Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,031. až 3,045. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861288
    Anonym
    Host

    Verun1ko,

    já ničí názory nevyvracela, pouze jsem napsala, že s tím a tím nesouhlasím … i kdyby to bylo podležené 200 doktorama … mám snad na to právo, né ? … je to s více věcma … jako např. masáž hráze … již milionkrát zmiňovaná – nikdy nikdo nedokázal, že to předejde nástřihu … jako nikdy nikdo nedokázal že dráždění bradavek vyvolá porod a těchto babských rad – jak dobře napsal Rybízek je požehnaně – já jsem spíše člověk, který se drží podložených a doložených věcí … a s tím zase nemusí souhlasit kdokoliv z vás … proto jsem vyslovila svůj názor na bradavky … např. ….
    Je mi líto že to někdo po písmenkách může brát vztahovačně – tak to určitě nebylo, ale zase tady nemíním pořád vysvětlovat jak a co jsem myslela … proto odcházím … moje svobodné rozhodnutí, jak jsi napsala …

    #861289
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jojoo….taky mi přijde zbytečné,aby někdo odcházel…
    Jasně, že každý by měl mít možnost říct svůj názor… jen by to nemělo vyznít asi tak, že je někdo vlastně úplně mimo, že si něco myslí. Nevim,jestli má někdo úplně takovejhle pocit, to jen tak…

    Já jdu lovit mlíko, bere mě nějak žáha…uklízela jsem koupelnu a jak jsem dýl předkloněná většinou se ozve, mrcha jedna.

    #861290
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Takže kdo se tu necítí dobře, A´t diskuzi opustí, já prostě žádný problém nemám. Jestli jsem tady někoho opravdu nechtěně urazila, tak se mu upřímně omlouvám, krom Majy, protože tu si klidně dovoluji urážet (koneckonců jsem si nezačala) – u mě je to prostě slepice.
    Kdo se mnou hodlá diskutovat dál, budu za to jen ráda, pokud ne a nejsem podle něj dobrý člověk, tak se také loučím a stejně jako Cuca přeju krásná a zdravá miminka, která Vám všem budou dělat jen a jen samou radost…..
    Papa maminky

    #861291
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Jsem zvědavá, kdo tu zbyde

    #861292
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Hruštičko, JÁ!!!! Necítim se vina, abych podávala demisi 😀

    #861293
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Suprrrrr:)

    #861294
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.
    Jan Werich:)

    #861295
    Anonym
    Host

    Kurňa, baby. No já teda neodejdu, mně ty kecy tady prospívají. A neserte mě. 🙂

    #861296
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Baruška: 😀

    #861297
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Upozornění: Tento příspěvek není použitý proti vám…!!!! 😀

    Nevěděla jsem, jak začít, ale když jsem dočetla vaše příspěvky, tak jsem to nemohla nenapsat..
    Asi se budu opakovat, ale pro některé jedině dobře! Takže je to diskuze, není pouhé sdílení názorů…, takže o tomto milé dámy… já nebudu každému přikyvovat jak hloupé tele, když si o tom myslím svoje a stejně tak nečekám, že přidám svůj příspěvek a vybudete jako osílci kývat a psát mi, jak mám naprstou pravdu!!!!

    Takže nevím, jestli má ještě cenu reagovat na Cucu, když má z nás pocit, že negujeme její názory a potíráme … jak dodala koneckonců i Verča. Nezlobte se, ale když se Cuca vyjádřila k mýmu nebrání magnezia (a smála se, že z toho vysazení asi neporodím a z maliníku taky ne), tak to taky nikdo nebral jako napadání a já jsem z toho ten pocit mít mohla, tak proč někdo může říct svůj názor bez problémů a nekdo ne?????? Ale nemůžu nepřidat a to se budu zase opakovat, že jsme každá jiná, jak fyzicky, tak psychicky a hormony napochodu, jak psala myslím Evík…svatá pravda! A u psané formy ještě hůř!
    Cuco, jen vím, co mi říkali dokrotři u malé, ikdyž jsem přenášela a chodila na kontroly, vždycky jsem se ptala, jak to vypadá, jestli už.. a dr. vždycky konstatovala, že to zatím nevypadá, ale že se to může změnit během pár hodin! Tak nevím, Cuca má asi nějakého zázračeného lékaře nebo spíš věštce, nebo ti v Brně nestojí za nic. Spíš si myslím, že s odhadem termínu u Danielky to byla náhoda, protože pár dní dopředu odhalit přicházející pord, hmm to je polona! Jinak ať nemáte neštůvky, to je nebezpečné pro novorozence. A díky za komentář k mateřské, asi si došlápnu na účetní! Jak to že to někde jde a někde nee!!!! :@
    Pak se musím vyjádřit k Máje… pořád tady někdo píše, že co jí je a není, jestli už porodila nebo neporodila a už mě to leze krkem! Nechce, tak ať nepíše, její věc! Ne??? Se urazila, mimochodem úplně neoprávněně! Že jsme jí asi taky dost málo přkyvovaly… Tak ať si svoje příspěvky nechá….
    Ad. oxytocin… taky si myslím, že porodu nijak zvlášť nenapomůže, já jsem byla na induci a ani mi ho nedali, protože jsem měla činnost dělolhy dostačující a nemělo by to prý smysl, jen se to prostě ne a ne rozběhnout! Natož teda pomoct porodu bradavkama, to jsem se zasmála upřímě! Takže nemůžu souhlasit s Veronikou.
    Raduzko, mrknu se na tvůj výtvorek na FB 🙂
    Baru, já v noci zatím spím, ale u malé jsem taky měla problém. Je to možná tím, že chodím taky později spát, tak to prospím. Dneska do 9:15 🙂
    Hani, jsem ráda, že zůstáváš a Šárky je mi líto, ale snad to nemyslela vážně 🙂
    Moc mě mrzí, jak se nám to tady rozpadá, spíš jsem čekala, jak si budeme psát o narozených miminkách a společně „oslavolat“ <:o) :^)

    Ani nevím, jestli někoho bdue zajímat, že už jsem se konečně nachystala do porodky kufr. Když se tady spíš řeší, kdo co jak myslel a co napsal a hlavně proti komu… 🙁 Je to pořádný loďák 😛 , ale docela jsem ho zaplnila! Jen tak pro představu 67x47x20 Tak jestli je to moc, napište, já si vezmu menší, abych nevypdala jako vůl a zbytek věcí mě doceze pak Aleš na návštěvu, protože všechno nebudu potřebovat první den.
    Takže se mějte fajn holky a snad se to tu trochu uklidní, jsme spolu tak dlouho, není to škoda to rozpustit před porodem?
    Teď už musím, ale odpoledne si dojedou babička pro Karolínku, protože jedu zítra na kontrolu a v pátek dojde obr balík s věcma pro Karolínku, tak si ji berou a já budu přebírat, prát a uklízet, tak pa pa… 🙂

    #861298
    Anonym
    Host

    Teda holky, to snad nemyslíte vážně! :@ :@ :@

    Já se už tak dlouho těším, jak tady pak budeme probírat konkrétní věci s miminky a vzájemně si radit, tak jako to dělají těhulky halloo, nebo jak se ta lednová skupina jmenuje. Poté, co o ní psala Evík, tak tam taky občas nahlédnu a snažím se všechny ty praktické info vstřebat – a říkala jsem si, že to tady budeme mít taky. Tak neblázněte a nikam neodcházejte! Myslím, že jsme asi vlivem hormonů fakt přecitlivělé :$ Podle mě vůbec nic z toho, co tady bylo napsáno, např. od Haňulky, prostě nebylo myšleno zle. Tak si to tak nevztahujte! Ani to nebyla kritika, prostě má fakt každý svůj názor a může ho sdělit. A mnohdy si prostě neuvědomí, že se to třeba jiného může nějak dotknout. Tehdy jsem ani vůbec nepochopila, proč se urazila Maja, ale taky si myslím, že sem prostě už nechodí, že je naštvaná.

    Já taky se spoustou věcí třeba nesouhlasím, no ale prostě je to váš názor a máte na něj plné právo. Nemám třeba ráda takové to zevšeobecňování ohledně Romů, jak už tady mnohokrát a celkem silně zaznělo. Vím, že většina z nich je takových, jak píšete, ale nejsou takoví všichni. A taky nejsou všichni „černí“ nebo „tmaví“ lidi Romové. Znám Romy, co poctivě makají a bílé, co velmi rafinovaně zneužívají sociální systém. A samozřejmě to znám i naopak. A taky znám Romy, kteří jsou pak kvůli té nemakající většině – a taky kvůli nám všem, kteří podléháme tomu zevšeobecnění – opravdu silně diskriminovaní při čemkoliv, nejen při hledání práce. Přišlo mi velmi smutné, co mi asi před rokem říkala moje kamarádka, vdaná za Inda a žíjící v USA. Velmi se jí stýskalo po její rodině tady a přemýšleli o stěhování. Ale ne do ČR, jen někam do Evropy, aby byli rodině blíž. Když jsem se ptala, proč ne teda přímo do ČR, řekla otevřeně, že Češi jsou rasisti a její manžel by tady neměl klid, úplně bez ohledu na to, jaký on je a že poctivě pracuje a vydělává víc, než se nám kdy zdálo a žádnou dávku by nikdy nebral. Jenže je prostě tmavý, no. Tak to jsem jí musela dát za pravdu a bylo mi za náš národ dost stydno.
    A takových věcí, o kterých mám jiný názor než někteří z vás, je víc. Ale vůbec mi to neva a přijde mi to přirozené. Tak se neurážejte, akceptujte jiné názory a zůstaňte tady, ať si můžem dát vyměňovat zkušenosti a rady, i když jsou rozdílné. Však si to přece každý přebere, ne? 🙂

    #861299
    Anonym
    Host

    Pokračování:
    Já tedy taky přispěju svou malou laickou znalostí k diskuzi o hormonech a prsou atd 😀 Nic moc o tom nevím, jen mám pocit, že když si na bradavky sahám (nedělám to z nějakých podivných důvodů :$ , jen mám ploché bradavky a to se má prý trochu masírovat, aby pak mimčo mělo co chytnout při kojení), tak se mi malá v bříšku začne nějak víc hýbat, nebo se to možná nějak hýbe děloha? Kamarádka – čerstvá maminka mi říkala, že když po porodu kojila, vyloženě cítila pohyby dělohy, jak se stahuje. Nějaké propojení tam asi bude. Ale porod to samo o sobě asi fakt nevyvolá, mě přišel Šárčin komentář o tom, že to už by rodila 20x, velmi vtipný 😀 Totiž – kdo je otevřený, nachystaný a porod na spadnutí, tak ho může vyvolat leccos, klidně i dráždění bradavek a jiné maličkosti. A kdo není ještě nachystaný na porod, tak se kolikrát „staví na hlavu“, zkouší vše možné a stejně ten porod nevyvolá. Baru, přeju, aby to nebyl Tvůj případ a aby se porod podařilo přivolat nějakými těmi babskými postupy. Nemyslím si, že jsou to úplné nesmysly, ale víc asi záleží na té celkové připravenosti těla. Chápu, že se bojíš té větší velikosti. Já Ti závidím to přetočení miminka! (v dobrém samozřejmě 🙂 )
    Holky, a k těm hormonům – já se v tom teda moc nevyznám, nemám medicínské ani biologické VŠ vzdělání. Jen nám gynekolog na kurzu říkal, že k průběhu porodu jsou potřeba dvě věci (nejen, je to určitě složitější, ale zjednodušeně 8-| ) – stahy dělohy, ty vyvolává oxytocin, a uvolněné porodní cesty, ty se uvolňují prostagladiny. Při vyvolávaném porodu nebo při podpoře porodu by správně měly být nejdříve podány ty prostagladiny na uvolnění hrdla, a až poté ten oxytocin na děložní stahy. Jenže prý ty prostagladiny jsou dost drahé a často je tedy v porodnici nedávají, jen ten oxytocin. Což je vůči rodičce neohleduplné, protože pak má stahy – bolesti a hrdlo zavřené a trpí. A hrdlo se otevírá až tím tlakem dělohy a je to prostě bolestivé. No jak jsem četla v té lednové diskuzi některé ty popisy vyvolávaných porodů, tak bych tomu i věřila. Za což by člověk ty doktory teda zabil, že jde vlastně jen o peníze, o náklady ve zdravotnictví. Kdyby aspoň řekli, člověk by si třeba něco připlatil… Ale většinou o tom ani neví. Tohle nám teda říkal gynekolog, starý praktik. Ale třeba kecal, já nevím :O 😀

    Tak, žádné urážení, pěkně se všechny vraťte zpátky, ať tady můžeme za pár dní až týdnů probrat naše porody a pak řešit prdíky, přibírání, kojení atd.

    #861300
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Baruuu…:)

    Kámoška miluje Wericha a tenhle citát od něho je chytrej…kdyby se dím řídila naše celá společnost, vypadalo by to tady na tom světě jinak a líííp

    #861301
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Leni,
    souhlas….opět si to napsala naprosto skvěle!!! Dík za názor, který sdílím 🙂

    #861302
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Teda holky to snad nemyslíte vážně, já se sem vždycky tak těším. Bývala tady sranda a pokaždé jsem se hezky odreagovala, když už to doma stojí za hovno. A Vy se tady teď takhle budete dohadovat?
    Myslím, že uplně každá má nárok na svůj názor a není důvod se tady kvůli tomu takhle napadat a odcházet.
    Diskuzní forum je přece o tom aby se diskutovalo a ne aby každý každému všechno odkýval a souhlasil, jak psala myslím rybízek.

    Leni plně souhlasím s Tvým názorem, taky znám spoustu romů kteří žijí „normálním“ životem, snaží se pracovat a vychovávat ze svých dětí slušné lidi. Bohužel s nimi mám i velmi nemilou opačnou zkušenost, ale to neznamená, že je všechny budu házet do jednoho pytle.
    To s kamarádkou a jejím mužem je moc smutné, ale máš pravdu je to tak.
    Moje švagrová má syna s černochem a i v tomto případě vidím, jací jsou češi rasisté…je to smutné, ale je to tak.

    Holky doufám, že se to tady uklidní, já se budu mít nadále kam chodit odreagovávat a společně se budeme těšit z našich miminek

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,031. až 3,045. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist