Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,241. až 3,255. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861498
    Anonym
    Host

    Veveriku,

    neboj to se upraví, rozhodně je fajn, že sestřička pomáhá, toho hodně využívej, já jsem si i teď při druhým prckovi nechala jednou poradit, protože jak mám velká prsa teď po porodu, tak se malá taky špatně chytala. Ale už se to v porodnici potom pěkně rozjelo a teď je to v naprostém klídku. Takže neváhej nikdy při přikládání zazvonit na dětskou sestřičku, ony se snaží aby se každá maminka poprala s nějakými potížemi, aby domů šla už pěkně rozkojená. Vždy se něco najde, i já měla strach aby se mi včas udělalo mlíčko, aby náhodou nechtěli dát Simonce glukozu a tak. Nakonec se to povedlo všechno dobře. Tak držím palečky, aby se Beátka naučila pěkně sát!

    Raduzko,

    moc moc gratuluji k narození Damiánka, má úplně stejné porodní míry (váhu i délku) jako Simonka! Přeju mu hodně zdravíčka a štěstíčka a ať se krásně sehráváte!
    To je fajn, že už jste taky doma.
    Jsem zvědavá na Evíka, jak popisovala, že už by to mohlo být taky…

    Simonka už zase skoro 3 hodinky spinká, pak jí nakojím oblíknu a vyrazíme. Jů to bude paráda, určo sousedi až uvidí, že vyrážíme, tak přiběhnou mrknout na malou v kočárku. Na to jsem se těšila, tak doufám, že si 1. rodinnou vycházku ve 4 užijeme všichni co nejlíp:) !

    #861499
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ach joooo.Sem stále 2v1 a když tady pročítam vaše příspěvky tak mi je do breku:'( .Bolesti v podbřišku polevili a malej sebou šije dál a dál v bříšku.Teď bude muset počkat až se mu vrátí tatínek z cest.Moc si oba přejeme aby byl u toho až se Matyášek narodí.Dnes ráno sem se probudila a bříško sem měla jako šutr prapodivnýho tvaru.Nešlo to se ani přetočit z boku na záda hodně to bolelo.Musela sem počkat půl hodiny než se mi to konečně povedlo.CUCO krásnej pohodovej porod.Takovej bych taky brala.VEVERIKU nevzdávej to malá se nakonec určitě chytne.Je dobře že Ti v porodnici pomáhají ,tu hadičku sem nedávno viděla v letáku na dětské lahvičky,dudlíky,odsávačky a ostatní různé takové věci pro miminka od Aventu.RADŮZKO gratuluji k narození Damiánka.Hurá konečně zase jeden kluk.Nevím jestli to víš ale převažujou tu děvčátka.Hodně zdravíčka a štěstíčka do života malému Damiánkovi.Apropo moc krásné jméno s tím se určitě neztratí.Holky tak jak je to teď?Pokud dobře počítam tak 5 holčiček a 3 Kluci.A jestli se nemýlim tak nás sem chodí něco kolem dvaceti.Bude to ještě zajímavé.Hele nedávno ste sem některá vložila seznam nás všech i s datumama předpokládaného porodu.Bohžel mou hlavu děravou nenapadlo uložit si to:( .Mola by to sem ta dotyčná vložit znovu???Prosím moc,moc.Alespoň bude větší přehled kdy,která porodila a jaké je skóre.Kluci versus holčičky.

    #861500
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ach joooo.Sem stále 2v1 a když tady pročítam vaše příspěvky tak mi je do breku:'( .Bolesti v podbřišku polevili a malej sebou šije dál a dál v bříšku.Teď bude muset počkat až se mu vrátí tatínek z cest.Moc si oba přejeme aby byl u toho až se Matyášek narodí.Dnes ráno sem se probudila a bříško sem měla jako šutr prapodivnýho tvaru.Nešlo to se ani přetočit z boku na záda hodně to bolelo.Musela sem počkat půl hodiny než se mi to konečně povedlo.CUCO krásnej pohodovej porod.Takovej bych taky brala.VEVERIKU nevzdávej to malá se nakonec určitě chytne.Je dobře že Ti v porodnici pomáhají ,tu hadičku sem nedávno viděla v letáku na dětské lahvičky,dudlíky,odsávačky a ostatní různé takové věci pro miminka od Aventu.RADŮZKO gratuluji k narození Damiánka.Hurá konečně zase jeden kluk.Nevím jestli to víš ale převažujou tu děvčátka.Hodně zdravíčka a štěstíčka do života malému Damiánkovi.Apropo moc krásné jméno s tím se určitě neztratí.Holky tak jak je to teď?Pokud dobře počítam tak 5 holčiček a 3 Kluci.A jestli se nemýlim tak nás sem chodí něco kolem dvaceti.Bude to ještě zajímavé.Hele nedávno ste sem některá vložila seznam nás všech i s datumama předpokládaného porodu.Bohžel mou hlavu děravou nenapadlo uložit si to:( .Mola by to sem ta dotyčná vložit znovu???Prosím moc,moc.Alespoň bude větší přehled kdy,která porodila a jaké je skóre.Kluci versus holčičky.

    #861501
    Anonym
    Host

    Čauky všem. Tak se mi to pomalu blíží, jak jsem byla v pohodě začínám mít pomalu strach, ale jsou horší věci. V úterý do nemocnice a ve středu císař, no uvidíme. VEVERIKU…..kdyby to kojení nešlo, hlavně si z toho nedělej hlavu, u prvního jsem musela přestat kojit po 2 měsících protože mi příšerně praskali bradavky a nejvíc jsem byla vyřízená, jak mi to všichni vyčítali….doktorka, kamarádky atd. Naštěstí moje mamča mě podržela. Zatim všem páčko.

    #861502
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhule a maminy…
    Tak já se pomalu připravuji do „Říma“ 😀 Věci mám teda nachystaný od čtvrtka, ale musela jsem zase vytáhnout nabíječku, šmapon atd. …
    Právě jsme se vrátili z oslavy tchýniných narozenin. Tak trochu jsem počítala, že už se na ně nedostanu… ale mě se ty děti prostě drží jako hovna košile, jak se říká.. :o)))) Malou jsme nechali rovnou u babičky s velkým báglem (na celý týden). Počítám, že kdyby se to zítra podařilo, v což pevně věřím a doufám, tak bych mohla být do pátku doma. Manžel se jel projet na kole do lesa (taky bych tak jela :'( ), jedzí krásnou trrasu, ale pokněkud dlouhou, tak mi říkal, že mám volat a když tak to držet, kdyby něco 😀 .. ale jak říkám, u mě nehrozí… :^) Asi se fakt dočkám toho příjmu až zítřejšího rána. A to poctivě piju maliník, užívám homeopatika, dávám teplou koupel, doma se vůbec nešestřím, a ani manžela… tak já prostě nevím, co už… 🙂 Je mi malou útěchou, že jde zítra na vyvolání i kamarádka z cukrovky, tak v tom nebudu sama…:) Jdeme obě zítra a na stejnou hodinu! To je náhoda!!! <:o) Ona čeká prvního chlapečka, spíše chlápáka, jde na vyvolání, přenáší a malej už má 4 kg! :O
    Tak na nás myslete… 🙂
    Raduzko, velká gratulace k malému, ať je spokojený, hodný a mlíčko ať mu chutná! 🙂
    Cuco, neva, že jsi to napsala. Nenchi být protivná, ale musím opakovat svůj názor, tak to tak ber. Doktoři to někdy nepoznaj pár hodin před porodem a tohle opravdu neznám z jednoho případu, ale u více mamin, třeba tu moji kamošku chtěli poslat domu 4 hod. před porodem (druhou dobou porodní) a švici řekli navečer, taky cca 4 hod. před porodem, že malého neporodí do půlnoci ani náhodou! A narodil se v devět večer, bolesti měla si 20 minut a byl venku. No kdyby tam tenrkát jako pro jistotu nejela, tak by určo porodila doma, páč by nestihla dojet ani sanitka k nim, natož tak, aby ju stihli dovézt do porodky! Takže si stejně myslím, že šlo u tvého lékaře pouze o odhad, protože říct někomu, že prodní do ár dní je dle mě blbost a o dokotrech v Brně se nemůžu myslet, že jsou špatní, že mi neříkají věci s takvou přesností, jelikož by musel být špatný celý špitál, je tam na ambulanci po každé jiná dr., je jich tam totiž hodně, takže se tak různě střídají. Takové věci se můžou opravdu zvrátit během hodiny… to mi zatím řekl každý dr. Malou jsem rodila devět hodin, ale i to si myslím, že je super! A nastřižená jsem byla, ale do těch dvou hodin po porodu jsem se taky v poho došla ospršit a i na oddělení šestinedělí jsem došla po svých. Ale když to bue tentokrát kratší, zlobit se samozřejmě nebudu. 😛
    Veveriku, držím pěsti kojem, neboj, to půjde! 🙂
    Eviku, však neblázni, vždyť máš teermín ještě mnohem později ne? Tak malého pěkně dopeč! Co mám říkat já…? Už 3 dny po termínu a stále nic. Seznámek by se pro přehled hodil aktualizovat. 🙂
    Přeji všem pěkný zbytek neděle! 🙂

    #861503
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky
    Hrozně moc vám všem co jste porodili krásné a zdravé dětičky přeji všechno nejlepší a hlavně zdraví do nových životů.Teď se to nějak rozjelo a já jsem tady několik dnů nebyla a jaké bylo překvapení,že je tady tolik miminek.:) 🙂 🙂 🙂
    Já jsem taky stále ještě 2v1.Včera jsem byla na oslavě tetiných 60tinách.Perfektně jsem se pobaliva,dokonce zatančila všichni se bály abych neporodila hned tam.Ale já mám ještě času dost.
    Bylo tam asi 15 dětí tak bylo veselo.
    Cuco tys měla fak krásný a rychlý porod.Trošku závidím a přála bych si taky takový.
    raduzko já mám taky rh faktor – tak počítám taky se žloutenkou.
    Rybízku tobě držím pěstičky ne zítra abys všechno zvládla.
    Mějte se krásně užívejte si miminek a holky co čekají pevné nervy však se taky dočkáme.

    #861504
    Anonym
    Host

    Maja březen – 17.3. Šimon
    Haňulka 25.3 – 25.3 – Stáník 3kg
    Cucuracha 1.4 – 28.3 – Simonka 3450 g 50cm
    Rybízek 1.4
    raduzka 4.4 – 25.3 – Damian 3450g 50cm
    Volantka 6.4
    Akinka 7.4
    Lenka 10.4
    zlatouch 11.4 – 26.3 Barunka 3304g 48cm
    Šárka 11.4
    Baruska 12.4 – 2.4 Sašenka 3400g
    sarkaemail 13.4
    Ve1runka 13.4 – 30.3 Karolínka 3500g 50cm
    Lůca 15.4
    veverik 16.4 – 1.4 Beátka 3040g 48cm
    Andy 19.4
    Hrusticka 19.4
    Peptsi 21.4
    Lenycka 22.4
    Evík 24.4
    Káťa 25.4

    #861505
    Anonym
    Host

    Ježkovi oči Petspi moc se znovu omlouvám,zase jsem tě zkomolila.Já jsem si to totiž neopravila a když jsem to teď psala,tak jsem nemohla přejít na jinou stránku,protože by se mi to smazalo.Já to totiž ukládat neumím.
    Ale myslím že všichni víma o koho jde.Ještě jednou promiň.

    #861506
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    tak za sebou mame dalši dva pokusy o kojeni, je to šileny boj, už se nam podařilo něco vypit, ale to jen diky te sestřičce, doslova to do male rve. Vypada to, že asi bude mit žloutenku, během chvilky bych měla vedet vysledky krve a kdyžtak se pujde Beatka opalovat. Tak trochu v to doufam, aspoň bych měla male oduvodněni proč nam to nejde. A rozhodněteda neni problem v tom, že bych neměla mliko, začina ze mě tect pomalu samo
    Jinak je to teda zlatičko, vubec neplače, dokonce ani když ji brali krev, jen se pry zašklebila a nic.

    Tak jsem se až dneska dozvědela,že jsem připorodu ztratila třictvrtě litru krve a to se jen tak mimochodem zminila dr při vizitě, že mi radsi uděla krevni obraz už dneska, když jsem ji tolik ztratila.
    Holky to Vas obdivuju, že jste došly i na oddeleni samy. Ja jsem teda taky po tech 2h došla do sprchy, ale když jsem se vratila, uďelalo se mi zle na omdleni, takže na odděleni mě radsi odvezli. Tam už to pak bylo zase v pohode.

    Kaťo ty seš šikulka, že nam to tady tak vedeš, je v tom hezky prehled. Maš velkou pochvalu 🙂

    #861507
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Verčo super dík za seznam.Jen Ti tam chybí ještě Milinka s dvojčátkama.Ta má temín myslím 30.4.nejsem si jistá.Ale vzhledem k tomu že je už teď v nemocnici tak už třeba porodila.To se dozvím v úterý na kontrole.ŠÁRKO je fajn že se ozveš budu na Tebe ve středu myslet.RYBÍZKU na Tebe taky budu myslet neboj.Doufám že hned dáš zprávu.Holky já sem dnes celé odpoledne prolenošila na lavičce před barákem se sousedama.Přijeli na kávu dokonce i bejvalí sousedi co ž tady nebydlí pět lat tak to bylo děsně fajn.Taky se dnes do baráku přistěhovala nová sosedka tak sme ji patřičně přivýtali.Je o něco maldší než sem já tak si myslim že z nás budou brzo kamarádky.Holky teda na to že bydlim v paneláku mam super sousedy.Když je teploo tak sedáme venku u kafe a po večerech vlétě opejkáme.A dokonce i na Silvestra.Každej kdo se mezi nás nachomejtl třeba jen jednou tak odchází se závistí.Že to u nich v baráku neznaj.Někde se prý ani nezmůžou na pozdrav natož dát si spolu kafe.Dkonce se mi i podařilo trošku se opálit.

    #861508
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    tak už jsem taky s Karolínkou doma.Dočetla jsem příspěvky jen tak sběžně,ale více napíšu asi až zítra.Malá je zlatoučká a zatím se tak nějak sžíváme a adaptujeme na domácí prostředí.Porod jsem měla trochu bizarní a asi na to nebudu vzpomínat zrovna v dobrém,ikdyž když se to vezme kolem a kolem,tak jsem ráda,že to dopadlo jak to dopadlo :o))

    Všem novopečeným mamčám přeju hlavně zdraví a miminka ať prospívají a jsou fit:)

    #861509
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jé KÁŤO promiň ta pochvala za seznam patří samozřejmě Tobě.VERČO buď ještě chvilku trpělivá třeba to je vážně tou žloutenkou.Málo které novorozeně se jí vyhne.Já sem obě holky slunila u okna aby nemuseli pod to umělé světlo a zvládli sme to taky.Držím pěsti.

    #861510
    Anonym
    Host

    Veveriku,
    s tou žloutenkou máš pravdu dost to ovlivňuje chuť sát, já to tak měla u Danulky taky. Byla spavější, tak pokusy o přiložení byly dost náročný a pak se rozjela ta žloutenka trochu víc. Ale nakonec mezi 3-4.dnem se to už zlepšilo a domů jsme jely pěkně už rozkojený. Tak vydrž bude to taky dobrý!

    Rybízku souhlasím s Tebou, že průběh už při porodu taky nejde odhadnout – viz můj příklad, po monitoru a prohlídce Dr. usoudil, že to půjde docela pomalu a tak i s PA jsme poslali manžela domů, že to asi bude až do rána. Byla jsem s tím smířená, jen jsem si nedovedla představit, co budu tu dobu dělat. No nakonec to díky klystýru vzalo rychlý obrat, nikdo tomu nechtěl věřit, pak byla super nálada na sále – jen ta nedočkavost, zda to tatínek stihne, když už byla pomalu venku hlavička:D . Myslím, že ten klystýr fakt zabral jak měl a pak taky chození, neustále jsem chodila a ulevovala si opakováním ÁAAAA, to pomáhá otevírání též.
    Tak přeju ať Ti to vše dopadne co nejlíp a dlouho nemáš bolesti, já je měla dá se říct jen asi 3/4 hodinky, kdy to tedy už hodně gradovalo, ale opakuj si každou kontrakcí je mimi blíž a blíž k tomu okamžiku, když už vykoukne na svět. Mě to moc pomohlo se s těma kontrakceme „skamarádit“ a ne naříkat, jaká je to ukrutná bolest. Není to fráze, fakt to pomohlo!

    Verunko:
    Super že už jste s Karolínkou doma! Tak se hezky sehrávejte, ten začátek je někdy náročnější, ale i tak jsou to nezapomenutelné chvíle. Já prožívám takovou zamilovanost a když vidím, jak se má k malý Simonce i Danulka, tak jsem prostě přešťastná!!!

    Přeji hezké pondělí, po obědě máme poradnu tak se ozvu jak to půjde jak jsme v ní dopadly!

    #861511
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkné pondělí těhulky a maminky!

    Rybízku nesmutni, mimi se u tebe líbí a jesti je vše v pořádku, tak si tam jen prostě hnízdí:) Ale chápu…já se na něj taky už těším a to ještě termín nemám, ale jak to tady čtu, člověk je ještě natěšenější:D

    Moc gratuluju k miminkám i k tomu, že už jste doma!

    Cuco, teda tvůj průběh porodu chci taky To je bomba, že jsi to měla takhle!!! A jak si psala o těch kontrkacích, budu se snažit si na to vzpomenout. vždycky když mě můj doktor starší,jak to bdue bolet a tak…tak to radši moc nevnímám,protože si říkám, že pos…. bych dokázala být i sama od sebe, k tomu ho nepotřebuju, ale to by nikomu nepomohlo, takže se už dopředu snažím „relaxovat“ nad porodem a vymýšlet,čím se povzbuzovat – přesně jako že už malá bude brzy u nás. Ale jsem fakt srabík na bolest, tak doufám, že tam nebudu dělat ostudu a manžel m pak neprodá za nějaký velbloudy:)
    a Simonka je moc pěkné jméno!

    Raduz, gratuluju a až bude čásek, napiš, jak se mnáte s Damiánkem Statečná ženská, jak si zvládla porod.

    Veveriku, držím palce, ať žloutenka ustupuju a malá se chce přisát…já ti nic moc poradit nemůžu, nic nevím:) , ale držím fakt palce, ať vám s tím sestřičky pomůžou – využij toho co nejvíc, snad jsou hodné. A jak si užíváš novu roli?

    Šárče, neboj, neboj…vímm že se to řekne, ale drž se a těs se na mimi a máš dobré, že víš, kdy to přijde

    Káťo, seznámek bombastikej, díky, díky

    Rybízku, máš nějakí info o Haňulce?

    #861512
    Anonym
    Host

    Ten minulý příspěvek je můj, zase mi to nějak zkrátilo nick, nebo jsem nějaká nešikovná po ránu:( …
    Už jsem viděla fotečky Karolínky a Damiánka na FCB, miminka jsou prostě k pomazlení!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,241. až 3,255. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist