Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,716. až 2,730. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #860973
    e Evík
    Registrovaný uživatel
    #860974
    Anonym
    Host

    Holky,hoďte mi sem,prosím,recepis na ty holandské řízky..já je zbožňuju,ale moc je neumím 🙁

    #860975
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, dobré ránko 🙂

    Šári, taky se přidávám k pochvale naušnic, moc pěkné! Mně se líbí zlato bílé, žluté i červené, záleží jako na kom. Přijde mi, že je to podle „pleti“, podle barevného typu, někomu prostě nejvíc sluší to a jinému ono 🙂 Já osbně jsem takový teplý pihatý typ do zrzava a nejvíc mi sedí červené zlato. Snubní prstýnky máme stejného tvaru, ale jiného materiálu – já červené zlato a manžel má titan. Jemu zase pěkně sedí tady ty technické materiály do stříbrna. Přišlo nám to tehdy i takové pěkně symbolické – stejné a přece jiné, jako symbol spojení dvou lidí se zachováním jejich individualit 🙂

    Šári, kočičí hřbety cvičím, celkem pravidelně, ale bez výsledku. Gynekolog říkal, že tady v porodnici by porod koncem pánevním u prvorodičky vedli císařem, jiné je to pak u vícerodiček, takže pro vás to císaře znamenat nemusí 🙂 Ale je pravda, že ten porod je rizikovější a to hlavně pro mimi, takže je to na zvážení…
    My máme takové klidné miminko, já sice cítím pohyby každý den, ale jen párkrát za den a takové decentní – rozhodně to není žádná divočina, tak se ani nedivím, že při těchto pohybech se prostě neotáčí – to by musela asi daleko víc zabrat! Ale nevím, jak jí to vysvětlit 😐

    Těch vložek do podprsenky mám taky velkou zásobu, koupila jsem totiž v akci to samé co Cuca v té internetové lékárně – dvojbalení Chicco, celkem 120 ks.

    Mějte se hezky a pohlaďte miminka v bříškách! 🙂

    #860976
    Anonym
    Host

    EViku, už jsem zaregistrovala že máme termín jen den od sebe – aspoň někdo tady se mnou zůstane, když už ostatní budou mít své mimisky v náručí 😀

    Někdo tady psal o vložkách do podprsenky Johnson, ty jsou tedy velikostí dost malé – mám je teď – protože mi teče to kolostrum, ale už jsem se bavila s několika kamarádkama a ty mi doporučili jiné, které jsou podstatně větší (třeba Fixies).

    Musím se též pochlubit, že jsem konečně sehnala kojeneckou podprsenku v té mé „megavelikosti“ 85J – a dokonce za velmi rozumných 540Kč, takže jsem mooooc ráda. Hned jsem si objednala ještě jednu. 😀

    A včera jsem tady zapomněla napsat, že naše beruška je už otočená hlavičkou dolů – tak doufám, že jí to už vydrží a budeme tak rodit bez probémů:)

    Mějte se krásně 😀

    #860977
    Anonym
    Host

    Šárko, tak už i já mrkla na náušničky pro vaší Natálku a jsou krásné! Představ si, že jak jsem na podzim pokukovala po nových pro Danču, tak jsem zabrousila i na tento obchod, ve kterém jsi nakupovala. Mají i s různými barvami kamínků, ceny příznivé. Udělala si opravdu dobrý kauf a tím, že máš neutrální kamínek, ta budou Natálce určo moc slušet!

    Dočetla jsem příspěvky, Evík včera trávila super odpolko, to je fajn, že Ti tak přešla ta migréna při klábosení s kamarádkami!

    Já se tu cpu pohankovou kaší s mangem, zase mi vyhládlo po návratu ze školky. Bábovka už je v troubě a peče se a voní…holky já jsem se tak strašně rozjedla, pořád mám hlad. Ale opravdu hlad, to nejsou jen chutě.
    Mimčo každý den řádí jako černá ruka, nejvíc od 19-23hod. To jsou vlny, jak odpočívám u telky, tak jsem přikrytá tou plyšovou dekou a je to vidět i přes ní, se s manželem vždy chechtáme. Pak na nás někdy vystrčí prcek zádíčka nebo zadeček, to je tvrdá boule jak blázen a já břicho hranatý. Myslím, že je stále natočené tak jak má a tak doufám, že mi to příští středu v poradně Dr. potvrdí. Kopance do žeber jsou určitě nožičkami a lechtání dole je ručičkama. Je to velký rozdíl. Máme asi pravý opak než Lenka – pěkně divoké mimčo. Kolikrát za chůze to jsou taky pěkný kopanečky nebo se mimi ještě protahuje co to jde v tom prostoru.

    Všichni mi říkají, že to mám jen v bříšku těch 14 kilo, no já nevím, přijdu si celkově taková oplácanější, ale je pravda, že pri Danulce jsem měla břicho rozlité spíše do boků celkově, teď je to opravdu spíš jen dopředu. Ale je co nosit už!Když si pomyslím, ještě 5 týdnů, kdoví o kolik ještě vyroste, už teď potíže ve školce nandat a sundat návleky z bot, nejradši jsem, když nikdo v chodbičce není – je to tam hodně těsné (musím se přidržovat stěny vždy nádech a rychle natáhnout nebo stáhnout a pak s druhou botou):S . Je to dřina.

    Nevím co si mám ukuchtit k obědu, asi nějakou hustou polívku, zavářka buď pohanka, nebo něco podobnýho. Já miluju teď v zimě tyto „svačinové“ polívky.
    Co asi Haňulka, jak u nich dopadla ta zabijačka…

    Tak přeji krásný páteční den, pohodu miminkům i maminkám mějte se fajn!!!

    #860978
    Anonym
    Host

    Krásné dopoledne těhulky,

    tak všem moc děkuji za pochvalu naušniček … super, to jsem ráda, podle pleti je to samozřejmě nejlepší výběr, ale já mám stejnou pleť s Alešem, tak snad bude prcek po nás :o))))) a nebudu to tím pádem moc řešit a tyto jí sednou … a navíc ten velký bílý kamínek tam má převahu, takže to bude z větší vzdálenosti připadat jako bílé zlato :o) …
    Cuco jj tento obchod je fakt super … opravdu rychle odesílají po objednácí za hodinku, že to posílají, takže dnes nebo v pondělí jsou u našich :o)

    Dneska je venku nádherně !!!!! teda přes sklo :o) …. já mám opět Aleše na přesčase 🙁 ale dnes příjde už ve 14 hod, ale dnes ven nikam nepůjdeme, jedeme zítra k tchánovcům na celý den, tak tam to bude super – vesnice … kluci si určitě opět zahrajou hokej na betonu (jak malýýýýý, ale aspoň bude hezky), takže se těším :o) …. Na dnešek nevařím – sama pro sebe to nemá cenu … mám špagety od včera, jen chci ještě udělat bramboračku … už mám na ní chuť déle … dala bych si špenátovou, ale nemám špenát 🙁 ….

    Jak tu píšete o Mimískách a jejich pohybech … tak já mám ďáblici asi jako Cuca :-)))) pořád tam něco vyvádí a příjde mi, že má pořád dost místa … ale zaplaťpánubohu je pořád hlavičkou dolů … dobře to cítím – šimrání ručiček dole a hlavně ten tlak hlavičky … docela bych řekla, že jí mám nízko :-((( chodím víc a víc jako kachna … já snad preventivně začnu chodit s nohama do X – aby nevypadla 😀 😀 😀 Hýbe se tak nějak celý den … nejvíce večer kolem 19 – půlnoci :o) to jsou pak vlny … a je hezké když vidím, že zádíčkama pořád drží na pravo ty jdou krásně nahmatat a ručičky a nožičky má zkroucené vlevo 😀 … ale už je na maminku hodná a nekope jí do žaludku :o) což je super

    Eviku – super, že jsi strávila super den !!! … jen tak dál, takové odreagování asi potřebujeme každá 😀 … já si to též užiji v pondělí až budu u našich, oblétám zase pár kamarádek, zajdeme na kapučínko a krabí koktejl do vinárny … super, už se těším :o) ….

    Leni – jak jsi mi psala o těch kočičích hřebetech – to mělo býti asi pro Rybízka, že ??? … já mám malou otočenou správně už od 31 tt … ale dobrýýýýý, nic se nestalo, budu vám všem kdo ještě nemáte Mimísky otočené držet palečky, aby se otočili a aby ty kočičí hřeby zabrali 🙂

    Rybízku – ohromná pochvala za kočárek !!!! obzvláště za sporťáček – nádhernýýýýýýý a barevná kombinace – až jsem žasla – tu violet jsi vybrala BEZVA !!! takhle by se mi líbila i korbička !!!! černo – violet … :o) …. Barushku taky musím pochválit za kočárek – vy jste se mi holky trefili do vkusu perfektně s barvou kočárku – SUPER 😀 ….. moc hezký oba dva !!!!

    Verun1ko – holandský řízek není nic složitého … já dělám cca tento, nechce se mi to vypisovat, tak ti hodím odkázek :o)
    http://recepty.vareni.cz/rychly-holandsky-rizek/

    Mno já jdu na tu bramboračku … honí mi nějak chutě na polévku :o) … tak zatím papa určo ještě nakouknu … hezký den těhulky a pohlaďte bříška …. :o)

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28226.png

    #860979
    Anonym
    Host

    Tak mám hotovou polévku – udělala jsem hrstkovou (červená čočka,kořenová zelenina,jemný hrášek, pohanka a jáhly a polévkové koření od Grešíka)mňam, už se na ní těším.
    Odpoledne nebo navečer uvařím segedínský guláš, mám připravené plecko zítra přijdou pomocníci na stěhování ložnice, tchán a švagr, tak abych mohla bandu uctít něčím poctivým – gulášek a knedlík.

    Šárko, to se máš v pondělí ty kámošky. U nás je to přes zimu nějaký náročný, děti kamarádek na střídačku marodí, některé ještě nechodí do školky, tak se nějak nemůžeme trefit do společného termínku abychom se sešly. No na jaře už to bude jistě lepší, já začnu Danulku dávat na celý den – tedy do odpoledne do školky tak to bude zase jinačí. Oni ty nejstarší už stejně nechodí spát po obědě, takže si hrají, paní učitelka jim čte pohádky tak jen tak odpočívají a pak před prázdninami chodí ještě i na zahradu takže myslím, že se to Danulce bude líbit.Zatím ji vyzvedávám po 12.30.

    Jo Šárko můj manžel dnes taky dělá 16-ku v práci, kolega má dovču, tak ke své ranní si přibral ještě odpolední. Rád moc nebyl, ale zase když v pondělí do práce nejde tak bude mít i tak prodloužený víkend. A aspoň něco stihne udělat v té ložnici!
    Jelikož jsem pekla a vařila, tak na žehleníčko nedošlo a snad to zmáknu až přijede moje mamča odpo na návštěvu, zabaví se s Dančou a já si to pěkně požehlím.

    Tak zatím čaulik a dobrou chuť k obědu! No to asi budu jen já tak brzy jíst…ale i tak.

    #860980
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky PETSPI budem holkám tiše závidět viď?CUCO já to mám s těma pohybama taky tak.Dneska sem volala dceru aby si sáhla jak má malej vyšpulenou zadničku.Přišla položila ruku a říká.On se nehejbe to dělá schválně vždycky když přídu tak se nehejbe a ted na mě špulí prdel:( .No já myslela že se počůram:D .Jo to sem vám včera zapoměla napsat.Kámoška co pro mě přijela mi pak v autě říkala že už chodim jako kachna Tak v tom nejseš Šárko sama neboj:) .VERUNKO ty holanĎáky taky najdeš i s videem na netu Stačí si najít Teskoma s chutí a zadáš holandský řízek.

    #860981
    Anonym
    Host

    Ahoj holky moje,
    čtu vás poctivě, jen teď moc nepíšu. Čím dál častěji mě honí jakási depka. Nemáme pořád nachystaný koutek pro mimčo, bohužel to nezávisí na mně ale na Tomovi. Ještě neudělal tu komodu. Dokud to není, tak nemám nachystaný prádýlko. Chci to vyprat a vyžehlit, až bude nábytek ok. Teď do toho když vidím ten rozkopanej barák. :'( Já tam ani nemůžu jezdit, protože mi připadá, že tam se snad nikdy nebude dát bydlet a hypotéka se furt řeší. Ale včera jsem byla v práci na megarozlučce, odchází ještě 2 kolegyně, tak to bylo fajn. Ty, Šaryku, mě neštvi, jsi sem dala odkaz na naušnice a já nevěděla, kdy přestat s koukáním. 😀 Ty jo, milion stránek. Pak jsem to zavřela, ani jsem si neuložila odkaz, abych tam nemohla chodit. Jsou moc krásný. Na co jsi měla ty čípky nedávno? Mně našla minulý týden vaginální mykozu, tak jsem dobrala macmiror, to sice přestal výtok, ale zas to svědí jak sviňa. Tak si mám koupit gynopevaryl. Oboje se může v těhotenství. Ale štve mě to, že to přišlo takhle na konec. To se s tím taky můžu potýkat až do porodu. No a ještě taková malá perla. Na kurzu říkala PA, že právě se musí sexovat ke konci, že sperma má velice dobrý účinek na čípek, který se potom pěkně připraví a změkne a Tom se teď chce furt připravovat, že to přece říkala odbornice. No člověk by ho někdy přetáhl po hlavě. 😀 Vždyť já už se sotva hnu. Hlavně tím koncem pánevním mně nepomůže, ani když se to roztáhne jak vrata do chlíva (možná že jo). 😀
    Já jsem vlastně do teď naušničky neřešila, ale přivedlo mě to na myšlenku, že použiju svoje z dětství. To bude pěkné. 🙂
    Jééé, teď jsem si vzpomněla. Holky, co máte kočky, nebo i co nemáte. Máme kočárek u Tomovy mamky. Jak jsem ho tam byla fotit, tak jsem zjistila, že si z něho jejich kocour udělal domeček, nevím, jak často tam bývá, ale byl teda plný chlupů i uvnitř. No početla jsem o kočkách dost, nemyslím, že by něco hrozilo, ale nějak mi to tak prostě vadí. Samozřejmě když jsme se vrátili, tak jsem kvůli tomu brečela, co by se ode mě dalo čekat, že? 😀 Ale nechtěla jsem jim nic říkat. Oni jsou hodní a lidi, co mají zvířata, se na to tak nedívají. Tak nevím, co mám dělat, úplně mě to irituje a pořád na to myslím, jak se tam ten chlupatec válí. Navíc mamka řekla, že to vypere předtím, než si ho vezmeme. Jenže v návodu prostě píšou, že se ty tkaniny vůbec nemají prát v pračce a ždímat a ona tvrdí, že na 30 to určitě nevadí. Normálně to je naprostý a reálný fakt, že vás v těhotenství ostatní lidi furt někam manipulují a strkají za svými názory. Nezdá se vám? No a kocour je opravdu domácí, bydlí celý život v bytě, nikam nechodí. Mě spíš sejří ty chlupy. Mám starosti, co? 😀
    My máme dnes vepřo knedlo zel, ale ani nemám chuť či co. Asi si dám ovesnou kašičku. Cuco, dělám ji z polotovaru, tak doufám, že nebudeš koulet očima. 😀 Ale měli slevněný v Tescu, tak jsem koupila. Jsem lenošná ji udělat normálně. Ale tak to se namočí vločky (do vody nebo už mlíka?) a pak se povaří? Když mi pěkně poradíš, tak ji budu dělat i normálně. 🙂
    Tak se mějte, dívenky, krásně. Už mám lepší náladičku. 🙂

    #860982
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak mám za sebou náročné dopoledne, uklízela jsem celý byt a do toho ještě vařila. Asi jsem to krapet přehnala a ted se nemůžu ani hnout:P
    Michal ted jel na pohřeb, o vikendu se mu zabil kamarád, zůstaly po něm tři děti, nejmladší má 1,5 roku. Je to něco šíleného. Vůbec si nedovedu představit co bych v takové situaci dělala…:( 🙁

    Baruško: Já mám zvířata hodně ráda, v bytě jsme měli vždycky minimálně dvě kočky a psa jako členy rodiny. Ale tohle bych teda nesnesla. Myslím si, že kočky jsou pro miminko moc velký alergen a ať to vypere sebevíc, vždycky v tom kočárku něco může zůstat. Předpokládám, že ta kočka je jenom doma a ven nechodí, to by bylo ještě horší.

    S pohybama to mám stejně jako Vy. Líbila se mi rybízkova hláška, že si připadá jako vlk co snědl karkulku. Připadám si uplně stejně:D Ale mám pocit, že poslední dobou už to není tak časté, naopak nabírají na intezitě 😀

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28228.png

    #860983
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.BARUSKO to s tim perma je pravda já mám právě kvůli tomu sex zakázaný.Už sem se začala otvírat a mám to na hranici tak proto.No a jestli mi doktorka v úterý řekne že zákaz platí dál tak stejně to budeme muset vydržet už jen měsíc.Pak mi doktorka může vlézt na záda budu ráda když to příjde dřív.Nemůžeme se Matyáška dočkat.Jinak ta kočka by mi taky vadila.A nějaký takový řeči že se to vypere by to rozhodně nenapravili.Kocčka může bejt sebečistější ale v kočárku nemá co dělat.Rybízek to řekla krásně já si spíš připadam že mám v břiše vetřelce jak se malej mele.

    #860984
    Anonym
    Host

    Barushko,

    holka jedna, jsem si říkala kde se mi couráš :-)))) jsem si hezky početla u tvého psaníčka :-)))) a koukej se ozývat častěji 🙂

    Hele skrze kočky – já moc kočky nemusím, abych se přiznala … nevím proč (prosím nikdo se neurazte, můj názor, už asi od dětství) … a je pravda co psala Veverik pro miminko je to silný alergen … zeptej se jakéhokoliv pediatra a ten ti to potvrdí … nevím já bych to též nesnesla a kord v novém kočárku – to bych asi vraždila :-(((( My jak jsme se přestěhovali do Bíliny, tak jsem si sebou ani svého milovaného psíka nevzala – kvůli chlupům … a to pelíchá málo, ale i beztak, bych to nesnesla – a kord, když mám všude plovoučky, takhle mám na to vztek – ze svých vlasů, furt lítám s hadrem !!! a navíc ještě řešit psa a do toho miminko – a to je ten náš gaučák skorem 9-ti letej a toho bych z postele neodnaučila – u rodičů se má fain, má tam barák, zahradu jak krávu … svojí dceru Zuzanku … tam si může běhat a je tam šťastnější … tady by ho asi trefilo ….a mě taky ! 😀 … navíc chodit každé 4 hodiny ze schodů ho venčit – to bych prostě nedala … a mamka s taťkou si na něj tak zvykli, že by mi ho snad ani nedali 🙂

    Hele k té mé mykoze … já jí měla nějakou extra ! 😀 … protože výtěry jsem měla 100% v pořádku bez jakékoliv bakterie … a jak jsem byla před 14 dny v poradně tak mě to fakt chytlo !!!! svědění, pálení atd … dr. mi dělala výtěry, na které jsem si pak volala a ty byli čisté – už jsem si připadala jak magor ! vážně ! … ale napsala mi takové prášky bílé ATB na závádění a můžu ti říci že po 2. prášku SUPER !!!!! … zabralo to hodně rychle, ale nevím jak se jmenovali, říkala mi že miminku určitě neublíží – ba naopak vyčistí dělohu … no a já to mám prý z toho jak ta děloha pracuje a vylučuje vše co tam nemá být … ale jak říkám mám klid !!!! ještě jsem se oplachovala tím hypermanganem a fakt to zabralo – takže doporučuji – třeba 3x denně omývat se v tom a dá ti to pokoj … já ho tedy od té doby mám ! ťuk ťuk ťuk ….

    Jinak děkuji za pochvalu naušniček – já kdybych měla své z dětství tak neváhám a dám jí své … ale bohužel nemám, věnovala jsem je tenkráte své sestřenici malé a ta je čase ztratila 🙁 a to byli nádherné přivezené z USA tenkrát … njn neudělám nic :o) ….

    Veveriku … já taky od 10 hodin lítala jak pitomá, kolikrát sama sobě nadávám … protože pak vím, že to bolí jak čert … vařila jsem na zítra bramboračku a čínské nudle, do toho jsem dělala Alešovi puding a uklízela celou kuchyni … až teď jsem si sedla – a to jsem ještě nejedla jen tu polévku … nějak když vařím, tak nemám chuť … Jinak je mi líto kamaráda tvého manžela – to musí být šílené !!!!!!!! …. U nás jedna známá – je to už dlouho – určitě jste viděli v TV … tu šílenou bouračku mezi Lounama a Slaným, tenkráte se tam zabilo 8 lidí všichni jeli z práce v modré dodávce … vrazilo do nich auto čelně – na místě všichni mrtví … no a já všech 8 lidí znala – byli od nás z města :-(((( a jeden mezi nimi byl můj kamarád bylo mu 23 let … doma měl přítelkyni s jedním synem 0,5 roku … a když se zabil, tak ona zjistila že je v jiném stavu – čekala dvojčátka – holčičky – takže se jejich tatínek ani nedožil jejich narození :-(((( fuj mám husí kůži vždycky když to někomu vyprávím :-((( chudák holka, zůstala na to vše sama … tenkráte se léčila i na psychiatrii jak jí to vzalo a to v těhotenství a holčičky jsou nádherné, jako panenky teď jim je asi 4 roky 🙂 … takže osud si fakt nevybírá :-(((((

    No já se jdu najíst, nebo dostanu vynadáno, že jsme nic nejedli 😀 …. a pak relax …. tak zatím papa

    #860985
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Šári, máš pravdu, to bylo pro Rybízka, to jsem se spletla :$ A taky pro Barušku, jsem ráda, že jsi se zase ozvala Baru 🙂 Musím se k Tobě přidat, taky někdy mívám poslední dobou takové depky – trápí mě manžel :'( Má toho hrozně moc v práci a je z toho celý nervózní a doma je to znát. Taky už neumí mluvit vůbec o ničem jiném než o té práci, což už mi leze na mozek. Nejdřív jsem si myslela, že je chyba na mojí straně, že tím, jak jsem doma, tak já neumím mluvit o ničem jiném než o miminku a výbavě, ale asi to tak není. Pořád čekám, kdy to období skončí, a ono se to pořád protahuje… *-)
    A taky ještě nemáme dochystáno, protože taky čekám na manžela :@ Měli jsme tento víkend přestavět ložnici, naštěstí nepotřebujeme žádný nový nábytek, ale potřebujeme udělat koutek pro postýlku a přestěhovat oblečení, přesunout komodu… Chtěla jsme prát a žehlit, až to bude hotové, prostě to už dávat tam, kam to patří, a né pak zase věci stěhovat… Ale manžel opět tento víkend nemá čas, v sobotu musí do práce, takže opět tento víkend nekoupíme matraci do postýlky a prostě se to odsouvá. Tak už mě to pěkně štve 8o|

    Rybízku, máte moc hezký kočárek, i barvičku, jak psaly holky 🙂 To se to bude na tom jaře jezdit! 😛

    Baru, ta kočka v kočárku by mi teda taky docela vadila, a to jsem na zvířata zvyklá, my měli doma vždycky takového malého postelového pejska, no chlupy taky všude. A nedivím se Ti, že se Ti nelíbí ani to praní, když to není napsáno v údržbě. Asi bych to radši spíš odnesla do čistírny. A upřímně, v takové situaci bych se vyprdla na pověry a pověrčivost (podle těch bychom si stejně kočár vůbec kupovat neměly, to až se dítě narodí!!!) a kočár už si nastěhovala k sobě domů – než se užírat představou, jak se mi v něm válí kočka :S

    Holky, u nás je taky pěkně, ovšem jen přes to sklo, venku zima a navíc hodně fouká. Ale aspoň to sluníčko je fajn, vyhřívám se na něm za tím sklem 😛

    Evi, to jsi měla fajn posezení s kamarádkami, já se chystám v pondělí k jedné a v úterý ke druhé kámošce, taky nějak nejsme schopné se slézt ve více lidech dohromady jak psala Cuca, tak jsem si to rozdělila 🙂 Od té jedné mám ještě dostat půjčené nějaké oblečky na mimi, tak už se moc těším! No, i kvůli tomu ještě nemám vypráno, čekám na tu poslední část od kamarádky, abych to tady teda nesváděla jen na manžela :$ Mám ještě 6 týdnů do porodu, to mi přijde, že je to s praním v klidu, aspoň doufám :O

    Cuco, já jsem taky přibrala cca 15 kg a mám obavu, že to není rozhodně konečná. Honí mě spíš chutě než vyloženě hlad, sem tam se snažím mírnit, ale poslední dobou mě hodně honí chuť na sladké, speciálně čokoládu, kakao a tak. Snažím se to řešit těmi různými kašemi k snídani a sladit si je jen málo a dát tam trochu toho kakaa, abych se pak vyhla té čokoládě 🙂 Ale pomáhá to jen částečně :S – stejně pak občas zbaštím i čokoládu :$

    Baru, já dělám tu kaši tak, že prostě vezmu hrnec (malý), naliju tam trochu mléka, přisypu vločky (a nemusí být jen ovesné, ze zdravé výživy mám i různé jiné, třeba pohankové a tak) a na plotně přivedu k varu a chviličku vařím, pak nechám ještě chvíli stát, ještě to trochu zkoustne. Sladím cukrem nebo medem nebo javorovým sirupem a obvykle přidávám trochu strouhaného kokosu a vlašské ořechy. Teď teda i to kakao, i když to jsem nikdy dřív takto nejedla. Někdy si tam i přistrouhám jablíčko. Hodně llidí dává rozinky, ty to taky osladí, já je teď v těhu ale moc nejím, vadí mi, že jsou ošetřené sířením. Vybírám si spíš sušené ovoce, co se takto neošetřuje, třeba super je sušená kustovnice čínská, není ale zdaleka tak sladká jako rozinky.

    Tak hezké odpoledne a pohodičku mimískům i maminkám 🙂

    #860986
    Anonym
    Host

    Baruško,

    to jsme na tom s těmi úpravami v bytě stejně. Dnes mi psala kamarádka Lucka, že je to u nás ve starým domku od ničeho k ničemu, pořád jen opravujeme a že by se z toho na mým místě asi zvencla, mít pár týdnů do porodu a ještě nemít vymalovanou ložnici:S . No já už jsem se s tím smířila, že se to vše posunulo tím jak manžel marodil. TO je prostě vždy pak nečekaná překážka a vyléčit se musel, chodil přitom i do práce aby mě doma nějak neohrožoval bacilama. Stejně jsme to pak s Dančou chytly, takže to bylo zbytečný ten jeho ohled.
    Včera jsem se jen zmínila, jestli tedy dá postýlku taťkovi na to obroušení a nalakování, když se dědeček nabídnul a on docela stroze odvětil že ať se nebojím, že to vše stihne. No tak už si neodvážím ani radši nic připomínat, ať není zle. Vím že toho má taky nad hlavu, ale holt chtěl jít sem bydlet, opravovat za chodu tak to nějak musím přetrpět.

    Ad kočka u prarodičů, jsem s holkama, vadilo by mi to a asi bych kočárek vzala domů jak psala Lenka i přest u pověru, že nemá být do porodu doma. Jsem na tohle taková háklivá. Manžel by stál asi v tomhle směru při mně (jinak se to moc nestává co se týče vztahu s jeho rodiči – to si do toho nikdy mluvit nenechá).

    Recept na kaši Ti napsala skvěle Lenka. Já to dělám podobně, jen neohřívám mlíko, ale dělám z vody a mlíkem zakápnu až když to je hotové (četla jsem tu chytrou knížku od P. Fořta Aby dětem chutnalo a je to tam i vysvětleno proč se mají vločky vařit ve vodě a mléko přidat až před samotným sněděním). Já přidávám slunečnicová semínka, někdy jablíčko nastrouhnu, nakrájím banán, špetku skořice a lžičku třtinového cukru, když mám tak dám ten javorový nebo agávový sirup na oslazení to je pochoutka potom.
    Dnes jem si ve zdravé výživě koupila zase nesířené meruňky ty zbožňuju, taky se dají dát do kaše pokrájený. A jinak ad instantní – taky kupuji ve zdr. výživě jahelnou nebo pohankovou kaši instantní a dělám si z nich, když se mi nechce vařit přímo z vloček. Takže já zase nejsem taková pinktlich na vše zdravé…to opravdu neee. Je to pak rychlost s přípravou když se honí čas. Kamarádka mi poradila ať si nějakou kaši vezmu i do porodnice (Beru si i malou varnou konvičku kvůli kojícímu čaji), protože někdy ta jídla nemocniční si moc nesedí s kojením:( tak si třeba dám s chutí právě mističku té kaše instantní, abych jako nehladověla:D .

    Lenko,
    taky asi budu muset domluvit návštěvu na 2*, nejdřív s jednou kamarádkou a apak s další, abychom se ještě do porodu viděli:) .

    Gulášek už syčí v papiňáku, do žehlení se mi opět nechce, asi se trochu natáhnu a odpočinu a pak uvidím jak mi bude. Jsem zase nějaká utahaná a to jsem ani neuklízela jako vy dopoledne. Jen pekla tu bábovku a uvařila hrstkovou polívku. No vlastně jsem přišla pěšky ze školky a pak zas do ní šla…no tak mám nárok taky na relaxík.

    Zatím čauky a já zase mrknu na příspěvky!

    #860987
    Anonym
    Host

    Cuco,

    to jsem nevěděla s tím mlékem, no myslím, že si tu knížku koupím, jestli myslíš, že je fakt dobrá a na ty informace se dá spolehnout

    Holky, a nevíte o nějaké dobré knížce o péči o mimi, něco ve stylu Velká kniha o matce a dítěti? Ta je prý už trochu zastaralá, i když je to taková klasika. Ráda si nechám poradit, potřebovala bych přece jen trochu nějaký „manuál“, i když mnohé jsem už vyčetla, mnohé slyšela od kamarádek a míním se samozřejmě řídit i svou intuicí. Ale přesto 🙂

    Dětská sestra nám v kurzu doporučovala knížku Něžná náruč rodičů, prý je kvalitní a ta manipulace s dítětem, pohyby atd. je tam dobře popsána. Tak tu si budu taky kupovat, i když původně jsem váhala, někdy nemám k těm knížkám překládaným ze zahraničí, kde není třeba zřejmé vzdělání autora, úplnou důvěru :S

    Hezké odpoledne 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,716. až 2,730. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist