Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,691. až 3,705. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #861948
    Anonym
    Host

    Hruštičko já už dávám fenyklovej čajíček Terezce asi 14dní, doktorka mi to taky řekla (a to nám šest týdnů bude až příští týden) – ale přesně říkala tak 3-4lřičky mezi jídly. 🙂 A je pravda, že když jí ho dávám, tak opravdu pěkně prdí – ale někdy jen prdí, ale nevykadí se.

    #861949
    Anonym
    Host

    Hruštičko já už dávám fenyklovej čajíček Terezce asi 14dní, doktorka mi to taky řekla (a to nám šest týdnů bude až příští týden) – ale přesně říkala tak 3-4lřičky mezi jídly. 🙂 A je pravda, že když jí ho dávám, tak opravdu pěkně prdí – ale někdy jen prdí, ale nevykadí se.

    #861950
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Tak dnes je malénu měsíc.Tedy kalendářní,jinak čtyři týdny mu byli už předevčírem.Malého hozně poslední dobou trápí taky prdíky,hlevně večer se koutí v vzpírá i při kojení.Včera ráno se mi při kojení doslova posral až na lopatky.Tak sme koupali už ráno v sedm hodin.Mě mlíko samo nestříká teda jen při kojení z toho druhého.Na prdíky dávam ten sabík tak zkusím koupit ten espumisan snad pomůže víc.Malej má děsný záchvaty a nic nezabírá sem z toho až zoufalá a je mi ho hrozně líto.Jo musím se pochlubit že malej se předevčírem poprvé vědomě usmál a hned dvakrát za sebou.Usmál se na manžela a on z toho byl totálně hotovej.Pořád malího pak předváděl.Sem zvědavá kdy se usměje na mě.Jinak Matyášek spinká nejradši na bříšku.Ať si říká kdo chce co chce jak je to nebezpečný malej mi přes den jinak spinkat nechce.V noci ho dávam na bok to mu taky vyhovuje.Musím zajet na plicní.Já sem před těhotenstvim přišla do styku s tuberkulozou a tak budou malého očkovat i když už se celoplošně neočkuje.Jen vyjímečně tyhle případy.Mnějte se krásně a mnějte den jako korálek.

    #861951
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Jo ještě HRUŠTIČKO já malému taky dávam feniklovej čajík.Koupila sem ten granulovanej od HIPPU a dává se od ukončeného 1 týdne.Malému docela chutná dávam ho po lžičkách.Jen má malej po něm tmavší hovínka.

    #861952
    Anonym
    Host

    Ahoj,
    probiotika dáváme už dlouho, snad to má nějaký význam. Jituš, Espumisan je i s příchutí jako pro mimča? Já mám normální, ale stejně ho nepoužívám.
    Kyčličky máte všichni v pořádku. Pochopila jsem, že Ivča mají nějaký problém, ale někde jsem to přeskočila. My sice kyčle dobrý, ale vtáčí nožičky (šlapky) dovnitř, říká se tomu MTT varus. Mně to ani nepřišlo, tak musíme masírovat 2x denně, aby se srovnaly, naštěstí to nebolí, spíš si to užívá. 🙂
    Radůzko, já bych chtěla mít tolik mlíka jak ty. 🙂
    Káťo, ty malý mimča tak do 6 týdnů kakají mockrát. Sašenka už tento týden má kakání až po několika dnech, ale předtím taky několikrát denně.
    Kartičku nám dali v pojišťovně hned a žádný papíry k tomu, tak to asi nikdo nepotřebuje. A ještě jako dárek takovou tu knížku pro miminka.
    Tady je odkaz na ten fusak Emitex, jo, je zimní.
    http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=2566519&tab=0
    Kdyby už nefungoval, tak si najděte na mimibazaru Mirka C., ID 9199. Paní inzerát neustále obnovuje, takže starší odkazy už třeba nenajdete.

    #861953
    h Hrusticka206
    Registrovaný uživatel

    Ještě my máme, Baru, dávat plenku navíc kvůli kyčlím….teď po víkendu se chystáme na kontrolu, tak jsem na to zvědavá.

    #861954
    Anonym
    Host

    Baru a jaký ty probiotika dáváš?My máme za sebou zase noc,resp. brzké ráno..od čtyř od rána se kroutila až do dopoledne…chudina a opět nevím z čeho.a to jsem si myslela,že to nejhorší už máme za sebou.Asi teda taky vyzkouším dávat ten fenyklový čajík a sobě udělám probiotickou očistu. Někdo se ptal,jak se to pozná že ty probiotika nejsou dobrý…jednoduše….Karolína se po nich kroutila pořád,ale pořád,od rána do večera.A když jsem je vysadila,tak to přestalo.Hlavně ten Bifiform-mně přijde že je toho pro mimčo strašně moc.Je tam stejná dávka pro dospělé i pro miminka,tak nevím.A kamarádka měla stejnou zkušenost,ale asi to taky působí jak na který miminko.
    Holky dneska jsem měla děsivý sen.Zdálo se mi,že jsme byli s chlapem na nějaké akci a já jsem nechala Karolínu na hlídání jemu a někam jsem si odskočila a pak jsem slyšela dětský pláč,tak jsem ji hledala a našla jsem ji ležet pod schodama,se špinavým a odřeným obličej a jen s půlkou těla.Plakala,tak jsem ji vzala a šla jsem hledat ten zbatek,že jí ho přišijou.No ještě teď je mi z toho špatně.Fuj,jsem se vzbudila úplně orosená a zpocená.Mám o tu svoji berušku takový strach…. 🙂 Nebo jsem už psychouš 😀
    Chlap mi včera večer sežral oběd,co jsem měla nachystaný na dnešek,tak jdu vymyslet něco jiného a vařit…..hlavně že nemusí mít teplé večeře..jojo,blablabla 😀 😀 😀
    Tak hezký den

    #861955
    Anonym
    Host

    Ještě vám musím napsat story ze včerejška..měli jsme schůzi vlastníků bytů,tak jsme tam s Karolínou jely,protože se hlasovalo o důležitých věcech a můj clap je předseda sdružení.Na zvopncích jsem si všimla jednoho jména shodného s našim ortopedem a co myslíte….no byl to on.Říkal-jé tady je i miminko.Tak jsem mu říkala,že jsme u něj byli minulý týden a že ho dokonce i počůrala:) No legrace,takže časem budeme mít ortpeda v baráku,to je fajn 😀 A Kája se zase předvedla….schůzi zahájila jedním ze svých mega prdů.Měly jste to vidět..ticho,čekalo jeslti ještě někdo přijde a do toho Kája zahájila salvu.Tak říkám chlapovi :“Schůze je zahájena,můžeš začít“ Samozřejmě se všichni smáli :o)))

    #861956
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    mám vzácnou chvíli, jsem sama doma! 🙂 Teda s Beátkou, ta se snaží usnout v ložnici, nebo spíš já se snažím, aby usnula!! :o))) Ona ve dne nepotřebuje spat vůbec snad.. ale už se zdá být ticho, tak to musím jít zkontrolovat, jestli spokojeně spinká.. Aleš jel k dr. na očkování, tak vzal Karolínku k babičce na návštěvu. Dopoledne jsem byla s holkama v Brně u ségry v práci pro maso na sobotní oslavu Karolínčiných narozenin, Beátku jsem měla v šátku, tak ji všechny její kolegyně okukovaly a kochaly se tak malým stvořením.. 🙂 No a teď mám cvhilku volna, vařím si kafe, na podšálek nandávám dva zákusky a jdu si dočíst vaše příspěvky, jelikož jsem zase posledních pár dní neměla vůbec čas.
    Pěkný den všem.. u nás je krásně. Odpoledne nás navštíví kamarádka s Deniskou (1,5 roku), tak si holky zaskáčou na trmpolíně. Chceme ji Karolínce pořídit k narozeninám, tak nám ji sousedi půjčili na vyzkoušení, jeli na 3 týdny na dovču a nemají kolem domu plot, tak měli strach, že by ji někdo ukradl. Takže dvě muchy jednou ranou :o) Ale je to čtyřmetrovka a my chtěli tří, mylím, že by stačila. Máte někdo zkušenosti? Budu ráda za jakýkoliv tip, ať už na kontrolétního prodejce či prokukt nebo jen rady a tipy.. abychom vybrali správně.

    #861957
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Veru, mlíko ovlivňuje prdíky, to jsem nevěděla.. já teda nějak mlíko nemusím, ani mi nedělá dobře na žlučník.. Beátka nijak zvlášť na prdíky netrpí, naštěstí!!! Jinak jsem taky uvažovala nad těma pracíma vložkama do podprdy, asi by to i nějakou tu kačku ušetřilo, však jsem za to duo balení dala 150,-!! A jak se pohybuje cena těch hadrových? Beátce se taky líbí poloha na mě v polosedě, stejně jako tvojí Karolínce, určo teda víc, než klasicky na rovné podložce, to se taky občas vzteká.. teda už se mi i stalo, že takhle usla :o) Na ručičky pod sebe je už čas, aby se naučily pást, ale s nožičkama si nedělej hlavu, na ně je čas.. Taky bych občas lehla, když je možnost, ale je mi tak nějak líto času, když jsem „volná“ 😀 Beátka nám taky začla slušně cestovat po postýlce, zvlášť v ranních hodinách, ale taky nám monitor nehouká, tak nevím.. Je schopná se vysoukat i ze zavinovačky, nevím jak to dělá.. 😀 Dneska jsem si ji taky vzala ráno v osm do postele, v posýlce by plakala, se mnou v obětí nee, takže jsme ještě hoďku spaly a bylo to krásnýýýý :o) Třešně nadýmají, tak se mají zkoušet opatrně. Vy jste teda obříci! :o))) 6,70 kg měla Karolínka v půl roce 😀 😀 😀
    Baru, to krvácení bylo jen jeden den a pak dobrý, asi jak se to vydráždilo.. gratulka k super kočárku a hračkám, opravdu super ceny! Beátka se zamilovala do štěněte od Lamaze, co jí dala kamarádka k narození. Vydrží ho někdy docela dlouho sledovat!
    Raduzko, taky mám prblém, když Beátka dlouho spí v noci, myslím s prsama nalitýma. No jo no, otravuje to, kor když se mění poptávka.. Když to nejde vydržet, tak se má do úlevy odstříkat, jenže jsem na to lenošná, jelikož mi to nejde. Beátce dám, kolik si řekne, ale jinak ani kapku na zmar. 😀 My budeme mít vítání občánku v neděli 5.6. akorát na Karolínčiny narozeniny, to budou Beátce dva měsíce a den. Karolínka měla vítání podstatně dřív, měla tři týdny. 🙂 Jsem zvědavá, jak to zvládne. Tak si to užijte a pak dej fotky na FB.
    Hruštičko, s rajčatama nevím.. neměla by vadit.. já už zkoušela i jahody a super, tak to mi odlehlo, protože já jahody miluju a doma máme dva záhonky, tak to by mě mrzelo! 🙂 Ale kupovaný rajče si klidně dám jedno třeba k snídani a dobrý.. na zahrádce ještě nejsou, mám asi šest keříků, tak snad nějaký budou! :o) No nákupy super, ale už prrr, jak říkám! 🙂 Teď přijdou korunky na myčku konečně, ještě jsem ji nevybrala a taky chceme udělat novou podlahu v kuchyni a vymalovat, dát tam myčku a dodělat ještě dva metry pracovní desky pod oknem (jakoby protáhnout linku do elka), tak se těším, až bude hotovo! Ad chicco vložky.. a neposula se ti spíš než že by protekla, to se mi nechce věřit.. jsou drahý docela.. 🙁 Přeji v pátek šťastnou cestu a žádný zácpy! Což ale v Praze asi nebude pravda! Ať má Julinka dobrej den. 🙂
    Káťo, do nosu zkus malému mořskou vodu- Sterimar, příjemě to zvlhčí sliznici a líp je pak mimi chráněné proti bacilům.. Očkování taky řeším, zda mám jít tak časně na hexu, už v pondělí, v osmi týdnech! Nebo zda to odložit. Včera jsem to řešila s Alešem a ten mi řekl, že snad dr. ví, že se mám řídit jejími radami. Pneumokok je téměř celý hrazen (doplatek cca 300,-), ale není povinný a proti rotavirům to skojí kolik tří tisíc a je to nepovinný. To asi určo nebudu očkovat, i tak je toho dost! Hlouběji jsem to nezkoumala. Kadíme tak 5x za den. Ptala jsem se dr. kdy se to upraví, tak říkala, že mám možná víc laktózy v mlíku, tak má Beátka řidší stolici. No jestli to závisí na množství sladkých věcí, co spořádám, tak je to možný! 😀 😀

    #861958
    Anonym
    Host

    Po dlouhé době jsem nešla spát s holkama tak kukám na příspěvky a přidám jeden vlastní.

    Kakání se Simče upravilo v posledních dnech, už je to jen 1* za den. Má to zase barvu míchaných vajíček, ale trošku tmavší a je toho tedy nálož!

    Vložky Chicco by snad neměly protéct, jelikož jsou v nich takový krystalky, který zadrží to mlíčko – něco jako v plínkách. Mě tedy nikdy neprotekly, kdežto od Babylove i od Farlina látkové ano.
    Jak jsem si myslela, že už vložky nepotřebuji pár dní tak jsem dnes zjistila, že mi z jednoho prsa trochu vyteklo, měla jsem flek na podprdě a po návratu z odpolední siesty u pískoviště mi začalo prosakovat mlíčko i na tričko:S tak zase asi začnu vložky používat…no ta homeopatika jsem brala 5 dní tak se zase tvorba upravila a dnes se Simča vzbudila sama 2* v noci, pěkně se napila tak jsem jí ani já sama budit nemusela. To jsou paradoxy, co by za to jiné mamči daly, kdyby jim miminka spaly jako Simča a já jsem jí začala od pátku v noci 1* budit, abych zase podpořila tvorbu mlíčka. No uvidíme jak to bude pokračovat.
    V sobotu jsou Simče 2 měsíce a ten 3. by měl být zase růstový – tak uvidíme jestli bude více pít.
    Dnes dala dopoledne 2 spánky po hoďce a odpoledne 3,5 hodinový a koupaly jsme tak usnula až po 20.hod. Ale je hodňoučká, položím do postýlky, kouká na žirafku nebo na druhou stranu tam má látkovou knížku se zvířátky a prostě se ukouká. K tomu jí pouštím kolotoč, slyší jen hudbu, protože ho nemáme přimontovaný na postýlce, jen postavený na komodě vedle přebalováku. Promítá to motýlky na strop a zeď tak to taky už slušně sleduje.
    Zase se jí začalo líbit v polohovacím lehátku, protože mi kamarádka dodala obruč na zavěšení hraček, tak tam má berušku, pak opičáka a nějako dřevěnou hračku, co dostala na vítání. Směje se nejvíc na berušku a binká do opičáka. Vydrží tam docela dlouho hodná.

    Zítra přijedou bývalí sousedé s dětmi má být už ošklivo, tak budeme doma, což je škoda, venku by se děti vyřídily líp. No snad to zmákneme. Dopoledne mne čeká malý úklid.

    Rybízku,
    taky doděláváme kuchyň, včera u nás byl truhlář, konečně se objednají chybějící dvířka na myčku – aby byla stejná jako u linky. No ještě dodělá asi 3 skříňky dolů, nějakou nahoru a budu spokojená. Do léta se to jistě zvládne. Tak koukám, že to máme nastejno.

    Dala jsem si k véče salát s tuňákem Rio Mare s kuskusem, tak jsem zvědavá jak to dopadne pak u Simči…snad to projde, byla v tom cizrna a hrášek…no ale uvařila jsem si taky fenykl. čajík a baštím ta probiotika, tak snad to bude OK.

    No půjdu do hajan už přetahuji.
    Mějte se fajn, přeju klidnou dobrou noc všem a zítra se snad stihnu kouknout na vaše příspěvky!!!

    #861959
    Anonym
    Host

    Dobré dopoledne,tady je dneska hnusně :o( Ale stejně musíme ven,protože jdeme uklízet…

    Včera jsem se v moudré knize,kterou napsala nějaká Dr., dočetla,že mlíka by měla kojící matka vypít jen sklenku denně.A vůbec tak kniha je taková zajímavá…..nejíst moc mléčných výrobků,maso,ani hodně ovoce za den není dobré…tož nevím,co jest 😀 A prý se od 2-3měsíce má zkusit zařazovat luštěnina…..tak to nám urči neprojde.Dneska opět od 4hodin trápení jako trám.Tak ted konečně ta moje kočička spinká.Maminka by měla taky,ale je spousta jiných věcí k práci.Dneska má chlap volno,protože šel dovyklízet ty sklepy z minulého týdne,tak tam za ním pojedu a snad budem odpoledne všichnispolu,konečně.Karolínka už pomalu neví,kdo je.Trochu mě to mrzí.Protože s ní skoro vůbec není a když s ní být může,tak se jí stejně nevěnuje.Protože se prý pořád dívá po mě.No,tak at se nediví,když je se mnou 24hodin denně….asi to bude časem problém.Tak snad si to dneska a o víkendu vynahradíme (a v pondělí mě z toho zase klepne:D )
    Cuco,já jsem zvědavá na ten třetí měsíc…snad to prsa zvládnou :o))

    #861960
    Anonym
    Host

    Barusko, diky za tip na fusak, ja jeste taky nemam a ta cena je uplne uzasna, to jsem dala pomalu za ten letni. Zimni planuji taky koupit primo i tenhle, ale koukala jsem a cena se bohybovala vzdy od 1000 a vys, takze super…jen takovych tipu vice!

    Vitani obcanku za nami, Damianek to cele prospal (nastesti), ale rvali tam dalsi dve mimca, takze jsem hejtmanku vubec neslysela, co si tam cetla :D. Akorat me teda sklamali s dareckem, ne ze bych neco cekala, ale dostali jsme plysovy polstar s nejakou kravou a jeste je tam napsane nevhodne pro deti do tri let a je to tak hrozna umelina, ze bych to malimu ani nedala…hm skoda, ale pes mel radost. Nechali nekoho zas vydelat.

    Co se tyka ockovani. Ja teda rotaviry ockovat nechala, vysli me nakonec i se slevou na 2250 Kc, je to drahe, ale oprati nejakym 3500 to jde. Nam doktorka hexavakcinu bude davat az ve trech mesicich,takze kazdy lekar to ma asi jinak.

    Dnes jsme se byli podivat na to vanickovani,tak uz jsem natesena. Cestu jsme zvladli v pohode. Budeme chodit kazde pondeli od 9.00 rano,je to cca na pul hodky a maleho tam pak na desatou muzu nakojit. No hlavne, aby byl pak natesenej i Damianek. Jdeme poprve teda az 6.6,protoze ja mam ted v pondeli doktora na 10:30 a to bych nezvladla,kdyz cesta tam autem trva 30 minut:(,takhle to budu mit akorat. pro maleho mam hlidani,tak ho jen nakojim a predam mamce,no a do pul hodky zas budu zpatky. K doktorovi ho brat nechci,je az ve 4. patre a bez vitahu…to bych se s tou autosedackou pronesla,takhle mam co delat nez to vylezu.

    Holky chtela jsem se zeptat, nevite jak jde dohromady MELOUN a kojeni. Miluju melouny a nikde jsem nenasla nic,ze by se nesmel…tak nevim,mam ho risknout nebo ne?

    #861961
    Anonym
    Host

    Raduz, fusak dneska došel a fakt super, origoš Emitex. To máš pravdu, že jsou od tisícovky nahoru. Tady teda ještě zaplatíš kilo za PPL, ale to je furt pohoda. A taky mi došla světluška dneska. Furt na to čumím, to je krásná hračka. 😀
    Nejsme my divný, že co objednáme pro mimča, tak na to furt hledíme? 😀 Já to tak teda mám.

    #861962
    Anonym
    Host

    Raduz, fusak dneska došel a fakt super, origoš Emitex. To máš pravdu, že jsou od tisícovky nahoru. Tady teda ještě zaplatíš kilo za PPL, ale to je furt pohoda. A taky mi došla světluška dneska. Furt na to čumím, to je krásná hračka. 😀
    Nejsme my divný, že co objednáme pro mimča, tak na to furt hledíme? 😀 Já to tak teda mám.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,691. až 3,705. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist