Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,326. až 2,340. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860583
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,

    tak děkuji za rady ohledně pěřiny, já když jsem ji viděla dostala jsem právě strach, že když tak malé miminko zakryje, udusí se pod ní ,protože nebude mit sílu se odkopat. Zase katastrofické scénáře. Tak jsem si aspon postýlku hezky nachystala, pobrečela jsem si u ní, protože nevypadá tak jak jsem chtěla a zase všechno schovám do skříně a půjdu koupit spací pytel. Jednu rychlozavinovačku mám a deky jsem teda taky kupovala.

    Šari já myslela, že si něco přibrala. To teda nechápu kde máš tu Natálčinu váhu? To i já už mám 3 kg nahoře. Je to takový nezvyk, všude se píše, že přibereš v průměru okolo 10 kg a Ty nic:)
    Moc gratuluji švagrové k dalšímu těhotenství. Ted budete mít v rodině samá miminka, aspon si pak spolu hezky vyhrají:)

    Lenko vítám Tě mezi námi, ať se Ti tady líbí. Vybrali jste holčičce hezké jméno:)

    Holky já mám taky zavinovačku nebo fusak do autosedačky. Nevím jak to nazvat, není tak tlustá jako klasický fusak ani se nezavazuje jako zavinovačka, tak to bude něco mezi tím. Koupili jsme to v těch dnech maminka, ještě byl ve slevě, takže z nějakých 1000 kč vyšel 200 Kč http://www.babypark.cz/fusak-bebe-confort-creatis-streety ten zelený

    #860584
    Anonym
    Host

    Šárko, tak to moc gratuluji že se to švagrové s bráškou tak povedlo! To je krásná zpráva. Prostě super překvapení, že budete mít ve stejném roce miminika!!! Tak ať vše dobře probíhá a v srpnu spolu můžete někdy společně už vozit:) .

    Rybízku, no váhu jsi měla startovní moc pěknou, myslím, že pro Tebe nebude problém se na ní zase zpátky vrátit! Já už teď mám o 10kil víc jak ty a to nejsem o moc vyšší! Ale s tím nic nenadělám, nějak se nepřejídám, zvlášť teď jak nemám na nic moc chuť, jen na ovoce a kaši – prosnou nebo pohankovou.

    Jinak je mi dnes mnohem líp, teplota se už srovnala, kašel tolik nezlobí, jen rýma teče. Užívám ten Sinupret a tak snad se to ještě zlepší. Já včera vypila asi 4 litry čaje celkem, dovedete si představit kam jsem pořád chodila.

    Danče už taky otrnulo, kašle vlastně nejvíc po ránu po probuzení, v noci jsme spaly dobře obě dvě.

    Vařím uzený, k tomu udělám knedlík a podusím zelíčko, ještě usmažím cibulku a bude obýdek, už se mi asi vrací chutě že se těším. Taky už zase cítím, dnes mi vadily vůně – byla jsem na úřadu pro novou občanku a pak na poště pro balíčky a cítila jsem jak je každá žena přede mnou ve frontě navoněná, docela mi to dráždilo na kýchání:S .

    Ad dečky – Danča spala ze začátku v rychlozavinovačce, přikrytý max. slabou dečkou fleecovou, polštářek neměla snad přes rok. Klasickou peřinku jsem jí dávala asi tak od 3/4roku nebo tak nějak, už si to přesně nepamatuji. Teď mám tu rychlozavinovačku a taky fleecový spací pytel i s rukávama, tak uvidíme v čem se bude chtít miminku spinkat. Ale peřinku bych rozhodně ze začátku nedávala. Spíš zabalit do té rychlozavinovačky a max. nějaká slabounká dečka ještě přes, kdyby bylo chladněji.

    Tak se mějte ať se všechny maminky co se kurýrují už doléčí a zase jsme všechny jako rybičky!!! Hezký den!

    #860585
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Vítám mezi nás těhulku Lenku.Sem dneska zničená.Do včerejška sem se úspěšně vyhýbala nemocem a různým bacilům.Včera ráno sem po probuzení zjistila že mě škrábe v krku,po obědě sem odpadla únavou a bolestí hlavy večer už mi kašel bolestivě rval průdušky.Teplota žádná ale já na ní stejně netrpim.Dnes mi je ještě hůř a přidala se pořádná rýma.:S .Cejtim se pod psa jen dofám že to Matyášek nepocítí jak zle se cejtim:( .Bože za oknem je tak krásně a já musim bejt zalezlá v posteli.Dceka jinak taky odpadla s tim rozdílem že má teploty 38,7 a doktorks jí napsala rovnou antibiotika.Peťa dnes zase vyrazil na cesty sotva se trošku zotavil ze svého nastuzení.No děs.:S .Pohlazení bříškům.

    #860586
    Anonym
    Host

    Nejdříve bych mezi námi ráda přivátala Lenku 😀 – vítej!

    Jinak šári gratuluji švagrové k miminku – je to super mít to s někým blízkým takhle po sobě 🙂 Vím, o čem mluvím, moje švagrová porodila v červenci druhýho kluka a já jsem v srpnu zjistila, že jsem těhotná – takže nakonec budou od sebe pouze 9měsíců a půl – pokud se naše Terezka narodí v termínu A nemůžu si stěžovat, se vším mi poradí, scházíme se – a až budou kočárky dva, tak to bude vůbec paráda!!!

    Jinak Rybízku to tvoje tvrdnutí bříška je tedy opravdu nějak moc 🙁 , taky bych raději zavítala k doktorovi a nechala vše zkontrolovat – aby jsi pak nemusela ležet v nemocnici!

    Já tedy s tvrdnutím bířška problémy nemám, naštěstí. Poslední dobou mě jen dost často pálí žáha a zjišťuju, že některé potraviny, se Terezce venitř moc nelíbí, tak jsem je přestala jíst – nebudu jí zlobit – snad ona mě pak také ne 😀

    Já si akorát dodělávám obídek – taky dnes hřeším a dělám si hranolky a plátek masa se zeleninkou (aspoň trochu zdravého) 😀

    Dopolko mě navštívil nečekaně brácha – jezdí s kamionem, tak volal, že by se tak za 5minut stavil na kafíčko – tak to bylo milé – byl tady víc než hodinu, hezky jsem si pokecali – pohoda. Moc se s ním nevídám – bydlí 60km od nás, takže je to horší – udržujeme vesměs internetový a telefonní kontakt 🙂 , tak jsem byla ráda.

    S těmi peřinkami jste mi tedy taky nasadili brouka do hlavy – že se nepoužívá polštář, to jsem věděla, ale peřinku jsem myslela, že budu dávat od začátku – mám takovou slabou :O Tak to budu muset ještě promyslet. Ale spací pytel mám také, tak uvidíme, asi to nechám, až se Terezka narodí, v čem se bude cítit.
    Měj se fajne a pohlaďte bříška.

    #860587
    Anonym
    Host

    Ahojky holčiny,

    tak se hlásím zpět doma 🙂 zase na chvílu … doma II. jsem vše zařídila a ještě si opět odvezla chřipku :(((( já už se zblázním 10 dnů se z toho dostávám a mám to zpět :-((( takže jsem hned naklusala tady do lékárny (opět) a koupila Mucosin s medem sirup na odkašlávání a na rýmu tu ještě něco ve spreji mám … ach jooooo, já to vedu … jsme si to zase asi předali s mamkou :-(((

    Veveriku – s tou mojí váhou, abych Ti to vysvětlila … já osobně svojí startovací váhu hubnu … takže Natali si bere ze mě, např. zadek a stehna mi hubnou (poznám na riflích – plandají) a vše si bere malá … takže vlastně přibírá ze mě … proto je váha pořád stejná, ale jak říkala dr. dokud malá přibírá je vše v nejlepším pořádku a já se nezlobím :o) …

    Hlásím i noťase spraveného … kamarád Aleše IT pracovník mi ho dal do kopy – komplet, jenže jsem přišla o všechny data – samozřejmě to chtělo komplet reinstal, ale za to mám nejnovější windows 7 … sice tu ještě vše hledám a šátrám, jak na to nejsem zvyklá, ale jsou mnohem lepší – hezčí, tak snad si zvyknu :o) … fotky si budu muset přetahat ze stolního :o) a reinstal mě stál 1 čokoládu forte :o) … není nad to mít dobré známé :o) ….

    Vítám novou těhulku mezi námi Lenku … hezky jsi se nám představila :o) krásné těhulkování a doufám, že tě to tu s námi bude bavit :o)

    Rybízku – děkuji za info ohledně peřinek … takže nejspíše nebudu používat jen zavinovačku a přes to nějakou dečku fleesovou …

    Jj jak jste psali, že je fain mít v rodině více miminek … noooo to 100% … moje mamka je sice nadšená, ale vidí katastrofické scénáře … jelikož je to brášky 2. dítko a s tou naší diagnozou cystické fibrozy – se zvyšuje pravděpodobnost onemocnění, takže Renata bude muset od začátku lítat na genetiku a projít si vším čím jsem si prošla já – vůbec jí to nezávidím :-((( … Včera jsem u nich byla na chvilku na návštěvě, tak jsme pokecali … má výhodu, že má vše po malé Terezce, jenže bráška chce chlapečka :o))) tak nakupování jí nemine :o) a jsem zvědavá, jak to příjme malá Terezka … ona je šíleně rozmazlená, takže furt se chce chovat, nosit … a to Renata nezvládá – vždyť je jak žoužel a ještě do toho těhotná, jsem jí vynadala, že se musí šetřit … a navíc, vůbec nevím jestli je dobré, že ještě Terku v noci kojí … když je těhu … ona je prdloučká a na toto se dr. nezeptala … no uvidíme, jak to vše bude probíhat … hlavně ať je to zdravé …

    Takže já si jdu uvařit opět čajík s medem a citronem a zalehnu do peřin … začínají mě bolet klouby … takže opravdu žádný med :-(((( no doufám, že se z toho co nejrychleji dostanu … přeji pohodový dník a pohodičku do bříšek maminky … odpočívejte :o) a brzké uzdravení všem nemocným …

    #860588
    Anonym
    Host

    Šárko, co se týká kojení a těhotenství tak v tom není problém. Minulý týden nám to říkala laktační poradkyně na kurzu. Také mám jednu kamarádku, která je teď těhotná a ještě příležitostně kojí a doktor s tím souhlasil, ale jen s mírou….

    #860589
    Anonym
    Host

    Tak jsem doma sama, manžel vzal dcerku s sebou na vyřízení pár záležitostí. Za chvilku se tedy budu chystat do poradny.

    Též se přidávám a vítám další Lenku mezi náma dubnovýma těhulkama.

    Šárko, to je mi líto, že se Ti to opět vrátilo. Tak se hezky kurýruj ať jsi zase fit. Koukala jsem, že je nás čím dál víc kdo je nachlazený i Evík psala, že už jí to skolilo.

    Ad kojení v těhotenství, mám též kamarádku, která ještě příležitostně kojí a to je jejímu malýmu už 2,5roku. Mimi čeká na zač. července. Je to asi taky na konstituci tělesné, jestli jí to nezmáhá tak proč ne. Třeba se teď malá Terezka sama odstaví, to je vždy nejlepší když to tak nějak přirozeně vyplyne. No a když by to švagrovou už vyčerpávalo tak to holt bude muset utnout. Terezka to možná pár dní obrečí, ale pak se oklepe a bude v pohodě.

    Holčinky opatrujte se, přeji hezké odpoledne a já buď ještě večer nebo zítra napíšu jak jsem dopadla v poradně. paaa

    #860590
    Anonym
    Host

    Dobre odpoledne maminky,
    vubec nezavidim nemoci a doufam, ze se nam to ted vyhne, kdyz jsme marodili v prosinci a lednu..
    at se vsechny brzy uzdravite!!!
    ja jsem porad tak unavena, vubec nechapu rybizka a spol. ze vydrzi chatovat na Fb =DDD
    ja usinam zaroven s malym a to at jdu uspavat odpoledne nebo vecer, vzdycky vytuhnu =D
    manzel si ze me dela srandu, ze spim vic jak mimino, ale ja si nemuzu pomoct, dycky se tak soustredim, abych neusnula a buch dycky usnu..
    byla jsem dnes relaxovat na manikure, manzelovi se libi upravene nehty, tak na to musim dbat =)

    nemate holky kucharinky nejaky typ – osvedceny recept na babovku nebo nejaky rezy, kam se dava smetana na vareni? abych ji upotrebila a jeste udelala nejakou dobrutku..
    jdu zas chvilku zehlit, zase se mi to kupi…
    zatim pa a pak kouknu, jestli je tu receptik =)

    #860591
    Anonym
    Host

    Cuco, Majo … tak to jsem si oddychla, že je to O.K. s tím kojením … aspoň že tak … myslela jsem že nesmí, aby zase nebrala něco potřebného tomu prckovi v bříšku … hned jsem jí psala SMS … jinak s odstavením Terky od prsu to bude boj na dlouhou trať … ve dne nechce vůbec, to jí klasická jídla … a v noci si to prostě vyřve – až šíleně … a jak je Renata unavená, tak jí radši dá prs … nemyslím si že je to fain postup … ale je to její věc … :o)

    Jinak s tou chřipkou … no šílené … usnula jsem v 15 hod a spala až do půl sedmé … takže jsem zvědavá, jak budu v noci, vše mě šíleně už bolí … prolévám pořád čajíkem, stříkám do nosu, ale ty klouby to je nejhorší … mám co dělat, abych došla na wc 🙁 vůbec z toho nemám radost 🙁 … Aleš mi teď odjel na noční, takže jsem sama doma a ještě nemocná 🙁 … chudák Natali, ta semnou zažívá … tak zdar kurýrování … už mě to unavuje … kdybych se mohla ládovat paralenem a nebo coldrexem, který mi vždy pomohl do 2 dnů, bylo by to o.k. a neřešila bych to … ale toto je hrozné :-((( bude ze mě mít dr. v pondělí zase radost 🙁 přesně jak před měsícem – měla jsem poradnu a byla jsem nastydlá a teď znovu :-((((
    Tak brzké uzdravení těhulinky :o))) a Mimískům ať je v bříškách dobře …

    Jinak Rybízku … včera jsem tě dostala, viď? … když jsem nebyla na FB … no Pc jsem vypla v půl dvanácté a zalehla k tv k mému oblíbenému seriálu Policejní odznak … a usnula jsem kolem půl druhé … a vstávala v 8 hodin, protože v 9 hodin my už jel vlak do Mostu … kde mě vyzvedl Aleš … tak proto jsem nebyla na FB … to už mi nebylo dobře včera totiž …

    Tak papa

    #860592
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny, hlásím se po poradně:) jak jsem slíbila.
    Vše jak má být, čípek se nezkracuje, k porodu se nic nechystá – tedy jako tělo a miminko přibírá pořád stejně dobře jak má, Dr. nás pochválil a uklidnil s tou situací ohledně akce Děkujeme, odcházíme. Prý když mám termín až koncem března, tak už bude po to největším chaosu a nemám si tím vůbec lámat hlavinku. Tak jsem ráda.
    V čekárně jsem zase trávila asi 1,5hodinky, to jsem ještě pustila jednu maminku po šestinedělí, už mi jí bylo líto, že je tam taky tak dlouho jako já a byla obj. ještě o 15min po mě, ale zželelo se mi jí, doufám, že až já tam půjdu na kontrolu po šestinedělí, že mě taky nějaká hodná žena pustí abych byla za mimískem doma co nejdřív!

    Lennycko já dělám šlehačkovou bábovku /nevím tedy zda máš přesně smetanu na šlehání/
    odkaz na receptík je tady:

    Šlehačková bábovka
    POTŘEBNÉ PŘÍSADY

    1 hrnek cukru, 2 hrnky pol.mouky, 1 prášek do pečiva, 4 vejce, 1 šlehačka, 3/4 hrnku oleje, 1 vanilka, kakao

    POSTUP PŘÍPRAVY

    Žloutky vyšlehat s cukrem a vanilkou do pěny, přimíchat mouku smíchanou s PDP a postupně přidávat šlehačku a olej. Nakonec zlehka vmíchat bílky ušlehané do sněhu. Pekla jsem na 180 cca 45 min.

    Šárko,
    to je dobře, že můžeš i přes den spát. Já podřimovala v pondělí,když byla Danča sdílná a nechala mě spát. Myslím, že tím jak se poctivě leží, tak ta nemoc odezní rychleji. Je pravda, že se to musí obejít bez nějakýho toho Coldrexu, zase Paralen není tak nebezpečný, když je horečka tak je lepší jí takto srazit – říká se že je Paralen nejbezpečnější lék v těhotenství a po nezbytnou dobu podaný je lepší než aby tělo bojovalo s vysokou teplotou, to je pro miminka v bříšku pak nebezpečný. Já jsem naštěstí měla jen zvýšenou tepl. tak jsem se nakonec bez Paralenu obešla.
    Tak se kurýruj holka ať jsi do poradny fit. To zvládneš.
    Já to mám od neděle a dneska už jsem zvládala obstarat a pěšky zajít do města pro občanku, na poštu a ještě jsem vařila. Takže 4. den a takový obrat.

    Tak já půjdu do hajan už se moc těším na spinkání ponocování pro mne tedy není…
    Dobrou všem a klidné sny přeji!

    #860593
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leni, moc zdravím a jsem ráda, že jsi se přidala, čím víc tím líp 🙂 Gratuluju k holčičce a Sára je moc pěkný jméno, kamoška má taky Sárinku. Můžeš mi přiblížit, prosím, jak přesně mám zkoušet ten kočičí hřbet, jako klasicky jako když se protahují záda a kolikrát za sebou? Díky.. Já cítím malou pořád hlavičkou nahoře, taiže za týden žádná změna..
    Cucaracho, to je spuer, že už od vás nemoc odchází! I já už jsem se na dnešek trochu líp vyspala! 🙂 Ale dopo, když se mi na sedačce začaly zavírat oči, tak přišlo zase to nechutný štípání na podnebí, který úplně nenávidím!!! :S Tak jsem slupla hned další Septisan a dobrý, přes den už jen dobírám ten Sinupret a mám tam ještě 6 tbl. na zítra a hned v pátek mám jít nalačno na ty krevní testy na gyndu. Co myslíš, nevadí to? Nemůže to zkreslit nějaký hodnoty v krvi?? Aleš si vzal taky dneska taky malou ven, na zahradu, tak 10 min. jsem ji oblíkala a byli tam taky tak 10 min., to jsem si hodně odpočla, akorát jsem byla pak vztéklá, že jsem ji vůbec oblíkala!! Ale co se dá dělat, musel dělat dřevo a nakonec jsem to zhodnotila tak, že lepší že byla venku takovou chvilku, než kdyby nešla vůbec, kvůli mě už jsme nebyli od začátku týdne 🙁 a myslím, že ani zítra nepůjdeme. Lepší pár dní vydržet, než aby se to vrátilo! Bohudík, to ode mne zatím nechytla! Ťuk, ťuk!!!
    Petspi, to je super, že se brácha staví, když má možnost a super pokecáte! Já mám ségry doslova na dosah ruky, s jednou bydlím ve dvojdomku a druhá bydlí kousek dál, ale ve stejné vesnici, takže paráda, vidíme se několikrát za týden, když nehůř, tak nejmíň jednou. Máme pěkný vztahy 🙂 Jinak co se týká tvrdnutí břicha, tak dneska to sleduju bedlivě, abych mohla pozítří doktorce poreferovat a je to co půl hodiny, někdy i po dvaceti minutách, celý den, v noci nevím, to asi zaspím, nebo netvrdne!? Tak jsem zvědavá, co se mnou porobí??? No na mě ani 6 tbl. denně nefunguje :S Tak asi jedině injekce nebo nevím. Ale věřím, že jak psala Mája, vysadím v 35. týdnu a porod určo nepřijde sám a kdoví, jestli zase nepůjdu dokonce na vyvolání, kdo se v té přírodě má teda vyznat!!??
    Šári, to je mi moc líto, že se ti to vrátilo a věříš, že mě to tak napadalo, aby jsi to zase nechytla o mamče!! A už je to tady :-(( Tak se brzy uzdrav!!! Renatě ať dopadnou testy dobře. Jak už jsem tady psala, moje sestřenka je těhotná asi po šesti letech (má Natálku 🙂 ) a před třemi roky čekala dvojčátka chlapečky, o které bohužel přišla v 6. měsíci!! 🙁 Tak jsem ráda, že se jim zadařilo, dlouho měla špatné výsledky krve, nevím přesně co.. Hlavně, že teď už je to snad o.k., je ve čtvrtém měsíci 🙂 Moc jí to přeji, aby už si nemusela něco podobného zažít, takový peklo!!! 🙁 Jo k tomu kojení… myslím, že vůbec neva! Spíš bych viděla problém v tom tahání malé a jak jí bříško poroste, bude hůř, však víme..
    Lennycko, já jsem prostě noční pták, už jiná nebudu 😀 Za to ráno mě nemůže Karolínka vzbudit 😀

    #860594
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Aleš dneska zadal firmě rozměry a pokyny k plotnám na skříň do ložnice, tak už asi vytáhnu nějakou tu krabici s nejmenšíma věcičkama, rozložím si to na sedačce, když Karolínka bucá, aby se mi do toho nepletla, podívám se, co mám, jak velké a na jaké roční období a zároveň se s věcčikama trochu pomazlím 😀 S praním musím ještě počkat.. tak tři týdny, tak doufám, že i miminko počká! No někdy, když to tvrdnutí přichází po dvaceti minutách, tak už na mě jdou takvoý blbý myšlenky, co kdyby.. A když to navíc u toho začne bolet dole, jakoby na tom čípku, tak to teprve!!! :S Tak jsem přemýšlela, jak asi takovou akci dělohy snáší prcek! Co myslíte? Vnímá to??
    Šlyšely jste dneska o té tragédii u Prostějova? To je kousek od nás, cca 30 km, něco jsem se tam najezdila. Řidička s BMW přelítla na dálnici svodila a v protisměru se srazila s Feldou, výsledek šest mrtvých, z toho jedno dítě 11 let) !!! Katastrofa, bylo to celý den na hlavní stránce Sezanmu a v obojích televizních novinách! Je to děs takový katastrofy! 🙁
    Tak mějte pohodu, dobrou všem! Mrknu ještě na Face a pak se jdu pomazlit s věcičkama 🙂

    #860595
    Anonym
    Host

    Po dloooouhé době zdravím všechny. Téma peřinka……u prvního prcka jsem jí normál používala, ať byl v zavinovačce nebo později ve spacím pytli ještě jsem ho přikrývala. Téma odcházíme 🙂 jako druhorodička si z toho dělám legraci a manželovi řikám ať si jde někam udělat rychlokurz….jak porodit dítě:)…co bude to bude, uvidíme. Držte se, vše bude OK

    #860596
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    zdravím vás po ránu a přeji hezký den! Já jsem zase spíš ranní ptáče, tak už tu straším 🙂 Děkuji za milé přivítání! 😀
    Koukám, že je spousta z vás pořád nemocných:( A mě taky trošku škrábe v krku a přichází rýma. Pomáhá mi zázvorový čaj s medem a taky hromady česneku, tak dneska budou bramboráky 😛

    Šári, mě taky doktor ujišťoval, že Paralen je v těhotenství úplně bezpečný, takže bych ho asi raději brala než mít vysoké horečky, ty jsou myslím horší, jak píše Cuca. Přeji rychlé uzdravení! To máš asi fakt pravou chřipku, když Tě hodně bolí klouby, tak ji hlavně nepřecházej, pěkně kurýrovat v posteli 🙂

    Rybízku, já už mám mimi hlavičkou nahoře docela dlouho (aspoň tedy několik kontrol po sobě, chodím na kontroly co 14 dní od začátku těhu, mám takového starého poctivéh p. doktora). Nejdřív mi pořád říkal, že má ještě dost času, na poslední kontrole už ale naznačoval, že když se neotočí, asi to bude na císaře :'( Ptala jsem se co s tím, ale říkal, že cviky ani hmat moc nepomáhají – ten hmat prý má svá určitá rizika – jak jste tu psaly – a hlavně není moc účinný, prý se děti po tom hmatu stejně během pár hodin velmi často vrací zpátky. Nicméně v knížce o cvičení v těhu a taky na netu jsem pak našla ty kočičí hřbety a pozici v kleče na všech čtyřech, např. při vytírání podlahy 😀 No tak už jsem tak vytírala, i když normálně používám mop… Ty hřbety jsou v kleče na všech čtyřech a střídavě ohýbáš záda do oblouku jako kočka a zase prohýbáš záda dolů.
    A ještě k té poloze – taky jsem četla v nějaké práci od porodní asistentky, že záleží i na natočení miminka, správně má mít zádíčka vlevo vepředu, aby pak vstupovalo do pánve ve správném úhlu. Na to je prý dobré vyhledávat polohy spíše v předklonu a naopak se vyvarovat např. dlouhého sezení v sedačce v záklonu. Ale do této polohy se mimi stáčí i těsně před porodem, tak to bych tak neřešila. Je prý dobré při poslíčcích vyvěsit břicho v předklonu nebo v kleče, protože právě při těch poslíčcích se dítě stáčí do té správné polohy… Jo, a taky když mimi není ve správné poloze, tak se má žena vyhnout hlubokým dřepům, při nich dítě snáze vstoupí dolů do pánve a to už mu pak otočení ztěžuje.

    No holky, já jako prvorodička mám houby zkušenosti, jen jsem někde něco vyčetla a hodně info mám od svého gynekologa, on je teda úplně zlatý, vždycky vyslechne a poradí a často i vysvětlí, proč to tak je. Chodila jsem i na předporodní kurz, který on organizoval, mělo to rozsah asi 50 hodin včetně exkurze v porodnici a cvičení pro těhotné, tak jsem se taky leccos dozvěděla 🙂 Klidně napíšu, ale nechci zase moc, jako učitelka mám určitě sklony poučovat a tomu se chci teda vyhnout :S Nesnáším projevy profesionální deformace u učitelů :@

    Holky, hlavně se všechny brzy uzdravte, ať můžeme užívat toho sluníčka! Šári a Rybízku, taky blahopřeji k tomu, že příbuzné otěhotněly a určitě jim to dobře dopadne! My jsme si na otěhotnění taky nějakou dobu počkali a já už pak byla docela nervózní, tak si dovedu představit, jaké to je, když to nejde… Tak hlavně že se zadařilo a ať to dobře dopadne!

    Krásný den, Lenka

    #860597
    Anonym
    Host

    Rybízku. K těm stáhům dělohy…někde jsem četla, že když má těhule orgasmus, že ty stahy nevadí, že je to dokonce prckovi i příjemné:-)))) Ale to je něco jiného. Neblbni a jdi k doktorovi, tohle není normální. Lepší když ti teď nasaděj nějakej utrogestan nebo tak než aby sis pak poležela ve špitále. Ta nehoda byla brutální, myslela jsem na tebe….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,326. až 2,340. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist