Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,001. až 3,015. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861258
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Tak se zase hlásím!! A žaluju na Šárku, že se sekla 😀 …tohle už dneska Staník fakt nestihne 😀

    Ivetko, já myslim, že chyba bude na tý sociálce, jsou to hrozný k….y!!! Jak jsem ti psala včera, tak já si tam několikrát musela volat, aby mi ty nádhery vůbec poslaly nemocenskou.
    Baru, taky gratuluju k ototčení.
    A Ivet, jestli máš holčičku napříč, tak ten cisař taky nemusí bejt jistej. Mamka řikala, že takhle přesně jsem byla já – napříč – a těsně před porodem mě v ní ňák rovnali a povedlo se 🙂 . Akorát – to teda nevim jestli ti to mám řikat – to prej bolelo hrozně….no uvidíš…třeba tě beruška přece jen nakonec překvapí – držim palce!!!!

    #861259
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Tehulky,

    tak ja mam vcerejsi poradnu take v poradku, poprve me nataceli, sestricka mi tam vsechno vysvetlovala co a jak na tom monitoru a pak na tom grafu znamena, maleho jsme museli trochu postouchnout, aby se trochu pohnul:) . Mohla jsem u toho normalne sedet, jak nekdo rikal, ze u toho musi lezet, tak mne dala vybrat jestli chci sedet nebo lezet na zadech.
    Nas Hrosik ma cca 3,2 Kg (37. tyden), ale ja teda ani nepocitala s tim, ze bych mela mimco do 3 kg. Uz jsem se smirila s tim, ze si u porodu proste pekne maknu :S . Pristi tyden jdu na monitor do porodnice, protoze ma moje doktorka dovolenou, mam zadanku jen na monitor, tak doufam, ze zadne velke vysetrovani nebude, nestalo se mi, ze kdyz by me doktorka vysetrovala, ze bych nekdy krvacela, jednou jako mlada, ale to jsem mela jinou a od te jsem hned utekla k te moji. Akorat mam ted problem, ze me zacala svedet pochva, tak jsem dostala nejake cipky, vcera jsem si vzala jeden a uz je to dobry…mam to na tri dny a pak podle potreby.
    A pak stale to otekani:(, ja jsem vzdy dodrzovala pitny rezim a ted mi doktorka rekla at zkusim moc nepit…no rano se probudim uz cela opuchla, pak pres den trochu splasknu a vecer se to zas rozjede. Krece jako Evik nemam, ale mozna to je diky tomu magnezku, ktere musim brat a jak psala Baruska.

    Jinak mne zadne mleko taky netece a vim, ze to neni vubec na zavadu, prsa se muzou zacit masirovat, aby se pripravili na kojeni od cca 37. tydne, ale kazde prso max. pul minuty, aby se prave nevyvolal porod.

    Jinak ja kocarek ani autosedacku neperu, ale to z toho duvodu, ze to podle navodu nelze…ma se to jen omyt vodou s mydlem, tak to trochu omyju, ale zadne velke prani to nebude, mame to nove. A perinky prat nebudu, nemuze byt zas vsechno tak sterilni..to kdyby jo, tak se u nas asi zblaznim. Kdyby to malemu pak delalo nejake problemy, tak bych to zkusila vyprat, ale ted mam vyprany povleceni, tak to zatim musi stacit.

    Zitra ma manzel narozeniny, tak jsem mu dnes pekla venecky, ma je moc rad, ale teda reknu vam, byla to pekna fuska…opravdu to uz neni nic pro me. Ale mel radost a zitra vezme i neco do prace. Delam je teda z krabice od „Dr. Oetkera“, ale stejne je to piplacka a jeste jich bylo 60. Dneska jsem i doma dala vsechno dohromady, jak kdybych mela jit uz rodit…porad manzela postuchuju, ze to bude chtit Hrosik oslavit s nim, tak ze vecer pojedem, ale vim, ze se zatim nic nechysta, ale byl by to gol.

    Hanulko s tim spacakem jsi me opravdu pobavila:D , ale me teda tech 40 tydnu bude stacit…chudaci sloni, si nedovedu predstavit, ze bych to nosila 2 roky.

    Jinak co se tyce jidelnicku, zitra pecu kure, v patek bude rizoto a v sobotu kvetak asi smazenej<:o) , jinak dnes jsem mela zapecene brambory s mletym hovezim, ale taky ta jidla stale tocim.

    Hrusticko, obdivuju te, ze muzes varit neco, co ti nechutna…to bych nedala, ale ja co nejim jsou jen nudle, sisky s makem nebo tvarohem. Koprovku nevarim u nas spis jede Kulajda (koprova polevka).
    Nevim co myslis tim cislem u cipku…je to to cervix skore?…to asi ne, vid. Ja ted koukala do te sve tehu prukazky a zadne cislo ani cipek tam nemam, ale na trhu je udajne asi 17 druhu tehu prukazek, tak me to ani neprekvapuje, ze tam ten udaj nemam.

    Preji hezky vecer.

    #861260
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Hani, zatím jsem v klidu. Nakonec i s celým tvrdnutím budu zase přenášet, uvidíš! 🙁 Takže ti nechám prvenství 🙂 Přidávám se k tobě a tvé lopatě na kterékoliv zvíře, co by si ustlalo v postýlce pro berušku! 😀 To teda neeee… Díky za uklidnění 🙂 Jo jo, taky mě to napadlo, že kdyby byla „na půl cesty“ jako napříč, tak že by do ní před porodem stačilo šťouchnout 😀 😀 😀 Uvidíme… třeba se ještě umoudří, ale jak říkám, moje padesátikilová sestra tak odrodila dvě děti a přežila ve zdraví! 🙂 Teď bych fakt řekla, že je poloha příčná… *-)
    Leni, malá je taky stále špatně otočená, ale kdo ví… třeba to ještě dopadne… To je super, že už dochystáváš! Mě se hrozně ulevilo, když jsem si natřídila věcičky do komody a přestěhovali jsme s Alešem psotýlku a komodu od Karolínky z pokoje do ložnice.
    Baru, tak to jsi mi zase nasadila brouka do hlavy! Nevím, jestli mám prát vnitřek kočárku a autosedačku, mám to schovaný na půdičce a máme to po chlapečkovi, asi 3 měsíce používané.. tak já nevím, co myslíš? No ty to asi radši vyper ne? Když si v tom lebedili u tchánů kočáci!! :o)
    Jity, ten nález na čípku je stejně tak orientační jako váha miminka odhadnutá ultrazvukem, takže to bych brala taky hodně s rezervou! Kamošce řekli po vyšetřní v porodnici, ať jede dom, že to hned tak nebude a porodila do 4 hodin od toho jejich nesmyslného výroku! Vědí prd prosím tě :o) Jo a jak beru to železo jo, tak chodím na záchod ještě víc než předtím, takže žádná zácpa! :o) Na každého ho asi vliv nemá…
    Kolostrum nemám, nezkouším si mačkat bradavku. U malé taky nic a pak jsem kojila rok a půl, tak to na tom taky určo nezáleží… takže se neděste.. A s tím drážděním, potažmo vyvoláním porodu :D, si myslím, že to je nesmysl! Na mě teda nefungoval ani hmat dokotra, který mě chtěl ušetřit vyvloání a po termínu mi na prohlídce „chtěl pomoct“ hmatem, tak stejně nic… 😀
    Gratulka kamarádce k malinkaté princezně! :o)
    Hruštičko, šunkofleky jsem dělala dneska a na pnagaciuse mám super recept. Dáš fiklet na pánev na minimum oleje, klidně může být zrovna vytažený z mrazáku, nemusíš rozmrazovat, necháš tak 5 min. z jedné strany, s tím že tu druhou nahoře lehce napepřím, pak otočím a dám italský bylinky na druhou stranu, pak to na chvilku přikryju pokkličkou, ono to pustí trošku štávy, pak přidám nastrouhaný sýr, nechám rozpustit a pak už to odkryju a ona se vysmaží ta šťáva pryč a je to! Vyikající, rychlý a strašně dobrý!!! 🙂 Celkově asi 20 min. a podávám s opíkačkama nebo vařenýma bramborama.
    Ad. praní peřinek, přikrývka naprosto v poho, ale polštář jsem musela torchu vyrovnávat. A s praním vnitřku kočárku mám zkušenost též špatnou z předchozího kočárku. Ikdyž jsem prala na 30, přišlo mi, že se srazila 🙁 Pak jsem ji horko těžko vracela zpátky. A toto nechci riskovat u toho Casualu, takže radši asi nee, to radši vystelu na první měsíce nějakou tou barevnou plinkou… 🙂
    Tak a teď si jdu udělat něco k večeři, mám chuť na klasickou topinku s nivou, mňám :o))
    Pěkný večer všem! A potom už jdu fakt chystat tu tašku 😀

    #861261
    Anonym
    Host

    Ivetko, naprostý souhlas s Tebou a Tvými názory … jak s bradavkami, tak se železem … :o)

    #861262
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ivetko,
    naprostej souhlas!!!
    Já našeho Gassíčka taky miluju, ale naštěstí je dostatečně inteligentní na to, aby pochopil, co smí a co nesmí….a jelikož velmi dobře zná nasranou Haničku, tak vůbec nezkouší porušovat moje zákazy a věci, které jsou FUJ – těm se prostě vyhybá obloukem. Hlavně ví, že patří ven….je to inteligentní zlatíčko!!
    Mě teče mlíko (nebo pokud trváte na odborném výrazu mlezivo neboli kolostrum) taky už někdy od 25.týdne a docela i dost….a bradavky ani kozy nemasíruju, ale ani se nebojim, že bych mohla vyvolat porod…..podle mě to jsou takové ty „babské rady“. Když opět použiju hloupé přirovnání se zvířaty, tak v Americe se krávy dojí už měsíc před otelenim a ještě se nestalo, že by se z toho nějaká otelila, takže to tak asi skutečně nebude…:)

    #861263
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Holky, ty vaše přirovnání mě dostávají, bych si to měla někam zapisovat:D spacák, sloni, krávy a otelení:D 😀 😀

    Někde jsem taky četla, že na tom jestli někdo „najde“ před porodem nebo ne vůbec nezáleží…asi tak jako na velikosti prsou…takže si myslím, že si s tím nikdo nemusí dělat starosti:)

    Jooo,Raduz, to by asi mohlo být ono cervix score…mám tam zkratku CP a nejdřív jsem u toho měla 1/2 a teď už tam mám zapsanou 2…tak mě jen zajímalo, co to znamená…

    #861264
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky těhulky.Krásnou dobrou noc.RADUZKO já to magnezko beru taky a křeče mam stejně.Dneska sem konečně sehnala maliník tak sem si hnedle udělala první hrnek.Docela mi to chutná.Mlezivo mám už dlouho.a jestli ho některá nemáte tak si z toho nic nedělejte,porod je hlavní spoušť pro vytvoření.Příroda to uměla dobře zařídit aby ty naše robátka měli první dny co papat.Kočárek prát nebudu a sedačku taky ne bude to všechno nové tak nevidím důvod.Kamarádka mi konečně poslala ty slíbené zavynovačky.Tak mě čeká praní ,škrobení a žehlení.To vám je krása.Samej volánek a kreječka.Jedna je dokonce ta rychlozavynovačka taky s kraječkama.Těm je prý dobrých třicet let jak mi kamarádka říkala.Taky mi poslala nějaké plátěné košilky úžesnou soupravu na zimu.Teplý kabátek,kalhoty s laclem,čepičku rukavičky a šálu.Dostala to prý na malou ale vzhledem k tomu že to je na kluka a ona mělaa plno věcí růžovejch tak do toho oblíkla malou jen jednou.Takže sme dostali super soupravu úplně novou.Kochala sem se jí celé odpoledne než sem jí schovala do skříně.Jinak holky co já vím tak nějaké dráždění prsou nebo bradvek na vyvolání porodu extra vliv nemá.Co je prokázané tak většinou ženy co mají prsa velká tak mají problémy s kojením.No a ty co mají prsa malá tak by mohli dělat kojné.Holky už mě to těhotenství fakt zmáhá.Pěšky sotva půl kylometru a funim jako divá.O schodech ani nemluvim.A dnes sem se nemohla vyhopnout z auta a musel mi pomoct Peťa.No hlavně že se to krátí.Krásnou dobrou noc a pohlazení bříškům.

    #861265
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel
    #861266
    Anonym
    Host

    Šári,

    s těma bradavkama to je tak, když už je nějaký nález, čiliže se to opravdu už chystá tak Ti to může napomoci (kdo nechce například indukci porodu medicínsky). Takže to je ověřená info od porodních asistentek. To, že Ti Aleš teď dráždí bradavky a nic – to jsem se zase musela pousmát já:D , když jsi bez nálezu tak to je naprosto normální, že jsi ještě nemusela vyjet do porodky!

    #861267
    Anonym
    Host

    Rybízku,
    to je pech s to mateřskou, ale řekla bych, že to asi způsobila účetní, s tím, že to tam na tu správu soc. zabezp. dovezla prostě pozdě. Mě to účetní dovezla na tu správu hned jak jsem jí to předala (takže zároveň v zač. února kdy jsme měly obě stejně nástup 4.2. a 4.3. jsem měla mateřskou na účtu). Tohle ty úřednice na správě neovlivní, jsou závislé na tom, kdy jim kdo dá ty papíry. Takže zase bych to nesváděla úplně na to úřednictvo.

    Jo a s tím nálezem, jak jsem už několikrát psala, termín u Danulky mi při poslední poradně tipnul úplně přesně, takže já nemám důvod nevěřit svému doktorovi, se kterým jsem nadmíru spokojená, nic mi nezanedbal, je to pohodář takže když se trefil minule tak věřím, že teď se plus mínus pár dní trefí taky. Ale díky za starost, nevím, zda si myslíš že pojedu buď hned, nebo budu přenášet. Já si raději přeji, abych nepřenášela aby prostě miminko bylo tak akorát narozené na přelomu měsíce března a dubna.

    Buď ráda, že to železo nezpůsobilo zácpu ono to v těhotenství a po porodu je asi rozdíl – protože se upravují ty hormonální hladiny, co já pamatuji tak kdo musel z maminek brát železo po porodu kvůli ztrátě krve, tak bojovala skoro každá s tou zácpou a bylo to šílený. Jak je to dole rozbolavělý tak zácpa je prevít, nikomu nepřeju.

    Lenko,

    díky za odkázek a info o té alergii, musím na to mrknout. Teď to holt už musíme zmáknout s těmi medikamenty od alergoložky (musím říct že vloni zabraly rychle a malé se pak hned ulevilo), ale rozhodně bych ráda zkusila i něco alternativního, co nemá tolik vedl. účinků!

    #861268
    Anonym
    Host

    Včera jsem se dozvěděla, že ve školce se rozjely neštovice, tak už Danulka do porodu do školky nepůjde…sice už tomu mohla být vystavená, ale s tím už nic nenadělám. Hrozně by mně mrzelo, kdyby jí to propuklo až pojedu rodit tak by musela pak být delší čas u babičky a to bych asi jen těžko prožívala zač. šestinedělí! Tak nám držte palečky, ať to jako již po několikáté epidemii ve školce opět nechytla. Dnes budu volat Dr. jak dlouhá je inkubační doba abych věděla, kdy se to tak může projevit.

    Šárko a Ivetko, nemusíte se mnou souhlasit s těma bradavkama ani se železem, psala jsem jen zkušenost svojí se železem a s tím drážděním bradavek – opravdu vám v žádných sexuálních hrátkách nebráním, je to jen vyčtené z diskuzí a knížky od porodní asistentky, takže směle drážděte co chcete jo:D 😀 😀 !

    #861269
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    Šárko,dráždění bradavek opravdu může přispět k vyvolání porodu,protože se vyplavuje oxytocin,který se spouštěčem porodu.Ale samozřejmě záleží,jak moc se to dráždění líbí tobě :o)))
    Hrusticko…číslo u čípku je cervix skore.Teď jsem tady na BW četla o tom článek,co to je:)

    Včera jsem si byla večer sednout s kolegy z práce a bylo to fajn….ani nevím,jak ten čas utekl,ale přišla jsem domů jako Popelka :o))) A když jsem odcházela,tak se s e mnou všichni loučili jakoby mě už neměli vidět.Tak jsem jim říkala,ať se zklidní,že ještě do porodky nejdu a ještě budem slavit moje narozky a odchod dvou kolegyň na kjonci března.A pak se mi v noci zdály divoké sny,že už vlastně mimi nemá na co čekat,takže můžu s klidnou duší porodit….dneska je půjdu sprdnout,že jsem jsem kvůli nim měla divoké sny 😀
    Za chvíli vyrazím ke kadeřnici a už se i docela těším,asi si to nechám zkrátit a hlavně ať mi udělá nějak dobrý střih ať to vydrží 🙂
    Na víkend mají přijet příbuzní přítele,tak doufám,že už dojedou a ne jak minulý týden…..nachystané kuře a jídlo a nic.Tak musím dneska konečně uklidit.

    Jitko,přeju ať se Danulce ty neštovice nerozjedou,to by byl opravdu pech.Ty seš teda ranní ptáče….:)
    Tak se zatím měte fajn,papa

    #861270
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Dobre ranko,

    Cuco, ty jsi teda ranni ptace.
    Hrusticko ja mam vedene Cervix skore jako CS.
    Nasla jsem nejake zkratky z tehu prukazky, tak pridavam, kdyby chtel nekdo nahlednout.
    http://www.babyweb.cz/Clanky/a450-Tehotenska-prukazka-slovnicek.aspx
    a jinak ten clanek jak psala Ve1runka je tady: http://www.babyweb.cz/Clanky/a4835-Co-je-cervix-skore.aspx, bere se to podle toho grafu v tehu prukazce „Gravitogram“, ale ja teda na to moc nekoukam, mam uz od zacatku za 2, ale ma doktorka to pise udajne standartne (to mi rekla jedna porodni asistentka), tak ono take zalezi na tom, jak dany doktor opravdu nektere hodnoty sleduje. Pro me je vzdy priorotni, kdyz mi rekne, ze je vse v poradku a nebo mi to rekne ustne…ja po ni ty klikyhaky stejne neprectu:D .

    #861271
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Dneska je u nas teda pocasi pekne naprd (prsi a je mlha)..no alespon budu dnes vice odpocivat a jen se tak poflakovat.
    Chtela jsem se vam jeste pochlubit, na facebooku mate oblecky pro miminka v kterych si je povezete z porodnice. Ja jsem porad vahala, co bych mela koupit a nakonec jsem vcera doma nasla jeste nejake zbytky latek a usila jsem mu soupravicku…tak bude original…jsem zvedava jestli mu to bude:$ . Pridavam odkaz a doufam, ze mi to alespon trochu pochvalite:)
    http://www.babyweb.cz/Fotogalerie/f823-foto-tehu.aspx

    #861272
    e Evík
    Registrovaný uživatel
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,001. až 3,015. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist