Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,881. až 2,895. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861138
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Šárko, dík za pochvalu.
    Cuco, jo, já řeknu ať mě Standa vyfotí a večer to tam dyžtak dám…tak jsem zvědavá na Vaše hodnocení 🙂
    Veveriku, taky jsem ráda, že už se cejtíš lépe…
    A Šárka mě ukecala, abych se na FB taky pochlubila s pupkem, tak jestli se Standovi povede nějaká decentní fotka, tak jí tam dám…i když Šári už mýho pupka viděla 🙂

    #861139
    Anonym
    Host

    Haňulka,
    ha prej pupka … nene bříškoooooo o krapetík jen větší než já – s čímž se dá počítat, když jsi napřed tak nežvástej o pupku ! 😛

    #861140
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Sem včera myslela že ten svůj noťas vyhodím z okna:@ .Pokoušela sem se sem dát 4x příspěvek a nic.Prostě ten můj noťas stávkoval.Konečně sme si vybrali kočárek JE to ten č.32 safír+černá http://deti.aukro.cz/kombinovany-kocarek-king-sleva-i1492590668.html.Obědnali sme k němu ještě autosedačku za 1000Kč ve stejné barvě a budem obědnávat i fusak na zimu.MIlLINKO já sem si říkala že seš to určitě Ty ,slyšela sem sestřičku jak Tě volala jménem.No a MILINKA je jako Miluška že?S kočárkem Ti neporadím sama sem ráda že sme konečně vybrali pro našeho Matyáška.Myslím že sem Ti říkala už v poradně že si píšu i s holkama Těhulky halooo atam je jedna maminka co má dvojčátka tak zkus napsat jí jakej mají kočárek a jaký s nim mají zkušenosti.Je to RADUŠKA.Ona Ti určitě ráda poradí,vytrpěla si své než se těch svejch chlapečků dočkala.

    #861141
    Anonym
    Host

    Evíku, gratulka k objednání kočárku a autosedačky!<:o) .

    Šári,
    tak už jsem si uložila Tvůj receptík na medovník do dokumentů a asi ho o víkendu prubnu.
    Bude to asi náročnější moučník, než obvykle peču, ale určo z toho něco vyleze:D . Suroviny jsou mňam tak se to sní i když to nebude vypadat jako z cukrárny:D !

    Tak přeji všem hezký večer, pohodičku a klidnou dobrou noc!

    #861142
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Tehulky,

    to jsem rada, ze s tim otekanim nejsem sama, taky jsem si myslela, ze je to proste tim koncem tehotenstvi, ale doktorce se to proste nelibi:( . Je fakt, ze ja se teda s tema oteklyma nohama uz i po ranu probudim, ale porad se zvednu a muzu chodit.

    Sarko super recept…uz jsem si ho taky okopcila, ale ja ho teda urcite ho peci uz do porodu nebudu…uz na to nemam nervi, ale uz se na nej tesim, protoze mam medovnik moc rada, a vzdy kdyz jdu nekam na kavicku, tak si ho objednavam, tak uz se tesim az ho nekdy upecu a budu machrovat…doufam teda,ze nedopadnu tak, ze na nej budu koukat v kosi:D

    Vevriku, dik za potesujici zpravu, ze nejsem sama, kdo tak vehementne premysli,jak ty pidi veci slozit, aby se v nich vubec vyznal.

    Barus s tim kocarem ti nezavidim, vim jak jsi o tom psala a radsi jsem se ani nevyjadrovala, protoze jsem byla normalne nastvana za tebe…ja ho mam taky u tchyne…mame ho teda slozenej, pripravenej a je prikrytej jeste prosteradlem a muzu ti rici, ze kdybych tam objevila nejaky zvireci chlup, tak udelam takovou scenu, ze by se mnou snad do konce zivota nepromluvila:^) , maji taky zvirata, ale tady na ty veci je nastesti taky nesmlouvava jako ja. Vubec si nedovedu predstavit, ze musim kocar jeste nechat vycistita jeste si sama psala, ze do pracky proste neni….no hruza…no budu drzet palce at to jde alespon rychle. Jinak prebalovak fakt super.

    Gratuluji Evikovi, ze se uz rozhodla pro kocarek!

    Milinko,znam z predporodniho kurzu holcinu, ktera taky ceka dvojcatka a vim, ze kdyz jsme se bavili o tom kde se daji sehnat kocarky pro dvojcata, tak rikala, ze udajne vybirala v tomto obchode, tak mrkni je to teda kolin, ale stranky maji pekne prehlednei s cenama.http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php

    #861143
    r raduzka
    Registrovaný uživatel
    #861144
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte mamky 🙂
    Tak jsem se sem včera už nedostala.. Třídila jsem si věcičky do komody a večer po Ordinaci jsem se ještě vrhla na úklid šatny, jelikož z celýho chystání a hledání tam byl bočus jako blázen! Ale psssst, neříkejte to Šárce a Haňuli, nebo mi zase nadaj a nebo dostanu dokonce deku!!! 😀
    Po úklidu jsem našla jště nějaký věci, jako např. ryhclozavinovačky, ponožky, čepky a kloboučky, mikču a nějaký poloviční dupačky, který jsem měla dokoupený až teď na druhou princeznu, takže vznikly další dvě pračky :o)))). Ale dneska dožehlím, nachystám tašku do porodnice a úž budu mít snad vše! 🙂 Však načase! Dneska dobírám magnezko, tak jsem zvědavá, jak moc velký vliv na to tvrdnutí mělo a jaký to bude rozdíl!? Možná je tohle můj poslední příspěvěk před porodem 😀 Od neděle začnu požívat maliník 🙂
    Holky, mě tak od rána bolí kyčle, co mám dělat? Co si můžu vzít, nevíte některá? :'( Nemůžu skoro ani chodit! Jinak jsme s Karolínkou zasoplený, ale není to klasická chřipka, tak se líčíme jen Sterimarem, Vincentkou, jitrocelovým sirupem, čajem s medem a já navíc Septisanem. Nevíte, jestli by mi pomohl na rozpuštění hlenů jitrocelový sirup?? A můžu ho? V noci jsme sice spaly, Karolínka byla vzhůru jen jednou, ale pořádně nás to otravuje.. +o( Včera se mi dostala do ruk Něžná náruč rodičů (bohužel jen dokonce března), jenže mám teď rozečtený I tohle je manželství a na březnovou Maminku jsem ještě nesáhla, tak nevím, jak to budu dělat…? :o)
    Udělala jsem si kafíčko a jdu si dočíst, co jste přispívaly..
    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28397.png
    … eště 22 dní, prosím nězabudni, čas sa kráti …. 😀

    Pěkný den všem, tady nádherně svítí sluníčko! Posílám pohodu mimískům do bříšek 🙂

    #861145
    Anonym
    Host

    Rybízku, já piju maliník už asi 3 týdny – už mám dávku 3 šálky denně a nerodím:D , tak se neboj, že porodíš jakmile začneš pít maliník jo:) .

    Jitrocelový sirup dozajista můžeš, přeju ať je líp Tobě i Karolínce. Já už jsem z rýmy venku, sice ještě Sinupret nějaký den užívat budu, aby se to nevrátilo, ale je mi dobře.

    Dělám hranolky v troubě, k tomu jsem obalila Eidam, tak máme docela nezdravý oběd s manželem.
    Ale mám na to docela i chuť tak se mi nechce vařit ještě něco extra jen pro sebe.

    Opatrujte se děvčata, já se zase ozvu, odpo čekáme babičku, bude hlídat Danču až vyrazím do poradny – když manžel je v práci na odpolední. Nevím zda ještě napíšu večer, nebo až zítra dopol. Uvidím, jestli ještě budu zapínat PC až se vrátím od Dr.

    Krásný sluníčkový den, užijte si sluníčko dokud je, zase už nám hlásí nějaký přeháňky na další dny (ale snad má být tepleji, u nás ráno foukal docela studený vítr).

    #861146
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, no co jsem napsala … normál jsem se těch učitelek zeptala, CO tam mám napsat.. no co .. na blbou otázku, blbá odpověď :o)))))) ne…? 😀 Řekli mi, ať tam napíšu, že chci, aby bylo dítě v kolektivu, tak jsem to tam tak napsala, jelikož je to pravda 🙂 . Tak co upečeš drahému? 🙂 Tak šup na FB fotečku, ať z toho nového účesu taky něco máme!! 🙂
    Jity, no tak to je s přijetí do školky i u nás, právě proto si myslím, že nemáme ani v jedné šanci! 🙁 Prvně berou předškoláky, pak čtyřletý a tříletý a někde upřednostňují maminkám, co jdou do práce. Tak na jednu stranu dobrý, že to berou dle věku, ale v tomto ohledu si myslím, že nástup do zaměstnání je důležitější! Uvidíme.. když nic tak nic. Není to pro moje pohodlí, budu mít spíš starost s tím, 2x denně ji do obou školek dovézt, jedna je 2 km a druhá 3 km, ale ona ten kolektiv a už i nějakej režim potřebuje! Už víckrát jsem zaznamenala, že na monitorech ležíte. To věřím, že to msuí být nepohodlný a hlavně se to nedoporučuje taková poloha! Já jsem u Karolínky vždycky seděla v Bohunicích v křesle. A co kontrola dobrý?
    Baru, pstýlku mám zatím tak napůl nachystanou. Dneska tam chcu vyžehlit a dát mantinel a taky zvažuju, jestli to vůbec oblíkat, jelikož bude malá využívat na spaní pytel a nevím, aby to nebylo moc!..? No a polštářek určo nebude třeba, tak jsem to prozítm zapla ze do té igelitové tašky, ve které jsme to koupili. Kdy něco, tak je to hned povelečený, když mám kapnu, polštář i povlečení vypraný. Tašku ještě taky nemám, neboj a věcičky všechny ještě taky ne! 🙂 Ale máte práce teda celkem ještě dost, tak ať to jde od ruky! Monitor jsme měli pod matrací na roštu. Mělo by to na něm být napsáno v návodu, přes kolik cm reaguje na dech miminka. myslím, že na tom našem půjčeném bylo 15 cm a matrace jurčo do deseti, tuším, že 7 cm. Teď budu muset pořídit jiný, ten půjčila švicina švagrová té své. Ale zatím nejsou korunky :S
    Šarči, no ty jsi teda odvaha, nechci tě strašit, ale prý když už se mimi podaří otočit, tak se třeba otočí zase zpátky! :S Navíc podepisuješ papír, že kdyby se něco stalo… Já bych na to tedy dobrovolně nešla nai náhodu, to radši zkusím porodit koncem pánevním! Už jsem se s tím nějak celkem smířila. Jsem 36+6 a stále koncem pánevním a Baru taky, myslím, že nás je víc, přitom se říká, že jen 3%, což mi na naší diskuzi vůbec neodpovídá!
    Haloooo, kdo tady ještě je koncem pánevním, kromě mě, Baru a tuším Lenka??
    Šári, díky za receptík a nemohla bys mi ho i upíct?? 😀 Taky miluju medovník 😛
    Hruštičko, gratulka ke kočárku, doufám, že se vám bude frčet po okolí skvěle! 🙂
    Petspi, tak doufám, že budete spokojení s okýnkama a ne aby to tak, jak ti na FB dopsal nějakej známej škaredě… že to bude rychlokvaška. K plínkám.. taky mám Pampers 1, ty nový bílý. Včera jsem si je vykládala do komody, aby byly pak po ruce a jsou neuvěřitelně malý po těch 4, co používám na Karolínu 🙂 Jsem to ukazovala Alešovi, ale nijak se tomu nedivil.. no chlap .. :o)
    Veveriku, též se chystám pro textilní krabičky do Ikee do těch nových skříní. Mám je už dlouho od Karolínky v komodě, když byla miminko a je to super všechno přehledný a upravený. A co se týká té postýlky, tak pokud ještě cestovní nemáte a budete ji chít mít výhradně u rodičů a nebedete ji převážet, určo bych zvolila tu klasickou. Já chci ještě využít v DM kuponku na plínky, mám jen jedny, oproti všem tady jsem asi břídil 😀
    Zvažuju i tu odsávačku na mlíko, ale nikdo mi na tu z DM za 299,- s kuponem za 229,- tady nereagoval 🙁 ty asi nevíš jaká je??
    Tak zbytek dočtu večer. Sice vařit nemusím, vytáhla jsem hotovku z mrazáíku, ale musí vysát a trochu tady poklidit.. tak páčko…

    #861147
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    po dnešní poradně vše OK! 🙂
    Já dělám čínu z králíka, včera jsme měli pečeného, tak máme takovej králičí tejden 😀 !
    Rybízku, právě se ke mě záhadnym způsobem doneslo, že zas uklízíš a makáš jak o život….deka jasná, odsouzenče 😀 !! A nemohli jste chytit toho bacila hnedka v tý školce? Ségra řikala, že u nich to teď zas stůně jak blázen – prý mají ve školce 5 dětí – to je fakt málo.
    S těma kyčlema to cejtim podobně – je to hrůza – bolí at ležim, sedim nebo chodim, mazec!!!
    No, nevím jak jsem dneska spala, ale vyppadám jak rorejs, takže dnes fakt novej účes fotit nebudu, a včera jsme se k tomu taky už nějak nedopracovali,ttak Vám, Jitu a Ivet, pošlu ty dvě fotky, co jsem posílala včera Šárce, jo?? Zveřejňovat se mi je nechce!
    Jo, a ještě Rybízku, máš užasný bříško….jen se zeptám, kolik, že tam těch miminek máš? Já měla pocit, že jsi říkala, že nečekáš trojčata?? 🙂 – ale je kouzelný, nicméně věřim, že už se těšíš, až se ti uleví…
    Tak dobrou chuť k obědu

    #861148
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Jity, nemyslím si, že proodím z maliníku 😀 spíš z toho, že doberu dnes magnezko, jak jsem psala… 🙂 Ale to si taky moc nemyslím, s Karolínkou indukovanej porod ve 42. týdnu…
    Díky za radu ohledně jitrocelovýho sirupu! Asi si ho nasadím taky, jelikož Sinupret nemám, o lékárnu v naší díře taky nezakopneš a do Blanska jedu až v pátek 🙁 Navíc jsem ho teď dvakrát za sebou jedla, tak aby na mě ještě fungoval…!…?

    #861149
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, žádná deka, to už jsou fakt poslední příravy, přísahááááám 😀
    Fotečku určo pošli, jsem i na Skype 🙂 Čínu bych si dala! Čekám jedu docela maličkou holčičku (doufám), takže žádný trojčátka 😀 Teď jsem se poměřila v pase a mám 107 cm. Přidejte se! Jsem zvědavá! Už se ale fakt těším, až to „shodím dolů“!!! Strašně mě to omezuje v pohybu. Všechno je mnohem horší než s Karolínkou, varixy, strie (dvě se mi udělaly, ikdyž se poctivě mažu), tvrdnutí, poloha, kyčle.. Tak nad to do konce nějak dáme, ty už to má za pár!! 🙂 A já kdoví, jestli nebudu přenášet ještě. I přes to tvrdnutí.
    Taky dobrou k obídku! 🙂

    #861150
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky,

    Rybízku, jo jo, já se taky bohužel hlásím, že naše mimi je stále koncem pánevním. A taky by mě zajímalo, kolik nás tady vlastně celkem je s touto polohou miminka? Asi celkem 4, jestlli dobře počítám. Já už jsem se s tím taky celkem smířila, že kvůli tomu bude asi císař :'( chvíli jsem si už myslela, že by mohla být otočená, sice stále hmatám něco většího tvrdšího nahoře, ale přišlo mi to jako zadeček přecházející v zádíčka, ta hlavička předtím mi přišla víc kulatá. Ale ráno „to“ bylo zase dost jasně kulaté a navíc mě sem tam pěkně štípne kolem močového měchýře, tak to jsou myslím její kopající nožičky. Vyložené kopance už ale moc necítím, zato o to častější a silnější vlnění, sem tam se mi vyboulí i něco menšího, to by mě fakt zajímalo, co to je za části tělíčka :O 🙂

    Šári, super recept na medovník, taky bych si hned dala, mám ho moc ráda :o) Ale manžel ne, tak to se s tím namáhat nebudu, pro sebe si sem tam občas dám někde v kavárně.

    Holky, já se dnes teprve pustila do praní, mám toho celkem asi 7 praček, ale oblečení jsou tak 3, ostatní jsou povlečení, deky, fusak, plínky atd. Asi to dám schnout ven, taky tady nádherně svítí, i když je docela zima, ale snad to aspoň chytne tu jarní vůni 😛 A taky musím říct, že mám velký problém ty oblečky skládat, nějak to pořád nemá nějaký rozumný tvar a taky se mi to rozpadá. Když složím klasicky třeba dospělácké tričko, tak má tvar dobrý a drží, no toto nééé 😐 No nevadí, v komodě to snad bude nějak pracovat 🙂
    Postýlku ještě komplet nemáme, chybí nám matrace, ale už je mám objednané, tak snad tento víkend to nachystáme. Včera jsem objednala monitor dechu, no pěkná pálka 🙁 A ještě víc mě překvapily chůvičky, u těch jsme se rozhodli, že počkáme, zda je budeme vůbec potřebovat. Máme celkem dost malý a průzvučný byt, tak uvidíme. Někdo tu chválil tu chůvičku Avent, jenže 2 000 Kč se mi za to teda dávat nechce 🙁

    Už jsem zase zapomněla, co jsem komu chtěla napsat, ach jo :$ Cuco, držím palce na kontrolu! Já jdu v pátek, pak dám taky vědět. Na monitoru jsem taky seděla, nebo tak poloseděla pololežela, ležet bych asi nevydržela, jak jste psaly.

    Mějte se krásně a samou dobrou náladu posílám, už budeme za chvilku s miminky v náručí! 😀

    #861151
    Anonym
    Host

    Ahojky všechny těhulky . Mám jednu velikou otázečku . Tak ….. momentálně jsem vedena na úřadu práce vím že podle výpočtu nemám nárok na mateřskou od zaměstnavatele , ale další věc je že jsem slyšela že penízky – rodičovský příspěvek o který si může požádat i můj manžel ne jen já máme nárok na to že můj muž se domluví v zaměstnání že pujde na rodičovskou dovolenou … ale po čase “ řekne že to nezvládá “ a pujde znovu do práce a vlastně výpočet doričovské dovolené a vybrání na variantu třeba tří nebo dvou letou variantu už se znovu nepočítají … že to úřady znovu nedělají … prý toho hodně lidí využívá … poradte mi prosím zda víte o tehle „variante “ nekdo něco moc by nám to pomohlo . Nebo pokud máte na někoho kdo tohle dělá email nebo víte o nějakých stránkách ohledně teto věci pisněte . Mockrát děkuji za všechny informace . Přeji vám děvčata mnoho zdravíčka . Těhule Katule 🙂

    #861152
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    tak mám za sebou další dlouhou procházku. Dneska jsem si udělali výlet na zámek Zbiroh, potom jsme zašli na výborný oběd a zakončili to ještě lepším dortíkem 🙂
    Chtěli jsme jít na oběd, tam kde jsme měli svatbu, ale jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že celý hotel zavřeli:P , ještěže nám to tak hezky vyšlo:D

    Tak si představte, že když u nás byla Eli, celou dobu jsme seděli doma, pila hodně čaje a celkově měla takový klidový režim. Poslední dva dny, už skoro vubec nekašlala a celkově ji bylo o moc lépe. Včera jsem ji odvezli a když večer volala, říkala, že byla venku, hrála s klukama na hoňku atd. Tohle fakt nepochopím, tak my holku vrátíme relativně uzdravenou a ona ji okamžitě pošle lítat ven. Tak jsem se zase pěkně rozčílila a doufám, že nám ji za 14 dní dá opět nemocnou s tím, že nesmí nikam chodit.

    raduzko: Koukala jsem na ten odkaz na kočárky co jsi poslala. Musím řict, že i pro dvojčátka už dělají moc hezké kočárky. A celkem mě teda překvapila cena, kočárky teutonia se mi moc líbí, ale jsou drahé a ten pro dvojčata je stejně drahý jako pro jedno dítě

    rybízku: Vubec nevím, že je v te slevové knížce něco na odsávačku? Já jsem hodně přemýšlela jestli vůbec odsávačku ted pořizovat a kdyžtak ji pořídím později.
    Jo ty krabičky jsou super, nakonec jsme koupili asi 4 balení a i když je mám ve skříni, je to mnohem pohodlnější, než kdybych tam věci měla jen tak naskládané 🙂

    No Leni monitor dechu je pěkná pálka, mě se podařilo koupit starší, ale ještě je 3 roky v záruce za 1400. Chuvičky jsme nekupovali, přijde mi to trochu zbytečné i když máme poměrně velký byt (mezonet). Vím, že určitě nepůjdu z bytu aniž bych dítě nechala samotné a když jsem doma, mám všechny dveře otevřené. Jo něco jiného by asi bylo kdybychom bydleli v baráku, tam bych je nejspíš koupila.

    Holky dneska jsme měli ve schránce, že máme na pondělí mezi 16-18h domluvenou schuzku se sčítacím komisařem, jak zajímavé, když si ji s námi nikdo nedomlouval. Ale má bohužel smůlu, v 17H jsem objednaná na předporodní kurz do Motola, takže budeme další z těch co nebyli doma v domluvený čas, jak nedávno říkala v televizních novinách:D
    Tak jsem hned Michalovi připomněla, že tam v pondělí jdeme. A víte co mi na to řekl? Že proč by tam měl jít, když už u porodu v Motole byl a ví jak to tam chodí. No to zas bylo něco na mě, takže jsem se rozbrečela a řekla mu at se tedy neobtěžuje, že si najdu někoho jiného jak na ten kurz, tak na porod, aby náhodou nemusel stejnou věc absolvovat dvakrát.
    Tyhle jeho řeči mě tak vždycky dostanou, pokaždé mi potvrdí to co si myslím už dlouho… První dítě je nejduležitější u druhého už se to nějak udělá

    Mějte se moc hezky 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,881. až 2,895. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist