Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,986. až 3,000. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861243
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Haňulko já Tě nepřehlídla a gratuluju k poradně a na pátek držím palce.To sem holky fakt zvědavá která to tady odstartuje.Už aby to bylo,pak to bude utíkat rychleji.Krásný den,u nás sluníčko stávkuje ale i tak je teploučko.

    #861244
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,

    tak jsem grogy, hotová … uf … takový maraton hned dopolko, to na mě už není :o))))
    Aleš byl cvičit, přílétl v 11:15 honem honem najíst a v 11:40 letěl do práce na nějaké školení ohledně bezpečnosti práce a já jelikož jsem vstávala v 10 hod tak jsem musela stihnout vše uvařit, nandat, aby mohl rychle vypálit – takže jsem lítala jak čurina kolem sporáku :o) … byli špízy s brambůrkama a vývarová polévka z kachních krků :o)

    Baruško, obrovská gratulka k přetočení – no neříkala jsem tooooo … některým miminkům se prostě nechce až těsně před … viz. ty :o) … váha je tedy nádherná … to bude bucláček, ale hlavně že bude Prcek zdravý … a ten zásah dr., jak po něm krvácíš – to by se mi tedy nelíbilo :-((( … mě dr. už vyšetřuje jen jedním prstem, kvůli hrdlu a čípku a vnitřní UTZ mi dělala snad naposledy ve 22 tt … tak nevím tedy …

    Verun1ko, obdivuji tvou svatou trpělivost s kočkama … juj já bych asi reagovala jako Haňule, toto jako néééééé … ale snad jsi mu domluvila a už tam nevleze :o)

    Haňulko, do půlnoci času dost, hele … tak možná to ještě stihneš, čas jsem ti nepředpovídala 😀 …. jsem ráda, že jsi měla vše O.K. na kontrole … jen tak dál a spacák bych ze sebe asi neudělala, neumím si představit nosit 10 kg váhy :-))))) by mi asi rupla páteř :o)

    Fuj bolí mi hlava jak střep, takže si jdu dát meduňkový čajík, snad to zabere, přeji pohodičku do bříšek a relax dámy :o) papa

    #861245
    Anonym
    Host

    Veru, já jsem to právě četla i slyšela od asistentky z Obilňáku, že to žádný zázrak není. Myslím ta masáž. Kdyby to nebylo tak nepříjemný, tak by člověk zkusil všechno, ale takhle. Navíc mně praská ta kůžička na hrázi, tak mi doktorka v porodnici řekla, ať to řeknu asistentce, že si to pohlídá a šmikne. No ono po těch prohlídkách v porodnici špiníš, ne třeba vždycky. Podráždí ten čípek, mně to tak dělalo i u Nicka. Dnes už nic. A ona hlavně si to miminko chtěla pořádně ohmatat, jak tam má tu prdelku. Pak teda dělala UTZ. No jsem teda ráda, že je malamutík hlavičkou dole. Přece jen jsem nechtěla přijít o ten okamžik, ji poprvé vidět. :'( 😀 Až mě to dojímá, jak se na ni těším. Holky, jak jsem byla včera v té porodnici, tak vezli jednu holku na sekci. Tatínek čekal venku s kabelama. Ty jo, to sem neviděla. Na 4x to nesl se sestřičkou dovnitř. Jedna obrovská papírová kabela byla jen plná plínek. Ale ty miminka nepotřebují balík na den. 🙂 A v těch ostatních fakt nevím, co mohlo být. No takže holky v klidu, jo. Nestěhujte tam celej kvartýr. 🙂

    #861246
    Anonym
    Host

    Šaryku, ty jsi zrovna odeslala příspěvek. 🙂 No ona mě taky vyšetřovala jedním prstem, ale jak jsem psala, v té porodnici to tak dělá. Oni i říkají, že kdyby se špinilo, tak se nic neděje. UTz mi nedělala vnitřní, jen z venku, aby věděla, jak tam je. To bylo snad 5 vteřin, jen přiložila, zjistila, že leží už dobře a dala to pryč.

    #861247
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky,

    tak vás po delší době moc zdravím! 🙂 Koukám, že jsme ještě fakt všechny těhulky, taky jsem si říkala, jestli už třeba někdo neporodil? 🙂

    Jity, super, že už je u vás vše v pořádku na kontrolách, jsem moc ráda, že jsi nemusela být hospitalizovaná kvůli tomu vysokému tlaku. A vůbec, super, že teď jsou všechny zprávy u nás všech O.K., žádné větší zdravotní problémy koncem tětenství. A Barušce se dokonce otočil malamutík! <:o) <:o) <:o) To "jméno" se mi taky moc líbí, takové mazlivé 🙂

    No naše holčička se neotočila a podle poslední kontroly už se asi neotočí, prý už tam má málo místa. Jsem teď ve 37. týdnu a na kontrole jsem byla koncem 36. týdne, váhový odhad 2,6 kg. Tak se smiřuju s tou sekcí a zjišťovala jsem si nějaké info, není to taková tragédie, je možné mít epidurál, mimi i tak dostat hned po narození do náruče a otec může být u porodu, samozřejmě u mé hlavy za plentou. Takže to snad nezaspím a mimíska budu mít hned u sebe, to jsem moc chtěla, přivítat ji společně s manželem na světě 🙂 🙂 🙂

    Ovšem kdyby se náhodou ještě otočila, tak taky začnu popíjet maliník po litrech a pojídat semínko po hrstech, přesně tak Baru 🙂 😀 . A taky masírovat tu hráz. Jsem na to trochu kašlala, vzhledem k tomu plánovanému císaři to asi potřeba nebude a příjemné mi to taky moc není, tak jsem nějakou dobu nemasírovala, no vlastně jsem to celkově praktikovala asi jen 3x.

    Jinak konečně finišujeme s přípravami domova na miminko, já dopírám a dožehluji poslední pračky, včera jsme přivezli matrace a dnes budeme sestavovat postýlku. A taky studovat návod na monitoru. Tak se těším 🙂 Taky jsem řešila problém, jak se tu někdo ptal, zda prát i samotnou peřinku a polštář. Je to vevnitř nějaká ta umělina, duté vlákno nebo co, je na tom napsané, že je to pratelné v pračce, ale mě se tyhle věci dřív párkrát v pračce při praní tak nějak pokazily – náplň nějak zcuckovatěla a byla nerovnoměrně rozmístěná, i když jsem vypla máchání. Tak zatím jsem to neprala, stejně to teď používat nebudu, máme 2 spací pytle.

    Holky, ještě mám dotaz – máte všechny už v prsou to kolostrum? Mně teda nic nevytéká, jen párkrát jsem si všimla pár kapiček po zatlačení na prso.

    Jity, k té alergii Danulky – mně na alergii velmi pomohl přípravek od firmy Joalis. Je to něco jako homeopatie (www.joalis.cz), stránky teda nejsou až tak přehledné a hlavně jsou ty přípravky dost drahé, ale já musím říct, že už mi na několik zdravotních problémů (které klasická medicína nějak neuměla vyřešit) pomohly, mimo jiné mi zmizela docela silná alergie na pyly. Mám teď koupené od Joalisu i něco k porodu, ale Arniku mám pro jistotu taky 🙂

    Holky, u nás prší, no ale aspoň se zalije zahrada, už byla děsně suchá a já aspoň něco udělám doma! Jinak mě to táhlo hrozně ven a doma vše stálo. Taky už se často cítím dost unavená a to přitom už prakticky nic nedělám, jen se flákám. Teď jsem ráda, že zvládnu vaření a domácnost, to je tak všechno. Takový ten klasický týdenní úklid, co normálně dělám tak půl dne, mi teď trval 2 dny 🙁 :$

    Mějte se krásně, hezky odpočívejte, ať zvládnem dobře i ten poslední měsíc a jsem moc zvědavá na první zprávičku o narození miminka! <:o)

    #861248
    Anonym
    Host

    Hani,já jsem možná v tomhle trochu jiná…oni zatím neví,že tam nesmí,že to není „jejich“ Takže na to jdu nejdříve po dobrém a pak už bude zle :o)Osobně si myslím,že to ještě párkrát zkusí…jen aby se ujistili :o))) Ale jak jsem ustala tak mám,jak se říká.

    #861249
    Anonym
    Host

    Leni,taky jsem se chtěla zeptat jak to máte s mlíkem..já nic,ani kapka…dokonce mám pocit,že se mi zmenšily 🙁 Kámoška je 2,5měsíce pozadu a už jí teče „mlíko“ ….chjo

    #861250
    Anonym
    Host

    Leni, Veru … já též mám už kolostrum, ale vložky do podprdy zatím nepoužívám, protože mi to teče, jen když zmáčknu – nechtěně :o) …

    #861251
    Anonym
    Host

    Mně začalo kolostrum už tak před 20. týdnem. Ale zas je to furt stejný celou dobu, nepotřebuju vložečky. Však ono to pohrne potom, uvidíte. 🙂 Leni, já jsem včera končila 36. týden, musela se otočit den dva předtím a vidíš, jak je velká, třeba se ti taky ještě otočí. Kdy máš termín, nemám tě napsanou. Přemýšlím nad tím, že se budu miminečko jmenovat Malamutík Veselá, když se vám to tak líbí. 😀
    Peřinky zatím neperu, když je nebudu používat. Ale perete vložky z nových kočárků a autosedaček?

    #861252
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    no musela jsem vás trochu pozlobit s tím, že tu nejste:) ale vy tu jste, to je jasnačka

    Gratuluju moc k dobrým výsledkům na kontrolách a taky k přetočení malamutíka<:o) To je bomba!!!

    Tyjo…dneska se potvrdila smutná zpráva, že mamky přítel bude muset prodat chalupu kvůli jeho ex – nadělala dluhy jak kráva a ona sama nic nemá, tak to chtějí po něm:( Už něco splácí,ale tohle už nedají, takže budou muset prodat chalupu, na který si to zrovna pěkně vybavili a všichni jsme se těšili, jak tam bude Julinka vyrůstat a tak..:'( :'(

    Jinak s vařením holky – co já chystám v příštích dnech – koprovka pro manžela(pro mě je kopr fuuuj…bude to poprvé, takže kdo byste mi chtěl dát receptík, jsem jedině pro:) ) , šunkofleky a pangase – jen ještě nevím,jak ho upravit, chtěla bych ho nějak asi vrazit do trouby, ale nevím, jaký bylinky nebo tak něco…nebo by se mi to líbilo zapíct nějak se smetanou. Budu muset kouknout.
    Dneska jsem byla na nákupu, takže peníze na jídlo jsou vyčerpány, ale až dorazí nemocenská, tak budou ovocné knedlíky – dneska jsem si na ně vzpomněla a dala bych siiii:D :$

    Radim dneska učí anglinu kamarády doma a ne mimo jak jindy…myslel si,že bdue jen jeden, ale před chvíli dorazil druhý. No holky, nejsem moc nadšená – nějak dneska nemám náladu na návštěvy. hlavně ten druhý je takový, že když už přijde a nemá nic domluveno tak sedí, dokud může a protože ho většinou nevyhodíme, tak tak do 10 večera…snad to dneska nebude:S Jako vim, že by mu tom ožná přišlo vhod – zemřela mu babi před týdnem a tátu má v nemocnici… Tak z toho svého přístupu mám trochu výčitky:$

    Peřinky asi nakonec prát nebudu, ještě se poradím s mamkou…ale taky se trochu bojím, aby se nezmačkala. Potah z autosedačky určitě vyperu – my máme použitou. A z kočárku asi nee…

    Jinak kolostrum – nějaké pidi tam bude, občas to zkouším,takhle večer po sprše – jsem zvědavá, tak nějaké kapičky jsou. Jednou se mi stalo, že jsem měla trochu na podprdě,ale pak už ne.
    POřád vymýšlím, jakou mám koupit podprdu…nějaké mám teď vyhlídnuté na aukru, abych měla co nosit teď a i do porodky…pak si koupím nějakou víc podle mého gusta, ale chci raději vědět, jakou budu mít už velikost…lepší vyhodit třeba 200 stovky než 400 že jo:) Ale většina mi prostě fakt přijde otřesných, to si neumím představit mít na sobě:S A když už se mi líbí, tak to jsou zase ceny…na to že ještě potřebuju aspoň dvoje kalhoty, který se budou hodit i po porodu a dokopit věci pro malou…no hodila by se nějaká fin.injekce, což dámy, jste na tom asi podobně:)

    Tak jsem toho zase vykecala a určitě jsem něco chtěla…

    Jooo…s kočička…chápu, taky nejdřív musí zjistit, že to není jejich, ale pak už bude zle:) Já mám teda psa, kočky bych doma nemusela a není moc neučený chodit do ložnice/děcáku…takže jsem ráda, že tu nebude tolik chlupů jako všude jinde.

    #861253
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Dnes to v poradně proběhlo neobvykle rychle, takže se hlásím:) …CTG je OK, miminku se daří dobře dle záznamu ozev srdíčka. NO a nález už byl, takže se to prý dle slov Dr. začíná připravovat:D .
    Ale zase nějaký fofry prý nemám čekat, příští středu mě ještě určitě uvidí Dr. v poradně. Tak jsem ráda.

    Ad kolostrum, zatím nic, na bradavky si teda nějak nesahám, prý ke konci by dráždění bradavek mohlo už vyvolat porod, takže to neriskuju.
    Ale ani minule při Danulce mi z prsou nic neteklo a mlíčko se pak po porodu utvořilo takže se tím nějak nezabývám.

    No a mám pro vás novinu, kamarádce, která čekala na květen se dnes před polednem narodila U Apolináře Karolínka, je to tedy drobeček – 1330g, ale určitě to vše dožene! Kamarádce nějak po 30.týdnu začala prý odtékat plodová voda a tak to byl fofr, nic se nedalo jiného dělat, než že musela malou porodit.

    Tak já jdu na večeři, už mi vyhládlo po té poradně a opatrujte se!

    #861254
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jeeej, Cuco, tak to musí být v inkubátoru,viď? To je smutný, ale hlavně jestli jsou obě zdravý, to je hlavní…ostatní se dožene!

    JInak gratulka k dobrým výsledkům taky…jéé, už máš nález, to je supr, to se těším, že už to pomalu propokne. I když se teda někdy bojím porodu, ale snažím se na to moc nemyslet a prostě se těšit, že mě manžel bude polívat teplou vodou, a pak se budu snažit tlačit, co to půjde, když mi řeknou nooo… a výsledek bude mimi<:o) Tak to je krásnej výsledek že jo…

    Víte, co znamenají ta čísla u čípku v těhu kartičce?

    #861255
    Anonym
    Host

    Tak já též peřinku prát nebudu – nechci to riskovat, protože jak tu někdo psal ať to dáme na sebešetrnější program vždycky to zcuckovatí … jelikož jsem cca před rokem kupovala dětskou peřinku našemu psíkovi do pelíšku a prala jsem jí jen na 40 stupnů – šetrné praní baby program – vytáhla jsem jí jak cucel – fuj … takže letěla směr popelnice, u této riskovat fakt nebudu …
    vložku do autosedačky vypranou mám – to no problema a do kočárku též prát nebudu …

    Cuco, gratulka k hezkým výsledkům … ad dráždění bradavek … nemyslím si, že by dráždění mohlo vyvolat porod … docela jsem se nad tím pousmála 😀 … to bych asi musela už rodit minimálně 20x :D:D:D jelikož Aleš je vysazený na prsa :o)))) tak tedy nevím nevím …

    Hruštičko, teda tu návštěvu ti fakt nezávidím, kord když neví kdy má odejít, ale jak jsi psala, asi to nemá jednoduché teď … njn tak aspoň že je to jen jednou za čas :o)

    #861256
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte ženy,
    tak právě řeším mateřskou… Vy už jste dostaly některá? Já jsem včera napsala účetní, že mi ještě nic nepřišlo, jestli namě neazapomněli a ona mi řekla, že to vyplácí přímo MSSZ a že tam má vše odvzdané. Jedna paní od nás tam pracuje, tak jsem za ní hned valila, jestli by mi na to tam nekukla a byla ochotná, ráno mi volala, že tam papíry z firmy došly před pár dny, jenže jsem si jistá, že jsem jet am dávala už tak před šesti týdny!!! Mateřskou mám totiž od 4.2. Jo a to mi ještě d.r spletla nástup na MD, od den, když se daří, tak se daří… :@ Tak jsem nakrklá volala účetní a ta mi řekla, že to tam díky výplatním termínům nemohla dat dřív! Tak já nevím, kde je pravda, peníze nemám a asi hned zas tak mít nebudu! :-((((( Hlavně, že je každýmu šumák, kde vezmem na splátky, jídlo, inakso, telefony atd. … Aleš to sám asi těžko pokryje! To je na mrtvicu fakt!!! :@
    Raduzko, nevím, jak je to v jeslích, ale do školky ti dítě vezmou dle věku. U nás nemají moc šancí ani tříletí caparti, takže s dvouletým by to bylo ještě horší a nevím, jakou roli by v tomto případě zahrála práce. To máš termín už taky docela brzy, jsem myslela, že pak, po Háni, následujeme já s Cucou. A ten termín první je dle UZ nebo PM? Dej fotečku na FB, kuknu na povlečení 🙂
    Cuco, 20 min. by mě teda nestačilo, to bych byla jak praštěná! To jsem vlastně stejně, ikdyž spím hodinu. 😀 Nějak mi ten denní spánek nesvědčí a teď, co chodím spát ve dvě v noci, se aspoň nebudím a prospím to do osmi, teda jednou na ten záchod v noci taky zajdu. To se ti ani nedivím, že budeš ráda, že už zase něco bude hotovýho… vždyť už máme za 14 dní termín!
    Šári, nejde o žáhu se zákuskem, ale o kila navrch! :-(( Už mám 14 a jsem zvědavá, o kolik to naskočí zase, v pátek jdu do poradny.
    Baru, moc gratuluju k otočení princezny, jak já ti závidím… ikdyž konec pánevní neznamená komplikace u porodu a naopak… uvidíme… Já hlavu cítím nějak v pase na jedné straně (takže možná příčná poloha, což císař jistí!), tak třeba si to taky ještě rozmyslí.. kolikrát tam provádí takový akrobatický kousky, že si myslím, že se přetáčí a pak prd! 🙁 V ten pátek když tak napiš, až jak mu bude aktuálně. Lennycka by šla taky. Už jsme domluvené po obědě ve Vaňkovce, takže už víš a je to na tobě! 🙂 Hráz nemažu (olejíček v lednici), jen maliník si dávám 🙂
    Tak jsem si něco dočetla, malá je stále u neteře na návštěvě vedle, tak toho jdu využít a konečně si dochystat tašku do porodnice 😀 Tak pa, večír ještě nakouknu a dočtu zbytek…
    Poraďte mi něco na ucpaný nos, už nevím co.. Vincetnka je na prd, trochu mi pomohl eukalyptový olej v aromalampě, jinak nic a za těch 14 dní už toho mám docela dost!!! 8o|

    #861257
    z zlatouch
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,měla bych se stydět …dlouho jsem tu nebyla :$ 🙁
    Včera jsem byla poprvé na těch ozvách mimíska a dokonce jsem musela dvakrát 🙁 doktoroj se tam něco nezdálo,ale naštěstí druhý pokus byl lepší a bylo mi řečeno,že uvidíme za týden *-) Termín podle mé doktorky máme 11.4.,ale v porodnici mi včera řekli,že spíš tak 7,tak jsem zvědavá.Jináč ta naše „bublinka“ taky ještě není přetočená ….zatím si tam lebedí hezky napříč :S no uvidíme jak dopadneme zítra ráno v poradně.Manža mě pořád uhání abych už ssi konečně zbalila tašku do porodnice 😀 už se na to chystám posledních 14 dní a nějak se k tomu nedokážu pořád dokopat :$ 🙂
    Jdu nachystat nějakou véču ..mějte se krásně a užívejte si posledních pár dní,týdnů svých kulatých bříšek 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,986. až 3,000. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist