Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,626. až 2,640. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860883
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, omlouvám se, že odpovídám až dnes, ale nějak mi blbnul internet. Koho by zajímalo video jak se přesně dělá ta masáž hráze, klikněte si sem: http://www.youtube.com/watch?v=DK2P8Ziqc6Y je to sice v angličtině, ale stačí i tak sledovat obrázky…. 🙂
    Cucaracha: termín mám zatím 27.4.2011, ale jsem zvědavá, páč to tipuji spíše na 20.4….no uvidíme 🙂
    Mája: já se snažím s partnerem masírovat, ale spíše je to pro mne dosti nepříjemné, tak to bohužel pravidelně neprovádíme…snad to nebude u porodu zas tak hrozné…
    Veverik: jsem ráda, že jsi také z Prahy, třeba v Motole skončím, když je „ta krize“ a přeplněnost v porodnicích… 🙂 U registrace jsem vyplňovala dotazník, že když to na mě přijde a bude zrovna plno, zda souhlasím s převozem do jiných zařízení, kde bych mohla rodit, ale že beru na vědomí, že můžu rodit i v sanitce:S

    #860884
    l Lucík
    Registrovaný uživatel
    #860885
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Lennycka: mne říkaly, že mám do porodnice nastoupit (jako do jejich těhotenské poradny) v ukončeném 35 t.t., ale asi každá porodnice to má jinak. Nejlepší je tam si zavolat a zeptat se, kdy je vhodné přijít.

    #860886
    Anonym
    Host

    Uf, tak jsem dala dohromady soupisku faktur – kvůli dokladování čerpání úvěru ze st.spoření a ještě to zavezu na pobočku ČMSS! Doufám, že jsem nic neduplikovala, tak že už nás nebudou otravovat.
    Už jsem to chtěla udělat v lednu, zase se to odsunulo tak dnes ráno jsem si na to sedla po odjezdu zbylých členů rodiny a je to hotové!

    Taky jsem si volala na OSSZ kvůli té mateřské co mám za resty když přecházím z rodičáku na tu mateřskou a prý resty nemám, účetní podala tu žádost vše je v pořádku, zač. března mám čekat penízky na účtu a jakmile přijdou – tak mám na sociálce – kde jsem žádala o rodičovák na Danču vyplnit formulář o zrušení, s tím asi pošlu pak na OSSZ manžela, tam mi vyplní výměr kolik mám na den a podle toho si pak budu moct vybrat tu variantu (u mě jasná volba 3-letá)rodičováku na miminko. Uf tak další věc z krku.
    Manžel chtěl včera vyplnit daňový přiznání, ale hned v začátku si všiml že si vyzvedl špatný formulář:( , místo pro fyzické osoby si vzal pro právnický, tak musí vzít nové formuláře a vyplnit a chtěl by to dnes podat (to nevím nevím zda stihne, když se vrátí z Prahy později odpoledne, ale nechtěla jsem mu brát iluze). No v pondělí je posledního, tak to tam ještě má šanci donést, navíc nejde v pondělí do práce, mají ponížení výroby, tak dali zaměstnancům volno (tedy spíš si musí vybrat starou dovču).

    Lennycko, to semínko jsem koupila v DM drogerii mezi produkty zdravé výživy. Ale měli by to mít i ve zdravé výživě jako takové – kde se dají sehnat různé celozrnné mouky, tofu, čajíky oříšky….
    Já využívám DM drogerie, tam toho mají taky široký výběr a za přístupné ceny.

    Masáž hráze opravdu nic příjemného, taky to nepraktikujeme denně, ale ještě je čas – prý jsou nejdůležitější ty 2 týdny před termínem.

    A minule jsem byla na monitoru taky až asi 3 dny před porodem poprvé a pak až když jsem dorazili k samotnému porodu. Ale já byla ráda, ten monitor není nic moc příjemnýho zvlášť ke konci.

    Tentokrát si mne pozval příští týden DR. na první monitor to budu 36+5/36+1 dle UTZ. Pak asi za 14 dní a to už bude fofr. Je to vleže jen s mírně zvednutou hlavou, když chodím do poradny tak ty maminky jsou z toho takový rozhozený, často to vypadává, nevím co mají za předpotopní přístroj, ale moc velkou váhu tomu nepřikládám. To v porodnici se sedí v křesle a vcelku se to dá.
    Právě minule jsem šla na ten monitor taky do porodnice a to jsem byla 38.týden. Já sama nic necítila ale Dr. tam už vyčetl ze záznamu, že tam nějaké stahy byly. Odhadl mi zcela přesně termín po tomto monitoru (řekl, že si myslí, že se mimi narodí na přelomu roku buď na Silvestra nebo Nový rok a skutečně se malá narodila na Nový rok večer). Tedy neodhadl to jenom podle záznamu CTG, ale taky podle nálezu při prohlídce:D .
    Tak doufám, že až k němu půjdu naposledy do poradny, že mi řekne taky přesný termínek kdy se mimi narodí:) .

    Děvčátka já se připravím a vyrazím do města ať to mám z krku.
    Ráno když odjížděla Danča s taťkou, tak bylo asi -16, děs jak mrzne. Ven se mi nechce, na druhou stranu je lepší když to budu mít už vše vyřízený a pak budu mít veget.

    Pěkný den a když půjdete ven, pořádně oblíknout!!!

    #860887
    Anonym
    Host

    Četla jsem to po sobě a př. týden budu 35+6 ve středu (jsem se tam upsala:( ). To se dozvím i výsledky krevního obrazu.
    S tou krvácivostí to je nebezpečné, takže je dobře, že se to sleduje a když tak upravuje léky.
    Já minule krvácela moc, musela jsem dostat i transfuzi. Doufám, že se tomu tentokrát vyhnu. No výsledky se dozvím až př. týden snad by mi taky něco dali, když by bylo něco špatně…

    Paaa

    #860888
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    Holky, už máte vybraná jména pro dítka? Nám se líbí Sofie a pro kluka Vítek, i když se přítel stále nemůže rozhodnout… 😀

    #860889
    Anonym
    Host

    Zdravím holky,

    tééééda, vy jste se rozepsali, že jsem si nejdříve musela jít udělat kafíčko k tomu a pak dočíst :o) super …

    Tak dneska vstávačka v půl desáté – waw pokrok, že tak brzy :o))))) ale poprvé jsem byla vzhůru když odjížděl Aleš na ranní a bylo venku -12 stupňů … pořádná kosa, ještě že si vyndal baterku z auta, protože by určo nenastartoval 🙂

    Jo se Vám tu musím vypovídat … jsem úplně na nervy z plastových oken !!!! každé ráno, když vstanu, tak mám maraton s hadrem :-(((( okna jsou do půlky zamlžená a zrosená, už jsem z toho zoufalá !!! to dělala zase nějaká firma, která to super odflákla!!! a teď jsem koukala na Rady ptáka Loskutáka a tam to přesně říkali – proti tomuto lze leda tak vyměnit sklo ! :O No hrůůůůza !!!! tak jsem se zase dnes vztekala … už aby bylo léto a tohle skončilo … a v noci musela být pořádná kosa, protože jsme měli topení puštěné docela na hodně a já se stejně klepala zimou a nohy jsem si strkala k Alešovi 🙂

    Veveriku, no šikovná moc nejsem … to byla teprve první várka žehleníčka 😀 … chtěla jsem dnes vyprat další, ale nevím, nevím, zda uschnou Alešovi věci … v tom paneláku to prádlo tak špatně schne !!!!! – hnus!!!! minule jsem mu vyprala montérky a dala je uschnout ven – no v 17 hod jsem pro ně šla a nesla jsem si dovnitř kus prkna !!! takže jsem to moc nevyřešila !!! já už chci slunííííííčkoooooooo 8o|

    Dnes nevařím, mám od včera kaši s rybičkou a zítra si nejspíše udělám špagetky … Aleš je blázen a chce jít 2 dny za sebou na 16-tku přesčas … to bych nedala – ho obdivuji … tak budu opět sama doma :S tak asi budu spát a je to :o)

    Eviku, než vložíš příspěvek sem, tak si ho nejdříve nakopíruj do myši … je to lepší, kolikrát je příspěvek dlouhý a proto se sem nevloží … a když se Ti nevloží a máš ho nakopírovaný, tak si ho hoď třeba do wordu a pak to sem vlož na 2x … milionkrát jsem to tak už musela dělat … a Rybízek určo taky 😀 …

    No v neděli nejspíš pojedu vlakem k našim … že se mi chce, ale budu muset … v pondělí mám poradnu a chtěla bych tam zůstat minimálně do středy a skočit si i na OSSZ zeptat se na vše a vyzvednout si domů tiskopisy k žádostem o rodičák atd … to si nechám poradit, na co vše mám nárok … zkusím i to porodné, i když těěěžko Anežko dostanu !!!, ale za to nic nedám, za to vyplnění … a chci mít ty papíry připravené doma, že je po porodu pak jen vezmu a sjedeme na sociálku je odevzdat … aspoň něco budu mít z krku, doufám, že narazím na nějakou fiflenu namyšlenou, kterou tam budu muset profackovat, aby se vzpamatovala 😛 , ale jak mi říkala už naše Renča, skrze dávky, které se týkají Prcka se chodí do jiné budovy a že jsou tam prý ochotní – no já mám smůlu na samé krávy 😀 … tak uvidíme 😀 …

    Dnes pokouknu po netu na nějaké ty dětské náušničky, Terezce jsem je kupovala já před rokem a též jsem je objednávala z netu a jsou nádherné a hlavně cenově super !!! to bych v krámě nekoupila ani omylem … volal mi děda, ať si je objednám a nechám je poslat k nim domů, že je pak Natýsek dostane jako dáreček v porodnici :o)))) … tak uvidím co najdu :o)

    Lucík … tak jména jsme tu myslím skorem všichni hodili … až na Maju a raduzku – to jsou tajnůstkářky :o) … a Cuca myslím že ještě nemá jasno – ta to má jako překvápko 😀 a Rybízek se též ještě rozhoduje, ale má už jen 2 varianty :D:D:D … já budu mít na 100% Natálku … a kdyby to nevyšlo a všichni doktoři se zmýlili tak to bude Kubíček :o)

    Tak zatím papa a hezké dopoledne … tady nádherně svítí sluníčko – úplně mě to nabíjí … ale co z toho když kouknu na teploměr a tam -7 !!!! brrrrrrrrrrr ještě že ven nechodím :o) tak papa určo ještě nakouknu ….

    #860890
    Anonym
    Host

    Ahojda maminky, chtěla jsem se Vás zeptat jestli taky někoho bolí třísla a kosti jakoby dole okolo stydkých pysků:$ Je to jako bych to měla naražený, ale vůbec nic se mi nestalo, takže to přičítám sestupu hlavičky dolů.Někdy mě to bolí celý den, a pak je třeba zas na 5dní pokoj.Tak nevím.Termín mám 6.4.díky za odpovědi

    #860891
    Anonym
    Host

    Ahojda maminky, chtěla jsem se Vás zeptat jestli taky někoho bolí třísla a kosti jakoby dole okolo stydkých pysků:$ Je to jako bych to měla naražený, ale vůbec nic se mi nestalo, takže to přičítám sestupu hlavičky dolů.Někdy mě to bolí celý den, a pak je třeba zas na 5dní pokoj.Tak nevím.Termín mám 6.4.díky za odpovědi

    #860892
    Anonym
    Host

    Ahojda maminky, chtěla jsem se Vás zeptat jestli taky někoho bolí třísla a kosti jakoby dole okolo stydkých pysků:$ Je to jako bych to měla naražený, ale vůbec nic se mi nestalo, takže to přičítám sestupu hlavičky dolů.Někdy mě to bolí celý den, a pak je třeba zas na 5dní pokoj.Tak nevím.Termín mám 6.4.díky za odpovědi

    #860893
    Anonym
    Host

    volantka,

    jj tak tohle přesně mě bere … včera jsem normálně i tahala levou nohu za sebou … jak mě to bralo a to v koupelně máme schůdek a já nebyla schopná zvednout nohu :-(((( … a je to tím jak píšeš, hlavička dole, ptala jsem se na to doktorky … mě tedy ale pomůže si cca na hodinu lehnout … pak když vstanu tak už je to O.K. … dnes ráno jsem opět nemohla vstát z postele kvůli tomu 🙁 ale to prostě k těhu patříííííí 🙂

    #860894
    Anonym
    Host

    Volantko:
    Tak tento týden tříslo pravý děs běs bolest až hrůza. A stydká kost bolí už dýl.
    Termín mám pár dní před tebou, myslím, že to bude opravdu jak píše Šárka, že už sestoupila hlavička níže a tak to tam vše tlačí a pne…no musíme holt vydržet, po porodu už to zlobit jistě nebude!!!

    Já měla za necelou hodinku vše ve městě vyřízený, před chvilkou volal manžel, že mají vyšetření za sebou kromě psychologie – paní psycholožka a vedoucí Centra kochl. implantací bohužel nebyla přítomna,tak tam musí manžel s Dančou příští pátek znova:S …no co se dá dělat. Hlavně že prohlídnul Danulku foniatr a ORL lékař, měřilo se audio, jak s „ouškem“ slyší – tedy jestli je taky nějaký pokrok v tomto směru a za chvíli pofrčí dom.

    Ve městě bylo -11st. koukala jsem na teploměr. Síla, když je to i přes den.
    Jinak já byla dnes na sociálce, úřednice mě nakrkla, prý 8.2. z posudkovýho přišlo, že Danče prodlužují to schválení rodičováku a že nic ze sociálky už neposílají…nevolají. Takže jsem se to dozvěděla čirou náhodou když jsem se dneska byla ptát jak je to se zrušením rodičáku, když přecházím teď na tu mateřskou. Ani že mi nemůže dát žádný potvrzení o tom rozhodnutí posouzení, že to má zadigitalizovaný. Spíš neochota dle mého. A vyfasovala jsem další formulář, ten musím nechat potvrdit na OSSZ, kde bude od kdy do kdy mám tu mateřskou a pak s tím zpátky na Úřad práce – oddělení soc. dávek. Tak to sfouknu asi v pondělí až bude Danča ve školce.
    A Šárko, na OSSZ se mi zdá že pracují nějaké příjemnější úřednice než na Úřadu práce. Aspoň dnes mám zkušenost, když jsem ráno volala právě na tu správu soc.zabezp. tak ta mladá paní byla hrozně příjemná, vše mi vysvětlila a pak když jsem osobně jednala s tou úřednicí na soc. oddělení ÚP tak to byla bída. No ale vyzjistila jsem vše potřebný, nechala si pozastavit rodičovák – aby mi pak nevznikl už v březnu přeplatek, protože to pak zase Úřadu práce vracet, to je taky nejmíň 1 lejstro vyplňovat, potvrzovat a pak převádět z mého účtu na jejich účet, už se mi to jednou přihodilo a co budu cpát bance prachy za to, že v tom má úřad bordel.

    Rychle jsem ukuchtila zeleninovou polívku s ovesnýma vločkama – tu já miluju a zapékám šunkofleky. Mám hlad jak herec, protože jsem snídala velmi brzy asi po 7.hod. Jsem už vzhůru od 5.45 to bude dlouhý den. Odpo čekám švagra, kupoval mi v akci někde aviváž tak to donese. Jinak bych si asi schrupla. No ještě mám v plánu upéct bábovku a jinak se už dnes nesnažím o nic.

    Mějte se děvčátka dobrou chuť k obědu a pohodu do bříšek!

    Šári, málem bych zapomněla – jak jsi psala o oknech, to nám dělalo v minulém bytě taky a opravdu se něco pak seřizovalo a měnili se skla, přitom to byla novostavba. Dokonce i střešní okna(ta jediná nebyla plastová ale dřevěná od Veluxu) se reklamovali. Byl to pěkně ošizený dům, přitom byty drahý jak prase. Po výměně už to přestalo zlobit…předtím se tam kvůli vlhku dělala i plíseň, to jsem nadávala. Kvůli mimču- Danče, to není nic zdravého pro prďousky. Tak hlavně jestli nemáte problém s vlhkem. Ty teplotní rozdíly venku a doma – to prostě pak dělá, že se okna rosí a ráno se to musí utírat.

    #860895
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Dneska se zase válim.Moc se mi do toho nechce ale co mi zbejvá?Je fakt že mi poslední dobou tvrdne občas bříško trochu jinak než dřív.Příde mi že se malej tlačí hodně dolů.Dřív mi ztvrdlo břicho hlavně v podbřišku a vystoupilo do špičky.Teď tvrdne celé,zůstává stejný tvar jako bez tvrdnutí ale bolest je to hodně palčivá a křečovitá.K doktorce jdu v úterý tak sem zvědavá co mi řekne.Jinak holky ty bolesti v tříslech sou vážně od toho jak se mimčo lačí dolů a taky se vaše pánev chystá k porodu.Já tu bolest pocitovala jako by mi mezi nohy někdo vzazil nějakej rozvěrák.Taky sem u toho nevydržela dlouho na nohou.

    #860896
    Anonym
    Host

    Ahoj, tak mám hlášení z dnešní poradny…Nález tak nějak pořád stejně, mrňous je už hlavičkou hodně dole a je pravda že to i cítím, když se chci třeba postavit. Prcek moc nespolupracoval na monitoru, tak mi nakonec paní doktorka musela udělat ultrazvuk. Ptala jsem se kolik teď váží a má odhadem 3400 g, takže to nebude žádný chcípáček, tak to mám radost, bude to kus chlapa po tatínkovi. Ale paní doktorka říkala, že teď je ten ultrazvuk víceméně orientační, ale že už můžeme rodit…..Odpoledne tam jdu znovu, tak doufám, že se prcek začne trochu hýbat, protože jinak netuším co s námi zamýšlejí….sestřička mě strašila tím, že by mě museli přijmout na pozorování a to se mi moc nechce:-) Jinak se mě ptala zda necítím občas bolesti, tak jsem říkala že ano, údajně je to dobře, že už se malý chystá….i ty křížové bolesti jsou v pořádku…

    Cuco, my to na tu lišku vyřizovali nedávno….byl to docela mazec, dát dohromady všechny ty složenky, ale už jsme jim to tam poslali, tak je snad vše v pořádku.

    #860897
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahooj holky,

    jj,Šári, člověk si to aspoň s tím kafíčkem víc vychytná, taky to tak někdy dělám:) Jen mi u toho občas vystydne:D
    S těnma oknama jsem taky koukala v Loskutákovi, bylo to zajímavý. Ve výsledku mi z toho ale vyplývá, že většina oken jsou prostě blbý a nekvalitní. V Praze nám je dělali tak cca 4 roky a pořád se to zamlžovalo a rosilo se to. Kamarádka to má taky tak a spousta dalších lidí…. Jediná cesta je nechat vyměnit ty skla, ale měli by je dělat kvalitně a ne šmejdy! Tady v Ostrově s tím problém nemáme,ale taky máme skoro pořád otevřený ventilačky, máme tu teplo – topení je ve zdech.

    S těma úřadama mě pěkně strašítě…vůbec neivm,kam pak půjdu s rodičákem:) Ale to já se vás poptám za těch 6 měsíců:) Cuco, ty se ulítáš na úřady:( Ale co člověk zmůže, že jo, patří to k životu…

    Já jsem zvědavá na přechod z nemocenské na mateřskou…doufám,že to proběhne hladce a výplata peněz na účet se nijak nezdrží.

    Lucíku, díky za odkaz na vide – koukala jsem a přemýšlím,že bych to teda aspoň nějak zkusila…no ale holky, vůbec se mi do toho nechce. A Evík mě dorazil tím popisem bolesti stydké kosti…porod bude asi ještě horší…ne že bych s tím nepočítala,ale představivost s rozvěrákem…no jsem pitomá, že si většinu věcí hned představím:)

    Evíku, jen odpočívej…i když je to nuda…ty máš taky nějaký brzký termín, vid?

    Majo, díky za odkaz na webovky…já jsem tam byla už předtím,není to dlouho, ale od té doby aktualizovali, takže tam je právě jak Evík dobře poznamenala ten poplatek za partnera u porodu. Já to vím z těhu kurzu, ale tam mě to právě překvapilo, že porodní asistentka říkala, že iuž se tam platí asi rok, ale webovky to neuváděly.
    Jen se moc nevyznám v těch pokojích…asi tam taky mají jen pár dvoulůžáků, a pak více vícelůžkových…to jsem z toho nějak nepochopila.

    Holky a není temn Sudocream rovnou lepší než Bepathen? Já chci asi používat tu rybilku, ale do porodnice se to zrovna moc nehodí, když by měla být v chladu…takže tam asi vezmu něco jiného. Poinformuje se – v pátek se snad půjdem kouknout na porodní sály, minulý pátek jsem úplně zapomněla tí asistentce zavolat, jak to tam vypadá a jeslti můžem přijít…no jsem kokos:D

    Cuco, daňové přiznání se může ale až do konce března, ne? Z toho mi přišlo, ze v pondělí má manžel poslední šanci. Ten můj si taky podává, ale počítá, že na to dá během března…tak jen jestli není nějaká změna či co… No to by byl průšvih.

    Jdu kuchtit oběd, pak sem zas vletím … dobrou chuť a pěkné odpo všem:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,626. až 2,640. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist