Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,271. až 3,285. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861528
    Anonym
    Host

    takže mandarinky,pomeranče nic…..no jo,je to všechno pro mě nové a ještě to nemám nastudováno 🙁 Vždyť já ani nedočetla porod 😀

    #861529
    Anonym
    Host

    Huráá, tak Rybízek to má za sebou! Gratuluji k narození Beatky, jenom ty váha mě tedy dostala, čekala jsem víc, dle toho co pořád Rybízek psal o odhadech.
    Je vidět, že ty odhady jsou pěkně zkreslené! Ale hlavně že už to mají holky za sebou a přeji jim jen zdravíčko. Šárko díky za zprávu!

    #861530
    Anonym
    Host

    Raduzko,

    Simonka má taky slabý zánět v očičku, ošetřuji Opthalem a pak kapku Optalmo-septonexu. Už je to lepší.
    Dnes jsme byly poprvé v poradně, Simča už vyrostla o 1 cm, přibírá a do další poradny jdeme až za 14 dní, mezitím nás čeká příští pondělí návštěva ortopeda kvůli kyčlím.

    Jinak jsem si dnes hezky odpoledne schrupla, když Simča spinkala, je to stále taková šípková Růženka, musím jí na krmení budit a stejně neúspěšně. Ale v noci holt musím, nenechám jí takhle v začátku prospat celou noc.

    S miminky se to tedy rozjelo, to je krása. A Rybízka Beatka má krásné datum 4.4. Před chvílí volal manželovi kolega, že jeho kamarádovi se dnes narodil syn (je to zedník, který nám minulé léto makal na baráku. to je gól asi jsme tenkrát počali nastejno prcky, my i oni – je to skorosoused). Tak bude mít Simča kámoše – u sousedů přímo vedle mají 4 měsíčního Filípka a teď ještě o kousek dál další kluk.

    Holky přeji klidnou dobrou noc a jsem zvědavá, která budete další!

    #861531
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,

    Tak mě dneska přepadla pěkna deprese. Všechno to na mě dolehlo a prořvala jsem pul dne. Beatka ho prozměnu prospala. Po 5h spánku jsme se ji se sestrou snažily několikrat neuspěsne vzbudit, nakonec to dopadlo tak,že ji sestra svlikla a natvrdo strčila pod vodu aby se vzbudila. Pak jsme teda bojem něco nakojily a zase usla. Přesně za 3h se vzbudila a začala otevirat pusu, tak jsem ji rychle dala k prsu a svete div se, ono to šlo, nakojily jsme samy a bez řevu 30! Takže tukam do čeno můžu a doufam, že za 3h to bude stejne. Jen musim kojit přes klobouček asi tim jak ma malinkou pusu, moje bradavka ji furt vypadava a ten klobouček ji zajede pěkňe daleko. Ja už jsem dneska musela i odstřikavat mliko, mam ho, že bych mohla kojit celou partu děti a te moji cacorce je to šumak.
    Slunit se nakonec nepujde, sice je trošku žluťejši, ale neni to tak hrozne..

    Rybizku velka gratulace k Beatce, vybrali jste krásné jméno :)))

    Verunko, ty jsi teda měla bizardni porod. Ta ženska na telefonu byla pěkna krava. Ale nechapu, proč jsi rovnou nevolala 155, co kdybyjsi začala po cestě rodit, co by tam s tebou ten řidič převozky dělal?

    #861532
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    VE1RUNKO citrusi můžeš ale v přijatelnym množství.Mimčo by se mohlo osypat a mít agresivní moč tak se může oprudit.To dělá to céčko.Jinak budeš muset zkoušet co vadí a co ne.Ale to je normální.VEVERIKU vidíš jak ste holky šikovný.Když se chce všechno jde.Ale to buzení malé na kojení sprchou docela brůtus.Před chvilkou sem se vrátila od kamarádky kolegině z práce.Je taky těhotná ve 23týdnu.Prý čekají na 90%holčičku ale definitivní to bude snad až ve středu kdy jdou na 3Dultrazvuk.Chudák si pořád stěžuje jak jí bolí záda.A to netuší že to bude ještě horší.Ona je a byla vždycky krev a mlíko a dnes když jí vyděla moje holka tak mi pak říkala.Mami teta má větší břicho než ty a to se jíto má narodit až dýl?Je fakt že jí nemůžu konkurovat ani s břichem ani s prsama.Poradila sem jí cvičit na balónu kvůli těm zádům.Mají už taky vybraná jména.Sarah nebo Lukáš.Otázkou je jestli se ve středu nebude to jejich dítko stydět.Zítra jdu do poradny a na monitor tak se už psichycky připravuju.Zatím se mějte krásně pohlazení mimískům v bříškách i těm v postýlkách.A vám maminky a těhulky dobrou,klidnou noc.

    #861533
    Anonym
    Host

    Čauky maminy a skoromaminy. Tímto se s vámí předporodně loučím a všem přeji pohodičku, klídek a dobrou náladu. Za 3 hod bych měla být v porodnici a zítra ráno pod kudlu, když se mi podaří ukořistit nadstandard, nechám si přivést PC a napíšu. Držte palce….páčko

    #861534
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Evíku,díky za info 🙂
    Šarče,držím pěsti 🙂
    Veveriku,já si říkala,že to bude dobrý a nevěděla jsem,jestli by pro mě rychlá vůbec přijela…..

    Jinak my máme za sebou první bezesnou noc….přes den byla Karolínka poklad…nabaštit a spát.Ale v noci je to ďábel.Už tu předešlou se kroutila,ale nakonec se mi ji podařilo uspat,ale včerejší,ani náhodou…..o půl 12 začalo kojení a usnuly jsme asi ve ve tři,o půl 4….a o půl šesté znovu kojení.Karolínka nechce levé prso,asi jí z něho nechutná nebo nevím proč….chjo.Takže jsem ho odstříkala a pak s ním dokrmovala.
    No,snad to nebude takhle dál pokračovat.Osobně si myslím,že ji něco trápilo,možná jí bolelo bříško,protože já měla taky větry.Ale nevím co jsem snědla takového nadýmavého…..Budu to muset dneska všechno nastudovat,co dělat,když bolí bříško a jak miminku ulevit.Takže dnešní den ve jménu studia miminek:D Potřebovala bych nějaký manuál 😀 😀

    #861535
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Tehulky a Maminky:)

    Cuco,dik za podporu,ne ze bych to nekomu prala, ale jsem rada,ze s tim ocickem v tom nejsem sama..meli jsme Opthalmo v porodnici, ale jak jde videt tak to moc nepomohlo, vodu mam i doma…tak porad cistim,ale dostali jsme uz masticku Fucithalmic, tak musim davat 2x denne, ale je to teda vzdy boj.

    Ve1runka: Nevim jestli si pro uzivani dudlika nebo ne, ale ja kdyz mela v porodnici treti bezesnou noc,tak uz v zoufalstvi, kdy jsem zkousela vsechno jsem vytahla pripraveny dudlik a byl KLIIID!!!, jezis to se nam to spalo (i kdyz treba si to uz zkousela a nepomohlo to)…ja jsem nejdriv dudlika dat nechtela, ale Damikovi to pred spanim vzdy pomuze a mne vlastne taky.
    Jinak ja jsem sice cetla co muzu pri kojeni a co ne, ale to bych pomalu nesmela nic, tak budu muset zkouset…nesmim veci, ktere nadymaji hlavne me, tak uvidim. Pouzivam caj pro kojici maminky od TEEKANNE, MOTHER and CHILD, Breastfeeding tea.. a pak mi doporucili v porodnici masticku PUPIK, takze ja piju, mazu a pak jeste masiruju. Damik taky nechtel driv z leveho, ale ja jsem zkousela nejdriv jen trosku odstrikat a pak prilozit (malej se totiz vzdy vztekal) a ted kdyz mu to tzv. „pripravim“ tak papka bezproblemu.

    Veveriku, nic si nedelej z toho, ze brecis, ja v porodnici brecela vzdy, kdyz mi rekli,ze malej musi zas na tu fototerapii a pak jeste v prubehu dne,pripadala jsem si jak ta nejhorsi matka a doma me to uz chytlo taky a ani nevim proc.

    Tehulky, ctu jak nemuzete spat…nebojte mi maminky drzime partu s vami…jak vidite tak i ve1runka nespi a ja se budim kazde 3 hodky, protoze malej chce proste jist 😀

    #861536
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/29003.png

    Pár dní jsem tu nebyla a teď jsem dočetla vaše příspěvky a myslím ,že od té doby jsou tu dvě nově narozená miminka a tak jejich spokojeným maminkám
    Veveriku a Rybízkovi moc a moc blahopřeji.:)
    Šárče držím palce,aby vše dobře dopadlo!!

    Po dnešní kontrole a monitoru je u mě vše při starém.Měla jsem podezření :S na únik plodové vody,ale to se nepotvrdilo-test dopadl negativně a na UTZ je taky vše OK!Tak jsem moc ráda.Matýsek má po dnešním vážení 2900! Tak si myslím,že je to akorát.:)

    #861537
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a těhulky.Tak se taky hlásím po dnešní kontrole.Byli sme s Matyáškem při monitoru pochválení od paní doktorky jak sme šikovní a vzorní .Taky mi paní doktorka vzdělila že už se krásně chystam k porodu.Může to přijít každym dnem.Male narozdíl od minula kopal celej monitor mimo chvilek kdy mi tvrdlo bříško.Milinka nejspíš ještě neporodila jinak by určitě sestřičku informovala.Ta mě ujistila že jí bude pozdravovat až s ní bude mluvit.Hned po kontrole sem si zašla do mlíčňáku na oběd a po cestě domů sem zašla ke kamarádce na kávičku,pak mi volala druhá kamarádka abych přišla k ní.Kámošky manžel jel do Chebu tak mě odvezl tam.No a ta mě zase přemluvila jestli s ní nechci jet do Sokolova odvézt děti na angličtinu,že si zajdem do kavárny na něco dobrého.Tak sem byla pro,pořád lepší než sedět doma jako pecka sama.Přijela sem domů sotva před hodinkou.Jé holky představte si jak sem se dneska zasmála až mi tekli slzy.Když sem totiž přijela k té první kamarádce tak mě vítal její pětiletý syn se slovy že snědl k obědu pět knedlíků a ukazoval mi jak má veliký bříško.No a já mu na to řekla že teď už má stejně veliký bříško jako já.On si pak sedl na druhý konec místnosti do křesla.My sme si s kámoškou dál povídali a on po takovejch deseti minutách ke mě přistoupil ťukl mě do bříška a ptá seTY SI TAKY HODNĚ PAPALA?V ten moment sem se nezmohla na slovo ale dostala sem i s jeho maminkou záchvat smíchu až mě rozbolelo bříško.To je ten malej jak sem vám psala co při svatbě ženichovy místo gratulace poděkoval a nademnou mávnul rukou.To je číslo co?ŠÁRKO myslim na tebe a držim pěsti.url=http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/29006.png.A vám děvčata krásnou klidnou noc.

    #861538
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    gratuluji k nove narozenym miminkum =)

    ja byla dnes s Filipkem u zubarky a byl moc sikovny..

    pak jsme byli s manzelem a jeho rodici na supr veceri v restauraci, mnam! =)

    a nohy mam cimdalvic otekle, mam je jak slon! =(((

    zitra jdu na 1.monitor do porodnice, tak jsem zvedava, co mi reknou…

    mejte se krasne, papa

    #861539
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny maminky a ještě těhulky!

    Evíku, to vypadá nadějně ten tvůj nález! Tak budu držet palečky, ať už máš Matyáška taky brzy v náručí. Naprosto s tebou souhlasím ohledně toho porodu a křičení! Takže jistě budeš mít taky pohodový porod jako já když se k tomu tak stavíš. Navíc ty jsi zkušenější o jeden porod:) !

    Raduzko, co Damikovo očičko? Simča se zdá být už lepší – stále tedy ještě čistím a kapu, ale rozhodně už se jí během spánku očičko neslepí.

    Též piju kojící čaj a před obědem si dávám hrnek fenyklovýho, ale i přes to včera měla Simča boleníčko večer. Tak jem masírovala fenykl. olejem bříško a taky cvičila s nožičkama a nakonec jsem musela pomoct i koncem teploměru, pak se Simče ulevilo. První noc co se budila sama a vcelku častěji, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat další noci. U jednoho kojení jsem usnula, takže pak zůstala Simča v posteli se mnou místo abych jí přendala do postýlky. Manžel říkal, že to jistě Simča tak plánovala…
    Ale ráno si přispala, Danča taky, tak jsme vstávaly až v půl devátý.
    Uvařila jsem si brambory ve slupce, Danča bude mít šišky s mákem, ty radši já riskovat nebudu mák je těžký na žaludek.
    Jsem zvědavá až se ozve Rybízek po návratu z porodnice jak se sehrávají s malou Beatkou.

    Tak se všechny opatrujte, my vyrazíme zase po obědě na procházku, musím na poštu odeslat časák pro spolubydlící maminku z porodnice, kde máme vyfocený naše princezny. Je z Liberce a musela by to náročně shánět, takhle jsem jí 1 výtisk koupila včera při naší prochajdě a odešlu to.
    Cítím se den ode dne líp a líp, takže procházky sice unaví, ale dělají nám dobře. Nejvíc Simonce, spí pak v kuse skoro 3 hoďky.

    paaa

    #861540
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky tehulky a maminky,

    rybizek vas moc pozdravuje,sice ma internet v mobilu, ale pry se ji nejde pres nej dostat na tyhle stranky, tak komunikuje pres FB.
    Pise, ze je jeste v porodnici a Beatka spinkala celou noc,takze se pekne vyspala a mala spi i cele dopoledne…to se to nekdo ma 😀

    Jity,nam se ocicko sice lepsi, ale porad ho ma po spanku zalepene…je mi ho tak lito, tak mu ho skoro kazde cca 2 hodky otiram a rano a vecer musime davat ty kapicky,tak doufam, ze uz to bude mit lepsi.

    Dneska malej nemohl nejak zabrat, tak jsem s nim usla v posteli…od jedenacti se mu nechtelo spat…probudila jsem se lekem v pul druhy…no v pul treti chtel nakojit, ale pak spal do pul sedmy a ted cely den se jen napapka a uz zase chrupka, tak doufam, ze snim nebudu v noci zas ponocovat. Maleho jsem dopoledne nakojila a sla jsem se trochu projit do mesta…tatka hlidal. Malej jeste ven nesmi, tak jsem si alespon ja procistila hlavu. Byla jsem hlavne koupit pliny, meli jsme balik Huggies a Pampers…a zjistili jsme, ze nam vic vyhovuji Pampers, tak jsem je byla koupit v DM, kdyz mam jeste ty kuponky. Z Huggiesek mu vsechno teklo, ze jsem nestacila ani prat a Pampersky vse spravne pochytaj.

    ve1runko,uz si nekde nasla ten manual na mimca…ja bych pak taky jeden prosila poslat:D

    #861541
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Tak sem stále 2v1.Peťa už dorazil domů tak malého přemlouvam že už může než mu zase tatínek odjede na cesty.Budeme mu muset večer trochu pomoct:) .Snad si pak dá říct.Jen mi tu chybí vana s horkou vodou.Máme sprcháč:( .Ale zkusím tu horkou sprchu v kombinaci se sklenkou červeného.Buď se opiju nebo porodim.Mě toti k opičce stačí fakt jedna sklenka.K večeři sem uvařila fazolačku tak se na ní těšim.

    #861542
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    byla jsem dnes v porodnici na 1. monitoru, vse ok a jsem objednana az na utery…
    kdyz jsem byla v porodnici, stavila jsem se za Ivet – Rybizkem, ktera vas mooc pozdravuje…
    rikala, ze je mozna zitra pusti..
    mala Beatka je krasna a hodna, celou dobu spinkala…
    tak se mejte hezky paaa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,271. až 3,285. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist