Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858714
    Anonym
    Host

    Rybízku, hlavně se brzy uzdrav. No vidíš to, já se ovoci a zelenině stále vyhýbám a imunitu mi to posílilo. Tu neschopenku zvážím, samozřejmě bych do ní nešla, kdyby tam byly omezené vycházky, ale zase nevím, co se může stát, když si v práci pravidelně zvyšuju tlak. A bohužel koncem roku bývá nejvíce práce, uzávěrky a tak a k tomu ještě to dojíždění. Teď budu za sebe hledat nějakou náhradu a trochu se bojím toho, aby to dotyčný všechno pochytil za těch pár měsíců a já nemusela řešit práci už v porodnici. Tím, že chci pokračovat hned po mateřské, tak mi záleží na tom, aby mi to moje oddělení někdo úplně nepřevrátil:-) No uvidím, jak to dopadne.

    Jinak dnes jsem byla po několika měsících cvičit. Sice to bylo těhotenské cvičení, ale docela jsem se zapotila. Taky jsem hned po návratu přepadla ledničku.

    Veveriku, kontroly chodí bohužel i těhulím:-(

    #858715
    Anonym
    Host

    Asi řádí nějaká ta viroza.U nás už je taky plno nemocných :O Jen jsem chtěla napsat že kontroly určitě chodí,ale né když máš nemocenskou od Gynekologa a on ti napíše vycházky na cely den.
    Tak jdu na čajík a paralen at je mi zítra líp.Jen doufám že to nechytí náš malej.Chudátko,ve školce zatím nic nechytil tak dostane rýmu a kašel od maminky.

    #858716
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Koukám, že tento čas přeje nachlazení, no já se velmi rychle zbavila škrábání v krku tím kloktáním, ale teď mám docela silnou rýmu. Naštěstí ta mořská voda pomáhá a já se dokonce i dobře vyspala.
    Až na to častý chození na malou v noci.
    Teď mě pobolívá hlava:S . Do zítřka se musím nějak dát do kupy, ve čtvrtek jedeme na NT screening, to se to přiblížilo.
    S těmi vycházkami – já jsem při minulém těhotenství taky byla na neschopence, kontrola tenkrát ani jednou nepřišla. Měla jsem vycházky, ale ne od 8-20hod, myslím pár hodin dopoledne a pár odpoledne. Taky jsem pracovala na stresovém oddělení, tak mi to gynekoložka nabídla. Navíc jsem ze začátku špinila, tak to chtělo naprostý klid, abych nemusela ležet v nemocnici – tak jsem slíbila, že budu dodržovat klidový režim doma. Já se tedy vůbec nenudila, ten čas jsem si skvěle užila, ráda na těhotenství vzpomínám – opravdu ne nadarmo se říká, že je to nejkrásnější období:) .
    Tak holky všechny co jste nachlazené, tak se co nejdříve uzdravte! A všem ostatním, držte se ať vás nějaká virozka neskolí! Opatrujte se, pěkný den.

    #858717
    Anonym
    Host

    Andy – na NT se můžeš objednat hodně dopředu, sestřička stejně spočítá, aby vyšel zhruba ten 12. tt.
    Rybízek – potom musíš popsat, jak to u Vlašína probíhalo. Právě Vlašín mi před 13 lety řekl hned na prvním UTZ, že to bude kluk a trefil se. 🙂 Jsem zvědavá, jestli Ti dají vědět, nebo prý snad když je NT v pořádku, tak se neozývají.
    Holky, dnes jsem 10+0 a několik dnů mě strašně bolí kyčle. Většinou večer. Máte to někdo?

    #858718
    Anonym
    Host

    Baru-mně sestřička řekla,že pro výsledky si voláš sama ještě ten den (jdu taky na Veveří) a navíc je to i na netu-dostaneš nějaké heslo a po jeho zadání se ti zobrazí výsledek….takže dobrý,že se nemusíš dlouho stresovat. Mno,tak to jsem zvědavá,jestli bude fazol dobře natočený a pan doktor pohlaví pozná 🙂 Jinak kyčle mě taky bolívají,ale mám to spíš když jdu na nějakou delší procházku nebo provádím nějakou namáhavou činnost

    #858719
    Anonym
    Host

    ahoj holky, tak jsem se chtěla objednat na ten NT a oni tam mají do 13 hod .. tak zítra , no.. jen mě tak napadlo, všechny tady píšeme o těch vyšetřeních.. to se dneska dělá automaticky všem maminkám, nebo jsme už všechny starší ?? Před devíti rokama mě neposílal nikdo nikam . teď je mi teda 36,takže to je pochopitelný, ale zajímá mě, jestli je to skrz věk, nebo je to dneska normální?

    #858720
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahojte mamče 🙂
    Májo, díky, ale nepřešlo to, v noci jsem měla pocit, že jsem spolkla strouhátko a zůstalo mi v krku, tak jsem si v noci vykloktala aspoň slanou vodou, jak tady někdo radil, myslím, že to byla Barča, díky!:) Trochu to polevilo, ovšem když jsem to chtěla zopakovat ráno, pěkně se mi z toho zvedl žaludek, tak teď nevím, jestli z nemoci ne z těhu, uff, těžké to období :S
    Jelikož nemám dobré zkušenosti s obvoďačkou a jednou mi dala atb., které se NESMÍ v období kojení a když jsem se ohradila, řekla, že to neva, že je Karolínka už velká ( v té době 5 měsíců! ). Tak už jí moc nevěřím, ale bylo mě dost bídně, tak jsem si zavolala gynekoložce, co si můžu koupit volně prodejnýho na chřipku a ona mi poradila Paralen, Vincentku kloktat a užívat Sinupret. A jelikož jsem už 12tt., tak mi dovolila Bioparox (lokální atb.), ale ten až později, když Sinupret nezabere. Tak to jen pro ostatní, kdyby se vám taky přihoršilo a čajíky už nezabíraly 🙁
    Hani, i u vás? Je to asi teď všude. :S
    Cucarocho, díky a taky se brzy uzdrav, přeji zítra kontrolu se samými skvělými zprávami! 🙂
    Baru, určo ti pak poreferuju 🙂 . Kylče mě nezlobí, ale možná proto že nemám tak dlouho po porodu ( dva roky).
    Veru, no tak mi to řekla i sestra, která mě objednávala, že výsledky jsou ještě týž den. Tak je do dobé!! Aspoň se nemusíme dlouho stresovat!
    Luci, tam maj na té stránce teda těhu věcí, paráda, jenže mám ještě od minule něco,tak kupuju jen to, co využiju stopro a to hlavně legíny, ty se neztratí.
    Holky, mám vás všechny pozdravovat od Raduš, která tu s námi do nedávna byla … tak vyřizuji.
    Přeji všem pěkný den, mimískům ať se daří a s virózami zatočte! 🙂 pa pa.

    #858721
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Andy jestli to dělají všem netuším, ale mě se asni neptala jestli to chci, automaticky mi řekla, že mi ho příště udělají a to je mi 23 a žádné zdravotní problémy nemám. Takže si myslím, že asi záleží na doktorovi

    #858722
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Rybízku:
    No Vincentku jsem tu taky psala, že je dobrá – já jí při minulém těhotenství kloktala a při horší rýmě i inhalovala. Nesnáším klasické kapky do nosu, ani ty sprejíky – jen mořskou vodu. Mě tedy to kloktání slanou vodou zabralo a to jsem kloktala v neděli večer a v pondělí ráno (taky mi to neudělalo dobře, ale vydržela jsem to abych pak netrpěla s tím krkem:S ).
    Sinupret doma užívá Danča, tak to mám v záloze. Já už mám „jen“ tu rýmu, tak snad už dobrý.
    Chřipku jsem určitě neměla, to by mě bolelo celé tělo a měla teplotu. Tak to je jistě jen obyč nachlazení.
    Tak ať Ti všechny ty preparáty zaberou a jsi taky brzy fit.
    Jinak děkuji za pozdrav od Raduš.

    Andy:
    Jak jdu pozítří na ten NT screening, tak to byla moje iniciativa, poptala jsem se na to svého gynekologa, on mi napsal pouze doporučení na genetickou konzultaci v Gennetu v Liberci, a já se s paní po telefonu domluvila, že bych ráda u nich podstoupila i NT screening. Sama paní říkala, že to je v kombinaci s tou gen. konzultací nejlepší. Je mi 34 let a máme neslyšící dceru. Ale nemá to dle gen. testů, které jí dělali vrozené. Na příčinu se prostě nepřišlo. Navíc „hluchota“ se nedá žádnými prenatálními testy ani zjistit. Spíš to chci podstoupit kvůli tomu, kdyby byl jiný závažný problém…tak asi tak.
    A výsledky jsou snad do týdne – prý pokud je vše OK tak nezavolají. Tak u nás to asi bude jiné než v Brně a budu asi týden pěkně napnutá.
    Danulka je hrozně hodná, jak mi není 2*dobře, tak si vyhraje hodně sama, skládá stavebnice, kreslí stříhá, no je to šikulka. Zítra už jde do školky. Tak snad to bude v pohodě.
    Holky opatrujte se, je to teď takový sychravý čas, mohlo by ještě přijít babí léto..jestli to bylo jen o víkendu, tak to mi tedy nestačilo:( . Zdravím vás všechny a zase nakouknu co je u vás nového.

    #858723
    j Jancas
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky,
    vsechny zdravim a nemocnym preju brzke uzdraveni. Ja jsem na neschopence od zjisteni tehu. Mam strasne stresujici praci, uz jsem to tam stejne nemohla vydrzet a planovala jsem vypoved. Navic jsem delala sileny prescasy, nocni a tak. Sice me za to nekteri kolegove odsoudili, ale miminko si takovy podminky nezaslouzi. Dneska mi bylo trochu lip, tak jsem celej den zavarovala jabka. Popravde se bojim, ze se budu nudit, ale do prace se nevratim ani nahodou. Ja jsem taky myslela, ze ten NT screening, o kterym tady vsichni pisete, je jen pro starsi maminy, hm, tak se me asi taky tyka. Uvidime. Uz ani ne za tyden jdeme na UZ a pak to chceme vsem rict, tak uz se tesime. Snad bude vsechno OK. Ja mam posledni dobou strasidelny a strasne zivy sny, v noci se budim zpocena. Mate to nekdo taky? Mejte se krasne a uspesne bojujte s bacilama.

    #858724
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Cucaracho, díky moc za podporu. Ještě se mi přidala pořádná rýma s totálně ucpaným nosem :S Snad se trochu vyspím, stříkám si Karolínčin Sterimar, ale nic moc …
    Jancas, se ti ani nedivím, že jsi zůsatla doma, v takovém prostředí není co závidět!
    Všem kliný zítřejší den a buďte zdravé!!!

    #858725
    h Moni
    Registrovaný uživatel

    Díky holky Majo a Cucarocho za radu ohledně NT a screeningu. Jestli mám tedy čas, tak se objednám, ať mám jistotu, že je vše v pořádku.

    Maja:Mám 30 let.
    Holky, už jste to říkaly v práci? Já učím ve škole a mám úžasné dětičky a dnes jsem se vrátila se Seznamky. Bylo úžasně, sice jsem měla strach z hodinového pochodu s krosnou, ale všichni jsme to zvládli. 😀 Byla tam taková super atmosféra, že jsem se dětem (15let-18let 🙂 pořiznala. A pobrečeli jsme. Nevím , jestli jsem neměla počkat, ale už je to venku.

    Mějte se krásně Monika:D

    #858726
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    píšete,že jste nastydlé…tak přeji všem brzké uzdravení..Zatím se mi to vyhejbá ,ale z čeho jsem tedy uplně vedle,to je to moje nafouklé břicho…připadám si jako pátrací balon.Každý den pokaždé stejně:| Ať sním co sním ..nemůžu se toho zbavit. …jak to máte vy?
    Přeji ať je všem fajn a všechny se cítíte dobře.

    #858727
    a Anďa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,

    Lůco, já se tak taky cítím. To k tomu našemu těhotenství asi patří. Většina kalhot je mi už fakt těsná a to jsem skoro nic nepřibrala:O

    Jinak jsem se včera objednala na NT+ a jdu až 12.10 – to budu ve 14. tt. Dřív neměli volno. Od gynekologa jsem měla napsaný termín dřív, ale bohužel jdu až toho 12. Už se docela těším, ale hlavně doufám, že všechno dobře dopadne.

    Holky, kdo už jdete, tak pak písnite, jak to dopadlo. Držím palečky.

    Hezký den…….:)

    #858728
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    tak včera už jsem myslela, že mi bude lépe a ráno jsem se probudila a vynechával mi hlas. Sedí mi to teď na hlasivkách. Ach jo. Tak jsem koupila v lékárně Propolki tak pocumlávám a pořád dokola vařím čajíčky.
    Lůcco:
    Mě už to nafouknutí docela přestalo zlobit, ale ze začátku to bylo hrozné. A bylo to jak píšeš po čemkoliv – aniž by to jídlo bylo samo o sobě nadýmavé. je to tím stavem, někde jsem četla, že se vlivem hormonů zpomaluje činnost střev a proto to nadýmání. Chce to vydržet – opravdu to časem poleví!
    Zítra už mám ten NT screening, už aby bylo po něm! Začínám mít trochu nervíky, ale to mám i před návštěvou svého gynekologa:( .
    Pak napíšu jak to proběhlo (výsledky nejspíš hned nebudou).
    Tak se holky opatrujte, jezte hodně vitamínků a ať se vám vyhýbají bacily hodně z dálky:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist