Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,316. až 3,330. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861573
    Anonym
    Host

    Verunko:
    To jsem měla po návratu také s těma prsama. Mě ještě v porodnici sestra poradila dávat teplé obklady, potom olejíčkem rozmasírovávat od kraje prsu směrem ke středu ty zatvrdlinky, popřípadě odstříkat před kojením a po kojení chladit a to mi tedy zabralo. Během 2 dnů se už začne tvořit mlíčka tolik kolik je zapotřebí – podle pití miminka. Homeopatika jistě zaberou taky dobře.
    Já užívám ještě na rekonvalescenci tu Arnicu a myslím, že jsem se díky ní zahojila dost rychle, nikde mne nic netahalo – ani po tom pidi nástřihu.

    Evíku, budu držet palečky ať to taťka stihne k porodu. Náš to málem tedy nestihl, ale nakonec se to povedlo a byla jsem moc šťastná že mohl být u narození obou dcerušek – jak Danči tak Simonky. Je to s tou manželovou prací tedy náročné, když nevíte, zda ho nepošle šéf někam na cestu, pak zase někde musí stát…Ale třeba to Matyášek vycítí a počká až se taťka vrátí z cesty.

    Pěkné sobobní odpoledne!
    My půjdeme za hoďku koupat Simču, Danču by pak měli rodiče manžela přivézt. Jsem zvědavá, zda se povedl beránek, co měli s babičkou péct.

    #861574
    Anonym
    Host

    Cuco,já právě ten jeden steh pořád cítím a chtěla jsem se zeptat,jestli je to normální po 10-ti dnech….A teď jsem při přebalování našla Karolínce na pupíku zaschlou krev,tak nevím,jestli mám začít panikařit nebo co dělat :o( Chjo
    Jinak jsme dneska dali poprvé látkovou plenu,tak jsem zvědavá…konečně jsem se k tomu dokopala,ale tak nějak jsem s tím počítala,že ten týden si dám na přípravu (stejně mi ještě chyběly nějaké věcičky) a pak s tím začnu….tak držte pěsti ať to dopadne :o))

    #861575
    Anonym
    Host

    Tak jsme zase s Karolínkousamy…můjchlap nás nějak ignoruje..zatím mi teda moc nepomáhá :'(

    Holky,chtěla jsem se zeptat,jak to máte s dudlíkem?Používáte nepoužíváte?

    #861576
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak Beatce dneska začalo hnisat očičko:'( Michal zajel koupit borovou vodu a zatím ji to tim čistím, doufám, že se to do zitřka zlepší, jinak budu volat dr., ať mi poradí co s tím.

    verunko: My jsme dali dudlík poprvé včera. Bea je hrozný vztekloun a přišlo mi, že se uklidňuje u prsa. Tak když včera už po 4 co pul hodiny chtěla k prsu, dali jsme ji dudlík a v momentě usnula. Původně jsem ho něchtěla dávat, měla jsem strach, že budeme mit ještě větší problém s kojením. Ale když u nás byla dr. ve středu, bavvily jsme se o tom a ona říkala, že ted to ničemu nevadí.

    #861577
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Teda VE1RUNKO ty prsa to je síla.Jinak že ještě pořád cítíš nějaký ten steh neni nic nenormálního.Jen si teď nemůžu vzpomenout jestli si rodila normálně nebo císařem.Kdyby tím císařem tak ti mohli nějakej zapomenout vyndat ale pokud normálně tak u toho se používají ty stehy co se samy vstřebají.Taky seš po porodu jen krátce a i to hojení je u každého individuální.Já osbně ještě dnes cítím malý chaldík který mi doktor udělal před těma čtrnácti lety při šití.Jestli se Karolínce udělal na pupíku maličký stroupek 😛 tak bych to moc neřešila,to se může stát,ovšem pokud by to bylo hodně tak bych určitě zašla k dětské doktorce ať se na to malé radši podívá.S tím pupíčkem to může bejt od pláče a hojení pupíku je stejně individuální jako u Tebe s tím stehem.S tim tvim mužskym mě to mrzí ale někteří chlapi sou doopravdy stejně nevšímaví jako ten tvůj.Miminko je moc maličké a vyžaduje si předevšim tvou pozornost,tátu zatím moc nepotřebujou.Ale vím že většina se pak změní až to maličké povyroste a vysloveně bude tu pozornost vyžadovat po tátovi samo třeba tím že po něm bude chtít pochovat nebo řekne poprvé táta.To se pak pánové div neposerou jak sou v tu ránu aktivní.Dudlíka sem si abalila už do výbavičky do porodnice.Nic s tím neskazíš.Je to stokrát lepší odnaučovat dudlík než palec.Mám s tím velký zkušenosti.Starší Míša měla dudlík a pak ho dala čertovy.Ale mladší Verča preferovale palec a s odnaučovánim byli velký komplikace.Palec darovat nemůžeš ani vyhodit.Ještě dnes se občas zapomene a to jí bude čtrnáct.VEVERIKU přeji malé brzké uzdravení očička.CUCO,HOLKY ste hodné že nám držíte palce aby vyšla ta přítomnost tatínka u porodu.Sm z toho hodně nervozní.Když dneska manžel odjížděl tak mě vzal po cestě ke kamarádce a ta mi udělala.Manikůru,pedikůru obojí spojené s masáží a upravila mi obočí abych do porodnice jela upravená.Bylo to moc příjemný.Teda hlavně masáž těch oteklejch nohou.Baladička.Pak sme vzali její děti na pomalou procházku ke mě před dům kde sme si dali na sluníčku kávičku.Tak mi to odpoledne krásně uteklo.

    #861578
    Anonym
    Host

    Evíku,díky za info…..včera už jsem toho mla fakt plné kecky,tak jsem se vybrečela a bylo dobře..jen máme trochu chladnou domácnost.Asi si každý to rodičovství představujeme trochu jinak a já hlavně nechci aby mi potom něco vyčítal a taky nechci,aby Karolína skončila jako já.Snažím se být v klidu,protože miminka jsou citlivé,ale občaas to prostě nejde být pořád silná 🙂 S Matyáškem ještě vydržet all in one a počkej na tátu.Kdy se vůbec vrací?

    Si pomalu začínám říkat,co jsem z matku,že sem furt píšu….a ostatní nic 🙁

    Hezkou neděli,odpoledne asi vyrazíme na prochajdu,je tam hezky tak se půjdeme vyvenčit :o)))

    #861579
    r raduzka
    Registrovaný uživatel

    ve1runko jsi VYBORNA matka..ja nestiham prispivat,protoze manzel sedi porad u kompu a ja litam kolem maleho, chce porad nasi pozornost:(

    Holky je normalni, aby malej treba pil cca kazdych pul hodky? Da si 20 minut,pak je 10 minut klid a pak zas 20 minut kojim…a to cca 2 hodky v kuse na stridacku…vzdy spusti takovej rev a fakt saje, zadne zuzlani, na to ma dudlika, ale pak kdyz s nim jedu na prochazku, tak vydrzi chrapat 4 hodky…tak nevim jestli mam toho mlika malo nebo nejake slabe nebo je to normalni????

    Veveriku,budu drzet pesti at nemate taky zanet spojivek jako malej Damik, porad mejeme ocicko,a pak mame na to ty kapicky…je to lepsi,ale myslela jsem,ze se to zahoji driv.

    Do poradny pujdem v utery, tak uvidime co nam na to rekne doktorka.

    Tak zatim pa…jdu spat…jsem totalne vyrizena 🙁

    #861580
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminy,
    tak jsem si dočetla všechny přspěvky během dne. Moc díky všem za gratulace k malé a taky za pěkné přivítání zpět! 🙂
    Budu reagovat snad na vše, co jsem chtěla, ale nevím už, komu přesně. Kdo se na co ptal.
    Ad plínky… já mám koupeno pouze jedno balení Pampers newborn a můžu vám říct, že i ty mě dneska i včera taky protekly. V malé to prostě zahrčí a je to! 😀 V porodce se to s těma Happy od Bell nestávalo, ale myslím, že to nebylo plenkama, ale konzistencí té smolky. Teď už je kakání úplně jiný!
    Ad odsávačka.. já mám koupenou z DM Canpol babies s balonkem na mačkání a celekm to jde. Taky si myslím, že na to, jakou slouží chvilku, pořizovat eletrickou je zbytečný. Mě vyšla s kuponkem z knížky na nějakých 265,-
    Jak jste tady psaly o tom, že jste ležely na „hekárně“. To ještě existuje, že se leží takhle někde společně? Já to znám jen z vyprávění. Už i s Karolínkou jsem byla na boxu na kterém se odehrálo všechno od prvního do posledního a byla jsem tam i ty dvě hoďky po porodu.
    Na pokoj mě po Barči potom dali paní po císaři a ta chudera trpěla, že tak jak mi Aleš říkal, že to nic není a divil se, že chci dobrovolně trpět bolestma při porodu a nechci za žádnou cenu císaře, tak jsem čučela, co dostávají kapaček a injekcí.. jsem ráda, že to nakonec šlo přirozeně.

    Holky, chtěla jsem se vás zeptat na tři věci. Co už máte miminka venku.. Kdy jste šly poprvé ven s mimískama? My se chystáme už zítra, moc se těším, až si kočárek vyzkouším v praxi. 🙂 A druhá věc je, že nevím, jestli není problém, že už kojím jen z jednoho prsu na jedno kojení. Malá jak se prostě napije, pak ju chcu oddělat a dat k druhýmu a ona už se potom přisát nechce, už má asi dost. *-) A poslední věc je, jak často koupete. Já jednou za tři dny, i v porodce mi to tak říkali, že není nutný, aby se miminka koupala tak často.

    #861581
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Cuco, díky, moc pěkně a hlavně pravdivě jsi to napsala, je to krásnýýýý to mateřství 🙂 Beátka je moc hodná, jen si oběčas plete noc a den. Dneska jsme nespali do půl třetí v noci. Od destíti prostě spat nechtěla. Střídali jsme se s Alešem, už jsem byla hotová. Aleš říkal, že má prý vypínač za krkem 😀 Když ji chce člověk vzít, že přestane 😀 A pak spala celý dopoledne až do 14:30 jen s přestávkou mezi 9 a 10 hod. Tak když to vezmu kolem a kolem, tak nějakých jedenáct hodin, což by bylo super, jen kdyby to bylo od osmi do sedmi. Kolikrát je aji dlouho hodná jen tak sama v postýlce, což je super! A co se týká té odhadované váhy, tak jsem z toho byla vykulená, nemysli si, 3,10 kg mě říkali už dávno, snad někdy ve 37.tt.! A u vyšetření před porodem říkali 3,4 kg a i tak to bylo 3,2 kg. No jo no… 🙂
    Veru1, já dudlík zkouším, jelikož se vyhazuje líp než palec u ruky!! 😀 Karolínka je závislák a to nikomu nepřeju, je to hroznej zlozvyk!!! :S Ale v porodce chtěli kvůli tomu podepsat nějakej papír, tak jsem ho schovala, protože ho stejně nechtěla. A co se týká stehů, tak taky mi trošku zlobí, ještě to trochu štípe a někdy mám na papíře jasnou krev, přitom očistky už téměr neodchází. Ale dneska třeba už je to zase lepší, tak nevím, ale jestli se to nezlepší, zajedu si to nechat zkontrolovat na gyndu.
    Káťo, toho dr. bych asi zabila, kdyby mi řekl něco takovýho! 8o| Mám snad právo vědět, jak se věci mají ne? Polohu, váhu atd. prostě všechno! Rodit budu já ne? Tak se nedej!!!
    Eviku, u tebe jsem zvědavá, jestli se Matyášek narodí s taťkem nebo bez 😀 U vás je to jako na houpačce tím, že manžel jezdí.. tak přeju, aby byl doma, když to na tebe přijde!!
    Hruštičko, já mám chutě snad horší než v těhu!! 😀 V nemocnici jsem zbodla vše, co mi dali a taky všechno, co přinesly návštěvy, jsem si přpadala jako nenažranec! 😀 :$ Však mám taky po porodu dole jen 5 kilo a kilo teď doma, jinak nic, těch 11 kg furt mám. Já budu snad na vycházky s kočárkem běhat ne chodit! :^)
    Raduzko, ani mi o kontrle u porodu nemluv! Teda teď dobrý, to mě kontrolovali všehovšudy snad 3x, ale u Karolíny to bylo nekonečný! A to jsem rodila „jen“ 9 hodin. Takže si tuším, jak ti bylo… :S
    Tak se mějte maminky těhu i netěhu… 🙂
    Těhotným přeju, ať jsou kontroly v pořádku a porody rychlé a maminkám hodná miminka!
    Dobrou noc a krásný nový týden! Já jsem tak zvědavá, jaký další miminko vykoukne na svět! 🙂

    #861582
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Hlásím sem stále 2v1.RADUZKO s tim kojenim sem to mělka jako ty při první dceři a zjistila sem že mam slabé mlíko.Malá měla bříško nacpané k prasknutí a po necelé půl hodině splasklé a sála jak o život.Bejt tebou tak hlídam áu pokud malá bude přibírat tak to je v pořádku.Kdyby shazovala tak je to špatný a budeš muset přikrmovat.Alespoň já mám takovouhle zkušenost.RIB9ZKU já šla s tou mladší ven poprvé po týdnu.U starší si to bohužel už nepamatuju.Holky já pomalu skoro celé odpoledne prospala.Teď se malej tak šíleně mele až to bolí.A to prej má málo místa.Břicho mi skáče a dělá děsný vlny.

    #861583
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    http://premamy.sk/ticker]http://premamy.sk/images/ticker/tehotenstvo/29072.png

    Ahoj těhulky a maminky
    Hezky se to čte jak se vám daří a jak to zvládáte s narozenýma mimískama.:)
    Evíku já jsem stejného názoru co se týká dudlíku.Znám taky případy,že si děti cumlají prst až do puberty.Takže,když bude malej chtít dudlu,tak mu ho dám.
    V pátek se mi stala taková nepříjemnost.:( Podvrkla se mi noha a upadla jsem přímo na bříško.Bylo to ošklivý a byla jsem z toho dost vedle.Měla jsem hrozný strach o mimi,takže mě přítel naložil do auta a jeli do nemocnice.Po cestě jsem zjistila,že nemůžu pohnout z pravou rukou.Sebemenší pohyb v rameni bolel jako čert.Z pohotovosti mě hned poslali na porodnici,kde mi udělali ultrazvuk,natáčky a doktor mě vyšetřil.Vše by mělo být v pořádku.Pohyby jsem cítila a tak jsem byla šťasná jak blecha!Pak jsem musela ještě na rentgen,který jsem kvůli malému odmítla.Tak nevím co s ní mám-zlomené to není.Tak asi naražené a pohmožděné.Dělám si zábaly a snažím se být v klidu.Maličko to od pátku polevilo.Docela mám obavy,že kdybych měla jít dnes rodit,tak to s jednou rukou nezvládnu a malého bych nemohla ani pochovat a vůbec nic dělat.Termín mám v pátek,tak doufám,že to tak bude!A já se stihnu dát do pořádku.Dnes je tedy moc hezký datum,jelikož můj přítel a dcera mají dnes 11.4. narozeniny.<:o) Tak by bylo zajímavé mít dalšího člena rodiny ve stejný den.Docela jsem si to přála,aby to tak bylo,ale když mám tu ruku v háji,tak raději ještě nééé.
    Jsem docela smutná z toho,že tady píšete,že manuální odsávačka je lepší.Já jsem si pořídila elektrickou a tak teď nevím na čem jsem.Myslíte,že je dobré si ji vzít už do pordnice?Jestli mě paměť neklame,tak když jsem rodila před 13 lety,tak už jsem odsávačku používala…tu jejich erární a vždy se mi ulevilo.Je lepší mit sebou svoji?<:o) <:o) :S

    #861584
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    asi budu kandidovat na matku roku….pupík,v noci bříško,loupe se nám kůže (ikdyž mažem mažem mažem) a navíc zánět spojivek….já se na to vyprdnu.Asi dělám něco špatně :o(
    Raduzko,já to mívám s Kájou taky tak s tím kojením….nabaští se,usne a za 20minut chce znovu…ale pak usně a spinká dlouho…jsem říkala,že baštíme na fáze :o)))
    Rybízku,kde ty bereš ty kuponky z DM?Mám pocit,že máš úplně jiné než my ostatní :o)))Jinak ta poradkyně mi řekla,že mám používat místo odsávačky mimi-slušně řečeno ho nechat přežrat,poblinkat a znovu….ale to mi teda přijde jako hnusné,takže to stejně nedělám a co se týče kojení,tak už přece nemusíš kojit při jednom kojení z obou ,ale jedno kojení-jedno prso.Ale jak jsem psala….každá mamina to má prý indiviudální.Takže já taky kojím jen z jednoho,protože se mi tam dělá moc mlíka a z toho druhého dávám jen občas nebo odstříkávám.Jinak ven jsem šla pátý den po propuštění z porodky a to jsem se trochu bála,takže jen na chvilku,aby se malá nenachladila.A koupu taky jednou za 2-3dny,ale denně umývám prcku a obličej.

    Dneska jdeme do poradny,tak se budu muset doktorky na všechno zeptat a snad to bude brzo zase všechno dobré……nechci aby se šmoulinka trápila..Dneska celou noc spinkala se mnou v posteli a já jsem jí hladila bříško a zádička….asi jí trápily větry.Kroutila se jako žižala.A večer jsme ji absolutně nemohli uspat,byla vzhůru přes tři hodiny a většinu z toho plakala,tak ji chlap nosil a pak jí zpíval a to ji konečně uspalo.Je fakt,že jí teda nezpíval ukolébavky,ale Mňágu aŽdorba,Buty atd…..a jí se to líbilo :o)

    #861585
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    Ve1runko,
    neboj, za to přece nemůžeš a v poradně ti snad dají nějako tipy, co s tím. Dej pak vědět, držím palce.

    Já jdu dneska radši do poradnu místo zítřka, jak beru tu globule na kvasinku, tak občas je tam i krev…myslím, že to nic nebude, ale raději jdu a taky se mi udělal hemeroid:( 🙁 Četla jsem, že to trápí víc ženských a právě brzo před porodem ,že to nesouvisí se sezením nebo tak..to jsem zrovna poslední dny neprovozovala nějak víc než jindy, ale jak mimi tlačí víc a víc dolů. Jenže u Faktu mají napsáno, že brát jen po poradě s lékařem v těhu, tak jdu za ním.

    Rybízku, vítej taddy zpátky po porodu
    Ad Hekárna – u nás v porodně jsou dva pokoje po dvou. ale pokud to jde, snaží se, aby tam byla jen jedna v každém a páry měli klid. Když je pak nález pozitivní na porod, přesunou se na porodní sál. Takže to tak u nás…doufám, že až tam budu já, budem max dvě a každá ve svém pokoji, aby byl klídek:D

    Holky, ten zánět spojivek je nějaká častý, co? Myslíte, že to třeba z toho slunění nebo z čeho to mají?

    Zběžně jsem se koukala po těch plenách Happy od Bella ale zatím jsem se v obchodem nenašla:(

    Lůcco, přeju,ať se ti ruka brzo uzdraví! Dobře, že je mimi v pořádku a nemáš zlomené…i když prý naražené bolí víc než zlomený. Ale zase můžeš léčit, jinak bys to měla v sádře a to by s miminkem a poroem bylo asi pěkně blbý. Takže ještě že to dopadlo takhle.

    Já mám stejné kuponky jako Rybízek do DM..taky tam mám slevu na tu odsávačku.

    Jinak jsem o víkendu koupili berušce hrací rybičku na postýlku, třeba se jí to bude líbit na uspinkání nebo jen tak…vybíral tatínek, barvy měla hezčí jiná hračka, ale hudba u téhle rybičky vyhrála:D A pak jednu hračku od Lamaze – normálně se mi fakt některý začaly od nich líbit, jak jserm jim nejdřív vůbec nemohla přijít na chuť.

    Zatím papa

    #861586
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčátka!
    Hlásím se po nedělní pauze – manžel přeinstalovával PC, máme ho nějaký přehlcený, tak se s tím musí něco konečně provést!

    Rybízku, s tou váhou – vždyť je to stejně pěkná váha, co měla Beátka při narození, vezmi si jak moje kamarádka porodila Karolínku a ta měla 1330g! ONa to šikulka Beátka dožene, však sama vidíš, jak pěkně baští! Já jdu do poradny až od zítřka za týden, tak jsem zvědavá na tu naší baštírnu Simču.
    Přes den je docela hladová, v noci už méně – když se zadaří tak si řekne tak 2*o jídlo, spíše jen 1*! Přestala jsem jí budit, můžu být ráda, že se krásně vyspíme, opravdu spinká v noci luxusně. To jsme u Danči nepoznali.

    Verunko,
    to mě mrzí s těmi potížemi. Ale pupíček nám také stále občas zakrvaví a zaschne, tak čistím, kůže se taky trochu šupí.
    Jen přeji ať se to s jídlem upraví. To přejídání – no nevím, to mi nepřijde zrovna dobrá rada od té poradkyně, nám se Danča přejídala a zvracela kolikrát fakt hodně až jsme vše převlíkali, včetně postele, mně i Danči a to třeba i 2*denně. To bylo o nervy.
    Dudlík používáme, Simča přijala asi 3. den po návratu z porodnice. Je to lepší, než kdyby si dělala dudlíka ze mně. Takhle máme nejkratší pauzy mezi kojením ty 2 hodinky přes den. To si stihnou prsa i odpočinout. A kojím tedy jak mi doporučila pediatrička – z obou prsou během jednoho kojení. Začínám vždy tím, kterým jsem končila. V porodnici jsem kojila z jednoho prsu. NO názory se na to různí, jako se vším. Mezi kojením dávám odříhnout – než vystřídám prsa. Aby se zjistilo, zda má beruška ještě hlad, nebo už ne. POčuraných plín máme myslím dost, pokakaných jakbysmet:D .
    Dnes po obědě razíme k ortopedovi na kontrolu UTZ – kyčlí. Tak doufám, že to vyjde na 1A tím pádem nebudu dávat látkové pleny naširoko, jak mi řekla dětská Dr. když to tak vyjde, tak prý podle nejnovějších studií stačí na široké balení jen 1 papírová plena. Aby se jako kyčle správně vyvíjely.

    Nevím co vymyslím k obědu, něco rychlého, asi bramboráky. Já si odeberu těsto a budu bez česneku a koření. I když Simča nějak ťuky ťuky na prdíky netrpí. Snaží se s tím holka poprat sama, maká nožičkama, kulí se na bok a pak jí to jde samo. Já tedy u oběda vypiju vždy hrnek fenyklovýho čaje, kdyby náhodou bylo něco v jídle co by nadýmalo.

    Tak já se zase ozvu po té kontrole, mějte se a ať se vám trable s prďolkama vyhýbají a pohlaďte broučky i ty co jsou ještě v bříšku!

    #861587
    Anonym
    Host

    Rybízku, nás pustili z porodnice ve čtvrtek, v pátek u nás byla dětská sestra a říkala, že v neděli můžeme poprvé ven – tedy3. den od propuštění. Ale bylo zrovna v tu neděli nádherně, asi 20stupňů a nefoukalo. Předtím jsem dávala Simču jen oblečenou zachumlanou k otevřenýmu oknu.
    Nevím zda už jste tedy ven taky nevyrazili, když jste byli vlastně jen o týden – narození v pondělí, puštění z porodky ve čtvrtek…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,316. až 3,330. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist