Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,671. až 2,685. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860928
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    HAŇULKO kde si to říkala že bydlíš????Já prasátko taky můžu.Polívčičku,jelítka a co takhle zabijačkovej gulášek mňáááámky.

    #860929
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Evíku….mezi Táborem a Pelhřimovem – klidně zajeď!!! 😀 Je tady toho dost a dost..:)

    #860930
    l Lucík
    Registrovaný uživatel

    A taková tlačenka s octem a cibulí!!! 🙂 My měli zabijačku před 14dny a musím říct, že to jsou mňaaamky!!!! 🙂 Holky závidím, bych klidně zavedla zabijačky 4x do roka 🙂

    #860931
    Anonym
    Host

    Raduzko,

    ta probiotika – je jich v lékárně hrozně druhů, já sama mám zkušenost se značkou Biopron 9 od firmy Valosun z Brna. Jsem i v jejich kluku, posílám čárové kody z krabiček, oni načítají body a jednou za rok když nasbírám bodíky tak si u nich objednám zdarma za ty body třeba probiotika pro Danču. Mají je skoro v každé lékárně. Můžeš to užívat už současně s antibiotiky. Přeju ať se zbavíš nějakých těch zánětlivých ložisek, to je hodně důležitý v těhotenství! Střeba se Ti po těch probiotikách dají zase do kupy a neboj, teď už jsou ATB, která miminku v bříšku neublíží! Když je to nutný tak se musí brát. Horší by pro mimčo bylo, kdyby u tebe v těle koloval nějaký zánět, to by mohlo vyprovokovat i předčasný porod, takže žádná sranda.

    Lucíku, šátek mám půjčený, k tomu nafocené úvazy a ještě budu v létě pořizovat Manducu – ergonomické nosítko to až mimi bude držet pěkně hlavičku. Šátek budu mít jen na začátek. půjčila mi ho kamarádka tak jsem ráda, že nemusím pořizovat obojí!

    Taška je fakt prostorná, já nechtěla moc velikou, prostě takovou akorát když půjdu někam na návštěvu, nebo k pediatrovi, abych měla náhradní oblečení, plínky, ubrousky a doklady s peněženkou a zdr. průkazem kam dát. Já bych tu Babymoov asi neužila, ačkoliv se mi taky velké tašky líbí:) .

    Rybízku, tak to je úřad od úřadu jak zasílá penízky:) . U nás skutečně posílají peníze – z ÚP – sociálky rodičák v polovině měsíce. Tak u vás je to dřív. Takže když i mateřská bude chodit v půlce, tak na tom budu stejně a o nic nejde!

    S tím porodem je jasné, že každý porod probíhá jinak, nedělám si iluze, že může být úplně stejný jako u Danči, ale ta psychika – to je prostě prvotní. Jak půjdeš rodit už s tím, co se vše může přihodit, tak si vytváříš spoustu zbytečných bloků a pak to podle toho může i vypadat. Moje mamka měla 3 porody a všechny byly dost podobný, rychlý nikdy mě netraumatizovala zážitky a to dřív to probíhalo o dost jinak než dnes. Tím mě taky tak nějak psychicky připravila, že porod není hrůza největší (mám kamarádku, kterou mamka tak vystresovala, že se fakt bála a ta kamarádka je nedoslýchavá, Dr. na ní byl hodně nepříjemný, obě děti skoro 4,5kg, rodila přirozeně ale prostě vždy šla k porodu hrozně rozhozená kvůli své mámě). Nevymluvíš mi tu psychiku, ta v tom hraje obrovskou roli. Uznávám to, že pak může něco nastat, co ta máma psychikou neovlivní, to jsem taky napsala že už potom záleží na personálu porodnice jak si s tím rychle poradí. Ale to je holt se vším!
    Blahopřeji, že jste z kočárku tak nadšení. Můj manžel když viděl náš kočárek v sobotu u rodičů, tak byl taky navýsost spokojený, nazval kočárek že je to pěkný žihadlo:D jsem se pak smála.
    A kolik vás prosím Tě vyjde celý ten komplet (když jste kupovali zvlášť korbičku, teď ten sporťák s příslušenstvím a ještě jsi kupovala tu tašku určo stejné značky Casualplay)?

    Lucíku, díky za info o tom způsobu nakupování (že se vyplatí obj. na internetu a vyzvednutí na prodejně). To jsem myslela, že kdyby se mi líbila v obchodě až na ní pojedu juknout tak jí rovnou vezmu. ale je to dneska běžný, že v krámě to stojí víc, než když to objednáš přes net.

    Za chvilku nesu kámošce oleje, co jsme měly spolu objednaný – pupalkový a kokosový, tak jsem zvědavá jak jí poskočilo bříško – čeká mimi na zač. července.

    Dobrou chuť k obědu!

    #860932
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Chich, Lucíku, tak zajeďte všechny, objednám eště jednoho pašíka a uděláme pořádnou těhu zabijačku!!! 😀

    #860933
    Anonym
    Host

    Zase jsem psala rychle – myslela jsem v KLUBU Valosun ne „kluku“ ach jo. To jsou zase překlepy!

    #860934
    Anonym
    Host

    Dobré dopoledne těhulky,

    tak dnes vstáváníčko o 10 hodině … no což, nic mě nehoní, Aleš je celý den v práci, k obídku si udělám špagety, takže žádný spěch 😀 …

    K taškám na kočárek – já jí mám tedy v základní výbavě, ale teď uvažuji o koupi jiné, aby byla jako přebalovací, přeci jen budu hodně cestovat, tak bych toho využila, tak zkusím pokouknout po netu, chci nějakou bílo-černou jako mám kočárek, tak kdyby jste některá narazila, hoďte mi odkázek :o)

    Rybízku – jéééé super, že jsi spokojená s kočárkem – bomba – to bylo taky vybíráního a čekáního 😀 … takže hip hip huráááá – ať super slouží ! :o) na fotky si počkám 😀
    Jinak skrze porody – jsem jednoznačně s TEBOU !!!! přesně jak jsi psala na postavě záleží max. v těhu a né při porodu … viděla jsem to teď u svých kamarádek, které už mají odrozeno :o) … jeden střízlík která v těhu nenabrala nic moc (asi jako já) měla skorem 4 kg mimčo a porod šílený … a její sestra rodila postavou tak nějak jako já – klasika – bych řekla měla mimčo tak akorát jak se říká 3 kg a porod super, ani o něm nevěděla … což střízlík (Petra) měla problémy v těhu s uložením mimíska a při porodu měla malá otočenou šňůru kolem krku – žádná výhra … takže souhlas s tebou, že na váze miminka při porodu docela záleží … No já jsem smířená s tím že porodím „chcípáčka“ jak tu ošklivě napsala Maja … sama to bohužel neovlivním a na druhou stranu jsem ale ráda … a moje Dr. mě též ujišťuje, že menší miminka jsou mnohem lepší na porod … ale my to doženeme po porodu :o) … že? 🙂

    Raduzko – ty máš tu chřipku hnusnou jak jsem měla já … fuj … musím zaťukat aby se mi to nevrátilo – sice jsem neměla ATB, ale držela se mě nejdříve 12 dnů a po týdnu jsem jí chytla znovu na 10 dnů 🙁 .. hnus … teď už se mi doufám vyhne !!!!

    Ad. mateřská – chci se vás zeptat … já dostala též od dr. papír na PPM s termínem porodu a s možným nástupem … ale já na PPM nárok nemám, ten papír akorát potřebuji na ÚP a pak na OSSZ, tak že z ÚP mě vyškrtnou jakoby z evidence uchazečů o zaměstnání (jako kdyby mi něco v těhu scháněli – ha ha ha) a co s ním dál, když nemám nárok na PPM ???? … Dr. něco říkala, že ho stejně budou chtít na OSSZ, ale vůbec nemám ponětí co tam mám vyplnit, když zaměstnaná nejsem 🙁 prý se to má stahovat i nějak na rodičák – jsem z toho hotová – fakt … no v pondělí tam zajedu a uvidím, snad s tím nebudu mít oplejtačky 🙁 nebo mě migne !!!! nesnáším úřady a úřednice 🙁

    #860935
    Anonym
    Host

    Jinak já už hlásím, že mám vše vyprané … poslední várku prádla (jestli uschne) dnes vyžehlím a mám hotovo … jen poskládat ten zbytek do komody … včera jsem i uklidila malé pokojíček a veškerou kosmetiku a hadříky vytřídila a srovnala, no stejně to ještě 10x přerovnám, jak se znám :-))))) a jelikož je dnes ALeš celý den v rachotě, tak si asi už připravím tašku do porodky, jde jen o to to tam vše naskládat … jinak mám vše :-)))) no uvidíme, jak se mi do toho bude chtít 🙂

    Tady je teď -5 stupňů … mrzne, ale sluníčko nádherně svítí … tak jsem se rozhodla, že skočím dnes do Tesca něco pokoupit, ale jen proto abych se prošla – no kdybych to řekla Alešovi, tak mi to zakáže, ať jsem doma – má o nás děsnej strach, ale projít se už prostě musím, doma mi už hrabe, tak doufám, že na mě někdo neprskne bacila někde :o)

    Ad okna – my tady nemáme problém s plísní, nebo vlhkem – to vůbec nééééé, ale to rosení je šílené, dnes jsem opět měla 20 min maraton s hadrama … uffff – to mě vždycky vytočí … až uvidím majitele paneláčku, tak mu to normálně řeknu !!! že je to aušus !!!

    Jinak vám musím říci, že mi začínají natékat prsty na rukou 🙁 takže dnes sundám všechny prstýnky 🙁 ač nerada, jelikož jsem na ně tak moc zvyklá, že si bez nich připadám jak nahatá :-)))) ale musím, abych neměla pak ještě větší problémy se sundaváním a že jich mám požehnaně … cca 12 ks …

    ještě vám sem hodím odkázek na naušničky, které jsem vybrala Berušce, tak kdyžtak mi sdělte váš názor, jestli se vám líbí … nám tedy ano … a dnes je objednám 😀

    http://www.nejlevnejsi-sperky.cz/krabicka_detske-nausnice/detske/zlute-zlato/851-detske-nausnice-zlate-sdn32.html

    Haňuleeeeeeeeeeeeeeeeeee … tééééda ty mi děláš chuťěěěěěěěě … mňam !!!! bych se asi užrala a to by bylo abych nepřibrala … asi zajedu na návštěvu 😀 … no závidím ti – ale jen si to pořádně užij, my jsme též rodina masožravců a na nějakou zdravou stravu se můžeme vypadnout 😀 hlavně že chutnááááá :o) já bych si dala pořádnej řízek !!!! a brambor mňam … o víkendu budu dělat ale kuřecí  mno … tak si dej aj za mě …
    Jinak jsi to napsala s porodama krásně a s tou tvojí tatrou i s návěsem zase nepřeháněj prosím tě 😛 hihi nasmála jsem se … no …. :D:D:D:D:D

    No a já si jdu udělat ty špagety k obídku a během dne sem ještě skočím, dnes mám moře času :o) pokud nezačnu žehlit 😀 … tak prozatím krásný sluníčkový den a pohodičku do bříšek !!!!! papa

    #860936
    Anonym
    Host

    Jo ještě k Cuce a její psychice při porodu – 100% má pravdu – proto já pojedu do porodnice s úsměvem od ucha k uchu a s novinama v ruce, jak mi radila moje kamarádka – zasloužilá mamina a budu si číst mladou frontu dnes a vůbec nebudu myslet na to že rodím 😀 … pak jen zatlačím s úsměvem a malá bude venku !!!! tak hou domluvila jsem a běda jakto bude jinak :D:D:D:D:D:D …. sranda samozřejmě, ale určo si to nebudu malovat vše černě a budu myslet pozitivně, to je snad jediné co ještě budu moci dělat 😀

    #860937
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Šárko, ty jsi kolík….:D , ty mi vždycky tak skvěle zvedneš náladu!!! 😀 Hele, nechci bejt prudivá Haňule, ale já mám už ty tuny minioblečků vyžehlený….jaká jsem….??? 🙂 No kde je ta pochvala??? 😀 Neslyšim…..???:D Stále neslyšim…???:D

    #860938
    Anonym
    Host

    Haňulko,
    včera jsem se dívala na Prostřeno a ta mladá paní měla jako předkrm „bůček v kořeněném kabátku“, se mi sbíhaly sliny! A ty dnes píšeš o zabijačce:D . To se máte, já bych tedy jedla asi jen ovar a tlačenku /pokud by byla libová/, jsem vybíravka na maso. Kolega se mi v práci smál, když jsem řekla že nejím tlusté maso a pak jsem vychvalovala uzený bůček. Jenže ono jde o způsob přípravy. Třeba guláš z kližky bych nepozřela, ale studený uzený bůček zase jednou za čas ochutnám.

    Koukám se rozjela vášnivá diskuze o tom co má vliv na porod. Já už víc přispívat nebudu, vidím, že každá si hájíme to své s čím jsme přišly do styku – zkušenosti v rodině a tak.
    Přeju všem ať jim proběhne porod podle svých představ (protože každá máme představy jiné) a hlavně ať se nám narodí zdravá miminka. To je nejdůležitější!

    Evíku,
    je mi líto, že Tě opět trápí ta migréna. Ach jo si s tím tedy užíváš. Tak posílám virtuálně energii ať to ustane a jsi v pohodě!!!

    #860939
    Anonym
    Host

    Raduzko, já mám zkušnost s probiotiky od české firmy Valosun – výrobek se jmenuje Biopron 9. Mají snad v každé lékárně, ale je moře dalších druhů – to Ti lékárník jistě poradí. A můžeš to užívat už zároveň při léčbě ATB. Neboj mimískovi neublíží, dnes už jsou jiná ATB než byla kdysi a je lepší zánět vyléčit, než aby přetrvával. To by bylo pro mimčo horší! Tak ať zaberou léky a probiotika určo přidej k tomu, ať máš střevní mikrofloru OK!!!

    S těmi porody už se s vámi do diskuzí pouštět nebudu, Rybízek, Hańulka i Šárka to berou jinak než já a Maja, to už jsme si asi vyjasnily, já jen všem přeji ať mají porody podle svých představ a ať se nám všem narodí zdravá miminka, to je nejdůležitější.

    Lucíku, šátek mám půjčený, nafocený i úvazy tak ho budu používat ze začátku pak v létě chci koupit ergonomické nosítko (není to samé co klokanka) Manduca až bude držet mimi hlavičku pěkně samo. To když někam zajdu na úřad, kde se mi nebude chtít tahat kočárek a tak. A pak na výlety s větším mimčem.
    Jo a díky za info o tom výhodném nákupu(že je lepší obj. přes net a pak vyzvednout v kamenné prodejně). To já myslela, že kdyby se mi v obchodě už ta taška líbila, že bych jí hned vzala. Takhle to udělám jak jsi psala.

    Evíku, ať Tě ta migréna pustí, je mi líto, že na to tak trpíš.

    #860940
    Anonym
    Host

    No to je zase chaos, psala jsem příspěvek dala odeslat a nezobrazil se, tak jsem to zkusila předatlovat a když jsem poslala druhou odpověť tak se ukázaly oba… I´m sorry for duplicate it:S !

    Šárko super že už to máš vše vyprané! Já asi dám dneska taky pračku dalších mimi věciček.

    #860941
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Jé, Cuco…a nepamatuješ si jak to pani připravovala? Já taky moc na to tlustý nejsem…..ale jak říkáš – záleží na tom, jak je připravený, např.u uzenýho mi to fakt nevadí (teda samozřejmě u domácího uzenýho, co už se nevaří).
    Já bych docela ráda s něčim zaexperimentovala – znám jen ty starý babský recepty – né že by byly špatným je to supr, ale když bych taky jednou vykouzlila něco novýho, tak by to nemuselo bejt špatný….
    Teď zrovna přemejšlim, kde mám recept na domácí paštiku a nemůžu ho najít…:'(

    #860942
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Haňulko, ty se teda dáváš… 😀 Já měla včera škvarky na večeři 😀 I tlaču můžu a jitrničky, ale ovárek už je na mě moc, ale takovej dobrej gulášek z kližky, hotová mňamka :o) A dneska na oběd dělám masíčko z divočiny, včera Aleš chytl v práci prasátko víš…:O 😀 Nee :o)))), samo že kecám… 😀 Divočinu máme, ale prošla kontrolou! S tou tarovkou to nemělo chybu, ty seš řízek! 😀 🙂 Souhlsím s tebou ale! 🙂 Super, že už máš požehleno, mě to čeká příští týden…
    Šári, naušníčky moc pěkně provedený, jen se mi víc líbí bílý zlato a to jsem volila i u Karolínky, ale jsou moc pěkný ty tvoje! Z váhy si nic nedělej, „chcípáčci“ jsou kouzelnější 🙂
    Cuco, tak to asi chodí jak kde, ikdyž bych tomu ani nevěřila, myslela jsem, že výplatní termíny mají soiálky stejné… u firem se to samozřejmě liší, co mám zkušenosti.. A přečti si ještřě jednou můj příspěvek, nenapsala jsem, že psychika nemá vliv, to rozhodně nee, ta má vliv, ale není to všechno, můžeš k tomu přistupovat dobře a stejně se může ledacos přihodit! 🙁 Ale i já se snažím myslet pozitivně, to určo pomůže, nemá cenu myslet nanejhorší… 🙂
    Holky, díky za ohlasy na kočárek, jsem zvědavá, co ně nějk budete ještě říkat na fotkách… 🙂
    Zase hořím zevnitř… +o( To je sěs, to je furt… :S A sním ať to nebo ono, nebo taky nic, prostě mě to pálí furt!! :^) Někdy nepomůže ani Rennie ani mlíko a dost často večer, takže už jen čekám, od kdy začnu chodit zase zvracet! +o(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,671. až 2,685. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist