Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 466. až 480. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858729
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    teeda, tady toho za tu dobu, co jsem tu nebyla přibylo, že to ani nestíhám číst….
    Tak já mám po svatbě, konečně klídek, svatba je nádherná, nicméně pro mě lehce stresující záležitost….
    No a včera jsem byla na dalším UZ – to bylo pěkný, řekkla bych, že to moje budoucí mimčo bude pěknej šprýmař 😀 , pořád na nás vystrkovalo zadek 🙂 , jinak začalo asi nějak rychleji růst, tak to vypadá na termín zase o něco dřív – 6,6cm, 12+5 – což bude nejspíš březňátko…..no nevim….???? Taky už jsem dostala fotečku, tak byl manžel dojatej – muj chlap je takovej ten typ, co se tváří jako tvrďák a bylo fakt moc hezký, když zamáčk slzu 🙂
    Já mám taky neschopenku od první chvíle, dělám vedoucí na VKK (velkokapacitní kravín), takže práce s dobytkem pro mě není teď zrovna ideální. A tak se rozmazluju a dělám věci, které jsem nemohla – např. jsem si nechala udělat nehty – a mám z toho radost 🙂

    #858730
    Anonym
    Host

    Ahoj hoky,

    nevíte náhodou jak je to s koupáním v těhotenství? Sprchujete se, nebo si i napustíte vanu? Já bývám večer tak unavená, že lehnu do teplejší vany a včera jsem se od známé dozvěděla, že se to v těhotenství nesmí – koupat se v teplé vodě. Nevíte co je na tom pravdy?

    A plánovaly jste, že byste chodily na nějaké to plavání/cvičení pro těhu do bazénu?

    Díky za reakce! 🙂 A držte se 🙂

    #858731
    Anonym
    Host

    Přeju krásně dopoledne:-)

    Eve Anne: Já něco podobného o koupání také zaslechla, ale asi se jedná jen o horkou vodu…..moc jsem tomu nevěnovala pozornost, protože doma mám jen sprchu, tak neporadím.

    Cvičení do bazénu jdu poprvé vyzkoušet zítra. Už jsem si zamluvila nějaký kurz na čtvrt roku. Myslím, že to bude klasický aquaerobik. Tak pak napíšu jaké to bylo. Ptala jsem se na to lékaře, říkal, že když se nebudu moc namáhat, tak že můžu. Pro jistotu jsem se zeptala, zda se má brát v těhotenství do bazenu tampon nebo ne, jak mi radila kamarádka. Tak říkal, že ne.
    Taky už chodím na cvičení pro těhule, bála jsem se, že to bude jen nějaké relaxační cvičení, ale docela jsem se u toho zadýchyla a i se posilovalo (kromě přímých břišních svalů), takže to bylo moc fajn. První tři měsíce jsem vůbec nechodila a na tom těle je to znát, když se nic nedělá, tak doufám, že se dostanu brzo do formy 🙂

    Haňulko, ještě jednou gratuluju ke svatbě! Koukám, že asi budeme mít podobný termín….Mě to v pátek zase posunul, tentokrát na 22.3.

    Moni, já jsem to v práci řekla šéfovi snad ještě dříve než mi to potvrdil lékař a požádala jsem ho, aby to zatím nikde neříkal než mi skončí první trimestr….že mu to říkám jen z důvodu, aby se mohl zamyslet nad organizačníma záležitostma, ale jinak jsem to nemusela říkat nikomu…..drbny kolegyně si to domyslely a rychlostí blesku to poslaly po celé firmě….Buď ráda, že jsi to blízkým lidem řekla ty sama a mohli jste se radovat společně.

    Cucaracho, zítra budu držet pěsti!

    #858732
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Eve: Já jsem takový milovník vany, že to bylo první na co jsem se doktora ptala 🙂 , říkal ať se zatím klidně koupu, mám se toho vyvarovat až ke konci těhotenství, jo a taky prý né moc horkou vodu, takže já relaxuju ve vaně skoro každý den 🙂

    Maja: Jééé, tak to asi máme opravdu stejný!!! V kolikátém týdnu jsi ty?

    Já taky přemýšlím o nějakém tom pavání a cvičení, dostala jsem i nějaké kontakty, tak se pozeptám. Majo, to dej určitě vědět jaké to bylo….Je to přesně jak říkáš….když už mě konečně začaly opouštět ty protivné nevolnosti a znovu dostávám chuť k jídlu, měla bych se začít hejbat.
    To je taková škoda, že tu nikdo nejste z Tábora..:'( , chodily bysme cvičit nebo plavat spolu.

    No, teď se pujdu asi projít se psem, štěká venku jak prdlej a večer mě čeká oooobrovská hromada prádla na žehlení 🙁 , no FUJ!!!

    #858733
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!
    Haňulko – ještě Ti blahopřeji a ať vám to s manželem klape do konce života, hodně štěstíčka a zdravíčka – i pro miminko!
    Taky zjišťuji cvičení a plavání, akorát to plavání je dost pozdě večer, manžel pracuje na směny, tak to mám takové náročné – mohla bych chodit jen ten týden – kdy má ranní směnu:( . Ale rozhodně bych něco chtěla dělat, doma se cvičit nedonutím. V kolektivu to je vždy lepší a poznat další těhulky ve městě – které budou mít podobný termín, to bych byla docela ráda.

    Koupání – je to jak píše Haňulka – teď se rozhodně může – jen pozor na tu horkou vodu. A ke konci už se to moc nedoporučuje, protože teplejší voda by mohla vyvolat kontrakce. Tak proto ta opatrnost.
    Já se spíš sprchuji, ale čas od času si taky ráda polebedím ve vaně s mořskou solí:D .
    Majo: díky a zítra odpo napíšu. Jsem zvědavá na míry – zda odpovídá dle MS velikost a tak.

    Opatrujte se a zase napište, ráda čtu další příspěvky:D !

    #858734
    Anonym
    Host

    Veru1- tak to je bezva, že si ty výsledky můžeš i sama najít. No jsem zvědavá.
    Andy – myslím, že NT nabízí všem už kvůli tomu, že to je placená služba. Starším maminkám doporučují, že bychom potom nemusely na amnio, když to výjde OK.
    Moni, v kterém jsi týdnu?
    Břicho ani nafouklý nemám, akorát prsa. 🙂 Ale větry mě trápí úplně hrozně.
    Cuca – myslím, že jsi první, kdo jde na NT. Tak už se těším, až poreferuješ.
    Haňulka – byl s tebou manžel na UTZ?
    Eve – pokud vím, neměla bys ležet v opravdu horké vodě, jinak není probém. V Brně jsou jedny lázně, kde je horká vířvka, úplně super relax, strašně ráda bych do ní vlezla, ale mám právě taky strach, voda je tam opravdu vřelá. Já se ani nekoupu, protože bych hned usnula.
    Jejda holky, vy se nám stěhujete do března. 🙂 Majo, a kolikátý týden ti teď teda vypočítali?
    Ahoj všichni.

    #858735
    Anonym
    Host

    Haňulko, já už se neorientuju v tom, v jakém jsem týdnu….podle PM jsem dnes 12+3, podle prvního ultrazvuku jsem 12+6 a podle ultrazvuku z minulého týdne jsem 13+1. Jinak to žehlení nezávidím. Já naštěstí budu prát zase až o víkendu, ale to vždycky trpím, a ne a ne se donutit k žehlení.

    Baruško, já už mám ten NT za sebou právě z minulého týdne. Vůbec jsem se neobjednávala a udělal mi ho můj doktor. Takže ten stejný ultrazvuk, ale pořád tam něco vyměřoval a otáčel a nakonec odběr krve a doufám, že už se neozvou:-) To by mělo znamenat, že je vše ok. Dále říkal, že půjdu i na ty triply a pak to všechno ještě porovná, ale že 32 prý není žádný věk:-) Takže znovu až někdy v 16. týdnu. Zkoušela jsem na něj jestli neuvidí pohlaví a říkal, že je ještě brzo. A je to dobře, protože pořád zvažuju myšlenku, že si to nenechám říct.

    Tak se tu mějte krásně:-)

    #858736
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak včera přišel přítel s tím, že by byl rád aby se miminko narodilo do úplné rodiny,chtěl by aby se svatba kterou jsme před pul rokem zrušili uskutečnila. Takže mám měsíc na uspořádaní svatby 😀 Jestli se z tohodle nezblázním tak nevím.
    Nemáte nějaké rychlé tipy?

    #858737
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, které jdete na NT na Veveří v Brně? Ještě nejsem objednaná, mají tam narváno? Aby mě neobjednali až na 14. týden 🙁 To už je při špatným výsledku dost pozdní termín, ne??
    Zase jsem na to dneska zapomněla. vždycky si vzpomenu až odpoledne. Zítra už tam musím zavolat. jsem dneska 9+0, tak snad za 2-3 týdny budou mít prostor.
    Veveríku, gratuluji k plánované svatbě!

    #858738
    p petspi
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    přidávám se k dubnovým těhulím – já mám termín 21.4. 😀 , je to moje první mimi, takže se moooc těším já i manžel.
    Jsem ráda, že jsou takovéto diskuze, protože se tu dozvím spoustu věcí a zjistím, jak jsou na tom ostatní 🙂
    Jinak musím říct, že zatím mé těhotenství probíhá bez ranních nevolností, zvracení, jen ta únava – to je hrozné a prsa mě také bolí!!! Ale zatím to ví jen rodina a opravdu dobré kamarádky, s oznámením v práci chci raději počkat až do 12.týdne, kdyby se něco přihodilo, nemusím to řešit se „širokým okolím“.

    #858739
    Anonym
    Host

    Veveriku, hlavně nepropadat panice:-) Nám to trvalo cca 2 měsíce a z toho jsem se přes měsíc ve svatebních přípravách flákala:-) Nejlepší je najít místo, kde vás oddají a vše ostatní bude probíhat také tam. My se brali až odpoledne, jelikož nejsem moc příznivcem knedlíčkových polévek a zdálo se mi hloupé, dělat oběd jen s rodinou, když bylo pozváno dalších 30 lidí. Takže proběhl obřad a hned na místě raut a pařba, večer k tomu grilování a guláš. Nikam se nepřejíždělo a část přespolních byla ubytovaná také tam, takže žádné zbytečné starosti…..A když si najdete místo, kde dělají svatby běžně, tak ani nebudeš muset řešit žádnou výzdobu atd., samozřejmě pokud nebudeš chtít něco extra. Podle mého názoru, svatby takhle na „poslední chvíli“ jsou super, žádný zbytečný stres a pak se ještě raduješ z toho jak jsi šikovná, že jsi to zvládla za tak krátkou dobu. A další výhoda je, že nemůžeš na vlastní svatbě moc pít, takže si ji i dobře zapamatuješ:-)

    #858740
    Anonym
    Host

    Petspi, moc gratuluju a vítám Tě mezi náma. Přeju Ti aby jsi zůstala i nadále bez nevolností.

    #858741
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    Moni a v kolikátým jsi? My jsme to řekli rodině v 11tt. a pak postupně kamarádkám, příležitostně, ale ještě teď to neví spousta lidí, dnes jsem 12+6, ale snad už je zažehnáno! 🙂
    Luci, právě jsem říkala manželovi, že jsem zvědavá, jak budu vypadat za chvíli, u Karolínky jsem čekala na bříško min. do 4. měsíce a teď … už jsem měla strach, že to lidi dřív poznaj, než to řekneme. :$ a to jsem přibrala jen kilo. Ale to břicho se „rozlívá“ nějak rychle 😀
    Anďo, díky, já jdu na NT přesně za týden, už se moc těším 🙂
    Cucarocho, tak ať se to brzy zlepší a NT ti dopadne dobře, pak se mrknu, co písneš 🙂 Já jsem byla dopo k.o.! Teď už je to lepší, ikdyž krk bolí pořád :S A ještě jsem četla takovej blbej článek v Mamince, o nemocech v těhu … že je to nebezpečný … 🙁
    Hani, tak to jsme skoro stejně, já jsem 12+6. To jsem netušila, že by mohl mít rybízek už tolik :O , ale já mám podle UTZ termín 5.4., tak si myslím, že budme mít asi o trošku míň než vy. Nehty jsou super, taky jsem je chvíli měla 🙂 Myslíš gelovky? Gratuluji ke svatbě 🙂 Co máš za psa?
    Ahoj Eve, vítám tě 🙂 . Já se koupu, ale spíš doporučují sprchovat, je to hygieničtější. Jinak moc teplá voda hodně prokrvuje placentu a zvyšuje tlak. Ke konci těhu mě z ní bylo někdy dost špatně a pak jsem měla černý svědomí, aby se něco nestalo a sledovala jsem bedlivě pohyby! A jak naschvál malá pokojně spala 🙂 A jinak s plaváním, bývaj kurzy přímo pro těhotné, co vedou porodní sestřičky, já chodila do Vyškova. Jestli nemíváš problém s vaginální mykózou, tak si myslím, že je to o.k. Jinak se doporučují udělat si po bazénu výplach, např. Tantum Rosa nebo teď Rosalgin.
    Baru a ty chodíš nebo budeš chodit někam v Brně plavat neob cvičit, že bych se připojila 🙂 Ale taky jsem omezená časově, kvůli malé. Ikdyž večer, už bych snad mohla.
    Májo, právě u kolegyně to bylo ve 12tt. na NT vidět to pohlaví. Já si to asi říct nechám, protože manžel by víc chtěl chlapečka a tak by mě to zajímalo, jinak mě je to srdečně jedno 🙂 Já jsem si teda myslela, že už mi to řekne teď na NT, když budu 12+6. *-)
    Veveriku, to je spuer, gratuluji! 🙂 A proč jste rušili svatbu předtím?
    Andy, nemají narváno, objednali mě bez problémů za 14 dní a to asi proto, aby to byl vhodný týden 🙂 Jinak jsem ti psala, jestli jsi na FB, ale asi jsi to nepostřehla … já jsem tam jako iveta.kk@centrum.cz
    Ahoj petspi, vítám tě a gratuluji 🙂 I my jsme to řekli dost pozdě, i rodině, abych to nemusela všem vystělovat, kdyby něco … to je jasný.
    Holky, kdy přesně končí 1. trimestr?
    Mějte se všechny moc fajn a bříška ať nezlobí 🙂 doboru všem … 🙂

    #858742
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Moni, jsem 11+6, už mě asi hrabe! 😀

    #858743
    Anonym
    Host

    Děkuji všem za reakce, koupání omezím, aby se něco náhodou nepokazilo 🙂

    Jinak jedna moje těhu známá chodí v Brně plavat do Líšně, kde to vede zkušená porodní asistentka, která kvůli nemoci musela s porody přestat, takže se věnuje cvičení s maminkami. Vím, že 10 lekcí stojí 1.300,- a s jednotlivým vstupem cena samozřejmě roste, nevím přesně, kolik chtějí za hodinu. Je to každé pondělí 18.30-19.30.
    Uvažuju, že bych s ní začla chodit, ale až začne druhý trimestr (14tt), aby teď ještě bylo mimčo v klidu a mělo svůj čas na vývoj.
    Taky existují speciální olejované tampony pro plavání těhu v bazénu – kvůli mykozám a infekci, ale ještě nemám odzkoušeno.

    Gratuluji Veverikovi k plánované svatbě, všechno se dá stihnout, hlavně ale KLID, aby sis to všechno pěkně vychutnala 🙂

    Opatrujte se děvčátka a užívejme si to 🙂 🙂 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 466. až 480. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist