Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,356. až 2,370. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860613
    Anonym
    Host

    Dobre poledne maminky,
    my si dnes uvarili k obedu rybi polevku nmam to jsem si pochutnala!!!
    u nas je teda taky skarede, na vychazku v desti teda nejsem..
    pujdeme na chvili za svagrovou na pokec, bydlime se stejne bytovce..
    maji 3 deti – Honzika – 6, Viktorku .4,5 a Siminka – 2, tak si Filipek pohraje =)

    Rybizku- zadne slevy v CA =( ale treba pristi tyden budou =)

    sestrenka, co ma termin pristi tyden uz pekne plasi, ve stredu byla na monitoru a ok ( ale od utery je nemocna a ma opet atb ) vcera, ze neciti pohyby, tak jeli s manzelem do porodnice zas na monitor a jak ji zacal delat Dr.utz, tak mala zacala kopat, tak hlavne ze jsou v pohode..

    me se vcera nad ranem zdalo, ze jsem bya v porodnici a rodila =DDD
    uz jsem asi popletena z te sestrenky
    a dneska je objednana jedna znama ( kamoska svagrovky) na vyvolani, prenasi od nedele – ceka treti mimco, tak pak napisu, jestli uz je na svete =)

    prijemny den a vsem nemocnym at je lip..

    #860614
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné odpoledne holky!

    Rybízku,já osobně mám konopnou kosmetiku moc ráda,pro mimčo o ní zatím neuvažuju,ale kdybych zjistila,že je citlivá,tak to určitě zkusím. Pro mě je to jedna z mála kosmetik,co když ekzém vyleze,tak neškodí.
    Jinak v Ordinaci se to začíná pěkně zamotávat:)

    Jooo a eď nevím,kdo to byl, ale jak jste se bavily o pokojíčkách a někdo byl v Chemnitzu…teda tam se chci jednou kouknout. Pokojík byl nádherný!
    Teď to pro nás není aktuální,ale třeba až budeme chtít postel,nebo něco,tak to by se tam asi taky dalo dobře pořídit. Je tam nějaké středisko nebo to jsou jednotlivé obchody někde po městě?

    U nás dneska nic moc,sice moc neprší,ani není zima,ale je tam nepěkně…no počasí na filmy a lenošení:)

    Zkoušela jsem jedny sušenky cookies s vločkami,pokud by se někomu hodilo…jsou dobré:) Našla jsem je na MMB. Chtěla jsem něco,co se dá uzobávat a ty vločky mě potěšily,že tam bude i něco zdravého:)
    125 g Hery
    1 hrnek cukru
    2 hrnky hladké mouky
    1,5 hrnku ovesných vloček – i více se dá
    2 vejce
    1 vanilkový cukr

    – paní tam měla recept s kokosem,ale to ať si každý přidá podle sebe…já dala kousky čokolády a někdo psal,že dělal podle jejího receptu s celozrnou moukou a hnědým cukrem a bylo to taky dobré.

    Pádím aspoň vytřít,ať dneska něco udělám užitečného:) a snad manžela zmobilizuju a dáme do ložnice ten jarní zelený koberec:)
    Jsem hrozně zvědavá na ten seznam termínů porodů:D

    #860615
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    Vy si tady snad ty bacily předáváte virtuálně ne? Všem Vám přeju abyste se co nejdříve uzdravily a hlavně si to ted vybraly na dlouho dopředu ať si potom můžete užívat mimísky 🙂
    My jsme dneska byli nachviličku u tchánovců, taky jsou pěkně nemocní, takže jsem se hned nadopovala pomerančema a doufám, že nic nechytnu. Měli jsme mit o vikednu i malou, ale taky je nemocná a bejvalka je ted hrozně ohleduplná…nechce mě prý nakazit:)

    Pořád chodím kolem postýlky a vymýšlím, jak jinak ty nebesa nastavit. Pořád nejsem spokojená, ale už je to lepší než hned první den po „nainstalování“
    Holky kupovaly jste pro miminka dudlíky? Já sjem dostala dva, ale ty jsou až od pul roku. Tak přemýšlím, jestli koupit i jeden od narození. Všude se píše něco jiného, tak nevím. Někde to odsuzujou, že pak miminko nechce prso, jinde to zase chválí…..

    Já mám princeznu natočenou pořád stejně už snad měsíc. Pořád je hlavičkou dolu, zádička na pravé straně a pěkně mě kope, hezky nahmatám nožičku:) Ještě nedávno se sem tam přehodila na druhý bok, ale ted už vubec. Přijde mi, že tam má málo mista. Při poslední kontrole mi dr. řikala, že mám hodně napnutou dělohu, ta snad prasknout nemůže ne?

    Hrusticko: Já si myslím, že tenká deka bude stačit. My jsme koupili i IKEI ty malé pro miminka za nějakých 39 kč mám zelenou a růžovou tak myslím, že ta by měla tsačit. Navíc v dubnu už bude teplo. Já v to aspon doufám:D

    Ještě mi řekněte, kde se kupuje ten maliníkový čaj, v lékarně nebo ho koupím i v drogerii?

    Majo:Prosimtě kolik jsi brala toho utrogestanu?

    Dneska se chystám uvařit puding, mám hroznou chut na něco sladkého, ale nechce se mi nic pect a tohle bude rychlé:)

    Mějte se moc hezky

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28014.png

    #860616
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,tak konečně opět i já zase přispěju :o)))
    Tak jsem prosím zjistila,že jsem úplně blbá,protože jak jsem všem tvrdila,že mám Karolínu na štorc,tak není….jen jsem si myslela,že poloha podélná hlavičkou je rovně a ono to znamená,že je natočená hlavičkou dolů :$ No co už :o))) Tak ptoro asi ty neustálé tlaky na močák…někdy je to teda k nevydržení a když to do toh začne trvdnout,tak to fakt stojí za to 🙁
    Včera jsem se v moudré knize dočetla,že ženy,které trpí zácpou lehčeji rodí,protože to tlačení v druhé době porodní je stejně jako při zácpě..takže su klidná….rodit budu v pohodě,protože zácpou trpím jako prase (aspoň nějakou výhodu to má):D (pozn.berte to s nadsázkou)
    Dneska jsme konečně vyrazili s chlapem do toho obchodu na Tomkáči a koupili jsme přebalovací pult na postýlku.Měli ho tam jen za 350,- a to jsem ho už málem koupila použití za 300,- přes net a je úplně stejný.Tak jsem ráda…další věc z krku.
    A mám na vás pár dotazů…jakou matraci?Paní říkala,že je dobrý polokokos.Ty molitanové mi přijdou strašně měkké..nevím no.A další věc,kterou strašně řeším – mám už kupovat kojenecké lahvičky???

    Ještě jsem vám určo chtěla něco napsat,ale už nevím co..Jo – 21.2. jdu kouknout do porodnice,tak pokud to půjde,tak se hned zapíšu nebo co se to dělá a 22.2. jsem se přihlásila na přednášku o látkových plenách (ještě mě to nepustilo 🙂 ) Tak jsem zvědavá..

    No,tak zatím papapa a marodům brzké uzdravení

    #860617
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Hlásím že mi je dnes krapet lépe.Byla sem bokonce ráno schopná dojít do krámu pro červené víno.Uvařila sem i ovocné knedlíky a teď ještě vařím ptáčky(proto to víno do omáčky) na zítra.Zase sem se zpotila ale alespoň máme uvařeno.Nejdřív sem si myslela že to bude hračka když už mi je líp ale sotva po hodině na nohách se mi začali podlamovat únavou.Tak střídavě polehávám a vařím.Počítám že za hodinu bude uvařeno komplet.VE1RUNKO to stou zácpou a porodem je pravda.Je to pár let zpět co sem si takovou extra nepříjemnou zácpou prošla a musím říct že sem si tehdy říkala že snad potřetí rodím.Třetí porod mě teprve čeká , na zácpu trpím i teď a zrovna nedávno mi jedna taková velmi živě připoměla co mě zase čeká.Alespoň částečně víš do čeho jdeš ale ten výsledek je daleko příjemější:) .Ta matrace se má vážně používat tvrdší kvůli páteři jen pod prostěradlo dej ještě igelit nebo omylatelný ubrus,kdyby se maličká počůrala nebo pokakala a šlo to i mimo plínku.Ten přebalovák super kauf taky budeme schánět nějakej levnější.Kojenecké hahvičky si kup alespoň dvě,malou a jednu větší to pro případ že by si musela dokrmovat nebo nemohla kojit.Stejně je budeš potřebovat na čajík a na jiné pití až malá povyroste třeba na kaši před spanim.Nebo když budeš potřebovat odstříkat.Do porodky se chci taky podívat už kvůli tomu že chci darovat pupečníkovou krev a to se musí nahlásit dopředu.Taky sem zvědavá jak to tam vypadá i když mají na netu internetové stránky s virtuální prohlídkou.

    #860618
    Anonym
    Host
    #860619
    Anonym
    Host

    Holky, holky, ty bacily se vás ne a ne nějak pustit – tak už s nima zatočte a zbavte se jich:) potvůrek jedněch!
    Mě se naštěstí veškeré virozy vyhýbají, čemuž jsem velmi ráda.

    Jinak jsem tento týden využila krásného počasíčka a vyprala všechny malé věcičky pro Terezku – krásně venku to uschlo a nádherně to voní čerstvým vzduchem. A jelikož jsem včera měla velmi pracovitý den – uklízela jsem celý byt a tak jsem se cítila OK – tak jsem pak ještě večer všechny ty věcičky vyžehlila. Ale asi toho bylo poněkud moc v jednom dni, Terezce se to pak večer moc nelíbilo – pěkně se mi tam mrskala a kopala a trochu mě pobolívalo v podbřišku – manžel mě vynadal, ať se koukám šetřit! Tak jsem pak už opravdu jen a jen ležele na gauči.

    Dneska jsem si naordinovala odpočinkovej den, takže jsem byla s kamarádkou, která má 5měsíční holčičku, na obídku (i s pohárkem 😀 ), pak jsem se mrkla na holky do práce, do města a ještě na odpolední kafíčko ke švagrové 😀 Byl to krásnej den, odpočinek, pohoda – Terezka taky neprotestovala – jen to počasí mě štvalo, tady od rána prší a fouká – fuj 🙁 Ale nemůžeme asi holt v únoru chtít zázraky – no hlavně ať je pak hezké jaro a léto, až už budeme mít Terezku na světě!

    Mějte se fajne, jdu se natáhnout na gauč a koukat na telku 😀

    #860620
    Anonym
    Host

    card

    #860621
    Anonym
    Host
    #860622
    Anonym
    Host

    Hruštičko, Chemnitz Centrum je takový komplex obchůdků a obchodů….dá se tam pořídit asi všechno možné. Mě teda na nákup více vyhovují Drážďany, ale v Chemnitz je super ten Toys R Us pro prcky.

    #860623
    Anonym
    Host

    Veveriku, já dudlíky už mám. Od Aventu pro 0m, ale já nějak nejsem nadšenec do kojení, takže když to nepůjde, tak se nebudu zlobit….. Jinak se prý moc nedoporučují, ale já ho beru i do porodnice.
    Když jsem brala utrogestan, tak 4 denně v různém dávkování a k tomu ještě tři tablety hořčíku a jeden diazepam (ten jsem přestala brát po propuštění z nemocnice)

    #860624
    Anonym
    Host

    K těm podložkám pod prostěradlo. Já koupila rovnou prostěradla s nepromokavou vrstvou a pod obyč. prostěradla mám nepromokavou podložku z Ikea, která stála pár korun.

    #860625
    Anonym
    Host

    Ahojky holčiny,

    tak já se též hlásím, že je mi krapet lépe … už nemám horečku a klouby a kosti mi též dali pokoj, takže už jen ta rýma, občas si zakašlu a únava … ale dnes jsem ještě byla celý den komplet v posteli … ani jsem nevařila, dojídali jsme zbytky, nějak jsem opět neměla hlad a ani sílu nic vařit 🙁 … doufám, že zítra to už bude fain, mám vyndáno kuř. stehýnka, bůček … a udělám k tomu špenátek (domácí ze zahrádky z léta) a bramborový knedlík … no nemám nějak chuť, tak jsu zvědavá jak to dochutím :-))) ale což nedělám to poprvé, tak to dám 😀 …

    Téma matrace – já mám polokokos – vrstvy – kokos – molitan – kokos … je super, jen je na ní opravdu zapotřebí dát nepromokavou podložku, nejen z důvodu počůrání Mimíska, ale i to, že ty kokosová vlákna přes to prolezou a docela píchají 🙁 … takže já budu ještě kupovat chránič matrace …

    Dudlíky – těch mám že můžeme dudat celá rodina, já nevím, co je to za módu, že když někdo čeká mimi, tak všici koupí dudlana :D:D:D:D … takže 0m mám asi 3 … 6m asi 4 … a jeden snad velký 😀 … spíš jsou kupovaný proto, že jsou krásný – ozdobný … jenže Prckové si stejně zvyknou na jeden a nebudou ho chtít dát – to vidím u naší Terky … má 0m a dudlá ho do teď … a běda jak jí ho někdo chce vyměnit 😛 konec :D:D:D:D

    Lahvičky – mám dvě … jednu 0m a druhou 6m+ … brala jsem od značky Tomme Tippe … mají krásný design a hlavně ty dírky proti té dětské kolice a hlavně celá jejich řada pro mimísky se mi moc líbí, takže jsem většinou kupovala vše od nich … i dudlany jsou od nich většina … krapet dražší značka … ale což :o) ….

    Tak nějak jsem opět prospala celý den a né a né zabrat :o)))) … jsem pořád nastěhovaná v obýváku, tak snad se nás táta dočká zítra v ložnici už … no nerada bych ho nakazila, někdo vydělávat penízky musí … takže tu jednu noc tu ještě vydržíme sami s Naty :o) …

    Zítra jsem měla jet k tchánovcům … ale jelikož mě ta chřipka né a né pustit jedu do prčic 😀 … takže jede sám Aleš … nejdříve ho vyženu do JYSKU mají v akci komody, tak jsem si vybrala jednu velikou šuplíkovou (6 šuplat) za 1.099,- kč do toho pokojíčku na ty věcičky, ať to můžu začít prát a uklízet na své místo, zatím to má Aleš pořád ve své skříni namačkané :o) a ještě mi vyzvedne vitamínky u tchýně a gázové čtverečky na pupíček pro Naty … tchýně pracuje v nemocnici, takže když něco podobného potřebuji tak to do 2 dnů mám – super 😀 a gázové čtverečky budu potřebovat na pupíček a čištění očiček …

    Na dnešek se mi zdál sen … ehm … že jsem porodila chlapečka … už to tu někdo psal … no holky můžu vám říct, že jsem byla zapocená až na prdeli :D:D:D:D …. to bylo živý až fůůůůůj …. jééééémine to bude ještě překvapeníčko na sále 😀 … no v pondělí se zeptám Dr. aby mi ještě jednou prozkoumala pohlaví, že mám splašené sny … se bude zase smát 😀 ….

    Tak zatím se mějte krásně, snad se sem zítra dostanu … papa a pohodičku do bříšek 😀

    #860626
    Anonym
    Host
    #860627
    Anonym
    Host
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,356. až 2,370. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist