Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858819
    Anonym
    Host

    Veru1, jdu den po tobě na NT. Jsem zvědavá, co bude Rybízek psát. Už víš, ke komu půjdeš?

    #858820
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Dnes je další krásný den, venku teplíčko, obloha úplně bez mráčku a sluníčko.
    Zmákla jsem prohlídku u obvodního lékaře, tak mám potvrzení v průkazce (EKG bylo za minutku hotové, to mi snad déle měřil tlak:D ). Tak to mám aspoň z krku, když jdu příští týden ve středu do poradny.

    Andy – taky mi minulý týden bolela asi 3 dny hlavy, myslím, že je to od té virozy. Taky to bylo dost nepříjemné, ale Paralen jsem si nevzala, i když se o něm tvrdí, že je bezpečný v těhotesntví. Prostě jak jsem si někde přečetla, že v 1. trimestru je miminko hodně vnímavé ke všem toxickým látkám, které maminka přijme, tak jsem tu bolest přetrpěla.
    Olynth a ten Orofar je určitě v pohodě. Orofar – to je taková pastilka na škrábání v krku viď, to působí spíš jen na tu sliznici. Já cumlala nějaké Propolki s mateří kašičkou. A kloktat a inhalovat Vincetku je taky dobrý.

    Tak se mějte holky, těším se až napíše Rybízek, že vše dobře dopadlo na NT scr.

    #858821
    Anonym
    Host

    Baru,nevím,sestřička mi to neřekla, ke komu půjdu..já myslela,že je tam jen ten Dr.Vlašín 🙁 Tak jsem teda zvědavá…..

    #858822
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak dneska by měl být poslední hezký den, o půl 10 jdu na prohlídku k obvodnímu lékaři a na zbytek dne si beru volno a půjdeme si sednut někam se švagrovou – ta je na mateřké, porodila na zač. července a budu užívat toho posledního sluníčka, když už nám dneska začal ten podzim:(
    Snad bude u doktorky vše OK, pak vám sem napíšu 😀
    Mejte se a pzdravujte miminka!

    #858823
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Je opravdu krásně, škoda že nám neslibují ještě pár takových týdnů:( .
    Na zítra jsem omluvila dcerku ze školky a uděláme si výlet vláčkem k prababičce, ona ještě neví, že čekáme miminko – že bude už asi po 8. prababičkou. V prosinci jí bude 91let.
    Dnes čekáme mojí maminku na návštěvu odpoledne, tak až přijede, bude odpoledne trávit na zahradě, ať užijeme sluníčka.

    Petspi:
    Ať Ti dobře dopadne prohlídka u obvodní, já ji mám taky za sebou. Sestřička říkala, jak jsem pilná, že chodí maminky většinou až těsně před porodem. Ale mě minule gynekolog řekl, ať si to do příští poradny zařídím, tak jsem ho vzala za slovo.

    Andy:
    Doufám, že už Ti je líp!

    Já dnes jsem 12+6tt, tak mi končí 13.týden za což jsem moc ráda. Občas mě pobolívají záda, musím konečně pozjistit to cvičení pro těhulky. Abych měla i jiný pohyb než pěší chůzi ze/do školky.
    Tak krásný sluníčkový den všem!

    #858824
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Petspi, ať ti to dobře dopadne u lékaře.

    Cuca, gratuluju ke konci prvního trimestru.

    Rybízku, vítej ve druhým trimestru:-) Jsem napnutá jak struna, jak si dopadla…..Nenapínej nás prosím dlouho:-)

    #858825
    Anonym
    Host

    Majo, děkuji!

    Taky jsem napnutá jak Rybízek dopadla včera…

    Napište holky co je nového, zda už vám ustávají ty neduhy a tak celkově jak se cítíte:) . Připadá mi, že sem píšu romány a od vás se toho moc nedozvím…

    #858826
    Anonym
    Host

    Teda jsem napsala takovej román a neodeslala ho:-(

    Tak znovu:-) Cuco, já mám stejný pocit, proto nechci moc psát, abyste mě nevyloučili z důvodu ukecanosti:-)

    Já se cítím úžasně. Dnes jsem 14+2 a nic mě netrápí. Nemít pořádnou pneumatiku na břiše, tak ani nevím, že jsem těhotná. Ani nepociťuju, žádný změny nálad. Takže paráda. Jen bojuju se stresem v práci a nevím jak mu předcházet. Ale snad to toho sviště nijak neovlivní.

    #858827
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    někde jsem četla, že by se v těhotenství nemělo pracovat s chemikáliema. Používáte třeba savo nebo si na to dáváte pozor?

    #858828
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    někde jsem četla, že by se v těhotenství nemělo pracovat s chemikáliema. Používáte třeba savo nebo si na to dáváte pozor?

    #858259
    r Radka
    Registrovaný uživatel

    Ahojte holky, tak konečně!!!!!
    Máme PC k.o., takže jsem si „kvůli vám“, páč už mi po vás bylo smutno, pujčila noťas od synovce, abych za váma sem mohla dřív, než za pár dní, až bude PC o.k. Ale psát na noťasu je opravdu mazec! Bleee ….. když jste zvyklé na počítač! Doufám, že to nějak dám. Dokonce jsem si dočetla všechny vaše příspěvky, moc jich nebylo, tak to bylo o.k. 🙂

    Všem moc děkuji za to, že jste na mě myslely!! Ještě večer, předednem D, jsem sem kukla, ale nic tu nebylo …
    Tak NT dopadl dobře! 🙂 UTZ i výsleddky z krve, pak jsem se dívala večer na net a už to tam bylo a celkový výsledek byl nějak 1:19000. A Down 1:322, jiné hodnoty mi příliš nelezly do hlavy. Napište mi prosím, pro srovnání, kolik jste měly vy … díky. Jinak jsem si zapomněla těhotenskou průkazku, tak jsem dostala sprda, samozřejmě od těch „nejpovolanějších“ sestřiček. Já vím, je to chyba veliká, ale stalo se, tak jsem jim řekla, že uznávám, že vím, že ji musím nosit, ale hlavu mě snad neutrhnete … No byly protivný jako co, takže holky, myslete na to, zvlášť brňačky. Já jsem na to expert, když jsme se brali, zapoměla jsem občanku 😀
    Andy, Orofar jsem si nebrala, je tam tuším totiž po poradě s lékařem. Já jsem měla přímo z gyndy tip na Sinupret, Paralen a Vincentu, při rýmě jen Sterimar do nosu. A jinak byl na NT s jednou těhulou dokonce tříletý klučík, tak si myslím, že můžeš malého vzít v klidu s sebou. 🙂
    Veru, jsou tam ještě dvě doktorky krom pana dr. Vlašína. Já jsem chtěla přímo k němu a řekla jsem to sestře hned při objednání. A pak už mě hned po odběru krve směřovaly sestry k jeho deřím a můžu říct, že jsme tam byly nejmíň čtyři a u jiných dvěří nikdo, tak je asi fakt dobrej! A je rychlej, i tak jsem byla do 8:40 pryč. On je prostě šikula a je s ním i sranda 😀
    Petspi, doufám, že to nebude tak horký s tím podzimem, já si v takovém počasí, jak je teď, úplně libuju! 🙂
    Cuca, ty jsi poctivka 🙂 Já jdu do poradny nakonec ve středu, tak si to taky možná vyběhám do té doby. Ještě jsem nebyla ani u zubaře! Jinak už je mi tak celkově docela dobře, ikdyž před chvílí jsem měla v puse vršek od porpisky a pěkně se mi navalilo. +o(
    Májo, díky za přání k ukončenému 1. trimestru, asi bych to měla oslavit tím, že se začnu konečně mazac 🙂 . Dostala jsem od maminky, co mi prodala těhu legíny malý krémík a objednala jsem si těhotenský olej od Saloosu, tak už se těším, až jej zkusím, pak písnu… Včera jsem si koupila dobrý čajíček těhotenský od Lerosu,tak doporučuju, pila jsem ho už při Karolínce 🙂
    A ještě jedna nejkrásnější zprávička nakonec … 🙂 Čekáme holčičku, takže budeme mít doma dvě chcandulky 😀 Jméno bude zase oříšek, zase chceme každý úplnbě jiný! Ještě že Karolínce je to zatím jedno. A přitom těhotenství každý úplně jiný, tak jsem spíš počítala s chlapečkem. ale jsem za holčičku moc ráda! Dostala jsem fotečku, tak na ni hledím, jak na svatý obrázek. A jak se tam vesele mrskala 😀 , beruška jedna.:) Úplně jsem brečela a dr. mi to řekl, že to bude holka tak, že prý mám manželovi říct, že jsou holky lepší. 🙂
    Přeji všem z kontrol jen samé dobré zprávy! Buďte sťasný jako já! 😀 1. trimestr utekl jako voda, výsledky v pořádku, co víc si přát …. Mějte se všichni krásně a pohlaďte si bříška 🙂 Pa pa.
    Těším se na další „pokec“ s vámi, jsem ráda, že jsme se tu takhle sešly!

    #858829
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ještě jsem zapomněla, že beruška měří 10 cm a na fotce je nádherně vidět 🙂 . Jo a málem jsem byla vyšplouchnutá, díky termínu 31.3., z této diskuze 😀

    #858830
    Anonym
    Host

    Ahoj Rybízku,

    teda za to čekání to stálo. Moc gratuluju k super výsledkům a k holčičce. To je paráda:-) Udělala jsi mi radost.

    Já ti výsledky neposkytnu, protože jsem byla domluvená s lékařem, že se ozve, kdyby něco bylo špatně, zítra je to 14 dní, tak si myslím, že je vše ok. Ono kdyby mi dali výsledky do ruky, tak začnu stresovat a vyhledávat na netu a to by nebylo dobře:-)
    Jen mě štve, že neuniknu těm triple testům. Ale co, chápu, že když jsem neplatila ten NT screening, tak na něčem lékař vydělávat musí. Jdu za 14 dní, tak se zeptám, zda opravdu ten NT dopadl dobře a v případě, že ano tak se nebudu vůbec zajímat o výsledky toho triplu.

    Tak holky doufám, že i vy ostatní přijdete s tam dobrými výsledky jako Rybízek.

    #858831
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak kontrola u obvodní proběhla v pohodě, nijak mě netrápila – jelikož jsem byla v únoru na slepáku, ale než na něj přišli, tak mě udělali vyšetření snad na všechno, tak mě nijak netrápila – ani EKG ani nic 😀 Hezky jsme si popovídaly, dala mi razítečko a šla jsem.
    Jinak jsem si dnešní krásné počasí užila nad míru krásně – obídek se švagrovou, pokochání se 2měsíčním synovečkem a trénink na vlastní! Druhého synovce jsem vyzvedla ze školky, čímž jsem mu udělala nesmírnou radost a pak ještě se švagrovou do kavárničky na horkou čokoládu a palačinky s horkými malinami – mňam, to jsem si dala do nosu:) . Opravdu skvělý den, někdy je potřeba si pořádně oddychnout a užít si volno!
    Mějte se krásně.
    Papa

    #858832
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    Rybízku, to je super, že sis mohla od synovce půjčit noťas, abys nám napsala novinky a že jich je krásných! Přidávám se ke gratucím, já dnes poslední den 13.týdne tak taky malinko slavím konec 1. trimestru.
    A ta vaše beruška se mi zdá nějaká hodně velká – 10cm – to naše mimi mělo před týden ve čtvrtek CRL 55cm (nevím zda je to celé mimi nebo jen délka od šíje k zadečku – protože se v těch medicínských termínech nevyznám – ale na UTZ fotečce je jeden údaj 9cm, tak jestli to spíš není velikost mimíska). No pokud půjdu ve středu v poradně i na UTZ tak se zeptám jak je mimi už velké.
    Jo a mimichodem, já zase min. týden když jsme jeli na tu kliniku s manželem zapomněla kartičku zdravotní pojišťovny, taky byla sestra docela nepříjemná (že příště jí už ale určitě musím přivézt, aby se ujistili, že jsem skutečně pojištěná). Takže si z toho nic nedělej, já mám těhotenskou průkazku doma a mám též vždy co dělat abych jí nezapomněla do kabely na poslední chvíli hodit.

    Petspi:
    Normálně jak jsem včera byla u obvodního Dr. na té prohlídce, tak mi zapomněl dát do průkazky razítko, tak tam asi budu muset ještě jednou. Ale napsal mi zprávu na samostatný papírek (s rodinnou anamnézou, výsl. vyšetř. EKG a tlak adal.). No že jsem si toho nevšimla ještě v čekárně, abych se tam nemusela ještě jednou vypravit.

    Majo:
    Mě vyšel NT screening též negativní, mám žádanku na Triple test ale jak jsem asi už psala po víkendu, tak jsme se s manželem dohodli, že na Tripl test nepůjdu. Já bych se obávala toho, aby mi nevolali, že je něco špatně. To že bych si tam sama nevolala to už je vedlejší. Oni se právě ozývají, když to je pozitivní. Kamarádka ta měla též NT negativní a pak triple jí vyšly pozitivní a donutili jí jít na odběr PV. Měla hodně stresových týdnů, naštěstí PV nepotvrdila Downův syndrom, který jí vyšel z TT. Toho se chci ušetřit. I ta kamarádka mi řekla, že při druhém se nenechá už umluvit, aby šla na Triple, po své zkušenosti.
    Já na tu kliniku zavolám, že jsem se rozhodla takto, uvidím jak budou reagovat. Prostě se už ale nenechám od nich manipulovat. Já tam chtěla jít jen na gen. konzultaci spolu s NT scr.
    Tak uvidíš, přeju, aby jsi měla i Triple test v pořádku, když na něj půjdeš.

    Holky jdu uspat dcerku – jdeme mrknout na krátkou pohádku a pak mě čekají houby, švagr mi přinesl zase hromadu, tak jsem je už očistila a budu krájet a rovnat na sušení, aby byly zásoby na zimu:)
    Pěkný večer!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist