Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,301. až 3,315. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861558
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky a skoro maminky
    Moc gratuluji Rybízkovi k Beátce.:) 🙂 🙂 Přeji jim hlavně zdravíčko a štěstíčko do života.
    Holky to se tak krásně čte jak prožíváte den s miminkama,i když některá máte trochu problémy ale ty se za chvilku jistě spraví a pak si budete užívat všechny.
    Já už se taky nemůžu dočkat.Včera jsem byla v porodnici na monitoru a v poradně.čekali jsme tam přes 2 a půl hodiny,protože nebyli doktoři.Primář s doktorkou operovali,jeden byl na ambulanci,toho pak odvolali protože zrovna rodily.A mi jsme museli čekat až přijde další směna.A pak to byla taková rychlovka,že jsem se pomalu nestihla ani obléknout a už šla další.Já jsem měla polohu šikmou a tak se vždycky ptám jestli je už hlavička dole.Doktor mě řekl,že já to vědět nemusím, a jak budu rodit se rozhodně až to přijde.Tak jsem byla smutná,protože nevím na čem jsem a jsem pak nervózní.Ještě řekl ,že rodit ještě nebudu a za týden znovu na kontrolu.
    Takže nevím jak je mimi otočené ani kolik pravděpodobně váží prostě nic.Tak jsem šla pak odpoledne na zahradu kopat záhonky a zasít hraášek a mrkvu a říkám si nějak to dopadne.
    Navíc se stejně ještě s manželem nemůžeme shodnout na jménech.Všechny co jsem měla nachystané tak mě zavrhl a co chtěl on se zase nelíbí mě.Tak to budeme zase řešít až pojedeme do porodnice jako vždycky.A to mi jak naschvál včera náš pes rozkousal telefon,takže kdybych začala rodit tak se nikoho nedovolám.Včera byl nějaký blbý den ale krásně svítilo sluníčko a bylo teploučko,zato dnes nás to málem odfouklo,když jsem šla s klukama do školky.
    Mějte se krásně a ať se rodí další miminka:) 🙂

    #861559
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Pěkný pátek těhulky a maminky!

    Raduz,
    máš recht:D To já teda čekám taky, že mě bude bolet v kříži a to i podle toho poznám kontrakce…ale je teda fakt, že u někoho ty křížové nejsou. Ještě žes to zmínila…no snad to pak poznám, kdy máme vyjet:O

    Tak holky já ty moje jakoby Croscy – ale taky od vietnamců:D – zkusím a uvidím, kdyžtak si pak nechám přinést od manži další přezůvky, že jo…

    Máte někdo dalšá zkušenost s těma Huggieskama? To mě teda zklamalo, jak jste psaly, že protýkají totiž:( Jedna známá byla normálně nejvc spokojená s plenkama od Tesca s těma nejmenšíma, prý její malé nejlíp držely…no mám taky jedno to malé balení právě kvůli jejím referencím, ale je mi trochu blbé brát do porodky Tesco plenky*-)

    Kamarádka měla odsávačku manuální od Medely a byla s ní spokojená.

    Veveriku,
    snad ti ty vitamíny zaberou, to by mohlo být i od toho, že jsi unavená ,si myslím. gratulka k první procházce Beátka byla spokojená, když si chruněla<:o) 😀

    Veru, ty takhle budeš už lézt po oknech?:O No dávej na sebe pozor! Dobře, že už ti je líp

    KáŤo, já naposled taky strávila s nemocnici 2 hodky…měli toho dost. Mě teda monitor dělají teď už pokaždé, ale ultrazvuk nic, takže taky od toho posledního nemám zdání, kolik prcke váží…ale co, to zas není tak důležitý. Chápu teda, že bys ráda věděla, jak je natočený mimi…nějakej nerudnej ,že ti to neřekl nebo tak…:S Ale netrap se, stejně by seto mohlo ještě třeba změnit, takže až tam dojedeš, nějak to bude a podle toho se vše zařídí.
    Jak máš starý kluky? Takže bude třetí děťátko, teda…to se dneska už tak moc nevidí

    Milinko,
    dobře že už nejsi v nemocnici. Už je vše ok? A jak ti je? Přeju hodně zdaru na císaře! Kamarádka měla césaře úplně v pohodičce, takže přeju, ať to máš taky tak!!!

    Holky, jsem dneska nějaká hladová…taky to někdy máte, že se najíte,ale třeba za hoďku a půl už máte zase hlad? Nebo teda když si vzpomenete na konec těhu:D Teď s mimčama už to je zase asi jinak.

    Zatím papa a dobnrou chuť k obědu všem! Jinka tady bylo včera sluníčko, ale vítr..zatímco dneska už sluníčko není:'( a žádný extra teplo taky neee…

    #861560
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky a maminky.MILINKO to sem ráda že si se ozvala.Sestřička mě ujišťovala že kdyby si měla mimísky už na světě tak že by si jí dala určitě vědět.Sem ráda že ste v pořádku.Ještě se Ti pořád o druhé miminko nepochlubilo jestli je kluk nebo holčička?VE1RUNKO sexu si užívam ale nějak to nezabírá.No trochu vlastně jo protože malej sebou pořád pak děsně mele a zase mi často tvrdne břicho.Kamarádka věštkyně mi včera říkala že to cítí jak mi tvrdne bříško a že se opravdu chystam rodit.A to seděla metr a půl odemě.KÁŤO teda ten doktor byl na tečku když Ti odmítl říct jestli se minčo už obrátilo hlavičkou dolů.Mě doktorka sice odmítla malého zvážit ale pokaždé mně ujišťuje že je malej hlavičkou dolů.HRUSTIČKO odsávačku budu nejspíš řešit až uvidím kolik bude mlíčka pro malého.Ale taky sem uvažovala spíš o té manuální,ty elektrické sou taky mimo naše finanční možnosti.Jinak vám všem přeji krásný den a co ta Šárka?Na faceboku jí sice gratulují k malé ale žádný čas.míry ani váhonikdo neuvádí.

    #861561
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Tak děvčata Šárka na faceboku píše že sou s malou v pořádku ale žádný podrobnosti:( .

    #861562
    Anonym
    Host

    Hruštičko,
    já po oknech nelezla…to mamča :o))) Mimochodem,já jsem taky neměla žádné bolesti v kříži …a to jsem na to spoléhala,protože mami i babi neměla klasické břišní,ale bolesti jenom v kříži.A já jsem zase slyšela,že ty křížové jsou méně bolestivé…asi je to všechno věc názoru.

    Káťo,ty jo…to by mě fláklo v é nemocnici….to je přístup těch doktorů…..škoda mluvit.No já si po svém prvním monitoru řekla,že do příštího raději porodním než tam zase strávit 2hodiny a druhý den byla hotovka 😀

    Jinak s těma huggiskama máte pravdu,taky mi už několikrát protekly.V porodnici jsem měla Happy od Bella a byla jsem s nima moc spokojená….navíc asi jako jediné plíny mají výkroj na pupík.A ani jednou mi neprotekly.

    Volala jsem laktační poradkyni a večer za ní jdu,tak uvidím..ráno to byla zase krize :o( Levé prso dělá neplechu,tak to snad nejak vyřešíme 🙂

    #861563
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Verunko,
    díky za tip na plenky…koupím je, navíc když mají ten výkroj na pupík,tak to je supr! To bude fajn i do porodky!

    Tyjo holky, já má dneska den – chuť na spoustu nezdravých věcí. Jo a jen tam ně napadlo u toho – může se u kojení třeba Niva a Hermelín? Vím, že v těhu by se nemělo, ale to já si zas někdy dám. Nivu miluju:$

    Začala mě nějak bolet kyčel teď odpo. teda ono už v noci, ale to jsem si říkala, že to jak se jakoby přeleží.

    Jinak já taky slyšela, že křížové bolesti jsou horší…

    evíku, to já si taky budu pořizovat odsávačku,až když to bude třeba. Ale Veverik se ptal na nějaké, tak jsem si na to vzpomněla.

    Pěkný večer a klidnou noc!

    #861564
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko: A jsi s tou odsávačkou spokojená? To je ta balonková? Snažila jsem se ji najit na netu. Já chci taky určitě ruční, přesně jak píšeš kdoví jak dlouho ji budu používat, tak za ni nechci dát moc peněž. V porodnici jsem zkoušela rušní aventku, byla super, ale co jsem našla na netu nejlevnější tak kolem 900,- což mi přijde dost teda.

    A co se týče těch bolestí. Mě kdyby pomalounku nezačala odtýkat plodovka, tak ani nepoznám, že rodím. Spíš mi břicho vždycky ztvrdlo a bolelo mě v podbřišku, ale nebylo to nic hrozného. Ke konci porodu jsem vubec měla problém poznat jestli mám kontrakci nebo ne. Taky jsem spolíhala na to, že mě bude bolet v kříži a bude to k nevydržení:)

    #861565
    Anonym
    Host

    Veveriku,jojo,je to balonková a v DM stojí asi 300,- Je fajn,ale než si zvykneš,tak z toho bolí ruka :o((

    Byla jsem u té laktačníporadykně a vím kde je problém…Karolína má vpadlou bradičku a proto máme problém s přisátím.Tak jsme spaní pokecaly,ukázala mi co a jak,dala nějaké homeopatika na ty prsa,vyplázla jsem pětikilo a po 1,5hodině šla domů :o) Ale jestli to pomůže,tak díky bohu za to.Taky si fotila ty moje prsa,že tohle ještě neviděla a vzhledem k tomu,že přednáší,tak to chce ukázat 🙂

    #861566
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak já držím stále pohromadě 2v1.A msim zase malého přemlouvat aby ještě chvilku vydržel.Dnes odpoledne manžel zase odjíždí na cesty:( .No nevím ale včera večer sem už myslela že budeme muset jet,jak mě píchalo v podbřišku a tvrdlo bříško.Dala sem si sprchu,oholila se kdyby něco tak ať sem nachystaná,dobalila kufr a nic.Peťa z toho byl slušně vyplašenej když vyděl jak pakuju vejbavu do porodky:) .Bříško už mam fakt hodně dole tak doufám že ještě nějakej ten den vydržim.VE1RUNKO to máš ty prsa tak zrasovaný nebo co?Když si to ta laktační poradkyně fotila?Holky já sem včera nachystala do kočárku zavynovačku s kraječama kteá tam bude čistě na parádu a Peťa z toho byl totálně na měkko.Hrozně se mu to líbí.I malého si povezeme z porodnice v zavynovačce s kraječkama.Já sem v tomhle asi hodně zastaralá mě by ty kraječky chyběli.Co sem totiž vypozorovala tak teď maminky vozí dítka jen v těch vajíčkách nebo zavynujou jen do rychlozavynovaček bez volánků.Ale povím vám kočárek ohromě ožil těma naškrobenejma krajkama.Mnějte se krásně a užijte si slunou sobotu.

    #861567
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky děvčata.Tak já držím stále pohromadě 2v1.A msim zase malého přemlouvat aby ještě chvilku vydržel.Dnes odpoledne manžel zase odjíždí na cesty:( .No nevím ale včera večer sem už myslela že budeme muset jet,jak mě píchalo v podbřišku a tvrdlo bříško.Dala sem si sprchu,oholila se kdyby něco tak ať sem nachystaná,dobalila kufr a nic.Peťa z toho byl slušně vyplašenej když vyděl jak pakuju vejbavu do porodky:) .Bříško už mam fakt hodně dole tak doufám že ještě nějakej ten den vydržim.VE1RUNKO to máš ty prsa tak zrasovaný nebo co?Když si to ta laktační poradkyně fotila?Holky já sem včera nachystala do kočárku zavynovačku s kraječama kteá tam bude čistě na parádu a Peťa z toho byl totálně na měkko.Hrozně se mu to líbí.I malého si povezeme z porodnice v zavynovačce s kraječkama.Já sem v tomhle asi hodně zastaralá mě by ty kraječky chyběli.Co sem totiž vypozorovala tak teď maminky vozí dítka jen v těch vajíčkách nebo zavynujou jen do rychlozavynovaček bez volánků.Ale povím vám kočárek ohromě ožil těma naškrobenejma krajkama.Mnějte se krásně a užijte si slunou sobotu.

    #861568
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky,
    tak zase píšu po delší odmlce.. vaše příspěvky budu dočítat postupně.
    Asi už všichni víte, holky to sem tuším psaly.. ale tak pro pořádek.. 🙂
    V pondělí 4.4., 12:20, se nám narodila Beátka, s váhou 3,19 kg a 50 cm. Porod sám nepřišel, takže zase vyvolávačka, ale bylo to až překvapivě rychlý!!! Takže vám to popíšu jen tak ve zkratce.. Ráno jsem došla na sedm hodin tam a následoval monitor a vyšetření. Dr., která mě ve čtvrtek odesala dom, si na mě udělala čas a v pondělí si mě přišla prohlídnout osobě. Možná i díky poloze. Oni si ty „pánevníčky“ více hlídají, jak při vyšetření, tak při porodu. Naznala, že jsou cesty na porod mnohem líp připravené než ve čtvrtek a tak jsem byla moc ráda! Já jí to ještě potvrdila tím, že mi odešla ta zátka, takže závěr zněl, že bychom to mohly dneska zvládnout.. 🙂 Tak jsme se sestřičkou vyplnili papíry a dali mě na box a před devcátou první tablektu. Čekala jsem, že jich bude samozřejmě víc, ale jak už to u sourozenců bývá, že všechno je jiný..tak to asi platí i pro ty porody. Zabralo to za chviličku, snad do 20 min. Pak jsem dostala klystýr a během chvíle kontrakce po třech minutách. Tak jsem se vyčistila a pak si dala příjemnou sprchu. Pak klontorlní monitor a už to šlo ráz na ráz! Do 11:15 jsem byla po kontrole otevřená na 6 cm. Postupovalo to krásně. 🙂 Takže jsem dostala ještě krátkou propustku do sprchy, ale prý jen na chvilku! Rodíte po druhé, maminko!! 😀 Když jsem se vrátila, kontrakce už byly k nevydržení, ještě, že už to pak netrvalo dlouho! Tu druhou dobu porodní nechávali celkem na mně, prý když už mě to bude nutit na tlačení, ať zkusím ještě prodýchávat, ať se tam malá natlačí co nejvíce sama… to díky té poloze. No a když už se to nedalo, šli jsme do toho a malá byla venku snad do 15 min. byla jsem nejšťastnější na světě, že to proběhlo všchno tak hladce a rychle a malá i já jsme byly v pořádku!! Doktorky i asistenka mě chválily, že prý .. maminka tlačí jako tygr 😀 Takže celekm to trvalo všechno tak tři hodiny, ale bylo to dost intenzivní!!! I placenta šla pak krásně, nemuseli mě dávat ani tu injekci, jako u Karolínky. A byla prý ta placenta nějaká dovjitá nebo co, nikdy jsem o tom neslyšela… Pak bylo jen blbý to šití, byl to mladej dr., a druhej mu říkal, co a jak.. Tak mě šili snad 45 min. :S Ale celkově od všech moc pěkný přístup a velká spokojenost a poděkování všem do Bohunic!
    Teď je trošku problém s nástupem laktace, mohla bych kojit i dvojčata! 🙂 Prý se to tak někdy stane. Prsa nalitý jako blázen, tak kojím, odstříkavám, chladím, leduju, a výbornej je i tvaroh. Teď dva dny je to tak strašný, že nemůžu ani pořádně připažit nebo dat ruce nahoru a malá se nemůže ani chytnout, když jdu kojit, musím prvně odsát, abych jí to trochu uvolnila a pak se chytne, jinak to nemůže ani pojmout! Ale zase asi lešpí takhle, než kdyby bylo mlíčka málo. Je to u toho druhého mimi všechno o poznání rychlejší a intenzivnější! Malá před odchodem z porodnice dokonce přibrala 60g. A u Karolínky jsem se rozkojila až to ráno, co jsme šly dom a to jsme tam byly o den dýl, jelikož se narodila večer. Teď jsme tam strávily jen tři dny. Tak celkově zážitek to byl zase krásný!!! Nedá se to ani popsat! A musím říct, že bez epiduralu jsem si to mnohem víc užila všechno a to myslím v tom dobrém! 🙂 Takže se do toho nebojte jít, vy, co vás to ještě všechny čeká… STOJÍ TO ZA TO!!!!! 🙂

    #861569
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Karolínka ségru furt okukuje, chce chovat a když byla včera s tetou na hřišti, vrátila se dom a malou už jsem měla uloženou na spaní, tak ji ned začala hledat a ptát se, kde je.. a jestli se na ni může jít podívat, jak spinká.. 🙂 Takže zatím super, co se týče sžívání 🙂
    Tak se zatím mějte fajn … a postupně si budu dočítat příspěvky, stejně nemůžu jít ven, tak mi ten čas doma rychlejc uběhne. Babička se mi snaží pomáhat s Karolínkou, tak tam byla do pátku, teď je doma a ještě jsi ji po neděli na pár dní vezmou a navaří mi, tak mám v nich velkou oporu a času na čtení dost. 🙂 Krásný den…

    #861570
    Anonym
    Host

    Rybízku vítej zpátky! To se krásně četlo, měla jsi opravdu rychlý porod a vidíš ani ta poloha nakonec nebyla žádnou překážkou, zvládly jste to s Beatkou krásně!
    Já taky měla vše rychlejší, nástup laktace přesně jak popisuješ, hodně nalitá prsa, tak jsem taky musela nejdřív nahřívat, masírovat a po kojení chladit (používala jsem z mražáku hrášek v pytlíkách zabalený v plínce:D ). A Simča mi přibrala celých 100g za jediný den v porodnici,takže jsme šly taky 3. den úplně v pohodě! Opravdu ta menší mimča přibírají rychleji se mi zdá.
    Tak ať to Karolínce vydrží a hezky se se sestřičkou sžívá a užívejte si ty první dny doma, je to krásné!!!

    #861571
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky RYBÍZKU vítej zpátky.To jsi měla fakt supr porod.Taky bych brala že přijdu do porodky a doktor mi řekl tak jdeme na to.Hlavně kvůli tomu že mám obavu z toho že porodim bez manžela.Moc chceme aby byl u porodu.Jenže je pořád na cestách a doma jen málo.Si představte že kolikrát musí vyrazit na cestu ve 22h a od půlnoci maj třeba v rakousku stopku pro kamiony až do nedělní půlnoci.Ten zaměstnavatel prostě trvá na tom že musí vyrazit hned třeba jen na ty dvě hodiny.Jako by se to mělo posrat o ty dvě hodiny.Vždyť pak tam stojí jako pako.

    #861572
    Anonym
    Host

    Evíku,
    dorasované ani tak nejsou,jako nalité..měla jsem na nich úplné hroudy a boule.Takže mi poradkyně řekla,at kojím jak to cítím..takže ne,jak všichni říkají-jedno kojení pravé,jedno levé…..k tomu baštím nějaké homeopatika na povolení těch boulí a musím říct,že to docela zabírá a je to lepší…..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,301. až 3,315. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist