Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 316. až 330. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858579
    Anonym
    Host

    Ahoj, holky, mě vzal doktor současně na UTZ i krev u toho NT. Myslím, že Šárce to potom budou dělat taky zároveň v tom 13. Teď je brzo dělat na to UTZ, není vidět to šíjové projasnění. Rybízku, já myslela, že Vlaší to viděl už teď. 🙂 To bylo u první, že? Mně to u prvního odhadl už na tom prvním UTZ na konci 3. měsíce.
    Jinak ahoj Veru3. Jak na tom jsi?

    #858580
    Anonym
    Host

    ahojky Barus jsem na začátku 3 měsíce a vypadá to vše v pořádku a Ty? není na mě vůbec nic vidět jen prsa mě trochu pobolívávají jinak nemám žádné jiné potíže jako nevolnost atd…. Ty ano?

    #858581
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!
    Víkend jsme trávili s rodinkou u manželových rodičů, takže nebyl v dosahu počítač.
    Jinak jsem se nějak rozjedla, musím se trochu krotit, abych nebyla u mé nejbližší poradny jak těsně před porodem.
    Závidím Veroniko3, že na Tobě ještě není nic vidět.:( Ale asi to bude i zadržováním vody v organismu.
    Tak se hezky opatrujte a přeji krásný nový týden a žádné potíže!:D

    #858582
    Anonym
    Host

    S tou vodou jsem to myslela samozřejmě v mém případě, že mám takový pocit že jí zadržuje mé tělo a tím mám už docela klenuté bříško. V podbřišku tedy rozhodně, takže už musím nosit kalhoty – ze kterých jsem v červnu vypadávala, protože jsem od ledna zhubla 15kilo. Tak se to mé volné oblečení teď docela hodí. Zato oblečení, které jsem si koupila na štíhlejší tělo, to už mi nesedí, tlačí mě v pase. Ale snad se mi zase povede do těch „štíhlých“ rifliček časem se dostat. To opravdu teď neřeším!

    #858583
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Krásný nedělní večer, holky…:)
    Děkuju Vám moc za přání k svatbě…už se fakt docela těším až bude klid…jsem hrozně unavená.
    Cucaracha: jsem na tom stejně, bříško už se mi také pěkně kulatí, do džínů, co jsem nosila se už nevejdu, doma nosim tepláky – ty mám nejradši 😀 , no a ven mi dala nějaký kalhoty moje mamka, ty jsou docela volné, tak snad mi teď na pár měsíců postačí.
    Jinak vítám Veroniku – a současně závidím, že ti je dobře. Mě bývá špatně docela často, i když se mi zdá, že už to snad začíná být lepší, tak snad mě to už pomalu opouští…nicméně zvracím skoro každý večer, já totiž nemám ranní, nýbrž večerní nevolnosti. Už to beru jako takový rituál před spaním 🙂
    Koukám, že jste všechny zdaleka…je tu alespoň některá z Vás z Táborska nebo Pelhřimovska?…vypadá to, že né – to je škoda, že jsem tu taková sama samotinká 🙁
    Já jsem totiž od první chvíle na neschopence, páč svou práci těhotná dělat nemůžu, tak si řikám, že se po svatbě budu nudit a ve svém okolí žádnou další těhulku nemám.
    No nic, asi půjdu spinkat
    Mějte se, maminky, co možná nejlíp a pozdravujte bříška 🙂

    #858584
    Anonym
    Host

    Ahojda, holky chci se zeptat jestli už jste někdo přibral a kolik?? Já jsem dnes podle poslední ms 9+5 a mám o kilečko víc:) A jak tu čtu, tak vám bříška rostou že se už nevejdete do kalhot.Já jsem zatím vyřadila jen pásky, ty mě tlačí a doma stejně jako Haňulka nejraději tepláky:D . Jo a ještě jsem si musela koupit včera tílka, protože když si sednu a táhne mi na záda, tak mi to hrozně vadí!!:$ A to že mi to nikdy nevadilo…….:S Haňulko, já jsem zas na pracáku, takže se taky nudím… :^) Ale řekla jsem si, že začnu s hafinou chodit na delší procházky, když mám tolik času:) , hafina bude ráda, a mě to neuškodí, ba naopak prý se potom lépe rodí, jestli je to pravda:D Jinak se mějte fajne, zas sem mrknu

    #858585
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    tak už se asi u mě projevuje těhotenská demence. Reagovala jsem na to co napsala volantka a asi jsem to zapomněla odeslat:-)
    Tak ještě jednou:-) Volantko, já přibírám docela slušně. Vždycky jsem měla dostatek pohybu, ale poslední dobou jsem pořád unavená a vůbec nic nedělám, takže mám nahoře asi 2 kila a to jsem zatím jen 11+4. Kalhoty už žádné nedopnu v pase aniž bych se cítila nepohodlně, tak už nosím těhotenské. Naštěstí mají docela fajn střih, nosím v nich i pásek a když si vezmu delší tričko, tak nejde poznat že jsou pro těhule. Úžasnou výhodou je to, že díky tomu úpletu netáhne na záda:-)
    K tomu NT screeningu se hlásím, že chci jít každopádně. Přeci jen už je mi po třicítce a kdyby náhodou vyšel falešně pozitivní ten triple test a ten NT by mohl předejít odběru plodovky……

    Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli už tušíte jaké vitamíny budete baštit od druhého trimestru? Já do teď brala Calibrum babyplan a nevím jestli mám pokračovat s Calibrum Mami nebo s něčím jiným?

    Přeju krásný den.

    #858586
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    tak já se připojuji – nahoře mám kilo jisté, možná i 1,5. Váha docela kolísá. Jsem dnes 10+3.
    Ad otázka vitamínů – užívám dosud Kys. listovou od Pharma Nord a mám objednaný Femibion 400+DHA, který se má brát od 13. týdne. Je to vlastně taky kyselina listová, obohacená ještě o něco. Na letáček jsem narazila min. týden v čekárně ambulance, tak jsem koukala na internetu, v jedné poradně to doporučoval MUDr. Koucký – gynekolog a porodník. Jiné vitamíny prý jísti netřeba. Pokud se jí pestrá strava a není nějaký problém.
    Já jsem při prvním těhotenství brala myslím Calibrum Mami, ale jelikož jsem v létě začala konzumovat mladý ječmen a Chlorellu, tak tam je vitamínů až dost a je to zcela přírodní produkt tak už nechci utrácet za multidoplněk z lékárny, navíc chemicky vyrobený. To si radši skutečně dám víc ovoce a zeleniny, celozrnných potravin. Myslím, že tělo si s těma chemickýma vitamínama zase tolik nepomůže. Toť můj názor a samozřejmě to nikomu nechci vymlouvat. Je to jen můj pohled na věc prosím abyste si to nebraly osobně ano?
    Musím se též kouknout v obchodě po nějakých těhotenských kalhotách, které mají ten zvýšený úpletový lemík, aby netáhlo na záda a bříško. Dost mě rozčiluje, když mi tričko vyleze. Asi taky nakoupím i ta tílka, jak zmiňovala Volantka. Tílko jsem měla naposledy asi na ZŠ, ale ráda se k nim nyní vrátím. Jo jo, musíme se chránit, aby miminka byla v pořádku. Já včera večer cítila, jakoby mi začalo trochu škrábat v krku, ale nakonec ráno dobrý, tak snad jsem zažehnala nějaké to nastydnutí. Léčila bych se stejně zase jen Vincentkou, jako při minulém těhotenství. Bojím se trochu podzimu, dcerka ve školce je hodně náchylná, no ale do školky chodit přeci jen musí.
    Tak přeji aby vás netrápily žádné neduhy a zase napište co je u vás nového, prohlídky a tak.
    Krásné pondělní odpoledne!

    #858587
    Anonym
    Host

    Nazdárek skoromaminy, útěcha pro všechny co si myslí, že přibrali….já mám už 4 kg navíc, neustále mě honí chutě a neni mi špatně. Dneska jsem byla u doktora, brali mi 5 skumavek krve a musela jsem být nalačno kvůli cukru. Prcek už má 22mm podle PM jsem 9+0 tt, porod 11.4. a podle ULT 8+6 tt a porod 12.4 takže vše souhlasí. Ptala jsem se jestli mám být na lačno i na NT a nemusím. Ať se vám daří nejméně jako mě…..kromě té váhy:D a hlavně klídek, vánek pohodička. Je tu nějaká těhulka z Prahy na termín jako já a kam jde rodit?

    #858588
    Anonym
    Host

    Cucaracho, názor na vitamíny máš rozumný. Kdybych žila zdravě, tak je asi neřeším, ale jelikož jsem vyznavačkou nezdravého životního stylu a je pro mě jednodušší sbaštit pilulku než zeleninový salát, tak do něčeho budu muset zainvestovat:-) V pátek jdu k lékaři, tak se ho zeptám co doporučí.

    #858589
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    ahojte holky,

    tak dneska mi bylo poprvé špatně. Myslela jsem, že už se tomu vyhnu, ale asi ne+o(

    Snad to bude zítra lepší, abych mohla jít do práce. Dneska jsem si musela vzít dovču…
    Já jsem ještě nic nepřibrala, ale zvětšili se mi prsa. Normálně mám velikost C, takže se toho trochu děším. A trochu se mi zvětšilo břicho.

    Snad to nic neznamená, že jsem nic nepřibrala???:^)

    V pátek jdu na krev a na cukr. A hlavně pro průkazku:D už se těším.

    krásný den, jdu pokračovat v lenošení.

    #858590
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    hlásím se po dvou dnech a zdravím i novou Verču3 🙂 . Přečetla jsem si poctivě všechny vaše příspěvky, abych věděla, co vás trápí … Mě furt nevonosti +o(
    Anďo, i u mne to ráno bylo na hraně, už jsem málem valila +o(
    Volnatko, já přibrala za 14 dní (mezi dvěma pordnama) asi 0,5 kg. Myslím, že je to v pohodě. I břicho už začíná být vidět, hlavně, když sedím! Jakého máš pejska?? Já Rhodéskýho Ridgebacka 🙂 . Je to miláček a taky denně vycházkujem. Když jsem si ho pořídila, jen vycházkama jsem zhubla 3 kg a to jsem neměla nějakou závratnou váhu, třeba 55 kg. Chodila jsem celé první těhu, ale porod nebyl nejlepší, ale to tě nechci strašit, je to totiž hrozně idividuální!! *-)
    Baru, našla jsem si tě na FB a koukala jsem jako blázen, že se znáš se Sašou, písla jsem ti tam zprávičku 🙂
    Májo, já pořád zvažuji NT. Ségra je doktorka, ale čte CT, tak jsem jí psala, jestli nemá nějakého šikovného kolegu gynekologa, který k tomu bude přistupovat s „čistou hlavou“ a ne tak, aby mě tam poslal jen proto, aby jiní vydělávali… Já fakt nevím :^) Jako ty si říkám, že kdyby mi pak blbě vyšel triple test, asi bych se tloukla do hlavy, že jsem nešla! I švagrová mi včera řekla, že by šla, že jí právě blbě vyšel triple test a ten měsíc čekat na plodovku, že to by nikomu nepřála!!!!:'( Ale Kubík byl nakonec v pořádku a je z něho pěknej raubíř 😀 Vitamíny beru stále Calibrum, i při Karolínce. Jen to tentorkát střídám s kyselinou listovou, páč mám hodně domácí čerstvé zeleniny, tak abych nebyla „převitamínovaná“ 🙂 Zeleninu mám ráda, ale nějaké klíčky a otruby či vločky bych asi nejedla … :S
    Cucarach, to máš svatou pravdu, ale jen to doplním o to, že v létě ano, když beru v potaz domácí zeleninu a ovoce ze zahrádky, ale v zimě nikdy nevíš, čím to je hnojené atd. A možná to bude horší než ty chemické vitamíny! :S … ale toť jen můj názor.

    Jinak jsme malou naučili, že řekne všem z rodiny velkou novinu …. zvládla to skvěle a řekla : Budeme mít miminko, tak to bylo ještě o to dojemější. 🙂 Babička měla slzy jako hrachy a od dědy jsem dostala růži 🙂 Kamarádka měla taky slzy na kraji a objala mě :'( Ségry přiznaly, že tušily 😀 Ještě to zavolám do práce a kamarádce z porodnice, která porodila před deseti dny druhou holčičku 🙂 Je to zvláštní pocit, do teď to bylo tajemnství a teď už to ví tolik lidí, včera jsem se cítila divně, bylo m iz toho nějak +o( Jaké jste měly vy pocity nebo zážitky … ??
    Přeji všem tady krásný dnešní den 🙂

    #858591
    Anonym
    Host

    Ahoj, díky za odpovědi, tak je to asi normální přibýrat už teď.Jo jo taky mám od tchýně těhotenský kalhoty, ale přijdou mi šíleně veliký, i když asi v 7 měsíci za ně budu ráda:D .Jsou taky takový, že v nich netáhne na záda:) jinak co se týče vitamínků, baštím Calibrum babyplan, takže navážu stejnou značkou -Calibrum mami.Cucarach, já taky naposled měla tílko někde na Zš na prvním stupni, a ukrutně jsem je nesnášela, ale včera mi v něm bylo úplně super!!:O Jinak Rybízku mi máme doma Zlatýho retrívra, je to fenečka, jmenuje se JESSIE a je to náš miláček, jsou jí 3 roky pryč.Jen nevím jak to ještě zkloubíme dohromady s mimískem, protože bydlíme v 1+1:$ Dát ji pryč to nechci,ale zas si to nedokážu moc živě představit.Tchýně je v poho, ale moc se jí to nelíbí pes a mimi v 1+1:( dohromady.Vím , že by malýmu mimískovi neublížila, dyť vítá každýho koho potá na ulici:) Možná by si ji vzala tchýně, má baráček a jednu labradorku, ale uvidíme.Tchýni ji zas dát nechci, protože ji nechci ztratit, ale zase chci to nejlepší pro mimi.Ach jo.Je to těžký:'( Co byste dělali vy???Máme kuchyň, zvlášť obývák, a pak takovou chodbičku 1,5x 2m.A Anďo a Rybízku, ať je Vám líp, ať si můžete užívat v klidu těhu:)

    #858592
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    to to tady pěkně ožilo:D . Hezky jsem si početla o vašich pejskách, no my asi brzy dostaneme štěňátko německého ovčáka od souseda – min. týden se jim narodilo 5 štěňat.
    docela jsem z toho ještě vedle, já jsem vyrostla v paneláku, pejska jsem si vždy přála,ale naši mi ho do paneláku nepořídili. Teď opravujeme dům, čekáme to mimi a do toho pejsek. No bude to hlavně na manželovi, výchova a tak. Já budu asi spíš ta, kdo promíjí a manžel bude mít respekt.
    Na hlídání jsme stejně pejska chtěli, protože manžel směnuje a prostě se s dcerkou kolikrát necítím bezpečně když je manžel v práci.
    Rybízku já vím jak to myslíš s těmi vitamíny, proto jsem začala užívat ten mladý ječmen a Chlorellku to si myslím, že je takový kompromis. Když to užívám, nemusím mít strach, že mi budou nějaké vitamíny chybět (nemám iluzel,kolik toho může obsahovat ovoce a zelenina dovezená v zimě z ciziny – vlastně po celý rok). To je právě tak, že pokud bych snědla i jen jedno jablíčko denně, tak díky té řase se to co přijmu tzv. potencuje a tělo to líp zpracuje. Než kdybych užívala chemicky vyrobený vitamíny. To je ale fakt jen můj názor, nemusí být správný a taky nikoho tímto nepřesvědčuji. Jen jsem se k tomu dostala přes kamarádku, která byla často nemocná a teď čeká druhé mimi a užívá to už delší dobu a její prvorozený syn začal taky tu Chlorellku a má max. rýmu v zimě, žádný bronchitidy apod. Takže já to beru i takto.
    Jo a rybízku rhodeský ridgeback, to je nádherný plemeno, s mým bývalým jsme si ho plánovali pořídit. No a teď budeme mít německého ovčáka, no prostě život je změna. Jsem zvědavá co na to naše Danielka. Na miminko se těší, teď ještě před jeho narozením štěňátko:) . Před měsícem jsme dostali králíka – ne na chov, jen tak pro Danulku, aby se mohla o někoho starat…to se tedy rozrůstáme.
    Volantko – s tím pejskem, no já bych to zvážila – takové plemeno je hodně pro rodinu, myslím, že by ani ten menší prostor nevadil, prostě já bych asi to srdce neměla – dát ho ke tchyni. Asi bych to zkusila až se mimi narodí a jak to bude potom, prostě mít to jako zadní vrátka – když by jste zjistili, že to prostě není úplně OK.
    Tak přeji, ať je všem co nejlépe, už se nám blíží konec 1. trimestru, tak snad pak ty nejhorší potíže poleví a přijde ten příval energie jak všude slibují:D na 2.trimestr.
    Zase nakouknu kdo co píšete a pěkný večer!

    #858593
    Anonym
    Host

    Volantko, my máme zase kocoura a byt 2+KK. Jsem přesvědčená o tom, že kocour s náma zůstane. Sice je menší, ale zase ta kočičí povaha je občas nepředvídatelná. Retrívr je k dětem jako stvořenej, ne? Viděla bych v tom tu výhodu, že s Jessie nebudeš potřebovat chůvičku:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 316. až 330. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist