Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,646. až 3,660. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861903
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    hlásíme se po poradně ve 4týdnech – konečně nám jdou přírůstky nahoru (teď za týden 180g) – takže máme 3,240kg a 53cm 😀
    Vše je v pořádku, jsme to holky čilé a zdravé, tak mám radost, že je to OK – vypadá prý moooc spokojeně, povídala paní doktorka. Ještě se zbavit toho bolavého bříška a budeme úplně OK 🙂 – dneska jsem jí koupila v DM ten polštářek s pecičkama, tak doufám, že jí to pomůže, když jste to tady chválily 😀

    Jinak Raduzko ty homeopatika jsou Ricinus Communis, jak už ti tady psala Veverik 😀 – mě teda taky zabraly hrozně rychle, opravdu se to mlíko udělalo, prsa se mi nalily a tlačily mě, ale evidentně to taky pomohlo, že malá začala líp papat a přibírat – už je mám vybrané, ptala jsem se doktorky, zda si je mám ještě koupit – povídala, jak chci, že je vidět, že už papáme krásně, ale že uškodit mi to nemůže, kdybych to chtěla ještě podpořit jedním balením – já jsem tedy brala 4xdenně 2pecičky. Takže ty mohu opravdu jen doporučit, mě je poradila naše dětská doktorka a jsem jí vděčná!:)

    Ve1runko s tím mázkem, je to jak tady už několik holek psalo, taky nám už v porodnici povídali, že to nemáme nějak zvlášť vytírat, pak jsem se ptala dětské doktorky, tak ta mi řekla to samé, jen když je tam kousek stolice, tak to vytřu tím vlhčeným ubrouskem opatrně, ale nijak nedřít a to bílé tam nechávám, dle rad.

    Dneska nám přišly oblečky, které jsem terezce objednala – ještě malinké – protože rosteme nějak pomalu a těch malých ve velikosti 56 jsme měli nějak hodně málo (nekupovala jsem nic, jen co jsem zdědila od švagrové a ty mají spíš až od 62 a při narození jsme dostaly už samé veliké), že jsem to musela pořád prát, chtě nechtě 🙂 , tak jsem jí za penízky, které dostala objednala 2dupačky, 2bodyčka a kabátek v téhle malé velikosti, ať máme co nosit – je to krásné 😀 a určitě to ještě užijeme při našem pomalejším přibývání.

    Užila jsem si dneska prima den, strávila jsem celé odpoledne ve městě – nákupy v DM, Tesco, pak po náměstí, k doktorce – tam jsme se i napapaly a pokračovaly jsme na kafíčko 😀 do kavárny a pak teprve domů – hezky jsem si to užila, Terezka byla hodňoučká, tak to bylo fajn 😀 Snad už to takhle půjde teď častěji, musíme mezi lidi, doma bych se brzo zbláznila! Režim už trošku máme, tak se to dá i pomalu naplánovat.

    Mějte se fajne, užívejte hezkých dní s našimi prďolkami a ať vás nic netrápí 😀

    #861904
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Cuco, já složení radši nezjišťuju a zbytečně nebádám, kdyby nebylo třeba, tak by nám to nedala, takže to aspoň malou chvilku potírat budu a třeba se to bude hojit rychle! 🙂 Dnes večer mi donesla kamoška olejíček ze Saloosu na bříško, tak zítra vyzkouším. Udělám Beátce krásnou masáž, tak uvidíme, jak se jí bude líbit.. No Beátka přibírá krásně a jsem na ni pyšná! 🙂 Karolínku teda nedohnala, ale během šest týdnů přibrala o 150 g víc. Přijde mě, že ty menší miminka přibírají víc, jako by měly pocit, že maj co doháhět! 😀 No my máme dojít na očkování už za 14 dní, tak nevím, zdá se mi to brzo a navíc mi dneska volala kamoška, co jsem s ní byla v porodnici s Karolínkou a říkala že Pneumokoka očkovat druhé dcerce nenechala, tak jsem na vážkách, ale prý je to velkej záhul pro organismus! Ale dr. mi to nabízela, tak fakt nevím.. co vy všechny, jak to pořešíte? Se máš, že Simonka chce dudel, u nás ee, tak zítra zkusím koupit ještě klasickou kytičku, mám totiž panickou hrůzu, že bude mít palec jako Karolínka 🙁
    Petspi, gratuluju, že jste začaly tak pěkně přibírat!
    Zítra mě čeká kntrola na gyndě, tak snad bude vše o.k. U Karolínky se zavinování dělohy protáhlo, tak s tím i tak trochu počítám.. Když už budem v Brně, tak si vyrazíme s Beátkou na náš první společný nákup, Karolínka je u babičky, tak to bude jednodušší. Mám slevový kuponky do Tesca od Clubcard na F&F kojenecký oblečení a plínky a pak chcu do DM a C&A, ale už máme 6 týdnů, tak snad o.k., nasadím sedačku na podvozek kočárku a obchody třeste se! 😀
    Dneska jsme měly super den! Dorazila kamoška s holkama, tak si Karolínka s Aničkou krásně vyhrály, šly jsme s nima na kola a pak na hřiště a Beátka s Vitkorkou krásně bucaly v kočárkách :o) Dostaly jsme krásný darečky, tričenko z C&A a barevný plinky z Ikea..
    Tak mějte fajn den a užívejte krásných dnů s prckama.. 🙂

    #861905
    Anonym
    Host

    Ahoj děvčata!

    Petspi:
    Však jsem Ti to na FCB psala, že se to otočía Terezka se rozpapá a vidíš už máte krásný přírůstky!!!Simča mi přibírá pořád 190g týdně, není to moc ale akorát a já jsem za to ráda. V noci si řekne jen 1* takže se nedivím, že třeba nepřibírá přes těch 200g, kolikrát se naposledy napije kolem 18.hod a pak až ve 2 hod v noci. Tak nemůžu po ní chtít, aby dala nahoru třeba 300g týdně:D , to by se přecpávala přes den a pak by jí akorát z toho mohlo bolet bříško. Takhle je spokojená a to je pro mě důležitý.

    Rybízku:
    S tím očkováním – právě se mi to v těch 9 týdnech zdá opravdu hooodně brzy, naše doktorka to tedy nepřesunula na 9 týdnů, očkouje první hexavakcínou až ve 3 měsících, to je stejně pro mne moc brzy, tak to chci posunout ještě aspoň o 2 měsíce a proti pneumokokům nenechám Simču naočkovat. Je to možná paradox, když máme Danču neslyšící, ale nemá to z nějakýho pneumokoka a dost maminek říkalo, že když už je to naočkovaný tak pak jejich mimčo začalo na záněty stř. ucha trpět – sice ne bakteriální, ale virové – na které očkování není, ale důsledky to mělo stejné – píchání oušek a braní ATB.
    Tak já i přes to, že to teď výhodně nabízí – Synflorix zdarma a ten lepší Prevenar 13 s nějakým příspěvkem tak já do toh nepůjdu, zdá se mi toho očkování opravdu moc v prvním roce života. A když jsem četla na letáčku jak je složité papírování s tím Rotarixem (to není injekčně ale ve formě sirupu a je to proti rotavirovým infekcím), aby Tě vyšlo na nějakých 2000Kč (přesně nevím zda tuto částku) tak jsem si říkala, kdo toto chce podstupovat. Takže tak.
    V 9 týdnech se mi zdá opravdu strašné nacpat do těch miminek tolik – je to proti žáškrtu, tetanu, čern.kašli, hemofil. nákazám a ještě myslím i žloutence a obrně. To je síla.

    Simča už si začíná trochu broukat, když je po spinkání, napapaná a přebalená, to je krásný. Zní to jako „eoeee“. Napodobuje pusinkou jako že mluví…každý týden další pokroky. Je to fofr.

    Rybízku užijte si nákupy, já zase rozjela nákupy na internetu, obj. jsem si tu halenku, nějaký oblíbený deodoranty, sprcháč, peeling od Bourjouis byly hodně v akci tak se to vyplatilo a taky Danče kraťasy, ještě chci Simče lacláče z tenký rifloviny a klobouček na léto.
    No a hlavně vybíráme ten foťák a pořád se nedovedeme rozhodnout…achjo.

    Tak krásný den, užijte si ho má být krásně!

    #861906
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak mi mame novinku, Damik se v 7 nabasti a v osm mi vytuhne a v 10 ho musim budit na dalsi kojeni a pak spi dal. Ale je fakt, ze v noci si v klidu nepospi, trapi ho stale prdiky,takze celou noc se krouti a pobrekava a heka…prdola malej,je mi ho lito…samozrejme jsem vzhuru na jedno oko s nim, ale zacinam si zvykat…akorat nevim jak mam odbourat oblibene spani se mnou…nevim cim to je, ale kdyz ho mam vedle sebe, tak se ani tak nekrouti, dam ho do postylky a do 10 minut se zacne kroutit a vic pobrekavat a to mu davam i nahratej polstarek, aby mel teplo jako se mnou…ja se teda rozhodne nevyspim,protoze samozrejme v postylce mam monitor,kdezto v posteli se bojim, abych ho nezalehla, neprikryla perinou atd. Usina kolem 21.00 (to ma po koupani a krmeni, vzdy nejake zachvaty, jak kdyby se mu to bricho nafukovalo k prasknuti) a pak se vzbudi v 1, 4a rano v 7 takze na ty 4 hodky denne spanku jsem si proste uz zvykla, uz se tesim az prdiky prejdou.Ale kojeni nam tedy vychazi po 3 hodinach. Kdyz se teda naji malo, tak huci za 2 hodky, ale tim, ze mam tu vahu si to ohlidam,horsi je to, kdyz jsme venku a ja to nemam jak zkontrolovat. Nebudu bohuzel super matka, ktera koji jen z jednoho prsu i kdyz uvidime jak budou ucinkovat ty homeopatika, chtela jsem si je vcera koupit v lekarne, kdyz uz jsem tam sla,ale samozrejme ten papirek s nazvem jsem si nechala doma:| .

    Vcera jsem byla s malym zas na kontrole vahy, tak uz pekne pribral (8.tydnu -4610 a 60 cm, asi nic moc, ale za tyden konecne pribral 400 g, coz pri te proklete zloutence je uzasne…a uz konecne neni tak zlutej)…bodet ne, kdyz jsem si ho ohlidala…on treba vypil jen 45 a stacilo mu to, clovek ho pak musel pobizet, takze az mel vzdycky alespon 100,tak jsem byla spokojena ja, boleni briska nema, uz ani tolik pres den nerve (boze ja ho asi trapila hlady!!!) akorat v noci se pak krouti. Pristi tyden jdeme jeste na Sono, aby ho zkontrolovali i zevnitr, ze je vse jak ma byt.

    Ja jsem byla na gynde v pondeli, tak mi doktorka rekla (podle zpravy), ze jsem mela pekne tezky porod (no pro me byl urcite:$ ) a pry kdyby malej nevylezl takhle brzo sam, tak bych nejspis byla na cisari…tak jsem rada, ze to takhle dopadlo,ja mam z operaci hruzu. I kdyz ono si nevyberes, vsechno boli. A dostala jsem antikoncepci,vzala jsem si prasky, jsem na ne tak nejak zvykla…nabizela mi jeste injekci, ale to jsem nechtela, tak mam nejake Carazette.

    Ocicko se nam uz lepsi,ale take nas porad trapi. Taky mame rymicku, ale spis se mu naplni nos pres noc, takze rano mu to vysaju a je klid zas pres cely den…tak nevim jestli mu treba nejak nesedi loznice,nevim.

    My byli v Tesku tu sobotu, taky jsme nakoupili nejaka bodycka, ty co jsem potrbovala meli za 300Kc/3 ks, ale ty vetsi meli zlevnene na 200 Kc/3ks,takze jsme taky nakupovali…teda spis maminka, musela jsem se tu sobotu smat…dokud jsme vybirali obleceni pro Damianka, tak me jen ockem vzdy zkontroloval, ale jakmile jsme pak jeli nakupovat jidlo, tak se zacal vrtet,jak kdyby vedel,ze uz pro nej veci mame, tak jak kdyby chtel domu.

    Dneska opet vyrazime za dvojcatkama, pocasi je krasne, tak to bude snad zas super, dopoledne vsichni spinkaji na terase a my klabosime a po obede vyrazime na prochazku, teda jestli nam zas nezacne prset:(…uvidime.

    Holky, pristi tyden jdu na masaz zad…uz se moc tesim a ten dalsi na kosmetiku…je to super, kdyz se nam upravilo to kojeni a clovek si konecne muze neco naplanovat. Damianek bude s tatinkem, tak doufam, ze nesbori barak :D.

    Jito, nevim jaky fotak shanite, my jsme ted porizovali taky novej…protoze malej se porad mrska a vsechny fota,kdyz nespal byli mzli a tenhle je perfektni…tady je odkaz, tak muzes mrknout.
    http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/olympus-vg-130/ .

    #861907
    Anonym
    Host

    Raduzko,
    děkuji za tip, manžel už včera vyzvedl v Alze v Liberci mnou objednaný a je to Sony.
    My právě měli Olympus jak se Danča narodila, stál tenkrát asi 6500, teď šly ceny dolů a parametry nahoru. Jenže jsme nebyli spokojení docela nám bzry odešel…takže jsme chtěli buď Canon, nebo Sony nakonec se manžel poradil s kolegy a ti řekli, že určitě spíš ten Sony. Má též stabilizátor a je prostě dost jednoduchý. Stál necelé 4 tisíce, tak jsem ráda, že ho máme už doma a teď se s ním naučit fotit:^) …Manžel mne zkušebně včera vyblejsknul a jsou tam vidět vrásky…achjo, měla bych pořídit nějaký krém:D !

    Ráno jsem upekla bábovku když ještě malá spala, Danču si vyzvedl děda a odvezl do školky..
    Odpoledne čekáme kamarádku s klukama (3-leťákem a 1/2ročním) a taky babičku a dědu tak abychom měli něco ke kafíčku.

    Včera jsem pěkně pokoupila v DM – k plínkám Babylove dávají vzorky Lega Dupla, tak to bylo milý.
    V sekáčku jsem nechala 200,- a mám pro Simču krásný lacláčky z tenký rifloviny s trikem, 2 body s dl. rukávem vel. 74 jedno s nápisem I LOVE MUMMY druhý I LOVE DADDY od Carters – vše nové a ještě světloulince růžový bolerko od H&M za 39,- to jediné nošené ale vůbec to na něm není vidět. Takže za 5 věcí jen 200, tak jsem měla z toho nákupu velkou radost. V lékárně měli akci na Gravimilk, tak jsem si hned 1 krabici zase vzala, mám ji na týden.

    Jinak já taky někdy nevím, zda se malá napila dost – ale říkám si, že co vypije to vypije, když pak usne tak snad se napila dostatečně. A dnes si v noci stříhla rekord, spala 8 hodin v kuse. Už jsem z toho byla nesvá, že tak dlouho se nevzbudila na kojení…no ale když to dožene přes den, tak snad se nemá budit (i když z jedný poradny na internetu vím, že by taková prťata neměla mít pauzu mezi kojením delší jak 6 hodin). Moje Dr. radí nebudit tak se podle toho řídím.

    Holky užijte si s prcky nádherný den, je super počasí!

    #861908
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    včera jsme byly s Kájou u doktroky,protože se ta pusinka s pupoínkama vůbec nelepšila a má to už týden.Tak jí napsala Holtovu mast,prot kterou jsme musely jet do města. Tak jsem se zastavila v knihovně vrátit nějaké knížky a rovnou jsem využila jejich místnosti s přebalovákem :o) První kojení mimo domov.A pak už jsme spokojeně drandily po městě.Bylo to super.Dneska jsem byla na gyndě na prhlídce tak uvidíme :o) Zatím vše o.k.,čekáme na výsledky. Nechala jsem si napsat antikoncepci,nějaká Azalin,ale prý to může dělat neplechu ,tak uvidíme a kdyžtak vysadím.Pak jsemměla sraz s kamarádkou.Tak jsme prošly pár obchodů a pak si šly sednout.Využila jsem Family pointu a Karolínka se nabaštila a my mohly na kafe :o) Ještě že něco takového existuje 😀 Je tam krásně,ale musím čekat na švagra 🙁
    Jinak jsem se včera dovzvěděla super zprávu…sestra se bude vdávat :o)))

    #861909
    Anonym
    Host

    Ještě jsem se dneska přihlásila na kurz Masáže kojenců,tak 1.6. jdeme na první lekci a už se těším :o))

    #861910
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    verunko, ja mam tu stejnou antikoncepci. Jakou muže delat neplechu? Zacala jsem ji brat v utery. Nevis pd kdy by měla začit fungovat? Zatim jsem mela strach to riskovat 🙂
    Cuco, ty teda umiš nakupovat. Ja jsem taky byla v sekaci, koupila jsem Betynce riflove šatky a laclače, dohromady za 250 kč, kam se na tebe hrabu 🙂

    Ad dudlik, Beatka je na něm závisla. Uz ted přemyslim, jak ji ho budeme odnaučovat. Chce ho pořad 🙁 mame zn. difrax. Jsou takove menši, treba avent nebo lovi nechce.

    Ad. Očkovani, my mame prvni hexa v 9 tydnech. rotaviry očkovat nedame a pneumokoka zatim zvažujeme. Ten by se mel davat při druhe davce hexavakciny.
    Kdy teda budete davat naušničky? Doktorka nam doporučila pichat, pry to sice trva trošičku dele,ale je to lepši.

    #861911
    Anonym
    Host

    Ahoj mamky,
    tak nám to všechno roste. Měly jsme to s Petspi stejně. Sašenka přibrala za 2 týdny 150 g. Se mi právě nezdála, tak jsem si nechala donést váhu. No změnili jsme styl stravování a ejhle přibírá 200 g týdně. A přibrala by i víc, kdybych ji asi nechala viset furt. Ale 200 je akorát. Copa to je za homeo, o kterých jste tady psaly? Normálně si to můžu koupit? Jako malá má asi dost, podle přibývání, ale že bych byla nějaká dojná kráva to ne.
    Holky, chci se zeptat na očistky. Já jsem v podstatě tak trošililinku špinila doteď, v sobotu mi končilo šestined. A od úterý vyloženě špiním jak menstruačně. Jak se s tím perete vy?
    Jo, dudlík je u nás taky závislost. Myslela jsem, že se bez něj obejdeme. Ale co. Nick se odnaučil rychle a taky ho měla pořád v pusině.
    Naušničky necháme píchat. Mamka mi doporučila doktora, který se vyzná v akupunktuře, takže si ouško prohlídne, kam vůbec píchat. Jinak prý na to na ORL kašlou. Akorát jsme při té příležitosti přišli na to, že Sašík nemá skoro žádný lalůčky. 🙂 Úplně malinkatý.
    Dobrou noc.

    #861912
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte..
    Cuco, no taky se mi to zdá brzy s tím očkováním a když tak čtu, co píšeš, souhlasím. Jen nevím, na co se mám dr. vymluvit, když už jsem jí řekla, že za těch 14 dní přijdem, že jsem zapomněla je asi blbost viď? 😀 A pak hned jí chtěla píchnout za 14 dní po očkování naušničky. Má svoje postupy a mám celekm obavy se ozvat, ikdyž vím, že na to mám právo. Teda ale toho pneumokoka ani rotaviry očkovat nenechám, asi je dost toho, co musíme že!? Naušničky nám teda bude pichat klasicky naše dr., stejně jako Karolínce. Byla s ní babička, já jsem jako srab počkala v čekárně, mě by to urvalo srdce! A teď bych na tom byla asi ještě hůř.. čím starší.. 😀 Na Beátku jsem ještě víc opatrná, asi to bude fakt tím věkem, nakupovat se mnou byla poprvé v těch šesti týdnech, jinak s ní jezdila neteř venku, přitom s Karolínkou jsem valila snad ve čtyrech týdnech.. Jak to cítíš ty, myslím rozdíly.. ? No díky, že mě přeješ s nakupováním, ale už bych měla přibrzdit a něco z mateřské odkládat „na horší časy“. Teď jsem koupila Karolínce spoustu jetých kraťásků z MMB, pak jsem něco uvalila v Tescu za parádní rifličky Beátce a soupravičku na léto, Karolínce botičky a sobě delší triko 😀 , jak jsem šla z gyndy a dneska jak jsem jela na kosmetiku a vlasy ke švici (mimochodem parádní pocit z výsledku 🙂 ), tak jsem se prohnala Vaňkovou a jen to lítalo.. v C&A zase.. 😀 Beátce dvoje tepláčky a Karolínce tričko, kraťásky, košilovou tuničku a tričko s Kitynou se suýnkou, takže jsem si řekla že už fakt prrrr!! Zase litr vtahu! Ale bude mít narozky a dostane penízky, takže se to nějak podělí jakože dárky od rodiny. Když já tak ráda nakupuju, přijde mi skoro, že jsem tím posedlá! 🙂 . To jed dobře, že sis i ty udělala radost a holkám tak výhodně nakoupila! Místo krému proti vráskám pořiď spíš jinej foťák 🙂 Kamoška jak tady byla teď s holkama na návštěvě, tak mi vyfotila Karolínku, jsem si málem cvrkla z těch krásných fotek! 😀 Dala jsem i nějaký na Face. Nádhera, ten chcu!!! 🙂 Už jserm taky nakupovala Beátce větší velikost, ty rifličky 68 a tepláčky dneska dokonce 74! Mám obavu, aby nám nenechali dál tu peřinku z orotpedie, to bych se s těma věcma mohla tak leda vyfotit! :^)
    Raduzko, proč myslíš, že nejsi super matka, když kojíš z obou prsů. To bych vůbec neřešila, vždyť já taky kojila tak týden z obou (cca ve 3-4 týdnech) a pak jí to zase stačilo z jednoho, jak se zvýšila poptávka, stoupla i nabídka! 🙂 Normálně jsem Beátku nakojila včera po sedmé a ona vydržela do pěti do rána!! takže nějaký deset hodin skoro, náš rekord! Mazec! Jsem nevěřila svým očím při pohledu na hodiny. 🙂 Ale taky na kojo nebudím, nikdy jsem nebudila. Říkám si, že to dožene přes den, to někdy papá i po 1,5 hod. Dneska jsem večer kojila v půl sedmé a asi po půl hodině začala odpadávat a to jsem si myslela, že se ještě jednou nají a nic, tak jsem zvědavá, kdy budu kojit dnes. Jinak co se týče antikoncepce, taky se mě dr. ptala, jestli chcu.. 😀 Tak jsem jí řáíkala, že asi jo, že nejspíš končíme, aspoň prozatím, ale stejně mám pocit, že nee, nevím proč, mám prostě ten pocit… 🙂 , tak mi dala nějaký letáčky od tělíska, abych si zatím nastudovala, jelikož by mi ho dala stejně až po první menstruaci (tu jsem u Karolínky měla v jejích 10-ti měsících). Prášky už ani náhodou .. další hormony.. už jich za 12 let bylo dost.
    Tak dobrou a pěkný slunečný den! 🙂

    #861913
    Anonym
    Host

    Veveriku,doktor říkal,že některé ženské to špatně snášejí (tu antišku) a krvácí nebo jim to nedělá dobře,je jim zle atd.NOrmálně bys prý neměla mít menzes dokud kojíš,resp. cca do půl roku dítěte.A s těma práškama prý právě můžeš krvácet,ale že každá na to reaguje jinak,a je třeba to vyzkoušet.A baští se prý každý den a nevynecháváš.

    Baru,homeo bys měla koupit volně bez předpisu a kdybys je nesehnala,tak ti dám kontakt na paní,která se tím zabývá 🙂 Ale měly by být volně prodejné.

    Já nechám taky ouška píchat a dělá to naše Dr. tak asi u ní.Sice nevím,jestli to přežiju,ale budu muset bo chlap s ní určitě nepůjde 🙁 A necháme píchat až ve třech měsících.Naušničky jsme si nechali vyrobit dlé mých představ,tak jsem zvědavá,jak to dopadne. Vymyslela jsem si totiž světlounce žlutý kamínek a baba ve zlatnictví mi řekla,že se to nedělá (byla příjemná jak prdel). Naštěstí má chlap známou zlatnici a náhodou jsme se potkali na procházce,tak jsme se hned domluvily :o))

    Jinak očkovat proti rotavirům taky nebudem a pnemokoka asi jo…ten Synflorix.A v těch 9.týdnech tu hexavakcínu (jsem si teda jako původně myslela že hexa je i proti těm rotavirům…no blbá)

    Já jedu dneska taky nakupovat..v sekáči mají vše za devět korun,tak musím vybrat něco Káje.Vzhledem ktomu,že jsem včera musela vrátit nějaké věci….Nechápu,proč mi je teda dotyčná dávala,když je za měsíc chce zpátky…no zbytečné uvažovat 🙂

    #861914
    Anonym
    Host

    Rybízku,
    tak to je bomba – Simča dnes dala taky 10hodin,jako Beátka, tak jsou holky šikulky, že už dovedou takovou dlouhou dobu spát viď!<:o)
    Včera jsme tu měli kamarádku s klučíkama, 3letým Aleškema 7měsíčním Daliborkem, Simča dostala dárečky, originální hračku na zavěšení takovýho broučka, šije to nějaký pan z Raspenavy, firma se jmenuje Šapitó, pak chladící kousátko, od maminky kamarádky, která je přijela vyzvednout ještě obrázkový plenky s kačátkama a takový řetěz z kroužků barevných, který se dají taky zavěšovat porůznu. TAk mám radost, už se nám taky sešlo dárečků! Asi 11 bodyček na léto s krátkým rukávem – vel. 74, tak nemusím tedy nic kupovat, nakupuji spíš až na podzim…taky ujíždím na věcičkách a přesně jako Ty si říkám, že bych měla přibrzdit a pošetřit korunky na horší časy.
    Ad očkování, no ještě můžeš tvé doktorce zavolat a probrat to než tam půjdete. Ale záleží na Tobě, ony někdy Dr. jsou neústupné a nedají se zdolat ani pořádnýma argumentama…takže je to těžký. Já doufám, že obstojím s argumentama, že měla Danča hodně silné reakce a tak to chci posunout…a stejně jak Ty nedám očkovat ani rotaviry ani pneumokoky. Spíš bych časem uvažovala o žloutence A, očkuje se myslím jen B ale to musím taky ještě zjistit…
    Náušničky musí počkat, nejspíš půjdu k Dr. která tu nastřeluje. S tou akupunkturou je to prý tak, že se ty body utváří až později tak je prý spíš lepší právě píchat dírky dříve než se utvoří, četla jsem na jiné diskuzi kde to taky maminy řešily…zda píchnout či nastřelit kdy – zda to nechat až na holčičkách až si samy dokážou říct…no já myslím, že čím dřív (po tom očkováníú) tím líp, protože to tak nevnímajíl…a myslím, že je pak každá ráda, že už náušničky má pak je to asi pro ně horší snést tu bolest.
    A já počkám určo v čekárně a se Simčou půjde manžel, já jsem taky hrozná a cítím to stejně jako Ty Rybízku, hůře toto snáším jak u Danči..jo asi ty roky no.
    No s foťákem jsme spokojený, tchyně nám půjčila paměť. kartu, ještě přikoupíme, to jen abychom měli připravený foťák na zítra na to Vítání. Je ten foťáček tak maličkej, to je síla jak se vše zmenšuje…baterku má takovou tenoučkou ještě slabší jak do mobilu…no jsem z toho vyplesknutá, ten starý foťák to se nedá srovnat.

    Já kojím také stále z obou prsů, Raduzko, takže to není vůbec o tom, zda jsi dobrá nebo špatná matka. Já to dělám dle potřeby Simči, nijak jí to neurčuji i přes den to kojení, žádný podle hodin a stejně dlouhou dobu, prostě jak vidím, že chce nebo ne. Nepřepíjí se, prospívá roste tak snad to je hlavní. Každé mimi je jiné a nedá se říct, že my to děláme špatně a ty co kojí z jednoho prsa při 1 kojení to dělají dobře.
    kamarádka co má 7 měsíčního Daliborka taky včera střídala prsa jsem si všimla. A spí jí malej od narození skoro celou noc bez kojení. Je to spokojený mimčo, pořád se culil. Je tedy jako roční – tak aspoň si myslím, že vypadala na roce, jako Dalík teď, ale kluci musí být chlapáci, a holčičky bývají takové útlejší většinou…vyjímky potvrzuj pravidlo to my asi nebudeme:) .

    Dnes jsem vyzvedla na poště balíčky, přišla mi blůzka tak jsem jí hned přeprala, pověsila na terasu, večer budu mít žehleníčko…
    Včera tu večer byla pořádná bouřka. Ale Simču to nijak nebudilo, chrupala si spokojeně…

    Přeji krásný další sluníčkový den a opatrujte se!

    #861915
    Anonym
    Host

    Cuca, Rybizku….nedelejte tajnosti a prozradte nam ten recept na dlouhy spanek miminek!!!!:@ 😀 😀 😀

    Ty Homeopatika jsou opravdu bez predpisu,ale nease lekarna je nemela, ale u nas to hned objednali a do druheho dne to meli, tak jsem si pro to dnes sla…akorat nevim jak to teda brat:( na netu jsem cetla,ze 5 tobolek rano a 5 vecer, ale prijde mi to moc,nekdo tady psal, ze bere 4 denne, tak jestli to staci,asi bych taky tak praktikovala.

    Holky jsem rada,ze kojici ze dvou prsou nejsem sama…mamkolem sebe kamaradky,ktere koji jen z jednoho a jeste kojinebo kojili max. 10 minut, takze kdyz jsem rekla, ze ja kojim ze dvou a nekdy Damianek u toho usne (tak ho budim) nebo ma prdy (tak se krouti), tak nekdy kojim i pres pul hodiny, tak na me koukaji, jako ze to absolutne nezvladam…takze diky za podporu.

    Ja jsem rotaviry naockovat chtela…ja se teda moc v tech ockovani nevyznam. Jdeme na rotaviry v utery,je to do pusinky, tak uvidime jak to zvladnea na tu hexavaxinu se teda zeptam o tom mi doktorka nic nerikala, aby mu to hned naprdla taky. Jsem hrozna, ale ja jsem doted resila stale zloutnuti a maly pribirani…do toho ruzne odbery, testy, apk jeste to ocicko, tak slo nejake ockovani stranou,kdyz nebyl stale fit. V pondeli jdeme jeste na sono briska, jater a ledvin, proto mame i ty retaviry „posunuty,protoze nase doktorka je dava hned v sesti tydnech.

    Ted tady u nas pekne bourilo,padali kroupy ani elektrina nesla, byla tma tak jsem tady sedela jak ve stredoveku po tme, bala jsem se , co na to Damik, ale tomu to bylo suma fuk,zas tlacil a neslo mu to, tak se vztekal a pobrekaval…ted na chvili unavou usnul, no ale za chvili zas bude vstavat protoze nas ceka ve 4 kojeni. Jsem docela rada, ze uz to ma pravidelny, alespon si clovek muze neco naplanovat, ale teda to hlidani kolik toho sni je hrozny:S

    Verunko..masaz pro miminka SUPER u nas to obcas to byva take, ale ted nic:(, ale jestli nam to doktorka povoli, tak zacnu s Damiankem chodit na tzv. „vanickovani“…stoji to 600KC/5 lekci, ale videla jsem to nekde i draz…ale u nas to bohuzel neni, tak budu muset jezdit cca 20 km, ale to zvladnem a doufam, ze se mu to bude i libit. U nas je totiz klasicky plavani az od 6 mesicu a to bude uz podzim a to se obavam, aby pak nebyl porad nejaky nastydly…no uvidime. a hlavne v zari chceme jet na dovolenou do Madarska do nasich oblibenych lazni, je tam i takovy aquapark,uzavreny i otevreny, tak se tam da byt i kdyz neni uplne krasne pocasi, tak chci aby se vody nebal…i kdyz mi teda s koupanim problem nemame,zatim se mu to libi…i kdyz je rozervanej, tak po ponoreni do vody se vzdy uklidni.

    #861916
    Anonym
    Host

    Raduzko, tak my to máme úplně jako vy s krmením. Kojím z obou, ale ani mě nenapadlo, že bych to řešila a taky tak 20 min. V noci by Sašenka spala taky dobře, ale musím ji vzbudit, protože tahá tak všelijak a přes den by to nedohnala. A taky když je pauza víc jak 5 hodin, tak se laktace zase snižuje a jak jsem psala, tak toho mlíčka je tak tak, takže musím stále podstrkovat. 🙂 Vážit už jsem přestala, protože jsem tím byla už posedlá. Tak uvidíme, jak to půjde bez vážení.
    Na plavání se asi taky vykašlu. Teď je ještě malá, o prázdninách to není a na podzim bych chodila tak do října, ve větší zimě už ne.
    My ještě furt naušničky nemáme, máme si je vybrat. Koukala jsem na tu stránku, jak si kupovala Šárka, ale chtěla bych si je ohmatat. Tak půjdu do kamennýho zlatnictví.
    Zatím pa.

    #861917
    Anonym
    Host

    RAduzko já ty homeopatika brala 4xdenně 2 🙂 – takhle mi to řekla naše dětská doktorka, která mi je na podporu laktace doporučila. Měla ses zeptat v lékárně, tam by ti taky poradili.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,646. až 3,660. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist