselo – já porod duben a jí to vychází na srpen :D:D:D no hezkýýýýýýýýýý :D:D:D:D …. Jsem se musela podělit o radost 😀

    Tak teď se jdu konečně navečeřet a zhřeším – dám si hranolky s tatarkou a kečupem :D:D:D:D mám na ně děsnou chuť 😀 … tak zatím papa a pohodičku do bříšek :o)

    #860574
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    veverik : ja pouzivala na spinkani rychlozavinovacku a pres ni nejakou malou decku, tu perinu snad od pul roku, tak nejak..a polstar az byl malymu rok, asi tak nejak..

    #860575
    Anonym
    Host

    A Sarko super!!!
    taky mam radost, z kazde nove tehotne maminky!!!tak at je vse v pohode!

    #860576
    Anonym
    Host

    Joooo ještě jsem chtěl k tématu peřinka …
    nejdříve k Veverikovi … též mám taky tak velkou, jako ty Veru … dělají to tak klasicky.
    Docela jste mě zarazili s tou peřinkou – že by se neměla používat :-((( o tom vůbec nic nevím :-((( … když byla Terezka malá, tak jí Renča přikrejvala klasicky peřinkou … já mám tedy i zavinovačky, i spací pytel i peřinku … tak teď jste mi dali brouka do hlavy a nevím co tedy používat … Rybízku, Cuco … vy zkušené maminky jak na to koukáte vy ??? … více hlav, více ví …

    #860577
    Anonym
    Host

    Holky, zdravím všechny a všecny bříška!

    Jdu přečíst nějaké příspěvky.Jsme u našich v Praze a tady zatím nemám čas být ne netu,tak se hlásím,že s Julinkou žijem a taky že jsme vás neopustily:)

    Mějte se krásně a já pak napíši, až se vrátíme:)

    #860578
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte…
    tak si stále „užívám“ svojí choroby, naštěstí zatím sama, nikoho dalšího doma jsem nenakazila (bohudík!!). Dneska tu byli tcháni, nedali si prostě říct, chtěli vidět malou, tak počítám s tím, že lehnou do pátku.. ale já je varovala.. :o) V noci jsem byla několikrát vzhůru. :S Aleš se vždycky jen zeptal, co je a zase zabral a já chodila na střídčku čůrat, smrklat, pít, jelikož jsem měla vyschlo v krku, a stříkat kapky do nosu a cucat Septisan, abych aspoň trošku potlačila to strašně nepříjemný pálení vzadu na podnebí, no prostě hnus a dneska budu ulehat se strachem, nejraději bych seděla celou noc tady na netu, než trpět v posteli! :S To už je kolikátou noc a už to přistávám dávat.. takže jdu pomalu dočíst, co jste přidaly 🙂
    Musím se pochubit, že dneska byl Aleš u kamoša, co nám řezal pro holky matrace, tak už máme pro obě holky, malou do postýlky a velkou pro Karolínku do postele a můžeme si škrtnout další věc ze seznamu. Obě dvě jsou v super kvalitě, nějaký prodyšný a na můj vkus teda těžší, ale asi jsou z kvalitního materiálu, který zádička podrží a nebude se prolehávat. Jsem to musela hned zkust a Aleš se mi smál, abych jí to prý se svou váhou neznehodnotila, vůl jeden … 😀
    A taky jsem dneska poptala kočárek, našla jsem ho na netu za super cenu, skoro jako u Q baby, ovšem obchod s jinou pověstí! Mají dvě kamenný prodejny, jednu v Brně a druhou v Havl. Brodě a pak e-shop, takže by měl být za cenu e-shopovou s tím, že mi ho zdarma pošlou do toho brněnskýho obchůdku, což je paráda.. Teď se jen s nimi dohodnout na termínu. Nechcem ho moc brzo doma, nejlépe tak v polovině března. Určo pak budeme potřebovat dokoupit nějaký drobnosti, tak se zajede pro kočárek a vezmem to jedním vrzem 🙂 I pro Karolínku jsme tam dělali velkej nákup ke konci a se vším velká spokojenost. A myslím, že bude i rozumnější si ho nechat předvést na prodejně, jak se skládá a jestli je v pořádku než si ho nechat dobpravit až dom nějakou dopravní službou. Co myslíte? Takže aspoň mám z něčeho radost, když už zdraví nic moc.. Tak všem pěkný večer 🙂 a já si jdu číst příspěvky..

    #860579
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Májo, ty jsi super hospodyňka, že už máš vypráno 🙂 Do poradny jdu až v tom 36 týdnu, t.j. za tři týdny, ale teď v pátek jdu na odběry krve.. Já vím že je to moc a zlepšíení není vidět ani po koňské dávce 6 tbl. denně! Teď jsem ležela hodinu u ordinace a máš vidět, jak mě to bralo i do žeber, jak to bříško už naléhá..
    Veru1, určo jednou s váhou dle nějakých průměrů. Ptala jsem se dr. a ona říkala, že změří hlavičku, hrudník a UTZ jí vyhodí přibližnou váhu. A co máš za prolémy s močákem a proš ti nechtěl vypsat mateřskou? O kopancích ani nemluv, kolikrát úplně zasyčím, jak to zabolí, už si představuju, jak tou nožičkou jede po té břišní stěně a dneska jsem dostala pěknou ránu do močáku!
    Šári, taky díky za suepr pokec.. Holky, vy jste ale teda ještě větší noční můry než já, ještě o hoďku délé, to teda smékám Hanička má asi trénink z učení, takhle ponocovat.. 😀 Jinak co se týká tvrdnutí, furt stejně hnodně, ba naopak další věc.. vleže to dost bolí do žeber, přesně jako jsem to měla u Karolínky. Nakonec mi porod vyvolávali, tak to trošku nechápu!!?? Ale co mám pro to udělat jinýho, když dr. jsem to řekla.. sice se zhrouzila a řekla, ať zvýším dávku, ale do špitálu mě neposlala, takže nic.. 🙁 O těch odhadech váhy jsem se bavia se švicou a prý se kolikrát dost felí! Švici řekli, že bude malej Staník sotva 2,5 kilovej a měl 3995g. A to jí řekli prosím týden před porodem! Díky tobě jsem si vzpomněla, že jsem neměla zdrovna super jednorázovky kalhotky do porodnice, byly málo pružný, tak teď musím zkoušet pružnost, přišlo mi, že jsem se do nich sotva nasoukala a to mám vel. M! Článek o těhule si určo přečtu.. 🙂
    Andy, gratuluju k super kontrole u Vlašína On je hrozně super! Alešovi řekla, že tři holky jsou lepší, než životní pojistka 😀 Jinak na kafčo s tebou určo příště počítáme!!! Dám vědět, jak si dohodneme termín 🙂 Moc gratuluju Renatě! To je super zpráva!!! Ještě jsi to sem psala, že nic a teď tohle.. paráda
    Lenny, tak to jo, když máš jedno mimi na podzim a druhé na jaře… díky za hlas pro Vanesku 🙂

    #860580
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jity, s tou porodní váhou a přibíráním miminek máš pravdu, moje kamoška z porodnice měla Barču 3 kg, já Karolínku 3,5 kg, do měsídce ji dohnala a navíc předehnala a ty Barčiny faldy, to jsi neviděla! Takový Karolínka neměla už nikdy potom, protože se natahovala do délky dost. 🙂 Jinak já jsem bez teplot, tak jsem na tom o trošku lépe než ty. Ale Sinupret beru 3x 2 tbl. denně, už nějakej čtvrtej den a nic moc teda, nos furt ucpanej! 🙁 Daří se mi navazovat spojení s maličkou, když jsem dneska lehla na sedačku, začlaa jsem ji hladit a ona se za chvíli probudila a kopala, tak asi začnu s tím přemlouváním, aby se otočila.. 🙂 A s tím cvičením to taky nemusí být marný! O čajíčkách mi ani nemluv, já teď vypiju tak 6 denně, což je tak 1,5 litru, samozřejmě s medem a citronem, tak to by bylo aby nebylo ne? Aby mi takový prolívání nepomohlo! 🙂 Co se týká výhy, tak se taky necítm už o.k. Mám 165 a startovní váha byla 56 kg, to mi docela pasovalo, ikdyž bych tři kilča dole ještě kliďo snesla 🙂 Teď už mám nahoře 11 kg a myslím, že se na těch 16 hravě dostanu, jako u Karolínky.
    Baru, to jsem se musela smát, jak jsi napsala, že aby jsme si nemyslely, že si rozežranec 😀 To si nemyslíme, to byl super kauf, to jsi tam nemohla nechat!!! 🙂 A co se týká porodu koncem pánevním… švica tak rodila dvě první děti, tak to taky trošku zkresluje, rozhodně to nebrala nijak tragicky, jen říkala, že se mimi hůře probojovává, že tou hlavičkou si snáze prorazí cestu! Jo a měla křížové bolesti, ale těžko říct, zda to bylo tím…?? Písni mi, jaký DVD se svičením jsi si objednala, já musím taky začít cvičit! Jsem jak blatíčko! Pře těhu břišní tance, posilka, aerobic, step a teď..? Prd! :S Jinak koukám, jak jste plodné ženy, Baru a Jitula 🙂 Mám se zadařilo druhý měsíc, asi proto, že zpětně jsem se pak dívala, že v tom prvním jsme se začali snadžit až po 18. dni cyklu, takže asi po ovulaci.. jsem za to moc ráda, že sjem se nemusela trápit čekáním! V tomhle je mi mamin moc líto!! :'(
    Raduzko, díky za odkaz na pokojík, hned mrknu 🙂 No za pět tisíc skříň s postelí se nevyplatí dělat! navíc se mi líbí ten dětský desing, to by Aleš neudělal, max. z barevného lamina, ale žádný dětský motiv.. Brzy se uzdrav! Já už s tím taky bojuju pár dní 🙁
    Káťo, myslím, že těhotenskou cukrovku nikdo tady nemá. Měla ji kamoška, tak nemohla smažený, sladký a ani nsladký nápoje, spíš jen vodu.. jedla hodně ovocný azeleninový saláty, co si tkahle pamatuju, když jsme si šly sednout.. Ten sezanm bude zajímvej! 😀
    Veveriku, velikost kapny je myslím o.k. Já když ji přeložím na půl, jako když ji Karolínce ustelu, tak to vypadá jako když ustelu nám, je přeložná a skoro přes celou postýlku, samozřejmě krom polštáře. Já jsem taky měla postýlku nachystanou komplet, ale polštářek se používá až po roce a peřinu po půl roce, do té doby jsme si chválila spací pytel Cherokee z Tesca. Takže tak, tohle bylo rovnou i Šárce.. 🙂
    Krásně jsem zváraznila všechny jména, komu jsem co chtěla 😀
    Tak dobrou všem, vše jsem si poctivě dočetla a fajnově jsem se u toho odreagovala! Byla jsem nějaká napružená z neprospané noci a celkově z té nemoci… 8o| Ještě jdu kouknout na FAce, tak doufám, že mě tam polapí Šárie na chatu… 😀

    #860581
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jity, těma 165 jsem myslela samozřejmě centimetry 😀 Takže 165 cm, 56 kg a teď mám 11 kg navrch, takže 67 kg. No není to žádná katastrofa, ale málo taky ne! Kamoška co měla tu cukrovku, tak přibrala za celé těhu 7 kg. Takže to tak akorát nechala v porodnici 🙂

    #860582
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    ráda bych se k vám přidala, jestli můžu 🙂 Už nějakou dobu tuhle diskuzi sem tam sleduji, mám taky dubnový termín – 10.4. – a jsem prvorodička, tak jsem vděčná za informace, zkušenosti i povzbuzení, které tady čtu. No a poslední dobou sem chodím čím dál častěji a už je mi to hloupé, jen číst a nepřidat se :$ Kolikrát se musím smát, jak podobné věci řešíme! Rybízku, mám zatím mimi taky hlavičkou nahoru, zkouším přemlouvat, ale nevím, pořád mám pocit, že cítím kopání hlavně dole. Sem tam zkouším i cviky (kočičí hřbet) a sem tam dělám něco v kleče na všech čtyřech, prý je dobré takto „vyvěsit břicho“ 😀 My čekáme holčičku, zvolili jsme jméno Sára, manželovi se moc líbilo a mně celkem taky, ale ještě pořád si na něj zvykám. Od začátku těhu jsem doma na rizikovém, pracuju totiž jako učitelka na gymplu a můj gynekolog to viděl jako příliš náročné a rizikové povolání. No dala jsem mu za pravdu a jsem za tu neschopenku vděčná, naštěstí mě nijak neomezuje (mám neomezené vycházky) a s penízky jakž takž vyjdeme, i když musíme víc šetřit. Tak to by bylo k mému představení 🙂 Když jste teď psaly ty váhy a míry, já jsem teda přibrala celkem dost, už jsem z toho lehce nervózní – i před těhu jsem byla malinko oplácaná, 163 cm a 63 kg, a teď už mám 77 kg, tj. 14 nahoře :S Je mi jasné, že to ještě asi není konečný stav, ale snad to pak shodím :^)
    Mějte se krásně, pohlaďte mimísky v bříškách, užívejte si sluníčka a všem nemocným přeji brzké uzdravení:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,311. až 2,325. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist