Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,551. až 2,565. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860808
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj mamky,
    dnešek jsem strávila celej nad žehličkou, takže nic moc…..a eště ke všemu dostávám nějakou zácpu – no, samý lepší 🙁
    Lenko, díky moc a zdravím tě – copak čekáš a kdy máš termín? 🙂 Virtuálně třesu pravicí…:)

    Veveriku, já jsem teda taky myslela, že Bětuškou máš rozhodně na mysli Alžbětu (měla jsem za to, že to asi bude Bětka nejspíš po babičce nebo tak…..), to musím souhlasit se Šárkou, Beátka je jméno přece úplně jiné 🙂 . Ale samozřejmě ty jsi maminka budoucí holčičky, takže jí samozřejmě můžeš říkat jak chceš 🙂 …..je to jen můj názor, snad se nenaštveš, páč to určitě nemyslím ve zlém….je pravda, že já si při Bětušce představim postarší fousatou ženskou ve filcákách – a la dojičky u nás v kravíně 😀 , ale je to tak jak říká Maja – prostě každé z nás se líbí něco jiného….a to je dobře 🙂

    #860809
    Anonym
    Host

    Haňulko, zkus to lněné semínko, to pomáhá a může se po celé těhotenství…Já si u Alžběty vybavím doktorku Čeňkovou z Nemocnice na kraji města 🙂

    #860810
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Majo….dyž já nevim kdo je doktorka Čeňková…??? 🙂 Já koukám jen na Teorii velkýho třesku 🙂

    Právě jsem zbaštila švestkovej kompot 🙂

    #860811
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28139.png

    Tak čučím, jak to letí… 40 dní jako na Medarda :o))) … ahojte všichni…
    Včera slušnej chat do dvou … hmmmm, jenže kdo má rono vstávat k malé??? 😀 Jsme se nasnídaly, pustila jsem jí pohádku a na sedačce jsem ještě podřimovala a musím říct, že jsem měla z toho nevyspání kocovinu. Málem jsem ani neuvařila. Dneska nehorzí… ikdybych měla vyrazit o půlnoci pojistky 😀
    Tak jsem dnes vyexpedovala malou do Jedovnic k babičce na prázdniny. Zítra ráno mě čekají odběry a UZ, tak doufám, že bude všechno o.k.!!! Poloha je teda zaručene furt stejná! :S Furt mám vraženou hlavu v žebrech! A do toho to tvrdnutí, lahoda :-((((( Cestou se ještě stavím něco nakoupit, hlavně to té tašky do porodnice 😀
    U nás se pěkně okosilo, je tady -9 !!! Mazec, snad ráno tu ludru nastartuju! 😛 Jsem na vychajdě se psem pěkně vymrzla! 🙂
    Tak koukám, jak se nám začala točit diskuze kolem jmen.. též jsem si říklala, že Bětuška je jednoznačně Alžběta, jelikož jsem ještě neslyšla, že by Bětko někdo řekl Beátce, když tak Bety nebo max. Betynko, ale to mi přijde jako časopis 😀 takže pokud dáme Beátku, tak ode mě nikdy oslovení Bětuško neuslyší! 🙂 Aležběta mi přijde jako dost starý jméno, ale jak už jste psaly, co člověk, to názor! Takže s tebou, Májo, taky nesouhlasím… ad. kolotoče… A co vy máte na chlapečka za jméno?
    Hele Jity, stane se… 🙂
    Eviku, setři se a když to chlapa nenapadne, řekni mu to narovinu. Víš jak se to říká… chytrému napověz, hloupého kopni! 😀 Teď to nebylo na tvého chlapa, ale na všechny nepozorné ke svým ženýám! 🙂 Aleš teď taky párkrát myl nádobí a pomáhal v kuchyni, no co.. musí. Taky jsem ho ale musela „kopnout“ :o))))
    Já nevím holky, mě ty plínky z DM nepřijdou moc dobrý :S To už jsou lepší z Tesca, ty jejich zelený. Ale až tak od tří měsíců… tak se mějte fajnově, ať začnete dobře nový týden… 🙂

    #860812
    Anonym
    Host

    Haňulko, ty neznáš nemocnici na kraji města? Tak tam byla jedna taková Bety:-) Pamatuju si to ještě z dětství, ale to bude asi tím, že jem krapet starší:-)

    Rybízku, plenky Happy nejsou z DM. Já je beru jako nutný zlo do porodnice, protože je tam vyžadují, ale jinak je doma už slušná zásoba pampersek. Jméno našeho juniora pošlu až v SMS:-) Hledali jsme něco mezinárodního. Jméno u nás vybíral manžel. Já chtěla jméno po tátovi, ale to přes něj neprošlo:-(

    #860813
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Přeji všem příjemné pondělí.Koukám že ste debatovali nat Alžbětou a Beátou.Já mam Bětušku taky nějak zafixovanou z dětství jako Alžbětu ale vždyť je to ostatně jedno hlavně že se to oslovení líbí rodičům.Já osobně znám dvě Alžběty.Jedna mě kdysi vozila do školky a říkali jí bětko.Druhá je má současná sousedka a tý všichni říkáme Betyno.Je fakt že obě to jsou starší ročníky tak si nedokážu představit malou holčičku kterou by tak oslovovali.No holky já zase obdivuju ty rodiče kteří dají své dceři jméno Jozefína.Když je ta maličká malá tak to jde Pepča,Pepinka,Jozefínka,ale dokážete si představit dospělou osobu na kterou někdo volá Pepino?No děs a hrůza já sem se stim setkala.Byla to stejně stará holka jako sem já a když mi žekla že jí mam říkat Pepino tak mi to prostě nešlo z pusy.Tak nějak mi to přišlo jako nadávka nebo nějak sprostý.No prostě schvaluji Beátu ta je daleko modernější.Jinak když sme řešili my jméno pro holčičku tak vítězila oboustraně Natálka.V noci sem se vzbudila ve dvě a čučela sem skoro do tří na telku.o už se mi dlouho nestalo.Ráno nás probudila kámoška která volala aby se zeptala jak se mi vede.Tak sem jí říkala že se skoro pořád válim.Její přítel s povzdálí volal že má taky velký břicho ale válet se nemůže.Tak sem mu vzkázala že to odválim i za něj.Holky držim palce těm co jdou dnes na nějaké vyšetření a Majo zkus to ještě chvilku vydržet vcelku,přecijenom je to pro miminko lepší když je dopečenější.

    #860814
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné pondělí všechny a všichni prckové:) ¨

    Teda koukám, kolem Beátky pěknej rozruch:D mě se líbí to jméno a maminka si může říkat, jak chce…Bětuška je k tomu nezvyklé, ale to vůbec neva:)

    Vy jste dobré holky, takhle ponocovat na chatu…ale příští týden bude manžel pryč, tak pokud nebudu moct usnout, jdu k vám:) A na FB jde chatovat ve víc lidehc najednou nebo jste kvůli tomu pak přesídlily právě na skype? To jen tak ze zvědavost, abych byla zase chytřejší, jak to tam funguje:)

    Jity,
    s tou kamarádkou je fakt dobrej příběh – je to někdy úplně jinak, než si člověk myslí:) Ale je teda fajn, že až tak nikomu nechyběla:D

    Šárko,
    s těma jídlama si mi udělala pěkné chutě!!! I ty jedna:D Vím, co mě někdy čeká v blézké době, halušky se zelíčkem
    Se žehlením ti nezávidím, u stolu to musí být blbé. Mě ale bolí teda záda i u žehlicího prkna. Dneska asi hodím už nějakou várku prádla pro malou.

    Haňulko, tobě se taky líbí Teorie velkého třesku? Je to skvělý

    Dneska mi přišly poporodní kalhotky, holky, kolik jich nakupujete? Já jich mám teď teda pět a jsou i pratelné, tak nevím, jestli by to mohlo stačit.

    Plenky – máte zkušenost s Huggies newborn? V DM na ně mám slevu na tu kartičku,tak jsem uvažovala, že půjdu do těch…a mám ještě tu nejmenší velikost Pampers to malé balení.

    Sníh – jsem se včera probudila a myslela na vás…už tady byl taky poprašek a dneska ještě málo připadalo. Už s tím pryč a jaroooo:D I když teď zrovna svítí sluníčko a je to krásný.

    Holky, jak připravujete to lněné semínko? Konečně jsem ho před víkendem sehnala a mám teda dojem, že účinkovalo rychle, jestli to nebyla zásluha něčeho jiného:D 🙂 Na tom sáčku je napsané, že to nemusím nijak máčet, ale rovnou ho můžu dát do jogurtu nebo tak…děláte to taky tak? Vím, že někdo ho přes noc namáčí. Chuťově mi teda nepřijde žádná mňamka, ale hrozný to taky není.
    Ale docela sranda s cenama – v lékárně říkali, že ho mají asi za 40Kč a u nás v sámošce jsem ho našla 300g za 18 Kč…trochu rozdíl:)

    Ivet, jsem zvědavá, co na kontrole zítra…máš to teďka nějaké náročné to těhu…první jsi měla taky tak?

    #860815
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, zdravím vás v novém týdnu:) !

    Tak koukám jak se tu rozjela diskuze ohledně jména Alžběta…docela kulim očka:O ! Já myslím, že je každého věc jak oslovuje prcka – třeba kamarádka má Aleška a říká mu Lešíku, to se mi moc líbí, mě osobně by to vůbec nenapadlo. Teď má druhorozenýho Dalibora a tomu říká zase Dalíku:D . Takže někdo dokáže z různých jmen udělat takové tvary, to se jeden diví (já bohužel takovou slovní obrazotvornost nemám a docela mi to je líto).

    Ad plenky, já mám pouze dvě balení Pampers Newborn 2-5 kila (uvedená vel. 1), takže jedno balení do porodky a druhé domů a pak už budu vesele používat vel. 2 – to je 3-6 kg a jestli bude mít prcek skoro 4 kila tak to je tak akorát.
    Minule jsem měla jen 1 balíček Fixies newborn a pak už jsem tedy vesele látkovala. Takže nulky vůbec nehrozí.
    Na kyčle bylo právě ideální to široký balení do čtvercových látkových plen, teď to vyřeší podle toho jak řekne v porodnici ortoped, vždy před propouštěním zajde, zkontroluje stav a řekne buď že se ještě musí dát přes pampersku třeba 1-2 látkové plenky a navrch dám takový ty kalhotky jak se používali dřív na látkovky. Tím je zajištěný to široký balení kvůli kyčlím.
    Další kontrola u ortopeda je myslím v 6 týdnech.

    Mě holky dnes tak píchlo v tříslu pravým, že jsem se málem počurala bolestí, to byla síla. Ještě to je vcelku cítit, ale rozchodila jsem to. Odvedla jsem Danulku do školky, teploměr ráno ukazoval -12stupňů, se mi vůbec ven nechtělo. Ale Danča měla teď dlouhou pauzu, nebyla v MŠ 3 týdny, tak jsme i v tý kose vyrazily.

    Při cestě zpátky jsem se stavila na poště, měla jsem zase 3 doporuč.balíčky (v jednom pupalkový olej, máme s kamarádkou na 1/2, pak setík overálků vel. 3-6 měsíců a čepulku s capáčkama a manžestráčky podšitý – vel. 62 takový kaťátka ještě nemáme, samý dupačky a overálky tak tohle když vyrazíme někam na návštěvu. Ta čepulka je jarní sametová s podšívkou – barva zelenkavá a má ouška, je to taková žabičková už se těším až ji bude prcek mít na sobě a k tomu do barvy i capáčky. To asi vezmu do porodnice. To je z oblečení už vše, už jsem si zakázala cokoliv dalšího koupit, protože ono by se sice nakupovalo, ale už by to nebylo kam dát…a to nemám ještě vypranou tu krabici nejmenších oblečků půjčených od kamarádky Lucky.

    Haňulko, mám stejnou potíž jako Ty, už jsem se radovala, že jsem vyzrála (baštím už to namočený lněný semínko v jogurtu živým), ale zase se to vrátilo. Včera jsem docela trpěla. Kompotový švestky jsou super, asi si je taky nakoupím.

    Tento týden se budeme stěhovat z ložnice do obytný místnosti, manžel začne opravovat ten sádrokartonový strop, pak vymaluje. Je to zase na několik dní práce, takže postel zatím dáme do obytný místnosti a budeme chrupkat u telky. To se bude líbit Danče:D . U babičky a dědy roztáhli sedačku a taky spali tam, takže v tom bude vesele pokračovat.

    Tak jsem zasejc napsala román, přeji hezký den, pa pa.

    Jsem zvědavá na Rybízka co na kontrole, doufám, že bude vše v normě!
    Na kyčle jsem dávala

    #860816
    Anonym
    Host

    Evíku, já už ho mám dopečené:-) Dnes jsem 37+1 což podle paní doktorky znamená, že už prcek nebude předčasně narozený a vzhledem k tomu, že už je větší, tak už prý může v pohodě na svět:-) Jen jsme čekali na rybičku a to je už dnes, tak doufám, že do dvou týdnů bude prcek na světě. Doufám, že mi ve středu paní doktorka řekne, že nález pokročil:-) Pepina ještě ujde, ale co taková Theodora, to mi přijde jako pomsta tomu dítěti…..zase na druhou stranu, to mimčo bude dítě jen pár let, tak jestli není lepší vybírat něco pro celý život.

    #860817
    Anonym
    Host

    Hruštičko, já to lněné semínko namáčím přes noc a dávám do jogurtu a snažím se ho i rozkousat. Jinak mám jak celé semínko, tak drcené a mě to v tom jogurtu chutná.

    #860818
    Anonym
    Host

    Majo, mé kamarádce se na podzim narodil Daliborek a byla 37+2tt a malej měl 3,5kg, takže byl taky
    super „dopečenej“, navíc kamarádka byla za ty 2 týdny před termínem ráda, už jí to taky zmáhalo.
    A vím o čem mluvila, já to nějak zapomněla jaký ten konec je náročný.
    Chodím docela srandovně, všude mě to táhne a pne, jak mě ráno strašně zabolelo v tom tříslu, tak to je síla. Pořád to cítím.
    Lněný semínko jím taky celý – drcený jsem nekupovala. Stačí to řádně rozkousat. A v jogurtu je to opravdu dobrý. Samotný bych to asi nesnědla.

    Já budu odpo odpočívat, ráno zase cesta do a ze školky. Ve středu mě to mine, to manžel jede s Dančou na vyšetření do Prahy, takže budu mít opravdové lehárko.

    #860819
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    také zdravím v novém týdnu a přeji pohodu do bříšek! 🙂 Jak jsem to teď pročítala, tak mě napadalo spoustu reakcí, ale asi si na vše nevzpomenu 😐

    Hani, díky za přivítání, já mám termín 10. dubna a čekáme holčičku Sárinku (Sáru). Vy čekáte kluka, viď, jak ho manžel tak pěkně zapíjel <:o) A máte chovnou stanici pejsků, že, jestli jsem si to nepopletla

    Holky, nám v porodnici doporučovali Huggies newborn, prý jsou výborné a i kamarádka si je velmi chválila, prý i mnohem lepší než pampersky. Ale tak jak jste tady psaly už dřív, každému mimi sedí něco jiného, takže je to těžké… my máme nakoupené nějaké ty huggies, ale radši ne moc veliké zásoby, abychom když tak mohli měnit podle individuality Sárinky.

    Pobavila jsem se nad těmi jmény. Docela jsem nad výběrem jména hodně přemýšlela. Jako učitelka se setkávám se spoustou jmen i jejich různou frekvencí a u některých i s problémy, jak to dítě nějak slušně oslovit… Tím myslím ani moc tvrdě, ani moc mazlivě, ani urážlivě atd. No prostě je to věda. Takže my jsme měli při výběru spoustu požadavků – ani moc běžné (to jsem sama mockrát zažila, více Lenek v kolektivu, je to nepříjemné, všem se říká jménem, jenom vám příjmením, když jste tam 3…), ani extra vyjímečné, pak bývá dítě vysmívané. Ale ani samo o sobě zdrobnělé, pak se to někdy nehodí k dospělému člověku v nějaké vážené pozici. Já jsem trvala na tom, že to jméno musí mít takový ten milý tvar pro oslovení, ani moc tvrdý, ani moc měkký, ale tak akorát, s tím -i na konci – Hani, Leni, Pavli, Sári…. Manžel zase chtěl, aby mělo jméno anglickou variantu -např. Katka – Kate, Helena – Helen, Sára – Sarah atd. No a ještě jsme měli pár požadavků, no když jsme to dali vše dohromady, moc jmen k výběru nám tedy nezbylo… A taky se říká, že jméno se má spíš vybírat jako pro dospělého, protože dítětem je člověk jen chvíli a dospělým pak mnohem větší část života.
    Ale jinak si myslím, že každé jméno je pěkné a my si naše sympatie a antipatie ke jménům vytváříme nevědomě podle lidí, které pod tím jménem známe. Mně se velmi líbí Beáta i Alžběta, Beáta je taková moderní, trošku výjimečná (a trochu vyjímečnosti je pro mě spíš plus), jen má trochu problém s tím běžným oslovením, jak jí budou v 15 letech říkat kámošky? I když ony si poradí 😀
    Alžběta je krásné klasické jméno, se spoustou variant oslovení, pro malinké dítě Bětuš, Bětulinko atd., v dospělosti je zase naopak Alžběta jméno vážené. Má i krásný anglický tvar Elizabeth, znám i lidi, co Alžbětám říkají Eli apod. A nemyslím si, že je to jméno pro staré, několik Alžbět jsem učila. Většinou jsme používali oslovení Bety, Bětko. Jako nádherné jméno mi přijde i Josefína (to ale není totéž co Josefa – té se týká Pepičko, to se mi moc nelíbí). Josefína je ze zahraničí (Josephine) a u nás má bohužel právě málo těch rozumných tvarů na oslovení, takže z toho důvodu bych ho nedala. Těch tvarů ale nemá moc ani Beáta, a taky je to nádherné trochu cizokrajné jméno. No je to složité <:o)
    Cožpak o to, rodiče většinou nějaké ty tvary vymyslí, jak psala Cuca, někdy je to fakt fantazie (taky máme v rodině Dalibora a říká se mu jako malému dítěti Dalíku, Dalásku, Dali, Dadi, Dalčo, Dadičku, … někdy taky Daďoš, Dalča – no prostě různě 😀 Horší to je s ostatními lidmi, se kterými pak to dítě přichází do styku, ti někdy mívají problém s hezkým oslovením, to právě znám hodně ze školy.
    Tak zvažujte holky, je to složité 🙂

    #860820
    Anonym
    Host

    Cuco, přesně tak. Já mám odhad na 4 kilového sviště, takže čím dřív tím líp. Švagrová třeba porodila v termínu a malá měla jen 2500 g. Jinak s tou chůzí tě chápu. Já už chodím jako kachna:-) Ty cesty do a ze školy máš dobrý. Aspoň se dokopeš k nějakému pohybu. Já když nemusím, tak zůstávám doma.

    #860821
    Anonym
    Host

    Pokračování – to jsem teda napsala nějaký román :$

    Veveriku, děkuji za milé slova, já vím, že se pak přístup příbuzných třeba narozením změní a vůbec – každý je prostě jiný a dává city a vztahy najevo jinak a pravda je, že si myslím, že se na Sárinku všichni těší a budou ji mít rádi – a to je to hlavní. Veveriku, můj manžel taky není ten typ, co z budoucího miminka blázní a povídá si s bříškem atd. Je to u nás vlastně asi dost podobné jako u vás. Manžel je starší než já a má dvě děti z prvního manželství, už větší. Takže role otce pro něj není nová a tak k tomu prostě i přistupuje. Já byc teda klidně brala chlapa s projevy jako má Šárčin manžel, taky mi na začátku těhu bylo trochu líto, že si manžel bříško ani moc nehladí, ani mu nepovídá, ani nadšeně neutrácí za výbavu atd. Ale pak jsem pochopila, že i tak se na mimi těší, že už teď za něj cítí velkou zodpovědnost a že se o něj jako táta bude určitě dobře starat – a to je opět to hlavní 🙂

    Rybízku, naše poloha je taky stále neměnná, hlavička nahoře a nožičky mi kopou do močového měchýře, dneska to docela dost i bolelo 🙁 Jinak se ale cítím celkem dobře, nemůžu si nějak stěžovat A na zácpu mi taky zabírá to lněné semínko

    Jity, blahopřeji k částečnému stěhování a dalším pokrokům při úpravách v domě! <:o) To znám, je to takřka nekonečný příběh…

    Jojo, a pěkně nám to teda utíká, taky už to počítám v těch dnech a týdnech a není to moc :O Ještě nemám vyprané věci pro mimi ani sbalené svoje do porodnice, už mám ale aspoň všechno doma, tak už se do toho konečně pustím!

    Majo, držím palce, ať to přijde v rozumnou dobu a moc se těším na první nformaci o miminku! Myslím na Tebe, aby to vše dobře a v pořádku proběhlo

    Krásné odpoledne vám všem a snad jsem vám nezamotala hlavu s těmi jmény 🙂

    #860822
    Anonym
    Host

    Holky jak tu píšete o tom prožívání tatínků, já jsem na tom asi tak nějak jako Veverik a Lenka, taky se nekoná žádný povídání miminku do bříška, nákupy apod. Ale i tak cítím, že se manžel na miminko těší, že se snaží dodělat resty v bytě, aby to bylo čisté než přijedeme z porodnice a tak. Toho si cením, má toho fakt hodně při práci ještě dělat pak doma, minulé léto si sáhnul na dno svých sil, když se rekonstruovala ta střecha, byl v jednom kole od jara až do podzimu, takže si nestihl moc ani odpočinout…a bude to nanovo. Jen přestane mrznout tak se zase bude pokračovat o patro výš a zateplovat…já si cením, že mám tak pracovitýho muže a to, že se mnou nekupuje co je potřeba doplnit ve výbavičce, to je pro mě spíš nepodstatné.
    Myslím, že Šárky partner je spíš takový vyjímečný v tomhle směru.

    Lenko, to s těmi jmény jsi dobře popsala, já nad tím taky pořád dokola špekuluji jaké jsou varianty námi vybraných jmen – jak to bude u dítka a pak u slečny a dospělé ženy. No jsem nakonec zvědavá jaké jméno dáme. Ale máme pár variant jak holčičích tak klučičích a asi to necháme až na poslední chvíli:) to pevné rozhodnutí.

    Ad plenky, já chci ještě koupit také Huggies, od DM mám nějaké slevové kupony na ty ve světlém obalu s organickou bavlnou – tak to zkusím, ale asi taky vezmu už spíš 2 – tedy 3-6 kilo, lepší větší než aby byly malé. Možná by bylo lepší, kdyby byly max 2 druhy a nemuselo se to takhle řešit. Jedny by nevyhovovaly a tak by se kupovaly ty druhé a bylo by.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,551. až 2,565. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist