Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,836. až 2,850. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861093
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Verunko, Veveriku, nedepkujte a těšte se na miminka…..já vim, že se mi to hezky kecá…ale….

    Veveriku, v čem je vlastně problém, já asi rozumim, že je to taková ta všeobecná depka, ale nevíš co třeba tě nejvíc trápí…???

    #861094
    Anonym
    Host

    Andy to je mi líto s dědečkem, přijmi upřímnou soustrast!
    Se jménem to je od Tebe moc hezké, že o tom takto přemýšlíš…je to na zvážení – když jste sice malé v bříšku říkali Sabinko, ale ještě není na světě, tak v tom mít zmatek jistě nebude pokud se rozhodnete nakonec pro Nikolku.
    U nás to bylo s úrmrtím dědečka – než se narodila Danulka. Sice ne takhle krátce před porodem, právě před početím. Děda zemřel koncem března, já v květnu zjistila že čekáme miminko. A teď bydlíme v domku, kde děda s babičkou žili a dáváme ho postupně do kupy. Děda si to prý vždycky přál (i když já z toho nebyla moc ze začátku nadšená, protože mi bylo jasné jak to bude moc náročné). Manžel taky ze začátku jak truchlil, tak ten nápad se sem přestěhovat zavrhoval. Nakonec názor změnil (to když nám začínalo být v minulém bytečku těsno – bydleli jsme v podkroví obytná plocha cca 49m2), přepažili jsme si to tam, aby byla oddělená aspoň ložnice když manžel směnuje. No a teď bydlíme v domku už 3.rokem a je stále co dělat…
    No nějak jsem odběhla myšlenkami k minulosti…Pozítří na vás budu myslet ať to co nejlépe zvládnete!

    Verunko,
    s těma výkyvama nálady to mám podobně, minulý týden jsem si v tom taky „čvachtala“, ale je už líp. Taky se Ti to zlepší uvidíš! Mě tedy pomohlo, že jsem upustila trochu páry a taky si poplakala, nějak ty emoce se uvolnily a opravdu už jsem zase taková srovnanější.
    Jsi šikula s tou postýlkou! To já bych nezvládla ani náhodou! Jsem ráda, že obstarám domácnost, včera jsem si dožehlila výbavičku do cca 3 měsíců a už je to pěkně všechno naskládáno v komodě. Ložnici mi manžel slíbil, že domaluje příští víkend, tak pak asi přijde tchyně uklízet, nabídla se tak toho využiju. Já už šůrovat ve velkým nezvládám, jen takový ten lehčí úklid. No moje mamka taky přiloží prý ruku k dílu (ale tý už je o 15roků víc jak tchyni, tak po ní toho tolik ani nechci). S manželem, ještě se to třeba u vás změní až se miminko narodí.
    Můj manžel kvůli fin. situaci po narození Danči měl vedlejšák – jezdil jako instruktor v autoškole a když viděl, že je toho na mně moc, tak bral méně hodin až to úplně utnul. Zase nechtěl penízky za každou cenu, pak se začalo připravovat tady bydlení v domku, tak to ani časově nešlo při jeho 3-směnném provozu v práci. Tak snad se Ti ulevilo, pustila sis nějakou pěknou muziku a je Ti už na duši lépe:) !

    Přeji hezký večer, zítra začíná další týden děvčátka to se nám to vskutku krátí! POhodu miminkům, pohlaďte broučky přes bříško a klidnou dobrou noc!

    #861095
    Anonym
    Host

    Holky,jste hodný :o) Přišel za mnou Mikeš (kocourek),moje sluníčko…ten je tady vždycky,tak mi dal spoustu pusinek,pomuchloval se a je mi lépe.Já to mám s tím chlapem těžké.Zrovna včera jsme se bavili o jej´ho předchozích vztazích a on o nich nerad mluví.Jeho nejdelší vztah trval 3měsíce než jsme se poznali,takže to tak nějak moc neumí a naše začátky byly hodně těžké.Já si myslím,že jsem ho „naučila“ aspoň trochu jiného chování,ale už tak nějak asi nemám síly.Nejsem žádn feministka,ale už na ničem na chlapa nespoléhám,protože jsem na to kolikrát dojela,takže si v podstatě všechno zařídím sama.Než se rozčilovat a nervivat,tak se raději zvednu a udělám si to sama.A to platí obecně o všem.Ale teď už na spoustu věcí nestačím a těžko se mi s tím smiřuje 🙂 A hlavně,jsem Beran :o)))
    Vím,že to přejde,jen to tak na mě přišlo.Zvládla jsem horší věci 🙂
    Andy,moc mě mrzí,co se stalo s dědečkem….jak už se tady psalo…rozhodnutí je na vás.V tvém srdci vždycky zůstane ať už se holčička bude jmenovat jakkoli.Mně loni umřel moc blízký člověk a zemřel 11.4. a já mám termín 13.4. a pořád tak nějak věřím (nebo cítím),že se malá narodí právě toho 11..Život za život…bylo by to hezké,ikdyž pro spoustu lidí moc bolestivé.Asi trochu plácám,ale snad mi bude odpuštěno… Hezký večer….Dala jsem se do žehlení,ať se nějak zabavím

    #861096
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VE1RUNKO:měla by sis asi s manželem o všem promluvit.Jestli náhodou nezapoměl že vás bude za chvilku víc a že by si uvítala jeho pomoc.Vždyť je to vaše společné miminko tak by mněl přiložit ruku k dílu a vyklízet pole.Koníčky mu nikdo nebere ale neni a nebude tu sám.ANDY:upřímnou soustrast:'( .Znám to zrovna nedávno sem si vzpoměla na mou milovanou babičku která už taky neni mezi náma.Obrečela sem že malého nevidí a že se ho nedočkala.Člověk který Ti přirostl k srdci Ti z něj jen tak neodejde.Když sem otěhotněla tak sme taky přemýšleli že kdyby se narodila holčička že by sme dali jméno po mé babičce Anička ale vzhledem k tomu že čekáme kluka tak se bude jmenovat Matyášek.Je to odvozené od jména Maťěj a to byl Peťovo děda.Pokud se vám líbí víc Sabinka tak nevidim důvod proč to měnit jméno Nikola je taky krásné jen bych řekla že je to momentálně hodně oblíbené.Aby ste ve třech letech nepřišli do školky a neozvalo se vám pět Nikolek.VEVERIKU:já sem poslední dobou taky sama sobě hodně protivná ale co naděláš?Nic okolí se stim musí smířit je to součást těhotenství.CUCARACHO:domeček bych brala třeba po prarodičích.Klidně by sme si ho opravili ale vzhledem k tomu že už žádné prarodiče nemáme tak máme smůlu.

    #861097
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VE1RUNKO vyskočilo mi slovíčko.Manžel by mněl přiložit ruku k dílu a né vyklízet pole.

    #861098
    Anonym
    Host

    My manželé nejsme…naštěstí….já se do svatby neženu :o))) Jsem poučená ze své rodiny o svatbu ani moc nestojím…rozhodně si budu muset být jistá,že to opravdu vydrží.Chm,teď tomožná zní docela divně,ale…
    Evíku,on to přítel asi zatím tak něja nebere,neví,jak se cítím,jak mi je,co to znamená mít v bříšku miminko a tak to tak nebere.Asi to prostě člověku nevysvětlíš,když to sám nezažije a na druhou stranu nejsem z těch,která by brečela při každém píchnutí (ačkoli mám občas pocit,že si to můj chlap myslí).Prostě jsem se naučila žít sama za sebe a nespoléhat na ostatní,v ničem.Možná to není dobré,ale už s tím nic neudělám.V mládí jsem byla smířená s tím,že ze mě bude svobodná matka a budu se muset postarat sama o sebe a tak k tomu všemu i přistupuju. Hezký večer…bude lépe… 🙂

    #861099
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    poctivě se snažím průběžně pročítat, je super, že toho tady tolik píšete – jen jsem se zase pár dní nedostala k příspěvku :$

    Veveriku, Ve1runko, moc přeji, aby chmury zmizely, ale nebojte, tak jak psaly holky – k těhotenství to prostě patří a za chvíli to přejde. I když ještě to šestinedělí bude takové nějaké zajímavé, to jsem sama zvědavá, ale snad to zvládneme!
    Dovedu si představit, jak tyto nálady souvisí hodně i s těmi partnery a vůbec situací doma, ale ono je to pro ty chlapy asi fakt těžké se do nás někdy vcítit
    Mně teda říkalo celkem dost holek, že partner se během těhu moc neprojevoval, blížící se příchod miminka si neuvědomoval, budoucí maminku nijak nepodporoval – psychicky – a pak se to úplně změnilo po porodu, prostě se do toho tvorečka zamiloval a začal se chovat jako nadšený tatínek 🙂 takže to určitě přijde!

    Andy, je mi moc líto dědečka, je hrozné, že to přišlo tak ke konci tvého těhotenství a nedočkal se pravnoučka :'( Ale zase ta rychlá nečekaná smrt je pro něj to nejlepší, jak psaly holky, mnohem lepší odchod ze světa než se trápit dlouhou nemocí …. ale pro ostatní pozůstalé je to samozřejmě těžké, nestihnout se ani rozloučit. Hlavně že jste měli spolu hezký vztah, myslím, že nejtěžší je když se člověk nestihne s někým blízkým usmířit.

    Šári, díky za seznam do porodky, mám taky napsaný svůj, ale nechala jsem se inspirovat :o) Já si beru ještě nějaké bonbony z hroznového cukru, mívám problémy s hypoglykemií a 12 hodin bez jídla pro mě bude fakt problém, přitom oni jídlo během první doby porodní nepovolují, ty bonbony by měly projít 🙂 jo, a taky mám sbalený hemagel, mám ho odzkoušený na hojení různých ran a je vhodný i na sliznice – akorát je teda dost drahý 🙁

    Hani, blahopřeji k hotovým zkouškám a je super, že máš takovou dobrou náladu 🙂 To určitě i s těmi zkouškami souvisí, taky si pamatuji ten pocit volnosti, když to má člověk za sebou a spadne to z něj 🙂 A nejlepší je to po státnicích – to jsem se pak přímo vznášela 😀
    Já už mám lepší náladu, jednak ji čerpám ze sluníčka a jednak se to trošku zlepšilo doma, pracovní napětí manžela trošku opadlo a už si mě i občas všimne 🙂 Dnešek jsme strávili celý spolu, nejdřív dlouhá procházka, skoro 10 km, pak obídek v restauraci (mezitím já jsem ovšem na výletě dvakrát svačila 😛 a pak už jen společný odpočinek na gauči, no bylo to pěkné, teď už mizíme do postýlky.

    Tak krásný večer a dobrou noc! 🙂

    #861100
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Leni, děkuju. A co ty vlastně učíš…nevim jestli si to už nepsala, ale já to nějak nezaregistrovala….promiň

    #861101
    Anonym
    Host

    Leni,já se právě toho šestinedělí docela děsím…..sice jsem dodnes byla naprosto v pohodě a klidu,ale dnašek stojí fakt za to..uvažuju,že se na všechno vykašlu,sbalím si věci a prostě od chlapa odejdu…tohle už jsem dlouho nezažila….na jedné straně cítím,že jestli se něco nezměním,tak to nepůjde,na straně druhé si říkám,že bych mu to nechtěla upřít….Díky že takovéle situace nejsou často…asi se z toho prostě vyspím,ještě zítra s ním nebudu mluvit a hotovo…… Už si tady třetí hodinu brečím a u toho mám docela bolesti (Karolínka nemá ráda pláč) a chlap co?NIC,ani se nepřijde zeptat,prostě totální ignorace…on si as myslí,že to vyřešil nejlépe jak mohl,ale opak je pravdou…Chjo….zítra bude fajn….na všechno a všechny se vykašlu,půjdu se projít,pustím si hezkou hudu,nebudu nic dělat a basta :o))

    #861102
    Anonym
    Host

    Tak poslušně hlásím,že jsem se vyspala,ale nálada se moc nezlepšila,ikdyž o trochu jo.Hlvaně jsem si ráno pokecala se ségrou,tak mi to trochu spravilo náladu.Navíc ve čtrvtek přijede,tak se už těším.a dnešek jsem si naplánovala spoustu věcí,tak to snad všechno stihnu :o))) Máme tady krásně,tak vyrazím i na procházku.Ale ze všeho nejdříve si dám dlouhou sprchu.
    Mějte se sluníčkově

    #861103
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    tak ne že byla hektická sobota, ale i neděle, takže jsem tu až teď a to ještě na skok, jen abych se ohlásila a nemyslely jste, že rodím 😀 Příšpěvky si dočtu během dne.
    V sobotu Aleš nastěhoval a namontoval skříně, než jsem jsem došla se psem a do obchodu nakoupit a pak to vypuklo… vařila jsem a pak nádobí a do toho přbírání věcí, stěhování do nové sříně a úklid všeho kolem, ale to nejhorší už máme za sebou.. <:o) Byli jsme tak hotoví, že večer Aleš usnul na sedačce a já ve vaně 😀 Bolely mě záda jako horm!! Ale už i komodu máme v ložnici přestěhovanou, připravenou na věci na miminko, i postýlku jsem Karolínce připravila, moc se jí líbila! 🙂 a skříň též. Je spokojená, že tam má zrcadlo, no ženská no… 😀 Ještě tu mám koš prádla na miminko vyžehlit, cca dvě pračky, dosychají kapny a musím dohledat v šatně rychlozavinovačky a vyprat, pak oblečky roztřídit dle druhů a velkostí do komody. Tak ještě celkem dost věcí, ale to nejnáročnější snad máme a ikdyby náhodou, to už za mě dožehlí tchýně. Myslím, že do středu už budu mít všechno, snad i tašku do porodnce 🙂 Včera jsme jeli na oběd ke tchýni, tchán měl narozeniny, dala jsem si po dlohé době výbornou svíčkovou 🙂 a pak jsem ještě měla v pět srázek s holkama, jak se scházíme, tak jsem si dala výborně upravenýho lososa, mňammm Takže včera samé dobroty :o)))))
    Tak musím valit, jsem ještě v pyžamu:D a za chvilku jedeme s Karolínkou do dvou školek na zápis, tak nám držte pěsti, aby nás do jedné přijali od září!! 🙂 A odpoloko nebo večer si všechno dočtu… pěkný sluníčkový den všem… 🙂

    #861104
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    teda rybízku hezky se za to pracovní vytížení odměňuješ, tak to má být:) Koukala jsem na fotky Karolínčina povlečení na FB, vůbec se nedivím, že se jí tak líbí. Je moc krásné a spát v něm musí být radost.
    Holky já Vám trošku závidím, že terpve ted žehlíte, kdybych tenkrát nebyla posera, tak jsem se tím ted taky mohla odreagovávat. Teď mi nezbývá nic jiného, než furt chodit do skříně a už naskládáné oblečení, prohlížet a přeskládávat, prostě jak debil:D

    verunko: Takovéhle myšlenky mám poslední dobou hodně často, přesně tak jak popisuješ. Teď už vím, že bych se vživotě kvuli chlapa neodstěhovala tak daleko, stejně si toho neváží a ve výsledku mi řekne, že jsem se nestěhovala kvuli němu, ale kvuli nám.
    No na šestinedělí zatím radši ani nemyslím. Pokud bude všechno vpořádku a budeme se na to s malou cítit, o nejdřív budu chtít jen k našim, sice to bude náročnější co se týče pohodlí, ale jsem si jistá, že tam budu v pohodě psychicky.
    Na procházku určitě vyraž, myslím, že ta Ti pomůže, hned bych šla taky, ale mám dneska smůlu…

    Haňulko: Já bych to nazvala tak. Je to všeobecná depka, která má asi 4 konkrétní činitele o kterých dobře vím, ale nějak s tím nic nemůžu udělat, protože ve výsledku by se to stejně otočilo proti mě.

    Holky tak už jsem depatu o jmenu definitivně vzdala. Manžel chce jedině Beatu a jakékoliv jiné, které navrhnu okamžitě zavrhne a ani o tom nechce diskutovat. Včera mi řekl, at si dám jaké jméno chci, že on ji stejně bude říkat Bětuška :'(

    Tak se mějte moc hezky a užívejte jarního počasí 🙂

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28366.png

    #861105
    Anonym
    Host

    Veveriku,ti chlapi jsou fakt paka…co s nima?Nemáme to jednoduché a hlavně v tomhle období je to všechno o to složitější,protože se do toho míchají ještě hormony.Beátka je hezké jméno,taky jsem přestala debatovat o jméně a smířila se s Karolínou.Ale pořád máme šanci,že to bude kluk 🙂 Tož ať ty depky brzo přejdou.ikdyž by asi bylo lepší,kdyby se odstranila jejich příčina,ale někdy to zkrátka není možné 🙁
    Ivet,seš šílená!Někdy bys zasloužila na prdel 😀 Šetři se trochu 🙂

    #861106
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,

    tééééda jste se zase činili, to vám řeknu … :o)
    Ale co to tady čtu ??? … Veveriku, Verunko … co ty chmury ??? … vyprdněte se na všechno … a myslete na Mimísky v bříškách … já už to taky vzdala … též jsem měla takové nálady plačtivé, ale vždy mi pomohla návštěva u rodičů, a nebo si o tom s někým promluvit – viz. Haňulka :-* … a je fakt lepší přemýšlet o tom krásném co nás čeká než o tom špatném co právě probíhá – ono se to otočí – nebojte … a hlavně věřte …

    Verunko … s tím chlapem tě plně chápu … oni jsou vážně tak nějak všechny stejný, jeden má to a druhý tamto … si nevybereš … občas by potřebovali, jak říkám já rozbít držku a pořádně … ale též věřím, že po narození Prcka se to u Vás změní – tomu bych snad věříla na 100% … to změní snad každého – uvědomí si to … nám hodně pomáhá, když se sbalím a jedu k našim i když je to třeba jen na 3 dny, ale jde vidět, že mu chybíme, nemůže v noci spát, chybíme mu … a vždy když mě nasere, tak mu řeknu: neser, bo se zbalím a jedu k našim :D:D:D … a je jak milius 😀 … takže držím palečky …

    Andy – přeji upřímnou soustrast … mrzí mě to, a kord v tvém stavu :-(((( ale uvidíš, čas všechny rány zahojí … já po úmrtí mé babičky skolabovala … nebyla jsem schopná ničeho týden … a vytáhl mě z toho můj chlap, kdyby tam tenkráte nebyl … nevím jak by to dopadlo … taky mi moc chybí a o to víc mě mrzí, že se nedožila pravnoučátka, které si tam moc přála … už je to 3 roky a bolí to méně, vždy si řeknu, že už se má určitě lépe … a vzpomínám na ní strašně moc ráda … a těším se až budu Natálce o ní vyprávěžt … tak se drž holka …

    Haňulko … super že splníš rozkaz a můžeš ho rovnou splnit i zítra :D:D:D:D … Aleš je cvok a zase si nabral přesčasy, takže jde i zítra na odpolední+noční … bláááááááááázen 16-tku … ale je zase hodný, že myslí na nás … aby jsme nestrádaly s penězma …

    Jinak včerejšek u rodičů byl super … oběd mňam … čína s rýží a květáková polévka … pokecali jsme o všem možném, pak přijel brácha Aleše s přítelkyní tak začlo kolo smíchu – z nich vždycky nemůžu … Natálka mě začla až šťouchat ať toho asi už nechám 😀 …. takže hezký den byl …

    S těma bolestma jak tu popisujete, já to tedy ještě neznám, teprve jsem zaznamenala tvrdnutí břicha … ale tak 2x za večer … ale ty bolesti jako na menstruaci nemám … a záda v kříži mě bolí jen když dlouho sedím třeba …

    Rybízek – neposlouchá, dostane na holou !!! vůbec neodpočívá … ach joooooo …. šetři seeeeee :o))))

    Tak já se prozatím loučím určo se ještě ozvu teď jdu dovařit obídek počkám až ten náš táta docvičí v posilce a hodíme na hoďku relax … pak nám odejde na odpolední … tak krásný sluníčkový den – nabíjejte energii :o)

    #861107
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Verunko, Veveriku, koukám, že to asi fakt s těma drahejma polovičkama nemáte vůbec jednoduchý….to mě mrzí, dejte mi adresu – mám tady ještě po koních nějaké biče, tak Vám je pošlu a trochu je prožeňte, ať tolik nezlobí 🙂 , a nedávejte jim žádný energetický krmení – nejlépe jen seno a vodu a to opravdu jen záchovnou dávku, ať nemaj roupy 😀 , jo? Co s nima jinýho??
    A Veveriku, jméno neřeš, důležitý je, že se ti taky trochu líbí, kdybych já se měla rozhodnout, tak se synek jmenuje Viktor, ale Standa chce prostě Standu a přes to prostě vlak nejede, tak to ani nějak neřešim….miminko budu mít ráda stejně, a když to nebude Hugo nebo Adolf, tak ať je to klidně Standa…..hold to musíme brát tak, že my jsme ty rozumný, tak je náš těžký úděl těm bejkum občas ustoupit, hm? 🙂
    Hlavně už žádné slzičky, ňákej chlap za to určitě nestojí….!!!
    Mě taky vždycky hrozně pomůže když si může pokecat a probrat to s někym, byť jen virtuálně – tak jak říká Šárinka 🙂 , ve finále se tomu společně zasmějem a jde se dál….a jak říká moje mamka: „Když nejde vo život, de vo hovno!!!“ 🙂

    Rybízku, co s tebou? Holky maj pravdu…..takhle se nám vysilovat – no vidim to buďto na deku a nebo na nějaký to opatření se senem, viz výše psané 😀 . Asi uděláme se Šárkou poradu a tam padne rozsudek 😀 . Jinak taky chválím povlečení….a Karolínce to na fotkách moooc sluší – má tvářičku jak panenka, krásná!!!

    Holky, poraďte, chtěla bych Standovi k narozkám udělat nějakýho dorta, aby nebyl moc těžkej (na tyhle věci nejsem moc šikovná) a aby byl hezkej….nemáte některá nějakej tip?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,836. až 2,850. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist