Těhule duben 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,945 odpovědí. Do diskuze (35 účastníků) se naposledy zapojil uživatel e Evík a poslední změna proběhla 10 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (z celkem 3,945)
  • Autor
    Příspěvky
  • #858953
    Anonym
    Host

    Baru,takže tě čeká amnio?:( Držím pěsti,ať vše dopadne dobře…třeba je to všechno jen kvůli věku,věřím v to

    #858954
    Anonym
    Host

    Veru, já nevím, já vůbec nevím, co mám dělat. 🙁 Jo, věk určitě to riziko zvýšil, ale kdyby tam aspoň nebyla ta jedna hodnota blbá. V úterý jdu ke své doktorce a tam mi to určitě taky doporučí.

    #858955
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    Ladule, prosledně jsem ti ještě chtěla napsat, že pindík se taky může splést! S pupečníkem 🙂 Diky za tip na hračky na MMB, náhodou super, nechápu, že tě vůbec napadlo, že by ses měla vnucovat … Jinak já mám na MMB ID 237168, kdyby jste ode mne něco chtěly, prodávám něco po malé, páč vím, že mi zase každý něco koupí a vím že i já 😀 , tak už by toho bylo moc, i tak jsem toho měla hodně …
    Májo, no vídíš, jak ti to jde … všechno pěkně popořadě 😀 Určo máš pravdu, vše má svoje pro a proti, holčička i chlapeček a pak následně jestli páreček nebo stejné pohlaví. Jedna švica má dvě holky a pak kluka a říkala, že holky jsou hodnější, takže bych mohla mít vyhráno…?? 🙂 I druhá švica, co má dva kluky říká, že je asi lepší stejné pohlaví, že „párečci“ si rozumí až tak nějak v dospělosti, do té doby nemají společné téma (nijak moc). Sousedka zase vidí výhodu v oblečení po sobě … je to těžký, asi skončíme u toho u čeho jsme začlay … vše má sovje pro a proti … hlavně aby bylo to zdravíčko! … S těma triplama máš pravdu, jinak na tebe budu myslet, aby jsi měla dobé výsledky! Mě to čeká za týden. :S Co se týká UTZ, tak koleno bych asi poznala, ale to pohlaví určitě ne :-)))) … buď v klidu! 🙂
    Veveriku, tak ať přípravy klapnou podle vašich představ! My měli klasiku, knedličkovou polívku a svíčkovou s karlovarskými knedlíky a jen švagr a synovec měli řízek, ti by svíčkovou nepozřeli, tak jsme jim vyhověli, proč ne, co bychom neudělali ke spokojenosti hostů 🙂 Na porodní plán mám stejný názor jako vaši manžele a přátele. Myslím, že když maj plné ruce práce, řídí se především svými odbornými znalostmi a zdravým rozumem a nedabají na malichernosti (podle nich), tak jsem na ně radši s žádným porodním plánem nešla při prvním a nepůjdu ani teď. 🙂
    Cucaracho, úplně tě chápu, taky jsme dodělávali podkroví „za provozu“, až pak na finiš jsme se přestěhovali na měsíc ke tchýni, to už jsem byla asi 3-4 týdny před porodem, tak jsem měla obavy, abych si vůbec dochystala výbavičku a tašku do porodnice 😀 Lak na parketách smrděl tak, že jsem nemohla projít spodním patrem (dělal se jen vrch)!!! Tak to ani jinak nešlo, než se odstěhovat. Ještě teď doděláme furt něco kolem domu … jo na baráku je furt co dělat! O té reportážo mi říkala sousedka, to je děs! Měli by ho odsoudit! Nebo mu to jako jen tak projde?? Ty jsi z Tanvaldu? Tam jsem jednou nocovala, v nějakým penzionu na poschodí, byl moc pěkný a při hlavní cestě, ale už nevím, jak se jmenoval, tuším, že měl nějakou předzahrádku ze dřeva.
    Baru, to mě mrzí, ale třeba to bude jen zkreslený výsledek. Já mám Papp-A 10mlU/ml 2,25 MoM, tak nevím …Je to dobře? Dr. to u sebe ještě neměla, tak jsem to s ní nemohla probrat 🙁
    Jančas, gratuluji ke zlepšení štítné žlázy. Slyšela jsem že může pěkně potrápit i při otěhotnění … jako že se nedaří…
    Malá má problém s pipinkou, tak nás čeká zítra poradna. Dnes jsme se to nepříjemným způsobem snažili s maželem řešit doma sami, víme co a jak, ale tohle už je asi moc a tak to radši přenechám doktorce, ať si pak nic nevyčítám!
    Mějte se všichni fajn a je samé dobré zprávy!!! Pa.

    #858956
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, přeju krásný nedělní večer. Já měla docela sportovní víkend, tak jsem teď jen v rychlosti prolítla co jste stihly všechno zase napsat.

    Cuco, já mám v porodu jasno:-) Je mi jedno kde a jak, ale rozhodně s epidurálem:-))))) A co se týká porodního plánu, tak si říkám, že když platíme to pojištění, tak by nám lékaři měli minimálně vyjít vstříc…..Samozřejmě se toho nemusí držet, ale pokud to bude jen možné, měli by respektovat, co si přejeme. Já si chci platit soukromou porodní asistentku a asi by mě mrzelo, kdybych ji o něco požádala a ona to nerespektovala. Takže můj jediný plán je zatím epidural:-)

    Docela mě mrzí, že nebudu rodit v Praze, to už bych teď měla hotovou registraci a nemusela nad tím přemýšlet:-( Takhle budu zvažovat dvě nemocnice, kde jedna je blíž o 12 km a mají novorozeneckou jipku, ale oddělení šestinedělí je tam děsné a nebo moderní nemocnici, kde respektují porodní plány, je vyšší možnost mít nadstandard a manžela na šestinedělí na pokoji, ale zase nemají novorozeneckou jipku…..Vše má svá pro i proti a já nad tím budu teď ještě asi 17 týdnů přemýšlet:-((((

    Doufám, že i vy jste měly fajn víkend a přeju hezký zbytek večera.

    #858957
    r rybízek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Májo, sportovní víkend ti závidím, já dřela jako kůň!
    Sobota brigáda, pak vaření, převlékání ložního prádla nám všem, pak asi pět praček prádla a k tomu celé odpoledne úklid, který jsem trošku šidila týdny předtím, když mi bylo zle :-/ A dnes opět vaření, doušení prádla, skládání a teď jdu ještě žehit. Mezitím návštěva u tchánů, pak tady byla švca. Pak uklidit Karolínku do postýlky a „vygruntovat“ ji zítra k dr. 😀 , takže i válsky se myly … Ale nějak mi ten pohyb prospívá … 🙂
    A ty se budeš někde registrovat?? Já jsem rodila v Bohunicích a žádná registrace, a už vůbec ne v 33 týdnu, jestli dobře počítám … až pak v 38. týdnu jsem začala chodit na monitor. Možná to máte tam nahoře jinak … 🙂 Už bylo dodělané nové šestinedělí, tak to byla paráda, příjemný vzpomínky na to mám … 🙂 Až na ten komplikovaný porod :S Věřím, že na podruhé už to bude lepší!
    Dobrou, jdu na to, nebo to budu dělat do rána. Jsem tak trošku noční můra 😀

    #858958
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    doufám,že jste prožily hezký víkend a daří se vám.
    Já jsem celý víkend proseděla u PC a hledala na netu info o výsledcích z NT screeningu 🙁
    Veveriku ,četla jsem i článek z odkazu co jsi sem vložila a je to moc dobře napsané:)
    Zítra v 8.30 jedu do Gennetu na NT ,takže mám nervy na pochodu.Vzhledem k mému věku se bojím o výsledky 🙁 Věřím,že bude vše v pořádku,ale ten červík pochybnosti tam přesto hlodá 🙁
    Mějte hezký den a zítra se vám ozvu jak jsem dopadla.

    #858959
    Anonym
    Host

    Ahoj holky!

    No já při tom porodu nemám nic jiného než aby se pokusili mě „nenastřihnout“ – ale pokud budou myslet, že bych se sama hodně potrhala, tak jo. A s tím miminkem po porodu, to by mělo být podle mého už automatické, je to jednak kvůli kojení a taky aby odešla placenta a zavinovala se děloha. Takže zase až takový hrozný požadavky nemám.
    Rozhodně nechci epidurál, ale ten mi ani nevnucovali. Když viděli, že mám porod krásně rozjetý, bolesti se daly skutečně zvládnout dýcháním. Kamarádky co měly epidurál, tak ani jedné nesedl, zastavily se jim kontrakce, některé hodně zvracely a stěžovaly si, že jak to začalo působit, tak nemohly ovládat spodní část těla, což jim pak bránilo přirozeně tlačit. Takže já na epidurálu vůbec nevidím nic pozitivního.
    Porodní plán si sebou brát nebudu, to nemám v plánu. A myslím, že by měli trochu ubrat z těch medicínských zákroků, které jsou kolikrát zbytečné.
    A u nás se musí v porodnici sepisovat registrace ve 28. týdnu. Nejsme na tom ale nejhůř, myslím, že v Praze se musí ještě dříve.

    Hezké pondělí, opatrujte se!

    Lůcco ať ti dopadne dobře zítra NT screening v Gennetu. Pak nám dej vědět (asi výsledky UTZ, krev je asi do 5 dní – aspoň v tom libereckém to tak bylo).

    #858960
    l lůcca
    Registrovaný uživatel

    Cucaracho díky moc. Takže se budu nervovat 5 dní,než dostanu krevní výsledky? Tak to teda bude týden:S 🙁 Ještě jednou díky a ozvu se 🙂

    #858961
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Barusko- děkuji za vysvětlení, konečně v tom mám jasno. A držím palečky ať Ti všechno dobře dopadne !!

    Já jsem dostala výsledky krve hned.

    Začínám ted mít divné sny, dneska se mi zdálo, že jsem jela do porodnice autobusem, jezdila jsem celou noc a pořád jsem nemohla trefit. Asi mi začíná hrabat

    #858962
    Anonym
    Host

    Veveriku, já mám taky sny hodně živé už od začátku (taky dost čast erotické, měla jsem to tak i v 1.těhotenství:D ).

    Lůcco, uvidíš jak to bude s výsledky krve, třeba to bude rychlejší (já jsem tam byla ve čtvrtek a volat jsem si měla v úterý – nejdřív to sestra nemohla v počítači najít, nakonec našla a bylo to v pořádku). Příští týden tam jedu na triple testy, tak doufám, že to bude do konce týdne – asi pojedu hned v pondělí, abych to měla co nejdříve za sebou.

    Vařím oběd, dcerka jela se školkou na výlet do ekofarmy, tak doufám, že jim vydrží počasí, aby mohly děti vyklidit kozičkám a nakrmit je a pak mají tvořit v dílničce něco z ovčího rouna:) , tak si asi přiveze nějaký suvenýrek.
    Ráno mě tedy docela naštvala jedna maminka, která přivedla do školky svého syna (pominu to, že nevěděla ani že někam dnes děti jedou – takže syn neměl batůžek s věcmi na výlet), který měl červený oči jako králík, slepený hnisem a divila se před jinou maminkou, že jí ho do školky nevzali pro do očí bijící zánět spojivek, poslali jí k doktorce. Prý si myslela, že to má od větru. To se vůbec nedivím, že to Danča každou chvilku přinese ze školky. Už to měla od začátku co tam do školky chodí asi 5*. Ten kluk už tam taky chodí do školky 3.rokem jako Danča. Ta maminka spíš věděla, je ve vysokém stupni těhotenství, tak si myslím, že ho jen nechtěla mít doma. Je to takový raubíř vyhlášený. Ach jo, opravdu mě to dost vytočilo. Já kvůli tomu, aby Danča nikoho nenakazila tak jí nechávám doma i s rýmou. Jednak kvůli ní, aby se jí to nezhoršilo, ale také s ohledem na ostatní děti. Ale jiné maminky a to jsou na mateřské s mladším prckem to neřeší, no jo, už bych mohla být zvyklá. Tak jsem se aspoň vypsala, co mě tak naštvalo.

    Hezký den, opatrujte se všechny!

    #858963
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoh holky!
    Teď jsem volala mýmu doktorovi a výsledky triple t. mám SUPER!!! Já mám takovou radost 😀 …

    #858964
    Anonym
    Host

    Haňulko to Ti moc gratuluji! Já na triple testy jedu příští pondělí, už abych taky věděla výsledek!
    A Ty už jsi kolikátý týden? Já jsem dnes 14+3, připadá mi, že to teď nějak hodně letí.

    #858965
    v veverik
    Registrovaný uživatel

    Haňulko – moc gratuluji, jen tak dál:)

    Já na ty tripple testy asi nepůjdu. Dr.mi říkala jen ať si zajdu v 16tt na odběry do genetu, ale o tripplu nic. A samozřejmě mě nenapadlo se na to zeptat. Tak jako na všechno na co jsem se zeptat chtěla:P

    #858966
    h Haňulka
    Registrovaný uživatel

    Moc Vám děkuju, holky 🙂
    Cuca: Já bych měla bejt 15+4. Doufám, že ti to taky dopadne dobře….držim palce 🙂

    #858967
    Anonym
    Host

    Haňulko, moc gratuluju. Prosím jak rychle to trvalo než ti řekli výsledky? Kdy přesně jsi byla na těch triplech? Já jdu ve středu, kdy budu 15+3 podle poslední MS a 16+1 podle ultrazvuku.Tak jen abych něco nepřošvihla. A co všechno ty triply obnášejí? Jenom krev nebo i vyšetření? Díky moc za radu a přeju krásný den a ještě jednou moc gratuluju!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (z celkem 3,945)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist