Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,166. až 3,180. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861423
    p petspi
    Registrovaný uživatel

    Eviku gratuluji k úspěšnému vstupu do svazku manželského 😀 a těch pár trapasů – to patří asi ke každé svatbě, to by jinak ani nebylo ono!
    Káťo jsi mě v tom novém seznámku termínů nějak přejmenovala 🙂 , napsala jsi mě tam jako Pepsi! – ale termín souhlasí 🙂

    Jinak já teda se spaním teď poslední 3dny katastrofa, pobolívá mě v podbřišku, mám křeče v kříži – jen si lehnu do postele – takže se pořád převaluju, pak musím jít zase na WC a takhle dokola a usínám obvykle až tak kolem 2-3 v noci 🙁 – zmáhá mě to teda dosti. Nejhorší je, že já ani ve dne neusnu, to si jen tak lehnu a ležím ale nespím, takže nic nedospím, i kdybych chtěla. Doufám jen, že to neznačí, že by Terezka už chtěla ven 🙂 – za týden nás čekají ještě ta okna, tak ještě musí počkat – pak klidně!

    Dneska se mi aspoň podařilo, že jsem se probudila ráno o půl 6, když vstával manža do práce a pak jsem jetě usla a vzbudila jsem se až v 10 😀 – což mě potěšilo maximálně, že jsem aspoň něco naspala. Zkrátka naše malá prostě večer, když já chci spát, má nejvíc aktivity a ne a ne se sladit – snad to bude lepší, až se narodí, protože tohle by mě asi odrovnalo!!!!

    Včera jsme byli u mojí mamky na obídku a zároveň výletě (bydlí 50km od nás)- svíčková na přání byla mňamka a ještě jsem dostala na dnešek 😀 Viděla jsem se i s bráchou, což bylo štěstí – protože u nich jinak už taky nebydlí. Byl to fajn den, dorazili jsme až o půl 7 večer (ale ani to malou nezmohlo, aby pak spala).

    Já jdu do poradny ve středu ráno – zároveň na první monitor – tak snad bude vše Ok 😀

    Mějte se krásně, odpočívejte co to jde a užívejte si stavu „2v1“ 😀

    #861424
    p petspi
    Registrovaný uživatel
    #861425
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28882.png
    Ahojte maminy,
    tak už se to krátí!!! 🙂
    Všechno mě dochází, vitamíny jsem dobrala včera, železa mám na pět dní, probiotika na tři, maliník už mám jen jeden a těhotenský čaje dva, tak zvažuju, co ještě dokoupit, jestli to má teda ještě vůbec cenu!? 🙂 Na kontrolu jdu zítra a docela se děsím, co se mnou bude.. 🙂 Možná tam bude ale jiná dr. na ambulanci, téměr vždycky to tak bylo, a řekne mi, že na vyvolánvání tak spěchat nebudem, kdo ví, co doktor to názor… Každopádně do UZ termínu mám ještě 8 dní! Takže popravdě moc nepočítám, že by porod přišel spontánně. Stejně je to divný, když mi tak dlouho a tak často trvdne břicho a pak ještě přenáším že? :S Dneska je ji docela špatně od žaludku (jak na vodě), třeba tak jako v prvních měsících těhu, tak jsme si udělali s Karolínkou a Cidem hodinou vycházku a už je to lepší. Potkali jsme kamarádku a ta říkala, že je to na mě i vidět, že mi není dobře a že vždycky když na mobilu vidí zprávu ode mne, tak po něm skočí a rychle čte, jestli už nerodím 😀
    Dneska jsem měla dopoledne tak trochu úřední (telefonovací)… volala jsem na MSSZ a k mému údivu už je konečně všecho v pořádku, takže po dvou měsících mám nárok dostat nějaký peníze! :@ Tak to prý poslali v pátek a čekat to můžu konecm týdne, nebo začátkem příštího. Dávají si na čas, ale hlavně, že už jsou peníze na cestě!! Pak jsem si volala na info linku operátorovi, abych se informovala o netu do mobilu, aby byla tak trošku on-line i v porodnici, teda jestli bude čas!? 😛 A pak jsem volala pediatričce, abych se zeptala, jak je to s tou tuberkulózou, co se očkovala hned v pordnici, kdyby bylo rozhodnutí na mě, tak abych na to byla připravená a případně, jestli by si to pak u malé naočkovala sama a sestřička mi řekla, že nic zvažovat nemusím, že už je to celoplošně zrušený, že mi daj vyplnit jen nějaký dotazník, na základě kterýho by pak tuberkulózu naočkovali, ale to jsou pouze vyjímečný případy, tak jsem koukala! :O Tak to jen tak pro info, aby jste věděly…
    Včera jsem dočetla Něžnou náruč rodičů, zkoukla jejich přiložené DVD a docela mě překvapily nějaké věci, co jsem se dočetla.. myslím, že jste tedy o tom psaly, že to taky někdo čtete..? Přišlo mi to chvílema až přehnaně opatrné. Třeba svislá poloha až od devátého měsíce věku… :O Nebo peřinka v autosedačce.. jak by jsme je asi uvázaly..? Nebo polovysypaná péřová podložka.. jsem si myslela, že už je to přežitek… :^) Ohledně odbrkávání, že se dá dávat miminko na tygříka nebo teda ve svislé poloze, kdo nechce jinak, ale rodič musí být hodně v polosedu spíš.. tak nevím no, asi si z toho vezmu spíš co se mi hodí… Mám skoro černý svědomí, že jsem Karolínku neumlěa ani pochovat, určitě jsem dělala chyb víc než dost, dle této příručky! 🙁 :$

    #861426
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Leni, Káťo a Šárče… ještě nic 😀 A jinak s těma našema polohama miminek :S chjooo… No když je poloha koncem pánevním a jedná se o druhé miminko, tak v Brně se tak prý rodí běžně, ale do váhy 3,5 kg, proto mě nejspíš nenechají přenášet, jelikož je malá velká už teď, natož tak po termínu! Čítám, že na úterní kontrole už bude mít 3,5 kg a to jsme do termínu ještě pár dní! Ovšem u prvorodiček nebo u polohy příčné, tam by určo plánovali císaře hned! A co vím, tak se plánuje 14 dní před termínem. Švagrová měla malýho (druhý dítě) koncem pánevním a nožičkama rovně za hlavou a po prvním špatným porodu dcery, kdy ji tahali kleštěma, tak jí naplánovali císaře, ale ona byla v Boskovicích a celekm to uvítala na rozdíl ode mne.. :S Já bych raději rodila přirozeně! A co se týká nástřihu, tak u KP je to prý to dělají preventivně! Jelikož si tam to miminko tak pěkně tu cestu neprorazí, tak jako hlavičkou. Tak uvidíme… musíme být statečné! 🙂
    Veveriku, taky mám někdy takový den, nic si z toh nedělej, pokaždý není posvícení, jak se říká…
    Všem přeji krásný den, tady počasí nic moc, ale trošk use to vybírá, tak třeba vykoukne i sluníčko!! 🙂

    #861427
    Anonym
    Host

    Rybízku,

    mě zarazily ty samé věci v té knížce Náruč rodičů, vzpřímená poloha při nošení až od 9. (!) měsíce a taky ta zavinovačka v autosedačce, to snad vymyslel někdo, kdo to v životě nezkoušel, přesně jak píšeš – jak to dítě pak asi zapásat, že? Tak to myslím nebudu moc hrotit, ale tam, kde to jde v pohodě dodržovat, tak to budu dělat. Kamarádka třeba vždycky zvedala malou z lehu do náruče tím malým tahem za jednu ručičku, aby jí pak mohla vložit druhou ruku pod zádíčka a hlavičku. A to je tam nedoporučované, no tak se tomu zkusím vyhnout. Taky jsem slyšela, že ta poloha na tygříka se opravdu hodně dětem líbí, dokonce známá měla miminko, které se odmítalo chovat v náručí jinak než takto. Tak to taky není problém praktikovat tu polohu, třeba na odříhnutí 🙂

    Jó, holky, budeme si myslím všechny vzájemně s těmi porody držet palce, hlavně ať jsou miminka v pořádku! Mě teda velmi mrzí, že asi přijdu o přirozený porod, ale u té polohy koncem pánevním to riskovat nechci, rozhodně dám na doktory a ti se přiklání k tomu císaři. Měl by být pro mimi v této situaci bezpečnější. Docela bych se totiž bála nějakých případných komplikací, jak píše Šárče – zlomená klíční kost je skoro ještě to nejmenší. Horší je riziko přidušení, často z toho pak bývají různé mentální dysfunkce, hyperaktivita apod. a je to v podstatě na celý život. Tak ať nám to všem hlavně dobře dopadne a miminka jsou zcela v pořádku!

    #861428
    Anonym
    Host


    card

    Ahojky dlouho jsem se neozývala.. něják jsem to nestíhala, jak se máte a jak to vše zvládáte? Už to máme za pár… 🙂

    #861429
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/28894.pngAhojky děvčata.Díky za gratulace.Jestli se chcete mrknout na svatební fotky tak sem nějaké dala na facebok pod jménem Eva Lucáková .Pokusím se je dát i na koníka když přídu jak nato.Už sme si některé vyvolali v automatu v DM vyšli úplně nádherně.Je fakt že Peťa si pořídil zrcadlovku tak je to fakt kvalita.Žádné červené oči a tak.Taky sme si dnes rovnou zajeli na úřad pro oddací list a nechali dělat nové občanky.BUBIKATA jestli chceš vložit odkaz tak musíš skopírovat ten druhý kód.Mě se to ze začátku taky nedařilo.

    #861430
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak uz to postihlo i mne, nemuzu spat…=(

    jinak tez gratuluji Hanulce a Evikovi!!!

    ja byla vcera na kontrole na gyn. vse v poradku a uz me Dr.odeslal na dalsi kontroly do porodnice, tak si tam budu zitra volat a objednam se..

    jinak mi teda strasne otikaji nohy, uz rano je mam natekle a do vecera teda hruza…=( pribrala jsem ted 3 kg za 3 tydny, ale Dr. rikal ze je to v pohode, za cele tehu doted teda 11kg! to s Filipkem jsem mela jen 10kg..a nebyla jsem tak otekla…no co, hlavne ze je vse ok..

    tak se opatrujte !

    #861431
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Lenničko jak vydíš tak taky nespim už hodinu:( .Malej sebou šije a neni to ani týden co mi nohy začali otýkat a mám tři kyla navrch.Prej zadržuju vodu.Dnes jdu do poradny a zároveň na první monitor.Tak se už nemůžeme dočkat až Matyáška uslyšíme.Taky sme se včera byli kouknout do porodnice kde chci rodit ale nemojli nás provést zrovna se rodilo:( .Škoda ale ž znám cestu kdyby mě vezl někdo kdo neví kde to je.Taky sem se ptala sestřičky co si mám sebou do porodnice vzít a ona mi řekla že stačí Pár osobních věcí,jednorázové kalhotky,plínky pro malého že těch nedávají moc a duačky v kterých malého povezeme domů.Jo a ještě knížku abych se nenudila.Porodní plán sem nedostala že si ho mám najít na netu.Tak to jdu vyzkoušet abych si zkrátila to čekání na monitor.

    #861432
    Anonym
    Host

    Čauky holky, tak od 5 hod čumákuji, Za půl hoďky jdu na autobus a hurá na kontrolu. Už aby byl prcek venku, ta nespavost mě zabije. Když jsem byla ještě mladá tak jsem si vždycky řikala, super na těhotenství je, že nemáš menstruaci a nemusí člověk nosit vložky:D . Jak mě to překvapilo….měsíc před porodem, vložky na únik moči a dva měsíce po porodu zase krvácení, to je to samé s nespavostí… 6 neděl před porodem by měla mamina relaxovat, zbírat síli na porod a mimčo:@ ,zatim si připadám si jak troska, co pořád jen uklízí, stará se o druhého prcka a v noci se ani nevyspí. Já nevim kdo si ty děti pořád vymějšlí, zrušíme to:D Za chvilku mě zase nakrkne doktor, nic se nedozvim, kromě toho, že je prcek pořád KP ale to vim taky. Ještě že dávaj takhle po ránu Pepka námořníka, alespoň nějaká sranda. Tak se tu mějte, večer napíšu zase něco pozitivního:)

    #861433
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    tak jsem si říkala, že se ozvu po kontrole, aby jste věděly, co a jak se mnou.., ale píšu hned teď ráno. Taky nemůžu spat :@ Včera mě bylo celej den zle od žlučníku, asi jak se to tam mačká a pak taky ty nervy nepřidají, resp. nejistota co bude a jak bude… a jak mi došlo Rennie, pila jsem mlíko, což žlučník tay moc dobře nesnese a těma dalšíma věcma dohromady mi to vyvolalo málem záchvat! To by mi tak ještě scházelo!!! :S Jsem se ptala kamošky mgr. z lékrny, jak by se asi v takovým případě postupovalo… že by mě asi uspali, fikli nahoře, vvytáhli by žlučník, fikli dole, vytáhli by mimi a bylo by vymalovaný! 😐 Božínku, co se mi ještě přidá!!!??? Tak jsem volala do porodky, jestli si můžu vzít Isochol na žlučník a dovolila mi jeden, tak jsem usla už po destáté, což je pro vaši představu asi o tři hodiny dřív, než je mým zvykem, ale ráno budíček už o půl šesté a ne ne už zabrat, tak jsem šla nachystat manželovi snídani a svačinu, tak to samozřejmě uvítal 😀 No a další prášek jsem musela slupnot k snídani, jelikož se necítím nejlíp 🙁 No snad to teda na miminko nemá vliv.. ? Proberu to na kontrole s dr. Snad bude všechno o.k. Opoledne se ozvu…
    Pěkný den všem, ještě že to sluníčko svítí 🙂
    Leni, taky se budu snažit si osvojit rady z knížky, ale něco asi fakt vypustím. Ale jsem ráda, že jsem měla možnost do ní nahlídnout. Dneska ji jdu vrátit do knihovny, stejne jako další knížky, co jsem půjčila malé a Alešovi. Přijde mi to směšný, jak člověk všechno zařizuje a chystá, aby všechno bylo do dne D hotovo. Je to špíš jako by jsme se chystaly odejít z tohoto světa, než rozšířit rodinu.. Aspoň mě to tak přijde 😀 Okna jsme včera umyly, resp. tchýně. Byla jsem jí jen nápomocna.. tak jsem ráda, že je pkěný pohled ven! 🙂
    Tak mějte krsáný den a kdo jde na kontrolu, myslím na vás… 🙂

    #861434
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ještě jednou se hlásím… hlava děravá… jak jinak. Zapomněla jsem jak včera tak dnes. :@

    Mám možnost využít volného vstupu na FOR KIDS od 31.3. tuším… Tak kdyby jste některá chtěla využít, ráda vám přepošlu odkaz na volný vstup.. vím že o tom psala Veverik, teda myslím… 🙂 Sand to nebude na jméno. Je to od FIRST BIKE. Dostala jsem to jako dárek, kupovala jsem od nich loni malé kolo, resp. odrážedlo, tak je to takový milý, že si vzpomněli, nic méně já toho fatk určo nevyužiju, ani kdyby to bylo v Brně, natož v Praze, takže ji ráda někomu věnujil… 🙂

    #861435
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Teda ŠÁRČE máš dnes nějakou špatnou náladu po ránu.Neboj bude líp.RYBÍZKU to Ti nezávidim s tim žlučníkem.A hlavně to fik nahoře fik dole.Mě dneska taky děsně pálí žáha a nevím jak to hasit.Renny ani mlíko nezbírá.

    #861436
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné ráno holky!

    Tak ještě je nás dost 2v1:) Jdu dneska na kontrolu a monitor, tak se poptám Dr.,jestli je vše ok a můžu ještě cestovat, že bych jela zítra na jednu noc k našim do Prahy a viděla se s kamarádkou s dvojčaty. Manžel má tenhle týden dost nabitý, tak by mi tu bylo smutno. teda ne že bych neměla co dělat, ale kamarádka je lepší program než okna, vytírání a poklízení:) Tak jsem zvědavá.

    Rybízku, no to je teda blbý se žlučníkem. A kdy jdeš na kontrolu? A jak si vlastně říkala, že to dopadlo – že tě nenechají přenášet,aby nebylo mmčo zbytečně větší,ale porod bude normal,tak nějak, viď?

    Holky my se byli včera s manželem projít…z toho teda hoďku na kofíčku,ale byli jsme asi tři hodiny pryč, a pak jsem nemohla dát skoro ani nohu nahoru na gauč…tak jsem si říkala, jak je pak dostanu na tu KOZU při porodu,když mě bude bolet celej spodek A manžel…oni ti pomůžou:D No to bude dílo teda…
    Ale jinak Andy se stihl už i vykoupat – mě teda nestáhl s sebou, jsem se nedala…ale byli jsme mezi rybníkama a těch kačen, co tam bylo…no něco pro něj:D

    Sárče, jen pěkně co nejvc odpočívej:) Teda holky, jak máte energii ještě na prcky, co už mátě doma, to by mě zajímalo….ale prostě asi je člověk uzpůsobenej k té situaci, ve které zrovna je. Bude líííp…ale nespaní je protivný ,to je fakt. Mě to zatím nijak extra nepostihlo, jen občas, ale to nemá cenu v porovnání s vaším nespaním zmiňovat:)

    Dneska si dám k obědu bramboráčky a asi do nich frknu zbyteček uzeného ze včera, to nemůže být špatné:)

    Krásný slunečný den dámy a nasávejme energii!:D

    #861437
    Anonym
    Host

    Rybízku,

    držím moc palce na kontrolu, a ten žlučník určitě přejde sám, nebooooj 🙂 A pak hned napiš, co bylo na kontrole! 😛

    Já mám okna špinavé až hrůza, ale teď na to kašlu. Po dlouhém rozvažování jsme objednali s manželem parní vysavač, měla by to být šikovná mašinka na úklid, pořád jsem váhala (stojí dost peněz 🙁 ), ale nakonec jsem si ho přála jako dárek k narození miminka. Jestli bude umět to, co píšou a co jsem i četla v pochvalných recenzích, tak to se bude uklízet skoro samo 😛 Takže teď neuklízím a čekám, až přijde poštou, aby se dal pak hned vyzkoušet 😀 Mimo jiné má i dobře a snadno umývat okna, tak tím pověřím manžela 😀

    Holky, už to máme za pár, tak snad to s tím spánkem nějak doklepem, no ale horší je, že ani pak to nebude moc dobrý asi, co? :S Já spím naštěstí celkem dobře, usínám večer brzy a v pohodě, jen pak často nemůžu usnout uprostřed noci, když jdu čurat. A ráno se vzbudím s manželem a už neusnu, tak vstávám s ním tak kolem půl sedmé, to mi ale tak nevadí, my jsme oba skřivani 🙂 Ovšem večer usínám tak kolem 9, nejpozději 10, často už kolem 8 u televize. Jestli budu trpět nevyspáním s malou, tak s ní budu normálka chodit spát v sedm, nepochybuji o tom, že usnu 😀 Jen asi manžel bude muset za mě po večerech obstarávat domácnost, no to jsem zvědavá, jak to půjde… :^)

    Holky, držím pěsti na kontroly a dejte pak vědět, jak jste dopadly
    Krásný slunečný den! L.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,166. až 3,180. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist